Sada je: pon jun 17, 2024 6:29 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Transcedentalna Meditacija
PostPostano: ned sep 18, 2011 11:30 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jun 05, 2011 11:46 pm
Postovi: 6
Lokacija: Munich,Germany
Tehnika TMa ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Transcedentalna Meditacija
PostPostano: pon sep 19, 2011 6:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/hohstapleri.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Transcedentalna Meditacija
PostPostano: pon sep 19, 2011 9:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Pantelija,zanimljiv članak.
Ne znam puno o samoj meditaciji,ali svako bi se trebao voditi nekim svojim ličnim nahođenjem i vjerom pri izboru tehnika koje primjenjuje.
Za sebe nebi odabrao ništa,jer smatram da ne postoje kolektivni putevi prosvjetljenja,niti bilo koja disciplina koja može važiti za veći broj ljudi.
Svaki naš put je sam po sebi individualan,zato vjerujem da izlaz treba potražiti unutar bića svatko od nas ponaosob,nisam siguran da postoje zajedničke "putne mape" koje bi nas vodile na pravu stazu svaki put kad zalutamo.
Ovo me podsjeća na onu priču o potrazi za bogom,gdje većina ljudi ide u crkve misleći da će ga tamo pronaći,ili isčitava knjige nebi li ga slučajno našli kako se skriva izmađu redova.
Glas koji želimo čuti neće doći sa neba,to je isti onaj glas koji većina nas čitav život ignoriše.
Jednom kad na njega obratiš pažnju skontaš da je on dio tebe samog,a ako ga nastaviš slušati ostaje sa tobom do kraja života.
Tako mi je nešto slično i sa svim tim tehnikama,a opet to je samo moje mišljenje,a ni ono kao takvo nije "univerzalno".

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Transcedentalna Meditacija
PostPostano: pon sep 19, 2011 5:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 07, 2011 10:15 pm
Postovi: 88
Ovo sam procitala na tvom sajtu Pantelija,nikad mi se nije svidjalo to dizanje Tibetanskih lama i ponasanje dalaj lame po zapadu i holivudu pa sam poslije ovog teksta malo cackala po internetu.nedavno sam po malo pocela meditirati onako polako disanje,opustanje.Vec se vidi napredak jer sam smirenija a i predosjecaji su se izostrili.Vjerovatno sam sad :offtopic: pa se izvinjavam

_________________
-Slobodni smo da podjemo gdje zelimo i budemo ono sto jesmo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Transcedentalna Meditacija
PostPostano: pon sep 19, 2011 7:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Serbwolf je napisao/la:
Tehnika TMa ?

Prakticiram tehniku TM od 1995. vrlo aktivno, imam siddhi. Šest mjeseci nakon inicijacije prestajem pušiti (1,5 - 2 kutije dnevno), pola godine kasnije ne pijem više kavu. Tri godine kasnije prestajem jesti meso. Sve spontano i lako, bez napora, planiranja i mudrovanja. Tehnika TM me naučila kako se povezati s izvorom i napuniti baterije. Meni je TM spasio život, u duhovnom i energetskom smislu, nije bilo nikakvih boleština. No kombiniram je s nekim drugim tehnikama jer mi nije dovoljna. Smatram da za mene predstavlja abecedu - prve korake duhovnosti, a kasnije svatko treba sam napisati tekst koristeći sredstva i tehnike koje mu najbolje leže. Tečaj znanosti o kreativnoj inteligenciji 1998. mi je pružio prve uvide i vizije. No nema garancije da će i drugi doživjeti isto. Sve je na pojedincu, ako radiš na sebi - imaš rezultate. Osim TM postoje i druge dobro organizirane tehnike koje daju rezultate. Izaberi prema osjećaju. Upoznaj se s učiteljima pa vidi da li ti paše njihova vibra.

Mnoge su mi se stvari navedene u predavanjima Maharishija tek kasnije iskristalizirale i postale potpuno jasne. Neki tvrde da je promijenio tradiciju, da je ovakav ili onakav. Ili njegovi sljedbenici. Osobno me to ne zanima. "Program je dobar, a televizija (čovjek) se ponekad pokvari".
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Transcedentalna Meditacija
PostPostano: pon sep 19, 2011 8:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Ako čovjek mora birati između prakticiranja TM-a i neprakticiranja ničega, bolje je da odabere prvo.

Ali prije nego se uhvati TM-a, moj savjet je da istraži još barem 4-5 opcija u pogledu meditacije i onda odabere. Za mene je TM inferioran oblik meditacije.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz