Sada je: sub apr 27, 2024 2:23 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1264 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: pet apr 19, 2013 11:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Citat:
Lampa: Zbog čega se svi nadovezuju na bombardiranje svjetlom koje se niti nije dogodilo, a nitko nije komentirao nesreću?(…)


Mislim da se ovdje radi o – “šiljenju zobi” ili o - “tjeranju maka na konac”, čemu ljudi obično pribjegavaju kad ne vide suštinu.

Dakle, da ponovimo:

Citat:
Gurđijev: "Ovaj ‘vanjski krug' kome mi pripadamo i kojeg jedino znamo, je krug mehaničkog čovječanstva. Prvi znak po kome se taj krug raspoznaje je taj što među ljudima koji mu pripadaju nema niti može biti zajedničkog razumijevanja. Svako razumije na svoj lični način, i svako drugačije.

"Ovaj krug se ponekad naziva krugom ‘jezičke zabune’, tj. to je krug u kome svako priča svojim jezikom, gdje niko nikoga ne razumije, niti se iko trudi da ga drugi razumiju.

"U ovom krugu jedno zajedničko razumijevanje između ljudi je nemoguće, osim u rijetkim slučajevima u vezi stvari koje nisu od nekog ozbiljnijeg značaja i koje se nalaze u okviru granica datog stvorenja.


Zašto je to tako? Zato što se cijelo dejstvovanje vanjskog čovječanstva manje-više odvija na terenu komponente uma. Zato se on i zove “vanjski čovjek”. To je onaj “kočijaš iz gnostičke Parabole o kočiji, koji je u mnogim slučajevima toliko tvrdoglav da mu ne pada na pamet da sluša druge komponente njegove kočije (bića) smatrajući da on zna sve što je potrebno, dok na svakom koraku demonstrira drugima da to nije tako. (On bi kao takav još i da – “liječi” druge ili da im - “pomaže”!?) Naravno, on će imati tendenciju da rezultate svog dejstvovanja tumači kao pozitivne jer je Um taj koji i dejstvuje i procjenjuje rezultate (obično na “wishful thinking” principu).

Cijeli new-age koncept “ratnika svjetlosti”, ratovanja uz pomoć svjetlosti (i ljubavi) prebačen je na teren komponente uma i sposobnosti njegove imaginacije. Ta komponenta ili kočijaš će od drugih kočijaša obično doznati kako se barata sa “svjetlošću” kao “energetskim oružjem” i ko je neprijatelj. Metu podrazumijevaju naravno drugi tj. oni ili ono što komponenta uma ratnika-svjetlosti subjektivno prosudi kao takvo. Tako se formira jedna paradigma u kojoj se čovjek može brčkati do daljnjeg i iz koje se teško izlazi.

Ukoliko uzmemo u obzir ovaj primjer:

Citat:
Arwen dor: (…)tehnika je opisana i na ovom forumu, ali da skratimo opis, samo zamoliš: molim te božanstvo (ili tkogod je tebi neki oslonac, npr više ja..) oprosti mi sve moje pogrešne misli koje se očituju pogrešnom shvaćanju mojih riječi ili nekako drugačije formuliraš problem…(…)


Tu sada imamo slučaj da kad “ratniku svjetlosti” zagusti ili se situacija na terenu ne odvija kako bi on želio, tj. on ima problem, on se direktno obraća (zamišljenim) “višim instancama”. Dakle, nije ni bitno da li je to “božanstvo“, „više ja“ ili… Šta je bitno?! Bitno je delegirati funkciju ličnog spašavanja ili rješavanja nekog problema - napolje, izvan svog bića, dakle, to sada treba da odradi za njega neko drugi. “Više ja” lijepo zvuči kao “spasitelj” jer se odaje utisak da je to nešto u sklopu čovjekovog bića ali kad bi upitao čovjeka da li on stvarno shvata šta ili ko je to… tu već nailazimo na “maglu”. Naravno, njegova komponenta uma će eventualno izbaciti neki intelektualni koncept ili definiciju tog entiteta koji će se i drugima činiti sasvim zadovoljavajućim (jer bolje ne mogu). Situaciju komplikuje i to što se u praksi takođe ispostavilo da postoje i neki “vanzemaljski paraziti” (kao npr. Lux) koji lako preuzimaju na sebe razne uloge a takođe i barataju sa “svjetlošću”, međutim, kad bi “ratnika svjetlosti” upitao kako će razlikovati uticaje koji dolaze s te strane…, onda imamo - ?????????????? Naravno, isti je princip i sa “božanstvom”.

Nadalje, koncept “svjetlosti” (i “ljubavi”) koji se koristi u new-age krugovima je opet samo jedan intelektualni koncept baratanja energijama koje su izvan čovjekove percepcije i čija svojstva on nije u stanju suštinski da razumije. Stoga i učvršćene tehnike za baratanje nečim što je nazvano “svjetlost”, čisto zato što se to intelektualno smatra jednim pozitivnim pojmom.

Tu možemo vidjeti i da se cijela Hoopoono paradigma takođe odigrava na terenu komponente Uma ili jednom intelektulanom polju, koji je po svojoj suštini manje-više razveden od realnosti, te kao takav ima tendenciju da ju pogrešno očitava a onda poduzima i pogrešne radnje koje nekim “čudom” imaju i ritualna (automatika) svojstva.

Štajner (izvod iz poslednjeg prevedenog predavanja):

Citat:
Kad čovjek danas razmišlja isključivo svojim intelektom i snagom razuma, njegove misli uopće nisu ukorijenjene u stvarnosti. One se sve više i više pomiču u sjenovito postojanje...(…)

I današnji je čovjek potpuno lišen osjećaja za stvarnost. On živi unutar duhovnog elementa, ali je u isto vrijeme materijalist. Njegove misli - koje jesu duhovne, no ipak samo sjeno-misli - usmjerene su isključivo na materijalnu egzistenciju.

Stoga je drugi veliki proces ili događaj bio to da je čovjek postao više duhovan. Ali duhovna supstanca jednom derivirana iz tvari više ga ne čini duševnim.


Dakle, ono što ovdje imamo je: Duhovnost-bez-Duše! (Što je i za očekivati u jednoj realnosti kontrolisanoj od strane "bez-dušnih sila". I vanzemaljaci imaju imaju intelekt i duh. Možemo li mi bolje?!)

I na kraju, naravno, imamo “krucijalno” pitanje – “Zašto je došlo do saobraćajne nesreće?!?”

Pa, kako onda - da ne dođe do neke nesreće, ovakve ili onakve?!?



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: sub apr 20, 2013 1:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Lijepu si musaku složio, red dobrih citata, red paušalno iznesenih pretpostavki, a na kraju začinjeno s omalovažavanjem i diskriminacijom.
galaksija je napisao/la:
Citat:
Gurđijev: "Ovaj ‘vanjski krug' kome mi pripadamo i kojeg jedino znamo, je krug mehaničkog čovječanstva. Prvi znak po kome se taj krug raspoznaje je taj što među ljudima koji mu pripadaju nema niti može biti zajedničkog razumijevanja. Svako razumije na svoj lični način, i svako drugačije.


Za komunikaciju je potrebno najmanje dvoje, onaj tko šalje informaciju i onaj tko je prima. Kao što je navedeno u citatu „...među ljudima koji mu pripadaju nema niti može biti zajedničkog razumijevanja“. Ako iz ove prijepiske možemo zaključiti da među nama nema razumijevanja, to nas sve stavlja u vanjski krug, zar ne? Jer onaj tko za sebe smatra da se ne nalazi u vanjskom krugu već u unutarnjem, tada bi vidio suštinu i niti ne bi bio uvučen u takvu komunikaciju. Svaka potreba da drugim ljudima nešto dokažemo i/ili nametnemo svoje mišljenje, nas automatski stavlja u vanjski krug.
galaksija je napisao/la:
Zašto je to tako? Zato što se cijelo dejstvovanje vanjskog čovječanstva manje-više odvija na terenu komponente uma. Zato se on i zove “vanjski čovjek”.
Citat:
Štajner (izvod iz poslednjeg prevedenog predavanja):
Kad čovjek danas razmišlja isključivo svojim intelektom i snagom razuma, njegove misli uopće nisu ukorijenjene u stvarnosti. One se sve više i više pomiču u sjenovito postojanje...(…)


Ne samo komponente uma, nego bilo koje komponente same za sebe, kao što Štajner i kaže. Potrebno je jedinstvo svih komponenti da bi mogli djelovati kao „unutarnji čovjek“. To i jest princip četvrtog puta, istodobnost djelovanja svih komponenti.
galaksija je napisao/la:
To je onaj “kočijaš iz gnostičke Parabole o kočiji, koji je u mnogim slučajevima toliko tvrdoglav da mu ne pada na pamet da sluša druge komponente njegove kočije (bića) smatrajući da on zna sve što je potrebno, dok na svakom koraku demonstrira drugima da to nije tako.

Ovdje mi u formulaciji rečenice u prvi plan izbija riječ „sluša“ u smislu poslušnosti. Nema slušanja već je potrebno jedinstvo. Slušanja bude dovoljno i previše upravo kroz razdvojene komponente čovjeka, slušanje onoga što nam narede ili kad i sami padnemo u postavljenu zamku.
Sljedeća stvar koju smatram suvišnim u rečenici je uvođenje pojma drugih ljudi: „...demonstrira drugima da to nije tako.“ Kad se radi o osobnom razvoju čovjeka, mišljenje drugih ljudi je nevažno, jer svatko polazi od svoje specifične pozicije, koja je u tolikoj mjeri individualizirana, s razjedinjenim komponentama da se ne može ništa generalizirati. Jedino što je moguće i gdje leži vrijednost drugih ljudi je u interakciji. Trenutačna interakcija. U interakciji se sugovornici reflektiraju jedan u drugome, ne treba nitko nikome išta demonstrirati. Ako se uvodi pojam demonstriranja tada se djelovanje ne izvodi za sebe nego za publiku. Onog trenutka kad počne namjera izvođenje za publiku, više nema nikakve veze s unutarnjim razvojem. S druge strane, ako drugi doživljavaju nekoga da im nešto demonstrira, pri čemu ti isti drugi nešto mjere, prosuđuju i osuđuju, niti oni nisu u jedinstvu svojih komponenti. Jer da jesu tada bi shvatili da je svaki čovjek različito udaljen od cilja, da se na različite načine pristupa postizanju cilja, da nema dobrog niti lošeg načina. I, konačno, da nije bitna udaljenost nas od drugih i od našeg cilja, jer cilj i put drugih ljudi ne poznajemo premda ponekad mislimo da znamo. Tko zna - zna za sebe, tko ne zna - ne zna za sebe.
galaksija je napisao/la:
On bi kao takav još i da – “liječi” druge ili da im - “pomaže”!?

Valjda? je lijepo napisao kako je princip slobodne volje do te mjere degenerirao da svatko sebi daje za pravo da ga tumači kako mu se sviđa uvjeren da je u pravu i da nema druge istine o tome osim njegove. I što je još bolje, svoje razumijevanje slobodne volje nameće drugima kao jedinog pravilnog i pravog koncepta pojma. Što je čista dogma. Koliko često prekršimo prometna pravila dok vozimo? Stvar sa slobodnom voljom nije bitno drugačija. Ako prekršimo pravila postoje posljedice kojih trebamo biti svjesni i dovoljno snažni da se s njima možemo nositi. Kao što nije stvar kod vozača koliko brzo može voziti nego koliko brzo može stati i nositi se s mogućim posljedicama.
Uvijek je bilo i bit će ljudi kojima je iz bilo kojeg razloga razina osobne energije niska ili snižena pa se stoga nalaze više izloženi napadima svih mogućih vrsta. Kratkotrajna pomoć može takvim osobama pružiti predah da dođu koliko-toliko sebi, da mogu ojačati vlastite snage i prebroditi krizu. Zato je pomoć potrebna. Jednako tako im treba biti jasno da se radi o kratkotrajnoj pomoći, da ostatak posla moraju odraditi sami.
U procesu “liječenja” i pomaganja drugima obje strane trebaju biti suglasne i svjesne potencijalnih posljedica i neuspjeha “liječenja” i pomaganja. Osoba koja pruža takvu pomoć drugim ljudima bez obzira da li se radi o naplaćenoj ili besplatno pruženoj usluzi treba biti dovoljno energetski snažna da osobi može pružiti pomoć u obliku dodane energije. Ako ne pruža energiju, to niti nije pomoć nego zavaravanje i sebe i drugih. Taj isti pomagač ako nije dovoljno snažan može lako biti uvučen u vrtlog, labirint osobe kojoj pomaže. To je rizik takve vrste djelovanja.
Svatko može i treba pružiti pomoć ako se osjeća dovoljno snažnim, pod uvjetom da procijeni da je pomoć zaista potrebna. Smatrati da se netko drznuo raditi “liječenje” i pomaganje ljudima u potrebi, govori da postoje dvije skupine ljudi, oni koji su „izabrani“ ili „prosvijetljeni“ da mogu raditi takve stvari i ostali koji nisu. A to je netočno. Svi smo mi prvenstveno sebi, a potom i drugima, učenik i učitelj, liječnik i liječeni.
galaksija je napisao/la:
Dakle, ono što ovdje imamo je: Duhovnost-bez-Duše! (Što je i za očekivati u jednoj realnosti kontrolisanoj od strane "bez-dušnih sila". I vanzemaljaci imaju imaju intelekt i duh. Možemo li mi bolje?!)

Znanje o svijetu koji nas okružuje se stječe kroz istraživanje i rad u njemu. Ograničenja koja će nam netko nametati da nečemu nismo dorasli, prozivati nas i osuđivati da smo implantirani, programirani, bez duha ili duše, ili što sve ne, nisu od pomoći. Kvalifikacije takve vrste su dio manipulativnih tehnika kojima je svrha omalovažavanje drugih ljudi i diskriminacija u vlastitu korist.
galaksija je napisao/la:
I na kraju, naravno, imamo “krucijalno” pitanje – “Zašto je došlo do saobraćajne nesreće?!?”
Pa, kako onda - da ne dođe do neke nesreće, ovakve ili onakve?!?

Treba li uopće ovome komentar?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: sub apr 20, 2013 3:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Lampa je napisao/la:
Valjda? je lijepo napisao kako je princip slobodne volje do te mjere degenerirao da svatko sebi daje za pravo da ga tumači kako mu se sviđa uvjeren da je u pravu i da nema druge istine o tome osim njegove. I što je još bolje, svoje razumijevanje slobodne volje nameće drugima kao jedinog pravilnog i pravog koncepta pojma. Što je čista dogma.


Da, samo što se deo koji si citirala odnosio na objektivnu mogućnost čoveka kojem je kočija u takvom stanju da pruži nekome pomoć, kao i da vidi stvarni uzrok problema, od čega niko nije izuzet, pa makar to bilo sporadično i u različitim stepenima disfunkcionalnosti, što direktno zavisi od toga koliko je funkcionalna prvenstveno naša, a zatim tuđa "kočija" koja bi bila eventualni predmet neke "pomoći". "Pogrešna meta - protraćena energija".

Problem je u tome što komunikacija nije u haosu samo u kočiji, nego i u situaciji u kojoj kočijaš i kočija br1 stupi u komunikaciju sa kočijom broj 2, tad nastane veoma lep haos koji je prilično lepo demonstriran u raspravi koja se razvila ovde.

Eto, upravo ovo što si odgovorila Galaksiji može poslužiti kao klasični primer "jezičkog haosa" (a ako ovo čitaš u nekom negativnom kontekstu pa se spremaš da mi na fin način ispsuješ sve po spisku takođe - jer verovala ili ne, sada "pomažem" :rofl )

Tako i kada je pomoć u pitanju, to je kao da jedan čovek koji ne ume da koristi ruke a tek je shvatio da i one možda nečemu služe pokušava drugog čoveka, koji je u istom ili malo gorem stanju počešati iza uveta, smatrajući da će time tom čoveku pomoći, a ovoga u stvari boli jetra. Prvi čuje: AAAA BOLI ME JETRA!!! a "Boli me Jetra", na jeziku prvog disfunkcionalizaša usled njegovih asocijacija znači "RRRR, SVRBI ME IZA UHA!!!". A drugi se istripuje da je ovaj prvi, bespomoćnim cimanjem ruke u stvari hteo da ga pukne šakom po nosu pa lepo skoči u "besu pravednika" i pošteno išuta onog prvog. Kao što si rekla - za komunikaciju je potrebno Dvoje. A mi se redovno istripujemo da je baš onaj drugi krivac za propalu stvar.

Tuga cele priče je što, zbog takvih privremenih dešavanja nastaju trajne posledice i neprijateljstva, jer kad neko treći kaže prvome "Ej, njega boli leva noga!"(što znači da verovatno ni treći nema baš previše veze sa vezom al je bar potrefio da drugoga nešto boli, a ne svrbi), što na lingvističkom, emotivnom i mentalnoduhovnom jeziku prvog znači "Pu, 'bem ti sve sveto!" ili neku još sočniju psovku... i tako dalje i tako dalje.


I jooooooš gore, ta dva kočijaša mogu pričati o skoro potpuno istim stvarima, sa veoma bliskih tački gledišta pa ipak zaratiti - zbog različitog jezika!


To smo, ako nigde drugde bar ovde na forumu svi već videli 610 puta, minimalno.


E, posmatrajući taj Pajtonovski® šou se određena grupa entiteta pošteno gosti tu prolivenom krvlju i energijom. Isti ti entiteti su i uzrok, kokreatori jezika i komunikacije unutar kočije, što su u velikoj meri radili kondicioniranjem nas kroz čitav naš život. Taj besmisleni i disfunkcionalni jezik je uzrok naših asocijacija (koje su njegov deo) i reakcija - dok pri tome smatramo da je to što je rečeno (bilo unutar bilo izvan nas) baš tako kako smo mi kao kočijaš to protumačili i nikako drugačije, da smo 100% u pravu, a prava je toliko daleko od svih nas da smo u totalno krivom univerzumu.


Komediji cele priče dodaje to da je svako svakome u stvari hteo da pomogne i imao najbolje namere, a iz toga nastade Battlefield 5.

Ti entiteti u velikoj meri i kreiraju naš jezik koji se primenjuje kako u kočiji, tako i van kočije, a cilj im je upravo da kočije i kočijaše energetski iscrpe i isisiaju na takav način, okrećuči ih jedne protiv drugih, kako komponente iznutra tako i njih međusobno, jednako kao i ako deo jedne kočije pokuša da komunicira sa delom druge - i tu će nastati "Ma ko škripi, saću ti ja ______ ___ i ______ #$!?#!!!

Pošto su oni direktni kokreatori jezika, time i asocijacija, osećaja, nekih emocija, misli, impulsa - šanse su 90% da će doći upravo do čistke među kočijašima, čime će dotični dobiti jedan solidan ručak.

Dodajmo tu mogućnost njihove kreacije potpuno iluzornog scenarija, lansiranog na jednog kočijaša, koji zatim usled zaista divne i humane osobine, validnog impulsa za pomoć drugom ljudskom biću krene lupati nepostojeće ružičaste slonove energijama oslobađajući ljude od njih, što je ponovo - "Pogrešna meta, protraćena energija". Pri tome, ona nije protraćena već posledično biva iskorišćena za naše dalje zaplitanje sebe u njihovu mrežu, pod sopstvenom "težinom" i inercijom.


Tako će čovek usled tog impulsa, na koji ti entiteti i računaju, uleteti direktno u njihovu mrežu, pride dalje gradeći asocijacije koje su proizvod čitanja i kreacije pogrešnog jezika, za komunikaciju unutar kočije (unutar koje opet svako, prisiljen kondicioniranjem, implantiranjem i uzrurpacijom od strane gorepomenutih entiteta razvija sopstveni jezik koji druge komponente slabo razumeju, i koji će kasnije primenjivati za komunikaciju sa drugim kočijama) i time nastaviti da igra u tom začaranom krugu, svaki put sve dublje u mreži. Još pride može misliti i da mu dobro ide.

Kao što sam i ja sada potpuno bacio energiju "pomažući" ovim postom, ako niko ne shvati šta sam u stvari hteo preneti i ako je ono što prenosim beskorisno, proizvod gađanja pogrešne mete, ili možda čak i Ming vaze - za šta su šanse 90% a možda i po nosu dobijem :rofl . To je tako na svim nivoima - "kako dole tako i gore (a možda je i još gore)".

Pored toga ima i onoga što su Sjenko i Artemida napisali. Pa aj sad, budi popo pametan.

...

Valjda?!? #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: sub apr 20, 2013 3:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Hahaha, možda upravo odatle potiče onaj izraz - "psuje ko kočijaš" :rotfl:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: sub apr 20, 2013 8:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Da.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: pon apr 22, 2013 12:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Zanimljiva je stvar kako se neke stvari sa vece daljine vide bolje nego izbliza.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: pon apr 22, 2013 12:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
može se čitav slučaj (krhotina svjetlosti udara u oko vozača koji razbija auto/ljuti hiperdimenzionalni dežurni operater bjesno udara šakom po haubi jer lampa štiti svoj dom) gledati i na način da sve završava kod auto limara koji od svoga rada hrani i školuje djecu.
to bi značilo da je svjetlosna krhotina/bjesni operater izazvala-o povećanu potrošnju, što u konačnici dovodi do rasta BDP-a!

meni bi u čitavoj sceni bilo jedino bitno dali je lampa potrčala ka razbijenom autu da pomogne čovjeku, ili je skupila kera, pa biž doma...

još da dodam da sam i sam pokušavao slati svjetlost na određene objekte, tj bića.
najveći broj eksperimenata proveo sam u periodu dok sam uzgajao marihuanu, i pokazalo se da je to kita.
isto su rasle ove koje je obasjavala svjetlost žarulje plus ja, kao i one koje su bile samo pod žaruljama.
više im je značila kišnica od svih mojih duhovnih napora.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: pon apr 22, 2013 2:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Valjda? je napisao/la:
Kao što sam i ja sada potpuno bacio energiju "pomažući" ovim postom, ako niko ne shvati šta sam u stvari hteo preneti i ako je ono što prenosim beskorisno, proizvod gađanja pogrešne mete, ili možda čak i Ming vaze - za šta su šanse 90% a možda i po nosu dobijem :rofl . To je tako na svim nivoima - "kako dole tako i gore (a možda je i još gore)".
Valjda?!? #-o


Nemoj tako.. Prenio si hrpu ideja ovim tekstom,barem nisu promakle oštrom oku mog ćoravog kočijaša :D :thumbup:

Evo jedne:

Zanimljivo je,u kontekstu ove rasprave kako su te ideje koje su prvo nastale u glavi kao svijetlost,zatim prebačene u jezičku formu i onda u vidu teksta date meni na uvid upravo zahvaljujući svijetlosti (ekrana !?).. :roll:
Izgleda da je ideja zapravo svijetlost,a za onog ko je prepozna kažu da se "prosvijetlio".

Ukratko: Valjda? je svojom idejom (iskra),putem svijetlosti upalio kod mene novo svijetlo(stvorio novu ideju).
Dolazim do zaključka da je svijetlost jako širok pojam i da je za razumjevanje iste potrebno poznavati dosta iskri.
Al i to je samo jedna ideja (iskra) i možda uspije upaliti nečije svijetlo. :D :thumbup:
:love3:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: uto apr 23, 2013 10:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
ej bas si ovo lepo opisao.
Znas da se i u Kastanedinim knjigama pominje slicno?
imas zracenja, to mu dodju kao iskre svetlosti, koje su isprepletane a da se nikad ne zapetljaju i imas percepciju koja je u odredjenim plozajima i raspaljuje te iskre i tako imamo percepciju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: uto apr 23, 2013 1:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
snoopy je napisao/la:
ej bas si ovo lepo opisao.
Znas da se i u Kastanedinim knjigama pominje slicno?
imas zracenja, to mu dodju kao iskre svetlosti, koje su isprepletane a da se nikad ne zapetljaju i imas percepciju koja je u odredjenim plozajima i raspaljuje te iskre i tako imamo percepciju


Evo živog primjera da svijetlo (ideja) rađa novo svijetlo (ideju) :thumbup:
Drago mi je da je bar neko razumio ono što sam mislio reći. \:D/
Kontao sam već da sam se skroz pogubio u tekstu :-s
Ono na šta se konkretno odnosila priča je ono slanje svijetlosti tvz "svijetlosnih ratnika (radnika !?) i sl. drugima oko sebe,životinjama,okolini.. Onaj New age koncept koji na prvu stvarno zvuči tako banalno i naivno da ga većina od nas u startu prezire i odbacuje.Međutim u prirodi se sva interakcija između živih organizama odigrava upravo zahvaljujući svijetlu.
Slažem se da većina samoprozvanih ne poznaje dovoljno materiju sa kojom barata,ili bar ne pokazuju znakove razumjevanja iste,ali mora postojati i nekakav efekat iskrene namjere koji omogućava razmjenu tog istog svijetla po principu polariteta i fenomena slobodne volje.
Mali primjer: Ako ja imam namjeru da pomognem određenoj osobi da se npr. oslobodi apatije i pritom nemam pojma šta trebam reći i učiniti da bi njoj bilo bolje,a recimo samom svojom namjerom kod te osobe proizvedem osjećaj (ideju) da je nekom ipak stalo do nje i baš to bude okidač da napravi iskorak u pozitivnom smjeru.
Takva bi se situacija mogla zvati "efekat pozitivne namjere" ili sl. ,ali to što će to neko nazvati New age-om ili nekako drugačije ne mijenja činjenicu da i u ovom slučaju postoji interakcija čiste namjere kao svijetla pokretača novog svijetla (ideje) kod nekog drugog.
Mislim da postoji isključivost kod obe strane i to samo kao rezultat nerazumjevanja i nepoznavanja dovoljno iskrica suštine onog što nazivamo ovom realnošću,matrix-om ili kakogod.
Evo,ja prvi priznajem da ne razumijem baš ništa.. :shock: Sve što iznosim su samo ideje.
Sorry na :offtopic: -u
:hello2:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: sub maj 11, 2013 10:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Evo da podelim danasnje cudno desavanje.Otiso ja u setnju sa drugom,bili malo i pricali i ja uzeo cvet od zove i miriso sam ga celim putem.Osecam kako mogu da umirim cak i najbesnije pse vrlo lako sto pre nisam mogao tj. bojo sam ih se ko djavo krsta.
Kad sam dosao kuci drzao sam i dalje cvet i cuo sam kako mi zuji muva pored desnog uva, to je bilo 3 puta sa prestancima u roku od mozda 7 sekundi.MIslio sam da mi je mozda usla u uvo medjutim nisam je video ocima i nije mi usla u usi tako ne razumem sta to predstavlja? Da li je to otvaranje neke nove svesti? Da li je to dobro ili lose?
:-k :?

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: ned maj 12, 2013 1:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Saty je napisao/la:
Evo da podelim danasnje cudno desavanje.Otiso ja u setnju sa drugom,bili malo i pricali i ja uzeo cvet od zove i miriso sam ga celim putem.Osecam kako mogu da umirim cak i najbesnije pse vrlo lako sto pre nisam mogao tj. bojo sam ih se ko djavo krsta.
Kad sam dosao kuci drzao sam i dalje cvet i cuo sam kako mi zuji muva pored desnog uva, to je bilo 3 puta sa prestancima u roku od mozda 7 sekundi.MIslio sam da mi je mozda usla u uvo medjutim nisam je video ocima i nije mi usla u usi tako ne razumem sta to predstavlja? Da li je to otvaranje neke nove svesti? Da li je to dobro ili lose?
:-k :?

Ima u ZEN knjigama opis gde samo zapadni čovek uzima\ubere cvet....
Nesme u principu da se ubije ili uništi život ako ti nije od životne važnosti.
Grub si.
Trebaš dvojnikom da vidiš i osetiš bilje.
Naravno je da možeš da radiš po svojoj volji bilo šta. Ali veruj mi, bolje je da uživo odsanjaš te sitne marifetluke nego da se uzmeš za takav poket namere kao što je ubistvo biljke.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: ned maj 12, 2013 9:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
dorokusai je napisao/la:
Saty je napisao/la:
Evo da podelim danasnje cudno desavanje.Otiso ja u setnju sa drugom,bili malo i pricali i ja uzeo cvet od zove i miriso sam ga celim putem.Osecam kako mogu da umirim cak i najbesnije pse vrlo lako sto pre nisam mogao tj. bojo sam ih se ko djavo krsta.
Kad sam dosao kuci drzao sam i dalje cvet i cuo sam kako mi zuji muva pored desnog uva, to je bilo 3 puta sa prestancima u roku od mozda 7 sekundi.MIslio sam da mi je mozda usla u uvo medjutim nisam je video ocima i nije mi usla u usi tako ne razumem sta to predstavlja? Da li je to otvaranje neke nove svesti? Da li je to dobro ili lose?
:-k :?

Ima u ZEN knjigama opis gde samo zapadni čovek uzima\ubere cvet....
Nesme u principu da se ubije ili uništi život ako ti nije od životne važnosti.
Grub si.
Trebaš dvojnikom da vidiš i osetiš bilje.
Naravno je da možeš da radiš po svojoj volji bilo šta. Ali veruj mi, bolje je da uživo odsanjaš te sitne marifetluke nego da se uzmeš za takav poket namere kao što je ubistvo biljke.


E hvala ti za savet brate.Samo ne razumem sta znaci dvojnik?? :-k
Pre neki dan su me tolko izujedali komarci da je to cudo,imam i dalje rane ogromne.U ostavi mi se uhvatio pauk pre neki dan i keva ga ubila, ja realno mislim da je to ispravno jer kad ne bi drzo kucu pod kontrolom i pacovi bi poceli da kolo vode,misevi da pevaju pesme a ne samo insekti....s njima sam imo ogromnih problema pre par godina....

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: čet maj 30, 2013 9:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Čula sam cijeli dan na njivi zujanje kao da je roj pčela, a roja nema nigdje. Činilo se da su mi iznad same glave. I drugi su to čuli. Popodne se navukao crni oblak, zapuhao je vjetar i zujanje je prestalo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: čet maj 30, 2013 10:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
pepeljuga je napisao/la:
Čula sam cijeli dan na njivi zujanje kao da je roj pčela, a roja nema nigdje. Činilo se da su mi iznad same glave. I drugi su to čuli. Popodne se navukao crni oblak, zapuhao je vjetar i zujanje je prestalo.


A da nisu bile na cvijeću posvuda a ne u roju. To možeš čuti i u voćnjaku u cvatu kad je fino vrijeme. Kad se naoblači pčele idu kući :love6:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: čet aug 15, 2013 6:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 15, 2013 6:39 pm
Postovi: 1
pozdrav :) prvi put sam na ovom forumu ali me je privuklo toliko razlicitih tema i cinjenica da se mnogo vas zaista razumije u stvari koje inace ljudi ne primjecuju...ja sa snovima imam dosta razlicitih prica koje cu vjerovatno napisati odmah poslije ovog posta :D ali za ovu topic mogu ispricati stvari koje znaju jos 2 osobe pored mene...
inace imam 23godine, na prvoj godini studija sam cesto preko vikenda ostajala sama u stanu, moze se reci i po 3-4dana sedmicno sam bila sama, desavalo mi se da se probudim i ugledam zenu kratke crne kose, duga crna haljina sa crvenim cvjetovima i na 4metra od mene posmatra kako spavam, svaki put sam rekla sebi sanjam i pokrila glavu jorganom...jedno jutro sam se probudila i vidjela da je tv ugasen iako ga nikaddd ne gasim kada sam sama u stanu, kljucevi od stana su bili u kuhinji a stan otkljucan iako nikad nisam zaspala a da nisam zakljucala 2x i ostavila kljuceve u bravi zbog lopova xd probudila sam se jer nisam mogla da disem, prvo sto sam vidjela je crna haljina pored moje glave, nakon 1-2min shvatila sam da nije san i da ne mogu pomjeriti glavu ruke pogled cak ni zatvoriti oci od straha sta mi moze uciniti ta zena, vec se desilo 3 puta da sam je vidjela i ignorisala ali ovaj put je bila do mene i samo posmatrala nakon cega sam vristala i shvatila da vristim u sebi a da glas se ne cuje, otisla je lagano i kroz 15tak minuta sam primjetila kljuceve, vrata, tv i istrcala iz stana... desavalo mi se da u toku sna prestajem da disem ili disem skroz malo da se rodica par puta preplasila i budila me jer se bojala da ne disem nikako, zadnjih nekoliko godina spavam 4h max ali nemam potrebu za spavanjem, kao dovoljno mi. nisam to nikome pricala dok mi u februaru ove godine znaci 3godine poslije nije ujutro prijateljica u novom stanu rekla kako je imala cudan san ili se probudila oko 3-4h i vidjela kako sam ja sklupcana spavala a mene je tik do kreveta posmatrala neka zena i opisala isto sve!!! pocela sam da placem jer sam sebe godinama ubjedjivala da je stvar moje maste...prije mjesec sam konacno sve to ispricala mami i odlucila da posjetim nekog hodzu ili sta vec ali bojim se otici.
desava mi se vec 2mjeseca da me u toku noci neko probudi, kao da me uhvati jako za ruku ili za nogu, nekada imam modrice po nogama ujutro. ne razumijem zasto me uvijek posmatra kako spavam, strah me i sto mislim da mi je svaki put sve blize a ja sve teze disem dok spavam tako sklupacana... bojim se :(


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: pet aug 16, 2013 12:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
i moja cerka je imala slican dozivljaj kojeg se sjeca, probudila se u totalnoj paralizi, na vratima spavace sobe je stajala jedna djevojcica koja joj je govorila "nemoj se bojati" i onda nestala. Ima ona jos nekih kako se kaze paranormalnih dozivljaja, narocito sa snovima, snove/scene koje poslije u javi dozivljava............


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: pet aug 16, 2013 10:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 01, 2013 2:47 pm
Postovi: 63
Draga Amwa! Naježim se od jeze nakon čitanja tvog posta i iskreno suosjećam s tobom. Zasigurno si došla na mjesto gdje ima ljudi koji ti mogu pomoći i ja vjerujem da će ti se ti dobronamjerni ljudi nakon ovog tvog posta javiti na PM.

Nemoj mi uzeti za zlo što ću samo pretpostaviti o čemu bi se moglo raditi. Žena je vrlo vjerojatno paravan za ono što se krije iza nje. Najvjerojatno si ju osvjestila kroz neku vrstu lucidnog sna. Po otključanom stanu i ključevima te modricama bih rekao da si najvjerojatnije i fizički bila otimana. Istog entiteta se treba riješiti, ali ne znam da li je to moguće napraviti bez pomoći. U crkvi vjernicima te entitete uklanjaju više-manje uspješno svećenici egzorcisti, ali danas postoje metode regresivne hipnoze pri kojemu se određenom metodom kao SIMBAD-om može doći do pravog uzroka problema. Sve je opisano na ovome forumu.

Molim te svakako pročitaj Karlu Turner "In the Fringe","Oteti" i "Maškarada anđela", od kojih su zadnje dvije prevedene i koje se mogu skinuti na internetu.

Castanedin Don Juan bi rekao:"The warrior who stumbles on a petty tyrant is a lucky one." Smatraj se sretnom, tvoj put i tvoje istraživanje je otpočelo. Ti si borac i to tvoja duša kazuje. Osvijestila si vrlo mlada nešto što ljudi otkriju tek puno kasnije kroz regresivnu hipnozu.

P.S. Moderatori traže da se novi članovi uvijek ukratko i predstave pod "Članovi".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: pon aug 19, 2013 2:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Ne bih rekao da je otimana zbog cinjenice da su otmicari(vanzemaljci) tehnoloski napredni da ne moraju da otkljucavaju vrata.A moze biti i varka da se ne sumlja na otmicu.Ja bih ti licno prepoporucio da dobro sagledas slijedece stvari:jesi li se nekome zamjerila,mozda je neko ljubomoran na tebe,jesi li se petljala u natprirodne stvari,i sl.Ovo pisem jer je moj poznanik na sebe navukao nesto slicno tome sto ti opisujes upravo zbog petljanja sa ovakvim stvarima.A rjesio se na nacin sto je pristupio jednoj crkvi(po mom misljenju upravo tome je i vodjen).A ko zna mozda su mu i pomogli da se rijesi problema(molili su se za njega).Dobro razmisli o svemu i nastoj da ne spavas sama.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: čet mar 13, 2014 3:43 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 21, 2012 10:49 pm
Postovi: 2
Ne znam da li je iko citao moj post ali devojka na kraju teksta se obesila pre mesec dana...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1264 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 69 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz