Sada je: sub apr 27, 2024 7:46 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1264 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 64  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon dec 26, 2005 8:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Znas na sto me to asocira?

"The Mothman Prophecies"

Jesi gledao mozda?


Jesam, dobri, stari i olinjali Richard Gere. :)

To je totalno zajebano, mislim šok koji si doživjela kao dijete jer ugledaš nekog takvog monstruma, djeca u tim godinama se plaše čudovišta iz bajki i crtanih filmova a ti vidiš nešto uživo. :shock:

Ja imam, takođe, neku ludoriju koju sam doživio isto kad sam imao možda 6-7 godina, ostao sam sam u kući, i ne sjećam se tačno svega, znam samo da sam u jednom momentu stajao na kauču i dernjao se ko da me kolju.
Inače je taj momenat bio presudan u mom životu, poslije toga postao sam dosta drugačiji, odnosno počeo sam drugačije da se razvijam i formiram kao ličnost. Znam da sam imao nekakva totalno čudna priviđenja, to se dešavalo kad zatvorim oči i onda se formiraju neki čudni oblici u čudnim bojama, ma ne znam to ni opisati, i takođe nešto kao neki glasovi u glavi. A, isto tako, u pojedinim trenucima bio bih u stanju da zamislim strahovita čudovišta i neka grozna bića tako realno kao da sam ih nekada i vidio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 26, 2005 8:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Jack987 je napisao/la:
Ako imaš puno ZNANJA, teško te netko može prevariti. Ako i neznaš neko područje u nečemu, iskustvom možeš vidjeti kad te neko želi prevariti. A tu je još i intuicija, pa kombiniraj... vidjet ćeš da ti onda ne mogu skoro ništa. Prevare uvijek pale kod manje inteligentnih ljudi i onih koji malo toga znaju...

Inače, materijalno nije loše, ali u dozi koja ti je potrebna - znači NE bezvezno gomilanje i to, već ono što ti koristi. Isto tako, paralelno s time, trebao bi razvijati i duhovnu stranu. Ono ti daje "feeling" koji te rijetko kad prevari. Sve je u učenju i znanju.

:wink:



Ovo potpisujem.

Ono što privlači takve entitete je naš vlastiti strah.
Kad god poželimo nešto više materijalnog od onoga što nam stvarno treba, aktiviramo naš strah od peživljvanja, kojeg vjerojatno nismo u tom trenutku svjesni. Strah je ono što omogućava manipulaiju nad nama.
Strah ima mnogo oblika i može se maskirati u bilo što. Strah kao da je neki živi entitet koji zavarava onog koji ga u sebi ima. Pa i gomilanje znanja koje ti ne služi ni za šta konkretno osim za malo filozofiranja, kojeg ne koristiš u konkretnim situacijama, je temeljeno na strahu.

Čudni događaji...Imala sam i ja toga na kile. U početku sam se plašila, pa sam pokušavala zaboraviti na sve to, a kad sam "krenula", te sam događaje shvatila kao prilike za učenje o sebi i svojim strahovma. KAd bih uspjela shvatiti o čemu je riječ, i time riješiti jedan od svojih programa, takvi bi događaji prestali ili bi dobili za mene pozitivno rješenje.

Ako raspravljamo o vanzemaljcima i entitetima samo kao nekima koji vrše strašne pokuse i strašne manipulacije, prćkaju po našim tijelima i našim mozgovima, a ne govorimo o tome kako se možemo obraniti, i u čemu je "kvaka", mi šrimo strah. Hvata nas panika koju širimo na ostale koji nas slušaju. Počet ćemo paranoično promatrati i sve više viđati napade, i kad ih ima i kad ih nema.
Povećavanjem svog straha nudimo sebe kao idealne žrtve. Zato bih ja radije posvetila svoju pažnju na to kako se obraniti, ili bolje reći ograditi.

Jedino znanje i OPD...
KAd dostigneš OPD, onda si spreman za OPD astralna bića.
Dok si ti (ja) OPS, imaš potrebu kontrolirati druge ljude, soliti im pamet, vrijeđati ih, stavljat ih u red, uzimati od njih ono što ti ne pripada, izigravati žrtvu, ili nametati svoju moć, dokazivati svoju pamet ...ti si OPS i u svoj realitet možeš privući samo OPS ljude i entitete.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 28, 2005 12:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
arwen dor je napisao/la:


Jedino znanje i OPD...
KAd dostigneš OPD, onda si spreman za OPD astralna bića.
Dok si ti (ja) OPS, imaš potrebu kontrolirati druge ljude, soliti im pamet, vrijeđati ih, stavljat ih u red, uzimati od njih ono što ti ne pripada, izigravati žrtvu, ili nametati svoju moć, dokazivati svoju pamet ...ti si OPS i u svoj realitet možeš privući samo OPS ljude i entitete.


totalno tacno:)
znam jednu osobu koja skroz odgovara tvom OPS opisu,on je 99% OPS,pomaze drugima samo kad mu nesto treba...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 28, 2005 2:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
znam jednu osobu koja skroz odgovara tvom OPS opisu,on je 99% OPS,pomaze drugima samo kad mu nesto treba...


Samo jednu? Ja ih znam na desetine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 30, 2005 5:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Upoznala sam dva klinca,jedan ima tri godine,a drugi godinu i po. Ovaj strariji je totalno OPS,cak je mozda i organski portal. U njemu nema ni malo pokazivanja ljubavi,a svu naklonjenost koju pokazuje prema drugima se svodi na dobijanje onog sto zeli. Nasuprot njemu,njegov brat je totalno jedno emotivno bice puno ljubavi koje pokazuje to bez problema. Razlika je potpuno neverovatna.

Verovatno je malo glupo pisati o tome ko je kakvu osobu upoznao i u koju kategoriju pripada. Smatrala sam interesantnim da se u takvom ranom periodu deteta moze prepoznati kakva ce osoba izrasti iz njih obojice,jer ipak tako mala deca jos uvek nisu potpuno ukljestena u kalupe modernog drustva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Koincidencije
PostPostano: pet dec 30, 2005 5:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Meni se u zadnjih godinu dana veoma cesto desavaju takve neverovatne "koincidencije" da se ponekad pitam da li je sve sto mi se desava zapravo izrezirano? Da li sam ja ta koja izazivam koincidencije ili je taj put vec unapred izreziran?

Ja koincidencije dozivljvam kao "znakove na putu",sto bi se reklo,ja uz pomoc njih tumacim da li idem dobrim putem ili ne. Dobro,ne samo uz pomoc toga,tu je naravno i intuicija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 30, 2005 9:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Bubastra, eto taj tvoj primjer je jedan od mnogih koje, nažalost, možemo svakodnevno uočiti u našem okruženju. Tačno, to se može odmah vidjeti i kod male djece kakvi će biti kad porastu. Ovo je još dobar primjer iz razloga što se vidi kako su dva rođena brata, u stvari, dva različita tipa čovjeka. Jedan je sa dušom a ovaj drugi bez nje (vjerovatno) i kad porastu,ali i prije toga, ovaj bez duše će vrlo brzo početi da izaziva i prikuplja negativnu energiju od ovog prvog, ali i od drugih, te da je, ni sam neznajući, proslijeđuje onome kome treba.
Ja takvih primjera vidim svakodnevno i kod odraslih i kod djece.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 30, 2005 11:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Jedan je sa dušom a ovaj drugi bez nje (vjerovatno) i kad porastu,ali i prije toga, ovaj bez duše će vrlo brzo početi da izaziva i prikuplja negativnu energiju


Daj ljudi ne budalite...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 30, 2005 2:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Daj ljudi ne budalite...


Sad se ja tebi baš čudim. :o :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 31, 2005 12:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Uvijek sam cula cudnu skripu oko sebe ali otkako proucavam ovaj website i pisem po forumu pojacalo se i to primjetno. Uredjaji su mi poceli crkavati. 4 zarulje izgorile u 3 dana. Dobila neke cudne fleke po tijelu. Skoro da pomislim da mi je i bolje kad sam orijentirana samo na materijalni svijet. Jer stvarno se prepadnem kad mi se pocnu dogadjati ovakve stvari a da ne spominjem slucajnosti koje su vise nego ocite da nisu slucajnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 31, 2005 11:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Zbunjena,

samo skulirano, nije to ništa strašno... znam iz iskustva! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 31, 2005 7:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Uredjaji su mi poceli crkavati. 4 zarulje izgorile u 3 dana. Dobila neke cudne fleke po tijelu.


Oće crkavati elektrika/elektronika kod mijenjanja stupnja svijesti !!! I to relativno lako... dobro, žarulje su jeftine... meni se desilo recimo kad sam pogledao brzo na jednu bocu - rasprsnula se! Pucaju plastike po sobi, drvena okna... hehe... oće sve to kod promjene svijesti koja je u blizini... a u ovom slučaju si ti.

Fleke će nestati kad te toliko ne bude briga za svoje fizičko tijelo. Ne u smislu da se ne brineš o njemu, nego da to više ne bude toliko važno. Njihov razlog može svašta biti, ali to može biti i također manifestacija na tijelu radi promjena kroz koje prolaziš. Otvaraš svoj DNA za promjene, odnosno dižeš svoju DNA svijest, koja zajedno s ostale tri koje imaš, čine dizanje i ukupne svijesti. Ne boj se. Strah koči. Hrabro naprijed. I pametno. Ne srljati glavom kroz zid, ali konstantno ići...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 31, 2005 8:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Jack987 je napisao/la:
[meni se desilo recimo kad sam pogledao brzo na jednu bocu - rasprsnula se!


Telekineza? :)

Ček od čega je bila flaša? Zakon... :)

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 31, 2005 8:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
fingolfin je napisao/la:
Ležao sam u svojoj sobi, svijetla su bila pogašena i bilo je možda nešto oko ponoći. Pored kreveta se nalazi prozor, a moj stan na četvrtom spratu zgrade. Nisam još bio zaspao, u stvari nije mi se baš nešto ni spavalo i u jednom momentu čujem zvuk krila ispred mog prozora. E sad to ne bi bilo nešto puno čudno da nije bila ponoć, ali nema ni to veze jer tuda često sove prolijeću noću, pa se moglo desiti da jedna tada i proleti. Međutim, nije ništa prolijetalo nego je lebdjelo ispred prozora 10-15 min, ali je zvuk bio tako jak da nije bilo šanse da ga proizvede neka ovdašnja ptičurina, zaista je izgledalo kao da zmaj lebdi ispred :).
Zanimljivo je da me to nije nešto bilo posebno uznemirilo, u stvari nije uopšte, ostao sam ležati čitavo vrijeme dok je to trajalo, i kad je zvuk nestao normalno sam zaspao.


Šišmiš, gotovo sto posto... Meni je čak par puta ušao u sobu dok sam spavao
i probudio me lepetanjem krila u mraku. Prvi puta sam mislio da se nešto odljepljuje od zida i onda sam stao slušati ali sam zaključio da se predugo odljepljuje (:lol:), tada sam ustao i mačak je proletio pored mene :lol:... Ono, super buđenje hehe...

Mom stricu je šišmiš ušao dok je spavao i ugrizao ga za nos... Ne treba odmah ići na neka iracionalna objašnjenja jer se gotovo sve može savršeno racionalno objasniti... Eto, to ja mislim.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 31, 2005 8:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Šišmiš, gotovo sto posto...


Ma kakav šišmiš čovječe, misliš da nisam na to odmah pomislio. Ima ih kod mene dosta tako da nije problem da ih i prepoznam (ee volio bih ja da je bio šišmiš, vjeruj mi). Ja ti inače odmah kod takvih situacija odmah i razmišljam o tkz. racionalnim objašnjenjima, ali nekad ih stvarno ponestaje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 31, 2005 11:35 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ček od čega je bila flaša? Zakon...


Stakla... samo se rasula... hehe! Veliš telekineza, a? Hm... zanimljivo...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 31, 2005 11:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Pa moguće, nisam čuo za puno takvih slučajeva, osim kod istraživanja u parapsihološkim laboratorijima u literaturi o telekinezi, telepatiji itd. To su zakon stvari... Morao bih se ponovo malo vratiti na to štivo, prije sam toga znao gutati dosta :)... Navodno je i Krešimir Mišak (voditelj Na rubu znanosti)
napisao knjigu na tu tematiku...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 01, 2006 8:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
zbunjena je napisao/la:
Uvijek sam cula cudnu skripu oko sebe ali otkako proucavam ovaj website i pisem po forumu pojacalo se i to primjetno. Uredjaji su mi poceli crkavati. 4 zarulje izgorile u 3 dana. Dobila neke cudne fleke po tijelu. Skoro da pomislim da mi je i bolje kad sam orijentirana samo na materijalni svijet. Jer stvarno se prepadnem kad mi se pocnu dogadjati ovakve stvari a da ne spominjem slucajnosti koje su vise nego ocite da nisu slucajnosti.


Covece,meni se ista stvar desavala, krenem da upalim svetlo,i zarulja rikne! To mi se desavalo narocito u momentima pojacnog uzbudjenja,zabrinutosti i sl. Sada mi se to vise ne desava.

Isto je i sa flekama,ja sam imala jednu fleku na odredjenom mestu,onda je nestala,pa se pojavila nova,na skroro istom mestu. Krzunog je oblika,oko 1.5cm u precniku i malo tamnijeg pigmenta nego moja koza. Nekad se jasnije vidi,nekad slabije.

Jack,mozes li mi reci malo vise o tim flekama? Za pucanje zarulja i flasa,to mogu da shvatim,verujem da to ima veze sa uticajem unutrasnje enegije(a samim tim i svesti) na materijalni(i ostali)svet.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 02, 2006 12:08 am 
Bubastra je napisao/la:
zbunjena je napisao/la:
Uvijek sam cula cudnu skripu oko sebe ali otkako proucavam ovaj website i pisem po forumu pojacalo se i to primjetno. Uredjaji su mi poceli crkavati. 4 zarulje izgorile u 3 dana. Dobila neke cudne fleke po tijelu. Skoro da pomislim da mi je i bolje kad sam orijentirana samo na materijalni svijet. Jer stvarno se prepadnem kad mi se pocnu dogadjati ovakve stvari a da ne spominjem slucajnosti koje su vise nego ocite da nisu slucajnosti.


Covece,meni se ista stvar desavala, krenem da upalim svetlo,i zarulja rikne! To mi se desavalo narocito u momentima pojacnog uzbudjenja,zabrinutosti i sl. Sada mi se to vise ne desava.

Isto je i sa flekama,ja sam imala jednu fleku na odredjenom mestu,onda je nestala,pa se pojavila nova,na skroro istom mestu. Krzunog je oblika,oko 1.5cm u precniku i malo tamnijeg pigmenta nego moja koza. Nekad se jasnije vidi,nekad slabije.

Jack,mozes li mi reci malo vise o tim flekama? Za pucanje zarulja i flasa,to mogu da shvatim,verujem da to ima veze sa uticajem unutrasnje enegije(a samim tim i svesti) na materijalni(i ostali)svet.


e to sam ja dobila prije par godina.. neznaju sta je (doktori)..pojavljuju se i mjenjaju pozicije... i nestaju... u pravilu po ledima i naprijed... nekada zna da ne bude niti jedne mjesecima tad navale uzasno.. obicno prvo iza vrata... i jos nesto zanimljivo... mam i ja samo dobile neku krvzicu tvrdu ... ja na ruci mama na nozii :) ali to je vec godinama tu :roll:


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 02, 2006 2:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Fleke mogu biti posljedice raznih uzroka. Mislim da u ovim vremenima kad se mijenja struktura tijela ( DNA se ponekad malo "nadograđuje" i KONSTANTNO programira utjecajuma iz okoline ) - to i nije tako čudno.

Imam i ja ponekad poneke fleke, ali me više uopće ne zabrinjavaju kad se pojave ili nestanu... nije ni čudo u kakvoj se okolini nalazimo... od raznih zračenja, zagađivanja, kemikalija...

No, to ne mora biti znak nečeg lošeg. Možda porast svijesti utječe na tijelo, tako da ono luči malo drugačiju kemiju unutar sebe, pa se dešavaju takvi znakići poput kvržica, flekica, bola u lijevom ramenu, nenadanog znojenja...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1264 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 64  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 104 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz