Sada je: čet mar 28, 2024 12:32 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1264 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 60, 61, 62, 63, 64  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: ned okt 26, 2014 10:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
IvanaSara je napisao/la:
Pozz svima!

Nova sam ovdje ali vas već dugo čitam.. :D
Imam dosta priča koje mislim podijeliti s vama, ali za početak bi iznijela nešto što me muči već mjesecima!

Naime, jedan dan iz puke dosade odlučim se da snimam zvukove u stanu,ili ti tišinu. I tako ja upalim snimač, ostavim ga u dnevnoj sobi i nastavim s poslovima u kuhinji... Prođe 15 min od toga (skoro zaboravila na to}, i krenem preslušavati...

Prvo što mi je bilo čudno-je zvuk kao da netko čekićem non stop nabija,skoro pa u ritmu i pravilnim razmacima..ja taj zvuk nisam čula niti sam ga proizvodila jer su mi tata i sin spavali.

Eh sad ono najbitnije - na 2.min snimke se čuje muški glas, više kao šapat, i njegov uzdah na kraju! To se toliko kristalno dobro čuje da vam ja to ne mogu opisati! Zastrašujuće!

Ali ono što ostaje nerazumljivo-je jezik kojim govori.
Ukucavala sam sve i svašta u Google prevoditelj, ali ništa konkretno nisam našla, jer nzn ni kako bio točno i pravilno tu riječ napisala!

Ja ću ovdje napisati tu riječ.. Ali onako kako zvuči kod izgovora, jer pravilno nzn.... Pa bi molila ako netko može iznjeti svoje mišljenje o tome, ili možda zna o čemu se radi! Hvala.

Riječ je : SERAĐI.


Kad bi okacila snimak na soundcloud bilo bi zanimljivo:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: pon okt 27, 2014 1:10 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 26, 2014 9:35 am
Postovi: 8
Heh kad bi znala i mogla to...
Mjenjala sam mob tako da sam snimak morala sa stare SD kartice prebaciti u mob, sada mi je spremljen u bilješkama, i imam mogućnost dijeljenja samo mail-om ili Bluetooth..
inače traje 15 min, ali ovaj dio di se čuje glas je svega par sekundi i izrezan je...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: pon okt 27, 2014 3:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
ako hoces posalji meni na ``snupi988@gmail.com``a ja cu da okacim na SoundCloud i stavicu ovde link..

U slucaju da je fajl veci od 20 mb uploaduj na www.sendspace.com i posalji link ovde ili meni na mail..
Bas me zanima da cujem kako to zvuci:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: pon okt 27, 2014 5:31 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 26, 2014 9:35 am
Postovi: 8
Ma nije velik.. Par sekundi jer je izrezan pa presnimljen.. Aj šaljem pa stavi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: uto okt 28, 2014 3:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
https://soundcloud.com/next-door-neighb ... -galaksija

Na prvi sluh mi je delovalo kao da je neko upalio Tv na kratko i ugasio a onda mi se cinilo kao da se uspostavila veza sa policijskom mrezom, poput toki vokija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: uto okt 28, 2014 4:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 26, 2014 9:35 am
Postovi: 8
Znam i zašto to misliš.. To je zbog onog zvuka kao "bip" pa tek onda ide snimka. To je zato jer je presnimavano, zato i je u početku tišina - pa bip i onda ide glas. Jbg, nisam baš stručnjak u korištenju tih aplikacija pa je bilo - snađi se kako znaš! :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: uto okt 28, 2014 4:50 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Sorry! We can't find that track.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: uto okt 28, 2014 5:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
https://soundcloud.com/next-door-neighbour
evo sad je public


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: uto okt 28, 2014 5:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Mozete cuti i 2 psy trance pesme koje sam pre 5 meseci radio:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: uto okt 28, 2014 5:10 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Tri pjesme se vide i ništa od čudnih dešavanja. :)

A sad vidim, https://soundcloud.com/next-door-neighb ... -galaksija je ostao pravi link a ja tražim među pjesmama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: uto okt 28, 2014 10:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
IvanaSara je napisao/la:
Znam i zašto to misliš.. To je zbog onog zvuka kao "bip" pa tek onda ide snimka. To je zato jer je presnimavano, zato i je u početku tišina - pa bip i onda ide glas. Jbg, nisam baš stručnjak u korištenju tih aplikacija pa je bilo - snađi se kako znaš! :D


Koji je bio razlog da snimas "tisinu" u kuci,tj.kad nisi tu? Sta te zapravo natjeralo na to? Da li si slutila da imas duha u stanu? Ocito nesto jeste..

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: uto okt 28, 2014 11:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 26, 2014 9:35 am
Postovi: 8
Bila sam doma, ali u drugoj prostoriji..
Razlog je da mi je to jednostavno došlo na pamet, odjedanput se stvorila ta misao, ja sam se ustala, upalila voice recorder i ostavila da snima u boravku.. I to je to.

Vjerojatno je na to utjecalo i popratni efekti poput sumnje, dugogodišnjeg osjećaja za nešto itd...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: pon nov 10, 2014 3:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Juce mi se desilo nesto sto mi se inace desilo vise puta u zivotu.Naime ponekad razmisljam o nekim stvarima i one se ostvare nakon odredjenog vremena a ja sam izgleda prirodno glup da to sve zapamtim i povezem,hocu reci svari kao inspiracija za nesto ili htjenje.Nevezan dogadjaj sa bilo cim jednostavno doskoci u zivot i to bude boom ,vau od kud sad to.Eto moram malo da pripazim o cemu razmisljam a mozda i ne.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: pon nov 10, 2014 4:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 22, 2014 4:03 pm
Postovi: 48
IvanaSara je napisao/la:
Pozz svima!

Nova sam ovdje ali vas već dugo čitam.. :D
Imam dosta priča koje mislim podijeliti s vama, ali za početak bi iznijela nešto što me muči već mjesecima!

Naime, jedan dan iz puke dosade odlučim se da snimam zvukove u stanu,ili ti tišinu. I tako ja upalim snimač, ostavim ga u dnevnoj sobi i nastavim s poslovima u kuhinji... Prođe 15 min od toga (skoro zaboravila na to}, i krenem preslušavati...

Prvo što mi je bilo čudno-je zvuk kao da netko čekićem non stop nabija,skoro pa u ritmu i pravilnim razmacima..ja taj zvuk nisam čula niti sam ga proizvodila jer su mi tata i sin spavali.

Eh sad ono najbitnije - na 2.min snimke se čuje muški glas, više kao šapat, i njegov uzdah na kraju! To se toliko kristalno dobro čuje da vam ja to ne mogu opisati! Zastrašujuće!

Ali ono što ostaje nerazumljivo-je jezik kojim govori.
Ukucavala sam sve i svašta u Google prevoditelj, ali ništa konkretno nisam našla, jer nzn ni kako bio točno i pravilno tu riječ napisala!

Ja ću ovdje napisati tu riječ.. Ali onako kako zvuči kod izgovora, jer pravilno nzn.... Pa bi molila ako netko može iznjeti svoje mišljenje o tome, ili možda zna o čemu se radi! Hvala.

Riječ je : SERAĐI.



Isti slučaj kao kod moje babe... Imam tipa pola gigabajta snimaka raznoraznih EVPjeva, što je najgore, ima par glasova koji se ponavljaju, a ostalo je sve nešto novo.

Kada sam počeo da kopam po istoriji mog grada i lokacije kuće moje babe, došao sam do saznanja da je nekada davno na tom celom potezu gde se nalazi ulica bilo tursko groblje.

Nije samo fenomen glasa tamo prisutan, crne senke preko dana/noći, tupi udarci noću, elektromagnetna interferencija, glasovi, koraci, neartikulisana buka, mehaničko/organska buka koja zna da se manifestuje u nekoliko navrata i to onako uvrnuto sablasno... Fora je što se to dešava decenijama. Pop dođe osvešti, i posle godinu dana opet isto. Kao da mu brate one bajalice i rituali imaju timer ograničenje.... ZVUČI SMEŠNO, ALI JE TAKO.

Već nekoliko meseci skupljam video i audio materijal, interjvue, pravim neki dokumentarac o entitetima, pa se nadam da ću biti u mogućnosti da u skorije vreme pokažem svima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: uto nov 11, 2014 9:21 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 26, 2014 9:35 am
Postovi: 8
Nicaze je napisao/la:
Juce mi se desilo nesto sto mi se inace desilo vise puta u zivotu.Naime ponekad razmisljam o nekim stvarima i one se ostvare nakon odredjenog vremena a ja sam izgleda prirodno glup da to sve zapamtim i povezem,hocu reci svari kao inspiracija za nesto ili htjenje.Nevezan dogadjaj sa bilo cim jednostavno doskoci u zivot i to bude boom ,vau od kud sad to.Eto moram malo da pripazim o cemu razmisljam a mozda i ne.


Ovo mi baš zvuči kao dobar primjer zakona privlačnosti!
Da, dobro si rekao da trebaš pripaziti na svoje misli.... Ne kaže se bzvz "kakve su ti misli takav ti je život". :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: uto nov 11, 2014 9:43 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 26, 2014 9:35 am
Postovi: 8
Svetislav je napisao/la:
Isti slučaj kao kod moje babe... Imam tipa pola gigabajta snimaka raznoraznih EVPjeva, što je najgore, ima par glasova koji se ponavljaju, a ostalo je sve nešto novo.

Kada sam počeo da kopam po istoriji mog grada i lokacije kuće moje babe, došao sam do saznanja da je nekada davno na tom celom potezu gde se nalazi ulica bilo tursko groblje.

Nije samo fenomen glasa tamo prisutan, crne senke preko dana/noći, tupi udarci noću, elektromagnetna interferencija, glasovi, koraci, neartikulisana buka, mehaničko/organska buka koja zna da se manifestuje u nekoliko navrata i to onako uvrnuto sablasno... Fora je što se to dešava decenijama. Pop dođe osvešti, i posle godinu dana opet isto. Kao da mu brate one bajalice i rituali imaju timer ograničenje.... ZVUČI SMEŠNO, ALI JE TAKO.

Već nekoliko meseci skupljam video i audio materijal, interjvue, pravim neki dokumentarac o entitetima, pa se nadam da ću biti u mogućnosti da u skorije vreme pokažem svima.

Kada sam ja prije nekih 2-3g u jednoj grupi napisala slična iskustva npr, razni neobjašnjivi zvukovi, stalni osjećaj nečije prisutnosti i pogleda, buđenje svaku noć u isto vrijeme s osjećajem da sam totalno odmorna i naspavana - a zatim napad straha i paranoje.... Dotični gospodin mi je rekao da misli da moji događaji nemaju veze sa duhovima-nego sa posjetom vanzemaljaca i i održavanju kontakta s njima! U sve ovo je u to vrijeme bila uključena i moja kćer koja je tada imala 7g. Znale smo obje istovremeno iskočiti iz sna uplašene.. Obično bi nas probudio neki zvuk nalik kao kad netko svom snagom pljesne dlanovima.
Hvala bogu, kod nje se sad smirilo, ali meni su noći još uvijek zanimljive! :) :/
Uglavnom, nisam više pametna šta da mislim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: sub nov 28, 2015 6:46 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.





...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: čet dec 03, 2015 1:44 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jul 23, 2015 11:48 pm
Postovi: 10
Danas mi se desilo nešto što još uvek ne mogu da objasnim sebi - stojim sa dva druga iz razreda na stepenicama nekim i čekam bus, utom jedan od njih kaže - 'gle ova što je mala, fuj'. Prođe devojka (reklo bi se da je devojka već po konstituciji (primetio sam da ima poveću zadnjicu :D ), ali malog rasta) i ode levo. Nakon par minuta pojavi se ona opet sa desne strane na šta isti taj drug pita 'Otkud sad ova?'. Ja sam iz zajebancije rekao 'deja vu' , ali jasno je bilo da nije jer smo sva trojica već videli tu devojku, a teško da je obišla ulice okolo i došla opet za tako kratko vreme. Možda i postoji logično objašnjenje, ne znam...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: uto mar 22, 2016 7:41 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.







..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čudna dešavanja
PostPostano: pon apr 25, 2016 9:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
samo da prijavim...kad god pogledam na sat u toku dana, bude ovako:
11:11 , 12:12 , 13:13, 22:22,
i
noćas sam se budila par puta i svaki put 02:02, 03:03 , 06:06

znam ja da se to dešava samo nama, velikim facama...ccccc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: P;-)

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1264 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 60, 61, 62, 63, 64  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz