Sada je: sub apr 27, 2024 8:27 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: uto aug 31, 2010 12:32 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
'Ajde !
Kažeš veliki zajeb. :-k
Dobro, ako je tako, učiću/ćemo tu lekciju u duetu. :mrgreen:

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sub sep 04, 2010 1:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Josip & Robert je napisao/la:
Reci mi Josipe, šta je zakon privlačenja?

U stvari to je najveća glupost o kojoj se može razmišljati. Zakon privlačenja, ha... koncept koji, kao što je neko u nekom prethodnom postu primetio, može da privuče novac, pa i nova crvena kola samo onome ko se igra sa ljudskom glupošću.

Ma o čemu ti to pričaš bre? Na osnovu čega ti, majke ti, tvrdiš da zakon privlačenja ne postoji?

Ko je bre tako nešto tvrdio? Pa jel sam lepo rekao da je to zakon bogaćenja. To je lepo upakovana šarena laža koja se dobro prodaje u ova savremena vremena i koja svojim autorima, ako su malo veštiji, svakako privlači dobre pare, a time i nova crvena kola.
Samo.... ne bih rekao da je to univerzalni zakon i da uvek deluje. Jer... možda dođe do buđenja ljudi, a probuđeni ne da ne bi bacili pare da kupe neku takvu knjigu, nego ne bi trošili vreme da čitaju tako nešto i da im to neko pokloni.

Ma ti znaš. Samo lupetaš. Nihilisto i kontrašu. Meni te stvari funkcionišu. Dobro, još se nisam skoncentrisao da privučem nešto veliko, ali skoroo svaki dan privučem neku sitnicu u obkliku materijalnog dobra, prilike, situacije i tome slično. Jesi li ti ikada probao pa znaš da ne deluje? Ma što te uopšte pitam kad znam da najžustriji napadi uvek dolaze od onih koji najmanje poznaju ono što napadaju!

A otkud tebi da ja napadam bilo šta, i još žustro. Zar nije očigledno da ja mirno primećujem, a ti si taj koji je žustar, ti žustro braniš. Primetio bih ovde da mi je sada pala sledeća misao na pamet: "Najžustrije brane neku ideju oni koji najmanje poznaju ono što brane". :)

Hahaha

Imaš pravo, smešno je... ali dokaži i da nije istinito?

Pokušavaš li ti to da se zabaviš kontriranjem i vezivanjem ovog razgovora u čvor?

Ne! Želiš li da prestanemo s razgovorom? Nije problem, sedećemo i ćutke piti ovu kafu. A možemo i da, reda radi, tek da bi nešto muljali, da ogovaramo tvoju komšiku, Boga mi, ima tu o čemu da se priča, pogledaj samo taj porub na njenom šorčiću, a ta roze bojica, uh... Je*em ti kreaciju, koja je marka da i ja kupim (srk) jedan takav šorc, baš je dobar? :) :love10:

Ma daj, neozbiljan si do bola. Ne želim da razgovaram više s tobom.

U redu, idem onda. Vidimo se drugi put...

Čekaj bre, gde ćeš.... Ne može tako! Reci mi, žasto misliš to što misliš, zašto deluješ tako sigurno u svoje mišljenje?

Pa valjda zato jer je to istina a ne mišljenje, a možda i zato jer sam glup :mrgreen: . Znaš neki ljudi pogledaju u kamen i kažu ovo je kamen, to je iskustvo, videvši neki novi kamen, na osnovu pređašnjih iskustava oni upoređivanjem zaključe da se, opet, radi o kamenu.
No imaš i one koji će početi filozofiju oko tog kamena, pa te to je kamen iz temelja dvorca grofa Drakule, ili je to kamen iz čabra komšija Dragiše, ostao tu od letos kad je bacao stari kupus perući burad za novu zimnicu, a kamen zaboravio tu, ili možda se ne radi o kamenu, možda je to začarano zlato koje će se ponovo pretvoriti u zlato kada ga prlepa princeza poljubi, pardon, kada ga fascinirani obožavalac kamenja otkrije, ili pak možda i nije kamen, možda je to samo gledaočeva projekcija, možda kamen ne postoji, možda je samo trip jednog čoveka, ili grupe ljudi...
Dakle, šta je praktičnije, ponašati se u skladu sa onim što daje praktične rezultate, živeti život zabavljajući se i uživajući u njemu, sve radeći što je moguće lakše koristeći se prirodnim i ljudskim zakonima, ili se baviti razlozima zašto je danju dan a noću noć?
Kad sam gladan ja jedem, ne razmišljam o tome zbog čega sam gladan. Sve je prosto samo ga ljudi pokušavaju učiniti komplikovanim...

Ma daj bre je*ote, šta mi napriča? Znači tvrdiš da je biti plitak u redu?

Ako izjednačavaš plitkost i praktičnost, onda da.

Ko bre to izjednačava? Ma da li se mi uopšte i malo kapiramo... Znači tvrdiš da se nikad ne treba pitati zašto se nešto dešava već samo koristiti se onim što jeste za najveću udobnost, samo da nam bude lepo i da nas je briga za sve?

Pokušaj sam da si odgovoriš na to pitanje.

Na koje?

Pa na to, koji je smisao svemu što čovek radi šta god da radi, nije li to da se oseća dobro?

Ma daj, to je tako sebično i plitko, znači tvrdiš da je jedini smisao osećati se zadovoljnim, osećati se dobro?

Ne! Ne tvrdim ja, to tvrde svi koji kao ti pokušavaju o nečemu da pričaju, svi oni koji o sličnim stvarima pišu...
Samo onaj ko se ne oseća dobro i ko nije zadovoljan ima potrebu za promenom, nije li tako?

Nije. Ja sam zadovoljan sobom ali želim da se razvijem, da postanem bolji. Želim da zavirim ispod površine na kojoj se najviše ljudi zadržava, da iskusim neke duhovne staze i slično.

Odgovoriću ti pitanjem, znači čovek koji je zadovoljan sobom želi da postane bolji nego što je sada?

Da.

Večeras ću da meditiram o toj ideji :) Možda se prosvetlim :)

Hehe... Ološu, podsmevaš se glumeći radoznalost.

Žao mi je što tako misliš, ja to zaista ne razumem pa ću pokušati shvatiti.

Dobro, odosmo mi preširoko, i reci mi, zašto misliš da najžustrije brane neku ideju samo oni koji je najmanje poznaju?

Pa npr, kad ja čujem o nečemu pri čemu mi se svidi ideja, imam tendenciju da poverujem u tu ideju. Ako dozvolim da me previše zaokupira, na*ebao sam, jer me oduševljanje njome, zaslepljuje u objektivnom otkrivanju, čak štaviše, objektivizam mi postaje neprijatelj jer može da mi otkrije nešto o ideji što bi ugrozilo moju potrebu da ta ideja bude istinita. Drugim rečima, izgradio sam iluziju zbog svoje sklonosti da samo poverujem onda kada naiđem na, meni privlačnu, ideju. A zatim bežim od objektivnosti kako ne bih ugrozio tu iluziju.
Sve što znam o toj ideji jeste sve samo ono što joj ide u prilog, bez obzira na sve ostalo.
Zbog toga što je to meni privlačno, zbog moje potrebe da to bude stvarno, ja postajem pristrasan i posesivan, a tu prestaje mogućnost daljeg učenja i saznavanja o konkretnoj ideji, pa ja ne mogu a da ne zaključim da o njoj vrlo malo znam, u stvari ni malo. O tome odbijam da razmišljam, ali kada mi neko dirne u veru, u iluziju, a na neki način svestan sam da ona to i jeste, zbog straha od gubitka iluzije, ja ću je žustro braniti, najžustrije!
Isto kao što neko najžustrije napada ono o čemu najmanje zna kako bi zaštitio neku svoju iluziju od mogućeg kraha koji bi otkriće neke istine moglo da izazove.
Dakle, što pojedinac oseća da suprotna strana ima jače argumente, to ona žustrije brani svoju iluziju ili napada one ideje o kojima najmanje zna, ali dovoljno da u njima vidi opasnost po svoju iluziju.

Brate, ala si ga ti isteoretisao. I nije li moguće da veruješ u to?

Naravno da ne verujem. Mogu reći da znam, zato što je do sada uvek bilo tako, kao što sve pada prema dole. Čuo sam da ima mesta na kome stvari padaju i na gore, ali u odnosu na ponašanje najveće većine mesta i ljudi, zbog praktičnosti, ne previše čvrsto kako bih bio slep za drugačije, držim se najčešćih iskustava, dakle stvari padaju na dole :)

Ne verujem ni da ti sam shvataš o čemu si pričao. Ja sam školovaniji od tebe i zato verujem da nisam gluplji, pa kad te ja ne kapiram, niko drugi ni neće.

Moguće.

Uhgh!!!!.... I, na kraju, znaš li i sam zašto si ovoliko skrenuo sa teme o kojoj sam ja pričao?

Ne znam, čini mi se da sam samo odgovarao na tvoja pitanja. Ti si vodio razgovor.

Ne! Ti si odgovarao na pitanja ali si namerno davao odgovore kakve nisam tražio.

Izvini za to. Nemam ništa protiv da mi unepred daš odgovore pa da razgovor nastavimo kada ih naučim :)

Ha ha... Dakle, hoćeš li mi odgovoriti, zašto tvrdiš da je zakon privlačenja šarena laža?

Zato jer mi je iskustvo tako pokazalo.

Ali ti si brzo promenio svoj život od nekog ko je bio jadan, nesrećan i bedan, a sada si skoro uvek veseo i imaš sve što želiš. Mora da si to postigao zakonom privlačenja, kako drugačije?

Možda. Ali nemam baš sve što želim, samo veći deo toga. I nisam potpuno zadovoljan jer ne želim da budem...

Pa objasni?

Pa, prestao sam da želim mnogo stvari, i kako sam koju želju eliminisao tako sam postajao srećniji i zadovoljniji. Ostalo mi je još par želja :)

Pa ti nisi normalan, ma nema! ovo je ludnica, ti me zajebavaš, ne mogu da verujem!!!

Oprosti, ja stvarno ne želim da to radim. Reci mi šta želiš da kažem i reći ću, ako će te to zadovoljiti?

Pa istinu. Otkud ti puno para kad si jeo iz đubrišta, otkud ti nova crvena kola kad ni cipele nisi imao, otkud toliko prijatelja kad su i psi bežali od tebe, otkud si tako veseo kad su te izvadili iz ove naše reke sa kamenjem u džepovima. Hoćeš me lagati i da nisi pokušao da se udaviš?

Neću lagati, pokušao sam.
Mislim da sam shvatio šta želiš da čuješ: Prestao sam da "jarko" želim tačno određeni život, kakav sam mislio da treba da želim, pa sam počeo da volim život kakav jeste. Prestao sam da "jarko" želim novac i to kroz načine za koje su me učili da treba da želim, pa sam počeo da ga puno zarađujem. Prestao sam da čeznem za novim crvenim kolima ali sam ih kupio zato jer sam sada imao para. A veselost je došla sama po sebi, zato jer sam prestao da želim stvari zato da bih postao prihvaćen i počeo da želim prosto zato jer me privlače, a umesto da se trudim da me drugi prihvate i vole, sam sam sebe prihvatio i zavoleo. Mogao bih reći da sam dobio sve ono što sam nekada želeo ali tek kada sam prestao to da želim. Došlo je uzgredno.
U stvari, svo vreme su te iste prilike bile tu, ali zaslepljen veštačkim željama i gorčinim usled "nemanja" nisam mogao da ih vidim.
Kao što nikada ranije nisam video da je prodavnica u koju usput uvek svratim, u stvari benzinska pumpa, sve dok nisam kupio auto.

Ima logike, ali time se gubi svaki smisao, šta će mi novi crveni auto ako ga ne mogu dobiti onda kada ga goruće želim kako bih se provozao njime praveći se važan, nego ga dobijem tek kada prestane da mi bude važan, i kada prestanem da vidim smisao u tome da se malo pravim važan...

Ne vidim to baš tako. Ako ti je cilj da se praviš važan onda energiju trošiš na taj cilj, onda su to tvoje dominantne misli. Zapravo ti tako pažnju poklanjaš na ozlojeđenost što nemaš čime da se praviš važan... Šta onda ostaje za nova crvena kola?

Ne razumem?

Pa umesto da su ti kola cilj, ona su ti sredstvo ka nekom drugom cilju, kao da pokušavaš da pokreneš televizor uključujući u struju usisivač.

Kažeš da ja umesto da želim kola u stvari želim da se pravim važan, pa tako, u stvari, ja ni ne želim, zapravo, taj auto?

Da. Drugim rečima, način da ta kola dobiješ je svo vreme tu negde, ali umesto da misliš na kola i time prosto otvoriš svoj um kako bi primetio te načine, svoje oči, ti misliš na to kako da impresioniraš nekog. Možda, kad bi ti cilj bio jasniji, možda bi mogao da impresioniraš tog koga želiš samo zato jer ćeš, zbog silne pažnje koju si poklonio tome, otkriti šta je to što ga oduševljava. Umesto što si se uhvatio za svoju predstavu o tome da će taj neko, ili ta grupa, biti impresionirana time što ti voziš nova besna kola.

Možeš li ti biti imalo jasniji?

Nisam siguran, ali evo: zamisli da imaš dva labaratorijska pacova, jednog hraniš mrvicom a drugog gomilom hrane, a obadva pokušavaš da utreniraš da se, noseći isti teg oko vrata, popnu dugim konopcem do plafona. Šta misliš koji će pre i koliko brže uspeti?

Pa ovaj koga hraniš dovoljno, a onaj drugi možda i brzo ugine, jer em ga izgladnjuješ em mučiš velikim naporom.

E to je to. Odlično. Jedan pacov je želja koju napajamo dovoljnom količinom energije, poklanjajući joj svu potrebnu pažnju, a drugi pacov je jalova želja koju jedva da malo napajamo, a težeći da je ostvarimo ulažmo ogromni besmisleni napor (mučimo gladnog pacova da vuče teg uz konopac, teramo ga sve intenzivnije, i umesto da uspe, on umire).
To je to. Napajaj energijom svoju želju, svoj cilj, ali razjasni sebi šta ti je cilj, a ne želi jedno kao sredstvo nečemu drugome, jer se tu pažnja rasipa, pa ne uspevaš da vidiš rešenje koje je, zapravo, uvek bilo tu.
Tvoj zakon privlačenja ništa ne privlači osim tvoj "pogled", i radije bih ga nazvao zakonom pažnje, jer kad nečemu pokloniš pažnju misleći o tome, ali ne kao o sredstvu kojim ćeš ostvariti nešto treće, već kao o istinskom cilju koji te raduje, onda ćeš, umesto da razmišljaš o tome kako je sranje što to nemaš, razmišljati o tome kako se sve to može postići. A u jednom trenutku tog ushićenog razmišljanja, osetićeš bljesak, jer ćeš jedan od načina doživeti kao idealnim.
Ceo taj koncept uporedi sa mladićem koji pokušava da napiše ljubavnu pesmu kako bi njome impresionirao devojku koja mu se sviđa. Njemu je cilj da impresionira devojku i on, pokušavajući da napiše pesmu, misli o tome kako je želi impresionirati, a time koči pisanje pesme. S druge strane, zaljubljeni mladić, prosto samo misli na devojku oduševljen njome, i u toj opijenosti postaje inspirisan i spontano napiše pesmu. On nije razmišljao o tome da impresionira devojku, čak možda ni o tome da će pesmom ili na drugi način postići nešto kod devojke, samo je mislio na nju, prepustio se pozitivnoj emociji i pisao.
Ako je prvi i uspeo da napiše pesmu ta pesma zvuči usiljeno, veštački, ona je bez naboja i ne privlači. U njoj se oseća napor.
Ovaj drugi se nije "trudio", on je osećao i prepustio se spontanosti, njegova zaljubljenost je pisala iz njega. Pesma je prepuna naboja, emocija, lepršava je, obara s nogu, zadivljuje...

Ima logike. Znači ništa nam ne stiže iz vana, samo od sebe?

Mislim da ne, mislim da je sve to uvek tu, samo trebamo otvoriti um za njega, usmeriti se na to. Da, do nas je...

A kako kad neko zakonom privlačenja privuče da nađe pare na ulici?

A što o tome ne bi mogao da razmišljam ovako: ljudi često gube pare. Takođe, ljudi često ulicama hodaju misleći o nekim njima važnim stvarima ili usmereni na cilj kome hodaju, ili žure jer su tik do zakašnjenja, ili brinu o drugim stvarima. Niko ne poklanja pažnju putu pod svojim nogama misleći o mogućnosti da tu nađe pare. Ako se nađe neko kome je cilj da nađe pare na ulici, najverovatnije će ih naći.

Šta je sa poboljšavanjem veze primenom zakona privlačenja?

Veza se, po meni, može poboljšati dvema stvarima, jedna je da smanjimo svoje Ja što će nam omogućiti da prihvatimo nekog kakav je a ne da želimo da ga promenimo kako bi postao kakav mi želimo da bude. A druga stvar je, da prestanemo da poklanjamo pažnju njegovim manama a intenziviramo pažnju njegovim vrlinama. Time, verujem, po zakonu ega, ali i zakonu pažnje, mane postaju sve manje izražene i sve podnošljivije dok ne iščeznu.

Misliš iščeznu kao stvarno iščeznu ili iščeznu zato jer smo prestali da ih primećujemo, jer su prestale da nas iritiraju?

Pa... šta misliš... ima li razlike?

Pa ima, i dalje se dešava, i dalje postoji.

To jeste, ali tvoj cilj da popraviš vezu, odnos je ispunjen, a to je bio smisao.

Pretpostavljam da zakonom pažnje možemo da sebi privučemo osobu ili osobe bez osobina koje nam smetaju poklanjanjem pažnje na one koje volimo i cenimo a ne na one koje mrzimo?

Ne znam, zar je važno ako mogu da iz svog zapažanja isključim bilo čije mane sve dok se radi o normalnom čoveku, tj izuzimajući paćeničke bolesnike koje najverovatnije neću privući sebi ni sebe njima, zato što nism u "njihovom fazonu" :)

A šta je sa primenom zakona privlačenja na ozdravljanje?

Ne znam, nemam iskustva. Ali pretpostavljam da je isto. Čitao sam da se na mestima na kojima dodirneš prstom čoveka u dubokoj hipnozi sugerišući mu da je tvoj prst usijani metal, pojavljuje opekotina identična pravoj, bol, plih i sve to... Pa ako je zaista tako, što ne znam, onda bi imalo logike da ove iste principe primeniš i tu. Dakle, umesto da se uživiš u bolest, simptome i strahove koji je prate, ti se jednostavno uživi u ideju da si zdrav, i svo vreme živi u toj ideji potpuno uživljen u nju (podrazumevam da prizivaš osećaje, osećanja i sposobnosti koje si imao pre bolesti ili koje bi imao da si zdrav).
A tu je i experiment koji je pokazao da preko 70% ljudi kojima je davan placebo umesto pravog leka pokazuje identične, poneki i bolje rezultate od pravog leka. Tu je šećerna tableta zapravo instrument za usmeravanje opuštene pažnje. Znaš ono, ne možeš da spavaš, stežeš se, napet si, brineš što ćeš ujutru biti neispavan za posao, školu, put. A onda rešiš da progutaš dijazepamin, i kako si ga progutao i lego, odma osetiš da si opušten pa nastaviš da ležiš u sada opuštenom iščekivanju (pažnja) dejstva leka, tj sna.

Znači ti tvrdiš da je zakon privlačenja u stvari ovo o čemu si mi pričao, zakon pažnje koji je prenakićen i preulepšan kako bi bio privlačan za prodaju.

Ne tvrdim, samo mi se tako čini. Tako mi govori moje iskustvo

Aha... očekivao sam raščišćavanje nešto malo mutnijih misli kada sam započeo ovaj razgovor sa tobom, a sada sam još zbunjeniji. Laku noć Josipe!

Laku noć Roberte!


Zadnja izmjena: baki; ned sep 05, 2010 1:23 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: ned sep 05, 2010 12:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Citat:
Iz svega sam zaključila da za mene nije dobro kada iskustva u život privlačim svjesno, odnosno da ih "naručujem" kao jelo u restoranu - iako sam u Donosiocima Svitanja pročitala da baš tako treba postupati sa životom....

Sada više volim privlačiti stvari nesvjesnim dijelom sebe, a taj nesvjesni dio je istovremeno božanski i demonski, tako da mogu privući svašta.... Jednostavno, nad tim ne želim imati više nikakvu kontrolu. Moje je nesvjesno "pametnije" od moga svjesnog dijela. Sada me manje briga što ću privući i što će se manifestirati, a više me brine da na to - o čemu god da se radi - reagiram na najbolji mogući, meni najdraži, moj originalni, jedinstveni način, nakon čega ću biti ponosna na sebe... i uvećati svoj ego :rofl

To je u redu...
Ali šta ako se radi o nekome kome je život trenutno pakao, jadan, bedan, kome je svaki minut prokletstvo, ko jedva čeka veče jer će tada da legne, zaspi i prestane da bude svestan, a najgori deo dana jutro kada se budi i pred sobom ima još jedan, čitavi dan da bude svestan kako je sve besmisleno?

Mislim slično kao i Čarlston i svi ostali, i nisam isključiv. Ako si (ti neki čitaoče) od onih sretnika da si trenutno OK, da si srećan, to znači da je tvoja spontanost odgovarajuća (dakle, po automatizmu, nenamerno, ti sebi privlačiš uglavnom dobro), onda zašto da ne, ostati i dalje spontan, jer spontanost radi za tebe. Ali ako ti je automatizam loše podešen (automatski piliot), onda moraš jedno vreme uložiti trud, "napor", i da to tako svesno održavaš neko vreme, dok ne pređe u rutinu, a rutina znači spontanost.
Znači za one koji su kao ja, jednom pre malo više vremena znatno popravili svoj život, i sada su, uglavnom nasmejani i zadovoljni, ili one koji su takvi "rođeni", ne poklanjanje preterane pažnje planiranju, je OK, ali oni koji su u gov*ima do guše i žele da izađu i okupaju se, u takvom slučaju ja vidim potpunu neophodnost svesnog korišćenja zakona pažnje.
Doduše, ja sam se koristio autohipnozom i afirmacijama, približno po uputstvu Slavinskog u Psihičkom treningu, a ne ovim novijim knjigama... Tada sam pored Slavinskog znao i za Marfija i još neke, isto iz gradske biblioteke kao što reče drug član koji je preporučio ove knjige...
No, koju god knjigu uhvatili ta je najbolja i ne treba vam druga. Znam tu foru, kao ajd još jednu knjigu, pa još jednu jer potajno očekujem da će samo od čitanja da mi se reše problemi, a u stvari u čitanju bežim od istih. Sve te knjige pišu o istoj suštini, a ja sam, kao seljak praktičar, radije da se ne gubi vreme na "bežanje" koje se najčešće maskira čitanjem u nedogled, predugim planiranjem, čekanjem povoljnog trenutka... Najbolji trenutak je sada, najbolji plan onaj koji se relatovno brzo napravi (korekcije će se moći obaviti usput), a najbolja knjiga ona koju čitamo da bi smo nešto iz nje iskoristili a ne samo konstatovali da su ideje o kojoj piše privlačne, moćne, lepe, ružne...

Tako mi se čini, a ko zna da li sam u pravu, no to nije ni bitno :mrgreen:

Upotreba zakona za sticanje materijalnog dobra, hm... nekako nemam snažnu želju za tim, zapravo vidim puno lošeg u svemu tome što čini civilizaciju, savremenu civilizaciju, pa ne mogu baš da sudim, ali, kao da mi iskustva govore da ima logike ono što su pričali Josip i Robert, kao i svi ostali na temi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: ned sep 05, 2010 8:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
Java je napisao/la:
'Ajde !
Kažeš veliki zajeb. :-k
Dobro, ako je tako, učiću/ćemo tu lekciju u duetu. :mrgreen:

:hello2:


Stavrno mislis da cemo uciti u duetu?
Kako?
:wink:

Mislim da nam ego vec jedno vreme ne dozvoljava da nesto radimo u duetu...nazalost....razliciti materijali...??????neke materijale "prihvatam, a neke ne???? zasto????? Ko mi to namece, ako ne ego???? ili uticaj oko mene????? Oni ""moji"??? Sta PRIJATELJU?????????
Mislis da je nesto drugo, a ne ego?
Sta mislis kad kazes: "sta ti to govori o nama"?

Opet se izvinjavam za OT.
Ali, ovo jeste zakon privlacenja......zavisi kako ko gleda......nista nije slucajno napisano.......

:toothy2: :thumbup:

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sri sep 08, 2010 1:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Citat:
21. Dobro je ne jesti mesa, i vina ne piti, i ono ne činiti na šta se tvoj brat spotiče, ili oda šta gori postaje ili slabi.

22. Ti imaš veru? Imaj je sam u sebi pred Bogom. Blago onome koji ne osuđuje sebe za ono šta nađe za dobro.

23. A koji se sumnja osuđen je ako jede, jer ne čini po veri: a šta god nije po veri greh je.

Rimljanima glava 14

Haha... kada bi neko ovo izvukao iz kontexta (što sam ja uradio), što je i uobičajeno za mnoge autore koji se trude da ostave određni utisak na one koji ne poznaju ništa ali ipak u sve veruju oslanjajući se na tuđu pamet a time i tuđu reč, mogao bi time da dokaže postojanje istog principa o kome, navodno, Abraham govori...

Ne postoji dobro i zlo, što se jasno može zaklučiti iz rečenice
Citat:
a šta god nije po veri greh je.
, postoji samo čovekov doživljaj dobra i zla. Meni se čini da se iz ovih rečenica iz Biblije može shvatiti da je greh samo ono za šta verujemo da je greh, dok ako verujemo da je dobro onda je dobro...
Citat:
Blago onome koji ne osuđuje sebe za ono šta nađe za dobro.


Iako je čitav kontext, možda, imao nešto drugo kao cilj, kada se jedna ili par rečenica izoluju, dobija se upravo dokaz zakonu privlačenja. No, ko zna uopšte, da i nije tako, samo možemo, svi do jednog, da nagađamo ili da verujemo interpretracijama autoriteta, no, zanimljivo je da se malo ko zapita kako se dobija titula autoriteta...

Izobilje:
Rimljanima, glava 14, stih 13 je napisao/la:
A Bog nade da ispuni vas svake radosti i mira u veri, da imate izobilje u nadi silom Duha Svetog.


Da svi kreiramo svoju vlastitu relanost neko bi zaključio po
2. Korićanima, glava 5, stih 7 je napisao/la:
Jer po veri živimo, a ne po gledanju.


Još jedan, neko bi rekao, "dokaz" da stvarno postaje ono u šta poverujemo da je stvarno:
Matej, glava 9, stih 29 je napisao/la:
Po veri vašoj neka vam bude.


Uklapa se i stih
1. Korićanima, glava 6, stih 13 je napisao/la:
Pazite, stojte u veri, muški se držite, utvrđujte se.
, jer govori da da trebamo paziti da nam vera ne oslabi ni trena, i da stalno trebamo da se utvrđujemo jer jedino je vera važna...

Kako se dobija ono u šta se veruje
Citat:
A Gospod će platiti svakome po pravdi njegovoj i po veri njegovoj.

"Po pravdi njegovoj", moglo bi da znači zakon dopuštanja, o kome sam, inspirisan ovom temom, čitao u knjizi koju je napisao Abraham.

Citat:
A Isus odgovarajući reče im: Zaista vam kažem: ako imate veru i ne posumnjate, ne samo smokveno učinićete, nego i gori ovoj ako kažete: Digni se i baci se u more, biće.
I sve što uzištete u molitvi verujući, dobićete.


I tako dalje... :D

Pri čemu sam ovo opisano samo primetio, a nemam nikakav određeni sud o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pet sep 10, 2010 10:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Moglo bi nekoga zanimati:

Citat:
The philosophy of positive thinking means being untruthful; it means being dishonest. It means seeing a certain thing and yet denying what you have seen; it means deceiving yourself and others. Positive thinking is the only bullshit philosophy that America has contributed to human thought -- nothing else. Dale Carnegie, Napoleon Hill, and the Christian priest, Vincent Peale -- all these people have filled the whole American mind with this absolutely absurd idea of a positive philosophy. And it appeals particularly to mediocre minds.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sub sep 11, 2010 2:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Ima nešto zanimljivo OVDE.

Samo tako, taj citat liči upravo na ono za šta su se Robert i Josip "uhvatili", tj liči na žustro napadanje nečega što se ne poznaje, a sa ciljem da se odbrani ono u šta se (neosnovano) veruje :mrgreen:
Koji mu je izvor?

Samo sam primetio, a nemam stav o tome, bar ne dovoljno čvrst da stanem iza njega :mrgreen:



:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sub sep 25, 2010 11:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Eto, imam novo iskustvo:

Probao sam da dignem ruke od svakodnevne primene zakona privlačenja na svoj život, i već ubirem plodove tog postupka...
Drugim rečima: Nahebao sam...

Pod hitno se vraćam staroj, provernoj stazi - zakon privlačenja kao saputnik na Putu, iliti stazi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sub sep 25, 2010 9:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
baki je napisao/la:
Samo sam primetio, a nemam stav o tome, bar ne dovoljno čvrst da stanem iza njega :mrgreen:
To već znači da si pametan čovjek. :)

baki je napisao/la:
Samo tako, taj citat liči upravo na ono za šta su se Robert i Josip "uhvatili", tj liči na žustro napadanje nečega što se ne poznaje, a sa ciljem da se odbrani ono u šta se (neosnovano) veruje :mrgreen: Koji mu je izvor?

Izvor je... Osho.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: ned sep 26, 2010 12:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Hm... znači Osho je taj :-k :mrgreen:
Reci mi, iz koje je to knjige... ?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: ned sep 26, 2010 12:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Nemam pojma. Bilo mi je u nekom "best of" fajlu.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: čet okt 14, 2010 2:09 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet okt 08, 2010 7:46 pm
Postovi: 11
john_tracer, mislim da se razumemo.

Znam tipa koji je isto testirao i razocaravao se i pitao se i sve nesto i postavio sebi cilj da dobije 1000 evrica i on mu se konacno (za nekih godinu) i ostvario i sad ide dalje.

Sto se mene licno tice i ja sam toliko toga procitala, pregledala i prostudirala da na kraju ni sama ne znam nista vise :P
Pokusavam sve sebi da objasnim i pojednostavim da bi skontala gde je zapelo...
Ovo pisem vise sebe radi a mozda ce neko i da ima neke koristi od svega ovoga ili od po necega.
Razmisljam, "sto si veca kucka ljudi te vise cene" kazu i tako mu nekako i bude. Pa ajd da napravim neku jednacinu/formulu
Kucka=postovanje
x = priliv blagostanja
Znaci, kako treba da se ponasam prema bogatstvu da bi ono doslo kao sto kucki dolazi "respekt" ?

Mislim da treba da te zaboli (_Y_) za sve i to je to.

Evo par primera iz mog zivota:
-kako sam ocajno zelela da me primeti jedan dobar dasa i da me pita za date...i nista...onda sam digla ruke od njega i eto sad mi je muz (cak je imao i psa kojega sam uvek zelela)
-kako sam ocajavala kad sam izgubila posao zbog auto od firme koji mi je bio tako cool...i naravno da i dan danas vozim takav auto
-kako sam nekad zelela da imam svoju kucu u domovini...nisam je dobila... onda je moj muz skontao da nam je jeftinije da kupimo kucu nego da uvek platimo hotel kad smo tamo a mene je tad bas nesto bolela briga za to... i sad imam kucu sa bazenom tamo
-kako sam uvek zelela da sam deo velike porodice jer sam bila jedinica bez puno familije...nikad nisam dobila ni sestru ni brata...rodila sam jedno dete i to je bio moj ceo svet... sada imam jos troje dece tako da nas je u kuci za stolom (minimalno) 6 a bude cesto i vise

Eh kako sam uvek zelela taj dzek pot na loto ... al jos ga nema :))))) a tacno znam sta bih s njime (ne samo OPS nego za dobrobit citave okoline)

E sad, da li je fazon u tome da pozelis jako, jako, jako... ili je fazon da pustis pa da ti vise nije uopste stalo...to jos ne znam.

Inace te vizualizacije i afirmacije i ostalo sve sam isprobala ali mi je to smor da se njima ritualiram. Ja sam vise nekako za free stil onako spontanisticki. Kul mi je ideja da posmatras sebe sastrane u zivotu ali mi to nikako ne polazi za rukom.

Pokusala sam da skratim sto je vise moguce tako da ne znam kako ce vam zvucati sve ovo ali mene licno uvek mrzi da citam duge postove pa ... ;)

john_tracer, i meni je ponekad svega dosta i mislim daj pa mora vec jednom da proradi i da ovladam svime time jer sam toliko u to ulozila. I mene zanima da li ima ljudi kojima se sve ostvaruje i koji imaju kontrolu. Uopste nije sporno da sve nastaje iz energije misli ali zasto ja ne kreiram nista? Ili mi se bar tako cini. I muci me vreme (koje ne postoji kazu) ali mrzi me da sam uvek u nekoj cekaonici do daljnjeg...

Sto se novca tice po meni novac nije greh (kako neko spomene) nego je greh nemati novca. Ako smo olicenje stvorioca i savrsenstva onda nam pripada najsavrsenije i najbolje iskustvo koje cemo odabrati ovde i sad da bi poneli za dalje a mozda je i ovo nas isbor da se koprcamo u konfuziji.

Licno mislim da ako uspemo da sagledamo sebe i ostvarimo konverzaciju sa unutrasnjim JA i uspemo da u no tajmu materijalisemo misli i namera i zivimo kako zelimo onako laganica, mislim da je onda to TO i da smo zavrsili ovaj level pa igrica ide dalje :)

Znaci, ako neko ima proveren recept po kome zakon privlacenje najjednostavnije i najbrze funkcionise ... izvolte :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: čet okt 14, 2010 2:25 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet okt 08, 2010 7:46 pm
Postovi: 11
ih al mi je kratko :P

enw znaci, mi bi da znamo kako da kontrolisano rukujemo onim sto imamo :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pet okt 15, 2010 5:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 13, 2007 9:33 pm
Postovi: 114
Lokacija: Sarajevo
Evo jojš jedan doprinos temi, koji sagledava Tajnu iz još jednog ugla:

OPASNOST OD LAKOMISLENOG SHVATANJA "TAJNE" - “The Secret”

The Secret je pokrenula lavinu, premda postoje opasnosti od lakomislenog shvatanja Zakona privlačnosti i drugih univerzalnih zakona kako su oni u ovom filmu predstavljeni.

Prije početka primjene ovih zakona od ključne je važnosti poznavati SEBE (Self-knowledge) i tri ključna zakona : Zakon karme (ili uzroka i posljedice), lične odgovornosti i Zakona o jedinstvu suprotnosti.

Karma je kao jedna spiritualna banka svega proživljenog, (kroz mnoge živote, ako vjerujete u reinkarnaciju), i kredita i debita, tj. i onog što smo dali i što smo uzeli, što smo dobro i loše učinili, što smo željeli a nismo dobili, ukratko, svega proživljenog, uključujuči i dobro i loše i ružno. Prema metafizičkim šablonima, cilj Duše je sjedinjenje sa izvorom kreacije, a to će se desiti onda kad se postepeno smanji interval izmedju kredita i debita, pa ma koliko života to trajalo.

Jedinstvo Suprotnosti pokriva 5 aspekata:

1. Sve se mijenja

2. Sve suprotnosti su komplementarne

3. Sve što ima lice ima i naličje

4. Što veće lice veće i naličje

5. Sve što počne ima i kraj



Prvi aspekt znači da se sve mijenja, a samim tim i tvoj život, i da nemaš drugog izbora već da se prilagodjavaš promjenama. Djeluje surovo, ali ako se ne pomjeraš s vremenom onda se gubiš u njemu.

Suprotnosti su komplementarne, što znači da ne postoji ništa što je sasvim dobro, a i ništa sasvim loše. Svako iskustvo sadrži u sebi svoju potencijalnu suprotnost. Svaka prilika je garancija da ćemo okusiti i nešto sasvim suprotno od toga. Život nije ništa drugo do igralište za napredak.

Sve ima lice i naličje kao što novčić ima glavu i rep. Ljudi obično vide život kao jednodimenzionalan, vide samo lice a gube iz vida naličje. A svi živimo u svijetu suprotnosti ili polarnosti, noć i dan, muško i žensko, Yin i Yang…

Što je veće lice, veće je i naličje, a to znači sve što pretjerano izgleda s prednje strane, pretjerano je i na naličju.

Gledaj pažljivo lice, prednju stranu svega. Na površini je maskirana suprotnost posmatranog. Znamo da suprotnost postoji, oduvijek je bila tamo.

Onaj ko pokazuje samo nasmijano lice, skriva svoju nesigurnost.

Onaj ko pokazuje samo ljutnju, skriva svoj strah.

Onaj ko pokazuje samo tugu, skriva svoj potencijal radosti.

U kontaktu s ljudima, traži suprotnost u svemu i bilo čemu. To će ti omogućiti da saznaš kraj priče prije završetka prvog poglavlja.

Ako sve zvuči previše dobro da bi bilo istinito, onda je vjerovatno tako!

Peti aspekt kaže, sve što ima početak ima i svoj kraj. Ovo je zamka za mnoge ljude. Lako nas ponese i sreća i tuga, pa imamo tendenciju da gajimo samo jedno, isključujući drugo. Ali sve što je stvoreno, biva uništeno, prije ili kasnije. Ništa ne traje vječno. Poslije kiše dolazi sunce, kaže narodna. I obrnuto. Dan postaje noć i noć postaje dan dovoljno skoro. Zato treba slijediti prirodne tokove.

Sve i svako prolazi kroz periode uspona i padova. Ne plašeći se teškoća i izazova koji dolaze, naučićeš da se adaptiraš promjenama, da se pripremiš za svaki korak svoga životnog putovanja.

Sve i svako, bez izuzetka, pripada domenu Zakona jedinstva suprotnosti.Poštujući ovaj zakon, neće ostati ništa tako puno za čudjenje. Mada život ponekad izgleda nepredvidiv, ipak, postoji neki red. Studiraj ovaj red i bićeš u stanju da pretvoriš bolest u zdravlje, siromaštvo u blagostanje, neznanje u prosvijetljenost, ropstvo u slobodu, rat u mir, depresiju u spokoj.

_________________
Duhovno traganje je naša težnja za znanjem i prosvjetljenjem, koje nas vodi ka Izvoru.
http://www.taoom.webs.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: ned okt 17, 2010 1:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
TaoOm
TaoOm je napisao/la:
Evo jojš jedan doprinos temi, koji sagledava Tajnu iz još jednog ugla:

Nisi dao link na originalni izvor texta koji si postavio, a meni je to jako bitno...
Zamolio bih te za link...

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pon okt 18, 2010 8:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 13, 2007 9:33 pm
Postovi: 114
Lokacija: Sarajevo
baki je napisao/la:
TaoOm
TaoOm je napisao/la:
Evo jojš jedan doprinos temi, koji sagledava Tajnu iz još jednog ugla:

Nisi dao link na originalni izvor texta koji si postavio, a meni je to jako bitno...
Zamolio bih te za link...

Hvala


Evo link: http://www.zakonprivlacnosti.com/opasno ... he-secret/

Inače mislim da je tema skrenula u pogrešnom smijeru i da treba pojednostaviti temu. Zakon privlačnosti svakako postoji, samo je problem u našoj svijesti, odnosnu načinu na koji gledamo isti.

Jako je bitno pravilno razumjevanje, i smatram da bi bilo dobro da se pročita i knjiga "Kvantni uspjeh" od Sandra A. Taylor, evo link: http://www.4shared.com/document/PGwFEol ... i_uspj.htm

Imam i lično iskustvo, od kad primjenjujem tajnu nisam pao ni jedan jedini ispit i čak sam privukao dobre ocjene. Uglavnom je bitna vizuelizacija, kao i naučiti svoje želje iskazujemo u sadašnjem vremenu. Također, jako je bitno biti zahvalan na onom što i sada imamo u životu.

_________________
Duhovno traganje je naša težnja za znanjem i prosvjetljenjem, koje nas vodi ka Izvoru.
http://www.taoom.webs.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: čet okt 21, 2010 10:15 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned aug 15, 2010 12:14 am
Postovi: 20
Lokacija: South of heaven
Citao sam knjigu i svidila mi se na neki svoj nacin. Jednom sam testirao to i dogodilo je se bas kako sam i zelio,kako sam vizualizirao.Poslije nisam nista pokusavao,al sad bi mi dobro dosli polozeni ispiti....Osim ucenja sta mi je jos radit?? zazeljeti.vizualizirati i vjerovati jel ??


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pet okt 22, 2010 2:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 13, 2007 9:33 pm
Postovi: 114
Lokacija: Sarajevo
n00b je napisao/la:
Citao sam knjigu i svidila mi se na neki svoj nacin. Jednom sam testirao to i dogodilo je se bas kako sam i zelio,kako sam vizualizirao.Poslije nisam nista pokusavao,al sad bi mi dobro dosli polozeni ispiti....Osim ucenja sta mi je jos radit?? zazeljeti.vizualizirati i vjerovati jel ??


Za ispite važan je pravilan stav, jer jedino tako može tajna uspjeti. A pravilan stav je vrlo jednostavan. Kad kreneš na ispit ne treba razbijati glavu ni ramišljati kakva će se pitanja izvući ili dobiti, kakav će profesor biti, hoces li se zbuniti ili ne znati. Već suprotno, razmišljati o tome kako upisuješ ocjenu, kako je ispit već riješen, kako odgovaraš besprijekorno. Može se koristiti i vizuelizacija kako se ocjena upisuje u indeks, kako dobro odgovaraš na zadata pitanja, zadatke ili slično. Znači ako se dobro uči i sprema ispit, potrebno je reči sebi kako zaslužuješ dobru ocjenu, jer si učio, shvatio, znaš itd.

Znači sve je u stavu.

Dokle god se razmišljaš kako nisi dovoljno spreman, da imaš tremu, kako ćeš odustati ako ne dobiješ ono što znaš, kako se nisi naspavao predhodnu noć, kako ćeš se zbuniti konstantno emituješ negativno ozračje oko sebe. A ono kako takvo ne može polučiti rezultat.

_________________
Duhovno traganje je naša težnja za znanjem i prosvjetljenjem, koje nas vodi ka Izvoru.
http://www.taoom.webs.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: uto nov 09, 2010 10:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Džeri i Ester Hiks - Zakon privlačenja, str 115 je napisao/la:
Dva bića koja se nalaze u dva zasebna vozila, stižu u isto vreme na istu tačku i doživljavaju sudar... to su dva bića koja nisu privlačila bezbednost. Živela su po automatizmu i sada su se, vidite, u toj svojoj zbrci, jednostavno privukla.

Ako želite i očekujete da dobijete predmet svoje namere, tako će i biti. Ali ako ne odvojite vremena da ustanovite šta želite, tada privlačite, pod tuđim uticajem ili pod uticajem sopstvenih starih navika, sve moguće stvari koje možda želite, a možda i ne.
Slažemo se da postoje stvari koje možete privući slučajno ili po automatizmu a da vam se ipak dopadnu, baš kao što postoje stvari koje privlačite bez namere, nego po automatizmu, a ne želite ih, ali nema velike satisfakcije u privlačenju po automatizmu.
Istinska radost življenja je u promišljenom stvaranju.


Što se tiče pitanja koje je postavio n00b, osim učenja, a kako bi se uspelo na faxu, u školi, postoji nešto što se može učiniti, pored samog učenja, a što će učenje učiniti neverovatno lakšim, bržim i efikasnijim. No, danas, u doba evropskih integracija i bolonjskog sistema studiranja, suvišno je davati ovakve savete, jer je studiranje već toliko olakšano, da samo onaj ko se ne upiše na fakultet neće ga ni završiti, ukoliko ima makar minimalnu nameru da ga i završi. Ali eto, osim učenja možeš još i redovno učiti, imati jasan cilj, i fokusirano mu koračati u suret.
Dakle, drži se svog cilja, maximalno ga preciziraj sa sve vremenskim koordinatama (taj i taj ispit ću položiti u tom i tom roku, a ako su rokovi unapred definisani, onda i tog i tog datuma/dana, i tako za svaki ispit - uz predviđene, eventualne minimalne korekcije usled odvijanja okolnosti). Takođe, uči svaki dan, i uvek lekciju pročitaj unapred - ako sutra trebaš da slušaš o određenoj novoj materiji, OBAVEZNO je pročitaj danas, kako bi se spremio za slušanje predavanja. To će ti uštedeti NENORMALNO mnogo vremena za shvatanje ali i pamćenje. VODI BELEŠKE!!! Uvek i obavezno potraži literaturu unapred, kako bi je, kad počnu predavanja već imao a radi čitanja lekcija unapred. U tom cilju uvek pitaj profesora šta će predavati na sledećem predavanju (svaki profesor, minimalno dobar, uvek ima plan predavanja).
I naravno, koristi se zakonom pažnje, dakle, dok studiraš ti možeš raditi ili misliti o nekoj drugoj aktivnosti, recimo učestvovanju u sportskim takmičenjima sa svojim timom, ali NA PRVOM MESTU JE SAMO I UVEK S T U D I R A NJ E, tj. učenje! Dakle, sve ostalo se radi u slobodno vreme, a njega uvek ima dovoljno, s bolonjom još i više, sudeći po studentima koje poznajem!
I ako ovo zvuči kao lupetanje nekog dokonog krelca, slobodno ga okači mačku o rep, jer i ja sam tako uradio kad su mi stariji, mudriji i iskusniji savetovali, a kasnije se kajao i kajao i kajao!!! :mrgreen: Ali ko zna, možda uvek tako i mora :mrgreen:

Eto, neko je napisao i skriptu, a ona kao da je sva po čistom iskustvu, kao da ju je pisao neko ko je prvo studirao, analizirao sva svoja iskustva, a zatim ih zabeležio u ovoj svesci. Prouči je, koristiće ti do neba i više!

Najljepši pozdravi :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pet nov 12, 2010 6:12 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned aug 15, 2010 12:14 am
Postovi: 20
Lokacija: South of heaven
pa istina je,ko uci i jat zavrsi faks...a ima i ona metoda koju gospodin Mito i gospodja Korupcija preferiraju :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 81 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz