Sada je: sub apr 27, 2024 6:19 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sub aug 28, 2010 4:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
O Bogo moj :D kolko ja ovde protivurečnosti vidim u nečijim odgovorima, a kolko tek nerazumijevanja i čak nedostatka truda da se netko razumije a ipak pregolema potreba da se posta. Kako je neko od vas i reko a kak to stoji i u knjigama, svaka potreba koja se intenzivno osijeća prouzročit će da se još više prilika stvori za još veće potrebe.

Dodo ja ćak nisam ni mislio na tebe kada sam ono rekao iako ni tvoj odgovor nije bio konkretan iz njega se moglo shvatiti da si ti svoje strahove riješila svijesnom uporabom zakona privlačenja. Nisam ti zahvali, moja griješka i moje nevaspitanje, oprosti, HVALA na odgovoru i HVALA na tvome trudu.

No, iz tvojeg komentiranja na moj prethodni post počeo sam uviđati kak ti ozbiljno kršiš osnovne principe tog istog zakona o komu je tema. Dakle, ja sam puno pročitao i znam puno teorije, u prste. To mi je profesionalna deformacija jer se bavim kontinuiranim čitanjem, izučavanjem, analizoranjem, mućkanjem. Htio ja to il ne, volio ja to što trenutačno radim il ne, nije u vezi s mojim pitanjem koje sam prethodno postavio.
Malo vrijemena imam pa mi se neda pisati obujamno ali osijećam se dužnim izravno iz jednog razloga: Vjerujem da se u svakoj konverziji /preobličenju/ nečeg u nešta drugo može uvesti pojam stupnja učinkovitosti. Tak primjerice, ako želite da vodenu energiju preobličite u električnu, od 1000W vodene energije možete otprilike dobiti maksimalnih 700W i to uz najidealnije uvjete. Kad je riječ o jeziku kao obliku u koji se preobličuju misli radi uspostavljanja veze/komuniciranja sa drugom individuom, kako stvari stoje, a vidi se i na Galaksiji gdje postoje i konkretne teme o tomu da i drugi imaju isto mišljenje pa nisam osamljen /tema-kontajnirana svijest itsl/, tu je stupanj učinkovitosti navjerojatnije neverojatno nizak, možda čak i manji od 1%. Iz tog razloga ovo slobodno vrijeme umjesto na dragocijeni odmor utrošit ću na pisanje.
Znači Dodo, najprije me nisi shvatila kao i dosta drugih koji su umjesto da mi odgovore na pitanje, odgovorili mi na ono o čem sam reko da znqam puno jer sam puno čita. Kažeš tema nije moja i potpuno si u pravu, no radi olakšavanja komuniciranja koje je zbog jako niskog stupnja učinkovitosti i tako nesavršena, svi koji su davali odgovore potaknuti mojim pitanjima, trebali su naglasit da im je do općeg pisanja radi općeg educiranja onih koji nisu upoznati s terminologijom i idejama kojima je tema odnosna /kakvih uzgred najvjerojatnije nema, a i da ih ima svakako da bi radije potražili neku od knjiga i opširnije se informirati/. Znači, ako sam ja pitao konkretno i izravno, a meni se odgovara onda i odgovor koji mi je namjenjen treba bit konkretan i izravan, ne slažete se?

Da si /Dodo/ htijela da se obraćaš uopćeno, onda bi trebala pokrenuti temu pod nazivom "ZAKON PRIVLAČENJA-PARAFRAZA", ili "ZAKON PRIVLAČENJA-TEORIJA", jer JE TEMA "ZAKON PRIVLAČENJA-PRAKSA" jasna i konkretna od samog svog naslova. Opet pitam, slažete se?

Da sam postavio temu "KAKO ZARADITI PUNO NOVCA-PRAKSA", zar sam naslov ne bi trebao bit dovoljno jasam i time i odbojan za sve koji materijalizam ćiji je novac simbol, smatraju najvećim zlom? Ili, zar bi vi i tada posetili temu i zatim iznosili svoje jalove ideje o novcu, filosofiranja i ako u naslovu jasno stoji "PRAKSA". Što je nejasno i nekonkretno u riječi praksa?
Sve da se iz mog prvog obraćanja ćak može steći dojam da sam retardirani maloumnik koji veze nema s životom, ne odgovaranja na moje postavljeno pitanje a odgovaranje na nepostavljna, i stvaljanje iznad mene /retarda/, sama ideja prilikom obraćanja nekomu da ste pametniji od njega i zadovoljstvo koje osjećate podučavajući ga nesposobnog ili ga podsmijevati il sažaljevati, već sasvim dovoljno govori o nečijem stupnju duhovnog razvoja.

Dakle, ja sam nevaspitan jer se nisam zahvalio zato jer mi je netko odgovorio na pitanja koja nisam postavio, a On nije nevaspitan zato jer takvim činom pokazuje neštovanje onoga koji je pitanje postavio i sviju onih koji ovdje dolaze kak bi čitali o konkretnoj temi "Zakon privlačenja-PRAKSA", a nalaze ono šta bi mogli nać i u svakoj knjizi ostavljeni uskraćenima za ono za čim su tragali - ISKUSTVOM, PRAKSOM.

Obratio sam se svima koji su se pronašli u mom obraćanju iako ja ne znam koji su, već ih je njihova svijesna ili nesvjesna uporaba zakona privlačenja privukla da se osjećaju prozvanima. Dodo me je samo jer je prva na čiji post sam naišao ćitajući, inspiririala.

Znaći ništ osobno tek radi poboljšanja kolko je to moguće, onog vrlo niskog stupnja učinkovitosti pri transformiranju misli u riječi.

Kod Dodo i Kolosa (Kolos nadam se da se nećeš osjetiti prozvanim jer potpuno nevino tek primjećujem kako bi razriješili neke nedoumice) primjećujem kako se suprostavljaju osnovnom načelu zakona privlačenja koje glasi: "POZORNOST PO SVAKU CENU POKLANJAJTE SAMO ONOME ŠTA ŽELITE, I NIKAKO ONOME ŠTA NE ŽELITE ILI ŠTA ŽELITE ELIMINIRATI IZ SVOJEGA ŽIVOTA". Dodo je, doima se jedva čekajući da se istresa, šta je opet sumnjivo ak se trudi da živi po načelu zakona privlačenja, primjetila da sam nezahvalan, sebičan, ohol i nevaspitan. Zar pažnja koja je tomu poklonjena, kako se navodi u većini knjiga, ne ugrožava i njeno iskustvo, njen život?
Isto kolos koji je pažnju sasvim neprimjerno poklonio Dodinom lapsusu iako smo svi mi znali na što ona misli kad kaže "ako ste za mir, protestirajte zato sto volite mir a ne zato sto vas je strah od rata)". Ja sam bar odmah shvatio da je mislila na apel a ne protest, na uskraćivanje pozornosti nasilju, ratu i fokusiranje na mir, šta je sasvim logičnoi iz kuta čisto psiholoških zakona.
Kolos, vjerojatno s pravom sumnjaš na new age, jer su se oni poput iluminata infiltrirali u sve pa na svaki način kao da se trude da svima otežaju raspoznavanje fikcije od stvarnosti. To je lepa primjedba i jedan od razloga zašto je ova tema pokrenuta.

Iluminat je dao dobar odgovor ako mu je nakana bila da meni odgovori. Lepo je objasnio što on koristi od instrumenata i to mi je korisno. No, ja bih volia da je dodao i opis nekog većeg iskustva iz te primjene. Eto, ovim putem molim za malo tvoga vrijemena i malo truda u kucanju po tastaturi [-o<

Traktor nije dao opis svog iskustva ali je dao nezamislivo veliku informaciju svima onimo koji se prvi put sreću s idejom zakona privlačenja. Dakle On je čitavo knjiško znanje sveo na jednu jedinu rečenicu a da se nije izgubilo ni malo od smisla. Dakle dao je bit, esenciju zakona privlačenja. Hvala!

Pantelija je nalik Traktoru uradio to isto, samo malo detaljnije i jasnije, šta je svakako vrijedno za one koji teško shvaćaju kratko i jasno iskazanu suštinu. Meni nije koristilo jer sam upoznat pa i da ne izgledam tako, sa pisanim znanjem o zakonu privlačenja ali se svakako zahvaljujem. Također i na tekstu koji se odnosi na ovo a koji sam čita na ivantić.net. No štovani Pantelija, ako biste bili ljubazni neko konkretno Vaše iskustvo jer siguran sam da ih imate puno [-o<

Vicke_bg, za sad sam pročitao tvoj prvi odgovor i prezadovoljan sam, to je ono na šta sam mislio kad sam temu postavio. Prelepo! Ako imaš još iskustva također te molim, ako ti ne pada teško, napiši [-o<

Samo tako, također nisi opisao/la iskustvo šta bih ja volio čut, pa ako možeš ja te molim! No, odgovor koj si dao/la je odličan i ja to potvrđujem svojim iskustvom koje sam davno imao u srednjoj školi. Kod mene je to baš tako išlo od manjeg ka većem.

Tragom_ptice_dodo, nemam što dodat, prezadovoljan sam odgovorom :kiss:

Java, Nije li moguće da nisi provalio da je moje pitanje bilo sarkastično i da je između redova pisalo da svi mi imamo različit kut gledanja na to što je duhovni razvoj i da je smiješno oslanjati se na tuđa iskustva i duđa definiranja tako plastičnog pojma. Primjerice ljubav mnogi pokušavaju uopćit i definirat, no malo ko shvata da svako ima drukčiju predodžbu i drukčije osjeća ljubav? Nadam se da sam malo podigao stupanj učinkovitosti pri ovoj konverziji svojih misli.
Šta se tiče tvoje primjedbe "Interesantno je što rijetko ko dođe na ideju da koristi Zakon privlačenja u svrhu duhovnog razvoja." i ja sam pomišljao na isto. Znaći jedina je razlika šta ti vjeruješ da znaš šta je duhovni razvoj i šta vjeruješ da je to opće važeći pojam a ja ne.

Nat, ti po obićaju. Hvala ti od :love5: šta si mi pojasnio stvari. I također, predrago mi je šta sam ti pomogo da se osjećaš vrijedno uspoređujući sebe samnom. Znaći da ja i oni ko ja puno više doprinosimo svjetu jer kad nas ljudi pogledaju uvijek shvate koliko su oni sretni šta nisu kao ja, i šta u usporedbi samnom oni koji su sretni da su slični tebi, shvataju koliko su napredovali i koji su stupanj dosegli u "duhovnom razvoju". Ponosan sam na sebe i drago mi je zbog tebe :love5:

Promatrač, tvoj post i jeste osnovni razlog mog pokretanja teme. Na svoj naćin, duhovito, ti si lepo ukazao na taj aspekt. Hvala! Ali iskreno hvala, nemoj misliti da sam sarkastičan!

Dodo je napisao/la:
Ono što sam napisala su moji odgovori, jedino takve mogu i napisati (kao i svi ostali ovdje svoje), kod mene funkcioniraju i čini mi se princip u ovom trenu savršeno jasan i što je najvažnije od svega - funkcionira!

Svakako da imaš pravo pisati što želiš pa i da kršiš okvire teme, forum ni tema nisu moj, imaš pravo, pa tako janemam niti prava braniti ti bilo što, a i ne želim. To može samo administrator. Ja sam mislio da se trudiš da meni odgovoriš i samo zato sam sebi dao slobodu da pokušam kroz komuniciranje sa tobom i svima, da te usmerim u pravcu u kome sam odgovor i očekivao. Ako tvoj odgovori nisu imali svrhu da meni odgonetnu stvari, nego neku drugu, možda svrhu ispoljavanja tvoje kreativnosti ili potreba za pisanjem, onda se ispričavam!
No, ako si se trudila da meni pojasniš jer sam bio jedini koji je pitao, ondak sam imao sva prava da zahtevam odgovor na pitanje koje sam postavio. A zašto je teže pisati osobno iskustvo bez pomena principa kojih su knjige i internet puni i preobimni :dontknow: Video sam da si me prozvala pa otuda moje pojašnjavanje mojh riječi, a svakako da
Citat:
Možda se samo ne razumijemo. Meni su ove stvari koje pišem /citiram izvrstan odgovor/objašnjenje zakona privlačnosti i načina na koji isti u mom životu funkcionira. To je zaista najbolje što mi u ovom trenu pada na pamet i za mene velika istina što se te teme tiče
. Opet dolazimo do tog stupnja učinkovitosti konverzije misli u riječi, ne? Iz daljnjeg vidim dakle, ti znači odgovaraš samoj sebi? Inače tvoji prijeđašnji postovi, sve do ovog u kome skrećeš pozornost na tuđe nedostatke rizikujući tako da privučeš i sebi takve i slične nedostatke, i rizikujući da privučeš još više ovakvih ljudi sa nedostatcima u svoje iskustvo i kršeći osnovno načelo zakona privlačenja.

Citat:
Žao mi je što nisam uspjela napisati ono što bi vi (neki) htjeli ili što bi vama pasalo, u ovom trenu čini mi se da neki ni sami nisu tu sigurni što uopće žele, pa zato nemojte se čuditi što niste ni dobili hrpu vama točno odgovarajućih odgovora.

I ovdije se jasno vidi tvoja protivuriječnost samoj sebi. Znači ti podučavaš o zakonu koji i sama ne rabiš jer da ga rabiš ovakvih komentara ne bi ni bilo s tvoje strane?
Ja sam siguran što želim i to sam i reko, a to govori i naslov teme, da ponovim - "Zakon privlačenja-PRAKSA", Znaći ja želim i siguran sam u to a bez svijesne primjene zakona, da oni koji to žele, ovde, napišu svoja iskustva iz primjene zakona privlačenja u svom svakodnevnom životu [-o<

Citat:
Mogu pisati samo o onom što i kako ja to razumijem i na koji način me to nadahnjuje i kako to kod mene funkcionira. Ako to vama ne paše, hej svi mi tu samo istražujemo i svatko od nas na zadanu temu projicira neki dio svoga ja.

Tako je, vjerujem da se svi sa tim slažu!
Citat:
Ne vidim razloga da teme se otvaraju i na njih odgovaraju samo istomišljenici ili da se ja sada mislim hoće li se vama svidjeti što sam napisala ili bolje rečeno HOĆE LI VAS TO UČINITI ZADOVOLJNIMA.

Znači tebe briga kad ti netko postavi pitanje da li ćeš mu odgovoriti na to pitanje ili čisto pričati o nečem radi ćaskanja?
Citat:
Žao mi je ukoliko niste našli odgovore koje tražite, s druge strane možda su oni ipak tu, ali iz nekog razloga niste u stanju trenutno da ih vidite.

Ako si i ovdje mislila na mene, pa i da je netko drugi bio predmet tvojih misli, opet pokazuješ svoju potrebu zato šta se pravdaš. Osoba koja živi po načelima zakona privlačenja sigurna je u sebe i nikako se ne bi usudila tratiti svoju energiju na ovakve riječi i uopće.

Primjerice ovdje takođe odgovaraš na nepostavljena pitanja a konkretno se obraćaš meni:
Citat:
John_tracer zakon privlačnosti konstantno funkcionira, u njega uopće ne trebaš vjerovati. to nije stvar vjere. Ti upravo u život privlačiš ono što "tražiš" (john_tracer: "Problem je šta sam ja izgubio želje, postao nekak flegmatičan, niš me ne privlači dovoljno jako. I izgubio sam vere u bilo što, pa i zakon privlačenja.")
S takvim unutarnjim emotivnim stanjem dobivaš i odgovarajuće životne odgovore i još se čudiš što ti je stanje u životu takvo kakvo je- manjkavo.

Posao nitko ne može za tebe odraditi!

Ja znam jer sam pročitao bar 100 puta u raznim knjigama, da zakon privlačenja navodno funkcionira konstantno i da ne zavisi od naše vere u njega. Zašto misliš da moj život ne valja, ja sam neke stvari konstatovao ali se nisam žalio, tražio pomoć, bilo što, već sam samo tražio konkretan odgovor na konkretno pitanje - tvoje jedno iskustvo iz primjene zakona?
Imaš se i potrebu stavljati iznad mene u svojoj perspektivi, oprosti ako nije al tako se doima iz prethodnih tvojih riječi. Opet potreba, opet pozornost poklonjena potrebi, opet kršenje osnovnog načela zakona o kome si želea podučavati mene i sve kojima si se obratila. Ja znam teoriju, a ti? I usprkos tomu, ja se nisam postavio iznad ikoga, samo sam postavio pitanje, vidio da ima radih da odgovore, ljudski je ne razumijeti se potpuno, pa sam pokušao usmijeriti one koji mi žele dalje odgovarati da mi daju konkretnije odgovore a ti si se tu osjetila prozvanom, kao i Java, samo šta on nije ni tvrdio da zna o zakonu niti je pokazivao da ima potrebe.
Kakvo je moje unutarnje emotivno stanje? Znaš li? Iz prethodnog citiranog tvog teksta čini se da ti jasno znaš kakvo je moje unutarnje stanje. Dao sam konstatacije a ne tražio pomoć. Konstatacije su imale nakanu objasniti zašto ja više nemam iskustva a ono šta sam pitao, iza toga sam stavio upitnik "?"
Tko želi odgovorio je i odgovorit će, ko ne želi nitko ga ne prisiljava.

Citat:
Iz moje perspektive gledano u mojim ništa manje vrijednim copy-paste citatima sve ti piše jasno ko dan, ali ti ne tražiš prijatelju odgovor na to da li i kako funkcionira zakon privlačnosti, jer on očigledno funkcionira kod sviju nas pa i kod tebe i to konstantno, problem je u tome kako doseći ciljeve koji nisu na našim trenutnim vibracijama:

Opet, ja sam reko da svijesno ne koristim zakon privlačenja, da sam ga koristio jednom davno, i da je čini se funkcionirao, al da je moguće da se uopće i nije radilo o zakonu privlačenja. Nisam ni nesretan ni sretan, ja sam flegmatičan, dakle ravnodušan. Tek ponekad me nešt izbaci iz te ravnioteže na kratko, u nekom od smjerova. No to nije bitno, jer ja koji sam svijestan da nitko ne može odraditi poso umjesto mene, nisam ni tražio da mi netko riješi ni najmanji problem, molio sam samo za odgovor na konkretno pitanje, stoti put ponavljam - da mi ispriča bar jedno svoje osobno iskustvo iz primjene zakona.
Moj cilj je jasan, a vibracija vjerojatno i nije, jer ako zakon zaista funkcionira mimo nas, uvijek i stalno, ondak sam ja tom pogrešnom vibracijom privukao tvoju pridiku. No ja ni ne tvrdim da zakon funkcionira niti sam se trudio da ga promišljano primjenujem, to ti tvrdiš za sebe, pa što si ti onda privučena da tako šta pišeš?

Iz sledećeg se vidi:
Citat:
Za početak pokaži zahvalnost za trud nas "budala" koji svak na svoj način (svidio se on tebi na prvi pogled ili ne- što ne mora uopće značiti da si u pravu) doprinosi ovoj temi, koja prijatelju nije samo tvoja, već svih voljnih da se njome pozabave, ti si samo u datom trenutku iz svojih "sebičnih" razloga pokrenuo je, a mi iz svojih "sebičnih" pišemo na njoj.

Mislim da je to jako loše i to sve više zapažam, da čim čovjek spomene "ljubav", "pozitivne misli i osjećaje" bez ikakva dubljeg promišljanja dobije etiketu new agera = šunda! Pazite da tako neke dobre informacije ne strpate u koš za smeće!
da si pomješala više nas članova i u svojoj svijesti supstituirala za jednog, mene, zato jer ja nisam niti pomenuo new age. Kao netko ko se cijeli život školovao za znanstvenika službenog na žalost, mene su moji gurui učili da ništ nije nemoguće i da se ništa savim ne odbacuje kao potpuno nemoguće, čak ni ono za šta se nije našao niti jedan dokaz da je moguće. Da nešto odbaci s potpunom vjerom u sigurnost svojega postupka može samo budala. A ja, i ako možda jesam budala, ipak nisam od te vrste. A zašto ti opet rabiš takve loše riječi koje mogu narušiti tvoj točku privlačenja i privući ti loše situacije, osobine i iskustva? Ti nisi budala i ne bi mi bilo ni potkraj pameti tako nešta pomisliti. Pročitaj detaljno ovaj moj post i shvatit ćeš.

Citat:
EMOCIJE su tvoj problem- manjak ljubavi (viče iz tvog posta) kako prema sebi tako i prema drugima. U takvom stanju što očekuješ da ćeš privući? Upravo to što i imaš!

Opet mi daješ savjete koje nisam tražio, U svakom slućaju hvala, vjerojatno sam ih privukao vibracijom, jer u riječima sam bio konkretan.

Citat:
VIBRACIJE SE NE PODIŽU SAMO UMOM , tvrdi moja malenkost, VEĆ PRIJE SVEGA SRCEM!

Definiraj srce, jer po meni sve je um, čak i ono šta mnogi nazivaju putem pjesničke slobode srcem.
Može biti da je srce podsvijest?

Citat:
Moj ti je savjet poradi prvo na svojim emocijama, na svom potisnutom bijesu, strahu ili što te već guši i tek kada se navedenih oslobodiš, isprazniš, možeš početi ponovo veću ljubav, zahvalnost i zadovoljstvo da osjećaš, a potom će se i tvoje životno stanje neminovno mijenjati u istom smjeru u kojem idu i tvoje istinske emocije i nova uvjerenja, bez njih nema promjena.

Hvala od srca na savjetima koje sam privukao mojom vibracijom koja je očito u nesaglasju sa mojim rečima. Očito da su riječi pored vibracija puno manje snažne.

Citat:
"Ono sto je komplikovano za sve vas je mentalna konfuzija koju ste stvorili, ta iluzija u vasem umu, o vasim pogledima na zajednicu, o vasim pogledima na sebe, o vasim pogledima o iskusenju da kreirate ili da promijenite svoju realnost I zaista sve to je vrlo jednostavno. Sav smisao je u tome da promijenite frekkvencije i da promijenite fokus. To u isto vrijeme ce takodjer zahtijevati od vas da budete fokusirani na sadasnji trenutak, na "sada".

Ja sam vidio jako puno konfuzije u onome šta si ti u prethodnom postu napisala i uradila.
Znači svi mi smo konfuzni mentalno osim tebe?
Ja priznajem da o sebi nisam razmišljao ali da ne garantiram da nisam, no ti za sebe garantiraš #-o

prasimix , ne meni nije promakao niti jedan odgovor, a tebi je štošta, moja molba jer si ne dajem pravo savetovati te, je da se vratiš pa još jednom, ali ako te ne mrzi sada pažljivije pročitaš sve odpočetka. Ako već voliš i trebaš komentarirati. Tada ti komentari neće biti jalovi.

"Novac" i crvena kola su uzeti radi primjera, i to slučajno, iz sećanja na Hiksovu knjigu naslovljanu kao šta je i ova tema. Znači mogao sam reć i "mir u svijetu", osmjeh na Prasimixovom licu", "pronalaženje idealnog partnera", "dosezanje Prasimixovog, Natovog i slično duhovnog i intelektualnog razvoja" ili bilo što drugo. Tako da od sad vi sitničavi bukvalisti držite da sam tako napisao od početka. Znam da ste vi to shvatali no niste mogli odoliti da se malo ne našegačite i nekoga iskritizirate :angel4:

Vidiš Prase, ja točno znam šta bih uradio sa tim novcima, samo mi ih ti uplati :mrgreen:
No ti očito nisi znao što ćeš sa sobom kad si pisao. I nemoj se ljutiti, valjda svako od nas ima pravo slobodno se izražavati. A moja namjera nije ljutiti te, i ako prema teoriji zakona sada upravo to i radim, no ako ti tu istu teoriju štuješ nećeš tomu poklanjati pozornost i dokazat ćeš da si sam sebi dosledan.
Ma šta su se svi uhvatili za novac, počeću da se pitam da vam jako nedostaje svima vama koji ste, vjerojatno demonstracijom dejstva zakona privlečenja, svi se uhvatili za novac ili crvena kola, a neki za nedostatke ljubavi i emocija? Ništa o tomu nisam ni mislio kada sam pisao do sada. Samo sam želio vidjet funkcionira li u pozitivnom i promišljenom smislu, kada se namjerno rabi. To je bila moja potreba, odgovor na to pitanje, postajem zbunjen jer opet nazirem "kontajner".

Hvala ti prasimixe, lijep post, samo da mi se nisi konkretno obraćao dajući meni konkretno poduke koje nisam tražio, a uskraćujući mi one koje jesam, da si pisao uopće, zaista bi tvoj post bio prelijep. Sve šta si pisao ja razumijem, osim što ne razumijem što ti nisi mene razumijeo, i ako nisi meni niš dao pisao si na meni vrlo lijep način.

Toda, znaći li ikome ta definicija nešta? Jel to opet poklon nečijim drugim kriterijumima o kojima je Prase pisao? No, hvala na trudu.

Fairy , još jedan od manjeg broja prelijepih odgovora. Konkretan, obrazložen. Thanks :love5:

Charleston , hvala ti, kao i ostali čijim se odgovorima iskreno divim, i tvoj zrači pravom zrelošću i, meni se bar doima, u njemu (to važi i za Vicketa, Tragom ptice Dodo, Fery, Iluminat, Pantelija, Traktor, Samo tako) nema iskazena potrebe, vapaja, želje za dokazivanjem, afirmacijom. Potpuno je iskren, jasan i konkretan. A uz to i poetičan. Jedno srce u znek zahvalnosti za vas :love5:
Da pojasnim, nisam reko da se slažem sa Čarlstoninim odgovorom već sa njenim načinom na koji je odgovorila. Znam da me ona i oni koj to mogu shvataju što sam napiso.

Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
@charlestone ja se ne slazem s tobom. Ne znam na sta mislis kad kazes da u ovakvim situacijama samo trebas da privlacis konkretno. To nije tacno.
Ja ne mogu da privlačim konkretno necije radno mjesto ako je ono zauzeto, ali mogu da privlačim neko koje je /ili ce biti u skorijoj budućnosti slobodno za koje ni ja ne znam gdje se tacno nalazi.
Ja ne mogu da privlačim nekog momka/muza koji je zauzet jer on mozda pripada nekom drugom, ali mogu da privlačim NEKOG ko je slobodan i ko meni pripada, a jos uvijek ne znam ko je i kako izgleda...
Zapravo sve ja to mogu, tj. Mogu da privucem necije radno mjesto i nečijeg muza, ali avaj, a sta ako to nezasluzujem, a sta ako mi to ne pripada?
Naravno da ce mi se “obit” o glavu kako to ti kazes, jer to tada jeste “umjetni” nacin prizivanja, ali se ne bih slozila s tobom da je to “umjetni” nacin prizivanja onda kad svojom energijom prizoves ono sto ti pripada i ono sto je najbolje za tebe. Zato se i kaze u vizualizacijama “Ovo ili nesto bolje, sada se ostvaruje za mene na potpuno zadovoljavajući i harmoničan nacin, za najvise dobro i u interesu svih”.
Pozdrav ti.

Ja nisam tako shvatio Čarlstonin post, šta ne znači da sam ja taj koj ga je dobro shvatio. No, da se nadovežem na tebe, ako zakon privlačenja zaista postoji odnosno funkcionira a nije samo omot u koj je magla upakirana čime samo prodavači te magle ubiraju koristi od zakona privlačenja, što sam i imao nakanu otkriti ovdije zajedno sa vama, znaći ovo je moj prvi korak u tom otkrivanju, slušanje o iskustvima pa i mišljenjima inih, ondak, znaći ako funkcionira, ja shvatam da ne možeš a da ne zakačiš nešt što neki zovu karmička posledica, da privlačiš nešto šta već pripada nekome drugome. Ali što ne njegovo radno mjesto ako pritom on dobije neko veće, nwki bolji poso, kakav je više želio. Tako je ravnoteža zadovoljena, nema ozlojeđenih, i svi su sretni :D Ne?

Prasimix je napisao/la:
Za najviše dobro i u interesu svih? I još jednom: po kojim/čijim kriterijima? Vrlo PRIVLAČAN koncept, dobro da onda postoji i Zakon Privlačnosti koji možemo iskoristiti na ovakvim i sličnim "objektivnostima". Dakle da pokušam: vidim curu i doznam da je slobodna, uklapa se u ono kakva bi trebala biti MOJA cura, pa onda zaključim da mi i pripada i na to primjenim Zakon kako bi za najviše dobro (moje) i u interesu svih (jer siguran sam da sam i ja za nju pravi izbor) završili skupa ... i dugo i sretno živjeli iza 7 gora i 7 mora

Vrlo dobro znaš što je htjela reć, i ako sam i ja za jasnoću i dorečnošću pri komuniciranju, pitat ću te, zašto sitničariš.

Znaći, ako nastavim od pretpostavki da zakon privlačenja funkcionira, primjerice kako je to dato u "The secret", ondak se lako razumjeti da je ona mislila da ako želi sebi privući zakonom privlačenja idealnog partnera, neće to učiniti kako si ti opisao, ne vidi nekog pa zato jer se njoj doima da je on za nju idealan zatim ga privuče. Već 'aktivira vibraciju' te njome u svoje iskustvo privuče nekoga kog će tek zatim otkriti kao svog savršenog partnera, jel Tragom_ptice_dodo?
A ti prasimixe, priznaj nam da si upravo tako i shvatio nego iz želje za preciziranjem nastao je tvoj komantar?

Eto sad stigoh i do odgovora Tragom_ptice_dodo i shvatam da sam ju ipak dobro shvatio.

Citat:
Samo da kažem moje mišljenje na ono što niko ne traži duhovni razvoj zakonom privlačenja. Nije bitan cilj, već kako se došlo do njega. Znatno više bi se cenio da se radilo na njemu, jer se i mnogo toga nauči tokom uzdizanja, pa je sve to nekad i vrednije od tog cilja, koji god on bio vama. A možda je i sam pohod na uzdizanje i sama primena zakona privlačenja, jednostavno se ide u susret tome, a ne sedi se i čeka da se telepatija i duhovni mir padne sa neba.

Na osnovu svojih iskustava iz davne srednje škole ja ovo potvrđujem. A to se i bar meni jasno govori i u filmu "The secret". Oni ne kažu da treba da zamisliš želju, isprazno maštariš i pasivno čekaš da ti dođe ne izlazeći iz kuće. Kažu da treba da nastaviš sa aktivnostima, a da će ti odgovor na zakon privlačenja doć u obliku inspiracije ili slično. Da bi postao inspiriran trebaš biti u akciji, šta jemeni i logično, pa bilo da je zakon privlačenja il prosto zakon prirode. Prosto poklanjanje pažnje nekom cilju, kao onaj Ferari, i stameno održavanje te pažnje uz rasplamsavanje željom, po najmaterijalističkijem pristupu, mora dovesti do cilja.

bajs , ak si bio iskren, to je prelijep post. Znam da nisam mjerodavan niti očekujem da moja kritika nekome nešta znači osim izraza zahvalnosti ili pojašnjavanja što sam mislio kada sam temu otvorio, al any way.

Nadam se da sam se uspio izraziti i objasniti. Molim da niko ne shvati ovaj post kao prozivku i ako liči, kako rekoh to je moj način da povećam stupanj učinkovitosti koje konverzije misli u riječi - komunikacije.

Žrtvovao sam mnogo dragocjenog vremena, nadam se ne radi novih konflikta.

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sub aug 28, 2010 9:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Pantelija je napisao/la:
To nije od Sai Babe, to je od boga bankara i bogataša:

Ma, ok ali čini mi se da sam je ja čuo u nekoj od njegovih priča.

john_tracer je napisao/la:

bajs , ak si bio iskren, to je prelijep post.
:love3:

Naravno, zašto nebi bio.
Jbte, baš me je ta situacija pozitivno istripovala!
:king:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sub aug 28, 2010 1:38 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
john_tracer je napisao/la:
Definiraj srce...


evo imaš ovdje sa sve dijagramima:
http://www.galaksija.com/gnostika.htm

odličan nastavak bi bio ovaj:
http://www.4shared.com/document/munC8bK ... guce_.html

bilo bi dobro upoznati se malčice i sa ovim
http://www.galaksija.com/gurdjijev.htm

a evo i malo o nekim tamo principima duhovnog razvoja, čisto da se uputiš u pravom smjeru. Možda naučiš da duhovnost i sarkastičnost ne idu ruku pod ruku:
http://www.galaksija.com/metafizika/pri ... azvoja.htm

eto, dobio si od mene kviska umjesto odgovora :mrgreen:

aj sad lagano na :read: budi srpljiv i istrajan u :read: jer možda ti ovi textovi pomogu u narednim danima da skreneš misli sa šamaranja ega koje te očekuje ( bacio sam pasulj i eto to sam vidjeo :mrgreen: ). Jbg- koristiš zakon privlačenja na takav način da će ti obrazi bridjeti, to je upravo ono što ti treba-kaže pasulj. Vjerovatno zbog navike ](*,) ](*,) ](*,)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sub aug 28, 2010 1:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Dr.Dzekil i Mr.Hajd su/ je napisao/la:
bla bla bla bla....
ja ja ja ja....
bla bla bla ....
joj joj joj joj.....
bla bla bla....
ego ego ego.....
bla bla bla
.....
.....
.....(ibid)

pa jope'

bla bla bla bla....
ja ja ja ja....
bla bla bla ....
joj joj joj joj.....
bla bla bla....
ego ego ego.....
bla bla bla
.....
.....
.....

i jope'


bla bla bla bla....
ja ja ja ja....
bla bla bla ....
joj joj joj joj.....
bla bla bla....
ego ego ego.....
bla bla bla
.....
.....
.....

i jope' do zaborava

bla bla bla bla....
ja ja ja ja....
bla bla bla ....
joj joj joj joj.....
bla bla bla....
ego ego ego.....
bla bla bla
.....
.....
.....



viewtopic.php?f=7&t=2427&start=0
viewtopic.php?f=7&t=815&start=0
viewtopic.php?f=5&t=419&start=0
viewtopic.php?f=5&t=4&start=0
viewtopic.php?f=7&t=731&start=0
viewtopic.php?f=7&t=1184&start=0

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sub aug 28, 2010 4:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
john_tracer je napisao/la:
Što je duhovni razvoj, ali ukratko da ne opterjećujemo ovu temu?
Ja mislim da svak ima drgačiju ideju o tome i da je nokomu posao u struci u stvari stupanj više na tom razvoju.

Hvala


Duhovni razvoj je kad podignem ego na tu visinu da svakome, za koga ja mislim da nije postigao taj stepen duhovnog razvoja koji sam ja, mogu da kazem da je neznalica,da mu se smejem, odgovaram cinicno (jer sam u medjuvremenu naucio to jako dobro, da bih sebe vise izdigao), sarkasticno, da mu kazem da je voda mokra, da mu se podsmevam sto ne razume (iako ni ja nekada nisam razumeo). Procitao sam 2000 knjiga, priznatih duhovnjaka, pa mi je sada sve "jasno".

Znaci, razvijem ego do neba, pa sebe zovem probudjenim, ili jos bolje prosvetljenim(iako to nema veze s dusom), jer jako dobro praktikujem neke tehnike i bas je vidljiv moj napredak. Samo ga neznalice i neistomisljenici ne vide.

:hello2:

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: ned aug 29, 2010 11:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Da @john dobro si me razumio :)

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: ned aug 29, 2010 4:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
:)

Pričajmo o novcu :D

Sad treba da odem kod devojke, kad skontah da nemam para, 0 din, a moji su van kuće. Trebao da pomognem nekoj komšnici, staroj baki, da kofere odnesem do taxi stanice, ide na put. I rekoh sebi, nekako uvereno, ma daće mi ona neki keš...

Posle 15 minuta, zove ona, i kaže mi da joj ne treba moja pomoć, ali da siđem do nje, da mi da neke pare, za majku, jer je ona predsednica skupštine stanara :D I tako sad srećan odlazim iz kuće sa kešom u džepu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: ned aug 29, 2010 5:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
To je primjer SPONTANOG privlačenja onoga što nam treba... bez prethodno izvedenih tehnika i ulaganja napora :wink:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: ned aug 29, 2010 8:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
Sve i onako ide i bez tehnika, samo nismo uvek zadovoljni trenutnim stanjem realnosti zbog nerazumevanja svog stanja.

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: ned aug 29, 2010 8:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
john_tracer je napisao/la:
Kod Dodo i Kolosa (Kolos nadam se da se nećeš osjetiti prozvanim jer potpuno nevino tek primjećujem kako bi razriješili neke nedoumice) primjećujem kako se suprostavljaju osnovnom načelu zakona privlačenja koje glasi: "POZORNOST PO SVAKU CENU POKLANJAJTE SAMO ONOME ŠTA ŽELITE, I NIKAKO ONOME ŠTA NE ŽELITE ILI ŠTA ŽELITE ELIMINIRATI IZ SVOJEGA ŽIVOTA".

Možeš li mi naglasiti gdje sam u suprotnosti s rečenim,kako bih uvidio gdje griješim.
john_tracer je napisao/la:
Isto kolos koji je pažnju sasvim neprimjerno poklonio Dodinom lapsusu iako smo svi mi znali na što ona misli kad kaže "ako ste za mir, protestirajte zato sto volite mir a ne zato sto vas je strah od rata)". Ja sam bar odmah shvatio da je mislila na apel a ne protest, na uskraćivanje pozornosti nasilju, ratu i fokusiranje na mir, šta je sasvim logičnoi iz kuta čisto psiholoških zakona.

Ovo je sasvim drugačiji pristup ka problematici.Da nisam reagirao ni ti nebi reagirao ovakvim objašnjenjem koji vjerojatno puno više objašnjava kako reagira "pozitivan" mentalni sklop.Ovakav sklop nalazi riječi kojima sami sebi i drugima možemo potpunije objasniti ono u čemo imamo neko iskustvo.(Netko će prvo primjetiti da je šalica napola puna,a netko da je na pola prazna)Iskreno,očekivao sam da će dodo pokušati malu "ući" u sebe i pronaći svoje riječi,a umjesto toga ona je prešla u obranu.
Ovome ne mislim ništa negativno o dodo,samo sam primjetio da nema nekog njezinog osobnog primjera već samo citati,a tome je možda uzrok osobno neiskustvo.Što nije ništa loše. :thumbup:
Dakle jeli moja reakcija neprimjerena,to će svatko prosuditi za sebe,tj. jel netko jasnije shvatio tvoje objašnjenje ili dodino.
A usput,vidim da ti tražiš dokaze ovog "zakona" van sebe,a ne unutar sebe.I prema tome sad možemo krenuti prema tome kako iskoristiti ovaj "zakon" tako da djeluje bez ikakvog napora,...svaki dan....svaku minutu.A to je nat super objasnio svojim postom navevši linkove na koje bi možda trebali usmjeriti pozornost,umjesto da dozvoljavamo egu preuzimanje vodsva nad zaključivanjem i predrasudama da se netko osjeća superiornim.

viewtopic.php?f=7&t=2427&start=0
viewtopic.php?f=7&t=815&start=0
viewtopic.php?f=5&t=419&start=0
viewtopic.php?f=5&t=4&start=0
viewtopic.php?f=7&t=731&start=0
viewtopic.php?f=7&t=1184&start=0


Eh,hebiga...osjetio sam se prozvanim :D :occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: ned aug 29, 2010 9:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
vidim da je u pitanju praksa ovoga zakona, ali dodao bih neke teorije koja možda pripomogne boljem razumijevanju neprekidne dinamičnosti istoga:


Osho je napisao/la:
Život je cisto platno

Osho,
nije li život, na kraju, ipak jadan?


To sve zavisi o tebi. Život je po sebi cisto platno: on postaje ono što ti naslikaš na
njemu. Ti možeš naslikati bijedu, a možeš naslikati i blaženstvo.
Ova sloboda je tvoja slava.
Ti možeš upotrijebiti ovu slobodu na nacin koji može tvom životu donijeti pakao a isto
tako i na nacin koji može donijeti ljepotu: dobrobit, blaženstvo i nešto rajsko. Sve to zavisi
o tebi: covjek posjeduje svu slobodu. Stoga je mnogo agonije jer su ljudi glupi i ne znaju
što treba islikati po platnu.
Sve ostaje na tebi: to je covjekova slava. To je ujedno i najveci dar koji ti može Bog
pružiti. Nijednoj životinji nije dano da Buddhe slobodna, njoj je vec u naprijed dat program
bitisanja. Sve su životinje programirane osim covjeka. Psu je dano da Buddhe pas, i
zauvijek pas, ništa drugo nije moguce tu nema slobode. On je programiran, sve je
ugradeno. Detaljni nacrt je tu, on samo prati taj nacrt: on je samo pas. Nema nikakvog
izbora, nikakve alternative za njega. On je samo jedna apsolutno fiksirana suština.
Izuzev covjeka, sve je programirano. Ruža mora biti ruža, lotos mora biti lotos; ptica
ce imati krila, životinja ce hodati cetveronoške.
Covjek je krajnje slobodan. U tome je ljepota covjeka, slava. Neizmjerni dar Boga je
sloboda. Ti si ostao neprogramiran, ili ne posjeduješ detaljni nacrt. Ti treba da izgradiš sebe,
trebaš biti sam svoj kreator. Stoga, sve zavisi od tebe: možeš postati Buddha,
Bahaudin, a možeš postati i Adolf Hitler, Benito Musolini. Ti možeš postati ubica ili
meditant.
Ti možeš dozvoliti sebi da postaneš divno rascvjetavanje svijesti, a možeš postati i
robot. Ali, zapamti, ti posjeduješ odgovornost - samo ti, i nitko više.
Optimista je covjek koji jutrom prilazi prozoru i kaže: “Dobro jutro, Bože!”
Pesimista je covjek koji prilazi prozoru sa rijecima: “Bože, jutro je?”
Sve zavisi od tebe. To je jedno isto jutro, možda i jedan isti prizor, možda obje ove
osobe borave u istoj sobi - sve zavisi: I koja je razlika kada kažeš: “Dobro jutro, Bože” i
“Moj bože, jutro je?
Cuo sam jednu staru sufi pricu:
Dva ucenika jednog velikog majstora šetali su vrtom oko kuce svog majstora. Njima
je bilo dopušteno da tuda šetaju svaki dan, jutrom i navecer. Šetanje je bila vrsta
meditacije, hodajuce meditacije - nešto nalik meditaciji u zenu. Ti ne možeš sjediti
dvadeset i cetiri sala - noge trebaju kretnju, krv cirkulaciju - stoga i u zenu i u sufija se
meditira nekoliko sati sjedeci, a onda pocinješ meditirati i hodajuci. No, meditacija se
nastavlja, hodajuci ili sjedeci. Unutarnje kolanje ostaje isto.
Obojica su bili pušaci i htjeli su da pitaju majstora za dozvolu, pa su i odlucili:
“Sigurno ce odbiti, ali mi cemo ga ipak pitati. To ne izgleda kao svetogrde da pušimo u
vrtu. Mi necemo pušiti u njegovoj kuci.”
Sljedeceg dana su se ponovo sreli u vrtu. Jedan od njih je bio razljucen jer je ovaj
drugi. pušio i rece mu: “Što se dogodilo? Ja sam ga isto pitao ali je on kratko odbio i rekao
ne. A ti pušiš? Zar nisi mogao ustrajati u njegovoj naredbi?
On mu rece: “Ali, on je meni rekao “da”!
To je bilo nepravedno i prvi rece: “Ja sada idem da ispitam odmah zašto je meni
rekao - ne, a tebi - da.”
Drugi rece: “Sacekaj trenutak. Reci mi što si ga upitao?” On rece: “što sam pitao?
Pitao sam ga jednostavno: “Da li mogu da pušim dok meditiram?” On je rekao “Ne.” i
izgledao je vrlo ljut.”
Onaj drugi se: poce smijati govoreci: “Sada ja znam u cemu je stvar. Ja sam pitao:
“Mogu li meditirati dok pušim?” On mi je rekao: “Da”.
Sve zavisi. Samo mala razlika i život je vec nešto sasvim drugo. No, sada je to velika
razlika. Pitati: “Mogu li pušiti za meditacije sasvim je ružno. Ali, pitati: “Mogu li meditirali
dok pušim”? - to je sasvim na mjestu. Dobro! Barem ceš meditirati. -
Život nije ni bijeda ni blaženstvo. Život je cisto platno i ti trebaš biti umjetnicki okrenut
prema njemu.
Skitnica je zakucao na vrata gostionice pod imenom “Džorž i zmaj”.
“Možete li udijeliti siromahu nešto hrane”? on je upitao ženu koja je otvorila vrata.
“Ne!” zaurla ona i zalupi vrata.
Nekoliko trenutaka kasnije skitnica ponovo zakuca na vrata. Ista žena otvori vrata.
“Mogu li dobiti komadic hrane”? rece skitnica.
“Napolje, ti ništavilo! - zaurla žena. I ne dolazi više”
Poslije nekoliko trenutaka skitnica ponovo zakuca na vrata. Žena se pojavi na
vratima. “Pardon, rece skitnica, mogu li ovog puta par rijeci sa Džodžom.”
Život je gostionica pod imenom “Džordž i zmaj”. Ti možeš tražiti da imaš par rijeci sa
Džordžom, takoder.

Osho - Život, ljubav, smijeh


također, preporučio bih sljedeću literaturu na ovu temu:

Joseph O`Connor & John Seymour - Uvod u NLP ( Neuro Lingvističko Programiranje )

John Perkins - Psihonavigacija ( Putovanje Duše )

Joseph Murphy - Snaga ( Moć ) Podsvijesti

Živorad Mihajlović Slavinski - Kljucevi psihicke magije

Živorad Mihajlović Slavinski - Psihicki trening indijskih fakira i jogija


i jedan link:

http://www.alternativa-forum.com/samois ... jenja.html

enjoy :read: :hello2:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pon aug 30, 2010 1:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
Upravu ste, trebo sam odmah shvatiti da sve treba pustiti spontano, a u spontanom razvoju zatim iskopati samo ono šta nam treba. Onda nek tema ide spontano kud joj volja, pa da ju i ja nastavim da tamo ljuljam...
Da citiram De Mella: jel vidim da volite citate vaših autoriteta:
Citat:
Ni odricanje nije pravo rešenje. Svaki put kada se
odreknemo nečega, obmanjujemo sebe. Čega se odriče-
mo? Svaki put kad se odreknemo nečega, ostajemo zauvek
vezani za predmet odricanja. Jedan indijski sveštenik je
rekao: "Kad god mi doñe neka prostitutka, samo govori
o Bogu. Kaže mi: 'Sita sam života koji vodim. Treba mi
Bog.' Meñutim, kad god mi doñe neki sveštenik, taj priča
samo o seksu."
Zaista je tako - kad se odreknete nečega, ostajete
zauvek vezani za to. Kad se borite protiv nečega, zauvek
ste vezani za to. Sve dok se-borimo s nečim, dajemo mu
moć. Dajemo mu moć jednaku onoj koju trošimo u toj
borbi.

Pa ondak, što vi radite? Vi koj se osijećate prozvanima a meni je svejedno koj ste.

Jednom davno mi je moj psiholog reko da mi ljudi primjećujemo samo one stvari kod drugih koje su najizraženije kod nas svijesni ih il ne, kojih se najviše stidimo, sa kojima se najviše borimo i tomu slično. Moguće da je bio u pravu, ja sam od tada pa dosad puno puta nalazio dokaza njegovim riječima u životu, na djelu :-#
Ovdije nikog ne poznam osobno, pa ne mogu suditi. Istina, pomislio sam da se neki osjećaju superiornim kad se postavljaju na određeni način prema nekomu drugome, al teško ćete me ubediti da moja predrasuda nije i istina. Kad bih vas osobno poznavao samo biste to i dokazali.
Kad smo kod predrasuda jasno sam ih video u vama kojima se obraćam, ego ego bla bla, što je duhovni razvoj, što je srce, gomila linkova na druge teme namenjenih meni kojeg to ne interesira :mrgreen:
Znaći ego ego bla bla, a?

Daću i jedan Hiksov citat da se vratim temi
Citat:
Onaj ko sebe sagledava kao „spasioca" i spašava slabe od jakih, često će zaticati sebe kako nailazi na ljude koje je potrebno spašavati...

i još jedan
Citat:
A ako je vaša želja da imate takva iskustva, tada nastavite s razmišljanjem o takvoj vrsti iskustava - a zakon privlačenja nastaviće da vam ih donosi. Ali ako preferirate nešto drugo, razmišljajte o tome -i zakon privlačenja donosiće vam to. Predmeti vašeg razmišljanja utiru put vašim budućim iskustvima.

pa izvolte spasioci spasite mi dušu jer ego tjera nekoga da savjetuje kad ga se ne pita za savijet, i ego tjera nekoga da se obraća nekome koga ne interesira što mu ovaj ima za reći.

Kolos, nađi si odgovor u citatima.

Šta se tiče mene u pravu si, budala, nisam smio učiniti primjedbe, imaš pravo u potpunosti!
Privukao sam ser_nje zato jer mi je to bila točka privlačenja, ali ipak mali ih je broj u odnosu na ljude koj su s razlogom pisali na temu pa sam utješen jer to znači da više privlačim stvari koje svesno želim i hoću nego one koje svesno ne želim i neću :mrgreen:

Traktor je prelijepo osjetio i napiso ono što sam ja svojim sarkastičnim pitanjem se nadao da će Java učiniti :thumbup: Do riječi isto mislim i ako nemam pravo tvrditi da sam zato u pravu, vjerujem da bi svijet bio lijepši kad bi ovi receptirani duhovnjaci i ovo naše uzeli u obzir. Vjerujem da trba biti svijestan da nitko od nas ne može biti siguran da je u pravu, a više griješi onaj koj je više siguran!

Netko je zauzet štivanjem kriterija i pravila koje čita iz knjige recepata 'kako postići željene stupnjeve duhovnog razvoja. On je ubjeđen da zna što je duhovni razvoj, On je ubjeđen da itko zna štoje duhovni razvoj. On je ubjeđen da postoji put do duhovnog razvoja vjerojatno jedinstveni put i vjerojatno se i duhovno razvijeni čovjek ispoljava univerzalno, svaki isto.
Ne znam jel Traktor možda mene pokopao svojim postom, al ja sam vidio upravo ono u njegovim riječima šta sam želio da se pojavi, pa ću sebi dopustit da ovu definiciju preporučim Javi za proučit.


Znaći ako se ne klanjam Bogu neke grupe, ne križim sa tri ili pet prsta ili vičem Alahu, odnsono nisam duhovno razvijen po kriterijima primjerice Java tvoje sekte, nemam pravo učestvovanja na jednu konkretnu jasnu temu kakva je ova? Ili je opasno ako moć svijesne uporabe zakona dospije u ruke čovjeka koj je na vrlo niskom stupnju duhovnog razvoja? Biće da je to, pa se trudiš spasiti mene i svijet spriječavajući me da napravim dar mar puštajući svoj ego da se igra sa svojim željama? :rofl
Ili sam nesposoban udobno sjedeti u svojoj fotelji i čitati iz čiste blage radoznalosti u svoj svojoj flegmatičnosti gdje me je briga za sve a lijepo mi je tako i zadovoljan sam sobom.
U pravu su svi koj smatraju da nisam imao pravo usmjeravati itkoga da bude konkretniji u odgovorima, smiješno je to zato jer je nemoguće i nepotrebno a u previđanju toga ispoljio sam svoju glupost. Trebalo je samo da čitam one odgovore koj mi se sviđaju a ignoriram one digresivne. Razumio sam to. Hvala Nat, Java i Kolose jer ste me vi nejkonkretnije navjeli da to shvatim. Vidio sam i kako zakon privlačenja djeluje na psihologiju i komuniciranje /mada me to ne interesira puno/ pa ću od sada svoju pozornost potpuno uskratiti onome šta me ne interesira i onima koj me ne interesiraju, isključit ću ih iz svojeg iskustva.

Ovom prilikom se želim potpuno ispričati Dodo i povući svaku za nju neprijatnu riječ koju sam napiso, od srca. Vjeruj mi da ako si nešta shvatila negativno, da otvoreno ti kažem, nisam mislio tako!
Nisam u tom trenutku imo u vidu osjećanja jer mi flegmatici skoro da nemamo osjećanja/emocije niti da se ne pažnjom mogu kome povrijediti ista, samo mi je bilo do jasnoće i konkretnosti, oprosti Dodo! :love9:

Artist, ove knjige šta ih preporučuješ, Marfi konnkretno, jel imaš link za njega?

Charlston je napisao/la:
To je primjer SPONTANOG privlačenja onoga što nam treba... bez prethodno izvedenih tehnika i ulaganja napora

Tako i meni radi, samo kad je spontano, čim uključim namjeru neće zato jer tad uvijek velika potreba stvori i dovoljno sumnje da će u inat ispasti kako ne želim :D


Za vas nekolicinu prosvetljenih koj volite podučavati, savjetovati i slično a da ni neznate što je netko želio, čisto pojašnjenje, a vi slobodno nastavite po volji:
Ja ne želim pomoć u vezi svojega života, dobro mi je, odlično mi je, zadovoljan sam.
Izgubljena vjera, flegmatičnost i to, samo su konstatacije, ne žalbe, time sam namjeravao opisati zašto ja ne mogu, možda i ne želim imati daljnja iskustva iz praktične primjene zakona, a sve šta sam želio jeste da iz puke radoznalosti možda, vidim kakva iskustva imaju drugi i dal ih imaju.
Čak nisam niti planirao da počnem sa primjenom, cilj mi je bio da zagrijem dušu ispunivši tu malenu znatiželju. A što je loše u tome ako sam tražio i dokaze, i to izvan sebe. Sumnja je smetnja samo 'slijepome'.
Sada oni koji to nisu a pretrgli su se u trudu da mi pomognu duši, razumiju svoje protraćeno vrijeme na mene (mislim na one koj su mi se izravno obraćali a van konkretne teme, i koj su jasno ispoljili želju da me savjetuju i poduče kako nisam dobar kakv sam, nego bih postao bolji ako bih počeo da im sličim).
Primjerice Kolose, otkuda tebi da ja tražim dokaze, što ako ja samo zadovoljavam svoju radoznalost bez drugih namjera, ili se relaksiram čitajući konkrene stvari? Nisi na to pomislio kad si ispoljio dodvoravanje Natu vjerojatno sa težnjom da budeš prihvaćen u to društvo?

i Misliš da je predrasuda da se primjerice Java osijeća superiorno kad mi se onako obraća? Hm... Nije to predrasuda to je zasnovani sud. Predrasuda bi bila kad bih konstatirao da on ne laže sebe dok laže mene jer to ne mogu znati. Tako mi je objasnio onaj isti psiholog u davnoj srednjoš školi :mrgreen:

Ego ego bla bla... nisam niti tvrdio bilo što o svom egu i tome kolko sam vrijedan i razvijen u bilo čemu, može biti da mi je ego čitavih 30cm mada malo bananasto kriv, i da se gospodin koj primjećuje mojeg ega :mrgreen: osjeća manje vrijednim :rofl al niš ne brigaj, tu je zakon privlačenja, pomoći će ti tvom egu da izraste :rofl
Aj sad Nat pa opet prebroj kolko sam puta napisao zamenicu ja, izmjeri mi ega opet i šta god ti volja :love12:
No kad poželiš sa sr_nja da pređeš na delo volio bih da mi napišeš što je tvoj interes bio u tome šta si radio? Čisto nas prosvijetli [-o<


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pon aug 30, 2010 2:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
viewtopic.php?f=7&t=23&start=0
:glasses7:

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pon aug 30, 2010 11:47 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Evo, sve ti je ovdje odgovoreno trejseru....

Traktor je napisao/la:
....samo nismo uvek zadovoljni trenutnim stanjem realnosti zbog nerazumevanja svog stanja.


Pošto nisi zadovoljan našim odgovorima možda bi bilo bolje da nas zaobiđeš i odeš na neki drugi, tebi draži, forum. Mada, iz dosadašnje prakse na forumu, nisam vidjeo da se upaljene hepo kockice odlučuju na takav potez. Neki se vraćaju po xy puta samo da potvrde stepen svoje upaljenosti.

da ne bi bilo zabune:

Traktor je napisao/la:
....samo nismo uvek zadovoljni trenutnim stanjem realnosti zbog nerazumevanja svog stanja.


:thumbup: Odlično rečeno. Uticaj Gurđijeva?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pon aug 30, 2010 12:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
john_tracer je napisao/la:
Artist, ove knjige šta ih preporučuješ, Marfi konnkretno, jel imaš link za njega?


ne nađoh link za knjigu na nekom južnoslavenskom jeziku, za download. ali eto ti link na knjigu na engleskom: http://www.ichoosetoheal.com/downloads/ ... s-mind.pdf pa ti možda posluži. ;)

sada tek vidim da ima dosta knjiga od toga čiče:

Istine koje će vam promijeniti život (2005) monografija (knjiga)
Kako (do)biti ono što želite (1999) monografija (knjiga)
Kako iskoristiti zakonitost uma (1998) monografija (knjiga)
Moć vaše podsvijesti (2000) monografija (knjiga)
Snaga podsvijesti (1996) monografija (knjiga)
Snaga svemira u vama (1999) monografija (knjiga)
Tajne Ji đinga (2004) monografija (knjiga)
U vama je moć (2004) monografija (knjiga)
Vaša beskonačna moć da budete bogati (2003) monografija (knjiga)
Velike biblijske istine za ljudske probleme (2002) monografija (knjiga)

trenutno sam si uzeo čitati ovu koja je podvučena. ako ti je engleski problem, potraži u obližnjoj knjižnici, mogli bi imati nešto od čiče. ;)

john_tracer je napisao/la:
Izgubljena vjera, flegmatičnost i to, samo su konstatacije, ne žalbe, time sam namjeravao opisati zašto ja ne mogu, možda i ne želim imati daljnja iskustva iz praktične primjene zakona, a sve šta sam želio jeste da iz puke radoznalosti možda, vidim kakva iskustva imaju drugi i dal ih imaju.
Čak nisam niti planirao da počnem sa primjenom, cilj mi je bio da zagrijem dušu ispunivši tu malenu znatiželju. A što je loše u tome ako sam tražio i dokaze, i to izvan sebe. Sumnja je smetnja samo 'slijepome'.


koliko kontam, ovom zakonu podlježu svi ( da nema cile - mile ). i da dok god ispoljavaš misli da ćeš shodno tvoojim mislima privlačiti upravo takve slične ( možda i iste!? ) stvari, situacije, osobe itd. i jedino mi se kao "rješenje" nameće mjenjanje vlastitog misaonog / mentalnog sklopa. a umjesto da se "prepustiš" da te "voda nosi", možeš probati unjeti u svjest ono što si hoćeš i privlačiti ono što hoćeš ( naravno ovo dovodi u pitanje i karmu i kako se ona uklapa u to ili kako se ovo sve uklapa u to, a bome vuče za rep i druga pitanja ), pa viditi kuda to vodi. naravno, to je moje trenutno shvaćanje a na svakome je da donose neki svoj sud / mišljenje u vezi svega ovoga i eventualno počne neku konretniju praksu. :)

reko bi da je ovo iz biblije: "ono si što misliš". rekao bi da ima nešto u tome, u svakom slučaju na onome linku koji sam dao u prethodnom postu je ljepo objašnjeno dejstvo naših misli na naše kako unutarnje stanje tako i vanjsko, odnos svijesti podsvijesti, itd. a "moć podsvijesti" od Murphya je definitivno velika preporuka i prva koju bi preporučio za čitanje od ostalih preporučenih. :thumbup:

živio :occasion5:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pon aug 30, 2010 1:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
Citat:
Pošto nisi zadovoljan našim odgovorima možda bi bilo bolje da nas zaobiđeš i odeš na neki drugi, tebi draži, forum. Mada, iz dosadašnje prakse na forumu, nisam vidjeo da se upaljene hepo kockice odlučuju na takav potez. Neki se vraćaju po xy puta samo da potvrde stepen svoje upaljenosti.


Ovde je doslo do zabune, jer sam zurio, pa nisam video kome je bilo upuceno. Izvinjavam se. Obrisite visak.

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Zadnja izmjena: Traktor; pon aug 30, 2010 6:07 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pon aug 30, 2010 6:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
Traktor je napisao/la:
Citat:
Pošto nisi zadovoljan našim odgovorima možda bi bilo bolje da nas zaobiđeš i odeš na neki drugi, tebi draži, forum. Mada, iz dosadašnje prakse na forumu, nisam vidjeo da se upaljene hepo kockice odlučuju na takav potez. Neki se vraćaju po xy puta samo da potvrde stepen svoje upaljenosti.


Pretpostavke.....

Ocigledno ni ti nisi necim zadovoljan.

Pod cijim si ti uticajem?

Tvoja projekcija je da ja nisam necim od odgovora zadovoljan. Da nije to slucaj kod tebe?


Moje izvinjenje, sto sam u rastrojstvu pogresno shvatio kome je sta upuceno.

:toothy2: :toothy2:

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pon aug 30, 2010 8:04 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Traktor je napisao/la:
Moje izvinjenje, sto sam u rastrojstvu pogresno shvatio kome je sta upuceno.


Zajebi me izvinjavanja. Uči, bre! To je najbolje izvinjenje koje možeš sebi ili drugom da pružiš. Uči iz vlastitog zajeba. Eto prilike da skontaš što ti um čini i kako te radi, eto prilike da uvidiš vlastite projekcije, identifikacije, programe....

I dobro pogledaj ovu formulaciju.

Citat:
da ne bi bilo zabune:


tj...

Citat:
da (ne) bi bilo zabune:


Sve što sam napisao učinio sam s namjerom. Jel' ti sad "jasnije" ?

Mani nas daljnjih istjerivanja pravde i sličnih zajebancija Rudaru ili kukanja zbog nečijeg djelovanja jer ta djelovanja ne uspjevaš, za sada, da shvatiš. Umiri se, fokusiraj, podigni pažnju i uči. Ako misliš da mene neko štedi ili da je ljubazan sa mnom kad skrenem u nesvijest grdno se varaš. Odma' ide ili zajebancija ili šamar ili drugačije vrsta ukazivanja. No, sve je to ljekovito...samo kad se shvati na takav način.

Inače, manje-više svi znamo ko je u stvari Traktor i to od kad si se učlanio opet. Nadam se da ti to nešto govori "o nama". A pod čijim sam "uticajima"...evo: Tolle-Tišina govori; Uspenski-U potrazi za čudesnim (opet); Dr. Moris Nikol (Maurice Nicoll): Psychological Commentaries on the Teachings of Gurdjieff and Ouspensky tj. zaiteresovao me je jedan dio koji govori o pogrešnom radu centara pa sam krenuo da se ispitujem "gdje sam", a sad cijelu knjigu čitkam polako jer je na engleskom, ima u našoj biblioteci....potom pregršt videa od Ošoa jer samim slušanjem se umirim...itd i sl.

Kreni od Gurđijva :read: , tamo odakle si krenuo prije dvije godine....

:read: :love3: :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pon aug 30, 2010 9:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
Naravno da sam ucio iz ovoga, ali mislim da je doslo do velikog zajeba, negde. Kod tebe. Ali, kao sto kazes, ucimo......

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: uto aug 31, 2010 12:32 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
'Ajde !
Kažeš veliki zajeb. :-k
Dobro, ako je tako, učiću/ćemo tu lekciju u duetu. :mrgreen:

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 92 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz