Sada je: čet mar 28, 2024 8:38 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 221 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: uto apr 08, 2014 1:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Ne mogu se složiti da je bitno u procesu podučavanja poštovati slobodnu volju
Ne generalno.
Evo, slučaj u kojem to ne bi valjalo:
Dijete ima volju trčati i juri ko muha bez glave. Prometnica je blizu. Hoćeš ga pustiti da juri i ispoljava svoju slobodnu volju?
Ako bi to bukvalno tako bilo, onda nitko nikom ništa ne bi rekao i ne bi se prenosila iskustva, ne bi se davali savjeti.
Svatko bi za sebe morao nanovo izmisliti toplu vodu.
a s druge strane, nitko nikog ne može ništa podučiti..ali ga može podsjetiti da to već zna...

Inače...vjetar je kopirao moj post s jednog drugog mjesta...mislim da mi je htio vratiti lopticu...okej, nasmijao me...
Ali....kad se kopira tuđa misao, tuđa rečenica, , trebalo bi napisati da je to citat. zar ne?
To bi bilo fer.

..i...ovo bi mogla biti posebna tema...podučavanje i ograničenja u podučavanju....

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: uto apr 08, 2014 2:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
arwen dor je napisao/la:
Istina je da uzrokuje određene probleme ali ti su problemi zanemarivi u odnosu na "korist" koju se dobije i daleko manji od onih starih problema kojih si se riješio kad napraviš taj korak.
"Normalno funkcioniranje" (život u svijetu čvrstih objekata) se još više unormali...doduše , prestanu se igrati igre, neki teatri izgube publiku pa propadnu i zatvore se , otpadnu ljudi koji ionako nisu iskreno bili tu, pa iako to može zaboljeti, i stvarno boli neko kratko vrijeme, kao kad bi iščupao krpelja pa bi zaboljelo, dugoročno gledano, dobro je da se to desi.

Ja tu razliku života na razini fizičkog svijeta i onog na razini duše ne doživljavam tako - kao razliku, nego suprotno. Ubrzo shvatiš da je sve isto. Ovo prizemno je samo odraz i materijalzacija onog nevidljivog , onog "gore"...Postoje blikade i zapreke koje sprečavaju "ono gore" da se realzira u fizičkom svijetu, ali, pošto radom na sebi uklanjaš prepreke i blokade sa ovog "dolje", onda se "ono gore" može jasnije manifestirati, ..
.A "ono gore" je uvijek pametnije, veće i jače od ovoga dolje, prema tome-ne može nikako biti lošije od onoga što smo imali ranije.


Bojim se da ne pričamo o istom. Ovo o čemu ti pričaš zvuči kao nekakav linearni proces napretka i sazrijevanja ličnosti, kroz koji prođe većina ljudi koji se u određenom trenutku svog života kritički, bez zadrške samovžnosti, osvrnu na isti. Ja pričam o gubitku ličnosti usred viđenja svoje prave prirode i razlici koja onda nastaje. Tad nema gore i dolje, veće i manje, jače i slabije, ili bolje i gore. Postoji samo ono "pravo" i nepomirljiva razlika između toga i svega ostalog što se pokušava podvaliti kao "pravo" ali to nije niti će biti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: uto apr 08, 2014 2:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Ja pričam o gubitku ličnosti usred viđenja svoje prave prirode i razlici koja onda nastaje.


Mislim da je ipak to isto

I mislim da se ništa ne gubi..ne gubiš ličnost, samo naučiš živjeti s tim.

I...ne prođe većina ljudi, prođe ih vrlo mali broj...i od broja onih koji su na tom traganju prošao je mali broj. kažu da će ih sada biti više...
i ...nije linearno, ni u kojem smislu
nema linearnog čak ni u običnom linearnog umu kako se to nekad zove ...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: uto apr 08, 2014 2:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
A koji "ja" nauči živjeti s "tim"?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: uto apr 08, 2014 3:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
arwen dor je napisao/la:
Ne mogu se složiti da je bitno u procesu podučavanja poštovati slobodnu volju
Ne generalno.
Evo, slučaj u kojem to ne bi valjalo:
Dijete ima volju trčati i juri ko muha bez glave. Prometnica je blizu. Hoćeš ga pustiti da juri i ispoljava svoju slobodnu volju?
Ako bi to bukvalno tako bilo, onda nitko nikom ništa ne bi rekao i ne bi se prenosila iskustva, ne bi se davali savjeti.
Svatko bi za sebe morao nanovo izmisliti toplu vodu.
a s druge strane, nitko nikog ne može ništa podučiti..ali ga može podsjetiti da to već zna...

Inače...vjetar je kopirao moj post s jednog drugog mjesta...mislim da mi je htio vratiti lopticu...okej, nasmijao me...
Ali....kad se kopira tuđa misao, tuđa rečenica, , trebalo bi napisati da je to citat. zar ne?
To bi bilo fer.

..i...ovo bi mogla biti posebna tema...podučavanje i ograničenja u podučavanju....


slazem se ali dijete i odrastao čovjek nisu ni približno iste faze i nivoi, i različiti su načini pristupanja.
Primjer s djetetom je zanimljiv jer je povezan sa pitanjem ali opet je tu puno dublja problematika.
Kolika je količina razumijevanja i odgovornosti kad roditelj uopce dovedu dijete u situaciju koja je daleko iznad djetetovog nivoa i razumijevanja i poslje mora kršiti slobodnu volju djeteta zbog sigurnosti?
Koja je razina roditelja kao ucitelja gdje je prvi korak zabrana i kršenje volje, a ne prilagodba situaciji i davanjem na izbor sasvim novih lekcija i zanimljivosti od onog jurcanja ili objašnjavanja pak situacije?

i opet arwen sto sam napiso, procjena sta i kako covjeku dat. Da savjet, ali za šta? Traži tonu a može ponijet 20 kila. Oces ga sabjetovat kako ponijeti tonu,kako 20 kila, il ga savjetovati kako da sam procjeni kolko moze ponijeti?

ali opet u praksi, i to kršenje volje često je nekad naš vlastiti limit i najbolje i najsigurnije rješenje u nedostatku spoznaje.

i razumijemo se, samo smo krenuli sagledavat iz različitog kuta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: uto apr 08, 2014 3:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
ma naravno da se razumijemo..i nije isto što tko kome savjetuje i o kakavoj temi...
Moje pitanje koje je vjetar prenio ovamo imalo je veze s "duhovnim" temama. Dobila am poriv da jednom članu napišem da zabrijava pa sam usmjeto toga napisala to pitanje...kao, da li bi bilo okej da ga pustim da zabrijava i ništa mu ne kažem jer ionako će se saplesti ili da mu kažem da je na pogrešnoj traci..to ej bilo pitanje..naravno da se neću uplitati u takve stvari ali i dalje mi nije baš sasvim jasno da li bi možda ipak trebalo. Da je lik došao k meni doma s tom pričom ne bi bilo nedoumice, ali ovdje je druga stvar..a opet, čin netko nešto javno napiše znči da ostali smiju to čitati i imati svoje mišljenje o tome. pa ako već imaju mišljenje, mogu valjda i napisati...
na kraju nisam ni napisala i usput sam zaboravila o čemu se konkretno radilo.

Pozdrav
idem ja :-)

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: uto apr 08, 2014 3:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Sjenko je napisao/la:
A koji "ja" nauči živjeti s "tim"?


svi JA...poslože se i lijepo se dogovore tko će šta će...a ovaj svakodnevni fizički mora popustiti i oladit' malo

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: uto apr 08, 2014 3:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ali, postoji samo jedan pravi "ja" i taj pati naguran ovdje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: uto apr 08, 2014 8:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
evo..pregledaj ovdje tekstove, možda ovdje nađeš nešto da pomogne tvojem Ja da ne pati


http://www.val-znanje.com/index.php/ple ... -poglavlje

455-poruke-iz-visih-dimenzija-1-dio

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: uto apr 08, 2014 8:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Arwen, i ovdje se spominje linearni razvoj, no nema veze, svejedno ti hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: sri apr 09, 2014 10:49 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Ono je bio citat prenešen sa teme Implanti, zaista jest fer da se to napiše.

Prenešen je s namjerom postavljanja "ogledala", tj. s obzirom na moje skromno (prije kresnuto nego iole prosvijetljeno) iskustvo, kad se u čovjeku pojavi potreba da nešto izgovori naglas ili u našem forumskom slučaju napiše naglas, u večini slučajeva on to čini zbog sebe, njemu/njoj je to potrebno čuti, a ne nekom drugom.

Sebi pomaže na način da njegovo unutarnje, prosvijetljeno biće, kroz riječi (izgovorene ili napisane) kontaktira biće ega ostavljajući mu poruke koje biće ega (vanjska svijest) zbog mehanizma samoodržanja (jer kad bi poruke prepoznao kao njemu namjenjene, podredio bi se, prepoznao, te samim tim i "nestao", integrirao), reflektira u okolinu projecirajući ih na druge.

Ovo je isto citat, za koji mi se čini da je dobar primjer gore naterkeljanog, tj. poruka samom sebi od Sebe:
(potrebno je jedino ovo boldano "jednom članu" zamijeniti sa "sebi")

Ima naravno da se razumijemo..i nije isto što tko kome savjetuje i o kakavoj temi...
Moje pitanje koje je vjetar prenio ovamo imalo je veze s "duhovnim" temama. Dobila am poriv da jednom članu napišem da zabrijava pa sam usmjeto toga napisala to pitanje...kao, da li bi bilo okej da ga pustim da zabrijava i ništa mu ne kažem jer ionako će se saplesti ili da mu kažem da je na pogrešnoj traci..to ej bilo pitanje..naravno da se neću uplitati u takve stvari ali i dalje mi nije baš sasvim jasno da li bi možda ipak trebalo. Da je lik došao k meni doma s tom pričom ne bi bilo nedoumice, ali ovdje je druga stvar..a opet, čin netko nešto javno napiše znči da ostali smiju to čitati i imati svoje mišljenje o tome. pa ako već imaju mišljenje, mogu valjda i napisati...
na kraju nisam ni napisala i usput sam zaboravila o čemu se konkretno radilo.

Pozdrav
idem ja :-)


Smatram, ovako kresnut, da je ta tehnika "ogledala" jedan lijepi primjer samopromatranja, tj. upoznavanja, ili u ovom slučaju, čitanja, samog sebe.

Ak me razmete.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: sri apr 09, 2014 11:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
To je doista neloša tehnika vjetre, mnogi ljudi doista napadaju osobine na drugima, koje zapravo potajno mrze na sebi. Do zapravo najbolje znam iz osobnog iskustva i to s dve strane. Jedna je sa strane mog tate. Mrzio sam način na koji on shvaća stvari i odmosi se prema ljudima jer sam ga smatrao glupim. Kad sam malo porastao, postalo mi je bolno očito da imam nekakve, takoreći obrasce ponašanja, genetski usađene, iste kao moj otac. I izvan njih nemogu koliko god se trudio, isto kao što vlak nemože voziti van svojih tračnica. Isto tako, kroz odrastanje sam ima prijatelja koji kao da je preslika mene u svim mojim manama karaktera. No s vremenom sam ih naučio obojicu voljeti takvima kakvi jesu. No moram ti priznati da sam zamjetio, da mnogi ljudi koriste tu tehniku kao obranu od drugih i kao prikriveno srdestvo manipulacije kojim u startu opstruiraju nečije, bar u pokušaju, nepristrano opažanje o ponašanju neke treće osobe. Takvim pristupom i pogledom na svijet bi svaka konstruktivna kritika bila onemogućena jer bi odmah bila etiketirana kao sindrom ogledala/projekcije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: sri apr 09, 2014 12:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Prenešen je s namjerom postavljanja "ogledala", tj. s obzirom na moje skromno (prije kresnuto nego iole prosvijetljeno) iskustvo, kad se u čovjeku pojavi potreba da nešto izgovori naglas ili u našem forumskom slučaju napiše naglas, u večini slučajeva on to čini zbog sebe, njemu/njoj je to potrebno čuti, a ne nekom drugom.


Aposlutno se slažem!
Sve što vidimo u drugima smo samo mi sami , iako su u toj slici i ti drugi , ali prvenstveno su to naši dijelovi, posebno oni potisnuti dijelovi s kojima se baš treba pozabaviti. I sve što kažemo mi zapravo govorimo sebi samima.Kad to uzmeš bukvlano, ispada da mi zapravo stalno razogvaramo sami sa sobom, kao neki senilni starci
Naravno da ja sama sebe često pitam da li zabrijavam..ali nije se dosta pitati. To što uviđam kod drugih nije za mene baš dobar znak.
Isto tako, to što si ti vjertre primijetio da sam to ja napisala je nekakav znak za tebe, e sad kakav, to ti znaš.
Meni se čini da znam što to znači za mene...ali teško je samog sebe vidjeti, lakše vidiš drugog

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Zadnja izmjena: arwen dor; sri apr 09, 2014 12:55 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: sri apr 09, 2014 12:55 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Sjenko je napisao/la:
To je doista neloša tehnika vjetre, mnogi ljudi doista napadaju osobine na drugima, koje zapravo potajno mrze na sebi. Do zapravo najbolje znam iz osobnog iskustva i to s dve strane. Jedna je sa strane mog tate. Mrzio sam način na koji on shvaća stvari i odmosi se prema ljudima jer sam ga smatrao glupim. Kad sam malo porastao, postalo mi je bolno očito da imam nekakve, takoreći obrasce ponašanja, genetski usađene, iste kao moj otac. I izvan njih nemogu koliko god se trudio, isto kao što vlak nemože voziti van svojih tračnica. Isto tako, kroz odrastanje sam ima prijatelja koji kao da je preslika mene u svim mojim manama karaktera. No s vremenom sam ih naučio obojicu voljeti takvima kakvi jesu. No moram ti priznati da sam zamjetio, da mnogi ljudi koriste tu tehniku kao obranu od drugih i kao prikriveno srdestvo manipulacije kojim u startu opstruiraju nečije, bar u pokušaju, nepristrano opažanje o ponašanju neke treće osobe. Takvim pristupom i pogledom na svijet bi svaka konstruktivna kritika bila onemogućena jer bi odmah bila etiketirana kao sindrom ogledala/projekcije.


I ovaj post je isto pisan samom sebi, jer da je zbilja pisan vjetru, onda se nebi u prvoj rečenici dogodilo da se slažeš s vjetrom (To je doista neloša tehnika vjetre,), a u nastavku, kao premisu (izvedenu iz posta na koji reagiraš) navedeš nešto što vjetar nigdje nije spominjao (mnogi ljudi doista napadaju osobine na drugima, koje zapravo potajno mrze na sebi.)

Tehnika "ogledala" (a ne nikakav sindrom ili još manje projekcija) o kojoj sam pisao (samom sebi, jer sam ja imao potrebu za time), ne odnosi se na projiciranje osobina koje se mrze na sebi niti na napade ili obrane ikakove vrste, kako ti to tumačiš, nego na "čitanje vlastitih postova kao da si ih sam sebi pisao", tako da ne postoji ni najmanja mogućnost da mnogi ljudi koriste tu tehniku kao obranu od drugih i kao prikriveno srdestvo manipulacije kojim u startu opstruiraju nečije, bar u pokušaju, nepristrano opažanje o ponašanju neke treće osobe.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: sri apr 09, 2014 12:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
idem sad potražit opis tehnike Ogledalo..onog što se oficijelno zove tako ....

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: sri apr 09, 2014 12:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
evo ga...tehnika ogledealo..na drugoj strani je opis...
viewtopic.php?f=7&t=363&hilit=tehnika+ogledalo

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: sri apr 09, 2014 1:03 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
arwen dor je napisao/la:
...ali teško je samog sebe vidjeti, lakše vidiš drugog


Ukoliko ne vidim samog sebe, nemam nikakve šanse niti druge vidjeti. Tada mi ostaju samo priviđenja i sebe i drugih.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: sri apr 09, 2014 1:20 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
arwen dor je napisao/la:
evo ga...tehnika ogledealo..na drugoj strani je opis...
viewtopic.php?f=7&t=363&hilit=tehnika+ogledalo


Okej, zbog raznih/oprečnih tumačenja pojma tehnike "ogledala", te u nastojanju spriječavanja daljnjih jezičnih nesuglasica,
ovim dekretom,
vjetrovu tehniku "ogledala" oficijelno se preimenuje u tehniku "nevidiš ti sebe sine" - najvrijedniju "mantru" moje majke u trenucima proživljavanja ego-deluzija o samom sebi, a čiju vrijednost poprilično kasno dokučih.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: sri apr 09, 2014 1:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
kažeš, priviđenja?

... Baš i ne znam kako razlikovati kad se vidi pravu stvar, kad sliku stvari, a kad sliku slike stvari...ali. možda to i njie jako važno. Ako je na svim slikama ista stvar onda možda nije bitno je li original ili su kopije..
Kad smo ranije govorili o Ja pa smo rekli da ih ima barem tri u jednom fizičkom tijelu, ali to nije sve...mi imamo puno više Ja koji se nalaze na raznim stranama: u prošlim inkarncacijama, budućim inkarnacijama, ali taj dio je lako shvatiti da je ovo sadašnje ja nekako važnije od onih ostalih. Međutim, što se JA u paralelnim svjetovima kojih ima jako puno..i sve to egzistira istovremeno (pošto vrijeme realno ne postoji a kako ispada, ni prostor baš i neka čvrsta točka) ..
Koje je od tih JA pravo a koje slika? Mislim da je to nebitno kad se radi o primjenjivanju tehnike ogledalo.. ..to je kao grozd grožđa i bobice na njemu..jesu li sve bobice jednako važne ili je jedna glavna a ostale su kopije?
Ako se dogodi promjena u jednoj osobnosti iz jedne realnosti, ta se promjena reflektira na sve iz paralelnih realnosti i vremenskoj liniji. bitno da se događa pomak na bolje, to jest, prema većoj slobodi dok se ne dođe do totalne

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: sri apr 09, 2014 1:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
vjetar je napisao/la:
arwen dor je napisao/la:
evo ga...tehnika ogledealo..na drugoj strani je opis...
viewtopic.php?f=7&t=363&hilit=tehnika+ogledalo


Okej, zbog raznih/oprečnih tumačenja pojma tehnike "ogledala", te u nastojanju spriječavanja daljnjih jezičnih nesuglasica,
ovim dekretom,
vjetrovu tehniku "ogledala" oficijelno se preimenuje u tehniku "nevidiš ti sebe sine" - najvrijedniju "mantru" moje majke u trenucima proživljavanja ego-deluzija o samom sebi, a čiju vrijednost poprilično kasno dokučih.

Poz



LoLLLLLL :blob: :love9: :love12:

Pozdrvi majku !

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 221 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz