Sada je: čet mar 28, 2024 8:50 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Proces Prisutnosti - Michael Brown
PostPostano: sri dec 19, 2012 5:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 19, 2012 5:47 pm
Postovi: 2
Namjeravam pokušati s ovim Procesom prisutnosti i čitajući sam došao do iskustvenog dijela, odnosno trećeg čini mi se. Nisu mi jasne ove Izjave za buđenje svjesnosti, tj. kako ih treba upotrebljavati. Piše kao kad nismo mentalno okupirani s nečim drugim. Jednostavno ne razumijem. Imam neke svoje teorije kako bi to trebalo raditi, ali vidim da ima vas koji ste već radili proces pa ako može netko reći kako to ide i kako je on to radio. Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Proces Prisutnosti - Michael Brown
PostPostano: uto jan 28, 2014 3:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 4:15 pm
Postovi: 96
amir je napisao/la:
Uz malo truda uspio sam nabaviti i montirati u 15 min. audio zapis kao pomoć pri disanju u Procesu prisutnosti, tako da svi koji odluče pročitati knjigu i krenuti u proces imaju pomoć na samom početku. Tu imamo tri različita načina disanja (brzina i dužina) tako da si svako može prilagoditi.

Audio zapis:
http://rapidshare.com/files/377250050/P ... isanje.rar


da li neko ima ovaj audio zapis, na postavljenom linku ga više nema

_________________
k8št8


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Proces Prisutnosti - Michael Brown
PostPostano: pet feb 07, 2014 1:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Pozdrav

Podavno sam prosao proces u dva navrata

prvi put sa prosao sa audio snimkom disanja drugi put bez (ili obrnuto ne mogu tacno da se sjetim)

Po mom misljenju bolje je prirodno disati... Niko nema iste raspone udisaja i izdisaja, mislim prirodno... A taj audio snimak disanja je fiksiran na jedan te isti raspon, i po meni nije bas prirodno..

Preporucujem ti da se ne opterecujes sa tim nego da prirodno dises kako i inace dises, a to disanje ce se samo produbiti i postati sporije a dublje kako budes radio proces...

Samo hrabro...

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Proces Prisutnosti - Michael Brown
PostPostano: ned nov 09, 2014 11:47 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 08, 2014 8:35 am
Postovi: 1
Dragi forumaši,

prije 2 tjedna sam počela proces prisutnosti i naišla na ovaj forum. Vidim da se već par mjeseci ovdje ništa ne događa pa bi ovim postom htjela opet pokrenuti temu.

Mene osobno zanima tematika glasnika - ako još ima tko ovdje tko mi može malo to bolje pojasniti ili mi prepričati svoje iskustvo u procesu, bila bi jako zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Proces Prisutnosti - Michael Brown
PostPostano: pon nov 10, 2014 2:04 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 15, 2013 5:54 pm
Postovi: 9
Lokacija: Ovdje
Ola Mikayla :hello2:
Glasnici su ti sve stvari koje se događaju da bi te izbacile iz takta, nazivcirale, naljutile itd., i sve to se događa vecinom kroz ljude s kojima si bliska, tako da u pocetku ti je malo teze preci preko toga, ali kad pocnes kuziti kako to sve funkcionira postane ti smisno. Znaci na tebi je da pocnes prepoznavati takve situacije i ostati prisebna, tj. ne reagirati na nista (sto ne znaci da tribas postati biljka) vec odgovarati svjesno. Ako si svjesna da je to sto se dogada tu samo da te iscrpi i zajebe, onda to neces dopustiti i mozes se lagano nasmijat na sve to. Sve te stvari se dogadaju i bez procesa, ali ih ljudi ne razumu i na taj nacin non stop ulaze u konflikte jedni s drugima, troseci tako svoju dragocjenu energiju na gluposti. Iako su tu vjerojatno upletena svakojaka bica sa visih ravni koja nas navode da upadnemo u zamku. Sto se tog dijela tice Michael je napisao jednu tehniku koja se zove I-C-U (ja te vidim). Jedna jako jednostavna tehnikica koja pali (bar koliko san ja proba).
Znaci sve se to vec dogada ionako u svakodnevnom zivotu, sad on kaze da se te situacije pojacaju kad uđes u proces, sto je moguce, uglavnom on samo razjasnjava sto se tu u stvari dogada i kako odigrati taj dio igrice (tj. zivota). Ako sve shvatis kao igricu, cili zivot u biti, onda stvari postanu puno zanimljivije, i ne shvacas vise nista osobno, a ako nista ne shvacas osobno onda te malo sto moze izbacit iz takta. I promatranje je jako bitno, tj. samopromatranje, ponajprije svojih misli i emocija, jer one te najcesce odvucu u zamku.
Eto nadam se da san ti pomoga, bar malo.
Pozdrav!!!
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Proces Prisutnosti - Michael Brown
PostPostano: pet jan 13, 2017 12:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
Jel mi moze neko reći gde mogu u Srbiji da kupim knjigu Proces Prisutnosti, na Srb ili Hr. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Proces Prisutnosti - Michael Brown
PostPostano: pet jan 13, 2017 8:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
pedjos je napisao/la:
Jel mi moze neko reći gde mogu u Srbiji da kupim knjigu Proces Prisutnosti, na Srb ili Hr. Hvala


Ima ovde: http://www.carobnaknjiga.rs/proces-prisutnosti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Proces Prisutnosti - Michael Brown
PostPostano: sub jan 14, 2017 12:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
Hvala Glock
Malo sam procunjao i nasao po Bg-u u knjizarama Delfi i Vulkan kao i u jos nekim manje poznatim.
Cena je od 700-900din.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Proces Prisutnosti - Michael Brown
PostPostano: čet jan 19, 2017 2:11 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 19, 2016 1:27 pm
Postovi: 6
pozdrav


čitao sam malo vaša iskustva i ovu knjigu brownovu..pa namjeravam da krenem s tim

jucer sam poceo s tim tehnikama disanja i sinoc pred spavanje sam rekao sebi 15 minuta da odradim to...uglavnom zaspao sam..michael kaze da je to normalno u početku


ovako, nakon ne znam koliko 15-20 minuta tog disanja i fokusa na disanja, osjetio sam isto da hocu da vristim, da buja nesto u meni, shvatio sam da moram da ostanem fokusiran na to, no, postalo je tesko i zaspao sam

jutros ista desavanja, isto da neka zvijer hoce da iskoci iz mene

zanima me jel se vama nesto slicno desavalo


LP


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Proces Prisutnosti - Michael Brown
PostPostano: čet jan 19, 2017 3:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Kapetan Lobanja je napisao/la:
pozdrav


čitao sam malo vaša iskustva i ovu knjigu brownovu..pa namjeravam da krenem s tim

jucer sam poceo s tim tehnikama disanja i sinoc pred spavanje sam rekao sebi 15 minuta da odradim to...uglavnom zaspao sam..michael kaze da je to normalno u početku


ovako, nakon ne znam koliko 15-20 minuta tog disanja i fokusa na disanja, osjetio sam isto da hocu da vristim, da buja nesto u meni, shvatio sam da moram da ostanem fokusiran na to, no, postalo je tesko i zaspao sam

jutros ista desavanja, isto da neka zvijer hoce da iskoci iz mene

zanima me jel se vama nesto slicno desavalo


LP


Umece tisine je veliki neprijatelj stranoj instalaciji tj. kako ti kazes zveri!
To sto si osetio je prisustvo preplasenog entiteta da ces ga skapirati...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Proces Prisutnosti - Michael Brown
PostPostano: čet jan 19, 2017 7:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 19, 2016 1:27 pm
Postovi: 6
Hvala na odgovoru!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz