Sada je: čet mar 28, 2024 2:49 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 617 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri jun 14, 2006 10:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Potvrđujem i ja sam čuo ovu vijest danas na TV.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 15, 2006 10:02 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto jun 13, 2006 6:44 pm
Postovi: 5
Lokacija: split
A čemu poruke ako ih ne shvaćamo? Jer, vjerujući svve o šestom denzitetu bilo bi realno da bi jako lako mogli prenit neku poruku, pogotovo na način da je nama razumljiva, kad bi htjeli. Koja je onda svrha ovoga?

_________________
Remember when you were young...you shone like the sun...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 15, 2006 11:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Možda krugovi u žitu nisu nikakve poruke, nego samo neki energetski centri koji su trenutno bitni za Zemlju i za sve njezine stanovnike, a ako i jesu neke poruke, onda ćemo ih možda razumjeti kad pređemo na viši nivo svijesti. Po tome tu su trenutno da nas pripreme za taj veći nivo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 16, 2006 2:05 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
A možda poruke uopće nisu za nas...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 18, 2006 12:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 2:57 pm
Postovi: 73
Lokacija: Tu
:idea: #-o =D> :shock: ](*,) ](*,) :king:
Najbolje razmisljanje, koje sam ove godine procitao. Hehe, dobar si, nemas sta!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 22, 2006 11:01 am 
Offline
pod moderacijom

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 5:52 pm
Postovi: 24
Lokacija: Banjaluka
samo polako , jednom cemo sigurno saznati, najbitnije je ne vezati se ni za sta , pogotovo ne za cuda jer ne znas za sto sluze


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 22, 2006 11:17 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon jun 19, 2006 10:00 am
Postovi: 6
Lokacija: Osijek
hogar je napisao/la:
samo polako , jednom cemo sigurno saznati, najbitnije je ne vezati se ni za sta , pogotovo ne za cuda jer ne znas za sto sluze


ma pitaj boga jel to uopce neko cudo, od 150 krugova i znakova njih 15 je mozda neobjasnjivo kako je nastalo ( a to su te teze neke o kojima vi pricate), ali volio bi da tu ima necega :P :cry: :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 22, 2006 10:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
od 150 krugova i znakova njih 15 je mozda neobjasnjivo kako je nastalo


Znači, "možda" 10%...

Ali ZNAMO kako nastaju, pa tko još nije vidio snimku!?

http://www.val.hr/znanje/znakoviuzitu.html

http://www.val.hr/znanje/images/snimakcropcircle.mpg

Hehe... :mrgreen:

Pa dajte ljudi... informirajte se, pa idemo onda iz svega toga zaključivati stvari.

ZNAMO da su NEKI "hoax", dakle - "lažni" jer su ih napravili neki šaljivdžije s nekim teretom kojim su prešli preko žita - ali ti se brzo prepoznaju po STRGANIM stabljikama. ZNAMO da VEĆINA, koja nisu dijela ljudskih ruku iz 3D - nemaju polomljene stabljike niti oštećenja. I da nam piktogramima nešto poručuju. Ili poručuju nekome drugome ( nisu ljudi centar svemira ), ali vjerojatno su poruke univerzalno usmjerene prema ljudskoj grupnoj svijesti.

Dobro, idemo sad dalje s KONSTRUKTIVNIM pitanjima i razmišljanjima. Ima li netko još nekih ideja?

Jel netko ima neku fotografiju ili bar crtež ovih zadnjih koji su se pojavili u Međimurju?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 26, 2006 7:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
U selu kraj Imotskog (Hrvatska) na livadi se pojavila pruga dužine 100 m i širine 35 cm. Trava je polegnuta u smjeru kazaljke na satu. Mještani kažu da tu dolaze samo povremeno pastiri sa ovcama i nitko više. Također nema tragova da je neko motorno vozilo došlo na livadu jer se nalazi dalje od ceste.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 26, 2006 10:32 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Jutarnji List:

Čudni krugovi u pšenici kod Svetog Martina na Muri Pišu: Nikola Krčar, Igor Škevin

slika

SVETI MARTIN NA MURI – Polegnuta pšenica u obliku triju pravilnih i međusobno povezanih krugova uzbudila su prošlog petka stanovnike međimurskog sela Vrhovljan u općini Sv. Martin na Muri.

Nalik na tragove neidentificiranog letećeg objekta s televizije, ponukale su Branka Vršića i njegovog sina Nikolu da ih snime kako bi njima obratili pozornost javnosti na neobičnu pojavu.

- Kad sam se vratio u petak s posla, nisam povjerovao u fantastičnu priču sina Nikole koji je ujutro našao krugove na susjedovoj njivi. No, imao sam što vidjeti.

Tri kruga promjera pet koraka pšenice polegnute u jednu stranu, udaljenih jedan od drugoga upravo za taj promjer. Onako uzbuđeni odmah smo donijeli ljestve i digitalnim fotoaparatom, s visine, napravili snimke.

Od susjeda sam dobio "zaduženje" da o tome obavijestim medije - rekao nam je Branko Vlašić, napominjući da se u međuvremenu pšenica malo oporavila, ali da se s povišenog položaja krugovi još uvijek vide.

Doduše, od polegnuća pšenice je prošlo nekoliko dana, tijekom kojih nijedan stručnjak nije pregledao tlo u potrazi za stopama, pogotovo u, na slici vidljivim, prugama bez biljaka. Ovako sve ostaje nedokazano - i eventualni leteći tanjuri i keltske kletve i ranokršćanski obredi...

Baš zato, kako bismo odagnali što više sumnji, objavljujemo sve fotografije "Svetomartinskih žitnih krugova" koje smo dobili elektroničkom poštom.

slika
slika
slika
slika

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 27, 2006 1:37 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 12:21 am
Postovi: 16
Jack987 je napisao/la:
A možda poruke uopće nisu za nas...

:wink:


Ima i tu nešto. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 27, 2006 6:09 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Da pokusam:
«vecne slike», dejstvujuci arhetipovi, koji se utiskuju u zemlju da bi se animirala/informisala materija i obezbedio njen prelazak na visi nivo ili pospesila evolucija.
U tom slucaju zaista nisu prevashodno za nas, jer od coveka evolucija postaje svesna.
A opet kao da nose neku poruku i za nas. Mozda poziv da probudimo «vecne slike» u sebi. :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 27, 2006 6:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Meni nekako pada na pamet da ti znakovi nama ljudima dođu kao kad bi mi ostavili laptop na sred njive i onda dođe par ovaca i isčuđava se toj čudnoj napravi, pokušavajući da skontaju može li se to pasti isto kao i trava, jer zaboga, zašto bi drugo i moglo služiti. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 27, 2006 6:43 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Da, fin, razlika u svesti je verovatno i veca.
Ali je poenta da ocito nisu ostavljeni slucajno na livadi.

Doduse, verujem da nijedna ovca nije toliko glupa da popase laptop.
Verovatno je samo covek do te mere izgubio kontakt sa sobom i prirodom da pase i sto se pasti ne moze a o onome, sto bi se mozda i dalo popasti, diskutuje iz reptilskog mozga. :D

Nije lako. Treba se snaci bez ucrtanih kodova i snaci se sa tom "prokletom slobodom izbora". Ali nema nazad, mozemo da se uzdamo samo u ovo sto imamo i jesmo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 12:08 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Adis:
Citat:
Iskreno receno, 99% sam siguran da ove krugove prave ljudi, a ne vanzemaljci i sl. (mislim uopsteno, a ne samo na ovaj slucaj).
Onaj 1% rezerve zadrzavam zbog tvrdnji naucnika da su se savijene biljke promijenile u sastavu, navodno zbog jakog zracenja.
Ako je neko gledao emisiju na National Geographic:Is It Real?Crop Circles, vidio je onaj nazovi snimak stvaranja krugova u po bijela dana. Taj je snimak vrlo smijesan i naivan. Osim toga, demonstrirano je da ljudi mogu preko noci napraviti vrlo slozene piktograme.


Evo, daj mi objasni kako "ljudske" ruke, tj. ti "prevaranti" ili "zahebanti" mogu ovo napraviti na SVAKOJ stabljici koja je u krugu ( prvo se zapitaj koliki je BROJ stabljika u nekom krugu u žitu ):

Node changes in lodged wheat were typical of the node changes found in crop circle formations. We found bent and elongated nodes as well as many expulsion cavities. Upon examining the sample stalks, we see that the bulges and expulsion cavities are on the same side of the stalk as the outward bends.

slika


#-o

:wink:

Koliko je vremena potrebno da svaku stabljiku uzmeš, nekako ju savineš da ne pukne i IZBUŠIŠ rupice u "koljenima" stabljika ????????????

Hajde, ljudi... dajte neko RACIONALNO objašnjenje...

:evil3:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 9:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 26, 2004 4:54 pm
Postovi: 187
Lokacija: Tuzla
Mozda je neko bio uporan i busio rupe na svakoj stabljici? hehehe :)

Mnogo stvari na ovom svijetu nema racionalnog objasnjenja, pa tako i ovaj slucaj.
Upravo zbog ovih savijenih stabljika i rupica ostavljam mogucnost da covjek nije tvorac znakova u zitu.
Jedino nemam podatak u koliko procenata svih zitnih krugova je zastupljena ova pojava....ali sam siguran da su mnogo krugova napravili ljudi.
Btw, sad se sjetih da su prije 15-tak godina pronadjeni krugovi u zitu na Dubravama (kod Tuzle), ali nemam nikakvih podataka o tome (valjda je pisalo i u nekim djecjim novinama). Ako ovdje ima neko ko se toga sjeca - neka nam napise par rijeci o tome.

_________________
"When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. Sometimes there's a moment as you are awaking, when you become aware of the real world around you. But you are still dreaming."
http://ufos.tk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 10:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
A po čemu misliš da je onaj 'nazovi snimak nastanka krugova u žitu smešan i naivan'?

Koliko vidim analizirali su ga mnogo stručniji ljudi od tebe i nemaju takvo mišljenje. U mom postu gore imaš ceo snimak o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 12:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 26, 2004 4:54 pm
Postovi: 187
Lokacija: Tuzla
Pantelija je napisao/la:
A po čemu misliš da je onaj 'nazovi snimak nastanka krugova u žitu smešan i naivan'?

Koliko vidim analizirali su ga mnogo stručniji ljudi od tebe i nemaju takvo mišljenje. U mom postu gore imaš ceo snimak o tome.


Naprotiv, upravo su strucnjaci rekli da je snimak obicna podvala.
Prvo, snimatelj se ni malo nije iznenadio prilikom "uocavanja NLO-a".
Drugo, kamera je bila staticna, cijelo vrijeme je bila u istom polozaju i snimala isti kadar, dok se svjetlosna lopta kretala i pravila krugove u zitu. Sta bi ti uradio da snimas polje zita i pojavi ti se NLO? Sigurno ne bi drzao fotoaparat u istom polozaju, nego bi pratio kretanje NLO-a. U dokumentarcu je lijepo objasnjeno kako lako je napraviti takvu montazu.

Ne kazem da su svi krugovi "man made", sigurno ima i onih za koje nema racionalnog objasnjenja (savijene stabljike i rupice), ali ovaj snimak stvaranja krugova je 100% lazan!

Po prirodi nisam pesimista, vjerujem da ima nesto u mnogim paranormalnim pojavama...npr. samo maloumnik moze tvrditi da ne postoji zivot u drugom dijelu svemira, cije se dimenzije ne mogu ni zamisliti, a jos uvijek se siri brzinom svjetlosti (o vremenu da i ne govorim). Ne mogu shvatiti ljude koji tako misle, ali isto tako ne mogu biti siguran u sve sto cujem (vjerovati i biti siguran su razlicite stvari).

_________________
"When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. Sometimes there's a moment as you are awaking, when you become aware of the real world around you. But you are still dreaming."
http://ufos.tk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 12:20 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
A po čemu misliš da je onaj 'nazovi snimak nastanka krugova u žitu smešan i naivan'?


Eh, da... to sam i ja htio pitat, al sam zaboravio... Panta me preduhitrio.

To može biti smješno samo ograničenim ljudima koji uopće ne razumiju hiperdimenzionalnost naše prirode koja nas okružuje i koji ne mogu shvatiti ništa što nije 3D materijalne prirode. Kao da svinja gleda kako čovjek pada padobranom i "kaže": Kako je smješan ovaj čovjek! Leti! I to još prikačen za nekakav komad onoga od onog materijala u koji se obično oblače! Haha, pa ti ljudi su zbilja smješni. Svi se stavljaju u te neke tanke savitljive materijale, uopće im se ne vide cijela tijela...

Svinja uopće ne može pojmiti padobran kao transportno sredstvo, letenje kao mogućnost. Jer svinje ne lete. Mogle bi isto kao i ljudi, jedino nisu toliko svjesne da bi napravile neku svoju tehnologiju pomoću koje bi to mogle. Ali - njima to ni ne treba.

Dakle, mi ljudi, gledamo stvaranje kruga u žitu, snimak govori mnogo toga, ali zatvoreni umovi samo kažu: "Ma to je smješno!" Samo zato jer neznaju objasniti pojavu, a ne mogu reći da neznaju o čemu se radi jer su oni "neke face koje sve znaju" !!! :mrgreen:

Koje li arogantnosti i "racionalnog objašnjenja"!!!

( Osobno mislim da oni znaju mnogo više, samo seru i prave se "nepametni" i poriču mnogo toga iz dobro znanih nam već razloga ) Klošari... u biti.... GLUMCI !!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 12:28 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Eh, odgovor si već napisao.... vidim.

Gle - kamera i fotoaparat nisu isto. Ta kamera je bila na stativu, ostavljena da snima cijelo to područje. Zato se nije pomicala.

Zašto se ne miče štap za pecanje koji ostaviš po noći na držačima na obali??? Ti odeš i ako riba zagrize - zazvoni malo zvonce na štapu. za to vrijeme - ti obično drijemaš ili radiš druge stvari.

Isto kao i neka kamera za nadgledanje. Recimo, banka je ipod mene... imaju kamere, ali je većina statična. Ne pomiču se uopće. Nema potrebe jer pokrivaju kut koji treba nadgledati. Ako se pojavi osoba, kamera ju snimi ali - ne miče se za njom !!!

Inače, ovi bijeli krugovi NISU nlo-i. To su 3D manifestacije nečijih misli. Ako ti se ovo objašnjenje čini "smješnim i naivnim", tada probaj proširiti svoje vidike i saznanja.

Ako hoćeš objasniti hiperdimenzionalnost sa 3D "rječnikom" - to će ti vrlo teško sve "klapati". Ne možeš rječima i sviješću npr. desetogodišnjaka objasniti principe atomske fizike.

Shvaćaš što hoću time reći?

Ima krugova koji su manmade, ali o tim krugovima uopće tu ne pričamo. To je jasno ko dan. Dođu, slome stabljike, polegnu ih i to je to. Ali mi tu pričamo o ONIM koji NISU manmade.

:mrgreen:
:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 617 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz