Sada je: čet mar 28, 2024 6:36 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 617 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet feb 09, 2006 9:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Liči na jastuk za spavanje... možda hoće reći da se probudimo!


Ima u ovom i tocnosti :D , bio bi red za budjenje :evil:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 09, 2006 9:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
http://bioch.szote.u-szeged.hu/astrojan/Cropcirc.htm


.......kad smo već kod krugova..........

uostalom, može se i topic o krugovima otvoriti, pa da se pojasni simbolika (a ima je!) tih uradaka!

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 09, 2006 11:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa evo, tu je tema o tome - samo naprijed!

Što pojedini znakovi tu znače? Evo, recimo ovaj zadnji, kao što sam ga opisao kao "jastuk"... što bi on predstavljao?

:wink:

Evo što sam stavio na svoj web o tome: http://www.val.hr/znanje/znakoviuzitu.html

:wink:

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 10, 2006 11:39 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Evo još malo:

slika

slika

slika

slika

slika


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 10, 2006 7:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Pogledajte ovo drvo /posljednja slika/? Kakva li je to simbolika? I ovaj predzadnji je upečatljiv!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 2:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Skinuo sam zanimljiv dokumentarac o proučavanju krugova u žitu. Ima i snimke svjetlosnih kugli koje se pojavljuju kod njihovog nastajanja. Film je na 2 cd-a, dobre je kvalitete, tko ima brzu vezu - preporučam skinuti i pogledati.

Crop.Circles.Quest.For.Truth.2002.LiMiTED.DVDRip.XviD-SAPHiRE-CD1 i CD2

http://64.207.10.99/downloads/info/Crop ... th%202002/

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 3:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Ne znam jel ko gledao prije par mjeseci "Na rubu znanosti" sa temom krugovi u žitu. Između ostaloga, bio jedan starkelja Englez, čini mi se, i kaže da su ovi krugovi poruke dobrih vanzemaljaca (da se razumijemo: nije mislio na kasiopejce iz 6D već na ove koji se nalaze u NLO-ima), i još kaže kako ima neki osjećaj koliko su ti alieni iz letećih tanjira dobri i pozitivni za nas i kako nam žele samo pomoći. :?
Usput, ima li ko od vas iz Zagreba kakvih kontakata ili mogućnosti za to sa Mišakom, ne bi bilo loše da se u tako jednoj kvalitetnoj i gledanoj emisiji provuče ponešto i od našeg znanja, a ne samo one silne nebuloze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 4:04 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
ne bi bilo loše da se u tako jednoj kvalitetnoj i gledanoj emisiji provuče ponešto i od našeg znanja, a ne samo one silne nebuloze.


Heh, neznam... tko zna koliko bi onda još dugo mi svi ( i emisija i urednik ) "trajali"...

Mislim da ćemo to malo ljudima drugačije sve prezentirati... hehe... radi se na tome... polako i PAMETNO!!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Žito, kukolj i plodovi
PostPostano: ned jun 11, 2006 9:35 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 11, 2006 8:49 am
Postovi: 4
Lokacija: Split
Zdravo svima! Kao nekog tko svijet doživljava s likovne strane u nekoj većoj mjeri od prosječnog čovjeka zainteresirala me ova tema pa bih postavio neka pitanja i podijelio neka svoja razmišljanja.

Idem od početka što se tiče teme s obzirom da o njoj nemam baš previše za reći. Istina je da sam prva saznanja o ovom fenomenu dobio kroz medije i to u formi u kojoj ih se prikazivalo kao lažnjake i sprdanja na taj račun. Na ovom forumu sam se prvi put upoznao s činjenicom da je toliko puno tih uradaka pa kao prvo bilo bi vrlo zanimljivo vidjeti i link, odnosno odvojeno ove za koje je utvrđeno da su lažni od ovih za koje nije definirano kako su nastali.

U svijetu likovnosti opstaje ideja da oni koji nemaju inspiraciju, nadahnuće izrađuju simetrične oblike. Mene simetrija i "hladnoća" ovih oblika plaši, a neke koje vidim na ovim fotografijama i sam sam crtao šestarom igrajući se s oblicima koje tako mogu dobiti s obzirom da sam slikar i sklon tome.

Interesantno je i da su drevni narodi izrađivali divovske crteže od krajolika za koje moderni znanstvenici i antropolozi nemaju teorije kako su ih napravili, sjećam se fotografije konja, falusa u Engleskoj, mislim, koliko se mogu sjetiti čini mi se i da je na obali J. Amerike u moru od kamenja izveden neki oblik ili tako nešto. Danas imamo sad ove krugove u žitu za koje se pretpostavlja da su dijela svemiraca jednako kao što neki pretpostavljaju i da su piramide izgradili Egipćani uz pomoć svemiraca ili da su isti posjetili Abordžine itd. itd. Zapravo sve što čovjek ne uspije shvatiti, što je čudno i neshvatljivo daje se božanska ili svemirska dimenzija isto kao što je prije par tisuća godina čovjek grmljavini davao božanske znakove i sl. Međutim slažem se da je cijeli život i sve što je stvoreno samo po sebi čudo i da ljudi općenito s obzirom na svoje mogućnosti i dosege shvaćanja mogu relativno malo toga shvatiti, a da kad se pojave i oni neki koji mogu više shvatiti i učiniti da to još uvijek nije razlog da ih smatramo bogovima već tek sposobnijima po nekim od pitanja. Neki od najvećih genija bili su primjerice totalne nule za neke druge aspekte života, ali to je već stota tema pa da se vratim na znakove.

Čisto ću bubnuti sada, ali eto pokušavam spekulirajući pretpostaviti kako bi se tako nešto moglo napraviti i pitam se bi li neko tijelo s takvim urezotinama sa specifičnim svojstvima koje bi lomilo svjetlost tako da je pojača i u doba kad žito već raste i kada je sunce u specifičnom kutu na žitno polje i učini to što učini, ali tehnologija je za mene ipak bauk pa bih se osvrnuo još na tu mogućnost da ljudi koji su već stekli naprednu tehnologiju i čuvaju je iz više razloga za sebe sada njome manipuliraju.

Ovi su me primjerci prvi odveli prema toj misli:

slika

slika

(kliknite na sliku da se poveća)

Još bi isključio da su slučajno nastali ovi uradci u žitu jer ne vidim fotografije nigdje gdje je napola uratka završilo u brdu, cesti, a pola u žitu itd. Dodao bih i da sam jedini crtež na kojemu se radi sa sjenom i koji daje umjetnički trag je onaj uokvireni portret koji čini se da se ljuti, a nešto je umjetničkog i u onom stablu... Uglavnom za daljnju neku analizu, kao što sam već natipkao, bilo bi zanimljivo analizirati koji su sve lažni ilitiga amaterski uradci od ovih za koje su za sada nedokučivi kako su nastali..

Eto toliko za prvi put... Pozz


Zadnja izmjena: filozof28; pon jun 12, 2006 5:46 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 12, 2006 3:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Evo jedne zanimljive stranice http://www.lovely.clara.net/hawkins.html Pogled na znakove u žitu sa matematičke strane.

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 12, 2006 5:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
slika

Evo i link http://www.swirlednews.com/article.asp?artID=501
Tvrde da je disk na slici u ASCII kodu.

Još jedna slikica slika

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Skeptik
PostPostano: pon jun 12, 2006 6:29 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 11, 2006 8:49 am
Postovi: 4
Lokacija: Split
Ne kužim još zašto bi matematička analiza toga što učinila kada te forme nisu nepoznate.

Kombinacije jednostavnih formi koji se izučavaju matematički još od antičkih vremena. Zlatni rez, pleteri, ornamenti poput onih na stolnjacima, vanzemaljac tipičan za one stoput viđene u raznim hoolywoodskim uradcima, mnoštvo pentagrama, piramida kao ona na dolaru, svijećnjak kao onaj židovski... Pa onaj stilizirani mrav, gradacija odnosno stupnjevanje ovdje, ritam postignut ponvljanjem i izmjenom oblika na drugom mjestu. Nekako mi je sve to "predljudsko" i prejednostavno djeluje kao oblik da bi bilo "svemirsko". Jedino što zapanjuje je da se pojavljuje u žitu.

Neki imaju grafiku kao što ima pionirska kompjuterska, s zakrivljenim linijama jednolične debljine. Sve skupa govoreći nema smisla analizirati ta djela bez uvida u vrijeme i mjesto na kojem su nastali i ponavljam pitanje postoji li negdje galerija lažnih pokušaja da se tako nešto napravi, a to je zanimljivo jer je i to jedan od načina da se sakrije da se pojavio neki "pravi" ukoliko jest.

slika

Meni ovaj baš djeluje kao loš kompjuterski uradak.

Ovaj mi baš djeluje kao da se rugaju neki studenti;

http://www.joecool.it/Joecool/crop_circ ... rop197.jpg

Gdje se može naći više informacija od samih slika iz daleka? Npr. vrijeme i mjesto kad su nastali, više novinskih članaka od njima, izjave vlasnika žita, svjedoka itd?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Skeptik
PostPostano: pon jun 12, 2006 7:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Zašto baš u žitu? Nebi bilo smisla da se pojavljuju usred pustinje gdje nema ljudi ;)

Citat:
Ne kužim još zašto bi matematièka analiza toga što uèinila kada te forme nisu nepoznate.

Kombinacije jednostavnih formi koji se izuèavaju matematièki još od antièkih vremena. Zlatni rez, pleteri, ornamenti poput onih na stolnjacima, vanzemaljac tipièan za one stoput viðene u raznim hoolywoodskim uradcima, mnoštvo pentagrama, piramida kao ona na dolaru, svijeænjak kao onaj židovski... Pa onaj stilizirani mrav, gradacija odnosno stupnjevanje ovdje, ritam postignut ponvljanjem i izmjenom oblika na drugom mjestu. Nekako mi je sve to "predljudsko" i prejednostavno djeluje kao oblik da bi bilo "svemirsko". Jedino što zapanjuje je da se pojavljuje u žitu.


Teorija da je to dijelo ljudskih ruku baš i ne stoji.
1. ti znakovi nastaju u vrlo kratkom vremenskom periodu
2. stabljike su savinute, a ne slomljene
3. vrlo su precizne


Pogledaj analuzu na ovoj stranici http://www.cropcircleresearch.com/articles/arecibo.html
jos slika ovdje http://www.korncirkler.dk/cccorner/chilbolton2.html

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 12, 2006 9:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Filozofe,
pogledaj ovo pa onda filozofiraj

http://www.uploadfile.org/download.php? ... BPyNEBWxoD

ili

http://www.mytempdir.com/734886

To je snimak nastanka krugova užitu, analiza snimka, izjave svedoka i dr.
Ima oko 8mb
Nije neki kvalitet, ja sam to snimio sa TV-a.

Ovde su najbolje slike
http://www.uploadfile.org/download.php? ... CVYBFkqJQj
Ima oko 18 mb

Inače krugovi nemaju veze sa likovnom umetnošću, to su arhetipovi iz hiperspejsa, to je prostor iznad astrala. To nema veze sa umetnošću i matematikom koja je tebi poznata.

Zaista me čudi da se uopšte baviš umetnošću kada ne vidiš da je ovo nemoguće napraviti pomoću štapa i kanapa. Ne samo zanatski deo, već i samu formu. Da li bi ti mogao da osmisliš bilo koju od ovih slika? Sumnjam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 12, 2006 11:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
ja samo mogu reći da su meni krugovi u žitu koje sam imala prilike vidjeti na netu, a bilo ih je puuuuno, jednostavno prekrasni, meni je to fascinantno i divim se tim vanzemaljcima ili kome već na toj preciznosti i prekrasnim slikama, mislim da to čovjek nikako ne može napraviti, pogotovo ne ručno i koliko bi mu vremena trebalo za tako nešto???? ovo nastaje preko noći!!! kako će to čovjek napraviti preko noći???
jedan iz helikoptera viče ovom dole gdje da zabode štap i konop pa gdje da valja a gdje da ostavi prazno? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 13, 2006 12:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
angelspring je napisao/la:
kako æe to èovjek napraviti preko noæi???
jedan iz helikoptera vièe ovom dole gdje da zabode štap i konop pa gdje da valja a gdje da ostavi prazno? :lol:


Na "autentičnim" znakovima nema tragva zabijenih štapova, stabljike su savinute (inače stabljiku nije moguće saviti bez da pukne), rubovi su jasno i precizno određeni bez oštećenja na stabljikama sa rubova...
Lažni znakovi koje su radili ljudi nemaju gore navedene osobine.

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 13, 2006 1:07 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 11, 2006 8:49 am
Postovi: 4
Lokacija: Split
angelspring je napisao/la:
ja samo mogu reći da su meni krugovi u žitu koje sam imala prilike vidjeti na netu, a bilo ih je puuuuno, jednostavno prekrasni, meni je to fascinantno i divim se tim vanzemaljcima ili kome već na toj preciznosti i prekrasnim slikama, mislim da to čovjek nikako ne može napraviti, pogotovo ne ručno i koliko bi mu vremena trebalo za tako nešto???? ovo nastaje preko noći!!! kako će to čovjek napraviti preko noći???
jedan iz helikoptera viče ovom dole gdje da zabode štap i konop pa gdje da valja a gdje da ostavi prazno? :lol:


Radio sam kompliciranu stvar 15 x 9 metara (ne u žitu :)), a to se postiže rasterom, odnosno jednostavnim mjerenjem na temlju usporedbe sa skiciom koja se drži u ruci bez ikakve potrebe za helikopterom ili penjanem na planinu. Tri dana sam radio s tim da sam imao pomoćnike i ne po čitavi dan osim posljedjeg. Kad se upraksiraš ide brže.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 13, 2006 1:21 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 11, 2006 8:49 am
Postovi: 4
Lokacija: Split
zen999 je napisao/la:
angelspring je napisao/la:
kako će to čovjek napraviti preko noći???
jedan iz helikoptera viče ovom dole gdje da zabode štap i konop pa gdje da valja a gdje da ostavi prazno? :lol:


Na "autentičnim" znakovima nema tragva zabijenih štapova, stabljike su savinute (inače stabljiku nije moguće saviti bez da pukne), rubovi su jasno i precizno određeni bez oštećenja na stabljikama sa rubova...
Lažni znakovi koje su radili ljudi nemaju gore navedene osobine.


Htio bih usporediti motive, odnosno same "crteže" koje su pravili za one koji su utvrđene da su ih napravili ljudi s motivima tih s takvim osobinama. Odnosno jesu li ti išli kopirati i te "svemirske" forme.

Zahvaljujem se na svim linkovima, upravo sam pogledao dokumentarac koji je trajao satima, a sada je 2:20h, ujutro radim i uskoro se opet javljam kad pogledam malo detaljnije...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 13, 2006 8:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
daj nam tu sliku da vidimo šta si napravio :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 14, 2006 10:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Danas je objavljeno kako su se pojavili krugovi u žitu u jednom selu u Međimurju (Hrvatska). Prikazali su ih na TV-u. To su tri mala kruga koja su međusobno spojena pravcem. Zanimljivo je kako stabljike nisu polomljene nego samo svinute. Koliko sam razumio krugovi su se pojavili prošli petak. Mještani kažu da se čula neka neobična buka ali o tome baš ne žele pričati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 617 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz