Sada je: čet mar 28, 2024 12:23 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: uto nov 19, 2013 9:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Dali si prasak čuo još koj put? Obično se praskom najavljuje prisustvo dvojnika!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: uto nov 19, 2013 10:06 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 19, 2013 8:12 am
Postovi: 15
prasak sam cuo tri ili cetiri puta.

pojasni mi to za dvojnika.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: uto nov 19, 2013 12:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
ostinsper je napisao/la:
prasak sam cuo tri ili cetiri puta.

pojasni mi to za dvojnika.

Prema nekim izvorima mi smo projektirani na više mjesta odjednom ali toga nismo svjesni. Naš dvojnik može da se nalazi na kraju svjeta :D, u drugoj dimenziji ili tko zna gde na zemlji, možda u Japanu, pećini, možda je u obliku slepog miša, tigra itd itd...
Kada se naša psiha poremeti i oubičajenog načina života u ono što se zove buđenje, pojedinac na svoj način doživljava put svjesnosti.
O dvojniku je pisao Karlos Kastaneda, te je bolje tamo da se informišeš jer priča o dvojniku nije baš jednostavna. Uglavnom neki prasak prati njegovu prisutnost u početku.
Dali te je svrbelo teme glave?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: uto nov 19, 2013 1:34 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 19, 2013 8:12 am
Postovi: 15
glava me nije svrbila.

sto se tice kastanede, nisam nesto pristalica.

trece oko mi se nakon niza godina vratilo-. tada sam imao ideju da nesto s Tom mogucnoscu pokusam napraviti. pokusaovao sam iskoristiti za "putovanje", nije islo. i kako to obicno biva, krivi pokusaji vode u gibitak stecenoga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: sri apr 02, 2014 9:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Ja imam knjigu meditacija treceg oka sa upustvima, pokusavo sam bar 30 puta i odustao.A realno s tom meditacijom nije moguce dostici prosvetljenje tako da se ja drzim onog cega je Buda radio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: sri dec 30, 2015 7:40 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto okt 14, 2014 8:03 pm
Postovi: 1
Nemoguće je otvoriti bilo koju čakru u potpunosti bez aktivirane Kundalini.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: sri feb 24, 2016 10:15 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 27, 2015 8:25 pm
Postovi: 3
Ukoliko je netko iz Zagreba i zeli nesto konkretno moze se probati javiti Giriji ( http://girija.info/?s=shiva+yoga ) po pitanju Shiva Yoge gdje je glavna tehnika upravo postepeno otvaranje "treceg oka" tratakom na Ishta-Lingu.

Da li je zena jos uvijek aktivna pri uvodu novih ljudi u samu praksu, neznam... ali eto, mozda ce onima koje zanima ta informacija biti korisna. Ima tu naravno jos ljudi sa prostora ex-YU preko kojih možete doci do Ishta-Linge te se upoznati sa samom tradicijom, medutim neznam ih sve.

Svakako ono sto se preporuca uz tu praksu je i introspekcija te ciscenje srcanog centra (iz tog razloga neki tradicionalniji ucitelji ce vas traziti praksu Puje ili Prayer Yoge prije inicijacije u samu Shiva Yogu). Koliko to ima smisla, u to necu ulaziti, no moj osobni stav je da je Puja prosjecnom zapadnjaku kao camac na suhom. Prayer Yoga vec moze napraviti nesto. Naravno, svatko je drugaciji te ono sto pase meni nece nekom drugom, i obrnuto. U svakom slucaju osobe koje smatraju da imaju nekih unutarnjih nerazrjesenih stvari, te koje pate od nekakvih oblika teze depresije, napada panike i sl. se ovakve prakse nikako ne preporucaju sve dok se samo zdravstveno stanje osobe ne dovede u koliki-toliki red.

Takodjer mozete pokusati kontaktirati i ovu osobu (BiH, Zenica): http://shivayoga.blogger.ba/

Tražite pod terminima Shiva Yoga. Sve su to ljudi koji su 80ih te pocetkom 90ih putovali u Indiju i ucili od samog Sri Kumarswamijia.

Bila je u Zagrebu i jedna udruga koliko me sjecanje sluzi imena Kumaru preko kojih ste takodjer mogli doci do prakse Shiva Yoge. Medjutim sama udruga mislim da vise nije aktivna. Nisam siguran pa se raspitajte koga zanima.

Nadam se da ce ove informacije pronaci put do onih koji ga iskreno traze i koji se mozda vide u ovoj drevnoj praksi, nesto slabije poznatoj na Zapadu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: pon mar 07, 2016 8:37 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon mar 07, 2016 8:11 pm
Postovi: 2
Ja sam sa dosta rano poceo istrazivat o astralnim stvarima oduvjek su me zanimali duhovi i takve stvari. Prvi put sam iskusio astralnu projekciju sa oko 12 godina. I od tog razdoblja sam se okrenuo duhovnim stvarima. sve sam dublje isao u bilo kakvu vrstu tematike koju sam zapoceo sam sa sobom. Imam 19 godina i zao mi je sto vecina mojih vrsnjaka gleda na ovaj svijet samo materijalno. Vise ni nepostoji harmonija koju bi mogli razvit zato sto su new age kids uzasno ograniceni i sve im se vrti oko tog kolko ce ko lajkova skupit a mene to nikad nije interesiralo. malo sam odlutao od teme al nema veze. znaci ja mislim zapravo da nepostoji isto pravilo za sve ljude kako otvorit 3. oko. generalno ga svi otvaraju na slicne nacine ali mislim da je najvaznije ic u srz svega osjetit sve oko sebe bit u ovom trenutku, pobjeda straha, empatija i ljubav. A najbitnije da tebi nije neugodan nacin na koji ga otvaras.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: pon mar 07, 2016 8:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon mar 07, 2016 8:11 pm
Postovi: 2
Tomo K je napisao/la:
što se dobije kad se otvori treće oko?

U mom slucaju je nakon sto sam ga otvorio mogu predvidjet stvari al to nisu neke velke stvari nego banalne kao npr znam sto ce netko reci prije nego sto kaze, al mi se i javljaju neke slike koje nemogu objasniti. Posto smo mi svako pojedinac ja mislim da ovisi od pojedinca, netko moze vidjet mrtve, netko moze predvidjed buducnost, a neko pak dobi funkciju citanja ljudi pomocu osjecaja... Sve je do pojedinca po mom misljenju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: uto mar 22, 2016 2:12 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 10, 2016 11:05 pm
Postovi: 9
Transcendencija je napisao/la:
Nemoguće je otvoriti bilo koju čakru u potpunosti bez aktivirane Kundalini.


Ne bih rekao. Mi u Sant Matu " izvlacimo " dusu kroz 6-u i putujemo na najvise razine. Sto vise, zabranjeno je prckati po cakrama i buditi zmiju. I stvar radi predobro!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: pet apr 22, 2016 11:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
sachkandh je napisao/la:
Ne bih rekao. Mi u Sant Matu " izvlacimo " dusu kroz 6-u i putujemo na najvise razine. Sto vise, zabranjeno je prckati po cakrama i buditi zmiju. I stvar radi predobro!

Možeš li da napišeš nešto više o tome? Jedno vreme sam pokušavao i pokušavao astralnu projekciju i ništa. Uvek budu polovični rezultati ili bledi lucidni snovi. Imao sam samo jednu projekciju kroz treče oko, a i ona je bila potpuno nevoljna posle ponovnog vračanja u krevet ujutro.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: pet apr 22, 2016 12:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Mislim da skoro svi ljudi uopste ne kapiraju istocnu nauku i pitanje cakri.
Stalno se prica o "otvaranju" cakri, s tim sto mislim da ljudi ne razumeju sta to znaci.
Cakre ne mogu da se otvore, mogu samo da se pokrenu. Da brze rade.
Tolteci su to lepo objasnili. Ono sto je u indiji cakra, u Meksiku su zvali vitalni centri.
to je konglomerat izvorne energije koji se vrti. Spiralno.

S' ozirom da je znanje tolteka najbolje ocuvano, tu nema zabune.
A kako je Indijsko znanje jako staro, stvara se efekat gluvih tlefona.

U svakom slucaju, sustinaduhovnog napredovanja je upravo pokretanje i rad sa cakrama, a radimo sa njima tako sto vezbamo energetske vezbe poput joge.
U mom slucaju tenzegritet.
Jedino strani um moze reci da je to opasno. Ne da nije opasno, nego je opasno da se ne radi.
Ako ne odrzavamo cakre u pogonu, nase telo propada.
Zato imamo toliko ljudi u godinama koji jedva hodaju.

Sto se kundalini aktivacije tice, i tu su ljudi paranoicni, pricavsi da je to kao opasno.
Ne razumeju sta je to tacno pa pricaju na osnovu polu informacija, a budjenje kundalinija nisu doziveli.

Nakon 4 godina predanog rada, doziveo sam ono sto se zove kundalini aktivacija.
Zabluda je da se to jednom dozivi i covek je " prosvetljen"
(napominjem da navodnicima naglasavam sve ono cemu se rugam )

Kudalini aktivacija je nista drugo no dovlacenje orgazmickog osecaja od struka do vilice.
To je dizanje nase kreativne esencije, one kojom se stvaraju deca, uz telo.
Zato pocinje od struka, tu se nalazi nasa esencijaa.
Za mene je to cisto zadovoljstvo,
a kako vreme odmice sve lakse i uz sve vise pokreta to postizem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: uto apr 26, 2016 8:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Bravo, snoopy. Potpisujem!
Dosta više s tim glupiranjima u vezi opsanosti. Slažem se da nije opasno raditi nego da je opasno ne raditi . I slažem se da što si stariji to se očitije vidi kad se čakre "uspavaju" i kad energija ne ide kako treba i kud treba. Iz prve ruke to vidim.
Da šaljem slike il vjerujete na riječ? :mrgreen:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: uto apr 26, 2016 9:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Imate li neke vežbe za to? Redovno radim tibetance, ali ne vidim značajnog pomaka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: sri apr 27, 2016 9:13 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 25, 2016 3:05 pm
Postovi: 1
Naravno, svaki slučaj je zaseban i mislim da ne postoje neke zajedničke tačke u samom doživljaju aktivacije Kundalini energije. Moj slučaj je (kako kažu) bio prirodno aktiviranje Kudnalini energije. Šta to znači? To znači da u momentu aktvacije, nisam imao pojma šta je kundalini niti sam se kad o tome zanimao, niti sam kad pokušavao da aktiviram bilo kakvom vjezbom.
Moj konkretan "rad na sebi" je krenuo kada sam naišao na knjige gospodina Lazareva. Tad shvatam šta je duboki iskreni oprost, šta je karma, kako to zapravo radi itd itd..
Doživljavam situaciju u kojoj svoju "bolest" prihvatam kao dar od Boga i u roku 7 dana bolest je nestala kao da je nikad i nije bilo. Poslje tog iskustva mi je pun toga postalo jasnije i doboko sam zaronio u "praktičnu" duhovnost. Na kraju sam stigao do gospodina Gurđijeva i njegovih učenika. Tu praktikujem tehniku "posmatranja" i "snimanja" sebe. Tek tu vidim svoju mehaničnost koju krećem radikalno posmatrati i uviđati koliko nemam veze sa životom :)
Upoznajem neke bitne ljude koji mi dodadno pojašnjavaju šta je to konkretan "rad na sebi".
I jedne noći mi se desila eksplozija u stomaku, tačnije u prijedjelu prve dvije čakre. Nikad prije toga nisam osjetio ni blizu takav osjećaj. Teško je bilo kakvim riječima opisati to što sam osjetio. Najsmiješnije od svega je to što sam se vozio autu u momentu aktivacije Kundalini energije.
To me je toliko lupilo da sam pustio volan, krenuo sam plakati, smijati se, izmjena bezbroj emocija u punom kapacitetu. Htio sam stati autom i pribrati se.
Nisam znao šta me snašlo, bio sam totalno zbunjen. Javio sam se jednoj drugarici koja mi je na neki način "učitelj". Opisao sam joj simptome svega toga šta mi se upravo dešava u nadi da će mi reći nešto više o tome jer sam bio u totalno konfuziji.
Tad prvi put čujem riječ "Kundalini". Toliko joj je drago bilo zbog svega što mi se dešava da je počela plakati od dragosti, jer je znala koliko je to divan i neopisiv osjećaj.
Sljedeca 3-4h sam proveo u totalnom blagoslovu. Sve mi je bilo jasno, znao sam sve. Radio sam neke čudne pokrete tijelom, izvijao sam se po podu ko kakav luđak :)
Išao sam da google-am o Kundaliniju i shvatio zapravo šta mi se dešava. Bio sam presretan :)
Eh sad, gledajući retrospektivno komplet situaciju u vezi mene, shvatam da je dosta čimbenika utjecalo na aktivaciju Kundalini energije. Nekako mi se posložilo da preko pola godine nisam imao seksualne odnose, a prije toga sam ih imao. Čak se sjećam svoje faze promiskuiteta, alkoholiziranje itd itd.. Kasnije doznajem je moje apstiniranje od seksa imalo važnu ulogu u buđenju "zmije", jer tu leži odgovor na mnoga pitanja koja se i dalje otvaraju. Narednih dana sam osjećao kako mi se energija diže sve do "Ajne" (treće oko). Osjetio sam pulsiranje na mjestu 3. oka koje sam mogao osjetiti fizićki dodirom istog mjesta. Kao da je nešto htjelo izaći kroz 3. oko.
Kasnije je svijet poprimio drugi oblik i smisao. Puno sam više čuo, vidio, osjetio.. općenito urinio sam u neki meni totalno nepoznat svijet. Moja aktivacija se desila prije 6. mjeseci, 3 dana prije mog 29. rođendana. Eh, ovo sam sve napisao da bih možda približio priču oko 3. oka. Mislim da je jako teško aktivirati 6. čakru, a da pritom ostale čakre budu blokirane. Nisam nikad težio ka tome da aktiviram 3. oko, ali evo valjda se to samo od sebe posloži kada čovjek iskreno radi na sebi.
U svakom slučaju, uviđanjem bezbroj obrazaca kroz razne situacije u životu, kao da lagano iskopavaš svoju suštinu. Sve više što gubiš svoju lažno stečenu ličnost, to više upoznaješ pravog "sebe".

Ljubav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: sri apr 27, 2016 10:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Uh, neverovatno iskustvo i odličan opis.
Dobro je što si sve to preživeo i stabilizovao se. Puno sreće u daljnem radu na sebi. :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: sri apr 27, 2016 9:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Rajko je napisao/la:
Imate li neke vežbe za to? Redovno radim tibetance, ali ne vidim značajnog pomaka.


Evo ti knjige iz koje sam ja ucio:

https://drive.google.com/file/d/0B-cuG0 ... sp=sharing

Vecinu knjige cine sama objasnjenja pokreta, no na pocetku svakog dela je kratak tekst, da kazem teorijski deo, pa ako nista drugo, procitaj to, mozda te zainteresuje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: sri apr 27, 2016 9:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Hvala na knjizi. Pročitaću. :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: čet maj 26, 2016 8:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 10, 2016 11:05 pm
Postovi: 9
Rajko je napisao/la:
sachkandh je napisao/la:
Ne bih rekao. Mi u Sant Matu " izvlacimo " dusu kroz 6-u i putujemo na najvise razine. Sto vise, zabranjeno je prckati po cakrama i buditi zmiju. I stvar radi predobro!

Možeš li da napišeš nešto više o tome? Jedno vreme sam pokušavao i pokušavao astralnu projekciju i ništa. Uvek budu polovični rezultati ili bledi lucidni snovi. Imao sam samo jednu projekciju kroz treče oko, a i ona je bila potpuno nevoljna posle ponovnog vračanja u krevet ujutro.



Nista ne ide bez skole, mislim mozes ti i sam do nizih nivoa u astralu pa biti fasciniran time, jer cim se maknes s ovog fizickog nivoa sve je puno bolje i ljepse. Ali cemu to? Kako Gurdjieff kaze, mi smo u zatvoru i valja nam da pobjegnemo iz njega. I to malo ljudi koji razumiju o cemu se radi nemaju potpuno znanje o tme kako stoje stvari i kakav je poredak. I astralni i kauzalni i suprakauzalni svijet su zatvor. Uvijek se vrtis u tim sferama a kuci ne dolaziz. Kuca duse nije u jednom od rajeva u kojem zavrsis ako si dobar covjek, praktikant neke duh.skole i sl. Kuci se stize koliko je meni poznato ako si praktikant Sant Mata, Bogumila ili Falun Dafe. Mozda jos neka neka skola postoji ali nisam cuo za nj. Ako stbarno zelis pobjeci iz ovog zatvora i ne vracati se u ovu suludu dimenziju, dao sam ti putokaz. Sve drugo nista ne vrijedi, obicno kupovanje vremena. Lucidni snovi, astralna putovanja, ajahuaske , dmt ili tako nekako, radi ali to su jako niski leveli, pa sta ce ti to. Idi doma covjece.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: čet maj 26, 2016 9:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Lepo, ali ako možeš pojasni kakve su to prakse? Opiši barem ukratko.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz