Sada je: čet mar 28, 2024 9:37 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: pet aug 13, 2010 10:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
Tomo K je napisao/la:
što se dobije kad se otvori treće oko?


potpunim otvaranjem 3.oka otvara ti se potpuno novi svijet, u kojem ćeš vidjeti i spoznati mnogo više toga nego što spoznaješ sa svojih 5 osjetila u ovom svijetu, a ujedno i potpuno otvaranje trećeg oka znači i potpuno otvaranje svih ostalih čakri koje će omogućiti nesmetan prolaz energije kroz tvoje tijelo...

_________________
holografski svemir - svemir u kojem je vrijeme iluzija,a stvarnost ništa više od umom stvorene slike...

http://s3.ba.battle-knight.org/index.ph ... f=MTAyNTQw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: pet aug 13, 2010 12:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 16, 2009 6:37 pm
Postovi: 104
Syon je napisao/la:
Tomo K je napisao/la:
što se dobije kad se otvori treće oko?


potpunim otvaranjem 3.oka otvara ti se potpuno novi svijet, u kojem ćeš vidjeti i spoznati mnogo više toga nego što spoznaješ sa svojih 5 osjetila u ovom svijetu, a ujedno i potpuno otvaranje trećeg oka znači i potpuno otvaranje svih ostalih čakri koje će omogućiti nesmetan prolaz energije kroz tvoje tijelo...

jel' ti to govoris iz iskustva ili si samo negde procitao?

ono sto sam ja shvatio, iz raznoraznih izvora, je da se trece oko moze otvoriti tek kada uspijes da izbalansiras lijevu i desnu hemisferu naseg mozga. tada se svijest podjednako rasporedjuje u obe polovice, oslobadja um dominantne lijeve hemisfere, daje prostor kreaciji, intuiciji itd.
da bi se priblizio tom balansu moras pod prvo prestati da lazes sebe, :angel4: sto je i najteze, zatim nauciti da pravilno gledas i slusas kako bi pospjesio razumjevanje, a sa razumjevanjem se aktivira intuicija koja nam je zbog neaktivnosti potpuno neupotrebljiva.
znaci, ima tu dosta da se rintaci kako bi dosao do zeljenog balansa.

zelim nam ugodan rad! :occasion5:


:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: pet aug 13, 2010 8:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
da, da li si ti to postiga?
ili je to shema da se cijeli život pokušava i na kraju ti život prođe sjedeći?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: sub aug 14, 2010 9:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Tomo K je napisao/la:
da, da li si ti to postiga?
ili je to shema da se cijeli život pokušava i na kraju ti život prođe sjedeći?

Koji je tvoj cilj?
Ovdje postoji jedna uzročno posljedična veza, rad na širokom polju da tako velim. U jednom momentu shvatiš da je sve povezano. Budi dobar čovjek, nemoj lagati sebe kako nebi lagao ni druge, zagledaj se u sebe, osjeti sebe, budi ukojrjenjen u sebi!
Tada će i tvoje 3. oko "progledati". Ne ide jedno bez drugog. Kada kreneš ne možeš se vratiti, to nije to! 3. oko je rezultat tvog rada na neki način. Ja ne znam mnogo o ovome ali te ohrabrujem da pokušaš. I ja učim! Svi učimo. Drago mi je zbog toga! Ima tu svašta za spoznati. Nekom dolazi lakše, nekom teže. Pa to je subjektivno. Sve ima svoju draž. Zaboravi rezultat! Bavi se svakim detaljem! Tako nećeš promašiti. Ići s ciljem da se otvori 3. oko bez da se obrati pažnja na ostalo je šteta. Ne možeš kupiti samo gitaru ili samo žice i svirati, to ide zajedno.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: sub aug 14, 2010 9:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Rekao bih da treće oko ne mora biti otvoreno u potpunosti, nego u nekom postotku, manjem ili većem. Po tome se razlikuju ljudi sa jačim i slabijim ekstrasenzornim sposobnostima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: ned aug 15, 2010 12:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
mislim da je bit svega posmatranje, to je disclipina koju treba savladati, a onda sve dalje dolazi samo, polako, pomalo....

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: ned aug 15, 2010 6:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
MOONLIGHT je napisao/la:
Rekao bih da treće oko ne mora biti otvoreno u potpunosti, nego u nekom postotku, manjem ili većem. Po tome se razlikuju ljudi sa jačim i slabijim ekstrasenzornim sposobnostima.

u postotku?
jel to znači kad se otvori 100% da onda ne ide dalje?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: pon aug 16, 2010 7:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Tomo K je napisao/la:
MOONLIGHT je napisao/la:
Rekao bih da treće oko ne mora biti otvoreno u potpunosti, nego u nekom postotku, manjem ili većem. Po tome se razlikuju ljudi sa jačim i slabijim ekstrasenzornim sposobnostima.

u postotku?
jel to znači kad se otvori 100% da onda ne ide dalje?

Možda ide dalje, ali na nekom drugom nivou postojanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: sub aug 21, 2010 12:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 22, 2010 8:12 am
Postovi: 52
Izvrsna tema.
Posto sam prilicno umorna,a i "kasni/rani sati teku", postavicu samo jedno pitanje (za sada) koje me kopka, vec dugo.
Kada imate strahovite bolove u predelu trećeg oka, ima li to neko značenje...?
Samo ne zelim da cujem odgovor "imas probleme sa sinusima" :mrgreen:
Dakle, ozbiljno je pitanje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: čet sep 09, 2010 8:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Da li mogu ove dvije zapocete teme biti u jednoj?

viewtopic.php?f=18&t=54

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: pet sep 10, 2010 5:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Koga mrzi da cita na onoj temi, evo sada i ovde:


Citat:
galaksija je napisao/la:
Mislim da je “otvaranje treceg oka” dok se jos nije progledalo ni na ona dva, koje imamo, – recept za katastrofu.

To je analogno davanju djetetu priliku da vozi avion prije nego sto je naucilo da hoda. U zapadnim zemljama malo koje osiguravajuce drustvo ce izdati polisu osiguranja 18/togodisnjaku sa motorom od 1000ccm, jer prema statistickim podacima, njegova zivotna prognoza ne prelazi vise od godinu dana.

Slicna stvar je i sa tzv. tehnikama “budjenja” kundalini energije, koje se takodje promovisu u nekim krugovima. U knjizi Gnostika, Moravjev kaze: “U ezoterici, sila koja nas drzi u iluziji simbolicno se predstavlja zmijom. Zmija personifikuje iluziju, tacnije – moc iluzije koja je implantirana u covjekov organizam, kao i moc koju ona ima na raspolaganju. Bitno je napomenuti da ova sila koja nas cesto dovodi u opasnost, ima i jednu svoju pozitivnu stranu, a to je - stvaralacka masta.

Tom silom iluzije moguce je ovladati i integralno je usmjeriti u pozitivnom pravcu, medjutim, takvo jedno njeno preobracanje mogu ostvariti samo oni koji se krecu prema ezotercnom Putu ili se vec nalaze na njemu.

Kod ‘vanjskog covjeka’ ta sila izaziva negativne posljedice, koje su rezultat jedne serije iluzija koje ona proizvodi. U Tradiciji, ova sila se oznacava pojmom – mala zmija, zbog toga sto, kada se ona probudi i uputi u konstruktivnom pravcu, samo njeno djelovanje covjeku odaje utisak undulatornog kretanja.”

Ko je imalo obratio paznju na materijal do sada iznesen pod temom Gnostika, mogao je (uz malo objektivnosti) zakljuciti da je on ono sto se u ezoterici podrazumjeva pod – ‘vanjskim covjekom’, te da kao takav nigdje nije prispjeo.
Ukoliko se kod takvog i uspije “probuditi” kundalini, kod njega ta sila moze samo da izazove fantazije (cesto paranoidne prirode) jer on nije u stanju da vlada njome, odnosno, pravilno je usmjerava, te ga tako na kraju moze i unistiti.

Slicna stvar je i sa tzv, “trecim okom”. Srecom, da imamo u sebi prirodne zastitne mehanizme koji vecini nas ni ne dozvoljavaju da progledaju na ‘trece oko’ dok jos nisu ni na ona dva.

Reprogramiranje DNA? Mijenjanje DNA koda?! Hoce li mi ko objasniti kako se utvrdjuje da nesto u njegovom trenutnom DNA kodu nije u redu i kako ce on to “intervenisati” u smislu da ga popravi na bolje?!? Koje ce to on gene zamijeniti, kako i cime? Moze li se javiti kakav strucnjak koji se razumije u analitiku gena i genetskih sekvenci?

Malo zdrave logike nije na odmet.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: ned sep 19, 2010 11:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 22, 2010 8:12 am
Postovi: 52
Ima li neko odgovor na moje pitanje? Ozbiljna sam. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: pon sep 20, 2010 10:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Moonchild je napisao/la:
Izvrsna tema.

Kada imate strahovite bolove u predelu trećeg oka, ima li to neko značenje...?
Samo ne zelim da cujem odgovor "imas probleme sa sinusima" :mrgreen:
Dakle, ozbiljno je pitanje...


Ne moze ti niko reci da imas problema sa sinusima, a da to ima neku realnu osnovu, iz prostog razloga, sto je za takvu konstataciju potrebno uraditi odgovarajuce pretrage, koje bi to potvrdile. Tako da, mozes biti potpuno mirna, jer tako sta neces cuti.

Nekako najkorektniji odgovor bi bio da, MOZDA imas problema sa sinusima. :mrgreen:

Sorry, nisam odolela, nemoj mi zameriti... :love12:


Mozda ne bi bilo lose, da, ako si u prilici, i u tvome mestu postoji mogucnost da nadjes dobrog homeopatu, da porazgovaras sa njime. Koliko se secam, homeopatija vezuje probleme sa sinusima za potisnute traume iz detinjstva. Obicno ih vrlo efikasno lece tzv. konstitutivnim homeopatskim lekom.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: pon sep 20, 2010 11:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 22, 2010 8:12 am
Postovi: 52
Ne zameram. Nisam objasnila... moja greška.
Bila sam kod lekara, imam problem sa sinusima.
Zanima me ima li to i neki dublji uzrok, mimo klasične medicine. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: uto sep 21, 2010 11:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 01, 2010 7:36 am
Postovi: 127
Moonchild je napisao/la:
Ne zameram. Nisam objasnila... moja greška.
Bila sam kod lekara, imam problem sa sinusima.
Zanima me ima li to i neki dublji uzrok, mimo klasične medicine. :wink:


Malo ih je na ovome svijetu koji ti mogu dati točan odgovor na ovo tvoje pitanje.

Za pohvalu je što si otišla ljekaru, to se zove samosvjesnost, a ne odmah povjerovati da se radi o trećem oku. Ono što ja znam o sinusima, moj brat je muku mučio nekoliko godina, to je da su osjetljivi na prehladu, promaju i na naglu promjenu temperature. Posebno se čuvaj promaje.
Od promaje se i najzdraviji razbole za par sati.
Što bi jedna baba rekla: "Moj sinko, sve ti bolesti počinju od prehlade."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: uto sep 21, 2010 12:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Kako homeopatija deluje?

Homeopatija je efikasni naučni sistem lečenja koji pomaže urođenoj sposobnosti našeg tela za samoisceljenje. Ona prepoznaje da su svi simptomi bolesti zapravo izraz disharmonije unutar osobe u celini, kao i to da je pacijent taj koga je potrebno tretirati a ne bolest. Homeopatski preparati ne mogu da prouzrokuju neželjene efekte i ne mogu da izazovu zavisnost. Ovo je zbog toga što je veoma mala količina aktivnih supstanci upotrebljena u specijalno pripremljenoj formi. Zahvaljujući razvoju kvantne fizike, koja svakim danom fascinira javnost svojim otkrićima, homeopatija je danas nauka za kojom su interesovanja sve veća.

Kako izgleda homeopatski pregled?

Homeopatski pregled se obavlja u vidu detaljnog razgovora sa pacijentom. Kako bi pronašao pravi preparat namenjen isključivo vama, vašem homeopati je potrebno da zna sve o vama. Detaljno razumevanje ko ste, kakve probleme imate i kako ih doživljavate, potrebno je kako bi se tačno pristupilo vašem slučaju. Dakle, ovom procesu će svakako pomoći sve što možete da kažete vašem homeopati što je tipčno za vas. Generalno sagledavanje vašeg nivoa energije, vaše istorije bolsti, kao i načina na koji živite, takođe su važni. Naravno, sve što kažete ostaje samo između vas i vašeg homeopate.

http://www.udruzenjehomeopata.com/


Pogledaj i ovde:

http://www.mojezdravlje.net/Bolesti/319 ... inusa.aspx


Ova nasa prepiska je, u jednu ruku,potpuni off topic, dok je, s' druge strane, itekako smisleno da se nalazi bas ovde.

ps

Naisla sam na ovaj sajt, gde imaju gotov preparat za siroku primenu.

http://www.homeopatija.com/tegobe.php?stavka=11

Jedino mi ova recenica bode oci: "Gotov homeopatski kombinirani pripravak HOMEOLAB-a za gore navedene tegobe pod nazivom UPALA SINUSA (Sinus Relief) je izvrstan i kod kroničnih i kod akutnih upala sinusa...", jer, rekla bih da su malo komercijalizovali homeopatiju, tim proizvodima za "siru upotrebu", posto klasicna skola homeopatije ne zastupa takav stav. Ne kazem da taj preparat nece pomoci, ubedjena sam da hoce, ali, u tom slucaju, odradice posao na plitkom nivou, dok ce pravi uzrok bolesnog stanja ostati i dalje negde doboko zakopan.

Problemi sa sinusima, kao i bilo koji drugi, najefikasnije se lece KONSTITUTIVNIM preparatom. To je lek koji se, tek nakon detaljnog i iscrpnog razgovora, daje - individualno. Naravno, i potencija se odredjuje pazljivo, upravo, i samo za onu osobu kojoj je namenjen lek.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: čet sep 23, 2010 2:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 22, 2010 8:12 am
Postovi: 52
Langolijer i Sigma, zahvalna sam na odgovorima :love1:
Posebno tebi, Sigma, sto si se toliko potrudila, da nađeš linkove! Potrudiću se da ih proučim.
I da, izvinjavam se, što sam skrenula s teme.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: pet okt 22, 2010 4:24 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 3:01 am
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Nisam siguran koliko je pametno upraznjavati tehnike za otvaranje treceg oka ili uopste podizanja kundalini energije bez predhodne pripreme i vodjstva iskusnog joga ucitelja.Treba biti veoma obazriv kad su takve stvari u pitanju iz prostog razloga sto se mogu pokrenuti odredjene energije i sadrzaji iz podsvesti koje mogu uplasiti neiskusnog meditanta ili ga odvuci u nezeljon pravcu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: pet okt 22, 2010 1:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 22, 2010 8:12 am
Postovi: 52
U pravu si. Problem je naći pravog "učitelja" (ne volim ovu reč).
Nikad ne bih eksperimentisala bez nadzora, saveta osobe koja je upućena u ovu tematiku, iako sam došla u iskušenje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: pet okt 22, 2010 2:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Pitanje je: sto kada netko otvori trece oko? Imao bi beskonacne vizije i uvide u mnoge svjetove? porque? Sto ima od toga? To da otvori ionako nekontrolirani (ili tesko kontrolirani) um prema Letacima? Ono sto bi vidio bi ionako um prevodio na svoj nacin, a psiha i duh otezavali na svoj nacin...Malo crtanog filma naprema godinama patnje nije vrijedno toga; bar ja tako mislim.

Ima stara Tibetanska (ili Sufi) prica o ucitelju koji uceniku zada odredjenu vjezbu. Nakon odradjene vjezbe ucenik pocne ekstaticno opisivati ucitelju sto je sve "vidio zatvorenim ocima". Ucitelj ga nato udari stapom po ledjima i kaze: "nisam te trazio da mi objasnjavas sto si vidio, nego da li si vjezbu uradio kako sam ti rekao; nije dobro, radi dalje..."

Lijep Pozdrav

:read: :occasion5:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz