Sada je: čet mar 28, 2024 10:06 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kako otvoriti Trece Oko
PostPostano: čet maj 26, 2016 10:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 10, 2016 11:05 pm
Postovi: 9
Rajko je napisao/la:
Lepo, ali ako možeš pojasni kakve su to prakse? Opiši barem ukratko.



Ovako, Svetac te inicira, tj. napravi nesto kao link, dobijes Simran, nesto slicno mantri, 5 svetih rijeci koje uvjek vrtis mentalno. Tad mozes poceti meditirati na svjetlo, tj. na 3.oko. sat dva , 5 koliko mozes, za to vrijeme vrtis mentalno simran, a onda se brebacis na zvuki i samo slusas nebesku muziku, tsad ne vrtis simran, samo slusas jer si tad zakacen na Duha Svetog ili ti po Gurdjieffu Zrak Stvaranja. Dok meditiras dusa ti napusta fizicko tijelo i prestajes ga osjecati, sve utrne. Ovo ne sljaka ako nemas inicijaciju. Na inicijaciji sam sa sobom rascistis da vise neces jesti meso i jaja, piti alkohol, drogirati se, ako pusis da ces prestati s vremenom. Tesko je ici u vise svjetove sa tim niskim vibracijama, mislim moguce je ali tessko. Sant Mat nema nikakve rituale, molitve i slicno. Samo Simran koji je nevjerovatno mocan! Nakon inicijacije karma pocne da se raspetljava pa jedno vrijeme se osjecas lose(ne svima), ali tad ga vrtis koliko god mozes, i nevolje brzo prodju. U biti on te cuva u ovom zivotu, tako da se mozes kultivirati. Inace sam prosao masu ucenja i nekoliko skola pa mogu reci da je ovo top. Gurdjieff, Kastaneda, Shiva Yoga, Ucenje Vatre, Falun Gong, Bogumili, Bardon, Hermetizam, Tao; Mantak Chia, Antropzofija, Teozofija, Rozenkrojceri, Zika Slavinski, Hata Yoga, dijanetika... vrtio cakre, kristale i OMo po cijele dane, tibetance razvaljivao, a pranayamu preporucivao doktorima... :D I sve je to ok u ovoj kali jugi, ali daleko od kuce.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz