Sada je: sub apr 27, 2024 10:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: pet nov 20, 2009 1:09 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet nov 20, 2009 11:47 am
Postovi: 12
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Pozdrav svima,

Jako dugo sam trazila adekvatnu stranicu gdje cu postaviti ovo pitanje i eventualno dobiti objasnjenje za pojavu koji stoji u naslovu topic-a.

Interesuje me sta znaci i koji moze biti uzrok kada osobu konstantno u njenom prisustvu vec vise od 5-6 godina prati paljenje/gaseje svijetla ili treperenje istog. Znaci, od ulicnih lampi, neonskih sijalica, kada udje u kucu i krene da upali svijetlo sijalica prosto pukne, da li je to privatni stan u pitanju, hotel, radno mjesto, svejedno je.
Znaci bez obzira gdje se nalazila, u kojem dijelu grada ili drugim drzavama ova pojava se ponavlja iz dana u dan i iz godine u godinu konstatno u pratnji.

Primjer, vozi se u autu, u momentu prolaza ispod ulicne lampe, ugasi se svijetlo, kada prodje, svijetlo se upali i tako vise puta. Ista stvar kada ide pjeske, vozi se tramvajem, busem i slicno. Ima tu mali milion ostalih primjera i situacija.

Mozda su ovo samo koincidencije i mozda malo vise obracanje paznje na svijet oko sebe..mozda..al ako nisu samo koincidencije..??? Sta je to sto moze uzrokovati ovu pojavu?

Hvala unaprijed.

Lp,

#generacija pakla#

_________________
#generacija pakla#


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: pet nov 20, 2009 9:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Obično se kaže da je slučajno, mada meni nije ni malo slučajno. Neka što sam ja primjetio tu pojavu nego su i drugovi to primjetili pa su tačno znali kad dolazim u kafić đe smo se sretali, po gašenju uličnih svjetiljku. Ja na to više ne obrćem pažnju. Ti elektronski sklopovi na fluoroscentnim sijalicama mogu biti vrlo osjetljivi. Tako ispred moje kuće ima jedna sijalica koja se redovno gasi kad prođem ispod nje ali sam primjetio i da treperi. Sad jasno mi je da treperi kad je nevrijeme i kad ima puno grmljavine. Međutim tek poslije dužeg posmatranja i praćenja primjetim jedne večeri da treperi sijalica a vrijeme je bilo izvanredno. No ubrzo iznad brda prema moru viđeh oblake. Oni su se nalazili od prilike na pola Jadranskog mora. Primjetio sam da sijevaju munje a svaki put bi sijalica zatreperila sa vrlo kratkim zakašnjenjem. Kasnije sam primjetio da sijalica treperi sa svakom munjom koja se pojavi u krugu od 100 do 150 km. Sad mi je vrlo dobar pokazatelj dolaska nevremena s grmljavinom da ne slušam vremensku prognozu. :occasion5:

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: sub nov 21, 2009 6:18 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet nov 20, 2009 11:47 am
Postovi: 12
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Nema nista ljepse nego oluje na moru sa puno munja i grmljavina..pogotovu ako je mozes vani posmatrat... <3

Dobro, znam i ja da flouroscentne (jedva napisah :)) sijalice su nepouzdane, medjutim ovo nije u pitanju jedna sijalica..kao sto sam rekla..bez obzira gdje bila to se desava..bilo Sarajevo, Zenica, Doboj, Beograd, Sutimore, Tuzla, Baske Vode ili pak Svedska ili Madjarska =) Desavalo se u kaficima i nekim dr objektima..al et..dok ne dobijem konkretno objasnjenje ili naznaku sta to moze biti predpostavimo da je samo puka slucajnost i da mozda vise obracamo paznju na situacije na koje dr ne obracaju toliko paznju. \:D/

:hello2:

_________________
#generacija pakla#


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: ned nov 22, 2009 1:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
...zna se desiti da ima i onih koji se žale da im se "krade" struja... :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: ned nov 22, 2009 3:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
CcariccA je napisao/la:
Nema nista ljepse nego oluje na moru sa puno munja i grmljavina..pogotovu ako je mozes vani posmatrat... <3

Dobro, znam i ja da flouroscentne (jedva napisah :)) sijalice su nepouzdane, medjutim ovo nije u pitanju jedna sijalica..kao sto sam rekla..bez obzira gdje bila to se desava..bilo Sarajevo, Zenica, Doboj, Beograd, Sutimore, Tuzla, Baske Vode ili pak Svedska ili Madjarska =) Desavalo se u kaficima i nekim dr objektima..al et..dok ne dobijem konkretno objasnjenje ili naznaku sta to moze biti predpostavimo da je samo puka slucajnost i da mozda vise obracamo paznju na situacije na koje dr ne obracaju toliko paznju. \:D/

:hello2:


E za to ne bih znao o čemu se radi. I ništa nije slučajno. :)

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: ned nov 22, 2009 10:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 08, 2009 8:32 pm
Postovi: 161
Lokacija: Croatia
Zanimljivo. Uzroka može biti 100. Možda osoba ima neku magnetsku energiju pa poremeti tok struje ili ima neko polje oko sebe pa ometa struju. Takve stvari je gotovo nemoguće objasnit. Pa takvih primjera ima koliko hočeš, onaj did što može držati žice pod naponom i ništa mu ili onaj što ispeče krastavac s visokim naponom kojeg on može i kontrolirati.
Iako se to sve čini kao anomalija to nam u biti pokazuje kakve stvari su moguće na ovom svijetu i da nema granica.
Tako i ta osoba, da se izrazim, kao da ima upaljenu neku funkciju u tijelu a da nezna ni čemu to služi i kako s tim da upravlja. Ovo tijelo je kao auto sa 1000 funkcija u kojem se mi vozikamo a nismo niti svjesni šta on sve ima, primjer brisače i svijetla :mrgreen:

_________________
Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful. ~Seneca


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: pon nov 23, 2009 3:48 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet nov 20, 2009 11:47 am
Postovi: 12
Lokacija: Sarajevo, BiH.
@ mikes..

Valja onda gdje traziti instrukcije o funkciji auta :mrgreen:

Baj d vej..ako sta jos saznam, javim..

Sad cu malo vise proucavati energiju.. :read: valjda se niko nece zaliti na "kradju" struje @ V :love3:

_________________
#generacija pakla#


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: pet dec 11, 2009 1:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Hehe, i meni se to deshava. Radio uredjaji takodje povremeno polude od mene, u poslednje vreme je pocheo i TV da se buni :D

Zamolio bih vas da uradite jedan eksperiment. Uzmite najobichniji ispitivach za struju, i desnom rukom ga uhvatite kako bi ste to inache uradili tokom ispitivanja elektrichnih faza, a levom dodirnite njegov vrh. Da li indikatorska sijalica zasvetli, pa se gasi, ili se odrzava jachina njenog svetla sve dok ne prekinete kontakt ?

To sam sluchajno primetio kod sebe, kad sam popravljao razvodnu utichnicu. Nisam tome pridao neku paznju, ali kad sam video da se u rukama drugih ljudi ispitivach brzo ugasi sam se zapitao ... hmmm ...

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: čet aug 26, 2010 12:42 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 16, 2007 3:44 am
Postovi: 21
Mene isto dugi niz godina prati to gašenje i paljenje svjetla,ponajviše ulične rasvjete....neradi se o pregaranju žarulja,nego se jednostavno ugasi kada dođem ispod,a kasnije opet normalno radi,par puta sam znao pogledati u lampu i ona se u tom trenutku ugasi..uglavnom kako ljudi pričaju mi smo kao neki kanali kroz koji se vrše izboji te energije,za šta služimo nitko još nezna,ako saznaš javi :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: pet aug 27, 2010 6:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 08, 2009 3:35 am
Postovi: 31
mnoge ulične svetiljke su namerno podešene da se automatski pale/gase pri prolazu, to jest reaguju na pokrete tako da nema nista natprirodno u najvecem broju slucajeva..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: sub aug 28, 2010 2:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 16, 2007 3:44 am
Postovi: 21
Uskost je napisao/la:
mnoge ulične svetiljke su namerno podešene da se automatski pale/gase pri prolazu, to jest reaguju na pokrete tako da nema nista natprirodno u najvecem broju slucajeva..



u mom gradu rasvjeta nema senzore pokreta,a mislim da baš nema ni u drugim krajevima države..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: sri dec 01, 2010 2:45 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri dec 01, 2010 1:56 am
Postovi: 26
Lokacija: Earth hibernation!
..... da isti phenomen i ja doživljavam već poooduže,i ništa mi ni bilo dostatno uvjerljivo nego kada sam se jednostavno prosto naglas obratila zraku pored te iste svjetiljke,i začudo bio je mir do pred neko vrijeme,i ondak opet....a u kući uredno mijenjam žarulje svakih mj-2,a ova god je specifična jer ih sad mijenjam u svih 7 prostorija... čitala sam sam koješta al moram priznat da od toliko terorija najsigurnija je ona izabranog pojedinca,nek se konzultira s tim ''zrakom'' u trenutku kad se dogodi,možda mu bude ''svjetlije'' ;) .. ko zna... :)

_________________
Et in arcadia ego!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: ned dec 12, 2010 7:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 12, 2010 9:34 am
Postovi: 2
A cime ste se igrali pre nego su se pocele javljati te cudne pojave :)

Postoje 2 opcije, ili ste probudili neku nekanalisanu energiju, u tom slucaju pojave nebi smele biti konstantne vec iskljucivo se javljale na odredjeno pobudjivanje.

Druga opcija, niste sami!

Obicno je to uzrok takvih pojava, kretanje vasih pratilaca u vasoj blizini. Ko vas i zasto prati? Opet ima veze sa time cime ste se igrali pre nego je to pocelo, ili ko vas to toliko mrzi!

Inace vremenom svako nauci da to kontrolise samo ukoliko to zeli.

Najzanimljiviji primer koji mi se desio ovog leta, je bio da su u jednom trenutku, prestale da rade sve sijelice dok je sve ostalo radilo, a onda su sve proradile, cak i one pregorele samo su se palile i gasile na pogresnim prekidacima, sto je nemoguce, el. instalaciju sam ja radio i dobro znao o cemu se radi.

Jos jednom se desilo slicno, isto su proradile i pregorele sijelice.

Pojava obicno ima veze sa prekomponovanjem stvarnosti, u oba slucaja sam odmah znao da je vreme za kontra udar.

Skoro sam se susreo sa nekim samanima, i neke stvari su mi mnogo jasnije, rec je o ruskim samanima koji samanizam vide i praktikuju na pravi nacin, posle seansi, oko tela je toliko pratece energije, da nijedan uredjaj nije imun na vasu blizinu.

No nema razloga za strah, osnovno pravilo koje se postuje u nevidljivom, nema napada ukoliko neko nije prihvatio izazov, opustite se i samo odmahnite rukom :)

_________________
Srusi mi snove, raznecu ti univerzum :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: uto dec 14, 2010 3:09 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri dec 01, 2010 1:56 am
Postovi: 26
Lokacija: Earth hibernation!
[-X ehhh.... stvar je da te pojave ne rade ništa loše..samo nam daju do znanja da,da! nismo sami,imamo čuvare koji su uvijek uz nas.. pa da te pitam kako to da iz mojeg iskustva i nekolicine pučnstva foruma( koji su to shvatili),baš kada smo na prekretnici i nijesmo sigurni kojim putem eto ti iz mraka svijetlo i nadasve obrnuto!??? znaš.. nijesu svi električari da se igraju strujom al nijesu ni izabrali ( bar ne svjesno) upravo taj phenomen.... mi jesmo bića svijetlosti! imamo nevjerovatnu moć... al do te stvarnosti treba još nekoliko tranzicija dosegnut kako bi u potpunosti služili kreaciju Svemira....

_________________
Et in arcadia ego!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: uto dec 14, 2010 3:18 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri dec 01, 2010 1:56 am
Postovi: 26
Lokacija: Earth hibernation!
jeremija je napisao/la:
A cime ste se igrali pre nego su se pocele javljati te cudne pojave :)

Postoje 2 opcije, ili ste probudili neku nekanalisanu energiju, u tom slucaju pojave nebi smele biti konstantne vec iskljucivo se javljale na odredjeno pobudjivanje.

Druga opcija, niste sami!

Obicno je to uzrok takvih pojava, kretanje vasih pratilaca u vasoj blizini. Ko vas i zasto prati? Opet ima veze sa time cime ste se igrali pre nego je to pocelo, ili ko vas to toliko mrzi!

Inace vremenom svako nauci da to kontrolise samo ukoliko to zeli.

Najzanimljiviji primer koji mi se desio ovog leta, je bio da su u jednom trenutku, prestale da rade sve sijelice dok je sve ostalo radilo, a onda su sve proradile, cak i one pregorele samo su se palile i gasile na pogresnim prekidacima, sto je nemoguce, el. instalaciju sam ja radio i dobro znao o cemu se radi.

Jos jednom se desilo slicno, isto su proradile i pregorele sijelice.

Pojava obicno ima veze sa prekomponovanjem stvarnosti, u oba slucaja sam odmah znao da je vreme za kontra udar.

Skoro sam se susreo sa nekim samanima, i neke stvari su mi mnogo jasnije, rec je o ruskim samanima koji samanizam vide i praktikuju na pravi nacin, posle seansi, oko tela je toliko pratece energije, da nijedan uredjaj nije imun na vasu blizinu.

No nema razloga za strah, osnovno pravilo koje se postuje u nevidljivom, nema napada ukoliko neko nije prihvatio izazov, opustite se i samo odmahnite rukom :)







iz Plejada!!!!!!!!!!
''...Originalni stvaratelji Zemlje su bili clanovi Obitelji Svjetla - bica koja su radila i koja su povezana sa jednim aspektom svjesnosti zvanim SVJETLOST. SVJETLOST je INFORMACIJA. ..''

_________________
Et in arcadia ego!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: čet dec 16, 2010 3:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet dec 16, 2010 2:36 pm
Postovi: 3
E Jeremija care, vec sam se nagledao toliko cudnih stvari da mi se i ne pise o njima, ali ovo si tako dobro napisao i opisao da sam morao dodati par recenica, cisto radi podjele iskustava:

- kod mene su se te pojave pocele desavati nakon petljanja sa stvarima tipa TM i razne vrste meditacija, te nakon vise godina mi je dosadilo da primjecujem kada se sijalice gase, eksplodiraju, tv mijenja kanale, nestaje slike, kompjuter u odredjenom i znacajnom trenutku prestaje raditi itd itd.
Ja tu energiju zovem jednostavno "struja" mada ima različitih oblika.

Evo jos malo "koincidencija":

- i ja pratim ovaj forum godinama i bas sam se danas odlucio javiti, nakon sto sam skoro slucajno otvorio ovaj post. Tema je starija ali eto bas ovih dana ste je ponovo aktivirali vasim postovima.

- i ja sam se nakon povelikih muka konsultovao s raznim samanima (ruskim), i tacno je moze se pomalo to kontrolisati ali nikada do kraja, ili niko nije htjeo da mi pokaze kako se kontrolise do kraja

- posebno su me nervirala desavanja nakon sto se ja nadjem u stanju ljutnje ili bijesa - dakle daleko od meditacije ili nekog mirnog stanja svijesti kada bih kao aktivirao neku visu energiju, jedan period je u tim momentima dolazilo i do eksplozije sijalica, a narocito do kvara kompjutera

Napokon, da skratim, posebno mi se svidja tvoj zakljucak/uputa: "nema napada ukoliko neko nije prihvatio izazov, opustite se i samo odmahnite rukom" - to je do sada najbolji odgovor na takve pojave, s obzirom da zaista ne znam da li bi takve pojave trebalo tretirati kao nekontrolisane kanale energije ili prisustvo nekoga ko bi se rado nasalio s vama, ili ...

Lijep pozdrav


jeremija je napisao/la:
A cime ste se igrali pre nego su se pocele javljati te cudne pojave :)

Postoje 2 opcije, ili ste probudili neku nekanalisanu energiju, u tom slucaju pojave nebi smele biti konstantne vec iskljucivo se javljale na odredjeno pobudjivanje.

Druga opcija, niste sami!

Obicno je to uzrok takvih pojava, kretanje vasih pratilaca u vasoj blizini. Ko vas i zasto prati? Opet ima veze sa time cime ste se igrali pre nego je to pocelo, ili ko vas to toliko mrzi!

Inace vremenom svako nauci da to kontrolise samo ukoliko to zeli.

Najzanimljiviji primer koji mi se desio ovog leta, je bio da su u jednom trenutku, prestale da rade sve sijelice dok je sve ostalo radilo, a onda su sve proradile, cak i one pregorele samo su se palile i gasile na pogresnim prekidacima, sto je nemoguce, el. instalaciju sam ja radio i dobro znao o cemu se radi.

Jos jednom se desilo slicno, isto su proradile i pregorele sijelice.

Pojava obicno ima veze sa prekomponovanjem stvarnosti, u oba slucaja sam odmah znao da je vreme za kontra udar.

Skoro sam se susreo sa nekim samanima, i neke stvari su mi mnogo jasnije, rec je o ruskim samanima koji samanizam vide i praktikuju na pravi nacin, posle seansi, oko tela je toliko pratece energije, da nijedan uredjaj nije imun na vasu blizinu.

No nema razloga za strah, osnovno pravilo koje se postuje u nevidljivom, nema napada ukoliko neko nije prihvatio izazov, opustite se i samo odmahnite rukom :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: sub jun 04, 2011 9:08 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri dec 01, 2010 1:56 am
Postovi: 26
Lokacija: Earth hibernation!
eh....da. ugl da ne filozofiram,to su poruke,nešto kao morseov kod,al na malo drugačiji način. stvar je takva,da mi/vi/oni/ja svi kojima se to događa,su povezani sa događajima koji tek slijede,na način da če nam bit lakše raspoznati ''dobre dečke'' od ''loših''....a ujedno i za neku vrstu komunikacije.... usko je vezano za brojeve 1 i 2 u kombinacijama kako nam se prikazuju,jedna riječ za to je ZNAKOVI. mjesta za strah nema,iako je malo plašljivo na neki način... bit je da ih treba slijedit,jer nije ništa loše :wink:

_________________
Et in arcadia ego!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: čet jul 07, 2011 8:42 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet nov 20, 2009 11:47 am
Postovi: 12
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Pozdrav svima,

Ja sam otvorila ovu temu dosta davno i opet me igrom slucaja put navede ponovo na ovaj forum i koliko god to glupo zvucalo, drago mi je da nisam sama jer sam se fakat pocela brinuti.
Fenomen sijalica i dalje traje..a situacije su raznorazne..mogu biti umorna, isrcrpljena, pod stresom a isto tako dok setam, dok sam opustena i slicno al ono sto sam primjetila nikada se ne javlja dok sam ljuta, mozda ima veze sto sam naucila osjecaj ljutnje da kontrolisem.
Ono sto se pocelo jos desavati a sto mi se nije desavalo prije upravo je to da su se odredjene tehnicke stvari oko mene pocele kvariti ili pak popravljati..od tona na radio frekvenciji do mobitela, digitalnog foto aprata i slicno.
I da, ja se iskreno nisam ni sa cim "igrala". Ono sto je specificno kada sam ja u pitanju je to sto imam tako jake i stvarne snove..cesto cak i lucidno sanjanje, do toga da snove mogu nastaviti i nakon budjenja ili neku narednu noc. Ali to traje cijeli zivot tako da ne mislim da sam se bas sa tim igrala. :) Uglavnom hvala svima na odgovorima.. :love5:

_________________
#generacija pakla#


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: sub jul 09, 2011 4:06 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, događaju se takve stvari, a razlozi su odlično opisani ovdje:

viewtopic.php?f=7&t=11&start=420#p113075

:hello2:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paljenje/gasenje i treperenje svijetla
PostPostano: sri aug 10, 2011 11:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 16, 2007 3:44 am
Postovi: 21
trebali bi napraviti nekakav susret,zamislite grupu ljudi koji imaju ta dešavanje... cijeli grad bi bez struje ostao :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 89 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz