Sada je: ned apr 28, 2024 12:49 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Put tokom zivota
PostPostano: čet jul 02, 2009 12:09 am 
Pozdrav ljudi.

Admini, ako ovo negdje treba drugdje ubacit ubacite no cini mi se da je ovo vise manje odvojena tema sama za sebe nekako.

Metaforicki, biblijski receno postoje 2 svijeta ( Pakao i Raj ) te Cistiliste unutar kojeg se cistimo ili ne. Ovisno o nama samima.
Spominjem, cistiliste, pakao, raj jer sama 'moc rijeci' docarava jako puno toga odmah pa da ne izmisljam neke nove rijeci.

Malo sam razmisljao o tom pojmu kao takvom koliko god abstraktan te sam po sebi ne istinit bio no znate sta cu ja vama rec, metaforika ima smisla na neki nacin.
Kad malo pogledamo, Pakao bi bio mjesto di su prljave duse. U ovom slucaju, stvarno vise manje, reklo bi se da je to OPS strana.
Raj bi opet, bio mjesto ljubavi, postivanja, bla bla bla... Da ne duljim i to bi se svrstavalo u OPD.

Metaforicki receno, po svemu sudeci izgleda da je zemlja defakto cistiliste nekakvo unutar kojeg imamo mogucnost odabira di cemo i kako cemo. Sad, po svemu sudeci, logicno gledano, mi moramo prozivjet to ovdje, sada i ovaj momenat, sve to tu na zemlji da bi mogli doslovce se odlucit jer podsvijesna odluka, odluka svijesti te same duse kako se kaze mora biti jednoglasna.

Sad sve ovisi o entitetu i tome tko smo bili i sto smo mi zapravo. Isto tako ovisi i o ovoj fasadi koju imamo na sebi te iz koje se malo po malo budimo no smatram da je zemlja, nekim abstraktnim nacinom, smijesnim vise manje, cistiliste nekakvog oblika. Nekakva tranzacija izmedju svjetova kao sto je 4ti i 5ti denzitet di se odlucujemo.

Imam takav feeling. Posaljite me u rodno mjesto ako je ovo previse debilno.

Mislim da je poanta ovog zivota ocistit se. Naucit lekcije kako se cistit kroz materijalno stanje bica a defakto i svijesti.

Pozdrav.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Put tokom zivota.
PostPostano: čet jul 02, 2009 9:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 09, 2009 11:40 am
Postovi: 41
Lokacija: Nadolazece
Mislim da uopste ne postoje pakao i raj,ni biblijski ni metaforicki.Po meni,u samom startu polazimo od pogresne cinjenice...o postojanju pakla i raja.

Planeta zemlja moze bez ikakvih problema da bude raj,samo kad bi ljudi bili drugaciji...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Put tokom zivota.
PostPostano: čet jul 02, 2009 10:02 am 
Dokle vise je napisao/la:
Mislim da uopste ne postoje pakao i raj,ni biblijski ni metaforicki.Po meni,u samom startu polazimo od pogresne cinjenice...o postojanju pakla i raja.

Planeta zemlja moze bez ikakvih problema da bude raj,samo kad bi ljudi bili drugaciji...


Ma naravno da ne postoje i da su to fikcije izmisljene da ljude zabiju dolje no ima smisla, promisli malo.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Put tokom zivota.
PostPostano: čet jul 02, 2009 10:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
noxten je napisao/la:
Metaforicki, biblijski receno postoje 2 svijeta ( Pakao i Raj ) te Cistiliste unutar kojeg se cistimo ili ne.

cistiliste ne postoji wise. watikan d.d. je prije par godina putem chanelinga sa (pre)swetim jahwom/"bogom"/reptilom(?) odlucio da cistiliste kao takwo wise ne postoji. pa sad biraj narode: gori ili doli?

:angel4:

a sad salu na stranu! \:D/

sto se tice raja i pakla dawno sam citao da su to ustwari astralni swjetowi gdje astralno tijelo "prowodi" wrijeme do sljedece reinkarnacije.
astral je zaseban swijet fine strukture koji postoji kao dwojnik swake planete na kojoj ima ziwota. u ewoluciji swijesti sluzi kao medjuetapa, u kojoj duse borawe neko wrijeme, do nowe reinkarnacije u fizickom swijetu. astralni swijet je gradjen od fine supstance, od kojih se sastoji i astralno tijelo.
postoje 7 astralnih swjetowa te astralno tijelo dospjewa na onaj niwo koji odgowara njegowoj swijesti, odnosno tamo gdje se wibracija mentalne swijesti poklapa s energijama swijeta strala. niwo swijesti tj. finoca misli ljudskog (astralnog) bica jeste kljuc kojim se otvaraju vrata odgovarajuceg astrala, zbog cega ne postoji mogucnost da jedno astralno tijelo dospije u neodgovarajuci astral. pojedine religije srednje i gornje slojewe niwoe astrala pogresno naziwaju "rajem" i smatraju da se nalate na nebu, a donja dwa niwoa "paklom", treci "cistilistem", pogresno ga smjestajuci u dubinu zemlje. pojedine swjetske religije boravak dusa u astralu kwalificiraju kao nagradu i kaznu. takwo wjerowanje postoji zbog ljudskog shwacanja nagradjiwanja i kaznjawanja, koje swe mjeri prema materijalnom nacinu, kojim se islazuje dobitak i gubitak.
vecina ljudskih dusa, kada napusti fizicko tijelo odlazi na onaj niwo astrala koji odgowara niwou njihowe swijesti. dusa cija je swijest za wrijeme "borawka" u fizickom swijetu tezila plemenitosti, naci ce se na onom niwou gornjeg astrala koji odgowara stupnju njenog duhownog razwoja i obrnuto.
duse borawe u astralu da bi naucile ono sto nije moguce nauciti kroz ziwotna iskustwa u swijetu cwrste materije, itd...


owo je odlomak (modificiran) iz knjige pomiriti se sa sobom od dragise milowanowica...

poz...

:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Put tokom zivota.
PostPostano: čet jul 02, 2009 1:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
noxten je napisao/la:
Ma naravno da ne postoje i da su to fikcije izmisljene da ljude zabiju dolje no ima smisla, promisli malo.


Ne razumijem, kakvog smisla ima?

Jedini smisao u paklu i raju je da se mase drze zastrasene i poslusne... Pogledaj, vlade i vladari su dolazili i odlazili, no vjerske institucije su jos tu, jer su uspjele da dovoljno zastrase mase...

Jedini pakao koji dosita postoji je ovo sto mi pravimo od zemlje, iako nam je sve moguce dala... i sve to uz odobrenje svetih knjiga... :shock:

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Put tokom zivota
PostPostano: pet jul 10, 2009 8:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
za mene je raj metafora za OPD opredjeljenje, pozitvivni pricip (aktivni - daje energiju), bijelo, a pakao metafora OPS, negativni princip (uzima energiju, (crno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Put tokom zivota
PostPostano: sub mar 20, 2010 1:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
raj, pakao, drvo, zemlja, ista stvar.
bitno je da shvatiš smjerove u kojima možeš ići


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 92 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz