Sada je: pet maj 10, 2024 6:29 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 178 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: čet jun 25, 2009 11:01 am 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Možda navedena opaska i ne spada u temu "laganje sebe" slažem se sa galaksijom, a što se tiče sukoba između Arje i mene ja ga nisam tako doživio, naprotiv, bila je to po meni, komunikacija vredna pažnje, a naravno sve su samo lekcije trećeg denziteta i fizičke stvarnosti. Sa ovim sam istrošio navedenu temu. Lijep pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: čet jun 25, 2009 11:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
juzni krst je napisao/la:
Sve državne službe i službenici su uniformisani da bi mi imali prema njima poštovanje, da nekažem strah, jer prikazani su nam kao različiti. Razmislite, "sve ima svoju svrhu i razlog".


Zanimljiva primjedba.

Ne znam koliko primjedba ima veze s bojama moderatora i administratora jer su te stvari u startu određene progamom foruma , mada se mogu i podešavat , al primjedba je zanimljiva za analizu nečega šta se zove policija , odnosno točnije policijska diktatura.

Zašto policija ima plavo crvena rotirajuća svijetla na svojim autima ?

Odgovor je malo čudan , al eto : na Orionu vlada policijska diktatura , to su kopirali od njih.

Večina ljudi kad vidi policajca tj uniformu i kad vidi npr rotirajuća policijska svijetla se blokira.

Razlog je podsvijestan. Svi su više manje prošli kroz to ( torturu u nekom od prijašnjih života ) na ovaj il onaj način i onda kad se ovo pojavi ispred njih , um se jednostavno blokira.

Blokada.

Može se provesti anketa među populacijom , vrlo jednostavna , obuci policiju u svečanu uniformu i obuci ih u plavu.

Stanovništvo će biti ljubaznije s ovima u bijelom , nego s ovima u plavom.

Ovih u plavom se boji , dok s ovima u bijelom je otvorenija.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: čet jun 25, 2009 12:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Hijerarhija u materijalnom svijetu je odraz hijerarhija koje postoje u duhovnom svijetu jedino sto je ovdje izokrenuto shvaceno u smislu dozivljavanja sebe na nekom hijerarhijskom stupnju i gledanja drugih na drugim hijerarhijskim mjestima.
Razlicita emotivna/mentalna reakcija u prisustvu autoriteta i nekoga tko nema taj autoritet je posljedica unutarnjeg stanja covjeka a ne vanjskim uticajem postojanja te hijerarhije.
Kad bi svatko sebe dozivljavao skladno na mjestu na kome se nasao tj postovao svoje mjesto i necije drugo mjesto bilo da je ono spoljno "iznad/ispod " ne bi se subjektivno gledalo na neciji hijerarhijski polozaj u smislu ugrozenosti ili vaznosti .
Recimo covjek kad prolazi skupim autom putem rijetko razmislja da nije bilo onog fizickog radnika koji je pravio taj put da bi se on mogao sad i voziti u tom udobnom autu i tu lezi korijen nesklada u hijerarhijama u ljudskom Egu koji misli da je vise ili manje vrijedan.

Ideja o spoljnoj jednakosti u materijalnom svijetu je utopija , postoji samo mogucnost dubokog postovanja za svacije mjesto i ulogu koju ima kao i potpuno prihvatanje svog mjesta u svijetu u kome se nalazi.

Mi u biti lazemo sebe kad objasnjavamo svoju ideju o jednakosti kao neku vrstu pravednosti medju ljudima, vrlo cesto je iza toga skriveno nezadovoljstvo svojim polozajem , ulogom i kolicinom auotoriteta koji nam je dat.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: čet jun 25, 2009 12:30 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4213
spyro je napisao/la:

...Stanovništvo će biti ljubaznije s ovima u bijelom , nego s ovima u plavom.

Ovih u plavom se boji , dok s ovima u bijelom je otvorenija.


Možda bi onda bilo najpoštenije da se skinemo goli?! U svakom slučaju, ispitaćemo i tu mogućnost jer s obzirom da subjektivnost i laganje sebe idu ruku pod ruku, teško da će ikakva boja odgovarati svakome.

Evo i jedan prijedlog:

slika

Spyro, može li ovako?

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: čet jun 25, 2009 12:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Sophia je napisao/la:
Mi u biti lazemo sebe kad objasnjavamo svoju ideju o jednakosti kao neku vrstu pravednosti medju ljudima, vrlo cesto je iza toga skriveno nezadovoljstvo svojim polozajem , ulogom i kolicinom auotoriteta koji nam je dat.

Pozdrav.

=D> :thumbup:
pravo u sushtinu :love3:
zato je "misionarski" post juznog krsta sasvim :ontopic:
'biti veci katolik od pape' je Igra vec vidjena toliko puta i na forumu i shire da je reci deza vu vec preizlizano
obichno takvi kad postanu moderatori ovde ili na drugom mestu svoje Ime podvuku zutim josh triput
a nikove onih koji nemaju strahoposhtovanja i obozavanja njegove misije oboje crnim da im ni imena ne gleda :mrgreen: :wink:

a i ovo je :ontopic:

galaksija je napisao/la:
spyro je napisao/la:

...Stanovništvo će biti ljubaznije s ovima u bijelom , nego s ovima u plavom.

Ovih u plavom se boji , dok s ovima u bijelom je otvorenija.


Možda bi onda bilo najpoštenije da se skinemo goli?! U svakom slučaju, ispitaćemo i tu mogućnost jer s obzirom da subjektivnost i laganje sebe idu ruku pod ruku, teško da će ikakva boja odgovarati svakome.

Evo i jedan prijedlog:

slika

Spyro, može li ovako?

...


do jaja :mrgreen:

:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: čet jun 25, 2009 1:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Poanta je u tome , a šta je netko već prije napisao , da nije problem u boji već da vidimo zašto je to tako u nama unutra.

Onog trena kad se otkrije osnovni razlog zašto nam plavo ( il crveno il uniforma kao takva ) bode oči , ona prestaje imati utjecaj na nas.

Do tada , za večinu populacije , plava uniforma u podsvijesti simbolizira i simbolizirat će nametanje kontrole.

To Iluminati znaju i zato su policijske uniforme plave boje , a ne npr žute il neke druge "nježnije" boje.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: čet jun 25, 2009 1:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
galaksija je napisao/la:
spyro je napisao/la:

...Stanovništvo će biti ljubaznije s ovima u bijelom , nego s ovima u plavom.

Ovih u plavom se boji , dok s ovima u bijelom je otvorenija.


Možda bi onda bilo najpoštenije da se skinemo goli?! U svakom slučaju, ispitaćemo i tu mogućnost jer s obzirom da subjektivnost i laganje sebe idu ruku pod ruku, teško da će ikakva boja odgovarati svakome.

Evo i jedan prijedlog:

slika

Spyro, može li ovako?

...


Ne valja. :mrgreen: :toothy2: :mrgreen:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: čet jun 25, 2009 1:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
slika

:mrgreen: E , ovo već može. :mrgreen: :D

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: čet jun 25, 2009 2:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Ovo je zanimljiva tema i ne bi je trebalo miješati sa subliminalnim porukama.

Evo tema o subliminalnim porukama ovdje :

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=5&t=1562

Primjedba južnog krsta o bojama moderatora i administratora mi ne stoji jer je to unaprijed određeno programom foruma itd itd , a i ne znam kome to smeta jer je to ne bitno.

On se ustvari dotakao jedne druge teme , a to su subliminalne poruke , šta je samo po sebi posebna tema jer jednostavno je , a i kad bi se je išlo raščlanjivat samu za sebe , vjerovatno bi ju se moglo rašlaniti najbolje po reakcijama koje te subliminalne poruke stvaraju , pa bi tako neka osnovna podijela bila na pozitivne i negativne , npr Pamela Anderson ( plavuša , rasna , samo uzeto za primjer ) je sama po sebi kod muškaraca uglavnom ( bar bi trebala biti ) pozitivna subliminalna poruka. Itd itd itd , neću ovdje o subliminalnim porukama jer ima posebna tema za to. Ok.

Šta se tiče laganja samoga sebe :

Analitički um nikad ne griješi. Kad pogriješi onda se pokušava opravdati na sve načine. Jedan od tih je generaliziranje , npr : sve je to isto , i svi tako rade. Drugi je dramatizacija , vrti film non stop u krug i pokušava sam sebi pronaći potvrdu da je ispravno postupio iako zna da i nije baš itd itd. Al on je analitički um i on nikad ne griješi , jel tako , zato je on uvijek u pravu. :roll: :mrgreen: :D

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: čet jun 25, 2009 6:50 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Citat:
Ideja o spoljnoj jednakosti u materijalnom svijetu je utopija , postoji samo mogucnost dubokog postovanja za svacije mjesto i ulogu koju ima kao i potpuno prihvatanje svog mjesta u svijetu u kome se nalazi.

Mi u biti lazemo sebe kad objasnjavamo svoju ideju o jednakosti kao neku vrstu pravednosti medju ljudima, vrlo cesto je iza toga skriveno nezadovoljstvo svojim polozajem , ulogom i kolicinom auotoriteta koji nam je dat.


Ovo je ziva istina. Kad bi covek seo u policijski auto, vozio bi se kao policajac. Znam iz licnog iskustva. Nema to veze sa jednakoscu, nego sa nedostatkom moci. Priznajem da sam zloupotrebio dosta puta polozaj na kom se nalazim.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: ned jun 28, 2009 7:03 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Možda navedena opaska i ne spada u temu "laganje sebe" slažem se sa galaksijom, a što se tiče sukoba između Arje i mene ja ga nisam tako doživio, naprotiv, bila je to po meni, komunikacija vredna pažnje, a naravno sve su samo lekcije trećeg denziteta i fizičke stvarnosti.


Nisam ni ja – nemam osećaj sukoba u vezi sa našom kratkom diskusijom. Dvoje ljudi kaže kako doživljava neku situaciju. Vremenom se nauči da se iznese sopstveni doživljaj neke situacije bez etiketiranja onog drugog i bez projekcija.

Ona je i pokušaj nalaženja/pružanja balansa, makar podsvesno. Razumem to.
Mislim da ipak umem da osetim kako prisustvo zlobe, tako i njeno odsustvo.
Bez obzira na pakovanje.

No, bez obzira. :wink:
Kao što sam i nedavno imala prilike da kažem:
HVALA, OM!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: pet jul 10, 2009 7:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
uhvatih brzim skenom kako ljudi krive roditelje....
e pa... jedna uputa roditeljima je glasila ovako: vi jeste rodili djecu, ali ona nisu vasa, vi ih mozete uciti i ciniti slicnim sebi, ali ona nikad nece biti ista kao vi, i ono sto niste bili vi nebi trebali biti ni oni...
znači, svatko od nas je apsolutna individua i kopija ) ... kreiramo laži zato sto nam smeta istina, tj naše mane i sklonosti ka lošem, zato ih omotavamo ili opravdavamo i na taj način saniramo učinjenu štetu nakon orkana, ali orkan ce opet doci i opet napravit stetu, znaci treba razbit oluju da nebi bilo orkana, znaci spoznat laž i suočit se sa nedostatcima i ispraviti ih ili ih prihvatiti kao sastavnu cjelinu bića, jer inace to je samo nova frustracija... vecina prestava o losem sebi namece upravo društvo, procesom socijalzicaije gdje nam namece kalupe s kojima se moramo podudarati, ako se nepodudaramo onda nam to smeta, a ubiti nebi smijelo biti tako...kalupi nesmiju postojati...

a kopija smo zato sto cineci drugom zlo cinimo i sebi zlo,cineci dobro i nama je dobro, karma, ako si pošten i netko te zezne, nema veze to ti je otplata duga proslog zivota...nekad tamo davno valjda...
e sad, ako nekog simpatiziramo i idealiziramo a nekog drugog omalovažavamo i podjenjujemo, to radimo i sebi, jedan dio nas je savršen a drugi minoran, a znamo da i jedni i drugi kao i mi imamo prednosti i mane...
ii trebali bi biti ravnodušni i realni prema drugima jer tako cemo biti realni i prema sebi, i uvdijati nedostatke i ispravljati ih, sve ostalo je maska....

a sto ljudi jos lazu? paa egocentrizam i naravno podsvjesni program da sebe gledamo kroz oci drugih ljudi :D objasnio neki psiholog

:blob: volim ovaj smajli :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: pet jul 10, 2009 8:57 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Citat:
a sto ljudi jos lazu? paa egocentrizam i naravno podsvjesni program da sebe gledamo kroz oci drugih ljudi


A kad bi toga bili svesni, posmatrali sebe uvek kad lazemo ili hranimo ego, to bi bilo resenje. Jedini je onda problem sto smo toga uvek nesvesni.

Citat:
"Upravo je to meditacija: posmatranje svojih akcija, bilo fizickih ili mentalnih. Kada mozes da posmatras svoje aktivnosti, misli osecanja-treba posmatrati ove tri dimenzije-kako tvoja paznja raste, uci ces u cetvrto, u TURIJU. Mandukja upanisada govori o cetvrtom. Posmatrajuci tri, doci ces do cetvrtog-samo posmatrajuci; ne radi se tu o nikakvom pokusavanju. Pokusaj je identican sa naporom; posmatranje predstavlja opustenost, potpunu opustenost, samo posmatranje, bez obzira sta se javlja. Mozes jednostavno posmatrati, i sve ce biti veoma izrazajno. Samo posmatrajuci, uocices da posmatrac nije ono sto posmatra, da svedok nije ono cemu svedoci. Pocece da se desava odvajanje, razidentifikacija od kompleksa um-telo. I u toj samoj razidentifikaciji, poceces da se centriras, da se utemeljujes u srcu svog bica. Tada ce se pojaviti spontanost. Tu se ne radi o nikakvom praktikovanju. Radi se samo o posmatranju onoga sto se desava u vama, tako da jednog dana mozete postati svesni svoje svesnosti".

"Jedino sto ne treba da zaboravite jeste da stalno posmatrate ego, i tako ga nikada necete naci-niko ga nikada nije pronasao. Ko god ga je trazio, nije ga pronasao, a oni koji su pokusali da ga se otarase, u tome nisu uspeli. Nemoj ni slucajno da odbacis svoj ego. Shavti ga, budi ga svestan, prinesi svetlost svesnosti i pogledaj-nikakav ego neces otkriti. Neces ga pronaci, pa se ni ne postavlja pitanje kako ga odbaciti. Nemoj ga nikako odbacivati. Ako ga odbacis, vratice se u nekoj drugoj formi. Ego je samo navika, navika iz neznanja, nesvesna; uvek ce se vratiti. Nemojte je odbacivati, samo je posmatrajte i nigde je necete pronaci. Samo ga budite uvek svesni"


Iz Philosophia ultima, o egu.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: pon aug 03, 2009 8:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Citat:
I sad bi ovo trebalo prebaciti u temu Laganje sebe, a i ostalih.
Ima li neko muda da pita zenu ili devojku: Zasto me volis? I da onda postavlja pitanje: A zasto?, do kraja.
Znate li koji je krajnji odgovor, koji je razuman? Voli te zato sto dobija nesto od tebe. Korist. Dobija paznju, energiju....., ali ljubavi tu nema. Ko to od nas zna davati ljubav? Kako to izgleda? Davati ljubav.


Kopirala sam ovaj citat iz teme o kontejnerima, jer mi se čini da je bolje da ovdje pišem o tome.
Evo što sam htjela reći: Sve je na svijetu i u svemiru neka korist. Vidjet ćeš da je tako ako malo bolje razmisliš o tome.
Npr dijalektički materijalizam gdje postoji borba i jedinstvo dviju suprotnosti - jedna suprotnost ima korist od druge jer jedna bez druge ne mogu postojati.
Ili, silazna zraka Kreacije, gdje duhovno rađa materijalno - čemu to? Zašto?
I odmah protu-reakcija: Uzlazna zraka u kojoj se materijalno mora uzdići do duhovnog.
?????
Zašto Bog stvara svijet da bi ga onda opet vratio sebi? Čemu to tzv osvještavanje materije? Čemu sve te lekcije koje svaka duša treba naučiti? Što onda kad ih nauči?!
Čemu sve?
Budi siguran da je iza svega nekakva Korist, a koja i čija, o tome možemo samo nagađati....

Ništa nije besplatno, niti je išta dano samo po sebi.
Ako nemaš u sebi nešto onda to ne možeš dati. Nisi li osjetio što je to ljubav, ni drugome nećeš moći omogućiti da je osjeti. Ako ne znaš neku lekciju, o njoj nećeš moći podučiti nikoga. Sve je to kao štafeta, samo ide dalje. Beskrajna razmjena materijalnih i duhovnih dobara gdje smo mi samo posuda iz koje se može izliti samo ono što se prethodno u nju ulilo...

Tako je i u ljubavi, naravno, uvijek prisutna nekakva korist. Voliš nekoga jer ti tako godi, došlo ti je tako, prepoznao si ga, vezao se uza nj. Sve je to tvoja vlastita Korist. Nije bezrazložno a još manje bezuvjetno.
Bismo li ljubili i da nam npr ljubav nanosi neprekidnu oštru bol u cijelom tijelu - bi li ljubav i onda bila tako uzvišena i željena stvar, opjevana i hvaljena na sve strane kroz sva vremena? Ne bi. Bila bi nešto što treba pošto poto izbjeći.
Ili u religiji: Svi žele biti dobri i plemeniti i kako je propisano da moraju biti, a zašto? Da li možda zato što im se sviđa takva slika o njima samima i žele je ponijeti sa sobom zauvijek u Vječnost? Teško. Radije zato što se nadaju da će dobrotom POSTIĆI nekakvu milost, zaslužiti dobru sudbinu, sretan zagrobni život, besmrtnost, boravak pored Boga u nekoj vrsti ekstaze itd. Opet korist.

Zašto postoji karma i zašto svaki uzrok mora imati neku posljedicu? Zašto mi naprosto ne možemo postojati i činiti što nas je volja bez da to ima posljedice - osim kad mi odlučimo da ih ima? E pa, ne možemo. Vjerojatno zato jer od toga ne bi bilo nikakve KORISTI Univerzumu, Bogu, Prirodi, Zemlji, Mjesecu.

Nekako mi "bezuvjetna ljubav" ne stoji uz ništa - pa ni Bog nas bezuvjetno ne voli, niti mi sebe i jedni druge, gdje je dakle ta bezuvjetna ljubav, gdje je to "stanje ljubavi" gdje ništa ne trebaš, samo postojati i osjećati se voljenim ma tko bio i ma što radio? To su mi fantazije koje proizlaze iz ega i inercije ... Nešto kao sanjarenje o tome da imamo novaca bez da moramo mrdnuti malim prstom 8)

Da zaključim: Sve je u Svemiru nekakva KORIST - jedino je pitanje na kojem nivou je ta korist, odnosno da li je prešla granicu dobrog ukusa (što je opet subjektivno, naravno) jer očito je da oni koji se prema toj riječi odnose pomalo s gnušanjem pri tome misle na onu najnižu korist s najnižih nivoa postojanja - možda zbog te najniže koristoljjubivosti mnogi i sanjaju o nekakvom svijetu i stanju gdje nema nikakve koristi nego je sve bezuvjetno i besplatno, a čovjek postaje nekakav Izvor neizrecive ljubavi koja niotkud ne mora doći nego nastaje u njemu samome i izvire iz njega u vodoskocima a on je samo šakom i kapom dijeli naokolo, prosipajući je velikodušno poput kakvog Supermoćnog Boga ....

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: pon aug 03, 2009 8:42 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
A zar nije bezuslovna ljubav od Boga to sto je svima dao zivot i mogucnost, pa cak i onim najgorima? (najgorima prema nasem subjektivnom misljenju)
Koliko puta ljudi za nekoga misle kako bi bilo dobro da umre, ali Bog mu i dalje daje sansu. I dalje mu daje priliku.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: pon aug 03, 2009 8:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Rudar je napisao/la:
A zar nije bezuslovna ljubav od Boga to sto je svima dao zivot i mogucnost, pa cak i onim najgorima? (najgorima prema nasem subjektivnom misljenju)
Koliko puta ljudi za nekoga misle kako bi bilo dobro da umre, ali Bog mu i dalje daje sansu. I dalje mu daje priliku.


Daje mu priliku dokle god On, Bog, ima od toga nekakve koristi :wink:

A s obzirom da ljudi pojma nemaju, nije isključeno ni to da ta najgora i najnesretnija duša donosi veću korist Bogu od svih nas poštovanih i sretnih zajedno...

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: pon aug 03, 2009 11:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2009 1:44 pm
Postovi: 58
Ne znam kako da formuliram ono sto osjecam kada pomislim o bezuvijetnoj
ljubavi i Bogu, ali nekako sam siguran da smo mi ljudi, kao i citav niz nizih i visih
oblika postavljeni u cijelome svemiru sa svrhom. imamo veliki
potencijal za razvoj i napredak, iako u zadnje vrijeme svjedocimo opcoj degradaciji covjecnosti. O tome nam govore brojni primjeri.
Primjeri dobrih utjecaja koje su pojedinci i grupe imali na tijek razvoja covjecanstva,
pa samim time i citave planete, a tko zna, mozda i zivota izvan nje, govore o
tome da postoji u nama nekakva teznja za necim visim, sto nije samo vlastita korist.

Zbog nekih pojedinaca je danas nase razmisljanje izuzetno precizno formirano i kompleksno, tj. programirano. Zamislite da su se neki prekretni momenti u povijesti odigrali drugacije. Gdje bi sada bili i o cemu bi i kako razmisljali??

Sama moc kojom mozemo mijenjati stvari, brzina kojom mjenjamo planetu,
sve mi to govori da teorija o koristi, koja je primjenjiva
u slucaju promatranja odnosa vrsta u nekom biotopu jednostavno ne
stoji. Promjene koje stvaramo su jednostavno preradikalne.
Zato i moramo razmisljati radikalno. Pokusavamo racionalizirati stvari,
ali sve cesce trazimo odgovore u drugoj sferi dozivljavanja stvarnosti, onoj metafizickoj.
postepeno se rjesavamo programa, ega, navika, negativnih emocija i prelazimo u sve mutnije vode i uvidjamo da cemo morati promjeniti nacin razmisljanja
da bi upoznali Sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: uto aug 04, 2009 1:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Da... da...
Nešto Više, upoznavanje Sebe, skriveni Smisao, Promjena, Napredak - sve je to lijepo i prekrasno zvuči, vrlo obećavajuće... ali ŠTO SVE TO UOPĆE ZNAČI?

Svi se bjesomučno trude postati duhovni, učiniti najbolje za sebe, iscijeliti se fizički i psihički, saznati svoje prošle živote, saznati svoje mjesto u Poretku Stvari, sve brže i brže jer stiže Val, Zemlja i svi procesi su ubrzani, sveopća žudnja za 4D - a što je to 4D, tko o njemu išta zaista ZNA? - uzdignuti se, razviti se, postati moćniji, utjecajniji ... i dokle tako? Gdje je kraj tom uzdizanju i neprekidnom razvoju, dokle se to ide i što se u stvari hoće postići? Gdje je Konačni Cilj?
Spajanje s Bogom?
A što sam se onda odvajala od Njega ako ću se na kraju opet spojiti?
Martin-u-Zagreb, Martin-iz-Zagreba... ?

Tko kaže da je tamo bolje nego ovdje?
Tko je započeo cijelu tu ludu utrku ?
Šta onda kad se spojim sa svojim Višim Ja - onda ću donositi ispravne odluke, imati uvid u sve, sve vidjeti i znati - i što sad s tim?! Je li TO sreća - savršeni život bez greške..?
Za koga je to sreća? Za mene nije.

Zbog svih ovih stvari i suštinskog neznanja o onome Najvažnijem što me zanima (jer nikakav odgovor mi nisu ni razvoj ni evolucija ni uzdizanje) ja vjerujem da je sve samo nečija Korist ili u najboljem slučaju Dobra Zabava...
Eto, nekome ima smisla spoznaja da je "postavljen u cijelome svemiru sa svrhom" a meni se od toga diže kosa na glavi jer mi se ne sviđa da me se postavlja gdje se hoće sa nekim nepoznatim svrhama ... možda mi naprosto fali poniznosti i imam oholi ego koji sve hoće znati ...

U mojim očima je "težnja za Višim" i te kako vlastita korist... nije vlastita korist samo ono zastarjelo "u se, na se i poda se" - to više nije dovoljno ni najzaostalijima... danas svi hoće Više, hoće se spojiti sa vlastitom Dušom, imati uvid u Smisao Svega, i to je ok, ja osobno bih i više od toga - sudioništvo u Odlučivanju (haha) - ali ako to nije Korist onda znači da je nekorisno, a ako je nekorisno onda je i pomalo besmisleno... ?

BESMISLENOST...
Usred Sveopćeg Reda gdje sve ima svoj smisao, svoju svrhu i korist, čak je i Kaos u službi nekog Višeg Reda, ja čeznem za tim besmislenim i uzaludnim, za IGRAMA gdje se pobjednicima ne dijele nagrade i ne ovjenčava ih se lovorikama, nego ih se baca u bazen odjevene?.. :toothy2:
Meni je dosta sve te koristi i tog Višeg Smisla i tih stepenica Jakobovih i ostalih, gdje je sve potanko isplanirano; čeznem za nepredvidivim, za Wonderlandom gdje nema pravila, ni kozmičkih ni gravitacijskih - možda samo gramatičkih i stilskih :wink: - i gdje je sve moguće... a ne AKO-ONDA... i gdje ako skreneš lijevo, nađeš se zapravo desno... i ako padaš dolje zapravo se penješ gore.... i gdje nitko ni od čega nema nikakve koristi, nitko nema neku svoju svrhu odnosno svatko može imati svrhu koju hoće; negdje gdje je sve ludo i gdje se najveći Smisao krije u najbesmislenijim malim stvarima kojih se svatko treba sjetiti sam za sebe...

Treba mi izmišljanja i maštovitog Laganja, da! :D
Dosta mi je Istine i njene strahovlade i da je uvijek Istina u pravu i svi nešto trče za njom i hoće je se dočepati, ona je kao prava faca ... a jadnu Laž svi kamenuju i ruže, grde na sva zvona, iako od nje žive.. koja nezahvalnost!! :^o

I KNOW, I AM:
:offtopic:

:occasion5:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: uto aug 04, 2009 5:01 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Pa ne izgleda mi da si off topic. I razumem o cemu pricas. :hello2:

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Laganje sebe
PostPostano: sri aug 05, 2009 12:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Meni leganje sebe ide jako jebeno dobro. Nema šta :-)
Jedino se nikako ne mogu prevarit da ucim za ispite... praksom do savršenstva.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 178 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz