Sada je: sub apr 27, 2024 4:15 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Seksualnost
PostPostano: sri jun 17, 2009 11:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jun 17, 2009 10:53 pm
Postovi: 1
Jako zanimljiva tema, budem pročitao pdf pa se javim


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Seksualnost
PostPostano: sub aug 15, 2009 9:16 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Ljubav je davanje. Bespostedno Davanje sebe.
Kada se Daje, ne ocekuje se nista za uzvrat. Bas nista. Ne ljubis nekoga da bi dobio poljubac, nego da bi drugome bilo lepo.
Ljubav je stanje bica. U tom stanju razmisljate kako da udovoljite nekome.
Tu nema onih zenskih igara, niti muskog sovinizma i egoizma.
Kada se Daje, to se radi svom srcem, potpuno se prepustas tome.
Ko daje, dobija desetostruko.
Ljubav ne trazi paznju.
Mi smo neiscrpni rezervoar iz kojeg se moze davati. Sto vise Das, vise Dobijes. Ka da dajes, ne ocekujes nista nazad.
Kada ljudi Vole, kazu da tada nemaju apetit. Nemaju ga jer se najedu energije ljubavi.
Kazu da Ljubav nema oci. Nema je zaista, jer oci pripadaju egu.
Ljubav ne osudjuje, nego u svemu trazi opravdanje i razumevanje.
Ljubav nije logicna.
Ljubav vidi neku drugu Lepotu, koju oko, ego, ne vidi. Nece je nikada ni videti.
Ljubav ne sumnja.
Ljubav uvek zna sta treba da Daje.
Ljubav nema predrasude ni kontejnere.
Ljubav niko i nista ne moze pobediti.
Kada nekoga Volis, polizaces ga i ako ne mirise "lepo". Tebi i onda mirise bas kako treba.
Kada pocnes da ocekujes, sumnjas, logicki razlisljas, Ljubav nestaje.
Ljubav moze da spozna i onaj koji nikada nista nije procitao. Zar to nije pravedno?
Ljubav se ne moze prepricati. Moze se samo pricati nesto o tome, ali vajde nema.

Kada imate osobu koju Volite i koja vas Voli, onda je to izrazavanje seksualnosti i vodjenje Ljubavi. Sve ostalo je samo jebanje.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Seksualnost
PostPostano: ned aug 16, 2009 1:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 9:39 am
Postovi: 50
Lokacija: Treći kamenčić do Sunca
Braaaavo rudar!!!!

:notworthy: :notworthy: :notworthy:

_________________
Čovjekova najveća zadaća u životu je roditi samog sebe. (E. Fromm)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Seksualnost
PostPostano: ned aug 16, 2009 11:39 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Rudaru ne treba "bravo".
Vidite li vi sta vam je pred ocima?
Moje iskustvo. E ovo je za sticky, slepci.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Seksualnost
PostPostano: pon aug 17, 2009 12:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
E ovo je za sticky, slepci.



E, TO se zove kompliment!

Ako se ima na umu da: Kazu da Ljubav nema oci. Nema je zaista, jer oci pripadaju egu. , i : Ljubav vidi neku drugu Lepotu, koju oko, ego, ne vidi. Nece je nikada ni videti..

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Seksualnost
PostPostano: pon aug 17, 2009 1:31 pm 
Moram priznat da momentalno volim, slazem se sa rudarom ali ja rijeci ne mogu naci. Ja se full trudim opisat, koristit logiku i nacin da sam sebi percipiram osjecaj, to je jednostavno nemoguce. Ljubav je po meni nesto sto se zove voljenje duse druge osobe. Kad lezis pored ili kad lezis jedan na drugom i osjetis ne nju, kad osjetis dusu te osobe te kad kroz oci vidis jednu beskrajnost. Kad jednostavno osjetis da su vam duse zagrljenje. Kad pocnes plakat i kad places ko kisna godina bez obzira na godine, bez obzira na spol od srece. Kad se sav treses i drhtis na samu pomisao o toj osobi.

Ma kakav ego hah.... Nea u ljubavi ega... Ego je apsurd za ljubav. Nema tu ni pitanja, nema tu ni razmisljanja. Doslovce si slijep. No to nije zato jer ti to zelis biti takav. Mozes se trudit okrenut to, mozes se trudit razmisljat, mozes trazit nacine da progledas no to je jednostavno nemoguce. Kad se spoje dvije kompatibilne duse, nema tu nicega... To je samo mir i totalno ali totalno blagostanje.

Kad na bilo koji problem pa cak i prekid kazes uredu i kad si sretan. Kad jednostavno znas da si nasao onu osobu sa kojom si ti tocno ono sto ti jesi. Nista vise, nista manje.

Ljubav je perverzna hahah :) Jako perverzna :D


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Seksualnost
PostPostano: pon aug 17, 2009 10:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Ma daj bre Jebite se malo svi!!! :mrgreen:
Ali cekaj.. =; ne mislim na dupla trodupla i raznoprekomultipla znacenja .. nego vodite malo vise sexa ako ste u mogucnosti a manje filozofije oko toga.
Ok prica o ljubavi stoji ali pobogu zar ga toliko komplikujete oko sexa?

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Seksualnost
PostPostano: uto aug 18, 2009 7:00 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Ma niko ne komplikuje. Ono sto 99% ljudi radi je najobicnije jebanje. Ni jedan drugi, blazi i "finiji" izraz za to nema.
Kada nekoga Volis, e to je onda vodjenje Ljubavi.
A sto bi se jebali, ako mozemo voditi Ljubav? :wink: :thumbup:
Mnogo je lepse, mnogo je vise vibracija u tome. Moze biti toliko, da po tri nedelje treperis 24/7. Veruj mi da je jako lepo.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Seksualnost
PostPostano: čet aug 27, 2009 11:43 am 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Muskarci, nemojte napraviti gresku koju sam ja napravio. Kada upoznate pravu zenu, koja zeli da se preda, predajte se bez trunke sumnje, bez zastajanja. One znaju, osecaju. Ne znaju nasim logicko-muskim umovima objasniti kako znaju, ali znaju. Ako budete pokusavali sve logicki da shvatite, ode Ljubav u materinu. Cim se pocne kalkulisati, sumnjati, logicki i kriticki razmisljati o ciljevima zene koja zeli da vam se preda, magija nestaje. Ono stanje megije je Ljubav.

Kaze Isus Bog je Ljubav, a Osho kaze Ljubav je Bog. Tu nema mesta sumnji ni logicko-kritickom kalkulisanju.

Preporucujem knjige Zdrav emotivni zivot i Knjigu o zeni, os Oshoa. Zna on.

:hello2:

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Seksualnost
PostPostano: pet aug 28, 2009 6:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
Kaze Isus Bog je Ljubav, a Osho kaze Ljubav je Bog. Tu nema mesta sumnji ni logicko-kritickom kalkulisanju.

Vidiš u ovom je problem,svi ti mudri ljudi koji su pričali ostalim ljudima o tome šta je važno,koja je svrha života itd.Pričali su o mnogim stvarima ne samo o ljubavi,a gle šta se dogodi.
Oni nisu bili shvaćeni od običnih ljudi i iz tog neshvaćanja su se i rodile mnoge religije i mnoge ideje koje su pogrešne i koje te ljude prikazuju u sasvim pogrešnom svjetlu.
Meni se postavlja pitanje zašto su to radili i o tome uopće pričali ostalim ljudima,jer je očigledno da ti ljudi koji su to slušali nisu bili na razini na kojoj su bili mudri ljudi :-k .
I Gurdjieff ima pravo kada kaže da se neke stvari moraju držati u tajnosti,to je zbog toga što će ostali ljudi te ideje shvatiti na svoj način (na svom nivou na kojem su),zato se i događaju ovakve stvari koje su se dogodile u vezi religija.Sve naopako :-s

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Seksualnost
PostPostano: pet aug 28, 2009 8:57 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Pa sto se tice biblije i onoga sto je Isus rekao, ne mozemo znati ni sta je sakriveno. Medjutim, Osho to jako dobro objasnjava, veruj mi. Kroz jedan tekst od 20 i kusur strana, mene je doveo do takve vibracije kao da mi se ponovio onaj duhovni orgazam, samo dobrim pojasnjenjem. Zna to pribliziti.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: uto jan 26, 2010 10:25 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 15, 2010 11:22 am
Postovi: 4
Rudar je napisao/la:
http://rs644.rapidshare.com/files/217415973/Osho_-_Tantra-spiritualnost-seks.pdf

Ovde sam nasao. Izuzetno je vredno pricitati, a pogotovo isprobati. No smatram da se to ne moze postici sa svakom osobom. Zamisliti ne mozes, ali je iskustvo jedinstveno. Izuzetno jako, a pogotovo je interesantno sto to mozes posle ponoviti sam, samo uz dobru koncentraciju. Toliko ti treperi celo telo, da ne mogu uporediti sa nicim.




Da li bi bio toliko ljubazan da stavis taj text ovdje na forum, molim te? http://rs644.rapidshare.com/files/21741 ... t-seks.pdf
Ne da mi nikako da ga download.....
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Seksualnost
PostPostano: sri jan 27, 2010 12:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
imaju ogranicenja za free korisnike - ponekad treba cekati i po pola sata, pogotowo kada je u pitanju wecernji dio dana i noc. moras biti strpljiwa - pricekaj 5-6 minuta pa pritisni reload. moralo bi onda prihwatiti...

8)

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Seksualnost
PostPostano: sri jan 27, 2010 3:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
bad.ass je napisao/la:
imaju ogranicenja za free korisnike - ponekad treba cekati i po pola sata, pogotowo kada je u pitanju wecernji dio dana i noc. moras biti strpljiwa - pricekaj 5-6 minuta pa pritisni reload. moralo bi onda prihwatiti...

8)
krivi ti je link izgleda...probaj ponovo
Kod:
http://rs644.rapidshare.com/files/217415973/Osho_-_Tantra-spiritualnost-seks.pdf

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Seksualnost
PostPostano: uto feb 23, 2010 9:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 30, 2009 3:36 pm
Postovi: 76
extra mentalne masturbacije,
tantra je originalno značila potpuno odricanje od sexa,ali se razvio nekakav kompromis jer su ljudi slabi,kroz "tantrički seks" s kojim se nastoji umanjiti gubitak energije kroz odlaganje ejakulacije


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 83 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz