Sada je: uto maj 14, 2024 1:42 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 529 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pet okt 22, 2010 8:46 am 
Evo naletio sam na nešto moguće interesatno što je proisteklo iz prakse Louise Ireland Frey, hipnoterapeutkinje koja je nastavila stopama Fiore i Baldwina i u svojoj knjizi "Freeing the Captives" u kojoj opisuje slučajeve iz prakse SRT-a (Spritual Releasement Therapy), na str.176-177 kaže slijedeće:

Citat:
I have found very few exceptional cases of a Higher Mind that seemed to be not much higher then the client's conscious level. It might have been that the usual techniques of my hypnotic methods did not manage to contact the true Higher Self of these few clients, or it may be that the Higher Mind or Soul was noticeably less evolved than normal in these several persons. The Spriritual Advisors who came when I asked for then also seemed to be more earthy than truly spiritual. At present I am still uncertain as to the causes of these cases. Past lives of these clients were abnormal, a few bordering on the psychopatic, with little or no moral sense or conscience, as if the Soul were spiritually incomplete.

ili u prijevodu ovako nekako:
Citat:
Našla sam samo nekoliko izuzetnih slučajeva Višeg Um-a (Višeg Ja) koji su izgledali ne puno viši od klijentove svijesne razine. Moguće je da uobičajene tehnike mojih hipnotičkih metoda nisu uspjele uspostaviti kontakt s pravim Višim Ja tih nekoliko klijenata, ili je moguće da je Viši Um ili Duša bila osjetno manje razvijenija kod tih nekoliko klijenata. Duhovni savjetnici koji su se javili kada sam ih zatražila su izgleda isto tako bili više zemaljski nego stvarno duhovni. Trenutno i dalje ne znam koji su stvarni uzroci ovakvih slučajeva. Prošli životi tih klijenata su bili abnormalni, nekoliko ih je graničilo s psihopatijom, s malo ili bez ikakvih moralnih osjećaja ili savjesti, kao da su im Duše bile nepotpune.


Pitam se kako bi ona reagirala na koncept adamaca i preadamaca (aka OP-ova). Žena je napravila na stotine, moguće i tisuće sesija i kaže da je bilo tek nekoliko izuzetaka koji je zbunjuju (do te mjere da počinje sumljati u vlastite metode koje valjda zaboravlja da su odlično funkcionirale u ogromnoj većini drugih slučajeva!).

Govori li ovo i u prilog tome da preadamci uopće nemaju niti želje za ono što je radila Louise (koji je itekako duhovan) te bi bilo zanimljivo doznati kako je tih nekoliko "zalutalo" kod nje? Je li moguće da su na takvo što bili primorani ili su to pak napravili iz hira (jer oni zaista teže svemu što je u određenom trenutku in)?

Druga pitanje (ili možda čak i potvrda, zavisi kako gledate na tu stvar), je sjećanje preadamaca na prošle živote. Odakle ta sjećanja? Ako uzmemo da preadamci nemaju individualnu dušu, je li moguće da u regresiji oni dobivaju sjećanja koja su pohranjena u "kolektivni bazen svjesnosti"? Što god to bilo, zanimljivo je da spominje psihopatiju (ni manje, ni više!) i nedostatak ... suosjećanja?


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pet okt 22, 2010 11:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Hmm, ova tema mi je malo zapela za oko jer sam upravo završio čitanje "Bog govori".

Naime tu sam naišao na najpotpunije i do sada meni najjasnije objašnjenje svega ali baš svega u vezi sa dušom, a da spomenem da se u mnogočemu objašnjenja slažu sa recimo hipno regresijom kod Newtona samo objašnjeno u totalitetu.
Meher Baba u ovoj knjizi kaže da svijest (duša) koja je nastala iz Boga kao njegova frakcija teži da evoluira i spozna sebe kroz grube forme i da sve što postoji (grube forme) u sebi sadržava svijest.
Taj put je sledeći: kamen - metal - crv - riba - ptica - životinja i naposljetku čovjek kao vrhunska "gruba" forma.
Kada se dostigne evolucija svijesti do ove faze nastavlja se involucijom odnosto razvojem samosvijesti koja opet ima svoje faze.
Treba reći da se ovdje radi o nekoliko desetina hiljada inkarnacija i da svijest sve pohranjuje u "bazen".

To bi tada bilo kontradiktorno ovoj temi ili bi možda mogli kazati da su OP oni koji su otišli najdalje u smislu da su se odvojili od svoje suštine u tolikoj mjeri da možemo reći da nemaju dušu?!

Ili za one koji preferiraju Gurđejeva da velim da OP mogu predstavljati onaj soj ljudi koji je toliko u mehaničnosti da za njih jedino postoji potreba da sebi ugode bez obzira koga moraju zgaziti.

Kako je objašnjeno u knjizi, svijest i ta njena evolucija/involucija i sva čuda može se vizualizirati na sledeći način.
Uzeto je poređenje sa vagom.
Savršen balans je na nuli. To je čista svijest.
Uvođenjem impresije grubih formi dolazi do disbalansa u jednom ili drugom pravcu koji može odlazitii jako jako u krajnost. Tu nastaju implikacije koje duša kroz cikluse rađanja/umiranja treba izravnati ali već je jasno koliko je to dug proces. Svaka nova inkarnacija povlači za sobom nešto novo.
One mlađe duše koje su na na svom putu tek ušle u inkarnaciju u ljudskoj formi, imaju pred sobom obično dug put i ljudi sa ovakvim stanjem mogu biti lako okarakterisani kao OP. Oni nisu povezani sa Višim Ja, apsolutno nemaju blage veze o tome, identifikacija sa grubom formom je toliko jaka da je za njih ono što mogu osjetiti sa svojih pet čula sve što postoji, i to dovoljno govori o ovom "problemu" koji u stvari i nije problem već samo faza u razvoju jedne duše.

Oni koji su na pomenutoj vagi u plusu (pozitivni/dobri) ovi koji su na suprotnoj strani sigurno djeluju bezdušni i loši što je i logično jer se tako i ponašaju ali malo dubljom kontemplacijom jasno je šta stoji iza svega toga.

Ne znam za vas ali meni ovo jako dobro rezonuje kao objašnjenje...

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pet okt 22, 2010 12:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 26, 2010 8:08 am
Postovi: 68
bajs je napisao/la:


Ne znam za vas ali meni ovo jako dobro rezonuje kao objašnjenje...



Da da nekako je logično i smisleno a dobro objašnjava situaciju. =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pet okt 22, 2010 1:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=hr

Jel citao netko ovu knjigu? Najtoplije preporucujem...

Prestanite hodati po ljuskama jajeta

Kako vratiti smisao vlastitom životu kad vama bliska osoba boluje od graničnog poremećaja ličnosti

Paul Mason

• Osjećate li da netko manipulira vama, kontrolira vas ili vam laže?
• Optužuje li vas se često za nešto što uopće niste učinili ili rekli?
• Osjećate li da vas netko ponekad smatra posve dobrom, a ponekad posve lošom osobom?
• Događa li vam se da vam nitko ne vjeruje kad govorite o tim problemima?
Ako ste potvrdno odgovorili na neko od ovih pitanja, moguće je da vama bliska osoba ima granični poremećaj ličnosti {borderline personality disorder ili BPD). Ovaj obuhvatni priručnik za samopomoć pomaže članovima obitelji i prijateljima osoba sa BPD-om da shvate taj samouništavajući poremećaj i nauče kako reagirati na opisano ponašanje, odnosno kako da, kroz učinkovitije suočavanje s poremećajem, prestanu hodati po ljuskama jajeta oko osobe koja ga ima, i tako pomognu njoj i sebi.
Paul T. Mason, mg. sc., klinički psiholog, voditelj je programa Odjela za djecu i adolescente u bolnici St. Lukes i psihoterapeut s privatnom praksom u Psychiatric Services u Racineu, Wisconsin. Njegova istraživanja o BPD-u objavljena su u časopisu Journal of Clinical Psychology. Vodi seminare za stručnjake o učincima BPD-a na partnere i članove obitelji.


Lijep Pozdrav

:read: :occasion5:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pet okt 22, 2010 2:27 pm 
Da, knjiga "Prestanite hodati po ljuskama jajeta" je klasik kada je u pitanju tzv. BPD (borderline personality disorder iliti po našli granični poremećaj ličnosti) iako bez metafizičke podloge, moguće dobar početak za ljude u blizini takvih osoba da pokušaju koliko-toliko spasite sebe. Ispada da bi po DSM iliti APA kategorizaciji to trebao biti poseban i na neki način blaži poremećaj od psihopatije. Možda i jest, ali na žalost iz vlastitog iskustva mogu reći da se ne zna gdje BPD prestaje a psihopatija počinje. Odnosno puno više bi se složio s onim što tvrde ljudi koji su se ozbiljno bavili psihopatijom poput R.Hare-a koji tvrde da su svi "poremećaji osobnosti" samo različita naličja psihopatije.

Samu psihopatiju na svoj jedinstveni način obradila je i Laura u 7. knjizi Vala: Almost human kroz analizu dvaju svjetski poznatih pshiopata: John Forbes Nash, Jr.(matematičar, nobelovac) i Ira Einhorn (New Age guru).

Str.117: Osoba koja je propatila zbog psihopate kaže: "Svijet ima samo jedan problem, psihopate. Postoje dvije osnovne vrste psihopata, socijalni i asocijalni. Esencijalna karakteristika psihopate je prožimajuća, opsesivno-kompulzivna želja da gurne svoje obmane drugima. Psihopate potpuno ignoriraju i krše prava drugih, posebno slobodu udruživanja koja uključuje i pravo na neudruživanje kao i pravo na ljubav."

Na stranicama 122-123 spominje da znanost (o psihopatiji gdje se navodi Robert Hare, Paul Babiak, Andrzej Lobaczewski) uključuje i razumjevanje različitih vrsta urođene "psihopatije". Ovo UKLJUČUJE različite "poremećaje osobnosti" poznate zapadnjacima kao borderline, šizoid, opsesivno-kompulsivni,histrionički, dependanti (ovisni), itd.
Laura citira tekst u kojem navodi da nosioci anomalije (psihopatije) su:
  • hipersensitivni i nepovjerljivi, dok u isto vrijeme ne obraćaju pažnju na osjećaje drugih.
  • Naginju zastupanju krajnjih pozicija (crno/bijeli svijet) i traže odmazdu i za sitne prestupe.
    Ponekad su ekscentrični i čudni.
  • Njihov slab osjećaj za psihološke situacije i realnost vode ih u dodane pogrešne i pogrdne interpretacije namjera drugih ljudi. Lako se uključuju u aktivnosti koje su tobože moralne ali koje u stvari izazivaju štetu njima i drugima.
  • Njihovo osiromašeni psihološki svjetonazor čini ih obično pesimističnima glede ljudske prirode. Mi često nalazimo izraze njihovih karakterističnih stavova u njihovim tvrdnjama i pisanjima tipa: "ljudska priroda je tako loša tako da red u društvu može biti uspostavljen samo snažnom silom kreiranom od visoko kvalificiranih pojedinaca u ime neke više ideje." Nazovimo ovo tipčnim izrazom "šizoidne deklaracije". Ljudska priroda u stvari zna naginjati u zlo posebno kada šizoidi zagočavaju živote drugih ljudi. Međutim, kada se nađu u ozbiljno stresnom okruženju to lako rezultira, zbog njihovih šizoidnih nedostataka, njihovim raspadom/kolapsom. Tada se njihove misaone sposobnosti prigušuju i vrlo često šizoidi zapadaju u reaktivno psihotičko stanje koje je tako slično izgledom šizofreniji da to zna voditi postavljanju krive diagnoze.
  • Zajednički faktor u različitostima ove anomalije predstavljaju bljede emocije i nedostatak osjećaja za psihološku realnost, što je neizostavni čindbenik osnovne inteligencije. Ovo se može pripisati nepotpunoj kvaliteti instinktivne podloge koja radi kao da se temelji na živom pijesku, nizak emocionalni pritisak omogućuje im da razviju pravilno spekulativno rasuđivanje koje je upotrebljivo u nehumanističkim sferama djelovanja, ali zbog njihove jednostranosti naginju uvjerenju da su oni intelektualno superiorni u usporedbi s "običnim" ljudima.
Knjiga sadrži još jako puno zanimljivih misli i informacija, a osobe koje nisu su tek uronile u problematiku "poremećaja osobnosti" (ličnosti) mogli bi imati jako puno "A-HA" momenata jer je ista proizašla od osobe s nesumljivom "metafizičkom" podlogom.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pet okt 22, 2010 2:42 pm 
@Bajs: knjigu "Bog govori" još nisam imao prilike pročitati, ne znam da li je tamo ili u tvom postu ispušten biljni svijet. Teško mi je za zamisliti da isti nema svijest (dok ga jedan metal ili kamen ima).


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pet okt 22, 2010 8:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Da,mada nisam pročitao knjigu o kojoj govoriš bajs,vidim kontradiktornost.
Ako vagu uzmemo kao objekat usporedbe,mogli bismo reći da je "balans" OPD,a disbalans OPS (bio on u plus ili minusu).A što se OP a tiće, u ovoj -nazovimo je "našoj" teoriji-se zapravo govori da su to nedovoljno zrele duše koje su se pred malo vremena odvojille od "bazena duša, kolektivne misli?) kako bi mogle dalje nataviti razvoj samosvijesti.
Dakle razlika bi bila u tome dal "težimo" prema bazenu svijesti i gubljenju samosvijesti,ili je suprotno.
Jesam li dobro razumio? :shock: #-o :occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: sub okt 23, 2010 12:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
prasimix je napisao/la:
Da, knjiga "Prestanite hodati po ljuskama jajeta" je klasik kada je u pitanju tzv. BPD (borderline personality disorder iliti po našli granični poremećaj ličnosti) iako bez metafizičke podloge, moguće dobar početak za ljude u blizini takvih osoba da pokušaju koliko-toliko spasite sebe.


Za pocetak, psiholoska podloga po meni bi bila pocetak u ono sto se naziva metafizicka podloga. Onaj tko se hvata ukostac sa ovim problemom mora sam sa sobom imati rasciscene odnose u vlastitoj psihi. Ili?

prasimix je napisao/la:
Ispada da bi po DSM iliti APA kategorizaciji to trebao biti poseban i na neki način blaži poremećaj od psihopatije. Možda i jest, ali na žalost iz vlastitog iskustva mogu reći da se ne zna gdje BPD prestaje a psihopatija počinje. Odnosno puno više bi se složio s onim što tvrde ljudi koji su se ozbiljno bavili psihopatijom poput R.Hare-a koji tvrde da su svi "poremećaji osobnosti" samo različita naličja psihopatije.


Koja je sustinska razlika ako je i jedno i drugo poremecaj? Nazvali ga granicni poremecaj licnosti ili psihopatija, ja tu sem semanticke zavrzlame ne vidim nikakve razlike... Ako kazemo da netko voli udarati ljude po glavama toljagom ili motikom, kada se makne premisa sa toljage ili motike, ostaje "covjek koji udara po glavama" ;) Pitanje je: kako taj problem rijesiti i kako se nositi sa njime?

"Prestanite hodati po ljuskama jajeta" mi je dobra literatura jer nudi dvostruki uvid, za razliku od literature koja osudjuje i separira, te stvara modernu dogmu i obrazac: "Mi" protiv "njih". Mislim da se kod tih materijala opet gubi premisa i fokus stavlja na: "pruzaj otpor", "bori se" i "pobijedi", umjesto: "shvati" i "nadrasti". Cisti rad sa polaritetima. Ako znam kako razmislja Hitler i ako su mi poznata njegova unutarnja stanja, onda ga necu pobijediti niti dizanjem desnice u prvim redovima na njegovom mitingu, a niti prikljucivanjem pokretu otpora protiv njega. Jednostavno, shvativsi njegove mehanizme, ja ga nadilazim i ne poistovjecujem se sa njime niti sa njegovom ideologijom. Sa druge strane, ne poistovjecujem se niti sa kontra ideologijom jer otpor i revolucija su njihovo podrucje. Potpuno ista taktika kao i kod "kontrolora iz 4D". Kad "utikac za energiju" postane neupotrebljiv, tada popustaju i spone koje nas vezuju uz one koji nas sisu i manipuliraju. Repulzija je isto u ovom slucaju ko atrakcija, a niti jedno niti drugo ne dovodi do nadrastanja.

prasimix je napisao/la:
Samu psihopatiju na svoj jedinstveni način obradila je i Laura u 7. knjizi Vala: Almost human kroz analizu dvaju svjetski poznatih pshiopata: John Forbes Nash, Jr.(matematičar, nobelovac) i Ira Einhorn (New Age guru).


New age gurui su pretezno ljudi sa tezim problemima u psihi; no koji je kriterij na osnovu kojega se bilo koji od njih dvojice proglasava psihopatom? Mislim, pitam jer nisam cuo do sada ni za jednog ni za drugog, niti sto su to napravili da ih se smatra psihopatama...


prasimix je napisao/la:
Str.117: Osoba koja je propatila zbog psihopate kaže: "Svijet ima samo jedan problem, psihopate. Postoje dvije osnovne vrste psihopata, socijalni i asocijalni. Esencijalna karakteristika psihopate je prožimajuća, opsesivno-kompulzivna želja da gurne svoje obmane drugima. Psihopate potpuno ignoriraju i krše prava drugih, posebno slobodu udruživanja koja uključuje i pravo na neudruživanje kao i pravo na ljubav."


Mislim da svijet ima malo vise problema, a glavni je, da ne spamam - matrix sam po sebi. A ne zaboravimo da nas sa psihopatama ili ljudima sa granicnim poremecajem ili ljudima sa teskim poremecajem ili sizofrenicima spaja isti ocean energije iz kojega se tesko otrgnuti - kolektivna nesvjest.

Citirao si: "Esencijalna karakteristika psihopate je prožimajuća, opsesivno-kompulzivna želja da gurne svoje obmane drugima. Psihopate potpuno ignoriraju i krše prava drugih, posebno slobodu udruživanja koja uključuje i pravo na neudruživanje kao i pravo na ljubav".

Meni ovo ne zvoni a reci cu ti zasto. Tu umjesto rijeci psihopata mozes staviti rijec OPS. Ne mora biti psihopatija niti neki tezi poremecaj. Moze biti i apatija usljed straha i nagomilane kolicine frustracija kroz zivot. Postoje i ljudi koji su bili zrtve teskih zlostavljanja (psihickih, fizickih, psiho fizickih, najgorih fizickih ukljucujuci i seksualne...) i takve osobe mogu pokazivati sve karakteristike osoba sa aberacijama u psihi. Ne bih u ovom slucaju (gornji citat) generalizirao. Ono "pravo na ljubav" je malo nejasno, jer, ako netko nekom uskracuje pravo na ljubav ( koje je potpuno besplatno i apsolutno jace, dugotrajnije i intenzivnije od bilo kakvog oblika represije), onda taj kojem je to "uskraceno" drugo i bolje niti ne zasluzuje. Samo moje misljenje. Jer sve ostalo mi lici na emotivnu manipulaciju i igranja igre zrtve koju je pojedinac sam sebi namijenio; kao: "ja sam nemocan", "svi su za sve krivi osim mene", "psihopate mi ne daju da volim" itd. To je vec guranje glave u pijesak i vrlo nalik na new age paradigme. Ne bh se sa ovim nikako slozio.

prasimix je napisao/la:
Na stranicama 122-123 spominje da znanost (o psihopatiji gdje se navodi Robert Hare, Paul Babiak, Andrzej Lobaczewski) uključuje i razumjevanje različitih vrsta urođene "psihopatije". Ovo UKLJUČUJE različite "poremećaje osobnosti" poznate zapadnjacima kao borderline, šizoid, opsesivno-kompulsivni,histrionički, dependanti (ovisni), itd.


Šizoidnost je tezi oblik neuroza i tu se prije moze raditi o "zrtvi koja je zahvaljujuci predatoru postala predator" nego nekakvim "urodjenim" karakteristikama. Bojim se da su stvari malo kompleksnije od toga. Kompulzivni poremecaji danas su zastupljeni kod 75 posto zemaljske populacije (od minornih do tezis poremecaja). Pogledaj samo koliko ljudi danas ima nesvjesne tikove dok bilo sta rade. Masina je masina, djelili ju mi na dvije skupine ljudi ili na 50.

prasimix je napisao/la:
Laura citira tekst u kojem navodi da nosioci anomalije (psihopatije) su:
  • hipersensitivni i nepovjerljivi, dok u isto vrijeme ne obraćaju pažnju na osjećaje drugih.
  • Naginju zastupanju krajnjih pozicija (crno/bijeli svijet) i traže odmazdu i za sitne prestupe.
    Ponekad su ekscentrični i čudni.
  • Njihov slab osjećaj za psihološke situacije i realnost vode ih u dodane pogrešne i pogrdne interpretacije namjera drugih ljudi. Lako se uključuju u aktivnosti koje su tobože moralne ali koje u stvari izazivaju štetu njima i drugima.
  • Njihovo osiromašeni psihološki svjetonazor čini ih obično pesimističnima glede ljudske prirode. Mi često nalazimo izraze njihovih karakterističnih stavova u njihovim tvrdnjama i pisanjima tipa: "ljudska priroda je tako loša tako da red u društvu može biti uspostavljen samo snažnom silom kreiranom od visoko kvalificiranih pojedinaca u ime neke više ideje." Nazovimo ovo tipčnim izrazom "šizoidne deklaracije". Ljudska priroda u stvari zna naginjati u zlo posebno kada šizoidi zagočavaju živote drugih ljudi. Međutim, kada se nađu u ozbiljno stresnom okruženju to lako rezultira, zbog njihovih šizoidnih nedostataka, njihovim raspadom/kolapsom. Tada se njihove misaone sposobnosti prigušuju i vrlo često šizoidi zapadaju u reaktivno psihotičko stanje koje je tako slično izgledom šizofreniji da to zna voditi postavljanju krive diagnoze.
  • Zajednički faktor u različitostima ove anomalije predstavljaju bljede emocije i nedostatak osjećaja za psihološku realnost, što je neizostavni čindbenik osnovne inteligencije. Ovo se može pripisati nepotpunoj kvaliteti instinktivne podloge koja radi kao da se temelji na živom pijesku, nizak emocionalni pritisak omogućuje im da razviju pravilno spekulativno rasuđivanje koje je upotrebljivo u nehumanističkim sferama djelovanja, ali zbog njihove jednostranosti naginju uvjerenju da su oni intelektualno superiorni u usporedbi s "običnim" ljudima.
Knjiga sadrži još jako puno zanimljivih misli i informacija, a osobe koje nisu su tek uronile u problematiku "poremećaja osobnosti" (ličnosti) mogli bi imati jako puno "A-HA" momenata jer je ista proizašla od osobe s nesumljivom "metafizičkom" podlogom.


Sve je ovo vezanje uz ideoloske koncepte koji su karakteristicni i za ljude sa poremecajima u psihi, i za ljude koji se groze navedenih i spomenutih karakteristika, bojeci se spoznaje da se na suptilne nacine sami pronalaze u njima. Svi smo mi krvavi ispod koze, bilo da smo jos vezani uz 2D "zivotinjsko carstvo", bilo da smo vec upili u sebe dobar komad "nadtjelesne sustine". Antrolopolske i antropomorfne karakteristike kao i vezanost uz arhetipove atavizama je normalan ljudski (evolutivni) slijed tabule rase na putu prema duhovnoj alkemiji. Stvar je samo u etapama razvoja. Sve ostalo je robijanje ideologijama i religija u bezbroj oblika.


Lijep pozdrav
:read: :occasion5:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: sub okt 23, 2010 4:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
prasimix je napisao/la:
@Bajs: knjigu "Bog govori" još nisam imao prilike pročitati, ne znam da li je tamo ili u tvom postu ispušten biljni svijet. Teško mi je za zamisliti da isti nema svijest (dok ga jedan metal ili kamen ima).

U pravu si, smetnuo sam to. :thumbup:
Biljke dolaze nakon metala.


kolos je napisao/la:
Da,mada nisam pročitao knjigu o kojoj govoriš bajs,vidim kontradiktornost.
Ako vagu uzmemo kao objekat usporedbe,mogli bismo reći da je "balans" OPD,a disbalans OPS (bio on u plus ili minusu).A što se OP a tiće, u ovoj -nazovimo je "našoj" teoriji-se zapravo govori da su to nedovoljno zrele duše koje su se pred malo vremena odvojille od "bazena duša, kolektivne misli?) kako bi mogle dalje nataviti razvoj samosvijesti.
Dakle razlika bi bila u tome dal "težimo" prema bazenu svijesti i gubljenju samosvijesti,ili je suprotno.
Jesam li dobro razumio? :shock: #-o :occasion5:


Sve impresije koje stiče duša u inkarnaciji i poistovjećivanju sa grubim formama dovode do "disbalansa" pa tako i oba polariteta igraju ulogu ali i predstavljaju taj disbalans. On nije okarakterisan ni kao dobar niti kao loš već su to sve samo impresije ili iskustva koja Bog stiče kroz individualne duše koje su u stvari sve jedno i dio Boga ali toga nisu svjesne.
U početku to je i poenta svega jer da su svjesne, prestalo bi poistovjećivanje sa grubim formama, i impresije nebi pristizale.
Kada se kaže mlade ili nedovoljno zrele duše onda se misli na one čija se svijest nije još dovoljno razvila.
Mislim da se samosvijest ne gubi. "Težimo" odnosno naše duše teže tome, teže da se razviju, da steknu samosvijest kako bi na kraju spoznale da su dio Boga odnosno on sam.

Predlažem da pročitate ovaj dragulj gnostike kako bi ovo bilo jasnije jer je to nikako ne mogu prenijeti na onaj način kako je Meher Baba napisao.
:love3:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pet dec 24, 2010 2:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
http://www.youtube.com/watch?v=cwrEji05s2k

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: čet jan 13, 2011 4:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
J.J.Hurtak o pred adamicnoj rasi u "Kljucevima Enocha":

"The teachings of Light are send down from the higher worlds to the lower planetary creations in the higher Language of Light which communicates through pulsating geometries of light or idiographic cybernetics. These teachings of wisdom are given to allow Man to have communion the other planetary inteligence. The essence of these teachings was given in the past, before the `corruption of Man`. However, with the corruption of Man by the fallen brotherhoods, Man was taught through false teachings how to use Language Of Light for space and planetary warfare. Through the use of these fallen teachings a new specie was created to do the work and chores of the planet. This specie was part-human and part-animal. The fallen Adamic humanity desired to give this sub-specie creation a form of godliness, and to give them access to higher evolutionary teachings. This was beyond their spiritual and genetic capacity to understand and therefore would have results in the complete destruction of the planet. Thus, the Councils of the Lords Of Light had to intervene to prevent the corrupted specie from endangering and interbreeding with inteligence on this planet or other planetary environments through space migration. To prevent this from occuring, the Councils of the Lords Of Light decided to deliberately confuse the lenguages of the earth`s races so that man would no longer have access to the higher records, nor the ability to build a space needle to communicate with the gods. Only when Man is able to be the Christ Light once again, will he be able to use the Language Of Light and be co-participant in the higher worlds of Light. He will then acquire the Language the Sons Of Light use and which the first members of the Adamic Race had when they originally came to the planet. And this is the reason why Enoch is speaking to the human community at this time; for the human mind is to be prepared to enjoy the dimensions of communication that were originally present for the prophets and priest-scientist who walked upon the earth."

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: čet jun 16, 2011 10:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
" Suprotnost ljubavi nije mrznja, vec ravnodushnost.

Suprotnost umetnosti nije ruznoca, vec ravnodushnost.

Suprotnost veri nije jeres, vec ravnodushnost.

Suprotnost zivotu nije smrt, vec ravnodushnost. "

Elie Wiesel

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: sri jun 22, 2011 12:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 05, 2011 12:48 pm
Postovi: 88
Citat:
" Suprotnost ljubavi nije mrznja, vec ravnodushnost.

Suprotnost umetnosti nije ruznoca, vec ravnodushnost.

Suprotnost veri nije jeres, vec ravnodushnost.

Suprotnost zivotu nije smrt, vec ravnodushnost. "


Suprotnost Ljubavi jeste Strah.

Suprotnost umetnosti je ukocenost.

Suprotnost veri je isti egoizam kao i u veri.

Suprotnost Zivotu jeste Smrt.

Ravnodusnost ili Tisina je iza svega toga.

25256


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: sri jun 22, 2011 4:42 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ovisi da li si stvarna osoba.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: sri jun 22, 2011 4:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
25256 je napisao/la:
Citat:
" Suprotnost ljubavi nije mrznja, vec ravnodushnost.

Suprotnost umetnosti nije ruznoca, vec ravnodushnost.

Suprotnost veri nije jeres, vec ravnodushnost.

Suprotnost zivotu nije smrt, vec ravnodushnost. "


Suprotnost Ljubavi jeste Strah.

Suprotnost umetnosti je ukocenost.

Suprotnost veri je isti egoizam kao i u veri.

Suprotnost Zivotu jeste Smrt.

Ravnodusnost ili Tisina je iza svega toga.

25256

bio jednom jedan traktor crveni
vruuuuum vruuuuuuuuuuuuuum
koji je umislio da je ferari
vruuuuuuuuuuuuuuuuuum
samo zato shto je crven
vruuuum vruuuuuuuuuum
a ni obraza nema da se poshteno zarumeni
vrum.

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: čet jul 21, 2011 5:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub dec 04, 2004 6:32 pm
Postovi: 31
Dugo nisam pisao ništa, samo sam čitao... i skupilo se mnogo informacija i takodjer mnogo nejasnoća koje bi želio ovdje podijeliti sa Vama
Pričati o tome nemam sa kim jer moja obitelj i prijatelji samo gledaju život od danas do sutra, zarada i glupa politika je jedino ono što ih zanima a dalje od nosa ne vide čak ni u tim stvarima, većina su vjernici ali mislim da ni oni sami ne znaju što je to u što vjeruju.
Ne znam odakle da počnem... pokušat ću ispočetka:

Kao mali sam mislio da svi ljudi i sva druga živa bića imaju dušu, smatrao sam to kao uvjet da bi neka osoba imala svoju volju, svoje misli, uvjet da odlučuje o svojim pokretima.
Zadnjih godina čitam što ovdje što na drugim mjestima kako nije tako, da postoje ljudi sa dušom i oni bez nje a životinje da imaju neku vrstu kolektivnu zajedničke duše odakle crpe informacije za život.

OK kolektivna duša kod životinja bi se mogla objasniti kao instinkt tako da je logično ali na momente mi je i dalje teško shvatljivo da su određeni ljudi prazni.
Međutim s obzirom da sam uvijek bio otvoren za bilo kakva mišljenja pomalo shvaćam taj pojam „organski portal“ odnosno ljudski robot i u komunikaciji sa ljudima oko sebe primjećujem sve češće kako svi ti ljudi iako jako pametni, sa završenim školama koje ja nikad nebi uspio, sa gomilom informacija u glavi o svemu oni i dalje ne mogu logički razmišljati van okvira koji im je određen.

Pametni jesu, imaju diplome 10 puta jače od ove moje VI stupnja, posao 10 puta bolje od moga, zaradu takodjer toliko uvećanu.
Što je njihova pamet? Sposobnost nevjerojatno brzog računanja i mogućnost škladištenja velikog broja informacija iz pročitanih knjiga kao i pristup njima u pravom trenutku.

Eto to je uglavnom odlika tih ljudi a kad im se postavi neko pitanje koje se ne može usporediti sa nekim od miljun primjera iz knjiga koje oni znaju napamet onda se zblesiraju i pokušavaju se izvući recitiranjem raznih filozofa ili pozivanjem na informacije iz dnevnika ili novina u što većina takvih slijepo vjeruje, ma genijalno...

Da li su takvi ljudi organski portali? Što je mjerilo za prepoznat? Bilo je inače prethodnih postova o prepoznavanju ljudskih robota ali decidirano ipak nisam našao točne i sigurne karakteristike tako da nam ostaje samo sumnja i ništa više.
Iskreno, zaista se nadam da ja i moji najbliži nismo takvi ali tko može više biti siguran u nešto u ovom ćudnom ludom svijetu.

Što se dešava sa tim osobama poslije smrti, ako je istina da nemaju duše da li onda je to za njih konačni kraj, bez duše nemaju što ponijeti u zagrobni život ili reinkarnaciju?

Spominje se zabrinjavajući podatak da su 50% ljudi na Zemlji takvi roboti, gdje oni idu nakon smrti? Kasiopejci su dali odgovore na mnoga pitanja ali isto tako su otvorila još veći broj neodgovorenih pitanja pa ukoliko je netko ovu temu shvatio više od mene molio bi da mi odgovori ili bar dade svoje pretpostavke.

-------------------------------------

Nadalje, u skriptama se spominje slobodna volja ali ne znam baš da li možemo reći da imamo skroz slobodnu volju, prije polu-slobodnu jer neka ograničenja postoje.
Isto tako i princip nemiješanja koji jako često spominju bića sa viših nivoa svijesti/denziteta je upitan.

Znači ako gledamo to kao na piramidu onda veći stupanj nebi smio se previše miješati u život onog ispod jel tako?
To bi značilo da ma što ljudo odlučili da učine sa sobom da ostali u svemiru se neće miješati ma koliko ljudska akcija bila pogubna?

E sad jedno logično pitanje, dali je princip nemiješanja nametnut od Stvoritelja i univerzalnih zakona ili je nemiješanje pojedinačna odluka određenih viših bića da im ne odgovara petljati se?
Mnogi će sad odma reći kako to dolazi odozgo i da je to pravilo, ali ako je to pravilo zašto je onda ljudima dozvoljeno da potpuno i bez ikakve kontrole exploatiraju Zemlju i sva živa bića na njoj ma koliko „nehumano“ se ponašali u onome što rade.

Evo npr. ponašanje prema životinjama je kriminalno i siguran sam da nikad ovako nešto nije bilo u 300.000 godina ljudske povijesti.
Otkad sam vidio ove stvari prepolovio sam korištenje mesa a možda i skroz uskoro jer ma koliko dosad bio naviknut na meso nije mi lako gledati ove prizore indutrijske proizvodnje gdje ljudi samo radi gomilanja prokletog novca uzgajaju i ubijaju sva druga živa bića oko sebe i to u količinama puno većim od nužnih potreba.

Uspio sam naći verzije sa prijevodima za one koji ne razumiju engleski:
http://pikaiprijatelji.com/site/modules/news/article.php?storyid=11
http://www.youtube.com/watch?v=Et9HOygmUO8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=pKojiPkGfhs&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=y6A53u-2sfM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=-T20GbfsDjk&feature=related

Jeste li uspili odgledati do kraja? Ja jedva i uz tešku muku. Užasno zar ne?
Pomalo mi dolazi muka od ove "ljudske civilizacije", sramim se što sam čovjek pred Bogom i ostalim višim bićima.

I pazite ovo se dogadja SVAKODNEVNO, dok mi spavamo, gledamo TV, pijemo, jedemo ili sad u ovom trenutku dok čitamo ovo se ponavlja i ponavlja, stotine milijardi nevinih tek rodjenih životinja stradava od ljudske ruke u velikim mukama dok dobar dio onih koji ovo pogledaju će samo odmahnuti rukom i nastaviti razmišljati koga će sutra prevariti, izigrati, iskoristiti i zaraditi koji dolar/euro/kunu više. Katastrofa je ovaj svijet.

Jedna stvar je ubijati iz nužde minimalno i samo toliko da bi se prehranili a sasvim drugo ovo masovno mučenje i ubijanje 10 puta više i to na najbrutalnije načine samo zato da bi se ostvario prokleti profit.

Novac je najveće prokletstvo ljudi i radi njega ćemo se prije ili poslije uništiti a većina ovih glupih ljudi sa tonama diploma uopće ne shvaća (ili ne želi shvatiti) da kad im dodje vrijeme ili bolest da ih nikakvi novci neće spasiti i jedino što im tada ostaje je njihova svijest i djela koje nose sa sobom, koje će vjerojatno prosuditi ne-materijalni "nadležni organi" i odlučiti kako i što dalje.


Prema tome nekako mi se nameće odgovor da princip nemiješanja NE POSTOJI a slobodna volja da ostaje slobodna samo dokle netko jači se ne odluči umiješati i tada je slabijoj strani (kao sada ovim jadnim iskoristavanim i mučenim životinjama) malo toga ostalo za spasiti se.

----------------------------------
Imam na umu još neka razmišljanja i nejasnoće o denzitetima i odnos medju njima ali o tome u nekom drugom postu posvećenom toj temi.

_________________
Ne znam što je istina, znam samo da "službena istina" nije istina!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: čet jul 21, 2011 6:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 07, 2011 10:15 pm
Postovi: 88
Moje misljenje da su organski portali ljudi koji ce slagati,promjeniti misljenje za dan,izivljavati se na drugim, psihicki unistavati druge koji nemisle kao oni bez imalo problema ili nelagode.Takvi nemaju savjesti i gledaju samo svoju korist i mrze one koji su im suprotnost.Oni mogu biti bez ikakvih ovisnosti i na prvu da se prodaju kao krasni a sa vremenom ti isisaju energiju i uniste zivce bez potrebe samo da sebi dokazu da su "mocni". Npr. narcisi od psihopata se razlikuju u tome sto su kukavice boje se fizicki napadati druge ali nadoknadjuju psihickom torturom.(nazalost ovo iz iskustva znam zrtva sam jednog takvog al ima ih nekoliko u mom okruzenju provedem 8h sa njima).

_________________
-Slobodni smo da podjemo gdje zelimo i budemo ono sto jesmo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: čet jul 21, 2011 9:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Observer je napisao/la:
Dugo nisam pisao ništa, samo sam čitao... i skupilo se mnogo informacija i takodjer mnogo nejasnoća koje bi želio ovdje podijeliti sa Vama
Pričati o tome nemam sa kim jer moja obitelj i prijatelji samo gledaju život . . . .


Sto bi mi sad legla jedna pljeskavica iz Perpera. U somunu, sa lukom, pavlakom i ljutom paprikom. Al' kasno, rade samo do devet . . .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: čet jul 21, 2011 9:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
lastavica je napisao/la:
Moje misljenje da su organski portali ljudi koji ce slagati,promjeniti misljenje za dan,izivljavati se na drugim, psihicki unistavati druge koji nemisle kao oni bez imalo problema ili nelagode.Takvi nemaju savjesti i gledaju samo svoju korist i mrze one koji su im suprotnost.Oni mogu biti bez ikakvih ovisnosti i na prvu da se prodaju kao krasni a sa vremenom ti isisaju energiju i uniste zivce bez potrebe samo da sebi dokazu da su "mocni". Npr. narcisi od psihopata se razlikuju u tome sto su kukavice boje se fizicki napadati druge ali nadoknadjuju psihickom torturom.(nazalost ovo iz iskustva znam zrtva sam jednog takvog al ima ih nekoliko u mom okruzenju provedem 8h sa njima).


Koliko sam ja shvatio, ti koje si ti opisala bi najpre bili psihopati. A to su valjda isto k'o portali, samo eto malo "pokvareni", program koji ih kao drzi da lice na ljude se pokvario. A regularni obican organski portal bi bio obican covek, uzoran gradjanin, koji postuje red i zakon, kome je sve u zivotu potaman, koji se sa svime slaze odgovaralo mu to ili ne. Ukratko, covek koji nema svoju volju, uvek prati grupu.

Najveca razlika izmedju OP-a i ljudi sa dusom bi bila, sto su ljudi sa dusom u jednoj stalnoj unutrasnjoj borbi sa samim sobom pre svega, uvek se preispituju, osecaju pritisak, jednostavno pate, a najcesce jer nisu dovoljno svesni i ne znajuci zasto pate. A ustvari jednostavno im dusa pati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Organski Portali
PostPostano: pet jul 22, 2011 12:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 08, 2009 8:32 pm
Postovi: 161
Lokacija: Croatia
Ukatko razlikuju se po nivou svijesti.
Teško je o tome dati pravu analizu ili nekakav pametan zaključak. Po svemu moj vlastiti brat je po svim mogućim odlikama portal. Nizak nivo svijesti, živi od danas do sutra, zaboli ga za sve, plaća kazne za sve živo i kad mu dođe poziv recimo od suda on mrtvo pročita poziv i ode dalje spava. Odgovornost 0. Empatija za druge 0.
Tu mislim da je najveći naglasak na empatiji ineče kod portala. Koliko sam vidio oni nisu u stanju vidjet druge ljude i prepoznat kada nešto rade krivo.
Teško je to opisat ali zaista imaju nešto isprogramirano iako je to dosta gruba riječ.

Mislim koliko sam dosad to pručavao naglasak je na empatiji i još jedna stvar je ta da portali nisu u stanju razgovarat o svim mogućim temama. Jednostavno ima ta velika razlika među ljudima. Recimo s nekim melješ stalno o jednom te istom, recimo politika i nema šanse da s njima provedeš još 500 godina u razgovoru da dođe do teme recimo, tarot i sudbina. Nema šanse, samo im je na pameti hardcore sadašnja situacija.

Teško je o tome raspravljati jer zaboravljamo osnovu premisu i ljudi sa dušom mogu biti zli.
Kak ćeš sad napravi razliku između njega i onog portala?
Može biti da će ti portal više pomoći u životu nego ovaj koji je kao napredniji jer on eto ima dušu!?
Jer onda čemu reinkarnacija i svi ti životi ako je netko zao i da se ne može popraviti? Valjda je svrha u ovom životu učenje i shvaćanje svojih pogrešaka.

Šta nje onda s novim, svježim dušama koje su jednostavno nezrele? Svi znamo kakva su mala djeca, neodgovorna i nezrela. Zašto? Zato što nemaju izgrađenu svijest odraslog.
Zar ćemo i takve preglašavat s portalima?
Tu je toliko infa da jednostavno teško je mnoge stvari uopće dovest u vezu.
Opet se zaboravlja, koliko sam shvatio u ovom svijetu je već dosta toga unaprijed određeno, samo život pojedinca a kamoli portala. Zašto onda nebi bilo i sa zlim ljudima? Šta ako je i njemu nešto u životu određeno, recimo da će ubit čovjeka ili da će bit đubre prema svima. On si jednostavno ne može pomoći to se tak mora odvit i gotovo.
Kako tu napravit razliku između portala i onog s dušom?

Životinje trpe zbog ljudi ali što je onda s biljkama koje trpe od životinja? Nema drugog načina ovo je jedan sustav koji je tak nariktan i nema nema druge, životinje moraju jesti kao i ljudi.
Kad nastupi nestašica hrane da onda vidite ljude kak reagiraju, kao stoka se otima za hranu, nema više portal-duša. Ljudi postanu životinje, u njima prorade instinkti i rade stvari koje i u najgorim scenarijima nebi mogli smislit.

_________________
Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful. ~Seneca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 529 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz