Sada je: čet apr 25, 2024 7:24 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 529 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Organski Portali
PostPostano: sub nov 06, 2004 10:16 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ovo je jedna dosta osjetljiva tema a to je vjerovatno i razlog što sam je do sada izbjegavao da potenciram. Možda se radi o nečemu što je donedavno bila i jedna od najvećih tajni?!?

Naš narod često ima običaj da kaže za one ljude koji se bezobzirno ponašaju da su “bezdušni”. Čini se da bi u tome moglo da bude mnogo više istine nego što to na prvi pogled izgleda. Ako je tačno ovo što je implicirano u ovom tekstu, a nakon nekoliko godina jedne dublje analize, ja mislim da - jeste, onda nam to ujedno i objašnjava mnoge stvari.

Problem je u tome, da bi čovjek razumjeo ono što je navedeno u ovom tekstu, on bi morao već da ima neko “predznanje,” odnosno, da je već svjestan određenog ‘dijela’ tzv. “objektivne realnosti.”

Ja sam već bio prilično “metafizički potkovan” prije nego što sam naišao na ove podatke. Kad sam prije nekoliko godina prvi put čuo za ovo, istovremno sam “čuo” u sebi i jedno glasno “KLIK,” nešto kao kad prava stvar sjedne na pravo mjesto. Kao kad jednim djelićem puzle stavljenim na pravo mjesto čovjek dobije sliku koju je pokušavao dugo vremena da sastavi, a da prethodno nije znao kako ta slika uopšte treba da izgleda. Onda, kad je vidi, udari se rukom po glavi i kaže, - pa znao sam, kako da to nisam prije mogao da ‘skontam’!?!

U svakom slučaju, ovaj tekst je sada preveden u cijelosti i može se naći ovdje u 4 dijela:


http://www.galaksija.com/organskiportali.htm


(nekima će vjerovatno poći za rukom da to povežu i sa nekim drugim materijalima objavljenim na ovom vebsajtu, jer na kraju krajeva, sve su to dijelovi jedne veće “slike”)


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 9:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 30, 2004 1:54 pm
Postovi: 24
Lokacija: U srcima voljenih...
"Jedini bol koji oni mogu da osjete to je kad “ostanu bez hrane” ili licne udobnosti, ili bilo čega što oni žele. Oni su takođe majstori u manipulaciji percepcije drugih tako da u njihovim očima izgledaju kao suosjećajni"...
MNOGE SAM TAKVE SRELA, ALI MENE NISU MOGLI PREVARITI...AKO IMAM
INTUICIJU, A MISLIM DA JE IMAM, OSETIM ONE SA DUSOM I ONE BEZ NJE, A PRIKRIVAJU SE DA JE IMAJU... 8)

_________________
Ako sanjam-probudicu se,
ako se probudim-umrecu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 25, 2005 12:32 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, organski portali jako vole kopirati druge s dušom... Glumci jedni... Ali ih i ja sad već jako dobro raspoznajem... Svijest raste, a šta ćeš...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 25, 2005 8:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Najvise sumnjam u Holivudske glumce... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 25, 2005 1:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 30, 2004 1:54 pm
Postovi: 24
Lokacija: U srcima voljenih...
.... I NASE FOLK PEVACE I POLITICARE... (Srbija) :D

_________________
Ako sanjam-probudicu se,
ako se probudim-umrecu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 25, 2005 9:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 14, 2004 5:04 am
Postovi: 12
Da,profesionalcima zivota je mnogo jednostavnije da razlikuju jedne od drugih,a prepoznajemo ih po njihovim djelima i tako sto ih osjecamo.Ako samo pogledamo da postoje ljudi koji za pare ubijaju i unistavaju sve pred sobom,a s druge strane imamo osobe koje novac i vrijeme trose da bi sacuvali zivote onda nam je jos jednostavnije da ih prepoznamo,vjerovatno da postoji izuzetci i medju njima.
Imam osjecaj da su ovi sa dusama stalno izlozeni ''napadima'' i iskusenjima u vidu raznoraznih poroka koji bi onemogucili dalji razvitak te duse ili u krajnjem slucaju doveli do njenog unistenja,sigurno ste se nekada zapitali zasto se vise zla desava dobrim ljudima koji su to manje zasluzili u odnosu na neke druge?Gdje je nesto dobro uvijek postoji zlo koje to zeli unistiti.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 26, 2005 8:24 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 30, 2004 1:54 pm
Postovi: 24
Lokacija: U srcima voljenih...
Ovi sa dusama su definitivno manje ambiciozni, te su nekako po strani...,
jer ko ima dusu uziva u sitnicama, radi na sebi i ne pristaje na sve ono
sto mora NEKO da pristane da bi postao poznat, uspesan ili bogat... A kad
zahvaljujuci posebnom talentu ili znanju neko postigne uspeh a ima dusu,
to se I TE KAKO oseti... Ovi bez duse imaju ogromnu ambiciju, i to najcesce bez ikakve osnove ili potencijala, ali su spremni na sve i na nikoga se ne osvrcu... Mislim da niciji zivot ne moze da prodje bez problema, ili detinjstvo, zrelo doba, ili starost, ili se deci nesto desi, ili unucima..., jednostavno je ne moguce sastaviti tri generacije a da je sve
islo kako treba po nekoj uslaznoj liniji, to je sto narod kaze "kolo srece se okrece" ili "nikom nije gorelo do zore"... Zato me cudi tolika nehumanost,
jer mi smo ljudi bas ranjivi, te kad bi zaista postojala neka prava ljudskost
bilo bi mnogo lakse svima... Nikad necu moci shvatiti tu zelju za vlascu, to
ubijanje, mucenje, zelju da si NEKO... :roll:

_________________
Ako sanjam-probudicu se,
ako se probudim-umrecu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 26, 2005 4:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, nećeš moć shvatitit
Citat:
"Nikad necu moci shvatiti tu zelju za vlascu, to
ubijanje, mucenje, zelju da si NEKO..."

jer nisi organski portal. Oni su ti kao programirani roboti sa vlastitom inteligencijom. Bez pravih normi u svojem programu življenja, ali ponekad to oponašaju radi dobivanja neke osobne koristi na bilo koji način. Programeri su jako dobri poznavatelji naših umova, pa nije ni čudo.

Imaš sreću da si to sve već vjerojatno prošla u neki m prethodnim životima i tijelima. Sad si svjesnija i osobnija, pa to više ne možeš vjerojatno shvatiti.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 26, 2005 7:37 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 30, 2004 1:54 pm
Postovi: 24
Lokacija: U srcima voljenih...
Da, imam neku unutrasnju ravnotezu, i deluje mi kao da mi je sve jasno,
mada ne bih znala reci STA mi je to jasno... I nikad ovaj moj zivot nisam
bas tako nesto ozbiljno shvatala, cesto imam utisak da sve sto mi se desava kao da se to nekome drugom desava a ne meni... Kad svi gube
glavu, tj. kad mi licno preti opasnost (zemljotres, bombardovanje i sl), ja sam smirena, ali jako emotivno odreagujem na velike nesrece u svetu, posmatram druge i cini mi se da ih to mnogo ne dotice, kad se ono desilo u Rusiji, nekoliko dana sam svaku vest o tome gledala na TV i suze su same tekle, i o nicemu drugom nisam mogla misliti nego o tome, slicno je bilo i sa cunamijem... Pozdrav. :D

_________________
Ako sanjam-probudicu se,
ako se probudim-umrecu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 03, 2005 1:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
:idea: Priznajem da nisam procitao cijeli tekst, no... svatko od nas je Svemir za sebe. Ne vjerujem u shablonska trpanja ljudi po ladicama ("..on je tipicni bik.", "ah, zene", "ti muskarci"...)... ili jos gore kad me netko strpa u ladicu po rasnoj ili nacionalnoj osnovi sa masom ljudi koji nemaju veze samnom. Dualisticka podjela svijeta je po meni najgora. Lijevo su ovi, desno su oni. Ali Ovi i Oni se krizaju. Sta su onda njihova djeca? Moze biti i ovakva shema... sve je moguce, ali ne vjerujem da je tako; a to i jest upravo u domeni vjerovanja. Ograniceni smo i sve sto prelazi granicu nase spoznaje ulazi u domenu vjerovanja. Vjerujem da smo svi vrlo slicni, ali da je svatko za sebe neistrazeni svemir. Shabloniziranje i stereotipizacija nas uokviravaju i sputavaju u razvoju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 06, 2005 10:18 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Tako je, slažem se.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 11, 2005 10:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Nemojte mi zameriti sto cu postaviti neka pitanja na koje ste verovatno vec dali odgovore s obzirom da se od skora interesujem za ovu temu i procitao sam skoro 90% sadrzaja sa ovog sajta.

Dakle, koliko sam shvatio, postoje dve vrste ljudi:
1. Antropoidi (entiteti sa kolektivnom dusom ciji je cilj da dobiju individualnu dusu, nisu zli, kao sto ni ljudi nisu zli samo zato sto jedu zivotinje)
2. Adamicni ljudi (imaju individualnu dusu i zele da je zadrze)

Da li su antropoidi svesni toga sto su? Da li sam ja antropoid? Ako jesam, to nije moja krivica i sta bih onda trebao ciniti? Graditi karijeru ili slicno?
Ako nisam, sta mi je ciniti?

Dalje, ako se uvek vracamo na 5. denzitet (kao u sabirni centar), a nasa je odluka kuda cemo dalje, zasto bismo se odlucili da se opet vratimo u 3D?

Ko su Kasiopejci i ko komunicira sa njima? Ne zelim da me pogresno shvatite, ali ta prica o Kasiopejcima me veoma asocira na pricu o Hrkljusu.

Verovatno Vam ova moja pitanja deluju infantilno, ali uzmite u obzir da sa pocetnik i da (jos uvek) ne zelim da kritikujem ono sto ne razumem.

Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 11, 2005 3:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Dakle, koliko sam shvatio, postoje dve vrste ljudi:
1. Antropoidi (entiteti sa kolektivnom dusom ciji je cilj da dobiju individualnu dusu, nisu zli, kao sto ni ljudi nisu zli samo zato sto jedu zivotinje)
2. Adamicni ljudi (imaju individualnu dusu i zele da je zadrze)


Tako je. Jednostavno: ljudi sa dušom i oni bez nje ( prazni kontejneri ). Inače, zlo i dobro su vrlo relativne stvari, pa imamo i ljude s dušom koji mogu biti i "dobri" i "zli" ovisno o njihovom opredjeljenju. Onaj tko nema duše, isto tako može biti i ovakav i onakav... ovisno o njegovoj volji. Ali bitna je razlika u tome što ljudi s dušom imaju mogućnost uspostavljanja veze sa svojim "višim Ja" odnosno svojim dijelom u višim sferama postojanja, pa zbog takve mogućnosti, mogu se i zaštititi od nekih stvari ako to zažele. Dok su organski portali na nemilosti prilika i neprilika.

Mnogi nisu svjesni onoga što jesu ili nisu jer uopće neznaju ništa o tome.

Citat:
Da li sam ja antropoid? Ako jesam, to nije moja krivica i sta bih onda trebao ciniti? Graditi karijeru ili slicno?
Ako nisam, sta mi je ciniti?


Gle, sam vjerojatno to sve znaš ( ili neznaš?)... i to nije ničija "krivica". Nisi kriv za ono što jesi ( ili nisi ). Takav si kakav jesi. I to je bio tvoj izbor ( prije inkarnacije ).

Citat:
Dalje, ako se uvek vracamo na 5. denzitet (kao u sabirni centar), a nasa je odluka kuda cemo dalje, zasto bismo se odlucili da se opet vratimo u 3D?


E, vidi... naša odluka da idemo dalje može jedino biti kad naučimo sve lekcije iz tog denziteta u kojem jesmo. Dakle, ako nisi sad sve naučio ne možeš ići u viši... pa i tamo postoje neka prirodna pravila koja izgleda da ne možeš preskakati. Tu je još i zakon karme... ali sad nebi o tome, ima tu puno tekstova, pa prouči za početak.

Citat:
Ko su Kasiopejci i ko komunicira sa njima? Ne zelim da me pogresno shvatite, ali ta prica o Kasiopejcima me veoma asocira na pricu o Hrkljusu.


Ako to sad možeš shvatiti: Kasiopejci su Transparentni "putnici", entiteti 6. denziteta koji rade to što rade, pomažu nama - sebi u napretku, oni su "mi u budućnosti" sa našeg trenutnog pogleda na cijelu stvar. Oni su ( možda ) ono "više Ja" u višim denzitetima koje imamo kao bića sa dušom. Ima još puno sličnih entiteta ( to su ti svjesne energije ) koje pomažu drugima da napreduju ( opredjeljeni su prema drugima ). Pošto nisi izgleda ništa pročitao o njima, donosiš zaključak prije svega i zaključuješ možda malo krivo da su oni kao Hrkljuš-priča. A da sve pročitaš, sam bi uvidio da je to baš drukčije ( suprotno sa pogleda polarnog razmišljanja )... Hrkljuš govori što da radimo, donosi zakone i slično, a Kasiopejci nas uče kako da učimo, kritički razmišljamo, daju nam znanje i govore da imamo svoju slobodnu volju i odluku što ćemo sa svime time učiniti. Dakle, daju nam slobodu da sami odlučimo. Dalje, savjetujem da sve pročitaš, ima puno toga, pa se onda čujemo...

Ako ti nešto nije jasno - slobodno pitaj.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 12, 2005 9:05 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
VV,

Što se tvog prvog pitanja tiče da li si ti organski portal, u vezi odgovora niko drugi ti ne može pomoći, mada lično mislim da će mnogo manje OP-a ikada posvetiti neku veću pažnju, kako tom pitanju tako i ovoj tematici, nego što je to slučaj sa adamičnim ljudima.

Upuštati se u neku analizu ko bi to mogao biti a ko ne, takode nema svrhe. Međutim, bitno je znati. Svako ko iz nas crpi energiju na ovaj ili onaj način, može biti OP ali i ne mora, svako ko nas vuče na stranputicu, može biti OP ali i ne mora, svako ko pokušava da nas kontroliše, može biti OP ali i ne mora, svako ko pokušava da nam nameće svoju volju može biti OP ali i ne mora, itd. itd. Tu stvar treba uzeti u obzir kao mogućnost. Poenta je u tome da čovjek treba preuzeti kontrolu nad samim sobom. Svako od nas je tamo gdje treba da bude u skladu sa stanjem svoje svijesti i bića. Mi smo vjerovatno svi nekada bili OP-ovi. Ono što svi možemo, ovdje i sada, to je da neprestano radimo na proširenju svoje svijesti i bića.

U vezi reinkarnacije stvar je ista. Prvo, bitno je razumjeti da se OP-ovi ne inkarniraju ovdje iz 5D, nego samo adamična bića. Prema nekim indikacijama OP-ovi provedu samo određeno vrijeme u 5D prije njihove tzv. “druge smrti”, što se događa prema nekim izvorima nakon 40 (naših) dana. Isto tako, OP-ovi takođe nemaju karmički dug dok ga adamična bića imaju. Hoću da kažem, da “Univerzum” ne zamjera OPovima na njihovom ponašanju jer oni nisu u stanju da ostvare vezu sa višim nivoima svijesti što se može samo uz pomoć duše. Oni se ponašaju onako kako je to njima svojstveno. Oni ne mogu drugačije i bolje jer nemaju one više centre.

Ovdje ću ponoviti onu staru ‘priču’:

«Našao neko orlovo jaje i stavio ga pod kokoš. Orlić se izlegao kad i pilići i odrastao sa njima.
Čitavog života orao je radio isto što i kokoši u dvorištu, misleći da je jedna od njih. Kljucao je naokolo u potrazi za bubama i glistama, kokodakao je i lepršao krilima, uzdižući se koji pedalj iznad tla.
Prošle su godine i orao je ostarjeo.
Jednog dana ugledao je u visini, na vedrom nebu, čudesnu pticu moćnih raširenih krila, kako lebdi na vjetru.
Stari orao zapanjeno je gledao uvis. «Šta je to?» pitao je.
«To je orao, kralj ptica», rekla mu je jedna kokoš. «On pripada nebu, dok mi, kokoši, pripadamo zemlji.»
I tako je orao umro među kokošima, ne znajući ko je.»


Znači, problem je u tome što ‘orlovi’ ili adamični ljudi već odavno razmišljaju i ponašaju se kao ‘kokoši’, odnosno OP-ovi. Odgovor na pitanje zašto je to tako, može se naći u nekim drugim tekstovima na ovom vebsajtu ili drugdje.
Međutim, za razliku od OP-a, adamični čovjek se smatra odgovornim za svoje ponašanje jer ne samo što ima um, on ima i više centre i dušu. On tako ima i jedan POTENCIJAL za napredak a to da li će on ostvariti taj potencijal ili ne, to je na njemu samom. S obzirom da on misli da je ‘kokoš’ i s obzirom da se tako i ponaša, on u večini slučajeva nije ni svjestan tog svog potencijala niti načina kako da ga realizuje.

Adamički ljudi se inkarniraju na onu ravan postojanja na koju mogu u skladu sa razvojnim stepenom njihove svijesti. Tako, oni koji su ostvarili viši nivo svijesti mogu da se inkarniraju u više nivoe denziteta od 3-ćeg. Većina nas se inkarnira ovdje jer je ova ravan postojanja u skladu sa razvojnim stepenom naše svijesti. Ovdje imamo priliku da naučimo potrebne nam lekcije da bismo išli dalje. Problem je ponekad i u tome što mnogi od nas nisu baš najbolji učenici pa moraju stalno da ponavljaju ‘razred’.
Postoje i slučajevi kada se entiteti OPD tipa koji normalno mogu da obitavaju na nekoj višoj ravni postojanja, inkarniraju ovdje za svrhu obavljanja određene misije što većinom podrazumijeva neku vrstu pomoći u razvoju čovječanstva.

Sto se Kasiopejaca tiče, nažalost, da bi se izvukli definitivni zaključci što se tiče tog materijala, njega bi prvo trebalo pročitati i proanalizirati.

(Complete c-s transcripts: http://www.val.hr/znanje/znanje.html )

Istovremeno, čovjek bi trebao već imati određen stepen kako klasičnog tako i ezoteričkog obrazovanja, odnosno, dovoljno elemenata na osnovu kojih može da rasuđuje.

Ono sto Hrkljuš kaže i šta traži od nas, nalazimo u ‘svetim’ knjigama. Za njega su karakteristična tzv. zatvorena učenja ili dogme, rituali i utjerivanje određene doze straha. Hrkljuš traži da mu se molimo i da ga slijedimo (tj. tako je rečeno u knjigama u kojima se tvrdi da je on njihov autor). Lično mislim da ‘on’ (u suštini se tu radi o jednoj grupi OPS entiteta) stoji iza svega što je dizajnirano tako da zatvori čovjekovu svijest i percepciju, da ga baci na stranputicu i da ga obeshrabri u istraživanju istine i objektivne realnosti. Znači, da drži čovjeka u iluziji.

U vezi samog procesa čanelinga već sam nekoliko puta rekao da je to nešto što možemo uporediti sa internetom. Radi se o sredstvu za širenje i skupljanje informacija a ne o izvoru. I na jedan i na drugi način širi se mnogo više dezinformacija nego istinskih informacija, što je sasvim normalno za realitet u kome živimo, jer on po samoj svojoj prirodi počiva na lažima. Nije nimalo slučajno zašto se velika većina ‘orlova’ ponaša kao ‘kokoši’!

Preko interneta možemo stići na ‘izvor’ iz kojeg se promovišu dezinformacije (često isprepletene sa elementima istine) a možemo stići i na ‘izvor’ sa kojega možemo dobiti neku korisnu, - istinsku informaciju.
Ista stvar je i sa čanelingom.

Mi smo ti koji su odgovorni za to da li ćemo krenuti u potragu za istinom, da li ćemo se dovesti u stanje da prepoznamo istinu a da se istovremeno zaštitimo od laži. Istina, isto kao i laži, ima potencijal da promijeni i odredi čovjekovo stanje svijesti, odakle dalje proistiće naša percepcija, način razmišljanja i ponašanja.

I na kraju, opet se svodi na čovjeka – lično.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 12, 2005 11:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
VV je napisao/la:
Da li su antropoidi svesni toga sto su? Da li sam ja antropoid? Ako jesam, to nije moja krivica i sta bih onda trebao ciniti? Graditi karijeru ili slicno?
Ako nisam, sta mi je ciniti?


Dobro su ti dečki rekli, da si antropoid bilo bi skoro nemoguće da bi pokazao bilo kakav istinski interes za ovu temu.
Ali nisu svi koje ovo ne zanima antropoidi - jednostavno još nije došlo njihovo vrijeme.
"Nešto" u tebi je stvorilo taj buntovni nemir i na to "nešto" u tebi treba obratiti pažnju, jer ta "božanska iskra" čini jedinu razliku između te dvije polovine čovječanstva.

VV je napisao/la:
Ko su Kasiopejci i ko komunicira sa njima? Ne zelim da me pogresno shvatite, ali ta prica o Kasiopejcima me veoma asocira na pricu o Hrkljusu.


Za onoga tko će slijepo vjerovati svemu što Kasiopejci govore, to će stvarno biti "Hrkljušovi spisi".
Istina se ne nalazi u spisima već samo i isključivo u "božanskoj iskri" u nama, ali su osobnosti, na njenom putu podizanja svoje suradnje s tom "božanskom iskrom", od koristi informacije koje dobivamo preko Kasiopejaca, ali i preko ostalih "svetih" tekstova.
Međutim, sve te informacije trebamo propustiti kroz filter unutrašnje svijesti.

Zašto?
Zato što je Hrkljušova omiljena zabava steći povjerenje a onda nam podvaliti!
On nas zapravo samo testira da li smo "pravi".
To se je već dešavalo s velikim religijama u povijesti, pa će se dešavati i s "new age" religijama u budućnosti!

A gdje je Hrkljuš?
Pazi sad - i on je isto u nama!

Živimo u savršenom hologramu Matrixa!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 13, 2005 10:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Hvala svima na odgovorima. Zadivila me je vasa tolerantnost, sto nije slucaj na ostalim forumima. U pravu ste kada kazete da nemam dovoljno informacija (znanja). Sve sto znam o Kasiopejcima sam procitao na ovom sajtu. Potrudicu se da vise saznam o tome.

U medjuvremenu bih Vas molio za komentar sledeceg:

Gde god se nesto govori o razvitku duha, prakticna procedura se svodi na meditaciju/molitvu.
Interesuje me Vase misljenje o sustini Pravoslavne vere:
1. Ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim, i svom dusom svojom, i svom misli svojom
2. Ljubi bliznjeg svog kao samog sebe
3. Molitva (meditacija, mantranje)
4. Post

Primetio sam da na ovom sajtu preovladava stav da nam je religija nametnuta da bi nas odvela na stranputicu, ali zar ove 4 stavke nisu univerzalne? Sve ostalo se moze zanemariti kao tehnicko-birokratska ogranicenja.
Mozete reci da covek sam u sebi mora potraziti odgovore, ali mislim da ce tako obican covek pre da zaluta nego da nadje ono sto trazi.

Jos jednom hvala.

P.S. Preporucite mi sta da citam, odakle da pocnem. Na ovom, kao i na sajtu Znanje, ima puno toga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 13, 2005 12:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
VV je napisao/la:
Mozete reci da covek sam u sebi mora potraziti odgovore, ali mislim da ce tako obican covek pre da zaluta nego da nadje ono sto trazi.


Da li običan čovjek uopće zna što traži? Traži "u se, na se i poda se"!
Običan čovjek je ili organski portal ili uspavani tragatelj.
On ne luta, on je poput ovce koja ne napušta stado.

Da li ti znaš što tražiš?
I da li si dosadašnjim odgovorima bio zadovoljan?
Nije problem u velikim istinama koje su sadržene u biti svake "velike religije", pa tako i komunizma, već u manipulaciji masama koja se preko njih odvija.

U svakom tragatelju "stanuje" jedna božanska iskra, koja je direktan "posrednik" između osobnosti i Božanskog oceana.
Ali ako imaš potrebu za autoritetima, onda ih slijedi, ali budi oprezan.
Oni su sigurno dalje od "Boga u tebi" no što si ti.
Treba biti oprezan i kad se slijedi "unutarnji glas", jer su mogućnosti samozavaravanja neizmjerne.

Da li si čitao knjigu "Galeb Jonathan Livingston"?
Odvajanje od jata je bolno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 13, 2005 1:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Do sada nisam naisao na nekog ko bi mi bio autoritet u toj oblasti, a i nisam mislio na autoritet u bukvalnom smislu, vec na naguala, kako ga naziva Kastaneda.

Citat:
Ali ako imaš potrebu za autoritetima, onda ih slijedi, ali budi oprezan.
Treba biti oprezan i kad se slijedi "unutarnji glas", jer su mogućnosti samozavaravanja neizmjerne.


To sam shvatio kao:
Ako naletis na slatkorecivog, priucenog ucitelja cije su namere sumnjive - gotov si!
Ako pratis unutrasnji glas, a labilna si licnost - gotov si!
U svakom slucaju ti se crno pise ako doneses pogresnu odluku.

Zato sam gore naveo i trazim Vase misljenje o:
1. Ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim, i svom dusom svojom, i svom misli svojom
2. Ljubi bliznjeg svog kao samog sebe
3. Molitva (meditacija, mantranje)
4. Post
kao "proceduri" ka duhovnom napretku u smislu svesnosti o postojanju viseg entiteta i utisavanju materijalnog tela kako bi duhovno telo moglo da komunicira sa tim entitetom.

Recite mi kako Vi postizete duhovni razvoj.

P.S. Odvajanje od jata jeste bilo bolno, ali je dobio neizrecivu nagradu na kraju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 13, 2005 1:30 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
VV

Nemoj zaboraviti na ovo:

11. Ako bi se svadili ljudi, jedan s drugim, pa bi došla žena jednoga da otme muža svojega iz ruke drugoga koji ga bije, i pruživši ruku svoju uhvatila bi ga za mošnice,
12. Odsijeci joj ruku, nek ne žali oko tvoje

(peta Knjiga Mojsijeva, 25)

Ovo takođe spada u ono što je stiglo iz «prve ruke»!

Htjedoh reći, ukoliko se nađeš u kakvoj gužvi, pripazi da te žena ne spašava na pogrešan način, pošto je Hrkljuš lijepo rekao šta da se radi s njom ukoliko ona u gužvi uhvati nekoga za muda.

Što se "Svetih" knjiga tiče, moramo uzeti sve u obzir a ne samo ono što nam zvuči lijepo za uho.


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 13, 2005 5:00 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Zato sam gore naveo i trazim Vase misljenje o:
1. Ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim, i svom dusom svojom, i svom misli svojom
2. Ljubi bliznjeg svog kao samog sebe
3. Molitva (meditacija, mantranje)
4. Post
kao "proceduri" ka duhovnom napretku u smislu svesnosti o postojanju viseg entiteta i utisavanju materijalnog tela kako bi duhovno telo moglo da komunicira sa tim entitetom.


Pa mislim da ako si slobodan - radi što hoćeš !!! Naravno, za svaku tvoju odluku imaš posljedice - kakve, ovisi o izboru. Ne ljubi ako ne želiš, ljubi ako želiš... Eh, sad... vidi... koji je "Bog" taj što to govori ??? Hrkljuš ili neki drugi entitet ( pozitivnog ili negativnog opredjeljenja ) ??? Mislim da si zapeo da je to "neki entitet" koji ima višu moć od tebe. To je iluzija. Ti si bog za stado ovaca jer možeš puno toga raditi što one ne mogu. E i vidi sad s time povuci paralelu... ima možda neki entitet iz višeg nivoa koji se tako tebi čini bogom. Ali zapitaj se što je Bog u stvari.
Ako postoji kao takav, trebao bi biti neutralan, neopredjeljen, ti ga uopće nebi trebao zabrinjavati jer si ionako jedan mali sitan njegov dio. Kao što tebe ne zabrinjava jedan atom ( molekula ili čak stanica ) tvog tijela recimo koja se nalazi negdje u tvom lijevom bubregu... Ta stanica se "sama" brine o sebi donekle - kao i ti u univerzumu - i ti znaš da je tamo, ali te boli ona stvar za nju jer ih takvih ima još brdo...
Ako voliš bližnjeg svog - volit ćeš i druge. Jer takav si kakav si. Ako znaš voliti, voljet ćeš sve. Opet - pazi što je LJUBAV ! ( Kemijski proces koji se dešava u tvom mozgu ??? )
Molitva, post i to... ufff... ako želiš duhovni napredak i to želiš postići, to ti uistinu ne treba !!! Shvatit ćeš kad ćeš doć na jedan nivo svijesti koji ti to omogućava da osjetiš, vidiš u sebi.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 529 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz