Sada je: sub apr 27, 2024 9:55 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: čet feb 03, 2011 1:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
bump...kako je moguce da je ova tema zamrla?! :shock:

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: pon apr 18, 2011 11:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Dogodilo se i meni.

Neku noć se probudim u snu.
Glava mi okrenuta prema zidu.
Soba uopšte nije ona u kojoj sam zaspao.
Oči otvorene ali ne mogu da mrdnem.
Čekam da paraliza prođe, čini mi se da je prošlo 5 minuta i tada se probudim.

Nekoliko dana kasnije se ponavlja.
Sada sam u sobi gdje zaista spavam.
Bolja polovina je pored mene.
Skoro je jutro.
Pokušavam se pomaknuti ali ne mogu.
Vrijeme prolazi i počinjem da pizdim.
Hoću da vrištim ali glas ne izlazi.
Jeziv osjećaj.
:|

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: uto apr 19, 2011 11:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 3:27 pm
Postovi: 36
Ja sam isto dva puta bio u stanju paralize,al sam dobio od svoje trenerice vizualnu zastitu koja radi.
Jer u toj situaciji si svjestan paralize,znaci da mozak radi i tu je nasa moc i sa vizualizacijom se branis,ako pokusavas da se probudis,tad se mucis i tako hranis entiteta koji se zakacio da se nahrani.

Ako je neko hoce samo neka cima na pm.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: uto apr 19, 2011 9:22 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned apr 12, 2009 12:45 am
Postovi: 12
Lokacija: BIH
Bane je napisao/la:
Ako je neko hoce samo neka cima na pm.
:love3:


Bane gdje si bio prije? :D
Ja sam se riješio sam tog mučnog stanja paralize (ili zakačenog entiteta?). Trebala mi je za to cijela decenija. Pisao sam već o tome ovde pa da se ne ponavljam...

Ali da li je za svaki slučaj tog stanja kriv entitet ili to može biti i zamka sopstvenog uma? (mada ne sumnjam da je u mom slučaju bilo ovo prvo).

Bane je napisao/la:
...ako pokusavas da se probudis,tad se mucis i tako hranis entiteta koji se zakacio da se nahrani.


Pretpostavljam da misliš da se hrane našim strahom? Mene nije bilo strah, jeste prvih godina ali poslije bih to opisao više kao mučno i iscrpljujuće, nekako sam vremenom naučio da živim sa tim, ali bih se svaki put pokušavao da probudim što prije. Iz tog stanja paralize sam se budio tako što sam pomijerao jedini dio tijela koji se mogao pomijerati - nožnim prstima.

Šta mi je najčudnije bilo što se tiče tog stanja?
Kada bih se najzad probudio, držao sam oči otvorene i čekao da prođe par minuta da se malo razbudim, jer sam mislio da će mi onda trebati više vremena da opet utonem u taj pakao zvani paraliza. Mislio sam da ću se posle žmireći barem malo odmoriti od toga, ali za ne povjerovati - čim bih zatvorio oči, istog momenta bi me ponovo dočekalo. Kako je to moguće?

Zašto nije tako i kad su neki lijepi snovi u pitanju? ](*,)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: sri apr 20, 2011 9:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Bane je napisao/la:
Ako je neko hoce samo neka cima na pm.
:love3:
paralizu ili zastitu... :D

Napisi ovdje kako!

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: sri apr 20, 2011 9:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 3:27 pm
Postovi: 36
O tome sam i razmisljao da stavim tu,treba naucit dijeliti :)

Zamislite sebe da ste u piramidi.
Kad jeste,onda pocnite sa svake strane stavljati pentagram u pravcu kazaljke na satu,znaci na desno,jer to je prirodni tok.Na drugu starnu je neprirodni sotonski itd.( skuzili ste)

I na kraju zapalite vatru oko svega toga.

Kad dodje do paralize ta vizualiazija treba da traje 1 sec,ali odmah se i oni micu iste secunde.

Kako je mi je rekla ta zena,kad smo pricali o zastiti,isto je imala iskustvo(svi smo) ona je to objasnila na nacin da ti neko ili nesto ulazi u sistem i onda se zastitits sa piramidom i pentagramom,a vatrom ga sprizis.

Ja sam se dva puta odbranio.

Pa da hrane se time sto te stave u neku svjesnu paralizu onda se pokusavas probuditi(krece strah),ali ne mozes i onda te cuclaju :)

Vjezbajte zastitu i kad dodje do toga ne pokusavajte se probuditi,nego pocnete skroz smireno sa vizualizacijom i zastite se i spodobe odlaze.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: sri apr 20, 2011 11:33 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 20, 2011 10:46 am
Postovi: 1
dobar dan :)
evo da i ja kažem svoj .. ha ajmo reć polusan ..
u ponedjeljak bila na sahrani i došla kuć mrtva umorna i odmah zaspala..i probudim se negdje oko 3 ujutro da odem na wc.. i dalje se ne sjećam dal je to bio san ili ne, al je meni to tad bilo tako stvarno mada mi mama kaže da mi je to el sam propalila na živce .. ugl
spavam ja tako ( ili ne spavam ) i odjednom počnem ubrzano disat da bi nakon par sekundi osjetila kako više uopće ne mogu disat.. probam se ja pomaknut al ne ide.. uspijem ja nekako pomaknut prste i lupkam po zidu da čuje mama u drugoj sobi međutim ništa..počnem lupkat po krevetu da me čuje sestra, ništa..pokušavam vikat-ne mogu ispustit glas..znači svjesna sam kako otvaram usta al ništa ne izlazi .. ne mogu otvorit oči .. a imam krevete na kat i spavam gore tak da imam onu ogradu da ne padnem .. i krenem se uhvatit za to i shvatim da je uopce nema na tom mjestu ,da ju je netko pomaknuo .. i napipam ju nekako i namjestim natrag i onda ne znam,valjda me probudio alarm ili me trgo iz toga,nisam sigurna.. da bi mi sestra rekla kad sam joj ispričala da je čula da pomičem ogradu..što znači da nisam ispalila na živce da je to stvarno nešto bilo :/ i sad je mene više strah zaspat da se to ne ponovi el je prije toga bilo još nešto al nisam sigurna u koju to temu spada .. :/ pa ako ima neko neki savjet kako da se to riješi molila bi :/hvala .. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: uto maj 31, 2011 4:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto maj 31, 2011 4:25 pm
Postovi: 2
Meni se dogodilo sinoć :shock: , ovo je kako se sjećam šesti put


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: uto maj 31, 2011 5:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
meni se zadnjih mjesec dana dogodilo 3 puta .I svaki put bi vidio istu pojavu kako se odaljava od mene nakon što bi iskustvo završilo. Kao nekakva tamna okrugla 'stvar' s krakovima brrr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: uto maj 31, 2011 6:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Pozdravljam te. Ako ti se desi da gost iz snova dođe točno ispred tebe sjeti se samo da se okreneš na drugu stranu. Nemoj gledati u njega više od par sekundi jer će inaće postati "nezgodan".

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: uto maj 31, 2011 7:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
mala_medvjedica je napisao/la:
Pozdravljam te. Ako ti se desi da gost iz snova dođe točno ispred tebe sjeti se samo da se okreneš na drugu stranu. Nemoj gledati u njega više od par sekundi jer će inaće postati "nezgodan".

:rofl da,da,na drugu stranu :rotfl: najbolje da mu se naguzish :notworthy:
i onda ce od 'nezgodnog' postati 'zgodan'
ako se onako naguzen uzmognesh okrenuti i pogledati iza mozda chak uspesh i i videti izraz zadovljstva na licu,ako uopshte ima lice :rofl :rotfl:
:angel4: :toothy2:

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: uto maj 31, 2011 7:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Uopće se ne šalim, a i pišem iz svojeg iskustva. To da se okreneš na drugu stranu imaš u Castanedinoj knjizi, mislim da je Odvojena stvarnost. Tamo se to više puta spominje. Ako se ne okreneš kada je ispred tebe, duh će te napasti. Predpostavljam da je to zato jer misli da ćeš ti njega napasti, ali to samo predpostavljam. Nažalost, meni se desilo da me je opekao po licu i rukama, i to u budnom stanju. Da sam se okrenula nebi mi se to dogodilo, samo tad to nisam znala. I u sanjanju se to događa, i podjednako je opasno ako se nađe ispred tebe, a ti se ne okreneš. Sa ovim se baš i nije za šaliti jer ako to neznaš duh te lako može ozlijediti.

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Zadnja izmjena: mala_medvjedica; uto maj 31, 2011 7:50 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: uto maj 31, 2011 7:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto maj 31, 2011 4:25 pm
Postovi: 2
Rekoh gore u ranijem postu da sam sinoć imao to stanje paralize, mislim to mi se desilo već par putA, kako se ja sjećam 6 puta :| .......

Ali sinoć mi je najduze trajalo,
I uvjeren sam da je za to kriv moj odlazak na spavanje u 4 ujutro :mrgreen:

Sjećam se sjene za zidu i nekakvog čudnog osjećaja vibracija u glavi..
Pokušavajući da se probudim, ali su me konstantno pratili neki ciklusi u kojima zaspem,i odmah se budim u istom stanju...pokušao sam da vičem, da ustanem da pomjeram ruke.....ALI UZALUD..

Nekako mi se oduljilo,ko nikad prije. Zelio sam ustati i imao sam osjećaj da mijenjam polozaj sa snagom volje ..

Pokušao sam okrenuti se i da padnem sa kreveta jer bio sam uvjeren da bi se tako probudio,
I nekim čudom sam to uspio, Padao sam ,bilo je nekako Usporeno, i napokon sam pao na pod, Nisam osjetio bol, i stvarno sam bio uvjeren da je sve realno i da sam stvarno na podu........U tom trenutku se probudih............ :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: sri jun 01, 2011 1:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
mala_medvjedica je napisao/la:
Uopće se ne šalim, a i pišem iz svojeg iskustva. To da se okreneš na drugu stranu imaš u Castanedinoj knjizi, mislim da je Odvojena stvarnost. Tamo se to više puta spominje. Ako se ne okreneš kada je ispred tebe, duh će te napasti. Predpostavljam da je to zato jer misli da ćeš ti njega napasti, ali to samo predpostavljam. Nažalost, meni se desilo da me je opekao po licu i rukama, i to u budnom stanju. Da sam se okrenula nebi mi se to dogodilo, samo tad to nisam znala. I u sanjanju se to događa, i podjednako je opasno ako se nađe ispred tebe, a ti se ne okreneš. Sa ovim se baš i nije za šaliti jer ako to neznaš duh te lako može ozlijediti.

pa i ja se uopshte ne shalim
i blago tebi shto ochigledno ne znash koliko se ne shalim
ko zna,kad bi znala koliko je moj post ozbiljan,mozda uopce ne bi spavala

P.S. par narodnih mudrosti koje su sasvim u skladu sa ovim preozbiljnim receptima:
- ko od alata ima samo chekich svaki problem vidi kao ekser :blob:
- slepac slepca vodi :glasses7:


:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: sub jun 04, 2011 8:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
hary90 je napisao/la:
Rekoh gore u ranijem postu da sam sinoć imao to stanje paralize, mislim to mi se desilo već par putA, kako se ja sjećam 6 puta :| .......

Ali sinoć mi je najduze trajalo,
I uvjeren sam da je za to kriv moj odlazak na spavanje u 4 ujutro :mrgreen:

Sjećam se sjene za zidu i nekakvog čudnog osjećaja vibracija u glavi..
Pokušavajući da se probudim, ali su me konstantno pratili neki ciklusi u kojima zaspem,i odmah se budim u istom stanju...pokušao sam da vičem, da ustanem da pomjeram ruke.....ALI UZALUD..

Nekako mi se oduljilo,ko nikad prije. Zelio sam ustati i imao sam osjećaj da mijenjam polozaj sa snagom volje..


Pokušao sam okrenuti se i da padnem sa kreveta jer bio sam uvjeren da bi se tako probudio,
I nekim čudom sam to uspio, Padao sam ,bilo je nekako Usporeno, i napokon sam pao na pod, Nisam osjetio bol, i stvarno sam bio uvjeren da je sve realno i da sam stvarno na podu........U tom trenutku se probudih............ :D


Pozdrav!

:thumbup: Najbolja moguca ''tehnika'' protiv paralize! Ako uspesh da odrzhish chistu svest i da se ne uplashish dok te ''drma'' paraliza je potpuno bezopasan fenomen. Chak i zanimljiv, jer mozhesh i astralnu projekciju da izvrshish odatle (shto mi se chini da si ti i uradio) Naravno, pod uslovom da je obichna paraliza sna u pitanju,a ne napad nekog entiteta ... A kada uvezhbash da odrzhavash nezagadjenu,budnu svesnost tokom tog dogadjaja posle nekog vremena to stanje nestaje samo od sebe,osim kada ga indukujesh po volji.

Btw, pokushavati da pomerish fizichko telo je beskorisno tokom toga. Dovesce te do daljih problema sa spavanjem, jer ces stalno biti ''full alert'' i prenapet fizichki. Bolje je da sav posao odradish chisto mentalno, onda ce se odnos izmedju uma i tela izbalansirati sam od sebe. Pusti telo na miru, brzhe se vrati u ravnotezhu ako samo obracas paznju shta se deshava u njemu.

Iz mog iskustva, istina je da pomazhe i ako se okrenesh na desnu stranu umesto lezhanja na ledjima,tada se deshava zznatno redje, slabije, i jako kratko traje. To vazhi za paralizu i inache neprijatne halucinacije koje mogu tu nastupiti. A za napade nekih entiteta stvarno ne vidim kako bi to pomoglo ... jedino ako ti entiteti nisu bash toliko tupavi pa ako ti njih ne vidish i oni misle da ne vide tebe ahahahah.

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: sub jun 04, 2011 8:15 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ja entitetima koji izazivaju sve i svašta pa usput i paralize ne bi okretao leđa.
Potrudim se sasuti makar psovke ako ništa drugo frontalno, a leđa i dupe nedam. :)
Ima tu na forumu već par puta napisano da sam godinama spavao na leđima da me djubre ne zaskoči i sjedne mi na gornji dio leđa.
To što toliko vole šrafiti po stražnjem dijelu tijela nagađam da ima veze sa čakrama i tijekom energije kroz čakre jer ako nešto instaliraju odiza, prema naprijed će se manifestirati u fizikalnost ili neki bliski sloj.
Onda tu postoje varijacije na temu na koji dio tijela vole doći, ovisno o sklonostima i potrebama entiteta ili 4D tehnologije.

Iz vlastitog iskustva ovi što dolaze frontalno, oni ni ne izazivaju paralizu, nego više žele onu stvar pa se takvima može i okrenuti dupe da odu, to bi valjda značilo "boli me glava".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: sub jun 04, 2011 10:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
»Borba je nešto što nikad ne prestaje«, reče don
Huan kad su prestali da se smeju. »Kad bi se ratnik
našao u takvom škripcu, on bi prosto okrenuo leđa savezniku,
bez ikakvog dvoumljenja. Ratnik ne može da
se opusti pa prema tome ne može ni da umre od straha...

Iz Odvojene stvarnosti

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: sub jun 04, 2011 10:17 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ali nije sve što dođe "saveznik".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: sub jun 04, 2011 11:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
U knjigama Castanede je napisano da svako ima svog saveznika, a saveznik je nekakav entitet, duh, sila koja se često pojavljuje u sanjanju i u budnom stanju, naročito ako se osoba bavi sanjanjem.

Ako se na trećim vratima sanjanja pojavi nekakav entitet, kako možeš znati da to nije saveznik. Ako imaš nekakvog iskustva onda sam možeš zaključiti da li je to saveznik ili nije. Iz vlastitog iskustva pišem o tome da kad se nisam okrenula da me je to biće opeklo ili me jako preplašilo. Ako mu okreneš leđa onda ti ništa nemože.

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paraliza kod sna
PostPostano: sub jun 04, 2011 2:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
mala_medvjedica je napisao/la:

Ako se na trećim vratima sanjanja pojavi nekakav entitet, kako možeš znati da to nije saveznik. Ako imaš nekakvog iskustva onda sam možeš zaključiti da li je to saveznik ili nije. Iz vlastitog iskustva pišem o tome da kad se nisam okrenula da me je to biće opeklo ili me jako preplašilo. Ako mu okreneš leđa onda ti ništa nemože.


Pošto je ime teme paraliza kod sna, imam samo jedno pitanje. Kako se to, k vragu, čovek može okrenuti na bilo koju stranu ako je paralizovan?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 75 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz