Sada je: sub apr 27, 2024 7:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto jan 20, 2009 9:44 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Jedino to sto ti pises, Noxten, ono:ko ima predlog, daj da vidimo ovaj, ko je za itd. Meni se cini da od toga nema nista. To ne moze da funkcionise tako.
Recimo 55% ljudi je za jedan predlog i on bi trebalo onda da se usvoji, zar ne? Ali onda smo zapostavili onih 45% ljudi. Njihovo misljenje je na osnovu ovoga odjebano, jer su u manjini. Tako bi i demokratija "trebalo" da funkcionise. Kao i funkcionise, ali tu je i problem. Onih 55% onda odlucuje o sudbini i onih 45%. To po meni nije nikako dobro.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 20, 2009 10:24 pm 
Gle ja samo zelim rec slijedece:

1.) Ako se skupi neka ekipica negdje koja zeli nesto promijenit, super to je njihov put
2.) Ako se skupi milijarda osoba da nesto promijeni, cool. Go ahead
3.) Ako ce bilo koja osoba odlucit se na neki veliki podhvat ( vodja i te fore ) neka, ako je to njegova volja.
4.) Stagod drugo, njihov coice, tu je zato jer mora bit, da ga nema, kako li je vec netko rekao ( tj. puno njih ) nebi ni bilo nas s toga, to jest priroda. Dal umjetna ili ne, relativno jest iz razloga sto svaka stvar i jest tu da bi se na njoj ucilo. Covijek citav zivot uci tako da, to jest zdravo.

No ici i govorit ljudima u maaaaasovnom izdanju poput ovog prije sto sam govorio na nacin kako sam rekao oznacava samo ekstremno puno egoista koji mare samo za sebe.

Nekim ljudima, koji su dobricine i zasluzuju najbolje, ovaj svijet pase. Zasto bi itko od nas to remetio i radio teske pomutnje covjeku u glavi. To treba radit figurativno receno 1 000 000 000 invidualaca koji se defakto niti ne poznaju. To nisu stvari di ista 1 000 000 000 treba biti i kovat planove. Cim kujes planove, to vise nevalja. To jest poanta ovog prije sto sam govorio. Ako je tebi odluceno da ces promijenit neku vecu stvar u svijetu tokom svog zivota, to ces i promijenit. To jest ono sto si ti odabrao. Dal ces to shvatit momentalno ili nakon 40 godina, nebitno je ali to ces shvatit.

Svatko ima pravo na svoj izbor, no radit generalne i ogromne "organizacije", skupove ili istomisljenike sada u ovom momentu nije dobro niti je vrijeme za to. Kad bude vrijeme, znat cemo za to. Brujat ce citav svijet od ljudi koji ga zele mijenjat. Zato, takve stvari idu same od sebe, inace kolaps i kako li je rekao, puno slijedbenika koji dreka ne kuze. Stvoris od covijeka idiota koji trckara oko tebe. To nije nimalo dobro niti tome sluzi OPD. Kad si OPD, kad zelis postat OPD, sam trazis neke stvari. Kad sam pocnes trazit, e to je napredak, do tada. To nema smisla. Ako te covijek ne pita oko OPD-a nista, nemas ti sta njemu govorit za to. On nije spreman ili on jest OPD ali on takve stvari ne govori.

Opd se bazira na radu za bolje sutra i drugacijem zivotu, osvijestenijem zivotu a ne na radjenju reformi itd... Reforme dolaze kao "nuspojava" u koliko je postotak ljudske civilizacije dosegao takav stupanj da se desi. Ja jedino sto znam jest to da ja OPD drzim na distanci jer poanta ulaska u opd meni nije sam. Ja hocu uc kolektivno u neke stvari. Barem se to trudim tako. Neutralac sam sa gadnim nagibom na OPD ali opet, pomalo neke stvari i ja jos recimo moram shvatit da bi se opustio do kraja. To nije zajebancija. To je stvaran zivot i to treba napravit kako treba bez forsiranja i srljanja a pogotovo da nekome govoris kako zivi u teskom matrix-u i onda ga jos pocnes fillat cinjenicama. Neki nisu uopce spremni na takvu stvar. Vjerujem da ih je puno takvih. Jer svijet pokazuje itekako takvu sliku.

U OPD-u je striktno zabranjeno mjesanje u covjekovu svijest. Striktno. Ti mozes radit na poboljsanju svoga zivota i zivota zajednice tipa.

Borit ces se za ekologiju
Borit ces se za prve civilne letove u svemir
Borit ces se da pripomognes ljudima koji se pocinju osvijestavat ( tako da pises po ovakvim forumima di je tematika takve naravi )
Borit ces se za smanjenje potrosnje energije
Za napredniji internet
Za besplatne usluge
Za milijardu toga
Ili ces bit ko Icke, munjara koja se ne boji ikoga i pise i osvijestava one koji su spremni ( premda uleti koja manipulacija, vjerujem vise. Samo se nadam da je on toga itekako svjestan )

Ali nikako ne tlacit ljude, radit neke velike reforme jer od MALENIH SE POCINJE. Nikad ne mozes nesto veliko promijenit tako da ga rusis na takve razmjere. Tu se radi o ljudskim zivotima. To treba cijenit. Njihov mozak, koliko god da je sjeban, sto mi znamo, svjesni smo toga, to treba pustit da samo napravi svoje.

Uzet cu metaforicki ( jer ovako mi je najlakse za objasnit stvari ).

Ako krenes rusit zgradu recimo. Nisi lud da ju krenes rusit od vrha jelda? Postavis dinamite na stupove na dno i slozi se ko karta kuce bez veceg napora. Odi to radit odozgora. Puno teze jelda.

Isto tako ako krenes radit odozgora, mozes je srusit naravno ali ces "manje zla" pobit jelda? Oni dolje ce uspijet pobjec. Kreni istu rusit od dna, pas vidjet koji ce pobjec. Nijedan.

Ovo rijesavanje zla sam uzeo metaforicki bez da sam stvarno mislio neke stvari vec sam samo htjeo prezentirat ideju kao takvu. tj. sta sam htjeo rec.

Mijesat se u "zdrav razum" covijeka kao takvog ako ON TO NIJE ZATRAZIO nesmijes. Ako on to zatrazi, naci ce on put te je zato internet recimo dobar jer jako je maleni postotak da ce netko "zabrijat" na krivo. Svi oni imaju svoje putove. Osvijestavaju se. Isto tako pohlepan bit i zeljet nesto ovog momenta je idiotizam. Ako je potrebno da prozivi jos 255 generacija ove planete prije OPD-a neka. Takva je priroda covijeka no zato cu ja izabrat nesto i napravit jednu od najrobusnijih aplikacija na internetu za istomisljenike kroz svoj zivot, brinut se o njoj ko o svom djetetu i sa time cu na malenom sektoru, bez mijesanja u neciju svijest ako on to ne zeli tj. nije spreman nesto radit. Necemu pridonosit. No sigurno necu ici dignut crkvu u zrak jer kad crkva vise ne bude potrebna nece ni postojat, do tada, pomalo... Crkvu sam kao metaforu uzeo.

Puno i previse ljudi zuri u nesto. Nema zurbe u nista. Sve ide svojim tokom kako si sam odlucio. Tako su i svi ostali i na temelju toga ovaj svijet ide kako bi trebao ici. Kad god da se zamijesas kao sto se sada ljudi mijesaju nastaje World War. Zato i je nastao i zato ce i nastat world war 3. No ako je potreban, neka je. Nadam se samo da ce biti zadnji ove civilizacije.

Poanta citavog ovog topica je ovo. Simple as that. Samo mi treba pun drek da objasnim jer rijecima stvari objasnit je teski pain in da ass. Vjerujem da ni sada nisam objasnio sve te da cu jos morat tipkavat dosta puta lol.

EDITED:

Da dodam jos nesto.

Cezar je napisao/la:
Ali onda smo zapostavili onih 45% ljudi. Njihovo misljenje je na osnovu ovoga odjebano, jer su u manjini. Tako bi i demokratija "trebalo" da funkcionise. Kao i funkcionise, ali tu je i problem. Onih 55% onda odlucuje o sudbini i onih 45%. To po meni nije nikako dobro.


Gle, u svijetu jest situacija takva da kad se nesto na globalnoj razini desi, tj. nekakvo sranje tek onda ljudima dodje iz dupeta u glavu.

World war 3 jest tu iz razloga sto je on ITEKAKO POTREBAN da bi se ljudi poceli cijenit. Brijem 3 sreca. Valjda, neznam, nadam se lol da ce to i bit zadnji.

Mozda im tada kad se previse pobiju dodje iz dupeta u glavu da ubijanje bas i nije "rijesenje" problema. No i tada trebat ce jos stoljeca i stoljeca da se sve postavi na "pravo" ili barem "pocetno pravo" jer stvari nekakvih nada da ce svijet uc zbog toga sto su maye rekle, da one su rekle, svijet ulazi no kad ce pravilno uc, nece se desit dok je jos itko od nas ziv nazalost. Ne vidim da ce se desit dokle barem sam ja ziv tako to vidim sad. No poanta i dalje stoji tu da informacija stvara znanje. Globalna informacija stvara revolucije ili ti ga promjene. Koliko god da internet bio kakav je, nikad se u ovom svijetu nece SVI promijenit ili vecina dokle god jedan rat gadan ne odvali svijet ili teska glad ili stagod vise. Teska glad opet rezultira ratom tako da kako god da okrenes, WW3 ako ne starta sada ( premda je startao ) startat ce. Pitanje jest samo momenta. Izbit tisucljecne i tisucljecne mrznje iz covijeka u samo 1 dan ili 1 mjesec, koliko god apsurdno zvucalo moze samo faking smak svijeta tj. globalno i generalno ciscenje ili nada da ce se razvit nekakav galakticki rat iznad nas te da ce vanzemaljci nesto poduzet no OPD nece tek tako poduzet takve drasticne mjere.

Covjeka na ovom planetu ceka sranje. Dal to bio great flood, dal to bio Nibiru, dal to bili galakticki ratovi ili world war 3, zapravo, nebitno je. Poanta, sranje ce se desit kad tad te je neizbjezno.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 20, 2009 11:27 pm 
Eh da listao sam malo, zvakao opet pa eto da jos nesto dodam sto sam zaboravio dodat.

Uglavnom svi "osvjesteniji" na ovom svijetu su prosli kroz Asteniène psihopate, tj. osbe koji izricito zele mijenjat stvari.

Neki od njih odu uklinac tj. ovo di smo danas ( sto jest vecina ), neki od njih traze putove prema OPD-u, muce se kako se kaze i oni ce i dospijet do njega ako ista drugo brze nego li ovi OPS-ovci. Uglavnom, bolesti danasnje nisu bolesti. Samo su losi i dobri putevi no potrebni putevi te prema njima ne treba imat mrznje. Onaj koji zavrsi na psihijatriji vjerovatno je tamo jer je i trebao zavrsit tamo.

Ocito se pceo borit sa takozvanim OPD-OPS sustavom gledista citave stvari i na temelju toga je posandrcao kako se kaze. No opet, ko zna, slijedeci ciklus... Uvjek donosi nove stvari tako da :)

Ono sto je Aragorn spomenuo oko takozvane romantike, okay da jednu stvar pojasnim kako ja barem zivim tj. kako ja funkcioniram jest ovako.

Kad pocnes gledat da te i najmanja sitnica zadovoljava, kad pocnes gledat da svijet nije djumbus vec jednostavno 6 000 000 000 puteva koje ljudi moraju proc. Kad se rijesis proslosti, buducnost i zivis sada te se jednostavno, ko da uklizes u zivot sada, neke stvari, shvatis da ne smijes mijenjat te ako i smijes, ako je vrijeme da nesto ti napravis, napravit ces htjeo ti to ili ne. Makar podsvijesno lol. Kad pocnes proucavat sebe, kad pocnes u ljudima trazit toplinu a ne negativu jer ako te i povrijede, nece jer jednostavno maknes se od tog svijeta te u ostalom, valjda je bio razlog ako te povrijede zasto te okay, idemo dalje. Slat negativu prema toj osobini i licnosti necu jer se tu RADI O SLOBODNOJ VOLJI. Tu se radi o tome da si ti ko osoba dovoljno svjestan da je sve tu sa svojim razlogom te da mozes odabrat upast u OPS ili se barem trudit ostat ili otic u OPD. Bez truda ali ne da brzas stvari, nece se nista desit.

Mozda cu malo uci u pre intimne detalje no koga briga lol...

Kod mene itekako postoji ta svijest tj. dobrota. Ja se nisam posevio sa curom ( tj. penetracija sama po sebi ) ni sa ijednom drugom a brijem vise od pola godine svjesno te zato jer ja ne zelim jer se svaki puta osjecam cudno tj. znam da mi to nije potrebno vise da bi ja ljubav kao takvu sirio prema nekome. Okay, igram se sa njom ( ono predigre i te fore ) exploring do jaja ali ne i taj finalan cin jer eto koliko god, da ce me netko smatrat ludim no meni je taj sam cin itekako nepotrebnim te pitanje jest dal cu se svojevoljno ikad vise posevit. Ako cu i dovest dijete na ovaj svijet, onda ce to bit striktno posvajanje. U koliko nikako ne budem mogao, e onda ide solucija donosenja moga djeteta.

Uglavnom, poanta Aragorn barem sto se tice mene. Ja neznam dal sam ja lud ili neznam sta no ja vise nemam snage a ni zelje borit se protiv sebe. Borim se godinama citav svoj zivot i vise hocu prepustit se nekim stvarima, prepustit se sreci i prepustio sam se i zivim tako da pomognem drugima a ne sebi. Radim u firmi, stavljam svoju grbacu za firmu (po 13-ak sati rada) ako je potrebno samo da ta osoba ili citava firma bude sretna.

Isto tako ovu temu sam startao iz razloga sto sam nesto htjeo startat a vec je toliko tema obradjeno da ostajem bez ideja. Mozda nekome nesto pomogne i ovo. Ko ce ga znat.

Malo sam previse to ga o sebi rekao no hebaj ga valjda je razlog taj sto mi je drag ovaj forum tako da te mi je bitno da me se ne shvati krivo jer ako neke stvari ne kazem, shvatit ce me se a to ne zelim.


Vrh
  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 103 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz