Sada je: sub apr 27, 2024 6:40 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Arkoni
PostPostano: sub nov 15, 2008 11:04 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
GNOSTIKA - Arkoni
http://www.metahistory.org/ETArchonNav.php


Prevedeni materijal skinite ovdje (.exe format)
http://www.4shared.com/file/71620830/74 ... onima.html

Arkon iz grčkog archai, „izvorni, početne stvari, prvobitni u vremenu.“ U klasičnom mediteransakom svijetu, archon je bio u zajedničkoj upotrebi kao izraz za guvernera provinjcije, ili malo slobodnije, za bilo koje religiozne ili upravne vlasti. Otuda je plural (množina) Archons (Arkoni) često prevođen u gnostičkim tekstovima kao „vlasti“ (authorities, ENG.). [Ne postoji Koptska riječ za Arkon-a, tako da gnostički tekstovi koriste grčki izraz u koptskoj transliteraciji.]
Izgovara se Ar-kon.
Pridjevni oblik je, {NA ENGLESKOM!!} Archontic (Ar-KON-tik).
Pridjevni oblik na našem jeziku, glasi, naravno, – ''Arkonski''.

U mojoj uobičajenoj navici pokušavanja nemogućeg, ja predlažem tri definicije, ili tri nivoa definicije:

Nivo Jedan: Kozmološki

U gnostičkoj kozmologiji, Arkoni su vrsta neorganskig bića koja je iskrsla (pojavila se) u sunčevom sistemu prije oblikovanja Zemlje. Oni su kiborzi koji nastanjuju planetarni sistem (osim Zemlje, Sunca i Mjeseca), koji je opisan kao virtualni svijet (stereoma) kojeg su oni konstruirali imitirajući geometrijske oblike emanirane iz Plerome, oblasti (realm) Stvaraoca, Kozmičkih Bogova. Arkoni su originalna vrsta sa svojim sopstvenim staništem, i mogli bi se uzeti u obzir kao bogu-slični, ali im nedostaje namjeravanje (ennoia: kapacitet samo-usmjerenosti), i imaju opaku tendenciju da odlutaju van svojih granica i upadnu u ljudsku oblast (realm). Rečeno je za Arkone da osjećaju intenzivnu zavist naspram čovječanstva jer mi posjedujemo namjeravanje koje njima nedostaje.
Gaia Mythos opisuju kako su nastali Arkoni iz fraktalnog udara u gusta elementarna polja (dema) galaktičkih grana, kada je Aeon Sofija jednostrano uronila (sjurila se) iz galaktičke jezgre.

Nivo Dva: Noetičko-Psihološki {noetic = umno, razumno, saznajno}

U gnostičkoj psihologiji, noetička znanost Mističkih Škola, Arkoni su tuđinska sila {alien force, ENG} koja je upala, ispod praga svijesti, u ljudski um i iskrivila (skrenula) našu inteligenciju dalje od njene ispravne i zdrave primjene. Oni nisu ono što nas čini da se ponašamo neljudski, jer mi svi imamo potencijal da se usprotivimo našoj urođenoj ljudskosti, kršeći istinu u našim srcima, ali nas čine da ispoljavamo neljudsko ponašanje do čudnih i nasilnih ekstrema. prepušteni nama samima, mi bi se ponekad ponašali neljudski i onda to korigirali, odstranjujući nenormalnost. Očito mi to stalno ne radimo. U pretjerivanju u našim luđačkim i neljudskim tendencijama, i u ekstremnim nekorigiranim devijacijama naše urođene inteligencije, Gnostici su vidjeli potpis tuđinske vrste koji strši iz najgorih ljudskih nedjela.

Stoga su Arkoni psiho-spiritualni paraziti. O sa druge strane, kao ogranak Aeon Sofije, oni su također i naši kozmički rođaci.

Kao neorganski entiteti dva tipa (vrste), embrionski i reptilski, Arkoni mogu također u momentima probiti zemaljsku atmosferu i terorizirati ljude, premda nema razloga ili komande za te prepade. Alieni se ne mogu duže zadržati u biosferi, a nemaju ni glavni plan koji bi ispunili ovdje Ontološki status Arkona je dvojan: oni egzistiraju na oba načina; i kao tuđinska vrsta neovisna o ljudskoj vrsti, i kao prisutnost u našim mislima radije nego kao niz programa koji operiraju u našem mentalnom sklopu. Rizik koji preuzimaju upadom u naš mentalni softver daleko je veći od ijednog fizičkog rizika kojem bi se izložili probijanjem u biosferu.
{ » Da bi nas držali u pokornosti, da bismo bili ponizni i slabi,
grabežljivci izvode zapanjujući potez - sjajan, dakako, sa stajališta
borbene strategije, ali jeziv sa stajališta onih koji zbog toga trpe.
Daju nam svoj um! Čuješ li me? Grabežljivci nam daju svoj um koji
postaje naš um. Um grabežljivaca je barokan, proturječan, mračan,
pun straha da svakog časa može biti otkriven.«
Castaneda, Aktivna Strana Beskonačnosti - p.p. }

Radeći pomoću telepatije i sugestija, Arkoni pokušavaju da nas skrenu sa našeg ispravnog puta evolucije. Njihova najuspješnija tehnika je upotreba religiozne ideologije da insinuiraju njihov način razmišljanja i, posljedično, zamijeniti njihov mentalni sklop za naš. Prema Gnosticima, Judeo-kršćansko spasenje predstavlja primarnu strategiju Arkona, jedan tuđinski umetak. Naš kapacitet za raspoznavanje tuđinskih sila koje rade u našem umu je krucijalan za opstanak i ko-evoluciju sa Gaia-om koja je, kao Sofija, nenamjerno proizvela Arkone na početku.
(ovaj komentar pripada Prvom Nivou, kozmološkoj definiciji, no kako to često biva sa Gnostičkim učenjima, noetički i kozmički elementi teže da se spoje)
Prepoznavanjem i odbacivanjem Arkona mi potražujemo našu moć, određujemo naše granice u kozmičkim okvirima, i uspostavljamo našu svrhu povezanu sa Gaia-om, nastanjujućom inteligencijom planeta.


Nivo Tri: Sociološki

U gnostičkom pogledu na ljudsko društvo, Arkoni su tuđinske sile koje djeluju kroz autoritarne sisteme, uključujući i sisteme vjerovanja, na načine koji uzrokuju da se ljudska bića okrenu protiv svog urođenog potencijala i krše simbiozu sa prirodom. LIVE čitano unatraške je EVIL {live = živjeti; evil = zlo; ENG.}, ali Arkoni nisu zli u smislu da posjeduju autonomne snage uništavanja, koje bi bile u mogućnosti da se primijene nad čovječanstvom. Oni su agenti greške, radije nego zla – ali ljudska greška, kada ide nekorigirana i prelazi iznad skale za korekciju, pretvara se u zlo i radi protiv univerzalnog plana života. Gnostici su smatrali da Arkoni iskorištavaju našu tendenciju da puštamo da greške budu nekorigirane.
Zbog toga što Arkoni trebaju ljudsko saučesništvo da bi zadobili moć nad čovječanstvom, bilo tko da im pomaže može biti smatran nekom vrstom Arkona, ili saučesnika.Kako ljudi pomažu Arkonima? Jedan način (sugeriran u definiciji Nivoa Dva) jest prihvaćanjem mentalnih programa Arkona – a to je usvajanje tuđinske inteligencije kao da je ljudska – i izvršavanjem tih programa njihovom primjenom u društvu. Drugi je način putem aktivnog ili pasivnog povinovanja agendama (dnevni red) tako postavljenima i nametnutima.
Jacques Lacarriere je predložio da su Gnostici detektirali humanizirano lice Arkona u svim vladajućim strukturama i sistemima koji odbacuju autentičnost i samoodređenost za pojedince. On je raspravljao da su Gnostici prepoznali „temeljno (fundamentalno) korumpirane osobine svih ljudskih preduzimljivosti i institucija: vrijeme, povijest, moći, države, religije, rase, nacije...“ (Gnostici, str.24)
Korupcije se dešavaju, ne zato što mi činimo greške, nego zbog toga što puštamo da greške koje radimo idu dalje nekorigirane i dosižu vrijednosti iznad skale korekcije. Lacarriere kaže da su Gnostici dosegli ovaj zaključak „izvan racionalnog opažanja prirodnog svijeta i ljudskog ponašanja.“ Naposljetku su istakli „tvrdnju da je sva moć – o kakvojgod da se radi – izvor otuđenja... Sve institucije, zakoni, religije, crkve i moći nisu ništa drugo do li varka i zamka, ovjekovječenje jedne dugogodišnje obmane.“ (str.28-29)
Ovo može izgledati kao mračan pogled na ljudske afere, no, imajući u vidu dokaze iz povijesti (a da ne spominjemo trenutne događaje), ne može se reći da je nekorektan ili preuveličan.
Za jedan prisniji bljesak Gnostičkog naučavanja o Arkonima, uključujući savjet kako se ponašati u direktnoj konfrontaciji sa njima, pregledajte izvatke iz Prve Apokalipse Jakovljeve, citirane u Gnostičkom Katekizmu.

Prevedeni materijal skinite ovdje (.exe format)

* * * * * * *

Riječ prevoditelja

Cijeli ovaj materijal je predstavlja zapravo prevedene web stranice metahistory.org, doduše ne sve, možda u nekoj budućoj verziji_2 {V.2}. Kako su WEB stranice sklone osvježavanju, moguće je da će se u budućnosti pojaviti dopunjeni tekstovi koji se neće poklapati sa ovim prevodom, ali suština ostaje ista {učite strane jezike!}

Ovdje se radi o preživjelim ostatcima izvornog GNOSTIČKOG UČENJA. Stekao sam dojam da se kod nas udomaćilo da je Gnostika više-manje ONO što se vezuje uz djela Gurdjieffa, Ouspenskog, Mouravieffa, Collina ... Moram NAGLASITI da ja ovime nikako i ni u kojem smislu ne podcjenjujem radove nabrojanih ljudi, baš obratno. Uostalom da bi se podcijenio nečiji rad, treba ga najprije razumjeti {nažalost, podcjenjivanju su najviše skloni upravo oni koji ne razumiju}. Čini se da su nabrojani autori zapravo svoje znanje stekli iz preživjelih ostataka neke od Misterijumskih Škola, koje su svoje znanje, Gnozu, dalje razvijale orijentirajući se više prema zbivanjima unutar samog čovjeka {moje mišljenje}Evo što se o tome kaže ovdje pod Human Divinity :

"Gnostici u klasičnom svijetu nisu preživjeli da bi dočekali Islam, osim možda u nekim podzemnim pokretima. (Sufi=Sofija?) Radikalna paganska Gnoza bila je anti-židovska i anti-kršćanska u svom suprotstavljanju salvacionističkim ideologijama zajedničkima tim dvama vjerskim-sistemima. Da su Gnostici preživjeli do danas, oni bi se suprotstavili Islamu kao jš jednoj mutaciji virusa iste ideologije, na istom tlu. Gnostici nisu bili protiv ljubavi, tolerancije, praštanja, samo-regulacije, ljubaznosti, suosjećanja ili bilo koje druge istinske vrline svojstvene judaičkom i kršćanskom moralu, i kasnije Islamu. Oni su bili protiv ideološkog okvira spasenja sa svojim trima komponentama: vladavinom ljudi nad Zemljom, inkarnaciji božanstva u ljudskom obliku i konačnoj kazni od strane Boga Oca"

Ovi su materijali izuzetno vrijedni jer je to crno na bijelom, tj. slovima na papiru {pergamentu} ono što je do sada bilo ili kanalizirano ili rečeno {bez dokaza koji bi zadovoljili bande naučnika, jer njima nije dovoljno vidjeti da žarulja svijetli da bi znali da je žica pod strujom, oni žele tu struju i vidjeti, što je nemoguće} od strane vračeva.
To su ljudski zapisi koji potvrđuju glavnu ideju LKJ i Kastanede, opisanu ovdje na arhaičan način {nije postojala tehnička enciklopedija :p }
Naravno, to nas vraća na onaj stari problem:
- Pa zašto to onda naučnici ne prihvate?
Hahaha {smijeh, a zapravo bi trebao biti plač}.. pa, po naučnicima je JOŠ UVIJEK Velika piramida u Egiptu - grobnica!
Kada bi NLO sletio usred nekog velikog grada, nakon što bi mediji obradili tu temu, svi bi vjerovali da se radilo o reklamnom triku, ili jednostavno o snimanju novog nastavka nekog Spielbergovog filma. {osim toga: Ženo, makni to sranje, počela je utakmica.. }
A zašto ne prihvate, na to pitanje zna odgovor svatko tko traži...
Možda će se netko zapitati: A nisu li i ti spisi {Nag Hammadi i Kumran} također mogli biti 4D OPS podmetačina?
Sve je moguće, ali zašto bi podmetnuli nešto što ne ide u njihov prilog, nego ih raskrinkava?
Prije bi bilo moguće da su se trudili da ih unište, no "dobri dečki" su bar nešto spasili.
- ILI, se uopće nisu trudili da ih unište, nego su samo nagriženi zubom vremena (to svakako), JER - 4D OPS ne trebaju brinuti ni o čemu, KAKO VIDIMO kada se osvrnemo oko sebe, Matrica radi savršeno ...
{to su samo moja razmišljanja, uostalom, ''jedni će tvrditi jedno,
drugi drugo, treći će zahtijevati dokaze i na kraju će jedni drugima
razbijati glave....tako to uvijek završava kada su ljudi u pitanju''}

U prevođenju sam unutar teksta ubacivao {u vitičastim zagradama} dodatne riječi kako bih postigao što bolje razumijevanje od strane čitaoca, jer sam tu {u ovim materijalima} nailazio na neke specifične probleme, NPR:
- "mystery", eng - zagonetka, MISTERIJA;
a u ovim tekstovima imamo npr: 'Mystery School' koje sam ja pisao kao 'Misterijumska škola' JER:
"mysteries",eng, [u grčkoj i rimskoj religiji] = brojna tajna društva ili kultovi. Dakle radi se o Školama Tajnih Društava ili Kulltova, a ne o Zagonetnim Školama, premda im i ovaj izraz pristaje jer se do danas ne zna što se tamo dešavalo. {tko tvrdi suprotno, trebao bi preispitati svoje znanje, i zapitati se na čemu se ono temelji} Riječi u ( ) običnim zagradama pripadaju izvornom tekstu {dobro možda sam negdje zaj**** ali ne mijenja smisao} Tamo gdje je bilo potrebno, dodano je još i "p.p." što jednostavno znači primjedba prevoditelja . . .

Čini mi se da se kod nas udomaćilo da je značenje eng riječi alien = vanzemaljac. Možda je to posljedica istoimene serije filmova sa Sigourney Weaver u glavnoj ulozi..
E pa nije. alien znači tuđinac, stranac ili tuđinski, strano. Dakle gdjegod u tekstu naiđete na riječ "tuđinac, tuđinski, -sko, -ska itd" znajte da se izvorno radi o {popularnoj kriviprotumačenoj} riječi alien. Ponegdje sam je čak i ubacio u zagradu.

* * *

Gnostička teorija Tuđinskog Upada (Alien Intrusion, eng) tvrdi, prvo, da se jedna posebna vrsta neorganskih bića, zvana Arkoni, prema čovječanstvu odnosi na grabežljiv {predatorski} način, i drugo, da je Bog Stvoritelj iz Starog Zavjeta reptil iz Arkonske vrste, ishlapjelo {dementno} božanstvo koje pogrešno smatra sebe za gospodara i tvorca našeg planetarnog svijeta, i aktivno radi protiv evolucije čovječanstva. Prema tome, Gnostici su pretpostavljali zloćudnnu namjeru od strane Jehove, vrhovnog božanstva Judeo-kršćanstva, kojega su oni nazivali Jaldabaot. Oni su upozoreni o pseudobogu na slobodi u kozmosu koji radi da zavara i skrene ljudsku vrstu sa svog ispravnog smjera evolucije.

* * *

I tako se Kršćanstvo uzdiglo iz stoljećima dugog programa spiritualno-intelektualnog genocida. Istinita priča o uništenju urođeničkih duhovnih tradicija Europe tek treba biti ispričana. Nažalost, dobronamjerni pokušaji biblijskih UFOloga da pomire moderni ET/NLO fenomen sa „Božjim Planom“ potpuno zanemaruje gnostički protest protiv Judeo-kršćanske religije. Čineći tako oni ovjekovječuju pokrivanje (prikrivanje) jedne jedine duhovne katastrofe u našoj povijesti – uništenje Gnoze, puta znanja na način Boga.

* * *

IZ "1947 Nexus-a":
"Danas, olakšano međutekstualnim uspoređivanjem, možemo razumijeti da su Gnostici detektirali u Judeo-kršćanskom salvacionizmu jedan tuđinski usadak (alien implant), jedan ideološki virus koji zaražava ljudski um. U tom pogledu, Kršćanstvo je izraštaj NLO kontakt(irajućeg) kulta, Zaddikim-a. Toje istinski jedna vanzemaljska religija čija su podmetnuta načela inadnaravne pretpostavke strane ljudskom životu na Zemlji. Takve su, u svakom slučaju, bile i jesu gnostičke analize."

* * *

Na kraju bih još htio dodati da postoji i "Gaia-Sophia Navigator" , na engleskom, koji se više bavi izvornom mitologijom. Nije preveden, a ka' će - nezna se.. :p

EQ@2008

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Demoni
PostPostano: pon dec 01, 2008 1:00 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned nov 30, 2008 4:33 pm
Postovi: 9
Bok, prije svega želio bih vas sve pozdraviti. Novi sam ovdje i ne znam postoji li već tema s ovim imenom pa ću je ovdje kreirati. Mene zanima što vi mislite o pojmu demona? Da li takvi entiteti postoje i ako da, što su? Što je najgore što mogu napraviti čovjekovoj svijesti i životnoj energiji? "Gdje" oni zapravo postoje? Je li ih moguće percipirati? Kako znati da li ste bili izvrgnuti napadom jednoga? Mogu li oni oteti dušu čovjeku i prenijeti je u neki "viši" ili "niži" svijet, u neku astralnu razinu? Ovo pitam jer sam prije oko godinu dana ušao u jedan trans u kojem sam se tresao nekoliko sati i osjetio sam veliku količinu energije kako prolazi od dna moje kralježnice i ide prema mom mozgu i tada sam čak osjetio kako svijest izlazi kroz chakru smještenu na vrhu glave. Kao da je nešto bilo "isisano" iz mene. Otad sam krajnje despiritualiziran, "bezdušan", i nalazim se na veoma niskoj frekvenciji. Gubim sve instinkte i više i niže kognitivne i emocionalne funkcije. Sve mi naglo blijedi i doživljaj svega mi postaje sve manje i manje intenzivan. Kao da je u tom transu gotovo u potpunosti "izbrisana" moja suština i uništen jedan dio mene za koji bi mnogi najvjerojatnije rekli da nije uništiv. Je li postoje neka bića na nekoj drugoj frekvenciji koja bi mogla učiniti nešto takvo, naprosto uništiti moju suštinu i "isisati" svijest i uništiti ego? Molim vas, pišite vaše dojmove, mišljenja i ideje vezane uz ovo gore napisano, Stavite i neke linkove koji bi mi možda mogli rasvijetliti što se desilo? Mislim a je ovaj forum idealno mjesto za moj problem, Zanima me vaše mišljenje.
Hvala.

_________________
If the doors of perception were cleansed, everything
would appear to man as it is, infinite. For man has
closed himself up, till he sees all things through narrow
chinks of his cavern...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 01, 2008 7:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
To što opisuješ je klasičan opis buđenja kundalinija od strane demona da bi ti posisali energiju.
Oni to često rade jer za njjih je čovek baterija puna energije, a buđenje kundalinija je maksimalno aktiviranje te baterije.
Oni čak organizuju i razne gurue i sekte koje se bave 'buđenjem kundalinija' da bi lakše obavili posao. Što sve da rade sami kada mogu ljude da nateraju da veći deo posla odrade za njih?!
Šta su demoni? Astralni entiteti stvoreni kad i čovek ali kao njegova suprotnost. Postoji i fizička vrsta demona, to su tzv. reptoidi o kojima govore Ajk i Sverdlov. O tome imeš dosta ovde
http://www.ivantic.net/Ajk_i_zavere.htm
Čitaj 'Najveću tajnu' od Ajka i biće ti jasno kako oni deluju na ljude i ceo svet sa astrala i na fizičkom planu.
Detaljno i ukrtako o svemu tome imaš u tekstu ''Kratak pregled stvaranja' na gornjoj strani.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 01, 2008 9:18 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Pozdrav, StateOfConsciousness, dobrodošao!

Po svemu sudeći je neka vrsta crpljenja naše životne energije stanje u kome redovno funkcionišemo. Pogledaj i odgovarajuće teme sa ovog foruma, kao i linkove sa prve stranice sajta.

Ideje o „depersonalizaciji“, oduzimanju duše, suštine bića i slično bih definitivno najradije okarakterisala kao deo takve vrste napada, crpljenja energije i obeshrabrivanja. Ne verujem da ti se bilo šta slično dogodilo.

Mislim da nas znanje o ovim fenomenima može u priličnoj meri zaštititi. Sa jedne strane može istinski proširiti okvir za našu interakciju sa svetom oko sebe i njegovim nepoznatim fenomenima. Nismo baš toliko bespomoćni. I istovremeno mislim da nas znanje/shvatanje/stav prema nečemu, usvojeno na svesnom nivou zaista štiti i na manje svesnim nivoima bića. Barem sam ja tako protumačila neka svoja iskustva. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 01, 2008 11:22 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned nov 30, 2008 4:33 pm
Postovi: 9
Hvala vam ljudi na odgovorima. Drago mi je da ste se osvrnili na moj problem. Postoje još neke stvari koje su mi se desile u tom transu za koji Pantelija kaže da je predstavljao buđenje kundalinija pa ću vam ih ovdje opisati da biste imali bolji uvid u moju situaciju i lakše interpretirali i objasnili mi što mi se desilo. Ono što mi se u jednom trenutku desilo tokom transa je to da sam pogledao u svoje ruke i nisam ih mogao vidjeti, kao da su se dematerijalizirale. Također, kad sam osjetio da mi se kundalini penje ja sam, umjesto da zaustavim proces, išao na silu ponovno ga podizati jer sam mislio da bih to trebao činiti. Otad sam gotovo u potpunosti izgubio osjet njuha i okusa, gubim želju za hranom, gubim seksualni nagon, ne mogu osjećati, ne mogu razmišljati, sve više intuitivne i druge funkcije su se jednostavno ugasile etc... U tom transu protok te energije bio je toliko velik da se naprosto izbrisalo ono što sam ja bio, moja esencija, i počeo sam gubiti memoriju. Također, imam osjećaj da sam samo fizičko tijelo, kao da sam izgubio vezu sa astralnim i višim tijelima. Negdje sam čuo da postoji neka vrpca koja veže fizičko i astralno tijelo. Je li moguće da sam ju gadno oštetio? I je li ju moguće obnoviti? Ako da ,kojim postupcima? Također, gotovo u potpunosti sam izgubio vezu sa podsvjesnim a awareness(ne znam kako se to kaže na hrvatskom?) mi se konstantno smanjuje. Izgleda da sam postao zombi. Pročitat ću to što ste mi preporučili da bih stekao određen uvid u svoju situaciju no sumnjam da će mi to pomoći. Bio sam kod jednog alternativca i on mi je rekao da vidi veliku rupu u mom energetskom polju (tijelu). Je li to moguće zakrpiti? Također, drugi vidovnjak, koji vidi boje oko ljudi (aura) rekao mi je da oko mene ne vidi ništa. Je li moguće da mi je aura toliko izblijedila da je postala praktički nevidljiva? Molio bih vas da, ako znate neke ljude koji se razumiju u te fenomene i mogu manipulirati aurom i ljudskim energetskim poljem te vidjeti astralno tijelo i tu vrpcu, da mi date njihove kontakt podatke ako ih imate? Mislim da bi mi oni više mogli pomoći nego čitanje knjiga. Što vi mislite? Čak sam mislio otići u Južnu Ameriku i pronaći nekog šamana da mi protumači što mi se desilo? Mislim da nije u pitanju samo dizanje kundalinija. Ima tu još nešto i mislim da je povezano s višim tijelima i pojavom drugih entiteta. Čak i ako postanem svjetsan što mi se desilo to me neće izvući iz ovog stanja jer što god da ja čitao ja nemam doživljaj tog što čitam, ništa mi nije duboko i ne mogu osjetiti srž nečega. Zapravo ja više nisam ljudsko biće već nešto drugo, kao materijalizirana duša koja je zaglavila između svjetova i ne zna što joj se dešava?
Hvala vam najljepša na čitanju i eventualnom odgovaranju.
Volim vas sve.

_________________
If the doors of perception were cleansed, everything
would appear to man as it is, infinite. For man has
closed himself up, till he sees all things through narrow
chinks of his cavern...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: trolovi
PostPostano: ned jan 04, 2009 5:49 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 1:52 am
Postovi: 16
sta mislite o postojanju trolova,gnomova,vila i patuljaka i znate li za neku literaturu..
znam da zvuci neozbiljno,ali nedavno sam na jednom predavanju o duhovnim entitetima cuo da se mogu sresti u seoskim podrucjima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 04, 2009 10:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
Koliko ja znam trolovi postoje samo na forumima :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 04, 2009 2:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
moja bivsa je vidla patuljka
uvjerena je u to i nije bila ni na kakvim drogama :D
ja nisam...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 04, 2009 2:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 1:52 am
Postovi: 16
bas bih voleo videti gnoma,ali ne iz igrice...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 04, 2009 5:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 3:22 pm
Postovi: 76
Ljudi,previše igrate Warcraft :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 04, 2009 5:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
:lol: :lol: pravi odgovor Bianconero1983

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Duhovi i drugi nematerijalni entiteti
PostPostano: ned jan 04, 2009 9:57 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet nov 28, 2008 8:53 pm
Postovi: 20
Lokacija: TU SAM DI SAM
Slike i videa duhova:http://www.slightlywarped.com

_________________
"Ljudi koji pokušavaju napravit ovaj svijet gorim,ne uzimaju dan odmora,kako bih mogo ja"-Bob Marley


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 05, 2009 9:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
zanimljiv je ovaj tekst o Arkonima...povlače se paralele između Letača, Reptila, Greysa i Arkona...ali jedan dio mi baš ne sjeda:
gnostička kozmologija izvještava o tuđinskim životnim oblicima koji su iskrsli prije pojavljivanja čovječanstva na Zemlji
i zatim upali na/kroz biosferu.
zar nismo mi ovdje prvi došli? :?
i Arkoni se smatraju greškom u Sofijinom stvaranju. to je malo prevelika greška :shock:

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 05, 2009 11:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
gnostička kozmologija izvještava o tuđinskim životnim oblicima koji su iskrsli prije pojavljivanja čovječanstva na Zemlji
i zatim upali na/kroz biosferu.
zar nismo mi ovdje prvi došli?


Narby - Kozmička zmija ( odlična knjiga, i tamo se spominju entiteti koji su "došli" na Zemlju prije čovječanstva ).

Inače, vjerojatno bilo kojem 4D entitetu je moguće doći na Zemlju "prije" čovjeka, jer za 4D entitete ne vrijedi iluzija linearnog vremena ( kako ga mi percipiramo ), te mogu "ići" naprijed-natrad kroz vrijeme, pojavljivati se na raznim točkama vremena/prostora... pa...

"Prije" ili "kasnije" je dosta velika iluzija! :roll:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 06, 2009 7:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
Jack987 je napisao/la:
Inače, vjerojatno bilo kojem 4D entitetu je moguće doći na Zemlju "prije" čovjeka, jer za 4D entitete ne vrijedi iluzija linearnog vremena ( kako ga mi percipiramo ), te mogu "ići" naprijed-natrad kroz vrijeme, pojavljivati se na raznim točkama vremena/prostora... pa...

pa da, to mi nije palo na um :)
a Kozmičku zmiju imam već dugo u planu, doći će na red...

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 06, 2009 8:45 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
exstranoize, "Kosmičku zmiju" imaš već na ovom forumu / Linkovi i literatura. Postavljena je danas 06.01.09.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 08, 2009 2:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
Bok, StateOfConsciousness,

prije svega želio bih te pozdraviti
i (sa malim zakašnjenjem pošto sam tek juče pročitao ovu temu)
izneti vlastito viđenje onog o čemu pišeš.

Odmah da kažem da nemam ličnog iskustva ni sa demonima, ni sa anđelima, ni sa buđenjem kundalini energije, ali da tvom neobičnom iskustvu želim da dam još jedan (pozitivniji i optimističniji) od mogućih uglova posmatranja ...

Kažu da postoji poseban pravac u slikarstvu (dal se zove anamorfizam il tako nekako)
u kojem se umetničke slike mogu posmatrati iz više uglova i da se iz svake perspektive vidi drugačiji sadržaj, ali da se samo iz jednog ugla gledano može videti onaj glavni, ciljani, “istiniti” sadržaj koji je autor imao u vidu prilikom slikanja (postoji i film “Anamorf” u kome je to i filmski obrađeno) ...

A ima i ono čuveno da optimista i pesimista jednu istu čašu vide kao dopola punu, il dopola praznu, zavisno od životnog raspoloženja ...

Elem,
meni se čini da je tvoja “čaša” ili “država” svesnosti ne dopola puna, nego malko čak i ... prepunjena, i da se, zahvaljući tom doživljaju tvoja dotadašnja svesnost naglo, nepripremljeno i neočekivano prelila i proširila preko svojih uobičajenih granica (privremeno se proširila i delimično preselila u najvišu čakru), i da to što si doživio nije zapravo ništa loše, nego naprotiv ..., a da će svi ti negativni “simptomi” koje opisuješ, za par godina izblediti i nestati, i da će ti se, uporedo sa njihovim nestajanjem, životna energija (koja se čini da je privremeno i prilično izvetrila) vratiti ne samo u svom ranijem, nego i u znatno uvećanom i znatno modifikovanom (pročišćenom, pozitivnijem) kapacitetu ...

Ovo, istina, ne govorim iz ličnog iskustva,
nego kao svedok sličnog slučaja kod jednog poznanika, koji je svoje iskustvo čak i opisao kao naglo i nepripremljeno buđenje kundalini energije, a koji je posle tog šoka naglo izgubio gotovo svu životnu snagu (izgubio je trećinu telesne težine, pričao jedva šapatom), i nekoliko godina izgledao kao “živi leš”, da bi se povremeno i postepeno (posle pet-šest godina) toliko oporavio da sad ne samo da izgleda svežije, snažnije, trezvenije i energičnije nego ikad ranije, nego čak deluje kao da ima mnogo snažniju konekciju sa višim /božanskim/ dimenzijama, od velike većine drugih ljudi ...

Sudeći po opisu tvojih “simptoma”, meni se čini da si ti mnogo bolje prošao od mog poznanika (verovatno si bio spremniji i pripremljeniji), i da je tvoj “oporavak”, ukoliko se to može tako nazvati, već uveliko krenuo, što dokazuje i tvoje pojavljivanje na ovom forumu, tako da ćeš znatno brže povratiti sve privremeno “izgubljeno”, i to sa “debelim kamatama” ...

A to što opisuješ kao gubitak memorije i da osećaš da nemaš doživljaj tog što čitaš, i da ti ništa nije duboko i da ne možeš osetiti srž nečega, verovatno je prolazna posledica “gušćeg i bržeg saobraćaja” na tom novom nivou svesnosti, na koji se još nisi navikao, i na kojem zapravo više nisi ljudsko biće, već nešto drugo, kao materijalizirana duša koja je zaglavila između svetova i zbunjena je, jer ne zna što joj se dešava ...

...

P.S. Ne tvrdim da je ovo onaj pravi, ciljani, istinski, anamorfni odgovor na tvoja pitanja, al, ko velim, ne može ti naškoditi ...
:occasion5: :thumbup:
Ostalim diskutantima na ovoj temi se izvinjavam što ovako upadoh u diskusiju ...

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovi i drugi nematerijalni entiteti
PostPostano: čet jul 16, 2009 1:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jul 15, 2009 12:50 pm
Postovi: 9
http://www.youtube.com/watch?v=Y0ErgCiQ ... re=related

Sada ne bih baš rekao da je alien, moguće da je neki entitet iz više dimenzije, granica između realiteta postaje sve tanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovi i drugi nematerijalni entiteti
PostPostano: čet jul 16, 2009 11:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
jel moze meni neko da objasni sta znaci sljedece:sjedim na fotelji a komsinica na kaucu... nesoto po kompjuteru trazim da joj pokazem i pitam je jel zna za pjesmu aint no love in the hart of the city od whitesnake...kaze ne zna ... ma kako ne znas kazem?pa pocnem da pjevam prvu strofu...cim sam zavrsio pojavi se neki mjehuric ili kao neka loptica sivicaste boje koja se pojavila u prostoru ispod kauca na liniji gdje budu koljena .I ja to gledam i mislim se...dobra trava jbt... kazem njoj "did u see that" amerikanka je ... misleci da sam samo ja vidio ...i ona kaze da vidjela sam "wierd" to je proslo tu u sekundi i da ne bude dileme nije bilo dima nikakvog ni od cigara ni od icega. Jednostavno se pojavilo i nestalo...mala siva vunena loptica ...nesto poput maslacka kojeg opuses i nestane. :?:

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovi i drugi nematerijalni entiteti
PostPostano: ned jul 19, 2009 6:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 10:46 am
Postovi: 51
Nocty, drage volje bih ti pomogao, ali i ja tražim odgovore na pitanja koja me muče, tako da nisam dovoljno stručan da ti pomognem, bojim se.
Naime, imam i ja jedan "problem".
Radi se o sledećem-Sedim za kompjuterom, i kad mašim pogled u jednom trenutku ka prozoru i imam i šta da vidim-nešto poput male senke kako se spušta ni zavesu, nisam ni siguran tačno šta je to bilo, jer mi se uvek desi da vidim na sekund ili dva, pa obično sve to pripišem umišljanju, mada nisam valjda počeo od tolikog umišljanja da ludim...hehe :shock:
Pa rekoh da pitam ukoliko neko prepoznaje išta slično da mi kaže da li tako nešto uopšte postoji, ili zaista umišljam...XD

E da, još da pomenem da u zadnje vreme sam na neki način batalio da se bavim ovim stvarima, morao sam da spremam prijemni i sl, tako da sam se malo i udaljio od svega, pa ne znam da li to ima bilo kakve veze...
:evil3:
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 81 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz