Sada je: čet mar 28, 2024 1:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: sri jan 08, 2014 1:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
promatrač je napisao/la:
E pa vidiš, trebala si odmah tako reći da si vještica koja (valjda?) ne voli manipulativnu magiju, uroke i slično, a sve drugo je za proučavanje i čisto dio samospoznaje ne nužno pod tim imenom.

:roll: Ha jooojj... drama sad cijelih pet minuta.

Ma ne boj se, nisam ja od te vrste, nego od one vilinske ,...carobne vrste...samo pazi da ne zalutas, u carobnoj sumi saznanja. \:D/ ..a ako se to ipak desi, zovi me u pomoc.... :shock: :help:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: čet jan 09, 2014 2:23 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa ako ti se priča i pomaže pričaj mi o Džinima ako ima nešto pametno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: čet jan 09, 2014 11:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
promatrač je napisao/la:
Pa ako ti se priča i pomaže pričaj mi o Džinima ako ima nešto pametno.


To je tajna,.... =; ako ti kazem , moram te ubiti, .... :roll: nijedan smrtnik nesme to da zna [-o<

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: čet jan 09, 2014 12:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Poli je napisao/la:
promatrač je napisao/la:
Pa ako ti se priča i pomaže pričaj mi o Džinima ako ima nešto pametno.


To je tajna,.... =; ako ti kazem , moram te ubiti, .... :roll: nijedan smrtnik nesme to da zna [-o<

Izgleda kao zezanje kad se kaže “moram te ubiti“...no eto s moje strane gledišta ako slučajno veruješ u podsvest onda ovakve stvari su sugestije koje se izmenjeno pojavljuju u svesti u datom času gde od čoveka pretvaraju u zver.
Znam da je u pitanju šala, ali zato što gledam kao čovek...entiteti koji nas vrebaju ne gledaju ovo kao šalu već kao poklon naše duše njima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: čet jan 09, 2014 1:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
jedno od osnovnih pravila tzv "magije" jesu kreiranje misaonih formi koje ce se pokusati ostvariti jer si ih ti izrazila .Zakon koji ih primjenjuje ne obazire se na tvoju spoznaju ,tj primjenit ce se na onog kome je upuceno bez obzira bila ti svijesna ili ne da takav zakon postoji.Savjet robotixa je dobronamjeran i na pravom mjestu,ovim postom zelim ti skrenut pozornost na zakon koji postoji,naravno da se i onog kome je takva misao upucena (znam da je to oblik sale) pita za ostvarenje i nije bez obrane.

ukoliko te zanima detaljnije ta tema potrazi u bazenu od jacka 987 u linkovima i literaturi koja je prevedena prezimena : Regardie,Ingalese,Blavatsky ili C.W.Leadbeater a na engleskom ih ima svuda.

Naj se srditi. :notworthy:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: čet jan 09, 2014 6:34 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Idem onda gledati televizor da me Poli ne bi morala ubiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: čet jan 09, 2014 8:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
turske sapunice opasne su po život ,budi oprezan pazi! #-o

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: pet jan 10, 2014 3:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
promatrač je napisao/la:
Idem onda gledati televizor da me Poli ne bi morala ubiti.


Pa to je samo stari dobri Bond, James Bond !!! :P Preferiram Son Konerija :love5: :love5: :love3:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: pet jan 10, 2014 10:21 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Znači ti si u biti televizor!? :mrgreen:

Ajde bježmo na chat sa tim stvarima, ko prvi ovdje odgovori šaljivo - magarac!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: pon jan 20, 2014 11:26 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 20, 2014 9:46 am
Postovi: 10
Magija je dio nase kulture, tradicije, vjerovanja, ponasanja uopste to nam je genetski usadjeno. Vremenom,dolaskom raznih konfornosti i modernog zivota,mi smo to naslijedje prokockali kroz vrjeme. Sve te "babske" price su se odrzale do danas i mi to svjesno ili nesvjesno nosimo u sebi da prenesemo nasim nasljednicima do vremena,kada ce nase pokoljenje biti mentalno zrelije . I danas postoje ljudi,koji pozitivno ili negativno koriste svoju urodjenu sposobnost i koji na neki nacin stvaraju legende i dalju neki osnov za dalje stvaranje opet nekih novijih i modernijih "babskih" prica.
Opet,kroz neka desavanja upoznao sam ili sretao ljude,koji manje-vise taj talenat ili naslijedje upraznjavaju u odredjenim momentima ili dogadjajima. Mozda imamo neke talente,koje smo vremenom ili gluposcu uspavali ili zaboravili. Od Gospoda Boga smo dobili i naslijedili znanje,koje smo potisnuli ili potiskujemo. Mozda je i sam Gospod ta znanja uspavao, jer smo se jako uzoholili na globalnom nivou.

Svima nama je poznato,kako i sta se radi na nekim odredjenim geografskim prostorima. Covjek nemoze da vjeruje dok sam nepostane svjestan odredjenih mogucnosti posebno talentovanih ljudi ili dovoljno mentalno istreniranih.

Pored nase nacionalne magije,uvezli smo i jos pokoju...Zalosno je sto neke moralne karikature , zloupotrebljavaju sve u vezi sa time.Razni prevaranti,varalice,ludaci bacaju lose svjetlo na citavo to nase naslijedje.

Nasrecu postoje ljudi i danas koji nose to nase naslijedje jako dostojanstveno i dostojno genetskog povjerenja.

"Nasa" magija je jedan od dokaza da smo mi Balkanci jedan te isti narod sa istim vjerovanjima,navikama,ponasanjem.

Mislim da je bitno da naucimo da razlikujemo magiju od madjionicarskih trikova, da se prvenstveno moramo probuditi mentalno da bi uopste uspjeli da shvatimo potrebu samih sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: pon jan 20, 2014 11:44 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 20, 2014 9:46 am
Postovi: 10
Assia je napisao/la:
Pozdrav svima!postavila bih jedno pitanje pa se nadam da ce netko znati odgovor...

O magiji ne znam bas puno,nesto malo sam procitala ili cula od drugih..Zanimaju ne zapravo poslijedice cne magije jer vjerujem da nitko nemoze drugome nanositi zlo a da prodje nekaznjeno.No neki ljudi s kojima sam razgovarala pricaju o tome da ako osoba zna sta radi da moze nanositi zlo drugima bez posljedica u sto ja ne vjerujem...Pa vas zato molim ako znate nesto vise o takvim posljedicama da mi to malo razjasnite....


Zanimljivo je da se najvise pitanja uopsteno u razgovorima o magiji pretvaraju u diskusiju o crnoj magiji. Crna magija sama po sebi i nije Crna jer su se nekada nasi stari branili od raznih neprilika na taj nacin. Nisu je koristili, kao sto se koristi danas i stvara neku nepopularnu reklamu. Licno za mene nepostoji Crna,bjela ili neka druga magija. Svaka magija je istih snaga i jacine,ali je medium problem.

Zlo cini,zlu se nadaj. Veoma duboka misao , vjerovatno oblikovana jako dugo. To je bilo nepoznato sve dotle dok nismo postali toliko zli i oholi,pa smo poceli da budemo mudriji.Proces,koji se odigrava i danas.

Magija se prepoznaje najbolje u narodnom folkloru,obicajima,ponasanju. Najcesce se moze dozivjeti i sresti po ruralnim sredinama. Svako ko hoce da upozna magiju mozda bi trebalo da ode u udaljenija sela,sirom Balkana i tu ce naci sve sto trazi. Kako i kod nas,tako i po svjetu. Ono sto se reklamira po TV kanalima,casopisima je uglavnom prevara ili zloupotreba.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: sri jan 22, 2014 2:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Pa ako se na magiju gleda kao na neko zlo koje nam neko drugi salje i u opsednutosti magijom nalazimo opravdanje za sopstvene neuspehe- ta poslata magija ce sigurno delovati doklegod ne shvatimo da ne moramo da joj se potcinimo, i da i mi sami posedujemo neku "magiju" kojom cemo se izboriti na kraju, iako smo mozda do tada pretrpeli neku stetu...pa se valja baciti na popravljanje stete a nikako se ne prepustiti strahu od magije. :love3:

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: pet jan 24, 2014 11:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Svaka upotreba magije ka spolja u cilju upravljanja tudjim sudbinama je negativna upotreba, po meni i upotreba bele magije spada u isti kos jer je to kao 'dolivanje ulja na vatru'. Jedino znanje stiti...
Magija okrenuta ka unutra je vid duhovne alhemije i iskljucuje upotrebu obrednih radnji, sto je po meni jedini human nacin... magija bez 'magije'.

Magija zivota nije pozitivna ni negativna, pogresno moze biti razumevanje i (zlo)upotreba same reci ili termina 'magija'... Slicna je sudbina i nekih drugih reci; 'bog', 'ljubav'...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: pet jan 24, 2014 11:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Crna magija je igranje sa negativnom energijom, tj. usmjeravanje negativne energije tamo ili prema onome kome mi odredimo bez njegove/njene zelje, bijela magija je pozitivna energija i moze se usmjeravati prema onome ko to iskaze bez posljedica. Ja to gledam iz ugla reikista.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: pet jan 24, 2014 1:28 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb


Mađioničarstvo (ono, filmski trikovi i preusmjeravanje pažnje) ili Magija (ono, zbilja, fakat)? Crna, bijela ili prozirna?

Ako je zbilja i fakat, onda bi to bilo kako doživljavam pojam magija. Kao događaje i pojave racionalnom umu u terminima ovopojavnog trodimenzionala potpuno neobjašnjive.

Osim možda ako su promatrane kroz prizmu pogleda na stvarnost kao vrlo sofisticirane kompjutorske simulacije u kojoj je apsolutno sve moguće i izvedljivo ukoliko se posjeduje znanje o tome kako njome upravljati?

Možda? :dontknow:

p.s. zanimljiva je i igra riječi u naslovu, beLIEve.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: pet jan 24, 2014 10:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Mislim da je glock naveo nekoliko tacnih recenica koje lepo sazimaju celu situaciju.

Evo jedan primer o kome jos nemam iskristalisano mišljenje:
Imam jednu prijateljicu koja "ide na astral i pomaze ljudima tako sto gura stvari na njihovu vodenicu, pomaze kod nakacenja, kletvi i slicno". I naravno insistira na novčanoj nadoknadi.
Da li u ovome sto radi postoji problem?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: sub jan 25, 2014 10:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Ako gledamo sve kao energiju, a o energiji smo ucili da se ne moze stvoeiti ni iz cega niti moze biti unistena, onda i slobodni (ili uposleni) neorganski entiteti imaju neki svoj energetski potencijal. Situacija na terenu (moja pretpostavka) govori da u tom svetu neorganskih bica ne vlada uniformnost, ima tu obicne sirove snage kao i one 'sofisticirane'...
Pretpostavljam da prostor oko tih 'nadri belih magova' ume biti kontaminiran onom vrstom sofisticiranih entiteta (pomagaca?) koji, mozda, cekaju svoju povoljnu priliku da okuse ovaj zivot u 3D i pazljivo biraju povoljnog nosioca. Tom prilikom pacijent moze biti oslobodjen nepozeljne sirove energije a da zauzvrat dobije nakacenje drugog entiteta kojeg nece tako jako osetiti i protiv koga se nece boriti jer moze misli da je to sastavni deo njega samog. Covek se na sve privikne...

Ono o cemu nemam jasan stav jeste kako se to moze odraziti na onoga ko nudi takvu vrstu pomoci. Sigurno da postoje ljudi kojima je potrebna pomoc ali ima i onih drugih kojima su to lekcije i uplitanje u takvo karmicko tkanje... hm...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: sub jan 25, 2014 12:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
glock je napisao/la:
Ono o cemu nemam jasan stav jeste kako se to moze odraziti na onoga ko nudi takvu vrstu pomoci. Sigurno da postoje ljudi kojima je potrebna pomoc ali ima i onih drugih kojima su to lekcije i uplitanje u takvo karmicko tkanje... hm...

Mozda i to uplitanje spada u karmicko tkanje? Za neke u losem smislu ili kao spas za neke druge?
Mislim da- kada se inkarniramo u ovim fizickim telima sa nekim iskustvom iz prethodnih zivota a sada to nesto treba da ispravimo- imamo neki dat nacrt kako se to moze odraditi -i sve nas vodi u tom pravcu u zivotu...( pa i ka nekom "belom magu" bilo u losem ili dobrom kontekstu)...ali mi se cini da mozemo donekle u nekim trenucima promeniti nacin kako ce to biti ako neke druge stvari povezane sa tom- u medjuvremenu promenimo ili shvatimo...nekakva lancana reakcija...koja lancano moze otvoriti ili zatvoriti neke opcije u kojima cemo se naci u nekom trenutku na "terenu"u fizickom telu.
Zato i mislim da dolazi do "gresaka" u prorocanstvima i kod onih kojima se inace moze verovati...ni oni ne mogu videti da li cemo mi iskoristiti neku mogucnost da nesto u nekom trenutku odlucimo i otvorimo se za neki pravac.
friend je napisao/la:
Imam jednu prijateljicu koja "ide na astral i pomaze ljudima tako sto gura stvari na njihovu vodenicu, pomaze kod nakacenja, kletvi i slicno". I naravno insistira na novčanoj nadoknadi.
Da li u ovome sto radi postoji problem?

Mislim da su ona i ljudi kojima pomaze za novac- karmicki povezani. Svako tu okusi svoj deo "kolaca "- slatkog ili gorkog ukusa.

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: sub jan 25, 2014 11:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Cenim da ona mnogo vise stete cini sebi nego osobe koje cuju njenu pricu i pristanu na pomoc.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: uto feb 25, 2014 10:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
robotix je napisao/la:
Izgleda kao zezanje kad se kaže “moram te ubiti“...no eto s moje strane gledišta ako slučajno veruješ u podsvest onda ovakve stvari su sugestije koje se izmenjeno pojavljuju u svesti u datom času gde od čoveka pretvaraju u zver.
Znam da je u pitanju šala, ali zato što gledam kao čovek...entiteti koji nas vrebaju ne gledaju ovo kao šalu već kao poklon naše duše njima.


Rijeci su refleksija energije. "Volim te" u odredjenom kontekstu moze razoriti a "pisat cu ti po grobu" ostaviti trag poput iskrenog "volim te". Namjera :wink:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz