Sada je: sub apr 27, 2024 9:09 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub aug 26, 2006 2:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
evo, vidiš,. ne znam više ni pisati.. :(

ispravak pogrešaka u pisanju:
Paralelna znanja,

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 26, 2006 2:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Mislim da je jako tesko ojektivno sagledati da li je tzv. ubrzavanje karme,kao sto Arja kaze, samo posledica licnog rasta svesti, i mozda malo vise prociscene karme, ili je mozda stvar u tome da ceo ovaj karmicki proces zaista postaje dinamicniji.

Iz iskustva sam stekao utisak da se dogadje ono sta je Arja pomenula. Kao da nam se neke “lose” stvari koje uradimo vrate jako brzo, tj kao da se karma ubrzava. ali sa druge strane ja takav utisak imam od svoje petnaeste godine, pa i ne mogu bas da tvrdim da se sada nesto posebno ubrzalo. Mozda je to pre stanje svesti i percepcije a koje je opet uslovljeno “karmickim” stanjem. Odnosno, da imamo neku tesku karmu za vratom ne bi ni bilo dovoljno visoke svesti da primetimo tj. postanemo svesni tih “sitnih svakodnevnih” uzrocno-posledicnih karmickih veza.

To bi isto vazilo i za nekakvu crnu magiju tj. negativne misli usmerene ka nekom drugom. Mislim da je tu stvar “karmickih okova” takve zrtve ciji nivo svesti dozvoljava uticaj tudjih negativnih misli u vidu crne magije, koja predstavlja mozda samo instrument ostvarivanja karme takve “zrtve”. Kao sto i onaj ko odasilje negativne misli takodje ostvaruje svoju karmu, mozda samo u drugom pravcu.
U tom smislu se ne treba mesati, jer mislim da efekat crne magije ne traje beskonacno, i treba pustiti “zrtvu” da sama izvrsi svoj “preobrazaj”, shvati neke stvari, podigne svoju svest i otrese se tudjih negativnih misli. Ali ako situacija preti da postane "tragicna", svaki normalan covek bi se umesao.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 28, 2006 3:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 06, 2006 10:33 pm
Postovi: 127
Lokacija: Beograd
još nešto o činima iz knige
"Svet Energija - Zoran Gruičić i Branislava Kostić"

NEGATIVNI ENERGETSKI ZAPISI "ČINI"

Mentalno-energetski zapisi su energetski programi koji imaju za cilj da trajno deluju na nečiju energetsku strukturu, a time i na fizičko i psihičko zdravlje. Mogu biti pozitivni i negativni. Negativni mentalno-energetski zapisi su programi čije delovanje je usmereno na narušavanje psiho-fizičkog zdravlja, slobodne volje ili energetske strukture neke osobe.

Svako pominjanje zapisa dovodi do asocijacija na magiju i vradžbine, što je potpuno razumljivo i - opravdano. Magijske radnje i vradžbine, odnosno razne čini, koje imaju za cilj nanošenje zla nekoj osobi, zapravo i jesu negativni energetski zapisi.
Vradžbine, čini i magijske radnje jesu realnost!
Manje je pri tome važno da li neko kuva krilca od slepog miša, žabje krake ili zmijske zube; da li se radi o "magu", seoskoj vračari, osobi koja je preko pretparačke literature usvojila "pravila" vudu magije, ili o stvarnim majstorima magije.Ono što jeste istinski važno je shvatiti da su rituali, kao i predmeti i delovi biljaka i životinja koji se pri raznim ritualima koriste, i razna ritualna mrmljanja, samo SREDSTVA pomoću kojih osoba koja izvodi ritual ulazi u takvo stanje svesti da svoju negativnu misao jasno i precizno usmeri kaodređenoj osobi (ili predmetu), i uz neprekinutu usmerenost na nju - formuliše negativan "program". Ritualnim radnjama oni koji su tome vični snižavaju frekvenciju moždanih talasa, čime stvaraju preduslov da nekome ili nečemu ostave trajan energetski trag, koji ima veoma usmereno delovanje.

Stvaranje negativnih zapisa se, energetski posmatrano, odvija na sledeće načine:

- vrši se "prenos" pojedinačne ili više negativnh misli sa energetskim programom za negativno.

- angažuju se postojeće negativne energije koje mogu da se dovedu u auru, ili se vežu za fizičko telo.

- najgori vid negativnog zapisa nastaje kada se programirano delovanje zapisa veže za neku postojeću negativnu energetsku strukturu, čime se "obezbeđuje napajanje" negativnom energijom, pri čemu udaljenost mesta ne igra nikakvu ulogu.

Osobe koje vračanjem, čaranjem i raznim drugima magijskim i "magijskim" ritualima, nanose zlo drugima, čak i ako nisu u potpunosti svesne svih posledica svog činjenja, ipak ZNAJU DA JE TO ŠTO ČINE DRUGIMA - ZLO! Tu ne može biti nikakve dileme - jednostavno se ne radi o omaškama, niti o slučajnim usmerenim delovanjima, jer NEMA NEGATIVNIH POSLEDICA, AKO NIJE BILO NEGATIVNIH MISLI! Upravo stoga, sva takva delovanja komotno možemo obuhvatiti terminom "crna magija". Dodatni argument za svođenje svih ovakvih radnji na "crnu magiju", je tošto se takvim delovanjem narušava tuđi integritet i tuđa SLOBODNA VOLJA. ČINI SE NAIME UVEK RADE MIMO SLOBODNE VOLJE ONOGA KOME SE "UGRAĐUJU". Zato su negativni zapisi oblik energetskog nasilja.

radi boljeg razumevanja gore-navedenih pojmova pozitivno i negativno, dobro i zlo izdvajam još neke delove knjige:

- Procenu da li je nešto dobro za ljudsku vrstu može dati samo onaj koji shvata svrhu postojanja ljudske vrste.

- Dobro je ono što je u skladu sa ostvarivanjem svrhe ljudskog - postojanja!

- Čovek je tako sazdan da ne postoji mogućnost da se svrha postojanja ljudske vrste ne ostvari!

Iako je svrha postojanja ljudske vrste određena i ne može da se ne ostvari, čovek pak ima slobodu delovanja i odlučivanja, jer se svrha ljudskog postojanja jedino i može ostrvariti ljudskim slobodnim i kreativnim delovanjem!

Ako je dobro ono što je u skladu sa svrhom ljudskog postojanja, a nju ostvarujemo baš time što smo ovakvi kakvi jesmo - onda ga možemo označiti kao apsolutno dobro, čije shvatanje podrazumeva i shvatanje svrhe ljudskog postojanja. Takvo shvatanje dobra podrazumevalo bi da sa stanovišta Viših Energija ni inkvizicija, ni ratovi, ni velika stradanja nisu ni dobro ni zlo, već neophodni deo toka, koji ima svoj smisao, koji ne možemo ili za sada ne možemo dokučiti.
Pojam apsolutnog dobra je, stoga, čoveku stran - jer se ne zasniva na ljudskim već na "merilima bogova"

Ljudska istina se svodi na naša ljudska merila. Stoga ćemo umesto pojmova dobro i zlo uvesti pojmove pozitivno i negativno.
Pod pozitivnim ćemo podrazumevati sve ono što čoveka čini zdravim i humanim, dakle prirodnim, a pod negativnim sve ono što ga oštećuje i osakaćuje - šteti njegovom fizičkom, psihološkom i energetskom zdravlju i razvoju.


Iskreno se nadam se da sam ovom prepiskom jednog dela teksta o činima bar nekako pomogao u razumevanju ove pojave.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 29, 2006 7:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Joloko, evo tebi jedan :occasion5: za ovo :)
Je l' piše što o simptomima po kojima osoba koja je napadnuta može prepoznati da se radi o magijskom napadu, a ne o nekoj krizi, životnoj fazi, spletu nezgodnih okolnosti i silično? Jer, upravo to je ono što prvo pomislimo kad nam se počne dešavati svašta nešta, bilo nama, bilo nekome pored nas, pa se onda gubimo u uzaludnim pokušajima "popravljanja" situacije.
I, je li piše koje vidove magije možemo sami ostraniti i kako, a koje ne možemo, i što ćemo onda?
i gdje se može nabaviti knjiga? izdavač?

Hvala :)
Pozdrav :)
(
P.S. Pozdravi su najčešće upotrebljavana magija s pozitivnim namjerama da sugovornik bude zdrav i da mu bude dobro. Ako smo svjesni njihovog značenja i namjere koju prenose)

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 29, 2006 7:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Aragon, slažem se po pitanju da je sve to prilika za učenje, a učenje je rješavanje karme, tj. izvlačenje pouke (lekcije) i napredovanje prema toj pouci iz povratne reakcije na našu akciju. Treba ljude pustiti na miru, ne treba se nepozvan miješati, jer to miješanje bi bilo oduzimanje nekome priliku da iskusi na svojoj koži ono što mora. (Već smo govorili o tome da nema učenja osim učenja na svojoj vlasitoj koži. Ne možeš nikoga poštedjeti neugodnosti tih lekcija, jednostavno, svatko mora sam).
Međutim, radi se pomaganju kad si pozvan da pomogneš (kad ti je to poziv, ili kad si pozvan). I ako tada, kad si pozvan da pomogneš, naiđeš na nešto što misliš da je magija, a ti nisi osposobljen ni da sa sigurnošću prepoznaš, a još manje da se time petljaš, što ćeš onda? Ako možeš sa sigurnošću prepoznati, napravljeno je više od pola posla. Ako ne možeš, prtljaš po mraku i ne rješavaš ništa.
Ljudi s razvijenom intuicijom i vidovitošću, dobiti će nepogrješivu informaciju o čemu je riječ. Međutim, mnogi ne spadaju u tu vrstu, mnogi to nisu još razvili a ni neće to lako postići dok su pod napadom. Zbog njih, i zbog sebe, nadam se da ćemo uskoro ovdje objaviti popis znakova, indikacija, simptoma, po kojima možemo pretpostaviti da se radi o magijskom napadu.
Radi se o prepoznavanju, o širenju informacija, o širenju znanja. Mislim da smo to dužni činiti, i da je to ljudski.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 30, 2006 9:40 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Joloko, odlican tekst!!! I mene bi zanimao izdavac.

Citat:
Mislim da je jako tesko ojektivno sagledati da li je tzv. ubrzavanje karme,kao sto Arja kaze, samo posledica licnog rasta svesti, i mozda malo vise prociscene karme, ili je mozda stvar u tome da ceo ovaj karmicki proces zaista postaje dinamicniji.


To se i ja pitam, Aragorne. Mogla sam da uocim izvesno ubrzanje otkad sam primetila taj proces. Odnosno da se vreme izmedju ta dva „dogadjaja“ skracuje. Sta je tome razlog, tesko je reci.
Takodje, on se sada donekle i izmenio. Funkcionisao je a funkcionise i dalje - bas kao sto je to Sophia opisala – kao samar cim uradim ili pomislim nesto sto ne treba. Ali u poslednje vreme kao da se i moje vibracije konkretizuju u Mojoj stvarnosti. Bas to, neki psihicki balans/disbalans. Jack je nesto slicno pomenuo na nekom susednom topicu. Kako taj proces izgleda kod tebe? Bilo bi dobro da razmenimo ta iskustva.
A mozda i da se preselimo sa ovom temom na neki drugi topic, da ne budemo neprestano :offtopic:
Mada ovo jeste na izvestan nacin povezano. Jedino nemam ideju kako bismo ga nazvali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 25, 2006 4:25 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: pon dec 25, 2006 3:13 pm
Postovi: 19
Magija je rjec popracena energijom.
Puno gluposti u uvodnom tekstu.
Sephirote povezivati magijom.
Svi se mi svjesno ili nesvjesno bavimo magijom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 10, 2007 6:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 30, 2007 5:15 pm
Postovi: 70
Lokacija: Banjaluka
Ajde ovako, da ne otvaram novu temu, ima li neko na forumu da se bavi radom sa Drvetom Života?
Ili možda neko zna za neki forum na ex-yu govornom području gdje bih mogao postaviti konkretna pitanja o ovome?

Neke stvari na koje sam naišao u literaturi me zbunjuju, pa ne bih dalje dok to ne rasčistim :wink:

_________________
Eros and Thanatos are branches on the same old Tree, rooted in the soil of Shadow and Light;
If God was separated from the dark twin, the Devil, could he ever know the Soul of Mankind?


http://www.inner-sunrise.co.nr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: GAVRAN, VRANA, SVRAKA, KOS
PostPostano: ned sep 09, 2007 12:58 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 28, 2007 12:57 am
Postovi: 27
Lokacija: Novi Beograd,Srbija
Ucinilo mi se bezveznim da otvaram novu temu , a razlog tome je sto ima veze sa magijom , iako sadrzaj teksta ne odgovara u potpunosti isklucivo magiji.
NAime poznato je da odredjenim tajnim znanjima ili magijom covek moze telepatski komunicirati sa zivotinjama . Ovaj tekst dole je posvecen gavranima, ili vranama iako mislim da postoji i bioloska razlika medju gavranom i vranom , ali dobro sad. Napomenucu i to da se kroz odredjene crtane filmove ili kroz serije prikazuju takve pojave.Recimo Konan(njegov prijatelj pomocu znaka DZebela Saga...gospodara zivotinja, zamoli zivotinju za pomoc) protiv ljudi -zmija koje razotkriva cudotvorni metal odnosno mac kog nosi Konan Varvarin . Ili Beast master, Dar , poslednji potomak plemena Sulu.


GAVRAN, VRANA, SVRAKA, KOS :love3:
U mnogim delovima sveta gavran je ptica koja predstavlja proroka ili je ptica koja donosi loše vesti. Arapi su je zvali Abu Zajir što znači "Otac zle kobi". U Irskoj se ona nekada davno pripitomljavala kako bi se koristila za proricanje, a izraz "Znanje gavrana" se odnosilo na čoveka koji ima sposobnost predviđanja. Gavrani koji napuštaju svoja gnezda su loš znak, a bilo je i popularno sujeverje koje kaže da kada gavrani napuste Londonsku kulu, Britanska monarhija će pasti. U mnogim delovima starog sveta, smatralo se da je dobar znak ako se vidi da gavran leti na desnu stranu, a da je loš znak ako leti na levu stranu.

Pošto gavrani jedu lešine životinja, smatralo se da su oni glasnici smrti, pošasti i ratova. Verovalo se da ove ptice večito gladne mesa, mogu da osete smrt neke osobe i pre no što ona umre, čak i kroz zidove kuće. Na slikama gavran je prikazan kako nadleće bojno polje spreman za gozbu. Posle bitke kod Armagedona, gavrani će se spustiti na zemlje poročnih (Isaija 34:11: "Nego će je naslijediti gem i ćuk, sova i gavran, naseliće se u njoj, i Gospodin će rastegnuti preko nje uže pogibelji i mjerila pustoši.").

Za ove ptice se verovalo da najviše vole da jedu tela obešenih kriminalaca i da uživaju da grešnicima kljucaju oči. Hrišćani su verovali da oni odnose duše prokletih, pa su ovu pticu povezivali sa Padom čoveka i Satanom koji oslepljuje grešnike, otupljuje njihov osećaj za moral, i naslađuje se njihovom ogrezlošću u korupciji i nemoralu.

Gavran je simbol greha, naročito pohlepe, krađe i lažnog učenja. Nazivani su "pticama grabljivicama", a na Islandu su plašili decu govoreći im, da će ako budu uhvaćeni kako piju iz slamčice od gavranog pera postati lopovi. Za zle sveštenike se govorilo da će se posle smrti pretvoriti u gavrane. Za evropske hrišćane ova ptica je antiteza nevinoj beloj golubici. Ali u tradicijama nekih afričkih i američkih domoradačkih plemena, gavran je bio dobroćudni vodič, kome je njegov oštar vid omogućavao da upozorava žive ljude na nadolazeće nesreće kao i da prati mrtve do njihovog konačnog staništa.

Gak gavrana "Kras! Kras!!" stari Latini su govorili da znači "Sutra! Sutra!", pa stoga je on postao simbolom glupog grešnika koji odlaže svoje preobraženje. Drugi su, pak njegov uzvik tumačili simbolom nade za nove i bolje dane. Za severnoamerički eskime gak gavrana je zvučao kao "Kak, kak, kak!" što znači "ćebe od jelenske kože". Prema njihovim legendama, gak gavrana je upozoravao ljude da ne zaborave da ponesu svoju ćebad kada se upute na neki putovanje.

Pre nego što će Noj poslati goluba sa barke, on je bio poslao belog gavrana da ispita vode. Umesto da se vrati na barku, ptica je letela tamo-amo, sve dok voda na zemlji nije presušila (Gen; 8:7: "I ispusti gavrana, koji jednako odlijetaše i dolijetaše, dokle ne presahnu voda na zemlji".) Ovakvo ponašanje gavrana je tumačeno kao ponašanje čoveka "svetovnog srca", koji umesto da teži miru i spokoju u svom Spasitelju, on se skita po svetu i hrani se strvinama na koje naleti. Jevrejska legenda kaže da je Nojev gavran kažnjen zbog toga što nije izvršio svoju dužnost da se vrati na barku i saopšti stanje voda, tako što je pocrneo i bio osuđen da jede samo lešine.

Grci su verovali da je Apolon pretvorio gavrana u crnu pticu zbog toga što ga je ova obavestila o neverstvu njegovog ljubavnika, Koronisa. Ova epizoda je označila gavrana kao brbljivca, špijuna i objavljivača tajni. Po drugoj legendi, Koronidu, ćerku Koroneja, video je Posejdon kako šeta obalom i zaljubio se u nju. Ali, ona nije htela ni da čuje za njega, i Atena ju je pretvorila u vranu. Vrana je dobila zadatak da nosi Ateni razne poruke. Ali jednoga dana, kad je donela neke neprijatne vesti, Atena je vranu načinila crnom - dok su dotle sve vrane bile bele.

Na severozapadu Pacifika, perje gavrana je pocrnelo kada ga je njegov zet kaznio zbog prevare tako što ga je dimio nad vatrom. Prema Ukrajinskoj legendi, gavrani su imali prelepo obojeno perje a lepo su i pevali sve do Prvog greha Adama i Eve, kada su počeli da jedu strvine, zbog toga im je glas bio uništen, a perje pocrnelo. Veruje se da će se njihova prvobitna lepota povratiti onda kada se obnovi Rajski vrt.

Po Staronordijskoj mitologiji, sveznajući bog Odin je imao par gavranova koje je zvao Hugin (misao) i Munim (sećanje), a koji su sedeli na njegovom ramenu ili na prestolu. Svako jutro oni bi leteli po svetu posmatrajući sva zbivanja i ispitujući svakoga, pa čak i mrtve. Kada padne noć oni bi se vraćali svom gazdi i saopštavali mu sve što su videli i čuli. Ponekad se i sam Odin pretvarao u gavrana.

Bilo je poznato da su gavranovi imali moć da menjaju oblik, pa je tako vrlo često pod uticajem neke kletve koju bi neprijatelj bacio na svog suparnika ovaj bio pretvoren u gavrana. Gavrani su i proroci i glasnici bogova. Bogovi i Božice rata i grmljavine kao što je Badb imaju gavrane kao svoj zaštitni znak. Oni su rani simboli Danaca i Vikinga.

Uprkos tome što je sam gavran crn, on je često korišćen kao solarni simbol. U Grčkoj je bio posvećen Apolonu, bogu svetlosti. U Kini gavran sa tri noge živi na suncu. Njegove noge simbolizuju zoru, podne i suton. Postojalo je deset sunčanih gavranova, ali oni su toliku jako sijali i odavali toliko jaku toplotu, da je jedan strelac morao da ubije devet gavranova kako bi sačuvao život na zemlji. Crveni gavran je simbol kineske dinastije Čao.

Za starosedeoce severnoameričke pacifičke obale gavran je heroj, glasnik, tvorac sveta, lopov i varalica. On je naučio prve ljude kako da se brinu o sebi, kako da načine sebi odeću, kako da sagrade kanue i kuće. Njegovo mesto u folkloru starosedeoca Amerike je slično onome koje ima prepredeni kojot. Neki tvrde da je rođen iz primarnog mraka, drugi kažu da je rođen u kovčegu u kome se nalazila njegova mrtva majka i da je preživljavao tako što se hranio crevima iz njene utrobe. On je bio čuvaran tvorac koji je doneo sunčevu svetlost, vegetaciju, životinje i plimu na zemlju sve to za dobrobit čovečanstva. On je odabrao od svake životinje po par i smestio ih na splav, isto kao što je to učinio i Noje, kako bi ih spasio od velike poplave. Posle svega dobroga što je učinio ljudima, gavran je poželeo da se oženi ženom, ali su se ljudi tome usprotivili. Iz osvete gavran je stvorio komarce od sasušenog lišća, da dosađuju ljudima za sva vremena. Kada je gavran doneo svetlost ljudima, ovi su se toliko uplašili, da su se razbežali na sve strane sveta.

Gavran je simbol usamljenosti i predstavlja nekoliko svetaca koje su gavrani hranili u divljini. Kao što su Sv. Anton od Abota, Sv. Pavle pustinjak i Sv Benedikt. Iako se držalo da je gavran nečista ptica (Leviticus;11:15: "I svaki gavran po svojim vrstama." Deutoronomium; 14:14 "Ni gavrana po vrstama njegovijem"), Bog je poslao gavrana da nahrani Elijaha na potočiću Čerit za vreme dugotrajne suše. Gavran je dugo bio simbol Božanskog proviđenja. (Psalm; 147:9: "dajte stoci pića njezina, i vranićima koji viču k njemu".). Mnogi se sećaju zapovesti Gospoda da čuvaju i vrapce i ljiljane, ali se retko sete Gospodinovih reči: (Luka 12:24: "Pogledajte gavrane kako ne siju, niti žanju, koji nemaju podruma ni žitnica, i Bog ih hrani, a koliko ste vi pretežniji od ptica?" U Pesmi nad pesmama, lokne kose Obožavanog su crne kao sam gavran (Pesma; 5:11: "Glava mu je najbolje zlato, kosa mu je kudrava, crna kao gavran."

Gavran simbolizuje sinovljevu zavalnost i privrženost, mudrost, nadu, dug život, smrt i plodnost. U alhemiji, on predstavlja promenu i prispelu dušu koja umire u ovom svetu. On je često korišćen simbol koji se koristi u modernoj magiji, veštičarenju i u misterijama.

Kao i mnogo veći gavran, vrana se povezuje sa suncem, dugovečnošću, novim počecima, smrću, promenama, zloj kobi, proroštvom i Hrišćanskoj usamljenosti. Vrana je takođe glasnik bogova. Mnogi Stari Grci i Rimljani su smatrali da je vrana simbol zle kobi a gavran dobre sreće.

Bele ili albino vrane su bile toliko na ceni tako da su ptičari pokušavali da promene boju vraninih ptića tako što bi ih potapali u različite smrtonosne rastvore. Kod Kelta bela vrana je bila simbol heroine, Branwen, dok je njen brat takođe heroj, Bran bio predstavljan kao gavran. U Severnoj Americi, Kiowasi su verovali da bela vrana postaje crna pošto jede zmijske oči.

U pričama, mitovima i legendama, vrana često preuzima mesto gavrana. Ovo je slučaj sa mnogim mitovima sa severozapadnog Pacifika koji su već ranije spomenuti kao i sa pričom o Apolonu i Koronisu. Irska božica rata, Badb se često prerušavala u vranu. U klasičnoj mitologiji, ta ptica je simbol Krona ili Saturna i Atine, božice mudrosti, pobede i umetnosti.

Vrana je povezana sa majčinskom ljubavlju i duhovnom snagom. Verovalo se da se vile ponekad prerušavaju u vrane da bi činile razne nevolje. U heraldici, vrana je korišćena da prikaže neku osobu tamne puti kao što je Maorin ili Saracen. U Egiptu, dve vrane, kao i dve grlice su bili simboli monogamije.

Hrišćani su smatrali da je vrana simbol Device Marije. Reči: "Ja sam tamne puti, ali lepa... jer me je sunce oprljilo." su tumačene tako kao da se svetlost ili ljubav Božja tako prikazala na njoj da je ona bila oprljena i pročišćena kao što bi to učinilo moćno sunce ili vatra. (Pesma nad pesmama; 1:5-6: "Crna sam, ali lijepa, kćeri Jeruzalemske, kao šatori Cedarski, kao zavjesi Salamunovi. Ne gledajte me što sam crna, jer me je sunce opalilo, sinovi matere moje rasrdiše se na me postaviše me da čuvam vinograde, i ne čuvah svojega vinograda, koji ja imam."). Ovi stihovi takođe govore o tome da je vrana simbol Crkve (1:6.) Ove stihove Crkva interpretira kao molbu potencijalnom obraćeniku da ne bude obeshrabren slikom grešne, paćeničke, poharane ili proganjane Crkve, već da umesto toga shvati da vatra koja pročišćava, kao i praštanje čine tamu crkve još lepšom nego što je lepota božanske čistote koju predstavlja belina golubice. :love9:

Prelepa pesma kosa predstavlja ga simbolom iskušenja, naročito seksualne prirode. Đavo je jednom preuzeo oblik kosa i preleteo preko lica Sv Benedikta, zbog čega je ovaj bio mučen intenzivno jakom željom za lepom devojkom koju je jednom video. Da bi se spasio, Sv. Benedikt je pocepao svoju odeću i uskočio u bodljikavi grm. Bol koji je tada preživeo spasao ga je od svih seksualnih izazova sve do kraja njegovog života.

Vrana, gavran i kos se smatraju pticama zloslutnicama. Ali ipak, kada se vide dva kosa kako sede zajedno oni predstavljaju simbol mira i povoljan su znak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 14, 2007 10:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon nov 05, 2007 1:03 pm
Postovi: 20
Lokacija: Skopje
nije prljavo ono koje ulazi na usta vec ono koje izlazi iz nje
Ovako ili nesto slicno kaze Isus a Gogo kaze da je dobro odrzavati higijenu usta, zato sto je moguca greska u izlaznoj kapiji.
Slavinski je jedan od pionira duhovnosti, spiritualnosti i radi vise od 40 godina na tome. Samim tim trebalo bi malo vise da imate postovanja prema njemu.
Ja ga ne idoliziram ali postujem duboko, osobito zato sto je iz ovih prostora nikao. Nama je lakse ici u Indiju, Ameriku i klanjati se nekom tamo Guruu ili "Avataru" nego nekoga iz nase ulice postovati iako ovaj ovde je mozda veci od tih tamo.
Da bi mogli videti o kome se radi trebalo bi znati da ima negde 20 knjiga, covek koji je doneo Intenziv Prosvetljenja, kreirao Ekskalibur, Aspektiku, Kreaton, i jos mnogo tehnika kojima desetice hiljada ljudi radi na ovim prostorima.
Ja ne mislim da treba samo hvalospeva pisati o njemu, dobra bi bila i neka konstruktivna kritika, ali najprije treba upoznati njegov rad i raditi tehnike koje on vodi ili koje je kreirao.
Ja radim 20 godina Intenziv, 15 godina Ekskalibur i jos puno stvari koje sam naucio od njega ili od njegovih saradnika, zato mogu da kazem malo vise postovanja ne samo prema njemu nego i prema svima onima koji su sa ovih prostora gde je veoma dobro podneblje za duhovni rad.
Pozdrav i drago mi je biti tu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 21, 2007 8:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Citat:
Svi se mi svjesno ili nesvjesno bavimo magijom.


Potpisujem ovo. Autosugestija uz jaku imaginaciju može biti vrlo jaka magija koju često prizivamo svojim nesvjesnim ili svjesnim mentalnim procesima.

Generalno se slažem sa tvrdnjom da magija može imati pogubne posljedice po svijesnost ili čak fizički život. Mnogi nadobudni individualci traže utjehu od banalne strane života i požele zavladati silama prirode. U tom slučaju kad je pojedinac vođen jedino željom za stjecanjem materijalnih pogodnosti, i kad je volja pojedinca zasjenila Volju, tada će ga opeći vatra.
Ja sam svojevremeno i u novije vrijeme prakticirao rituale Zlatne Zore i sličnih tajnih društava i moja iskustva su sljedeća:
Većina ih je pisana opskurnim i neshvatljim jezikom, ali iza krinke lijepe predstave, nalaze se duboke hermetične istine koje nažalost često bivaju neotkrivene.
Isto tako, slijepo provođenje rituala, može ograničiti osobu do te razine da se papagajskim ponavljanjem koraka u ritualu indoktrinira ne znajući to.
Da, magija je opasna. Ne samo crna nego i bijela. Ovisi o pojedincu koji ju koristi. Dali pojedinac teži OPD-u ili samo slijedi volju genitalija (nižeg Ja), to će isto imati presudnu ulogu pri praksi.
Ne preporučam magiju praznovjernim ljudima niti ljudima sklonim predrasudama.
Iako magija ne mora biti ritualne prirode, on je ipak sa jačim efektima učinjena u ritualu (jer energija oslobođena samom simbolikom može biti jača od bilo kojeg meditativnog transa). Generalno postoje 2 načina prakticiranja magije: ritualna ceremonijalna magija (Viša magija ili stručno zvana Teurgija) i niža magija ili Taumaturgija (meditativna magija).

Generalno neznanje ljudi je uvelike utjecalo na javno mišljenje o magiji kao o sredstvu manipuliranja drugima. U praksi to je točno, većina ljudi želi takve efekte, no PRAVI MISTIK ili hermetičar će koristiti magiju samo u smjeru samoostvarenja i putu do Mjesta bez Prostora. Ljudi s nižim porivima, klonite se magije! (ne ciljam na nikoga određenog) Ona je pogubna za vas i okolinu.
To je put za jake i za cilj ima samo ono što je iznad svake spekulacije, JEDNOTU!

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 22, 2007 12:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Citat:
Ja ga ne idoliziram ali postujem duboko, osobito zato sto je iz ovih prostora nikao. Nama je lakse ici u Indiju, Ameriku i klanjati se nekom tamo Guruu ili "Avataru" nego nekoga iz nase ulice postovati iako ovaj ovde je mozda veci od tih tamo.


Slavinski je bio strašno marginaliziran od strane raznih ljudi... Šteta što nije više ljudi poput njega na dragom nam području Balkana!

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 22, 2007 8:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
AMON-J-ATUM je napisao/la:
Tot(h) ili tot-hermes ili djHuti! :lol: :lol: :lol:

U Svakom slučaju je DJ.

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 22, 2007 8:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
zen999 je napisao/la:
Po Satanističkoj Bibliji najsnažnija magija jest sex ;) Trudim se biti Magus :mrgreen:

seksualna energija je jaka ali di je to od kozmičke recimo.

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 22, 2007 10:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Citat:
seksualna energija je jaka ali di je to od kozmičke recimo.


Seksualna energija JEST kozmička energija. Naravno, ona je degradirana samim činom seksa bez potrebe za alkemijskom unijom dvaju polariteta unutar jedne i druge osobe i međusobno.

Nažalost, većina zapadnjaka okultista ne shvaća da je takozvana seksualna energija dvosjekli mač i da je ona zmija koje se uspinje uz 7 stepenica Kule koja je neuništiva (Kundalini). Tantra na istoku je praktički po ciljevima i objektivima potpuno istovjetna zapadnjačkoj alkemiji. Obje discipline traže Istinu USPINJANJEM prema OCU.
Seks može biti alat i sredstvo pri postizanju Cilja, no ipak većina se zaustavlja samo na tome.

Magija OTO-a (Ordo Templi Orientis- Red Istočnih Templara) je od dolaska Crowleya na magijsku scenu, bila usredotočena na seks, ali ne u profanom smislu. Božanski Seks (unija polariteta) je ustvari Alkemijsko Vjenčanje rozenkrojcera ili Sveti Gral arturijanskih legendi.
Zato je seks od tolike važnosti u takozvanim ritualnim orgijama. On oslobađa goleme količine energije kroz čakre.
Ali seksualna magija nije samo sam čin seksa, već postoje vježbe u paru ili za samo jednog praktikanta (mastrubacije s mantrom ili vizualizacijom)...

Seksualna energija, jer označava energiju pomoću koje nastaje život (impregnacija), isto tako je i kreativna energija na vidljivim i nevidljivim razinama postojanja. Reiki, Kundalini, samo su različita imena za istu energiju.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 22, 2007 11:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Da , ... i što onda !!!

Da vidimo , nekakve čakre će utjecati na to sve.

Hmmm.

Ajde neka.

I šta onda.

Spojit će se s nečim višim.

Baš super.

Jadan ti je taj čovik , koji treba nešto napraviti da bi bio ono što jest.

To je moje iskreno mišljenje i ne samo vezano uza sex , nego uz bilo šta šta je kao navodno potrebno da se samo bude.

Jesi i točka.

Ovdje i sada.

I to je to.

Sve šta ti treba je da ti ne treba ništa.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 23, 2007 10:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
C_enterprise je napisao/la:
zen999 je napisao/la:
Po Satanističkoj Bibliji najsnažnija magija jest sex ;) Trudim se biti Magus :mrgreen:

seksualna energija je jaka ali di je to od kozmičke recimo.

ovdje postoje oblici,tzv primatni sex,stanični i kosmički.sve je energija.

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 23, 2007 12:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
spyro je napisao/la:
Da , ... i što onda !!!
Sve šta ti treba je da ti ne treba ništa.


=D> =D> =D> =D>

APSOLUTNO!

=D> =D> =D> =D>

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 23, 2007 6:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Da podijelim s vama neke moje misli o magiji općenito:

Magija je jedini korijen svake religije i filozofije, koja je teoretska baza magije u najizvornijem obliku.


Magija ne pripada nekom određenom narodu, rasi, periodu povijesti ili religiji.

Pravi mag je istovremeno svećenik, (Yin- ženski princip) jer on pobožno služi Jednoga vlastitom intuicijom, znanstvenik (Yang - muški princip), jer on konstantno preispituje prirodu stvari i proučava manifestiranu realnost razumom, mističar (onaj dio Jastva koji transcendira razlike u bilo čemu i ujedinjuje polaritete), jer traži Kamen Mudraca, i Intuicijom i Razumom.

Malo je onih koji u svom spiritualnom napretku ne koriste volju genitalija kao vodič.

Crna magija je ustvari najniži oblik nametanja svoje "Volje" Univerzumu.
Crna magija je također vezana za ispunjavanje materijalnih želja i unedogled udovoljavanja egu.

No onaj koji transcendira takve potrebe zaslužuje se zvati mistikom.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 24, 2007 11:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 18, 2007 7:46 am
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Meni magije predstavlja samo tajno znanje, sakriveno od običnog čovijeka od strane moćnika koje je koriste da bi dominirali drugima.
Po meni su mnoge magije istine ,dok ima onih koje i nisu.
Magija uključuje po meni razna tajna znanja od biljaka,astrologije i toga sličnog. Travarice aka vještice su u prošlosti samo predstavljale konkurenciju crkvi koja ih se je pokušavala riješiti pomoću svojih čvrstih veza sa vlašću, ali znanja su ipak preživijela. To je po meni povijest vještica, no i svaka druga povijest je takva, naravno da su postojale i loše vještice, vjerovatno i danas postoje no mislim da su ipak u manjini.

_________________
RESPECT TO THE MAN IN THE ICE-CREAME VAN!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 94 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz