Sada je: sub apr 27, 2024 3:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: sri nov 08, 2023 12:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 29, 2020 7:36 am
Postovi: 36
PUT ZMAJA

DRAKONSKI put nije za svakoga. Mnogi će joj pristupiti povučeni obećanjem moći koju ima, ali samo nekolicina će uspeti kroz teške testove i izazove sa kojima se svi moramo suočiti dok smo kovani u Zmajevoj vatri. Za one koji se ne plaše da preduzmu ovu zahtevnu potragu za moći i uzdignu se van granica svoje mašte. Drakonska magija nudi brze rezultate, ali im se mora pristupiti sa oprezom i odgovornošću, inače nećemo moći da obradimo količinu znanja i moći koja će teći kroz kapije unutrašnjeg uma. U početku, ovaj posao može izgledati teško za početnike, ali nemojte se obeshrabriti. Nije vam potrebno nikakvo prethodno znanje ili iskustvo da biste postali Drakonski Inicijat. Međutim, ono što vam je potrebno je ili prirodno usklađivanje sa strujom ili otvoren um i željan duh da dočekate Drakonske energije i komunicirate sa njima.

Nije bitno da li već imate iskustva u magiji uopšte. Ako ste sposobni da radite sa strujom i da primate tok sile, napredovaćete veoma brzo, vaša svest će se proširiti, a vaše psihičke veštine će se poboljšati više nego što možete da zamislite. U nekom trenutku svog puta postaćete živa posuda za struju, sposobna da kanališe i uzemlji njenu gnozu kroz različite oblike kreativnog samoizražavanja, kao što su osmišljavanje sopstvenih rituala, pisanje knjiga ili eseja, crtanje i slikanje slika, komponovanje muzike itd. Ne brinite ako trenutno nemate talenat - potencijal za samoizražavanje sigurno imate, a mnogo je šansi da će se on otključati i razviti u određenoj fazi vašeg sistematskog rada.

Kao Drakonski inicijat, možda ćete takođe osećati potrebu da podelite svoj rad i pružite smernice drugima u daljim fazama vašeg puta - ovo je takođe prirodan deo procesa. Ali ako ne čujete Zov zmaja, ili ako vam je neprijatno da obavljate posao koji je ovde predviđen, možda ovaj magični put nije za vas. Nemojte se tada obeshrabriti - postoji mnogo magijskih struja i možda ćete pronaći svoj put usklađen sa drugim ritualnim sistemom. Nemojte ovo shvatiti kao neuspeh, već svoje sumnje i oklevanje transformišite u motivaciju da tražite svoj put negde drugde. Biti Drakonski inicijat znači živeti svoj život u skladu sa putem. To nije nešto što možete da radite u slobodno vreme, povremeno, na društvenim događajima ili kao sredstvo za rekreaciju. To je život, živeti put i biti svestan svoje vizije i želje u svakom trenutku postojanja. Hodanje stazom je životni izbor. Na vama je da li ćete odlučiti da ostanete da se bavite, uvek tražeći razlog da preskočite svakodnevnu praksu, odložite ili odustanete od traganja za svojom vizijom, odložite rad sa magijom puta kada vam to nije zgodno, ili ćete svoj život, vreme i energiju usmeriti na istinsku evoluciju. To nikako nije lako. Većina nas ima posao i porodice, svi se borimo sa povremenim zdravstvenim problemima ili problemima s novcem, itd. Ali ključ uspeha na putu je pronaći ravnotežu između svog svakodnevnog i duhovnog života i ne dozvoliti da te stvari stoje na putu.

To može značiti da ćete morati da preuredite ceo svoj život kako bi odgovarao putu, a ako niste spremni za takvu promenu, najverovatnije nećete uspeti dalje od osnovnog nivoa magijskog napredovanja. Budite svesni toga kada budete činili svoje prve korake na Stazi Zmaja. Čak i ako ova promena nije potrebna od samog početka, ona će postati neophodna u daljim fazama vaše lične evolucije. Kako ćete to uraditi zavisi isključivo od vas. Ali kada jednom budete na pravom putu, kada pustite da vaš duh jaše na krilima Zmaja, sve će stvari početi da padaju na svoje mesto, donoseći vam više zdravlja, prosperiteta, ljubavi, avanture i inspiracije nego što ste ikada imali u životu.

Ovo je težak, često bolan i traumatičan proces, ali je takođe uzbudljiv i nagrađujući.
Drakonska magija se takođe odnosi na rad: vežbanje, obučavanje, razvijanje, oblikovanje, poliranje, usavršavanje, eksperimentisanje, spuštanje u najcrnje jame pakla i uzdizanje ka suncu da bi razbili iluzije sveta i posegnuli za moćima koje neupućenima mogu izgledati imaginarne i mitske, ali za Inicijata one mogu biti stvarne i samo ako ih naučimo da kontrolišu i da ih kontrolišemo. Ne postoji takva stvar kao što je teorijski ili pasivni Drakonski mag. Drakonska magija se zasniva na prizivanju, kanalisanju i apsorbovanju moći i njenom manifestovanju u svetu. Radi se o prepoznavanju slabosti i inhibicija i njihovom pretvaranju u sredstvo ličnog uspona.

Nema mesta za prazne filozofije koje samo podstiču ego, ali nisu utemeljene na stvarnom iskustvu. Sve metode i alati čarobnjaštva su dovoljno dobri ako pomažu u vašem duhovnom napredovanju, ako vam mogu pružiti pristup istinskoj moći. Obredi prestupa, seksualne magije, krvne prinose, oruđa bola i zadovoljstva, opijenost, itd., sve su to, u manjoj ili većoj meri, deo dela. Neki od njih su predstavljeni i opisani u ovoj knjizi, ostali su prepušteni vašem individualnom istraživanju i praksi. Ono što ja lično preporučujem je da ne odbacujete nijednu od ovih metoda, jer mogu biti korisne ili čak neophodne u daljim fazama vašeg puta. Kao Drakonski inicijat, bićete stalno izazivani od strane snaga struje da preispitate svoje vrednosti i principe, da prevaziđete svoje inhibicije i da transformišete svoje strahove i oklevanja u snagu i oruđe moći. Iako vam nije potrebno prethodno iskustvo ili napredne magijske veštine da biste započeli svoj rad na Drakonskom putu, potreban vam je potencijal i volja da razvijete oboje. Morate biti posvećeni i strastveni u vezi sa svojim magičnim radom.

Važno je biti oprezan, ali je još važnije dozvoliti da vas vodi želja, da svoje srce držite otvorenim za nova iskustva, nove potrage i nove misterije za otkrivanje. Bez toga nećete uspeti na Zmajevom putu. Međutim, ne bi trebalo pogrešno da budete oprezni kao da ste uplašeni, nevoljni ili skeptični da idete putem. Morate biti u stanju da se pustite, dozvolite da vas proždire Zmajeva vatra i raspalite svoj put kroz tamu Praznine. Prihvatite novo iskustvo i uživajte u njemu. Pristupite tome sa iščekivanjem i uzbuđenjem, ali ne sa strahom, skepticizmom ili predrasudama.

Drakonski put je surov i težak, ali je i lepa duhovna avantura. Ekstatično je, izazovno i inspirativno na svim mogućim nivoima postojanja. Neka vaš duh leti kroz svetove i dimenzije u ekstatičnom zanosu. Ne gubite uzbuđenje i entuzijazam tako što ćete se fokusirati samo na oštre i zahtevne treninge. Dozvolite da vas fascinira i inspiriše svaka promena u svetu koja se dogodi po vašoj volji, svakom ispoljavanju vaše želje. Ne plašite se da budete ponosni i sigurni u svoj rad, ali opet, nemojte mešati samopouzdanje sa arogancijom i egoizmom. To je zamka u koju je lako upasti na Putu leve ruke – putu koji je u svojoj suštini usredsređen na razvoj moćne samosvesti. Većina magičara ne uspeva na svom inicijacijskom putu kada izabere pasivno postojanje, lenjost i samosažaljenje umesto izazova, strasti i iskustva; sigurnost nad rizikom; ograničeno nad beskonačnim; zemaljsko nad duhovnim; spavanje duše i bezumno neznanje o buđenju i prosvetljenju. Ali opet, ovo je put za malobrojne, a ne za mnoge.

Kada započnete svoje putovanje sa Drakonskom strujom, doživećete mnoge lične, manje i veće inicijacije, koje će uticati na najličnije oblasti vašeg života. Moraćete da pronađete nove načine za interakciju sa svetom - stari će se u tom procesu razbiti. Mnoge stvari do kojih vam je u ovom trenutku stalo moraće da se žrtvuju da biste nastavili put, i morate biti svesni da se ovaj proces ne može preokrenuti. Kada probudite moć Zmaja, više neće biti povratka - vaša svest će se progresivno rekonstruisati i to će takođe uticati na vaš ceo život, porodicu, odnose, stil života, interakcije sa ljudima i percepcije sveta koji vas okružuje. Drugim rečima, naći ćete sebe potpuno novu osobu, obdarenu novim sposobnostima, postavljajući nove ciljeve i prioritete i suočavajući se sa potrebom da svoj lični univerzum dekonstruišete do temelja i izgradite ga iznova. Put će vas promeniti i transformisati na sve moguće načine, otvarajući potpuno novi svet za istraživanje.

_________________
Theurgija i misticizam Teorija i praksa https://teurgiamistica.blogspot.com
"Where the Jedi gained power through understanding, the Sith gain understanding through power!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: sri nov 08, 2023 12:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 29, 2020 7:36 am
Postovi: 36
Constantine je napisao/la:
Link do PDF fajla na mediafire sajtu ne radi, pliz help


Koji link do kojega fajla ako je za mene?

_________________
Theurgija i misticizam Teorija i praksa https://teurgiamistica.blogspot.com
"Where the Jedi gained power through understanding, the Sith gain understanding through power!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: sri nov 08, 2023 12:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 29, 2020 7:36 am
Postovi: 36
AMAYMON

Prvo Luciferovo svetlo.
Dragi čitaoče, ako se ikada nađete u moralnoj ili političkoj dilemi, neka ova jednostavna maksima deluje kao beskonačni luciferijanski fenjer koji će osvetliti vaše putovanje: Manje slobode nikada nije odgovor.

Drugo Luciferovo svetlo.
Drugi luciferijanski fenjer koji će osvetliti vaša putovanja: Ko drži zlato pravi pravila. Vladari ne stvaraju pravila; prave pravila za onoga ko im daje zlato.

Treće Luciferovo svetlo.
Dragi čitaoče, treći luciferijanski fenjer koji će vam osvetliti trag: Vladar treba tebi, ti ne trebaš njemu. Ako niste pristali na to da vam se vlada, onda svaki zahtev za vlasništvo nad vama postaje ništav i nevažeći, u kom trenutku postajete ilegalist, drugim rečima, slobodna ljudska životinja koja živi u etičkom nepoštovanju neetičkih zakona.

Četvrta Luciferovo svetlo.
Kao što je naglašeno ad nauseam u ovom subverzivnom Prologu, moderna plutokratija vlada kroz ekonomsku dominaciju; vladaju tobom kroz stomak.

Vrt crnih ruža
Staza leve ruke deluje kao most, protivpožarna stepenica, izlazna vrata koja magičar koristi da pronađe slobodu od tiranije, a kada je jednom nađe, da zatraži svoje pravo rođenja kao bogovi i boginje u telu.

Amaymon
„Došao sam pred vratare i pred Amajmona u postu i uz mnogo razmišljanja o tome kako dalje. Moj grimoar je bio postavljen ispred mene, sa olovkom da zapišem sve beleške koje bi mogle doći. Moj Hram je bio ispunjen maglom i maglom da bi duhovi vazduha lakše dolazili, da bih bio uronjen u vode da bi se svi duhovi manifestovali, materijalizovali i pojavljivali kako žele, svuda oko mene. Doviknuo sam im. Pozvao sam ih svih devet. Um i srce bili su ujedinjeni. Misao i Volja su bili spojeni.

„Zazivam Arhela“, govorio sam vlažnom vazduhu, prizivajući po imenu svog Boga da se spusti na mene. „Pozivam te. Prizivam te. Prizivam sebe. Postajem. Postao sam!" Vikao sam dok me je struja električnog samopouzdanja probila kroz mene. “Alash tad al’ash tal ashtu!” Ponavljao sam iznova i iznova, pozivajući se na reči Drevnog Zaveta koji i vezuje naše rase i premošćuje naše svetove. „Moj mač je tvoj mač. Ja sam tvoj mač! Poput moćnog mača pravednog suda, posvećen sam Velikoj Staroj Zmiji. Oče, dođi po rečima drevnog zaveta. Alaš tad al’aš tal aštu.” Pre mene sam mogao da vidim Zmajevo oko. Ne u svom umu, ne u svojoj magičnoj mašti, ali tamo u vazduhu ispred sebe mogao sam da vidim Zmajevo oko kako zuri u mene, vrebajući u mene. „Hvala vam“, rekao sam, ne nalazeći druge reči prikladne za odgovor na oko koje lebdi u Hramu ispunjenom maglom. Prešao sam na pevanu Invokaciju svih moći.

„Itz rachu mantantu vespacha kaltamu. Itz ranta mant kala mant atzu belt tazu. Vaskalla itz ratzu kantantu velchatza!” Pevanje je probudilo drevne, usnule senke.
Belial, Amaimon, Azazel, Abadon, Lucifuge, Velzebub, Baal, Asmodeus, Satana“, nazvao sam imena Napuštenih.

Belial, Amaymon, Azazel, Abadon, Lucifuge, Velzebub, Baal, Asmodeus, Satana, Belial, Lucifer Amaymon, Azazel, Abadon, Lucifuge, Velzebub, Baal, Asmodeus, Satana, Belial,
Amaymon, Azazel, Abadon, Lucifuga, Velzebub, Baal, Asmodej, Satana. Nudim mač svojih predaka. Nudim svoju krv i svoju krvnu liniju.“

Ko je tačno Amaimon? Ko je onda bio Amaimon pre nego što je postao Amaimon? Amaimon je crno sunce. Amaimon je poznat po svom otrovnom dahu koji je vidljiv kada je prizvan, poput štetnog tamjana koji izlazi iz njegovih usta i glave kao da je mangala sedela na njemu.
Elementarni principi evokacije.

Evokacija je napredna crna magija. Ako savladate evokaciju u bilo kom trenutku svog putovanja, vi ste Majstor. Svo znanje teče k tebi; sve moći su tvoje. Evokacija vas naoružava sa moć bogova, moć stvaranja onoga što nije postojalo pre nego što ste ga vi stvorili.

Nakon izvođenja stotina evokacija koristeći različite sisteme i raznovrstan niz entiteta, počinjem da prepoznajem koji su stvarni mehanizmi evokacije. Ja sam ih prvi objavio nalazi u mom radu Evoking Eterniti, pozivajući se na ove mehanizme kao na Elementarne principe evokacije. Kada izbacite dogmu iz rituala, sve religija i sav strah, preostalo vam je samo sedam stvari, ovih sedam elementarnih principa. Ovi principi su zaista stvari koje čine da magija funkcioniše. Ako koristite ove savršeno i marljivo, onda ćete imati uspeha sa evokacijom.

Prvi elementarni princip
Prvi je pripremno uranjanje. Pripremno uranjanje je proučavanje duha, a ono postaje pitanje proučavanja duha. Uložite se u magiju, u sistem i u duh, kao i u stvaranje subjektivne sinteze unutar sistema. Sprovedite što više istraživanja duha koji pozivate i sistema koji ćete koristiti. Odvojite vreme koje vam je potrebno da se pripremite. Pripremite se, pripremite svoj um, pripremite svoja očekivanja, sve dok za vašu percepciju ovo više nije mitologija, već bukvalna stvarnost.

Drugi elementarni princip
Upotreba radnog sistema je princip broj dva. Najbolje tehnike koje se prenose kroz usmenu istoriju ili kroz pisanu istoriju hiljadama godina su obično one koje su dokazani rad. Pronađite sistem koji možete koristiti. Mnogi ljudi koji prvi put otkrivaju ritualnu magiju mogu biti zbunjeni slobodom i individualnošću cele stvari, misleći da jednostavno mogu da naprave sopstveni sistem. Kada savladate magiju, možete je oblikovati i oblikovati u šta god želite... kada je savladate. Dok ne savladate evokaciju, morate pronaći sistem koji funkcioniše. Ovi Elementarni principi evokacije čine prilično dobar sistem rada. Proučite magijski sistem unutar bilo kog grimoara i koristeći ove Elementarne principe, utvrdite koji ritualni činovi doprinose kom Principu, a osnovni sistem tog grimoara će se otkriti. Uzmite zagonetke, zakletve i razne reči i prilagodite ih, primenite ih na svoj rad i na svoju evokaciju. Uklonite dogmu i strah i ubacite imena i kvalitete entiteta koje ćete prizvati i osigurajte da se ovih sedam principa ispuni kroz vaš ritual.........

Evokacija Amaymona

„Pozivam te stvorenje vatre i vazduha“, zapovedio sam, a moj mač je bio uperen ka tamjanu unutar trougla lanaca. Prizivam te, tamjane, u ime tvog gospodara i gospodara, Amajmona, koji je nazvan Gospodarom crne karaule, Gospodarom kadionice, gospodarom mirisa i tamjana, gospodarom dima koji se diže. U Amaimonovo ime, probudi se! Otvorite oči i oživite. Budim te. Pomerio sam vrh svog mača da lebdi iznad sveća na tačkama trougla, lebdeći od jednog do drugog. Ognjeno stvorenje, duh vatre, demon vatre, element vatre, pozivam te ovamo u ovu ravan, u ovaj Hram, u ovaj plamen, da biste se uzdigli i rodili vrtlog moći, ka Kapijama, tako da ćeš roditi Amajmona. Da, u obliku i obliku Drevnog Zaveta, ja vas sada zovem. Zazivam te sada. Ognjeno stvorenje, duh vatre, bože vatre, ustani i izađi!"

Iz knjige Amaimon

_________________
Theurgija i misticizam Teorija i praksa https://teurgiamistica.blogspot.com
"Where the Jedi gained power through understanding, the Sith gain understanding through power!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: sub feb 03, 2024 9:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 29, 2020 7:36 am
Postovi: 36
Čitam i neko je napisao da li se magija može spoznati logikom ako se ne varam? To je pitanje za filozofe a ne magičare. Ne volim „filozofiju“ jer to je uglavnom mlaćenje prazne slame. Ljudi voledu velike teorije, zvučne reči, mistička „znanja“..... gde autor teksta nije ponudio nikakav dokaz istinitosti izrečenoga (puno kazano a ništa rečeno) niti kakav je rezultat toga njegovoga znanja.
Čuli ste, neki, za Hermesovo učenje i Smaragdne Tablice. U njemu se pominju neki „zakoni“ mentalnosti, vibracijie, i šta sve ne bez ikakvoga dokaza istinitosti njegovih tvrdnji niti kakav rezultat daje njegovo „učenije.“ Tek kada se bavite magijom onda nalazite primenu njegovih zakona. Ali u čemu je kvaka 22? Kvaka je da ako imaš njegovo „učenje“ trebaju ti metodi magije da bi dobi rezultat. ALI ako imaš magiju šta ćeti njegovo učenje? Magija se radi i bez njegovoga „učenja.“ :angel4:

Magija je egzaktna nauka baš kao i fizika sa svojim zakonima i pravilima. Ne znaš koja je razlika između kreacije i manifestacije i stavio si ih te pojmove na pogrešno mesto nemaš rezultata u svojim bajalicama i tvoja magija je omanula. Kako! Lako? Zašto ondak magija nije priznata od strane nauke? Zbog rezultata. Fizički svet je gotov, uređen svet i predstavlja svršeno stanje u kome su se stvari manifestovale.

Magičar je „lopov.“ On magijom traži ono što mu nije dato kao i lopov. Ako si Bil Gejts šta će ti madjija za bogatstvo??? :?: Ako je ograda mala i niska on lako preskače u tuđe dvorište i uzima tuđe. Ali ako gazda postavi bodljikavu žicu i minsko polje? A? Ondak će da ide „malko“ teže za krađu a? Tako i magičar. Ako je njegova želja uskladjena sa ustrojstvom ovoga sveta onda se i lakše ostvaruje ALI ako li NIJE, magičar mora da „napravi“ mesta „dok nekome ne smrkne drugome ne svane“ da bi se njegova želja ostvarila jer je za to potrebna veća silina. Ako Fića neće da upali jedan čovek ga lako gurne i upali a šta ćeš raditi ako ti šleper neće da kresne? Ima vas stotinu da gurate da ga upalite. Tako je i sa magijom. Zakon Magije kao i Fizike kaže da sve stvari teže minimumu energije. Zato je i ovaj fizički svet zasnovan na minimumu energije. Sunce je „okruglo“ zato što to traži minimum energije ali ako hoćeš da Sunce bude kockasto ili valjak ili kupa šta ćeš raditi? Mora mu se dodati energija, sila bre SILA.

’Oćeš da letiš kao Supermen nema problema samo moraš da nađeš izvor siline koja će ti dati MOĆ i eto letiš kao Šupermen. Ni on ne leti sam od sebe već ima izvor koji mu daje sposobnost da leti. U Fizici je to avion a u mađiji sila bre SILA. Madjija je jednostavna kao kada beba ide nogu pred nogu. :mrgreen:

Ljudi su naivni ko ovce pred „šišanje“ očekuju kada izgovore neku traljavu bajalicu i gle žlato i dijamanti će odma’ da padaju sa neba pravo u njihove džepove. E pa neće! Za to ćeš morati da zapneš prijatelju u tvojoj mađiji dok ti oči ne ispadnu dok ti ne dođu ti dijamanti bre. I tek kada počenš da upražnjavaš mađiju počinješ da otkrivaš zakone mađije i kako se ona primenjuju. Samo znanje bez njegove uspešne primene da bi se dobio rezultat ne znači ništa. Potpuno bezvredno informativno znanje.

Ljudi ne znaju ništa o magiji, pa se raspravlja samnom što ja nisam šef Amazona ili Majkrosofta kada „znam“ magiju. Prvo što sam mator. Ovo znanje mi je „došlo“ kasno. Drugo za šefa M$ ili Amazona treba znanje biznisa a ja to nemam niti me interesuje da steknem niti to magija daje. Treće ako i hoćeš trebaju ti jača mađija i mladost jer može da potraje da osediš kada to postaneš. Četvrto moja interesovanja madjijom su usmerena ka drugim planovima i rešavanjem mojih „sitnica“ koje su nerešive na običan način. Peto, ni ne sećam se više...E sada što sam ovo ispričao kada magija nikoga ne interesuje? .... Možda nekoga i interesira ko zna? :blob:

_________________
Theurgija i misticizam Teorija i praksa https://teurgiamistica.blogspot.com
"Where the Jedi gained power through understanding, the Sith gain understanding through power!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: ned feb 04, 2024 3:06 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Opis dinamike koja vlada unutar "magije":



Magija i politika



…gdje bi jedan od zaključaka bio:
Citat:
Dakle, ovdje imamo čarobnjake-psihopate, koji uveliko upravljaju životom na ovoj planeti onako kako im njihovi gospodari nalažu. Suština cijele ‘čarolije’ je u tome da se ljudsko biće na ovaj ili onaj način drži u jednom stanju transa, da ga se manipuliše na bezbroj načina a da ono svega toga ne bude svjesno. Između ostalog, ovi “čarobnjaci" nas uvlače u manje ili veće međusobne sukobe u kojim mi oslobađamo veliku emotivnu energiju kojom se njihovi mentori hrane.


Ovdje bi u dosta slučajeva važilo ono:

Citat:
Dala baba dinar da uđe u kolo a dala bi dva da izađe.


S obzirom na to da sam taj članak napisao prije nekih 18 godina, danas bi one “gospodare odozgo” ("OPS/STS entitete"), uporedio sa individualizovanim jedinkama ili “personalitetima” AI (ARTIFICIAL INTELLIGENCE) koja upravlja matriksom/simulacijom:


slika



..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Magija
PostPostano: ned feb 04, 2024 8:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 111
Talaba,posto si prilicno u tome,mozes li meni kao laiku u toj oblasti objasniti razliku izmedju tibetanske,taoističke i zapadnjačke magije?nekad sam čitao Put bijelih oblaka,pa ima priča kako su neki Indijci zamolili nekog lamu da im pomogne posto nisu mogli da dobiju dijete.lama je pristao,ali je rekao da ga ne ometaju,no kako to bude neko od posluge je bio radoznao pa je malo privirio,i pao u nesvjest od prizora koji je vidio ili nesto slično(ne sjecam se detalja,davno sam to čitao),isto tako u nekim taoističkim pričama sam naletio o nekom magu koji je pred carem izveo neku demonstraciju moći,car je na pocetku bio impresioniran,a onda je poceo da razmislja ako moze sa drugima ovako,onda može i sa mnom,te se car prepao njegovih moći pa je htjeo da ga eliminiše,ali je ovaj zamutio vodu sa shapeshiftingom(promjenom oblika)tako sto su svi na dvoru izgledali kao car,pa vojnici nisu znali koga da napadnu,tu sam prvi put naletio na shapeshifting "iz starih vremena".isto tako Milarepa(valjda tako bješe) je poceo kao neki veliki mag,ali je na kraju otišao u duhovnu priču.opet sa druge strane velika zvjer svašta-nešto pa na kraju najobičniji džanki?!,i to sa slobodna zora drustvom,nije mi to nesto slavno zavrsilo sta je tu krenulo nizbrdo?opet ta zazivanja,sta tu moze poci lose(npr.faust i slicne priče),i šta je uopste poenta sa magijom,manipulacija energijama?mogu da donekle razumijem energiju u chi ili prana konceptima,ali se gubim kako to ide u magiji?opet, tu i tamo sam znao čuti price od ljudi kako su išli kod hodže da skidaju uroke,pa mi je jedan ispričao kako mu je hodža rekao potrazi to i to na tim i tim mjestima po kući,pa kad nadjes uzmi na gomilu i zapali,sto je ovaj i uradio,no najiteresantnije je kako je to krenulo da pucketa i svijetli "ko kineska nova godina" u po bijela dana,po njegovim riječima(!?),na kom principu to funkcionise?kako biti siguran da entitet kojeg prizivas nece na kraju da te prevesla po sistemu "vrati koko što si pozobala"?u SSSR-u su intenzivno radili na proucavanju parapsihologije,tipa telepatija,telekineza i sl.na pocetku to dosta izgleda slicno sa magijom vjezbe koncentracije,vizuelizacije i sl.,ali gdje onda nastaje odvajanje puteva,posto nisam nigdje naisao da su koristili taj vid prateće "opreme"?mene zanimaju latentne sposobnosti u čovjeku,da kazem neki parapsiholoski pristup,ali ne da bih bio direktor microsofta ili dobio na lotou(doduse valjda ne bi ni odmoglo,ali ima ona pazi sta zelis),nego kao alatke da vidim kako stvari zaista funkcionisu.npr.u dosta nekih NLO slucajeva "posjetioci" komuniciraju telepatski,ali nama su ta vrata za razliku od njih zakljucana,ili barem dosta otezana?!ali ta zazivanja,sorry not my cop of tea(banke i krediti,vise nego dovoljno)...vrlo rijetko pominjem Boga,zato sto smatram da ih ima koliko hoces koji stalno nesto traže,smaraju i mole,probiše uši,pa ne moram jos i ja da budem u tom krdu smarača,a kamoli neke entitete...pitanja su mi dosta basic,pa ne zamjeri ako smaram


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz