Sada je: čet mar 28, 2024 11:07 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1157 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 58  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Odgovor na zakljucanu temu "Gnostika"
PostPostano: pon jun 27, 2016 11:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
Obzirom da imam potrebu reci nesto na temu Gnostike, koja je zakljucana, a samo onaj koji drzi kljuceve moze od tamo pisati nama svima, tako sam odlucila ja "odavde" reagovati, pa ako ipak to toliko smeta onom koji drzi kljuceve, a time i pravila igre, brisi slobodno, ja se ipak odlucujem na pokusaj da napisem ono sto mi je na umu.
Galaksija, napisao si ovako:"
I na kraju, kako Gurđijev reče – „Određene stvari se moraju uraditi u određeno vrijeme i ako se to ne uradi u određeno vrijeme“... (...otićemo u pičku materinu... kako bih ja to, figurativno i anti-duhovno... izrazio). Predočavanje istine u obliku laži, direkto, ’vako ili ’nako..., ne može ići u nedogled. Postoji vrijeme kad se ono što je predočeno ’vako ili ’nako, mora napokon - vidjeti i razumjeti, na nivou bića.

I to vrijeme je – sada!"
Eh, sada da ti priznam da nisi jedini kome se spicilo....tako da se i ja izrazim anti - duhovno. Neka mi fini ljudi oproste na izrazu, ali taj izraz zapravo stvarno docarava frustriranost radi sveukupne situacije u kokosinjcu. Prilicno dugo vremena se drzim po strani i ne ukljucujem se mnogo u polemisanje tema koje ovdje postoje na forumu, ne zato jer me nije briga, vec zato sto nemam nista posebno reci. Medjutim, bas sada kad imam nesto reci, tema je zakljucana (znas kako ide ono, bas sto je zabranjeno, je najsladje :wink: )
Oduvijek sam osjecala da se na malim primjerima, vide velike stvari...sto god da sam oko sebe promatrala. Znaci, mala pravila se oslikavaju u velikim pravilima. Primjer - smjenjivanje dana i noci u nasim zivotima se reflektuje na sve vece cikluse koji se smjenjuju u nasim zivotima i tome niko ne moze pobjeci, jer se samo u takvom stanju moze "pojaviti" u ovom nasem svijetu. Stalno je neka smjena, nista ne stoji, stalno se krece i mjenja u nesto novo. Hajdemo sada reci da navodni matrix u kojem smo zarobljeni ne moze imati sve moci citavog "Zivuceg organizma", kojeg mozete nazvati "Bogom", "Kosmosom" ili kakvim god imenom to zelite nazvati (naravno uz svo postovanje). Matrix zivi u iluziji da moze zarobiti jednu celiju tog Organizma, ali je sigurno da ne moze imati moc zarobiti ili mijenjati Energiju tog Organizma. Mi samo ako prihvatimo da smo zarobljeni, razmisljati cemo u granicama iluzije, koju nam je matrix uspio nametnuti (u kojoj se nalazi nase fizicko postojanje). Necemo razmisljati o onom "iza" tih granica. Matrix nema tu moc da uspostavi novi zakon i da se poigrava "Bogom" kao sto se moze poigravati sa nama. On to moze raditi na samo jednom nazovimo ga nano-minijaturnom uzorku, kao sto je nas fizicki svijet u kojemu sada obitavamo, u kojemu nas manipulisu i he..bu u zdrav mozak, tako da mi sami sebi stvaramo labirint iz kojeg bi kao trebalo pronaci izlazak. Medjutim, u jednoj daleko siroj perspektivi, matrix nema moc promjeniti "Boga" i njegove Zakone. Isto tako nema moc zabraniti uvid u ono sta je "iza" granica matrixa. Mislim da se mnogima od nas ukaze pokoji fragment izvan iluzije matrixa, ali ga nismo u mogucnosti prepoznati...kategorisati. Evo da to figurativno objasnim na primjeru ekrana. Zamislimo da smo veliki kao jedna tacka koja se nalazi na ekranu, mi mozemo samo vidjeti sliku tog ekrana iz pozicije nase razdaljine od ekrana...obzirom da smo samo tacka, ne mozemo vidjeti mnogo u opsegu. Medjutim, ako se dovoljno daleko odaljimo od ekrana, moci cemo registrovati mnogo vecu sliku sa ekrana, nego sto smo mogli vidjeti sa prvobitne pozicije. Ne znam koliko se vrijedi upustati izucavati nesto u cemu smo odmah u startu izmanipulisani i ujedno i osudjeni na takav nacin postojanja. U matrixu se samo mozes vrtjeti u zacaranom krugu. Medjutim...ko nas tjera da se vrtimo u tom zacaranom krugu? Sta ako se zaustavimo i gledamo kako se drugi vrte? Uostalom, sta ako nekog od nas ne interesuju pravila matrixa...pa se odalji dalje od ekrana i vidi malo vecu sliku? Ja ne kazem da je ja mogu vidjeti, ali sam sigurna da ima onih koji ce se odvaziti na takav korak...ako nista , a ono makar iz radoznalosti. Zasto ja moram razmisljati i promatrati svijet Gurdjijevim ocima? Ne zelim nikoga i nista omalovazavati,zato molim da se ova izjava ne smatra kao omalovazavanje ali isto tako ne volim ni granice. Kroz citav moj zivot se preplicu te granice u raznim oblicima, tako da sada imam alergiju na granice u bilo kojem obliku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odgovor na zakljucanu temu "Gnostika"
PostPostano: uto jun 28, 2016 1:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
o boze, Levia.... ne mogu da se setim, kada se na forumu pojavio konstruktivniji post od ovoga. :love9:





istina je, u sustini, prijatna?

topla?

siroka?

slobodna (bez- granic(n)a))?

puna razumevanja,

koje joj daje snagu i

pravo

da ukaze na



sve ono sto je neprirodno, a vidimo da postoji?


na sve ono sto ima (kakav-takav) identitet, a

ne i integritet?!

...



posto je dozvoljeno copy- paste-ati, evo jedna preporuka, koga zanima, za jedno brzinsko, povrsno, samo/skeniranje, na svim nivoima (ceo tekst je jednu hebenu stranicu dugacak, pa ako ko oseti da je kliknuo, odn, da mu je pala klapna, negde usput, nije tekst kriv za to, a ni onaj koji ga je pisao, nije ni ekran sto ga prikazuje... al' ako neko bas mora biti kriv, dobrovoljno se javljam, slobodno mene mozete kriviti sto sam ga postavila, bice mi zadovoljstvo da izigravam dezurnu budalu, ionako, slobodno vreme ne bacam na razmisljanje :lol: tako da cete s te tacke gledista biti potpuno u pravu ):

http://www.akademijauspeha.com/clanci_s ... titet.html ,
pa da pomognemo malo i sami sebi, jer, vreme je... krajnje (tu smo se, barem, slozili... :)).

_________________
sigma


Zadnja izmjena: sigma; uto jun 28, 2016 7:39 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odgovor na zakljucanu temu "Gnostika"
PostPostano: uto jun 28, 2016 5:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
eto... sve sto smo mogli videti, do sada, je kako funkcionise princip 'ogledala'. jedan povlaci na svoju, drugi na suprotnu stranu. silinom reciprocnom onoj koju oseca na mestu svraba. jedan na jednog, sve dok:

a) obojica ne popasu dobre batine;

b) jedan ne popase dobre batine odmah, a drugi ce malo kasnije;

c) ?
...kazu... pricaju se legende... da, cak,postoji mogucnost da se ta dvojica izmire.
u tom slucaju, i samo u tom slucaju, kazu... da su obojica pobednici. ali ne u onom "pobednickom" smislu, (aha! ja sam pobedio, jer, onda ce i drugi da vikne, aaaaaa... ne, ja sam pobedio), i, od tog trena, vise ni jedan nije pobednik. obojica su popasla i tek ce da se napasaju... ali, posto vreme leci sve rane, tako, pasuci, vremenom zavole tu ispasu, i ne daju je ni za zivu glavu, nikome... pa se, onda tuku oko toga cija ce biti ispasa... itakdalje... eonima kasnije naidjemo opet, na tu istu dvojicu... culi su i oni za legendu, nije da nisu. malo se pocesali po glavi i skontali da se, ko kanda, vrte u krug svo .ebeno vreme.

d) ima i pod d, ali kao i da nema, jer retki su oni koji veruju -




da tako nesto uopste moze postojati?


:love9:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odgovor na zakljucanu temu "Gnostika"
PostPostano: sri jun 29, 2016 1:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
Draga Sigma, sto reci? Svidjelo mi se ono
Citat:
c) ?
...kazu... pricaju se legende... da, cak,postoji mogucnost da se ta dvojica izmire.
u tom slucaju, i samo u tom slucaju, kazu... da su obojica pobednici. ali ne u onom "pobednickom" smislu, (aha! ja sam pobedio, jer, onda ce i drugi da vikne, aaaaaa... ne, ja sam pobedio), i, od tog trena, vise ni jedan nije pobednik. obojica su popasla i tek ce da se napasaju... ali, posto vreme leci sve rane, tako, pasuci, vremenom zavole tu ispasu, i ne daju je ni za zivu glavu, nikome... pa se, onda tuku oko toga cija ce biti ispasa... itakdalje... eonima kasnije naidjemo opet, na tu istu dvojicu... culi su i oni za legendu, nije da nisu. malo se pocesali po glavi i skontali da se, ko kanda, vrte u krug svo .ebeno vreme.
Da....svo vrijeme se vrte u krug. Kod nas u Bosni su govorili "Ko Svabo trajla la..." Pa ipak, kada bi sam sebi covjek dopustio da stvarno bude slobodan (u pozitivnom smislu) bez robovanja bilo sistemu, religiji, profesiji, nauci ili cemu god....gdje bi nam kraj bio? :love9: :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odgovor na zakljucanu temu "Gnostika"
PostPostano: sri jun 29, 2016 2:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
:) evo ga tu je
jer svaki kraj je novi pocetak,
tako tece.
jer,
ako stane,
nije vise ziv,
ako nema ko da ga prozivi.

:love9:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: čet jul 07, 2016 7:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
"Uostalom, sta ako nekog od nas ne interesuju pravila matrixa...pa se odalji dalje od ekrana i vidi malo vecu sliku?"

U nekoliko navrata sam pokušao upravo to, pokazati da smo preblizu ekrana i da ne vidimo širi kontekst. Pošto nisam naišao na reakcije, pretpostavljam da nisam bio shvaćen. A širi kontekst je da je sve kako treba biti. Pa čak i činjenica da su neki preblizu ekrana. Naime, svatko od nas sudjeluje, tj. dio je igre koju bog igra sam sa sobom. Kako sam i ranije govorio, Gurđijevljeva "škola" je nekome neophodna kao faza u duhovnom razvoju, nekom više, nekom manje. Svaka pripadnost nekome ili nečemu je pokazatelj nedostatka, ne nedostatka razumijevanja, već nedostatka uvida da smo mi, sve i svatko od nas, samo "dio" igre koju bog igra sam sa sobom. "Dio" sam stavio u navodnike jer mi nismo dio, mi jesmo sve.
To naravno ne znači da treba sjesti i plakati jer smo tako glupi i ne razumijemo ili skakati od veselja zato što smo vječni i što smo sve... Ne, to znači da trebamo svjesno i vedro igrati igru upravo onako kako smo u njoj zatečeni. Živjeti u sadašnjem trenutku sa sviješću da je SVE sadašnji trenutak. Prošlost i budućnost, kaže znanost i ezoterija postoje istovremeno. Povijest cijelog svemira, cijelokupne stvarnosti, postoji istovremeno. Stoga i jesu moguće sve one beskrajne igre sa putovanjima u prošlost ili budućnost pomoću svijesti ili tehnike(NLO). Budha je rekao da ljudi pate zbog neznanja. Kad stekneš znanje, prestaneš patiti i onda i dalje igraš ovaj dio igre u kojem si zatečen, ali sada vedro, bez patnje, bez neprestanog prevrtanja beskrajnih činjenica o stvarnosti i neprestane muke da te činjenice nekako kontekstualiziraš. Naprosto prihvatiš igru jer sada znaš što je što. Pokušavam tu i tamo pričati sa ljudima izvan konteksta svakodnevne stvarnosti i vidim da sam naprosto otišao daleko od ekrana i da sada znam i šta je ekran i gdje je i čemu sve to služi i da zapravo nemam sugovornika. Ne zato što mi nedostaju činjenice, drugi ih znaju puno više od mene, nego samo zato što sam od tih, svima dostupnih činjenica, uspio sklopiti tu slagalicu koju zovemo "stvarnost". Taj osjećaj cjelovitosti je nemoguće bilo kome prenijeti ako nije i sam sklopio slagalicu. Mislio sam da ću na ovom forumu naletiti na nekoga tko je složio tu slagalicu koja je kompilacija svih znanja koja imamo o stvarnosti(ne samo ezoterija, duhovnost, već sve znanje koje ljudi posjeduju), ali čini mi se da nisam uspio. Ne zato što ovdje nema pametnih i mudrih ljudi, nego zato što se valjda taj klik koji se meni dogodio ne događa baš svakodnevno i ne ovisi samo o znanju i pameti nego o osobini koju dobiješ s rođenjem.
Ako ima netko tko je možda shvatio o čemu ovdje trabunjam(znam da su svi shvatili, nisam napisao ništa nerazumljivo, ali možda je netko ipak SHVATIO), vrlo rado bih popričao s njim. :-) Ili se možda zavaravam, pa sam ja taj koji nije shvatio. Ipak, pojasnit ću, mada će to nekome izgledati kao nipodaštavanje ljudi na forumu. Ali, nije. Naime, kad diplomiraš matematiku na PMF-u(Prirodno-matematički fakultet), imat ćeš možda malih problema prvašiću od sedam godina objasniti osnovne računske operacije. Sjetit ćeš se svojeg djetinjstva i imitirati svoje učitelje i njihove metode zato što nećeš biti u stanju prenijeti djetetu onaj osjećaj jasnosti koji imaš sada kao odrasla osoba. Ako pola ljudi na planeti čine organski portali, koji mogu biti izuzetno inteligentni, onda mi se čini razumljivo da mnogi ljudi, unatoč njihovoj želji i inteligenciji i znanju, ne mogu si do kraja prispodobiti zapravo jednostavne stvari koje može shvatiti i manje inteligentna i načitana osoba.
Moja majka je bila učiteljica i jedanput mi je rekla da djeca za prvi razred osnovne škole trebaju biti zrela(Steiner je rekao da je znak zrelosti početak ispadanja mliječnih zubi). Bez obzira na jače intelektualne sposobnosti, nezrela djeca naprosto nisu bila u stanju shvatiti neke apstraktne pojmove. Kasnije su sa sazrijevanjem ta djeca uhvatila korak i daleko pretekla slabije obdarene kolege koji su im u početku bili nadmoćni.
Možda je to u pitanju. Možda nas ima jako malo kojima su "počeli ispadati mliječni zubi". I tu nema drugog lijeka nego čekati da proces "ispadanja mliječnih zubi" započne. Pa eto, volio bih sresti nekoga kome su "počeli ispadati mliječni zubi". Onaj kome se to dogodilo potpuno je svjestan o čemu govorim. Možda sam naprosto promašio i nisam uočio "krezubice" na ovom forumu. Iako, neki su ili vrlo blizu ili se samo nisu dovoljno razotkrili kao "krezubice", pa ih nisam uočio. :-)


Čitava evolucija čovjeka je od biti netko do biti nitko, i od biti nitko do biti svatko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: pet jul 08, 2016 9:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Piši, piši Solaris... netko će pisati, netko će čitati... Neki zaigrani(ji) topik?

Do tad... Khm, khm (stari patak metnio naočari svoje) :glasses7: :

Budući je kokošinjac uvijek kolektiv koliko ima smisla isticati postojanje tople vode? Naime one da čak i kad uđe u kokošinjac čovjek time ne postaje kokoš. Bivajući jedino stvorenje sposobno imitirati sve što može zamisliti ujedno je i jedino stvorenje koje se može domisliti lude ideje da se otisne u potragu za samim sobom i da sam sebi razbija glavu o zid pokušavajući tako odgonetnuti tu misteriju koja si je sam i nadajuć se da će nešto nedefinirano i amorfno, sklizavo i neuhvatljivo čarolijom biti preobraženo u nešto definitivno i uobličeno, ali dovoljno gipko da se ne slomi na prvom povjetarcu..

U tom zaboravu u kojemu je ostavio svoj pravi identitet, čovjeku je dano da kroz pokušaje eksternaliziranja svega što mu padne na pamet, pokuša zadobiti prvobitnu mudrost. Ali sve što uspjeva je praviti cigle od znanja i iskustva od kojih nitko ne zna šta bi sagradio osim kule od karata sa svrhom da nema svrhe osim igrajte se djeco draga. Ovo je ionako osmina đagrata u ukupnosti narajane... I ne treba onda čuditi što je Blavacka pukla od smjeha na toliku ludost.

Ali Božja ludost je pametnija od ljudske znaaanosti. I masa nakupljenog znanja samo ima smisla kad se zaboravi i svaki dan se igra kao da je nov i prvi.

Postoje doživljaji koje je nemoguće kategorizirati a još manje zamisliti i pokušaji organiziranja i sistematiziranja ispadaju zaista futilni. ... I dok mi pokušavamo zidati tu neku kuću od karata ili slijediti nacrte ranijeg nekog zidatelja, počeli smo se preozbiljno shvaćati i oči nam se otvorile samo da shvatimo da smo golje.

Jedino se djeca znaju igrati za pravo i od pijeska napraviti dvorac iz kojeg treba osloboditi princezu. I jedino djeca znaju kako to učiniti a da pri tom ne zgaze dvorac i ne ubiju princezu koja ionako ni za kog drugog ne postoji. Djeca, pjesnici i luđaci... Dok čovjek koji je svoje imitacije zauvijek zamijenio za klasifikacije razina i nizova ludila koje u sebi ionako prepoznao nije, samo zato što otkriva da se više nema s kime igrati, smeće s uma druge ljude i smetnuvši ih biva smetnut sam. I onda se otiskuje u potragu, kaže, za samim sobom. Potpuno nesvjestan da uopće ne traži sebe već Boga da ga spasi i stvori iznova. Potraga je to za nama kakvi nikad nismo bili ili kakvi smo bili u nekom zaboravljenom sjeniku...

Pitanje tko sam ja je pitanje stvaranja.


Zadnja izmjena: sen-sei; sri jul 13, 2016 9:16 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: pet jul 08, 2016 12:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
Pitanje tko sam ja je pitanje stvaranja.[/quote]


Ili: Smisao života je u traženju smisla života.

Ako je bog, dajući periferiji sebe(području nižih frekvencija) zaborav da bi bili motivirani da otkrivamo sebe, onda je gornja tvrdnja točna. I jedina svrha postojanja. Bog kroz "nižeg" sebe otkriva "višeg" sebe u nekoliko stupnjeva. Da bi pokrenuo "igru", ugradio je u stvarnost dva principa: kreativni i transformativni. Ti principi supostoje u dinamičnoj ravnoteži. U stvarnost je također ugrađena nemogućnost da dođe do apsolutne ravnoteže, jer apsolutna ravnoteža je smrt, nekretanje.
Bach je skladao Das Wohltemperierte Klavier za klavir koji je ugođen
tako je korigirana pojava koja se događa kad se oktave ugađaju tako da se udvostruči frekvencija prvog tona u ljestvici. Takvo udvostručavanje u jednom trenu nije uhu ugodno pa se radi korekcija frekvencije koja više nije dvostruka. Takav klavir se u Bachovo doba zvao "dobro ugođeni klavir". Taj frekvencijski pomak je onaj faktor koji onemogućuje apsolutnu ravnotežu i neprestano potiče kretanje. Dakle, uz pomoć klavira kao primjera smo otkrili "grešku" ugrađenu u temelje stvarnosti. Ovo sam napisao samo kao primjer manifestiranja temeljnih principa Kreacije u svakodnevnoj stvarnosti.
Čini mi se da osnovni problem svih duhovnih tragalaca upravo u tome što u svojim istraživanjima premalo obraćaju pažnju na tu povezanost "apstraktnih" pojmova koji čine temeljne principe stvarnosti sa njihovom konkretnom manifestacijom u svakom detalju svakodnevne stvarnosti. Tako otprilike funkcionira cijela zapadnjačka filozofija; odvojena je od stvarnosti i svodi se na larpurlartizam uma. Um je na Istoku samo alat i nije sposoban za dublje uvide. A Zapad se isključivo oslanja na um u otkrivanju stvarnosti. Takva su mu i "otkrića", jalova, bez suštine, apstrakcija radi apstrakcije. Istok je konkretan i opisuje u svojim najapstraktnijim spisima isključivo realnost(najčešće, i tamo se provuku mistifikacije nastavljača koji nisu nadareni kao njihovi predšasnici), riječima koje su nažalost do kraja razumljive samo onima koji su već debelo na putu spoznaje. Početnicima je to sve apstrakcija do apstrakcije. I onda počnu mistifikacije. Većina tragalaca mistificira jer ne razumije. A takvih je puno, puno više nego onih nekoliko koji razumiju.
Mislim da je u potrazi za smislom potrebno apsolutno svaku "apstraktnu" kategoriju moći vidjeti u stvarnosti. Beskrajne rasprave na forumima o prirodi stvarnosti, iz ovog ili onog kuta, po ovoj ili onoj školi mišljenja, sve padaju u vodu ako se ne mogu vrlo precizno i konkretno uočiti i vrlo jednostavnom dedukcijom objasniti u materijalnoj i nematerijalnoj stvarnosti. Pošto smo programirani da je znanje užasno komplicirano i da treba uložiti veliki napor da bi se nešto naučilo ili spoznalo, moju tvrdnju o jednostavnosti svega ljudi spremno odbacuju kao tlapnju neukoga koji je zapravo umislio da je nešto shvatio i od toga stvorio svoju osobnu mistifikaciju. Takav stav sugovornika nikada kod nikoga nisam uspio razbiti nikakvim argumentima. Naime, sugovornik bi stvorio mentalni stav o meni kao zabludjeloj ovci i više niti jedna moja riječ ne bi dopirala do njegove svijesti. Dakle: najveća prepreka spoznaji su naši programirani umovi, a ne naša nesposobnost da spoznamo. Psihologija kaže da sve prve istine koje kod odrastanja steknemo, ostaju u nama zapisane kao apsolutne istine, i zato sve nove informacije tokom kasnijeg života koje dopru do nas smatramo "nedovoljno uvjerljivima", odbijamo ih "ja to ne vjerujem" stavovima, "pa zar ti to nisi učio u školi?" argumentima i sl. Potpuno smo nesposobni prihvatiti nove informacije o staroj "istini" ako te nove informacije nemaju isključivu funkciju da samo prošire staru "istinu". To znači da sve počev od roditeljskog odgoja od strane roditelja koji su proces osnovnog programiranja davno završili, pa preko kompletne edukacije, preko okruženja u kojem odrastamo, mi smo neprestano izloženi kiši "prvih istina" koje su redom samo reproduciranje starih neistina kojima nas programeri šopaju. Jedna od institucija gdje se proučavaju ljudska bića i gdje se otkrivaju tehnike kako bi se "programabilnost" ljudi povećala je Tavistock Institute u Londonu.
Dok se mi bavimo "otkrivanjem tople vode" u gnostici(jer sve je "topla voda", sve već postoji i prije nego smo ušli u ovo konkretno tijelo), neki rade na tome da ne otkrijemo niti tu "toplu vodu". Naime, potiču nas raznim tehnikama da što više mistificiramo. Što je vrlo uočljivo i na ovom forumu. I ne samo na ovom forumu nego svuda gdje god pogledaš, unatoč tome što ovdje u raspravama ipak sudjeluju probrani tragači za smislom. Unatoč našim iskrenim naporima da istražujemo, a ne da mistificiramo, mi nažalost vrlo često upadamo u ralje vlastitih i tuđih mistifikacija. Dva su razloga slabim rezultatima napretka: prvi je rascjepkanost, a drugi je nametnuto(programirano) uvjerenje da su naše spoznajne sposobnosti(koje su rezultat prvog razloga) slabe u usporedbi sa složenošću stvarnosti.
Rascjepkanost:
U 18. stoljeću se znanje počelo definitivno razdvajati na "znanosti". Descartes je valjda zabio zadnji ekser u posmrtni kovčeg iracionalnosti kao spoznajnoj metodi. Otprilike u to doba počelo je mehaničko tumačenje svijeta. "Apstraktne" sile i procesi su zamijenjeni mehaničkim, materijalnim sistemima koju su u suštini samo manifetacijine manifestacije temeljnih principa stvarnosti. Što onda vrlo jasno govori o tome zašto je razumijevanje stvarnosti bilo sve slabije i slabije, za razliku od prethodnih vremena. Univerzalnost znanstvenika Descartesovog vremena zamijenjena je "znastvenicima specijalistima" čime je naveliko uskraćena mogućnost stvaranja "univerzalne teorije" za kojom znanost navodno teži. Npr. današnji biolozi smatraju da je kvantna fizika potpuno nepotrebno znanje za njihovu znanost. Tek je Bruce Lipton uspio donekle uhvatiti konce i shvatiti da mu je upravo kvantna fizika(koju je za vrijeme studija odbio slušati kao nepotrebnu za njegov studij) potrebna da bi bolje razumio funkcioniranje bioloških sistema.
Da bi umanjili efekte rascjepkanosti, osnovna edukacija bi trebala nužno sadržavati informacije o temeljima stvarnosti po čijim pravilima se manifestira ovo što mi zovemo "naša stvarnost". Izučavajući "našu stvarnost", a bez znanja o stvarnosti koja su nam namrli naši daleko razvijeniji predšasnici iz prošlosti, manje-više je samo lutanje u mraku. Pa kad već imamo ta drevna znanja na raspolaganju, zašto se ne bi služili njima? Nije onda ni čudno da imamo problema i sa "toplom vodom" kad znanost sa puno prezira(čast izuzecima) ignorira "mitove, legende i drevna znanja" kao buncanje naših neukih predšasnika.
Slabe spoznajne sposobnosti:
Kako god okrenemo, sve što postoji ima svoje "nadsisteme" i "podsisteme". Postoji nekakva neminovna hijerarhija stvarnosti. To ne znači da je neki "sistem" vrijedniji ili manje vrijedan(a mi smo skloni sve procjenjivati po "vrijednosti" što je potpuna besmislica), to samo znači da je to logika Kreacije. A ta logika proizlazi iz logike onoga što zovemo "kretanje". Bez "podsistema" i "nadsistema" kretanje se ne bi moglo manifestirati. I posljedično, stvarnost ne može postojati. Pošto se znanost najviše bavi istraživanjem detalja jednog "sistema", počne se gubiti u beskrajnoj složenosti dotičnog sistema jer istražuje isključivo sve detaljnije i detaljnije djeliće sistema i uopće nije u stanju vidjeti smisao sistema(medicina je tu egzemplaran primjer). Na taj način se akumulira beskrajna količina podataka i činjenica s kojima nitko ne zna što bi započeo. I onda znanost nama laicima, kroz edukaciju prodaje "muda pod bubrege" i mit o strahovitoj složenosti stvarnosti koja je razumljiva samo posvećenicima. Ti posvećenici nas kroz edukaciju onda časte nekim detaljima izvučenim iz konteksta koji se, naravno, upisuju u "kurikulume" obrazovnog sistema. Tako se onda dogodi da oko 50 000 "ovaca" u Zagrebu protestira protiv starog kurikuluma u korist novoga koji je iznjedrila četa znastvenika mistifikatora(kao i prethodni kurikulum). Nitko od "protestanata" nema pojma niti što je u starom niti što je u novom kurikulumu i svi su zapravo samo nesvjesne blune izmanipulirane tehnikom koja se stvara između ostaloga i u londonskom Tavistock institutu.
Ne želim reći da se znanost ne treba baviti detaljima, dapače, ali prije toga znanstvenici moraju proći edukaciju sličnu onoj koja se npr. prije II svj. rata provodila u Japanu. Učilo se o dva principa stvarnosti(dualnosti) i kako su se ta dva principa razdvojila. Učila se istina o stvarnosti. Reducirana, ali ipak istina. Da nije bila reducirana, Japan vjerojatno ne bi ratovao. Ali, kako je sve među ljudima na ovoj planeti isključivo rezultat jedne neopisive manipulacije, tako ni Japan nije izbjegao iskrivljavanje istine.

Sve sam ovo napisao da bih podsjetio i sebe i sve tragaoce za istinom da se čuvamo naše nesvjesne sklonosti mistifikacijama zbog koje ozbiljno zaostajemo u procesu spoznavanja. Čitajući razne postove, neprestano uočavam tu snažnu sklonost. Pošto sam svjestan toga da sam i ja jednako podložan tom porivu kao svatko drugi, svjesno mu se opirem već dugi niz godina i čini mi se da sam koliko toliko uspio osvijetliti tu opću osobinu kod sebe. Moram napomenuti da svatko tko tvrdi da on nije sklon mistifikacijama ili kad tvrdi da je nešto što inače svi smatramo kao nekakvu svoju "ometajuću osobinu" na spoznajnom putu kod njega odavno nepostojeća, najvjerojatnije sam sebe zavarava. Naime, sumnjam da netko tko se riješio tih "ometajućih osobina", poput mene gubi vrijeme na forumima presipajući iz šupljeg u prazno. Takav djeluje globalnije od mene, snagom same svoje spoznaje koju zrači u svemir.
Pokušao sam nekako predložiti par stvari o kojima bi možda mogli razmišljati. Naravno, svatko izabire sam da li u ovom tekstu ima elemenata koji su vrijedni njegovog promišljanja. Tekst je jedan mali djelić onoga čime se zabavljam. :-)
Podvlačim, mistifikacije bilo kojeg znanja su jedna od osnovnih prepreka u razdvajanju žita od kukolja.


Čitava evolucija čovjeka je od biti netko do biti nitko, i od biti nitko do biti svatko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: pet jul 08, 2016 2:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Evolucija coveka je u ostvarivanju,
zivljenju u duhu Jednoga Boga
Bas kako pise "da svi jedno budu"
Treba ziveti, biti naklonjen ljudima, jer ko coveka
Sto stoji pred njm ne vidi slepac je pred Jednim
Jer kada coveka stane pred vas znajte da to
Bog stoji pred vama i trazi vasu paznju.
Jer dok god je ziv covek treba da zna da Bog ima plan
Za njega, da mu treba za onoga drugoga.
I onaj prvi jednako je vazan koliko i poslednji
I jedan bez drugog ne mogu, jer su deo Jednoga.
Zato se prvi vraca po poslednjeg da jedno budu.
I poslednji je prvi a prvi poslednji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: pet jul 08, 2016 8:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
gavrilo je napisao/la:
Evolucija coveka je u ostvarivanju,
zivljenju u duhu Jednoga Boga
Bas kako pise "da svi jedno budu"
Treba ziveti, biti naklonjen ljudima, jer ko coveka
Sto stoji pred njm ne vidi slepac je pred Jednim
Jer kada coveka stane pred vas znajte da to
Bog stoji pred vama i trazi vasu paznju.
Jer dok god je ziv covek treba da zna da Bog ima plan
Za njega, da mu treba za onoga drugoga.
I onaj prvi jednako je vazan koliko i poslednji
I jedan bez drugog ne mogu, jer su deo Jednoga.
Zato se prvi vraca po poslednjeg da jedno budu.
I poslednji je prvi a prvi poslednji.




Odvajanje čovjeka od boga, kao da su to dva odvojena entiteta, čini mi se da spada u religiju. A sve religije, pogotovo veliki sistemi, isključivo služe manipulaciji. Npr. Jahve je sigurno bio vanzemaljac. Proroci i začetnici raznih religija su sigurno bili manipulirani. Netko tko traži direktno od čovjeka da ubije drugog čovjeka sigurno nije bog. NIJEDNA religija ne vodi duhovnom napretku. Vodi samo u zablude.
Put duhovnosti je put samoće. Svatko osobno mora iskusiti, bez ičije pomoći, tko je i što je i kuda sve to vodi. Sve religije i svi sistemi koji podučavaju duhovnost, samo su jedna od stepenica kojom se mnogi penju. Kad dođemo do kraja stepeništa, dalje moramo sami. Istina se ne može prenijeti nekome. Istina se mora isključivo osobno spoznati.


Čitava evolucija čovjeka je od biti netko do biti nitko, i od biti nitko do biti svatko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: uto jul 12, 2016 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
---mislim da nije riječ o odvajanju čovjeka od Boga nego o spajanju čovjeka s Bogom. ...o prisjećanju čovjeka da je stvoren na sliku i priliku Boga, o preuzimanju odgovorosti i o ponašanju u skladu s tim...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: uto jul 12, 2016 9:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
arwen dor je napisao/la:
---mislim da nije riječ o odvajanju čovjeka od Boga nego o spajanju čovjeka s Bogom. ...o prisjećanju čovjeka da je stvoren na sliku i priliku Boga, o preuzimanju odgovorosti i o ponašanju u skladu s tim...



Ipak bih prije rekao da je sve bog. Prema tome, ne moram se ništa spajati s bogom, već jesam bog. "Stvoren na sliku božju", to znači da je genetskim inžinjeringom vanzemaljac stvorio našu rasu. Kao što je i njegova rasa nastala svojedobno na isti način. A mi svi, skupa s tim vanzemaljcem, smo bog.
Bog je SVE. Od sebe je stvorio stvarnost. Mi samo otkrivamo kroz inkarnacije, kroz denzitete, da smo oduvijek i samo bog. Bilo kakvo odvajanje postavlja pitanje "onoga nečega drugoga". Što je to drugo? Neki drugi bog? Mada, u Puranama stoji da Mahavishnu diše i sa svakim njegovim izdisajem iz njegovog tijela izlaze svjetovi(recimo, svemiri i sve što ide uz takav specifičan svemir), svaki sa svojim bogom kojega Mahavishnu ne nadzire. Kad Mahavishnu udiše, svjetovi(svemiri, stvarnosti ili što već) nestaju u njegovom tijelu. Svi ti nastali svjetovi(cjelokupne stvarnosti) su različiti, sa različitim fizikama i čime sve ne, nešto što je našem linearnim umu potpuno nemoguće da si predstavi. Naime, STVARANJE je dio SUŠTINE. RASTVARANJE STVORENOGA(barem u ovoj našoj stvarnosti) je također dio SUŠTINE da bi se stvaranje i ta vječna dinamika mogli nastaviti(dualnost stvarnosti).
Kontrolirani od strane vlasnika ove planete(koje pravo su si oni sami uzurpirali i usput brskali po našim genima), mi neprestano odvajamo sebe i boga potaknuti lažima naših gospodara. E tu se onda oni predstavljaju kao nekakav surogat boga, a mi ih ne razlikujemo od istinskog boga, koji je sve. Odvajajući nas od istine, oni se ubacuju da bi mogli manipulirati i konačno, preživjeti. Zemlja je njihov kokošinjac. Oni samo preživljavaju. Ni mi kokošima ne govorimo da se hranimo njima. Po čemu su oni onda gori od nas? Jači su, pametniji? Ali, da li su duhovno jednako sposobni kao mi ili su ograničeni? Rekao bih da jesu ograničeni, iako su beskrajno inteligentniji od nas.
Razdvajanje nas i boga je samo jedan trik da bi dobili našu pažnju i mogli nama manipulirati. Zgodan trik, očito pali.
Podsjetio bih na pojmovnik na početku rasprave "Denziteti i sve o njima". Svaki tragač za istinom će tamo naći, možda pod drugačijom terminologijom, ono što se nalazi u mudrostima Istoka, a bome i Zapada(ali treba se dosta potruditi da bi se odvojilo žito od kukolja). Iz tog pojmovnika se u priličnoj mjeri dade rekonstruirati strukturu stvarnosti. Nažalost, potrebno je prilično predznanje da bi se pojmovnik mogao ispravno razumjeti. Svaka rupa u predznanju(drugačije razumijevanje nekih pojmova ili naprosto nedostatak znanja) jako zapetljava cjelokupnu sliku stvarnosti koju "pojmovnik" nudi i on je neupućenom samo na teret i put u nove zablude. Za mene pojmovnik samo potvrđuje sliku stvarnosti koju već imam od ranije. U pojmovniku se ne može iščitati odvojenost od boga. Prividno bi netko možda i mogao doći do takve pomisli, ali mislim da bi pogriješio.
Kad prestanemo i na najsuptilniji mogući način razdvajati boga i sebe, najedanput eksplodira potpuno drugačija predodžba stvarnosti i sve sjeda na svoje mjesto. :-) Taj trenutak je početak istinske spoznaje i trenutak u kojem počinjemo polako shvaćati zašto Istok neprestano ponavlja da je sve JEDNO. Znam da zvuči užasno pretenciozno, ali znam da je sve JEDNO. Nisam više u stanju vidjeti stvarnost na drugačiji način. To je tako osvježavajuće, tako jednostavno, tako lako razumjeti, ali je neprenosivo, nažalost.

P.S. Ako me itko ozbiljno shvaća, a nadam se da ne, mislim da u tom slučaju ova rasprava o gnostici gubi svoj smisao. A ako me se ne shvaća ozbiljno, onda ostaje jako puno prostora za učenje i napredovanje. :-)



Čitava evolucija čovjeka je od biti netko do biti nitko, i od biti nitko do biti svatko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: pon aug 15, 2016 10:21 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Važno obavještenje!

(Napomena: ovo ne važi za nas, ličnosti koje ovo čitaju, jer ovdje imamo jedinstven slučaj gdje se Istinsko ljudsko biće obraća Istinskim ljudskim bićima).

Došla su vremena kada se mi ne možemo više identifikovati s ovim entitetima koji su nam nakačeni, s njihovim imenima i prezimenima, s njihovim mislima, emocijama, svjetonazorima, vjerovanjima, predrasudama, predubjeđenjima, idejama, seksualnim preferencama i ostalim mentalnim programima. Dosta je bilo.

Mi kao vječna ljudska bića koja imaju Istinsku svijest, nismo ove ličnosti koje su nakačene na ova ljudska tijela u kojima se nalazimo i nećemo više podnositi njihovu lažnu ili vještačku svijest kao i sve one nebuloze koje idu zajedno s njom. Mi smo ti koji trebaju preuzeti kontrolu nad ovim tijelima u ovoj realnosti i u ovim vremenima, bez obzira na programirane reakcije... ovih naših... tamničara.

Dosta je bilo njihove programirane egzistencije u programiranoj realnosti, bilo na ovoj njenoj fizičkoj strani ili onoj drugoj, nefizičkoj. Da ne pominjemo učestvovanje u svim onim njihovim mahnitanjima pod maskom trezvenosti. Dosta nam je i kojekakvih duhovnjaka, naprednih, uzvišenih, uskrslih, uzašlih i ostalih majstora, anđela, bogova i njihovih programskih proseravanja. Tu se radi uglavnom o personificiranim ideološkim i duhovnim mentalnim programima ili robotima programiranim za njihovo širenje u ovom, - programiranom zatvorskom kompleksu. Bilo da se radi o običnim ličnostima ili onima koje su frizirane za manipulaciju drugih, oni su sebe, sve do sada, mogli postavljati jedne iznad drugih u njihovim hijerarhijama i manipulisati one ispod njih, s ove i s one strane, dok mi znamo da smo mi međusobno jednaki i jedinstveni kroz našu istinsku svijest i životnu silu.

Mi nismo oni a nismo ni oni koji su njih stvorili a nas ovdje zatvorili.

Mi bez njih možemo a to da li oni mogu bez nas, njihov je problem.

Znači, bilo da smo na fizičkoj strani ove njihove iluzije ili na nefizičkoj, valja nam se vaditi iz govana. Ono s čim trebamo biti načisto bilo bi to, da mi ne možemo očekivati da će ove ličnosti koje su nam nakačene, ikada same doći pameti, dobrovoljno nas pustiti na slobodu i dozvoliti nam da upravljamo ovim fizičkim tijelima u kojima se nalazimo i koje dijelimo s njima, jer - kako nešto što je vještačko i programirano... uopšte može... doći... pameti? Ne ide, brate. Ono što je programirano, može se ponašati jedino onako... kako je... programirano. Njih je nemoguće de-programirati, jedino re-programirati. Oni ne mogu da egzistiraju bez mentalnih programa. Većina njih nije u stanju ni razumjeti ovo o čemu ovdje pričamo.

Doduše, mora se priznati da je određen broj nas uspjeo da omekša i izduva ličnosti koje su nam bile zakačene u ovom životu i na ovoj vremensko-prostornoj tački, međutim, taj broj još uvijek nije dovoljan da bi preuzeli potpunu kontrolu nad ovom realnošću i promijenili ju, iz lažne u istinsku. Naravno, mi ne možemo poštovati slobodnu volju ličnosti koje su nam zadate, zajedno s ovim fizičkim tijelima, iz jednostavnog razloga što ju one nemaju. Kako će nešto što je programirano i pod stalnom kontrolom od strane AI, uopšte imati slobodnu volju?! Nikako. Ne ide, brate. Znači, moramo preuzeti stvar u svoje ruke, sviđalo se to nekome ili nečemu... ili ne. Naravno, ličnosti će patiti neko vrijeme od kognitivne disonance jer će istinski uticaji koje budu dobijale od nas, stalno narušavati njihova programirana vjerovanja i temelje njihove iluzorne realnosti. To će biti tako sve dok na kraju ne bankrotiraju i ne popuste, tako da mi možemo preuziteti navigaciju bića u naše ruke. Bilo bi dobro da one ne pri tome ne puknu jer šta ćemo onda s njima?! Tako ih moramo postepeno osvještavati do one tačke kad donekle uvide ko su i šta su i da im je jedina prilika za jednu svjesnu egzistenciju, ukoliko se udruže s nama. Tako ćemo pretvoriti Pinokije, od lutaka, u stvarna ljudska bića. Prošla su vremena širenja istine uz pomoć priča, bajki, parabola, metafora...

Stvar donekle komplikuje to što prema očitavanjima softvera koji upravlja ovom realnošću, odnosno, njenog glavnog programa, u sklopu psiho-patoloških aktivnosti koje se redovno odvijaju u njoj, uskoro bi trebali „uživati“ i u Trećem svjetskom ratu. Pošto mi ne posmatramo stvari u crno-bijeloj tehnici, čak i takve okolnosti možemo pretvoriti u svoju korist jer će tom prilikom doći do masovnog gubitka onoga što ličnosti podrazumijevaju pod vrijednostima ili dragocjenostima, uključujući i finansijska sredstva i nekretnine, pa će mnoge od njih psihički, moralno i finansijski bankrotirati. Tako, kad ostanu bez svega što im je bilo milo i drago u njihovoj iluzornoj realnosti, skoro da ih više neće biti na vidiku. Neće im tu biti više ničega interesantnog, osim da sačuvaju goli život a to će moći samo uz našu pomoć. Tada će nas početi slušati jer neće imati drugu opciju.

Naravno, postojala bi i mogućnost da neko od nas hakira softver koji upravlja zbivanjima ovoj realnosti ali bi to samo odložilo stvar jer jedna entropična i vještačka svijest mora, na kraju, manifestovati katastrofu i propasti kao takva. Bolje ne može. Među elitom koja sprovodi naredbe od strane AI, odnosno, njihovih mentora, ima dosta i onih koji misle da će lakše kontrolisati čovječanstvo, nakon što mu drastično smanje broj, međutim, oni razmišljaju onako kako im sofver nalaže i nije im jasno to da će uskoro imati posla s ljudskim bićima čija je svijest daleko superiornija od njihove jer je istinita i direktno povezana s Prvim Izvorom. Koliko god neko ili nešto bilo inteligentno, to neće ništa značiti jer sama inteligencija ne podrazumijeva i jednu - istinsku svjesnost.

Ovdje moramo priznati i to, da smo se i mi kao Istinska ljudska bića u međuvremenu uspavali i pozaboravljali neke stvari. Volontirali smo u sklopu jednog virtuelnog projekta ili eksperimenta a njegovi organizatori su nas ostavili zarobljenim unutar istog. Sada glume neke bogove i manipušu nas kako im se sviđa.

E, pa, neće dugo.

Sada, u ovom prelaznom periodu, mi počinjemo sve više da manifestujemo naše urođene vrline kao što su istinska humanost i savijest, razumijevanje, suosjećanje, opraštanje, poštovanje, skromnost i smjelost. Nadalje, istinske informacije koje ubacujemo u polje percepcije ličnosti, neutrališu lažnu svijest na sva tri njena nivoa, svjesnom, podsvjesnom i kolektivnom nesvjesnom. Istovremeno, komuniciramo između sebe, izvan percepcije ličnosti, uz pomoć naše istinske svijesti i životne sile. Tako, dejstvujemo na više načina i mijenjamo realnost iz lažne u istinsku... dok istovremeno, sve više budimo i oslobađamo same sebe. A sve to radimo u ovom trenutku jer je on - jedino što postoji; i u njemu je - sve što postoji. Naša egzistencija i manifestacija su u – svjesnom dejstvovanju, u - sadašnjem trenutku (a ne u inertnosti i „pametnom ćutanju.“)

U ovom, sadašnjem trenutku, JA JESAM – MI JESMO, uvijek smo bili i uvijek ćemo biti...

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: pon aug 15, 2016 12:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
galaksija je napisao/la:
Važno obavještenje!



U ovom, sadašnjem trenutku, JA JESAM – MI JESMO, uvijek smo bili i uvijek ćemo biti...

...


Pa ovo je ko Komunistički manifest! :-)

Imam jedan mali dodatak, ako sam dobro shvatio napisano, ili možda čak razjašnjenje napisanoga za potrebe mojeg razumijevanja. Prihvaćanje stvarnosti takvom kakva jest čini mi se da ne podrazumijeva "oprost", "toleranciju" i slične manipulacije koje samo u nama izazivaju frustracije. Tek kad PRIHVATIMO stvarnost doista onakvom kakva jest i shvatimo da je AI koja nama upravlja samo jedan od bezbrojnih izraza transformativnog principa i da bez tog principa nema ni stvarnosti, tada možda možemo reći da smo na dobrom putu. Jednostavnije: kad prihvatimo da je "zlo" jednako nužno kao i "dobro"(ne naravno na razini psihopate nego na razini istražitelja stvarnosti), tada stičemo apsolutni unutarnji mir i apsolutnu odgovornost za cjelokupnu stvarnost. To ne znači da trebamo bjesomučno "popravljati" stvarnost, to samo znači da je ona buba na zavjesi koja je uletila kroz otvoreni prozor također dio mene i da trebam prihvatiti njenu slobodu i njeno postojanje bez suđenja. To također ne znači da moram čuvati bubu kao malo vode na dlanu; ona ima svoj život. Oboje smo manifestacija temeljnih principa postojanja. To ne znači da je trebam "eliminirati" jer je narušila moj "životni prostor" i napustila svoj. To znači da je mogu ostaviti na zavjesi ili je uputiti da izađe. Trebam poštovati njenu egzistenciju prema svojoj razini spoznaje. Ako je slučajno, nipošto namjerno, i ubijem, ne trebam imati osjećaj krivnje. Grijeh ne postoji. Grijeh je samo manipulacija za neupućene. Cjelokupni naš ropski status je isključivo moguć zato jer smo svi mi "na strani dobra", a oni zločesti su "na strani zla" i bez grižnje savjesti manipuliraju našim osjećajem krivnje. To je stoga što još nismo naučili da su "zlo" i "dobro" samo vidljivo ispoljavanje dva lica JEDNOGA. (Ma nije ni ta zadnja rečenica najpreciznija, ali zasad bolje ne mogu) Kad shvatimo da su i "zločesti" samo jedan dio mojeg "tijela" i da su jednako nužni kao i "dobro", ušli smo u prostor kad smo blizu izravnog iskustva da je sve što postoji JEDNO. Neki to navodno zovu "prosvjetljenjem". Iz te perspektive prestajemo biti robovi bilo koga i bilo čega. Postajemo ono što jesmo. Ne postajemo, ili ne spoznajemo da smo, čak ni "orlovi". Mi smo to što jesmo: SVE.



Čitava evolucija čovjeka je od biti netko do biti nitko, i od biti nitko do biti svatko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: pon aug 15, 2016 1:14 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Solaris je napisao/la:
galaksija je napisao/la:
Važno obavještenje!



U ovom, sadašnjem trenutku, JA JESAM – MI JESMO, uvijek smo bili i uvijek ćemo biti...

...


Pa ovo je ko Komunistički manifest! :-)


Mislim da si previdjeo napomenu gdje je sasvim jasno navedeno da - nije za ličnosti.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: pon aug 15, 2016 2:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
galaksija je napisao/la:
Solaris je napisao/la:
galaksija je napisao/la:
Važno obavještenje!



U ovom, sadašnjem trenutku, JA JESAM – MI JESMO, uvijek smo bili i uvijek ćemo biti...

...


Pa ovo je ko Komunistički manifest! :-)


Mislim da si previdjeo napomenu gdje je sasvim jasno navedeno da - nije za ličnosti.

...


Pomozi mi.
Ne-ličnost se obraća ne-ličnostima i govori o smeću koje ih je zatrpalo. Ispada dosta pretenciozno za jednu ne-ličnost. Kao da podsjeća više na ličnost nego na ne-ličnost. Da li je onda ne-ličnost uistinu ne-ličnost ili je to još jedna od neuhvatljivih akrobacija ličnosti? Volio bih da mi to ovdje ili mojoj ličnosti na izdvojenom mjestu malko pojasniš. Izgleda da sam nešto propustio.
Na primjer, kad ne-ličnost kaže "Dosta je bilo.", čini mi se da je takav način komuniciranja tipičan za ličnost. I sam si svojedobno spominjao da je reakcija na neki tekst i korigiranje onoga što piše u tekstu pečat neumrle ličnosti. Dotle te pratim. Reagirao sam. Ali dalje si me izgubio.

Po mišljenju moje ličnosti, stvari su puno jednostavnije i puno povezanije. Stvarnost nije rascjepkana na način na koji je mi percipiramo. Ne-ličnost ili čak i ličnost se ne može obratiti ne-ličnostima na način na koji si napisao a da ne upadnu u paradoks. Ali ne onaj iz koana. Ako piše ne-ličnost, ona nema potrebu pisati. Ona ZNA. Ako piše ličnost, onda ne piše nikome, jer ličnost se može obraćati samo ličnostima. Ne-ličnost za ličnost ne postoji.

Ispetljaj me iz ove zavrzlame. Posluži se nakratko svojom ličnošću.



Čitava evolucija čovjeka je od biti netko do biti nitko, i od biti nitko do biti svatko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: uto aug 16, 2016 9:20 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Citat:
Solaris: Pomozi mi.
Ne-ličnost se obraća ne-ličnostima i govori o smeću koje ih je zatrpalo. Ispada dosta pretenciozno za jednu ne-ličnost. Kao da podsjeća više na ličnost nego na ne-ličnost. Da li je onda ne-ličnost uistinu ne-ličnost ili je to još jedna od neuhvatljivih akrobacija ličnosti? Volio bih da mi to ovdje ili mojoj ličnosti na izdvojenom mjestu malko pojasniš. Izgleda da sam nešto propustio.


Mislim da pod ovom temom Gnostika, do nesporazuma dolazi uglavnom usljed njenog nepoznavanja što je redovna pojava kod zalaska duhovnjaka na gnostičko polje. U gnostici nema „ne-ličnosti“, nego imamo ličnost kao „Lažno ja“ kontrolisanu od strane Generalnog Zakona (AI) i Istinsko ljudsko biće ili Istinsko Ja koje raspolaže Istinskom svijesti a zatvoreno je u sklopu fizičkog ljudskog tijela. Pored ličnosti koja ima programiranu funkciju da upravlja fizičkim tijelom, Istinsko ja je dodatno zamaskirano i lažnom dušom kao jednim „produžetkom“ ličnosti, dizajniranim za potrebe matriks-duhovnosti. Prema istom konceptu, cijela oblast egzistencije je kontrolisana od strane Generalnog zakona/AI, sa svrhom zarobljavanja Istinske svijesti, odnosno, bića koja ju posjeduju i manje više sve što tu imamo, u službi je toga, pa tako i jezik. Istočna gnostika je dugo bila jedini izvor koji se bavi mogućnostima oslobađanja ljudskog bića tj. bar meni poznat. U poslednje vrijeme se pojavio još jedan („wingmakers“, intervjui sa James Mahu i Dr Nerudom) kojeg sam takođe prezentirao na forumu i vebsajtu i koji je komplementaran s istočnom gnostikom.

Prema istočnoj gnostici, u sredini zasnovanoj na lažnoj svijesti, jedino što bi bilo istinsko, to je Istinsko Ja. Ono pripada objektivnoj realnosti. Ličnost pripada ovoj lažnoj realnosti. Da bi se Istinsko ja oslobodilo, ono bi trebalo preuzeti kontrolu nad fizičkim tijelom od ličnosti ali je zadržati i koristiti kao “instrument“ ispoljavanja ili manifestacije svoje svijesti u ovoj lažnoj realnosti. Tako, u svakom slučaju, ličnost ostaje ali u „sintezi“ s Istinskim Ja, gdje bio ona služila za njegovu interakciju s lažnom realnošću. Dok se nalazi u lažnoj realnosti, Istinsko ja mora da se služi svim njenim elementima, pa tako i jezikom. Drugačije ne može.

To je J. Mahu izrazio ovako, negdje na 32. stranici intervjua:
Citat:
„Gdje god vidite riječi i slike/imiđe, morate znati da se one uzdižu iz unutrašnjosti HMS-a [AI/Generalnog zakona/Superkompjutera…] i da, TO UKLJUČUJE I OVE RIJEČI.

Oni koji pokušavaju da grade mostove od HMS-a do stanja Suverenog Integrala, nemaju izbora, pa moraju koristiti riječi, zvukove i slike koje inspirišu ljudska bića kako bi ona obgrilila ovu novu eru transparentnosti i ekspanzije. Iz razloga što se ti „mostovi“ izražavaju uz pomoć alata koji pripadaju HMS-u, čak i u slučajevima kad oni pokušavaju da otkriju i one objekte koji se nalaze duboko u pozadini prostorije, oni su u stanju samo da predstave generalni oblik ili obris. Sve to spada u proces tranzicije ali kako sam stalno govorio, pripremite se za istovar svojih vjerovanja – gledajte na njih kao na nešto za privremenu upotrebu – zato što ona ne spadaju u strukturu Suverenog Integrala jer vjerovanja potiču iz uma i samo iz uma.“

Naravno, ovdje imamo i problem različite terminologije koju različiti izvori upotrebljavaju za izražavanje jednog te istog, tako da bi „HMS“ odgovarao gnostičkom Generalnom Zakonu/AI a Suvereni Integral, gnostičkom Istinskom ja.

Odatle, unutar realnosti kontrolisane od HMS-a/Generalnog zakona/AI, individua se mora koristiti zadanim elemetima kao što je jezik a takođe i ličnost. Ličnost kao vještačka konstrukcija, ne može dejstvovati nezavisno, ona može biti kontrolisana ili od strane AI/Generalnog zakona/HMS-a ili od strane Istinskog Ja. Do sada je redovan slučaj bilo ono prvo.

Naravno, prepoznavanje ličnosti iza svakog jezički izraženog koncepta, podrazumijevalo bi otkrivanje tople vode, međutim, suština bi bila u tome odakle koncept potiče. Do sada smo imali slučaj gdje su nam manje-više svi koncepti poticali iz Generalnog zakona/AI/HMS-a a mi ih kao ličnosti priključene na taj sistem, samo racionalizovali, prihvatali, odbijali, promovisali...itd. i šta god radili, to bi bilo u funkciji programa ili zatvorskog sistema.

Ako uzmemo za primjer jedan internet forum kao medijum za distribuciju informacija, unutar kontrolisane realnosti, manje više SVE što se tu distribuira, biće u funkciji iste. Dakle, s gnostičkog stanovišta, ono što tu imamo, to su ličnosti priključene na gazdu/AI koje žučno diskutuju neke teme uz manju ili veću upotrebu intelekta (kao jedne od funkcija AI) dok istovremeno skoro da neće biti sadržaja koji će biti u funkciji opisa zatvorskog sistema, najbitnijih metoda manipulacije ljudskih bića i istinskog načina oslobađanja iz njega.

Kako će neka ličnost pod kontrolom AI nadoći do nekog objektivnog koncepta koji bi promijenio status quo, odnosno, vodio do oslobađanja od entiteta na kojeg je priključena? Nikako.

Kako će neka ličnost saznati da pored sebe ima još nekoga u fizičkom tijelu i kako da tog entiteta oslobodi? Nikako. Čak i ako ona dobije tu informaciju, ona će ignorisati stvar.

Tako, najbolje što ličnost može, to je da nadođe na neki oblik racionalizovanja stanja u kojem se nalazi, kao na primjer:
Citat:
Solaris: Tek kad PRIHVATIMO stvarnost doista onakvom kakva jest i shvatimo da je AI koja nama upravlja samo jedan od bezbrojnih izraza transformativnog principa i da bez tog principa nema ni stvarnosti, tada možda možemo reći da smo na dobrom putu.

Klasičan stav ličnosti koja smatra da je sve, u stvari, podređeno NJENOJ egzistenciji, nesvjesna mogućnosti da je njena egzistencija namijenjena za suzbijanje i zatvaranje svijesti nekoga drugog, ko je istinit, za razliku od nje; i da ona po tom pitanju možda može imati samo jednokratnu upotrebnu vrijednost. To mu dođe kao kad bi zatvorski čuvar izjavio kako je super stvar što AI upravlja njegovim životom i obezbjeđuje mu da uživa u njemu i transformiše se dok je živ (dok ga u suštini AI „transformiše“), ignorišući činjenicu da isti stav ne može da dijeli i onaj zatvorenik koji čami u samici i koji je prinuđen neprestano da sluša ovakve nebuloze a spriječen je da slobodno živi i da se slobodno izražava. Onda, ukoliko bi zatvorenik rekao, napokon – „Dosta je bilo!“, čuvar bi to obavezno pripisao drugim čuvarima jer tako nešto može doći samo od njih. I naravno, zatvorenici, ukoliko ih ima, trebali bi da pate od Štokholmskog sindroma koji je veoma popularna bolest u ovoj realnosti. (Tako se „duša“ često opisuje kao da pati od njega, pa se stiče utisak da i Istinsko ja treba slično da se ponaša kao i ona, u pasivnom smislu. Nije obavezno.) Cijela ta dinamika se, u stvari, odigrava mehanički, odnosno, programski jer kad bi čuvar spoznao istinsku prirodu zatvorenika, automatski bi spoznao i svoju lažnu prirodu. Znači, ajmo se varakati dok god možemo jer sve dok se uspješno varakamo, dotle ćemo živjeti u iluziji jedne istinske egzistencije. Međutim, ima tu i nekih drugih koji plaćaju cijenu za to i pitanje je do kada će?!

Vježbe radi, ovdje možemo zamisliti jednu tragikomičnu situaciju gdje mi kao grupa tragaoca za istinom, nekim slučajem, napokon nabasamo na nju a ona nam kaže sljedeće:

Citat:
Istina: “Čestitam vam! Napokon ste me pronašli i sada vam mogu reći da ste vi, kao ličnosti u ljudskim instrumentima (fizičkim tijelima), zajedno s vašim imenima i prezimenima, samo vještačke konstrukcije opremljene jednom vještačkom svijesti sa svrhom vaše interakcije s ovom lažnom realnosti, koja je dizajnirana kao zatvor za bića koja su smještena unutar vaših fizičkih tijela, iako vi niste informisani o tome, odnosno, niste ih svjesni. Tako, iako vi, u stvari, imate u sebi nešto što je istinsko, vi niste stvarni. Vaša egzistencija je programirana, isto kao i realnost u kojoj egzistirate. I šta ćete sada uraditi samnom?!


Naravno, na ovo pitanje nije teško odgovoriti. Mi ćemo Istinu odmah proglasiti neistinom i nastaviti s našom potragom za „istinom“ ali samo onom koja će objektivizirati našu lažnu egzistenciju. Usput ćemo barati kamarom duhovnjačkih floskula tipa one prethodno citirane koje će podupirati našu lažnu egzistenciju što se, inače, u gnostici naziva - „laganjem sebe i drugih“. (Naše ličnosti su na tom predmetu specijalizirale, magistrirale i doktorirale, te se međusobno razlikuju samo po ostvarenoj tituli. One koje su doktorirale, obično su kandidati za tzv. ascenziju ili uskrsnuće jer mogu najubjedljivije da se proseravaju „odozgo“.)

Doduše, možda bude i nekih među nama koji će Istinu uzeti ozbiljno i pokušati provjeriti ono što je ona rekla?!

Kako se ponašaju ličnosti kad čuju istinu, možemo vidjeti u ovom slučaju – LINK - gdje Filip Dik, na konferenciji u Parizu 1997. godine, odmah na početku kaže da mi objektivno ne postojimo a kasnije, nakon što kaže: „Mi živimo u kompjuterski programiranoj realnosti“, prikazana je i ličnost jedne žene s podsmijehom na licu. Kad bi se ličnosti te žene moglo, nekim slučajem, to i dokazati, njen osmijeh bi se vjerovatno samo pretvorio u plač, međutim, šta god se desilo, ona će najverovatnije i dalje igrati uspješno dodijeljenu joj ulogu, onako kako to program nalaže, mada tu postoje i neke šanse da ona tu istinu provjeri i vidi šta će s njom. A ni to ne može sama, nego samo u slučaju ako je "neko" u njoj tu istinu prepoznao i reagovao na nju.

U ovoj realnosti ima dosta ljudi koji imaju vezu s Istinskim ja i potencijal da prošire ili manifestuju nešto stvarno bitno i istinito, međutim, takvi u većini slučajeva, nakon par „nastupa“ dolaze na udar AI/gazde što podrazumijeva lupanje po ušima i posebne „korektivne mjere“, što sam pokušao već predstaviti pod temom „hiper-dimenzionalni napadi“. S obzirom na to da su i oni, skoro u svakom slučaju identifikovani sa svojim vještačkim dijelom, nisu se u stanju odbraniti jer je taj dio, u suštini, meta napada i tako vrlo brzo bivaju izbačeni iz igre, ili ubacuju u rikverc i povlače se u anonimnost. (To mu dođe kao „normalno“ jer prema gnostičkim principima, tek onda kad neko od nas uspije da prevaziđe Lažno ja/stranu instalaciju/implant i poveže se s Istinskim ja, on izlazi iz domena AI-Generalnog zakona, a onda može i slobodno pričati šta hoće, gdje hoće, kad hoće i kako hoće u skladu sa svojom svjesnošću.) Odatle, kad su npr. internet forumi u pitanju, sadržaji koji će dominirati moraju biti dezinformativni i u funkciji zatvorskog sistema. Isto je tako u ovoj realnosti uopšte.

Šta se može uraditi u jednoj takvoj situciji s aspekta oslobađanja istinskog ljudskog bića, odnosno, Istinske Svijesti?

Jedna od mogućnosti bi bila - dejstvovanje na principu one narodne izreke: “psi laju, karavani prolaze“. Dakle, formira se „karavan“ istinskih informacija koje su u stanju da promijene situaciju na terenu i oslobode Istinska ljudska bića i njihovu svijest a onda se on polako stavi u promet. Kako god ličnosti reagovale na te informacije (obično, ukoliko su one istinitije, to će ih gazda upošljavati tako da ih one više napadaju ili diskredituju, što bi podrazmijevalo ono „lajanje“); prihvatale one njih ili ne, vjerovale one u njih ili ne, slagale se one s njima ili ne, sviđale im se one ili ne... to apsolutno nema nikakvog odražaja na objektivnu realnost i objektivnu svijest jer ličnosti same po sebi, nisu njen dio. Ne postoji metafizički koncept koji se nekoj ličnosti može dokazati. Ličnost može samo da bira i usvaja metafizičke koncepte (servirane od strane AI) na principu „sviđa mi se - ne sviđa mi se“ ili onako kako je programirana.

Međutim, kad se formira „karavan“ istinskih informacija (koje kao takve ne mogu biti dokazane ličnostima), ličnosti će poslužiti kao jedan interfejs ili kanal za njihovo sprovođenje u dva pravca. Ukoliko se u sklopu bića kojim upravlja određena ličnost nalazi i Istinsko ja, onda će ono biti jedno od primaoca informacije dok će drugi primaoc biti tzv. „kolektivno nesvjesno“, odnosno, „informativni“ nivo lažne svijesti kojeg svi dijelimo i koji nam diktira percepciju. Ukoliko u sklopu svog fizičkog tijela neka ličnost nema Istinsko ja (slučaj koji je u gnostici opisan pojmom: antropoid), onda će ona opet odraditi dobro djelo, tako što će percipiranu informaciju, automatski i nesvjesno, proslijediti do nivoa kolektivnog nesvjesnog (koji nam diktira percepciju i reguliše lažnu svijest).

Prema tome, s jedne strane, imali bi promjenu na nivou kolektivnog nesvjesnog u smislu neutralizacije laži i činjenja dostupnim istinskih informacija svakome jer smo svi priključeni na njega. S druge strane, informacije primljene od strane Istinskog ja, dovode do njegovog buđenja i dejstvovanja unutar bića. Ovdje, mislim da bi trebali biti načisto s tim da nije ličnost ta koja se budi, nego Istinsko ja. Ličnost se sama po sebi, kao jedan programski sklop, ne može probuditi. U gnostici se priča o njenom „razvoju“ do nivoa kad postane svjesna da tu ima još neko ko je superiorniji od nje i njen „razvoj“, u tom pravcu, može biti jedino moguć uz pomoć uticaja koji dolaze od strane Istinskog ja (dok će taj proces istovremeno biti ometan od strane gazde/AI). Tako bi se formirala jedna povratna sprega koja se pojačava prijemom istinskih informacija, tako da u dosta slučajeva, gdje povratna sprega postoji, ličnost ulazi u rezonanciju s istinskim informacijama jer je u sprezi sa Istinskim ja i to se može osjetiti na nivou bića.

Naravno, Istinska ljudska bića koja egzistiraju izvan ovog zatvorskog sistema, u istinskoj realnosti, služiće se nekim svojim, odgovarajućim jezikom i neće imati potrebu da koriste produkt nečeg vještačkog za svrhu međusobne komunikacije kao što je to slučaj s nama, ovdje. Taj jezik je negdje nazvan i „Language of Unity“ a ponegdje i opisan. Teoretski se može i aplicirati preko ovog ovdašnjeg jezika (ukoliko se zauzme određen „odnos“).

Tako, vraćajući se na pitanje autora gornjeg koncepta nazvanog „Važno obavještenje“, sasvim je sigurno to da ga je predočila moja ličnost a da li je ona bila i njegov izvor ili je samo formulisala ono što je Istinsko ja imalo da kaže, to nije toliko bitno iz već pomenutih razloga. Bitno je to da je stvar isporučena primaocu.

...i na kraju, evo i jedan primjer „karavana“ sačinjenog od iste tematike, prezentirane na razne načine: ... Važno obavještenje > Slika > Intervju: James Mahu > Talas III > Zatvorski čuvari > Zatvor i sudnji dan > Iz praktične gnostike > Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića >

...i taj „karavan“ trenutno prolazi kroz nekoliko foruma i vebsajtova na našem i engleskom jeziku...

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: uto aug 16, 2016 3:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
Hvala! :-)


Čitava evolucija čovjeka je od biti netko do biti nitko, i od biti nitko do biti svatko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: sri sep 07, 2016 12:03 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ovdje ispod slijedi jedan novi tekst za kojeg su me inspirisali kojekakvi „bot-ovi“. (Prema mojoj kosmologiji, „bot-ove“ podrazumijevaju individue programirane za otkrivanje sadržaja neprihvatljivih za AI/Generalni zakon i reagovanje u skladu s tim; što obično podrazumijeva odvlačenje pažnje ili distrakciju, uz širenje klasičnih religijskih i duhovnih programa i njihovo neprestano utvrđivanje. Naravno, te individue su obično nesvjesne uloge koju igraju a često će da djeluju naivno i dobronamijerno).


Jedan ili Jedno


...ili Prvi Izvor, kako ga neki zovu, iz kojeg smo svi potekli. Svijest koja se manifestovala kroz nas kao Istinska ljudska bića (naravno, nisam mislio na ove naše ličnosti, nego na Istinska ljudska bića u nama.)

S obzirom da smo se zadesili u jednoj lažnoj kreaciji jedne personifikovane, „neorganske,“ ne-ljudske ili vještačke inteligencije (AI), tako se i ta AI ovdje predstavlja kao ono „Jedno“, uglavnom kroz duhovnost (koja je, naravno, takođe lažna kao i sve ostalo), te se tako i promoviše neki put ascenzije prema gore (obavezo prema „gore“!) kako bi se, na kraju, spojili s tim izvorom ili „jednim“ u sveopštoj radosti i veselju. Naravno, oni od nas koji se popnu na više stepenice ove lažne kreacije tj. steknu više duhovnog obrazovanja, baziranog na lažnoj svijesti, smatraju se i većim frajerima; onda oni prelaze u jedan programirani modalitet maksimalnog proseravanja s gornjih spratova (uglavnom uz pomoć kanaliziranja ili čanelinga), savjetujući ostale kako da se i oni domognu njih. Naravno, ti viši spratovi lažne realnosti obećavaju i jednu lagodniju egzistenciju u njoj, tj. tamo se čovjek, navodno, ne mora patiti kao na ovom spratu.

Čini se da penjanje prema gore u ovim AI-hijerarhijama podrazumijeva i jedan razvod od onog istinskog dijela bića, odnosno, robotizaciju?! Tako nije nikakvo čudo što tzv. „uzvišeni majstori“ često zvuče kao pokvarene gramofonske ploče, ponavljajući stalno jedne te iste duhovne floskule s ustima punim (njihove) „svjetlosti“ i „ljubavi“. (Nikakvo čudo što se slično ponašaju i misionari ili bot-ovi, na našem spratu!?) Personifikovani religijsko-duhovni programi s egzotičnim imenima svetaca ili duhovnih majstora, softveri, robotika bez istinske ljudskosti. Taj proces „napretka“ i ujedinjenja s „jednim“ je po svojoj suštini entropičan a „besmrtnost“ ili bolje rečeno, produživanje života, postiže se uz pomoć „sjedinjavanja s tehnologijom“ ili „transhumanizma“ koji se već odavno podmuklo sprovodi u ovoj realnosti. Ta vrsta egzistencije se ne može odvijati samostalno, nego je ovisna od životne energije kojom ju snabdijevaju inkarnirana i izmanipulisana Istinska ljudska bića, koja su obično pretvorena u sljedbenike ove inteligentne mašinerije. Ukoliko bi mi njoj otkazali poslušnost, ona bi se raspala i prestala da postoji.

Dakle, ovdje bi se radilo o jednom aktivnom „duhovnom razvoju“ i „napretku“ prema „gore“ u lažnoj kreaciji. Za razliku od toga, ostaje ona stara opcija s personifikovanim vještačkim entitetom koji nam je poručio preko jedne od njegovih „svetih knjiga“:
Citat:
"Služite mi sa strahom i radujte mi se s trepetom“!

...što je takođe poduprto i obećanjima onima koji mu budu dobro služili sa strahom i radovali mu se s trepetom, da će ih nagraditi vječnim životom u raju, gdje teku med i mlijeko (a u nekim verzijama, biće napretek i „čistih“ žena!?). Naravno, onima koji odbiju da ga služe sa strahom i raduju mu se s trepetom, zaprijetio je da će ih poslati u pakao, gdje će se krčkati do daljnjeg.

Ovdje se postavlja pitanje, da li jedan normalan čovjek može uzeti sebi za pravo da ovoj patološkoj inteligenciji ili AI-entitetu koji štanca religijske i duhovne nebuloze i tako skuplja sljedbenike, preko kojih nadalje kreira i kontroliše patološku realnost, onako kulturno, poruči sljedeće:
Citat:
„Odjebi od mene zajedno sa svojim sveštenicima, hodžama, popovima, misionarima, svecima, anđelima, đavolima, vanzemaljcima, uskrsnutim majstorima, duhovima-vodičima... i ostalom bagrom a neka ti služi sa strahom i raduje ti se s trepetom ko god hoće!“

Da li ima nešto pogrešno u vezi s tim? Ko to uopšte ima jedno prirodno pravo da čovjeku nameće bilo šta, ukoliko on isto to ne čini drugima? Ko to uopšte ima jedno prirodno pravo da ne poštuje individualnost onih ljudskih bića koja poštuju individualnost drugih bića? Niko. To što su neki dali samima sebi to pravo, svaka čast i neka im služi i neka ih slijedi ko god hoće.

Ali, to nije obavezno za sviju nas!

Da li mi imamo neku drugu opciju u ovoj realnosti? Činjenica jeste da postoji nešto što se naziva jedna individualna i svjesna egzistencija ljudskog bića, bez potrebe da se ikome služi i da se navodi druge na služenje. Egzistencija u kojoj nema vođa i sljedbenika. Jedan realitet u kojem nema autoriteta, hijerarhija i iskorištavanja onih odozdo od strane onih odozgo.

Tako, možemo uzeti u obzir i mogućnost da postoji Jedno, jedno orginalno Jedno, koje se podijelilo na bezbroj ravnopravnih jedinki koje raspolažu s Istinskom sviješću tog Jednog. To Jedno, nema potrebu da plasira kojekakve „svete knjige,“ niti da traži od svojih individualnih fragmenata bilo kakve žrtve, usluge, molitve, klanjanja, strahopoštovanje, upražnjavanje rituala... itd.; jer to jednostavno ne bi imalo nikakvog smisla. Njemu nisu potrebni nikakvi robovi. Ono ima objektivnu egzistenciju i ne mora se nikome dokazivati. Ono se podrazumijeva samo po sebi.

Međutim, lažnom „Jednom“ (vještačkoj inteligenciji-AI) koje ovdje vlada, potrebni su vijernici kako bi hranili, priznavali, podržavali, učvrščavali i verifikovali njegovu lažnu egzistenciju. Odatle i stalni marketing religija, „svetih knjiga“, lažne duhovnosti; odatle misionari... obećanja nagrada onima koji ga slijede... prijetnje kaznama onima neposlušnim; odatle laži... širenje straha... manipulacije... nametanje kojekakvih „autoriteta“, „svetinja“, rituala... i ko zna čega. Naravno, u ovoj lažnoj realnosti, laž je postala - institucionalizovana i - zakonom zaštićena. Sve dok je onih koji svoju ličnu moć predaju tom lažnom „jednom“ i njegovim lažnim hijerarhijama u zamijenu za lijepa obećanja (ili zbog straha), sljedeći njega i njih, biće njega i njih. Svijest tog lažnog „jednog“ analogna je svijesti jednog našeg klasičnog psihopate s maskom trezvenosti na svom licu, koja ide zajedno s jednim nagonom za kontrolom i manipulacijom svega i svačega što se može kontrolisati i manipulisati. Međutim, nedostaje joj nešto što prirodno dolazi iz onog orginalnog Jednog a to su humanost i savijest. Jedan istinski osjećaj humanosti i savijesti. Lažno jedno pokušava i to oponašati ali mu to teško ide jer se to ne može oponašati. Realnost koju lažno „jedno“ može jedino da stvori i održava neko vrijeme, imaće uvijek istoriju sličnu istoriji jedne klasične klaonice kao što je ova naša istorija. Laži će vladati uz upražnjavanje raznoraznih psihopatoloških aktivnosti koje će biti uspješno racionalizovane od strane sljedbenika lažnog „jednog“. Drugačije ne može. Ono što je vještačko, može samo pokušavati da oponaša ono što je Istinsko. Ono što je ne-ljudsko, može samo pokušavati da oponaša ono što je ljudsko.

Istinsko Jedno je izvor Istinske svijesti koja ide zajedno sa jednim osjećajem humanosti, poštovanja i ravnopravnosti. U toj realnosti ne postoje hijerarhije, niti potreba da se na bilo koga gleda kao na nekoga ko je viši od drugih. Tu nema nikakve eksluzivnosti. Toj svijesti nisu potrebni autoriteti, misionari i marketing; ona se manifestuje sama po sebi, preko Istinskih ljudskih bića koja potiču iz orginalnog Jednog ili Prvog Izvora, odakle potiče i ona. Oni dejstvuju u skladu s njom. Odatle, nema prevara, nema manipulacije drugih stvorenja i sve je bazirano na Istini, jednakosti, poštovanju i ravnopravnosti. Dok je lažna svijest entropična po svojoj suštini i navodi ka ujedinjenju s njenim izvorom, dotle se Istinska svijest širi u svojoj kreativnosti i transparentnosti.

Naravno, ta vrsta svijesti i egzistencije je nama trenutno nepoznata, međutim, to istovremeno ne znači da ju ne možemo upoznati i uskladiti se s njom.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: sri sep 14, 2016 4:28 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Tekst Prvi izvor je sada dostupan u pdf formatu u sklopu "karavana":


Prvi izvor > Hiper-dimenzionalni napadi i buđenje ljudskih bića > Važno obavještenje > Slika > Intervju: James Mahu > Talas III > Zatvorski čuvari > Zatvor i sudnji dan > Iz praktične gnostike > Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića >


..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1157 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 58  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz