Sada je: sub apr 27, 2024 10:47 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1157 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 58  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet sep 22, 2005 2:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Sutra navečer (u petak) će u Rijeci svoje djelovanje u ovome svijetu predstaviti jedna od gnostičkih duhovnih škola. Pojavila se prije nekih pola stoljeća i uskoro će se morati povući zbog nadolazećih događaja, ali i zato što je već i danas skoro nemoguće pojedincima iz hipnotizirane mase shvatiti gnostičko naučavanje.
Smatra se da danas postoji u svijetu sedam osnovnih duhovnih škola, za svaku kulturološko-religioznu okolinu po jedna.
Razlikuju se samo u terminologiji ali ne i u biti naučavanja.
U povijesti su se s takvim duhovnim školama povezali pripadnici bogumilskog, katarskog i sličnih "heretičnih" svjetonazora u Europi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 22, 2005 2:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Sofija, znaš li nešto više o toj školi (otkud ti ovi podaci)? Kad i gdje je to sutra u Rijeci?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 22, 2005 2:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Jana je napisao/la:
Sofija, znaš li nešto više o toj školi (otkud ti ovi podaci)? Kad i gdje je to sutra u Rijeci?



Tema: ČOVJEKOVO IZBAVLJENJE - SEDAM STUBA POSVEĆIVANJA

Mjesto: TRANSADRIA, Rijeka, Riva Boduli 1
Vrijeme: 23. rujan 2005. u 19,30 sati

Detaljnije ovdje!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 22, 2005 3:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Hvala, Sofija!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 29, 2005 10:28 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 24, 2005 10:44 pm
Postovi: 18
Sofija je napisao/la:
Pojavila se prije nekih pola stoljeća i uskoro će se morati povući zbog nadolazećih događaja, ali i zato što je već i danas skoro nemoguće pojedincima iz hipnotizirane mase shvatiti gnostičko naučavanje.


sofijo, zbog čega smatraš da bi se ta škola morala uskoro povući? zbog kojih nadolazećih događaja? možeš malo to prokomentirati? hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 30, 2005 5:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
013 je napisao/la:
sofijo, zbog čega smatraš da bi se ta škola morala uskoro povući? zbog kojih nadolazećih događaja? možeš malo to prokomentirati? hvala.


Zar ne primjećuješ nikakve nadolazeće događaje?

Kao što sam već napisala u ranijem postu, danas je skoro nemoguće pojedincima iz hipnotizirane mase shvatiti gnostičko naučavanje, pa je onda suvišno maltretirati raju koju zanima samo "use, nase i podase".

Osim toga uskoro se očekuje "pucanje zrcalne sfere", kako to nazivaju u toj duhovnoj školi.
(To znači da će entiteti koje inače ne vidimo polako postajati vidljivi.)
Neki to već primjećuju, pa se polako "sklanjaju", jer kad pada mrak, pošteni idu svojim kućama.
Drugi se tom mraku "vesele" i bit će možda uskoro neugodno iznenađeni raznim performansima poput "drugog Isusovog dolaska", "sudnjeg dana", "armagedonske bitke"...

U kom smjeru se film odvija se vidi iz "Znakova pored puta".

Sve gnostičke duhovne škole u povijesti su se periodički pojavljivale i nestajale, pa će se tako povući i ova.
Zapravo se je možda već i povukla :(

Srećom mrak neće vječno trajati :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 11, 2005 11:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Što se gnostičke teorije tiče, tu vjerojatno dobro stojimo.

A što je s praksom?

Da nas zadesi iznenadna smrt, kolika bi bila šansa da se ne bismo morali ponovno inkarnirati u ovom istom densitetu i ponovno napajati matrix energijom, kao što se već eonima događa?

Jedna gnostička duhovna škola misterija večeras predstavlja UNIVERZALNO UČENJE za one koji osjećaju da bi u samospoznaji i gnosticizmu mogao biti izlaz iz začaranog kruga.

slika

Seminar (tečaj) je besplatan i održava se utorkom u 19,30 sati u Zagrebu u Kačićevoj 23 (predavaonica PBF-a) i istovremeno u Rijeci u Uljarskoj 1 (Zajednica Talijana CIRCOLO).

Duhovna škola se poziva na prastare tradicije misterijskih škola, ali ipak na moderni način, jer je svojim porukama posve prilagođen vrlo individualiziranoj svijesti čovjeka dvadesetog i dvadeset prvoga stoljeća. Temelji se i razvija na prijašnjim poticajima duhovno probuđenih - poput gnostika, albinežana, katara i klasičnih rosenkreuzera sedamnaestoga stoljeća.

Radi se samo o osnovnom upoznavanju s temeljima gnoze a pohađanje seminara je preduvjet bilo kakvog daljnjeg kontakta s duhovnom školom u bilo kojem obliku.

Bez brige, neće biti gužve jer oni koji su istinski spremni progutati crvenu pilulu su izuzetno rijetki.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 11, 2005 1:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Sofija,

jesi li sigurna da je ta pipula koju oni nude istinski crvena, ili postoji mogućnost da su oni onu plavu samo ofarbali u - crveno?!

U svakom slučaju, preporučujem oprez svima, ukoliko se o rozenkrojcerima radi!

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 11, 2005 2:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:
Sofija,

jesi li sigurna da je ta pipula koju oni nude istinski crvena, ili postoji mogućnost da su oni onu plavu samo ofarbali u - crveno?!

U svakom slučaju, preporučujem oprez svima, ukoliko se o rozenkrojcerima radi!

Pozdrav!


Galaksija, oni ništa ne nude, pa tako ni pilule :)

Nema gotovih rješenja, gnostik tražitelj sve mora postići sam, ali mu je lakše kad je povezan sa sebi sličnima putem neke gnostičke škole. Oko malog plamena je malo svjetlo, a oko velikog veliko, i tada svi bolje vide.

Razumijem tvoj oprez, jer postoji u svijetu puno raznih udruga koje nose rosenkreuzerski naziv u imenu. Pa svatko može osnovati udrugu i dati joj rosenkreuzersko ime.

Ružin križ je prastari simbol zapadnih škola misterija, i baš poput pentagrama, kukastog križa i sličnih simbola je bio zloupotrebljavan kroz povijest.

Međutim taj simbol jako dobro objašnjava bit gnostičkog učenja i zato ga ta duhovna škola nosi u svome imenu, iako se smatra dijelom gnostičkog lanca koji se nastavlja na bratstvo katara.

Križ predstavlja čovjeka s raširenim rukama a "ruža" na mjestu njegova srca predstavlja jedini put izlaska iz iluzije, koliko god mi bili alergični na riječ "jedini". Ta je ruža naš "vodič kroz zonu".

Ona je potencijalna "bijela rupa", za razliku od "crnih rupa" koje se nalaze u središtu organskih portala. Iz bijele rupe energija izlazi (izvor, proizvođač), dok se u crnoj gubi (ušće, potrošać). Povučite paralelu s OPD i OPS terminologijom!

U drugim je kulturama na mjestu ruže lotos ili neki drugi sličan cvijet koji svojim oblikom podsjeća na izgled "probuđene božanske sjemenke" koja se nalazi u središtu svakog čovjeka (mikrokozmosa), ali ne i organskih portala.

slika

Nemam predrasuda prema nazivima stvari jer "ruža bi jednako mirisala kako god da joj je ime" kako kaže Umberto Eco!

Više me zanima suština, a da li konkretno ova ili neka druga duhovna škola "prodaje rog za svijeću", to neznem. To se mora ipak svatko sam uvjeriti.
Toliko smo puta do sada bili prevareni i lupili glavom o zid da je stvoren uvjetni refleks pa se bojimo čak i prići otvorenim vratima.

Ali to je jedina zapadna škola misterija za koju znam a u Indiju, Rusiju ili na bliski istok mi se ne ide :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 11, 2005 2:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Sofija,
prije koji tjedan kad si dala link za tu školu, malo sam pročitala sa njihovog sajta, međutim nije mi se dopalo niti samo spominjanje slobodnih zidara...

Npr. u rečenici:

Učenici Ružina križa postaju graditelji, slobodni zidari u izvornom smislu
te riječi


S. zidari u izvornom smislu - ne znam što se pod time u počecima podrazumijevalo, danas je značanje očito drugačije.
Međutim, ne vidim zašto tu postavljaju s.z., a što se tiče ruže i križa... zar se baš ne može bez simbola?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 11, 2005 3:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Jana je napisao/la:
Sofija,
prije koji tjedan kad si dala link za tu školu, malo sam pročitala sa njihovog sajta, međutim nije mi se dopalo niti samo spominjanje slobodnih zidara...

Npr. u rečenici:

Učenici Ružina križa postaju graditelji, slobodni zidari u izvornom smislu
te riječi


S. zidari u izvornom smislu - ne znam što se pod time u počecima podrazumijevalo, danas je značanje očito drugačije.
Međutim, ne vidim zašto tu postavljaju s.z., a što se tiče ruže i križa... zar se baš ne može bez simbola?


Jana, potpuno razumijem tvoju nelagodu i rezerviranost.

Možda ne bi duhovna škola smjela koristiti niti pojam "Bog" zato što ga koristi i crkva?

Da, u izvornom smislu slobodno zidarstvo je značilo strukturnu obnovu paloga čovjeka, tj na fizičko, etersko, astralno i mentalno tijelo nadograditi i preostala tri tijela da bi čovjek postao potpun, kompletan i da sa može vratiti u ono energetsko područje kojem je nekada pripadao.

Krnji čovjek je osuđen loviti sebe za rep u ovom svijetu i iz žablje perspektive maštati o "konačnom obračunu s neprijateljom" za kojega misli da je izvan njega samoga.

Ne pokušati obnoviti svoje sposobnosti znači ostati uskraćen za mogućnosti bez kojih je samospoznaja neizvediva.
To je simptom duhovne inertnosti, a duhovna inertnost ne vodi u "status quo" već u još dublji pad.

Niti meni se ne sviđa slobodno-zidarska terminologija (zbog konotacija i uslovnog refleksa koji izaziva kod laika - što je naravno isto dio programa), ali ako se oslobodimo predrasuda i probamo poslušati što nam duhovna škola poručuje, mnogo štošta će nam biti jasnije.

Već smo ranije primijetili da su predrasude velika prepreka na putu.

Pa ljudi, da li je bilo tko na ovom forumu bilo kada uopće došao u bilo kakav kontakt s nekom duhovnom školom (ne preko interneta već uživo).

Ovako mi izgleda kao da slijepci filozofiraju o tome što je to boja :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 3:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 13, 2005 8:51 am
Postovi: 58
Lokacija: u žaru borbe
Sofija je napisao/la:
Već smo ranije primijetili da su predrasude velika prepreka na putu.

Pa ljudi, da li je bilo tko na ovom forumu bilo kada uopće došao u bilo kakav kontakt s nekom duhovnom školom (ne preko interneta već uživo).

Ovako mi izgleda kao da slijepci filozofiraju o tome što je to boja :)


Iskreno govorim ti Sofija čim je škola besplatna znači da ima jakog sponzora :twisted: A i nikad nisam cijenio nešto što nema cijenu, istinsko znanje košta( materijalno ili metafizički) i spremnost nekog da živi ljubav ili duhovnost je osobni put duše prema bož. inteligenciji !

Takve duše se prepoznaju, osječaju jedna druge, druže se zajedno, i djeluju bez duhovnih škola, seminara, zajednica... :wink:

Daj budi malo neozbiljna i bez straha :D

_________________
mesi sine, mesi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 8:35 am 
Samurai je napisao/la:
Sofija je napisao/la:
Već smo ranije primijetili da su predrasude velika prepreka na putu.

Pa ljudi, da li je bilo tko na ovom forumu bilo kada uopće došao u bilo kakav kontakt s nekom duhovnom školom (ne preko interneta već uživo).

Ovako mi izgleda kao da slijepci filozofiraju o tome što je to boja :)


Iskreno govorim ti Sofija čim je škola besplatna znači da ima jakog sponzora :twisted: A i nikad nisam cijenio nešto što nema cijenu, istinsko znanje košta( materijalno ili metafizički) i spremnost nekog da živi ljubav ili duhovnost je osobni put duše prema bož. inteligenciji !

Takve duše se prepoznaju, osječaju jedna druge, druže se zajedno, i djeluju bez duhovnih škola, seminara, zajednica... :wink:

Daj budi malo neozbiljna i bez straha :D


Koliko i kako su tebi tvoji roditelji naplatili ono sto su te ucili hodati, govoriti...?

pitanje za promisljanje...


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 10:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Samurai je napisao/la:
Iskreno govorim ti Sofija čim je škola besplatna znači da ima jakog sponzora :twisted: A i nikad nisam cijenio nešto što nema cijenu, istinsko znanje košta( materijalno ili metafizički) i spremnost nekog da živi ljubav ili duhovnost je osobni put duše prema bož. inteligenciji !

Takve duše se prepoznaju, osječaju jedna druge, druže se zajedno, i djeluju bez duhovnih škola, seminara, zajednica... :wink:


Nisam rekla da je škola besplatna već seminar o Univerzalnom učenju.

Škola nema nikakvog jakog sponzora već učenici koji su članovi udruge građana, koja je u Hrvatskoj tako registrirana, iz članarine u udruzi iznajme prostor na 2 sata tjedno da bi češici zainteresiranih prenijela nešto teorije o gnostičkim misterijima.
Oni to saslušaju, malo o svemu razmisle u vlastitom samoautoritetu, preispitaju svoja dosadašnja vjerovanja i predrasude i ako ih je to što su čuli dotaklo, vjerojatno će se odlučiti da teoriju pokušaju pretočiti u praksu, a ako ne, vratit će se svom dotadašnjem načinu života i nastaviti tražiti dalje.

Interesantno je kako se ego opire: jednima se ne sviđa jer je besplatno, drugima se ne sviđa jer u udruzi postoji članarina od koje se unajmljuje prostor, netko misli da iza svega stoje masoni, drugome ne paše jer se ne pokoravaju niti jednoj religiji, nekome se vjerojatno neće svidjeti njuške koje tamo vide, nekome su stolice pretvrde i prostor neugledan...

Jasano je da ne postoji na ovome svijetu ništa besplatno i da sve ima svoju cijenu - a ono što nam se u početku čini besplatno kasnije ispadne najskuplje. (To jako dobro znaju oni koji su u braku ) :wink:

A što se tiče zastrašujuće simbolike Ružna križa možete se informirati i na:
http://www.noblerealms.net/files/ te skinuti si Chymical_Wedding_Christian_Rosenkreutz.pdf [533.83kb]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 10:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Sofija je napisao/la:
Pa ljudi, da li je bilo tko na ovom forumu bilo kada uopće došao u bilo kakav kontakt s nekom duhovnom školom (ne preko interneta već uživo).



Naravno...ako se covjek malo potrudi nikakav problem. Pitanje je mozda tjedna, mjeseca, ili najvise par godina ali vrijeme je relativno i brzo se pojavi i skola i prilika i VODITELJ :D . I gnosticka i kakva god druga oces.

Jos da sam bar minimalno zainteresiran za njih ko zna sta bi bilo. :lol:

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 12:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Organski portal osobno je napisao/la:
Naravno...ako se covjek malo potrudi nikakav problem. Pitanje je mozda tjedna, mjeseca, ili najvise par godina ali vrijeme je relativno i brzo se pojavi i skola i prilika i VODITELJ :D . I gnosticka i kakva god druga oces.

Jos da sam bar minimalno zainteresiran za njih ko zna sta bi bilo. :lol:


Upravo je tako OPO!

Čak niti ti, koji si dosta radio na sebi, i imaš prilično duhovnog iskustva i znanja i nije ti lako "prodati rog za svijeću", nisi trenutno baš previše zainteresiran za nekakvu duhovnu školu. Možda jednom...
To je bit stvari! Duhovne škole se pojavljuju kad se sakupi "kritična masa" zainteresiranih. Kad nje nema, duhovne se škole povlače...

Samo bih ti skrenula pažnju na jednu sitnicu. U duhovnoj školi ne postoji voditelj ili učitelj izvan samog učenika. Svi članovi takve škole su učenici, a učitelj kojeg slijede je u njima samima.

Gurđijev je isto jako puno znao i nije bio od jučer, ali sam dodir s duhovnom školom je kod njega izazvao "bankrot osobnosti":

"Sa svojim drugarima, nakon mnogih velikih i neočekivanih teškoća, uspio je naći ono nekoliko pojedinaca i izoliranih zajednica, svaki puta stječući djeliće tog znanja - sve do trenutka kad su mu se otvorila vrata izvjesne škole, gdje je počeo razumijevati kako privesti na okup sva načela ezoteričkog nauka. Tu školu on jednostavno naziva Univerzalno bratstvo, a da ne kaže ništa više."
( iz G.I. Gurdjieff: Susreti s iznimnim ljudima, str.8. )

Žao mi je ako ste me pogrešno razumjeli, ali nisam htjela nikome reći da postane članom neke duhovne škole.
Samo sam vam skrenula pažnju da tako nešto postoji i da vrijedi otići i poslušati o čemu se radi.
Jednu večer umjesto da se zombira pred televizorom, internetom ili u nekom zapušenom klubu, žrtvovati ta 2 sata vremena i saslušati, eventualno postaviti koje pitanje, možda i naučiti nešto novo... a zatim donijeti zaključak iz prve ruke.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 1:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Jano,

Dobra primjedba u vezi povezanosti rozekrojcera i slobodnog zidarstva. U stvari, čovjek ne mora mnogo prebirati po njihovoj istoriji da bi tu vezu i vidjeo. Npr. poznato je da su oni čak direktno širili masoneriju pred kraj 18-tog vijeka u Francuskoj i Engleskoj. Jedno njihovo “novo” društvo - Societas Rosicruciana in Anglija, koje je 1865 godine bilo osnovano u Engleskoj, bilo je direktan izdanak masonstva a članstvo u njemu bilo je moguće samo masonima.

Onda (kod AMORCA) ritual prvog stepena je skoro potpuno identičan sa ritualom trećeg majstorskog stepena kod masona!? (Čista slučajnost)

Sofija,

Pod temom Zmija naveo sam jedan izvod iz Bramley-eve knjige the Gods of Eden. (preporučio bih svima da pročitaju tu knjigu; može se daunlodirati na noblefiles vebsajtu).

Mislim da je stvarno naivno vjerovati da danas postoji ijedna gnostička grupa, pogotovo neka koja ima i svoje institucije kao što su npr. AMORC-rozenkrojceri, a da nije pod kontrolom Bratstva. (Koliko znam, nekim “čudnim slučajem” i oni negiraju postojanje onog “Trećeg čovjeka”).

Međutim, ‘fenomen’ je to što ukoliko npr. nekoliko ljudi s različitom pozadinom pročitaju sve podatke koje je Bramley naveo, oni će rezonovati na različite načine.

Stvar će otprilike ići ovako:

Čovjek koji je po vjeroispovijesti musliman, se može generalno složiti s onim što Bramley tu kaže ali u svemu tome on će vidjeti samo još jedan razlog više zašto je Alah intervenisao diktirajući Muhamedu Kuran, jer će on rezonovati da je tim potezom ‘svemoćni’ htjeo da pomogne ljudima da se izbave iz okova Bratstva. Mormon će nakon svog čitanja te knjige biti sretan što je Mormon, jer naravno, Joseph Smith (koji je takođe bi nekim “slučajem” - mason) je od Boga dobio pravu verziju istine, i u pravi čas, kako bi spasio one koji su to zaslužili. Budist će reći, sve je to istina, međutim Bratsvo nema nikakve veze s Budizmom, nego s drugim religijama i organizacijama a budizam je jedina religija koja nudi istinsko prosvjetljenje. Pravoslavac će upravo u svemu ovome vidjeti razlog zašto je došlo do rascjepa u hrišćanstvu i zašto se pravoslavlje odvojilo od katoličanstva itd.itd.itd.

Tako stižemo i do jednog AMORC-rozenkrojcera. On neće pomisliti da bi to Bratstvo moglo da ima išta zajedničko sa rozenkrojcerima AMORC tipa koje je osnovao H. Spenser Luis (koji je inače bio stručnjak za reklame u Americi), nego će rezonovati da su oni vjerovatno preuzeli kontrolu nad onim drugim grupama, dok je “sasvim evidentno” da je AMORC grupa – ona prava. Bez obzira što je AMORC-rozenkrojcer možda u gnostici čuo za pojam “laganje samog sebe”, on će smatrati da se to u ovom slučaju njegovog ‘rezonovanja’ nikako ne može aplicirati.

Na žalost, ovo je malo žešćim vijernicima i sljedbenicima veoma teško objasniti. Kad se prođe kroz sve njihove rituale, ono što ostaje to je jedan najobičniji mentalni program koji ne dozvoljava čovjeku da vidi objektivnu realnost a pogotovo nešto pogrešno u vezi religije ili gnostičke organizacije kojoj on pripada (naravno, on cijelo vrijeme smatra objektivnom realnošću ono što on vidi). On greške može da uoči samo kod drugih a nije svjestan da je i sam ‘povjerovao hipnotizeru’ te tako nije više u stanju da vidi ni “Trećeg čovjeka”, fenomene’ koje on prouzrokuje, niti neke druge osnovne elemente objektivne realnosti. (pogledaj tekst: Masovna Kontrola Svijesti)

Ja bih preporučio svima, gdje god vidite instituciju sa svojom hijerarhijom, ritualima i hramovima, dobro razmislite prije nego što im se pridružite. Naravno, na kraju ostaje sve na čovjeku i njegovoj ličnoj volji i odgovornosti. Ako je progutao mamac, onda će valjda i to, zajedno sa konsekvencama, predstavljati određenu lekciju za njega u ovoj tački vremena/prostora a lekcije su ionako sve što postoji.

Pozdrav!

P.S. Interesantno je i to da rozenkrojceri tvrde da će se uskoro povući iz javnosti, a istovremeno se i dalje redovno reklamiraju po mnogim časopisima (Nexus, New Dawn, Insight, Fortean Times itd.). Čudno za nekoga ko je odlučio da se povuće sa javne scene?! Ili se možda radi samo o još jednoj propagandnoj aktivnosti u smislu: “pridružite nam se dok nije kasno. Pobjeće vam poslednji voz!” što nije daleko od onoga – “rasprodaja traje samo 2 dana”. (Uostalom, kažu da je Spenser Luis bio dobar stručnjak za reklame.)

Lično mislim da bi oni učinili veliku uslugu (adamičnom) čovječanstvu ukoliko bi se stvarno povukli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 2:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:
Sofija,
Mislim da je stvarno naivno vjerovati da danas postoji ijedna gnostička grupa, pogotovo neka koja ima i svoje institucije kao što su npr. AMORC-rozenkrojceri, a da nije pod kontrolom Bratstva.


Galaksija, što ti zapravo smatraš pod "Bratstvom"?

Nisam skrenula pažnju na AMORC i tu se s tobom u potpunosti slažem. AMORC uostalom niti nije gnostička duhovna škola misterija, oni služe samo da zbune istinske tragatelje.
Ako nekoga ne zanima nikakva duhovna škola niti ono na što ona ukazuje, a to je da u svakom čovjeku postoji "božanski princip" koji mu treba biti učitelj i kojeg jedino treba slijediti a ne nekakve vanjske rituale, čemu se uopće opravdavati.
Pa tebe nebi duhovna škola zanimala kako god da se zove.

Nema ništa loše u tome ako je netko skeptičan i ne zanimaju ga institucije tipa duhovne škole. Može se osloboditi iluzije i bez njihove pomoći kao materijalnih institucija, ali bez energije i znanja istinskog Univerzalnog bratstva, koje možda stoji i iza Kasiopejaca se ne može ništa uraditi.

Ja govorim o Univerzalnom bratstvu i duhovnoj školi kao njegovom materijalnom instrumentu preko kojeg se manifestira u fizičkom svijetu.
Ti govoriš o rozenkrojcerima i masonima.
Ja o gnozi, ti o zavjerama.

Univerzalno bratstvo se onda naravno mora povući jer koju god riječ ili simbol da upotrijebi, zlonamjerni će ga povezati s masonima.

galaksija je napisao/la:
Lično mislim da bi oni učinili veliku uslugu (adamičnom) čovječanstvu ukoliko bi se stvarno povukli.


Kada bi se djelovanje Univerzalnog bratstva stvarno povuklo iz ovoga svijeta, mislim da ti se to nebi ni malo svidjelo. Gotovo bi bilo i sa Kasiopejcima, Gurđijevima, Moravjevima... i sa svima nama.

Povlačilo se je i prije i taj se period naziva "mračni srednji vijek", ali samo u Europi. Na bliskom istoku se nije bilo povuklo i zato je barbarska Europa organizirala križarske ratove i naravno, zarazila se gnozom, umjesto da ju je uništila. To je bio početak renesanse, a kraj dotadašnjeg mraka.

David Icke govori da je jedan od glavnih simbola Iluminata baklja koja simbolizira prosvjetljenje, ali nigdje ne kaže da bi jedan duhovni tražitelj trebao zbog toga bježati od svjetla i znanja.

Pa kako se uopće oduprijeti gospodarima ovoga svijeta bez znanja i pomoći bratstva besmrtnih duša.

A ova bratstva masona, iluminata pa i nekih rozenkrojcera su samo ovozemaljske kopije onog istinskog bratstva koje Gurđijev "jednostavno naziva Univerzalno bratstvo, a da ne kaže ništa više."

Razmisli malo o tome galaksija, začeprkaj ispod površine, jer ono što vjeruješ da znaš o zavjerama, a znaš prilično, je očito samo vrh sante leda.

Da li si primijetio da je i Laura Knight-Jadczyk, baš poput gnostičke škole, samo htjela iznijeti u javnost neke istine, ali je "gluhe uši" nisu željele saslušati jer je to što bi im ona rekla bila "najopasnija ideja na svijetu"!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 3:08 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Koji su ovo u Srbiji?


Name or handle: Vladan Milojevic e-mail address: Vlamillat.Net Masonic house(s):

Lectorium Rosicrucianum-Serbia Website: Remote Name: 213.244.198.67 ...

www.masonicworld.com/gbk/jun03tofeb04.htm - 170k - Cached - Similar pages


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 12, 2005 4:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:
Koji su ovo u Srbiji?


Name or handle: Vladan Milojevic e-mail address: Vlamillat.Net Masonic house(s):

Lectorium Rosicrucianum-Serbia Website: Remote Name: 213.244.198.67 ...

www.masonicworld.com/gbk/jun03tofeb04.htm - 170k - Cached - Similar pages


Kada bi Lectorium Rosicrucianum stvarno bila masonska organizacija, ne bi nailazili na zatvorena vrata i napade svugdje gdje se pojavi, već bi drmala svijetom kao što to masonima i priliči.

Opet isto!
Ja o gnozi i samospoznaji a ti o masonima i rosenkreuzerima!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1157 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 58  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 90 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz