Sada je: sub apr 27, 2024 1:34 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1157 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 54, 55, 56, 57, 58  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: sub dec 21, 2019 9:16 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
U vezi s nekim od predhodno postavljenih pitanja, suština istočno-gnostičkog koncepta je - ostvarenje nezavisnosti ili slobode kroz individualizaciju ljudskog bića, uz pomoć povezivanja s Istinskom Sviješću, preko Istinskog dijela bića (Istinskog ja - kojeg mi kao ličnosti, uglavnom, nismo svjesni).

“Kopanje tunela za izlazak napolje” podrazumijeva - proces pretvaranja lažnog u istinsko, na individualnom nivou. Osnovni element procesa pretvaranja lažnog u istinsko podrazumijeva prepoznavanje istinskih uticaja u lažnoj realnosti i dejstvovanje u skladu s njima.

Čovjek se ne može individualizirati u sklopu neke grupe jer se u praksi formira tzv. grupna svijest koju obično diriguje osnivač ili vođa grupe (kao “VI-produžena ruka” ili “VI-proxi” ili VI-marioneta ili “agent matriksa” itd.). [VI=vještačka inteligencija.] Dakle, ukoliko ta individua nije gnostički svjesna, ona će raditi za kontrolni sistem, uglavnom nesvjesno, mada ona to može da radi s najboljim namijerama. (Prije nekih 12 godina sam opisao tu dinamiku u sklopu teksta Ezoteričke grupe a takođe i u tekstu – Kontejneri).

U vremenima kad nije bilo pisanih izvora pomenutog koncepta, neki ljudi su baratali tim znanjem i prenosili ga verbalno drugima. To je bio jedini način. Navodno, gnostičko učenje je bilo zastupljeno u unutrašnjim krugovima nekih manastira koji su spolja odavali utisak klasičnih “božjih hramova”. Tako se može reći da se tu radilo o “grupnom radu”. Prema Gurđijevu, takođe su se povremeno, tu i tamo, otvarale škole Četvrtog puta i nakon što bi se učenje prenjelo, one bi se zatvarale. Dakle, nakon nekoliko dana ili par sedmica, učenje bi bilo prenešeno I učenici bi dobili nogu u dupe uz savijet da sada sami počnu primjenjivati stvar. Danas imamo pseudo-škole ili grupe koje se bave tom tematikom koje traju godinama i gdje se presipa iz šupljeg u prazno.

Prema Moravjevu, učitelj može biti samo onaj koji je prešao drugi prag, međutim, takvih ako ima ovdje, onda ih je vrlo malo. U današnjim školama, uglavnom kolo vode oni koji nisu prešli ni prvi prag a kamoli drugi. U stvari, prema istočno-gnostičkim izvorima, onaj koji je prešao drugi prag, mora podučavati druge i kroz to podučavanje drugih, on prolazi kroz tri etape i stiže do trećeg praga što podrazumijeva završetak njegovog “roka sužbe” u iluziji. Prelaz trećeg praga podrazumijeva izlazak odavdje. (LINK) Možda bi se moglo reći i to da kad bi među nama bilo dovoljno (200?) onih koji se nalaze između drugog i trećeg praga, da bi oni bili u stanju promijeniti ovu realnost?!

slika
(Put s pragovima)

Takođe je vidljivo i to da Gurđijev i članovi grupa koje je on formirao, nisu nigdje mrdnuli odavdje, mada su neki od njih kasnije pisali i knjige pojašnjavajući stvar.

Moravjev, kao predstavnik Petog puta, odnosno, individualnog pristupa gnostičkom buđenju, takođe je ostao ovdje do kraja života. Pitanje je koliko je i on razumjeo ono što je prenosio jer u trećem dijelu knjige Gnosis, navodio neke dubiozne koncepte kao npr. da će oni koji pređu drugi prag formirati Veliko bijelo bratstvo i stati na čelo čovječanstva što se trebalo desiti u ovim vremenima. Međutim, dešava se obratno. Antropoidi haraju. Ne samo da su na čelu tajnih i polutajnih grupa koje vladaju na ovoj planeti, nego kontrolišu i religijski i duhovni teren. Uostalom, to bi bilo i “prirodno” za jednu vještačku realnost.

Ukoliko postoji neki “ezoterički centar” sačinjen od onih koji su izašli napolje i koji pomaže nekima koji su unutra, da takođe izađu, onda bi ta pomoć morala biti takva da onaj kojem je pomognuto, to ne zna ili nije načisto s tim da li mu je pomognuto u vezi s nekom situacijom ili je on pomogao samom sebi. To bi bilo bitno jer čovjek mora prvenstveno koristiti svoje lične resurse. U drugom slučaju, on bi vikao – “upomoooć”! - kad god bi mu zapelo.

Ovdje se opet trebamo vratiti na pojmove ‘simulacija’ ili ‘kompjuterski programirana realnost’. Jedini način pomoći u simulaciji bi bio neki zahvat na programu izvana, odnosno, na nama kao programirnim likovima. Recimo, Dr Neruda je naveo interesantan koncept da – “nije Anu jedini koji zna ili može da programira”. Šta bi to značilo? Da li neko ko ne pripada “kontrolnom sistemu” može hakirati program ili neke likove u njemu i reprogramirati ih ili im bar odstraniti neke programske blokade u njihovom mentanom sklopu ili im možda režirati neke događaje na osnovu kojih bi ovi mogli nešto spoznati?

Sinhroniciteti

Koincidencije sa značenjem. Nešto se desi kao slučajno u vezi s nečim drugim. Da li bi to, u stvari, moglo biti režirano s ciljem prenosa određene informacije ili dezinformacije? Na primjer, ukoliko neko učestalo viđa određeni brojčani uzorak kao npr. 11;11 ili neki drugi… da li bi poruka mogla biti: “Konjino jedna, vidiš li da si u simulaciji. Nešto izvana ti navodi pažnju na nešto iz tvoje realnosti kad god hoće dok ti misliš da sam biraš čemu ćeš posvetiti svoju pažnju i kada. A kad nešto izvana može da ti manipuliše pažnju ili percepciju, to znači da ona nije nezavisna, što znači da ni ti nisi nezavisan”.

Ko je meni režirao najupečatljiviji sinhronicitet kojeg sam ikad doživjeo i upravo u direktnoj vezi s VI-tematikom? Pominjao sam to već par puta, pa evo opet. Dakle, prije nekih par godina, sjedim negdje u noći na verandi ispred kuće i gledam na laptopu Icke-ov video Saturn matrix gdje on priča na temu kontrole ove realnosti od strane VI (AI), pa navodi da je sova jedan od njenih simbola a onda kaže kako je snimljen i zvuk saturnovih prstenova koji bi takođe mogao da ima veze s kontrolom ove realnosti i onda on pusti taj zvuk, pa nakon par sekundi, odnekud iz mraka dolijeće bijela sova i pokušava da mi sleti na glavu…!?

Šta je poruka?

Da li je poruka možda – “živiš u kompjuterski programiranoj realnosti kao kompjuterski programiran entitet a da nije tako, onda se ovako nešto ne bi moglo režirati”.

Ili me neko/nešto zajebava?!

Ma, jok, nemoguće! To je, naravno, bila čista slučajnost, mada nisam ni znao da ima sova na posjedu na kojem živim tj. toliko “često” ih viđam. A pogotovo bijelih. Iskreno mislim, da je veća vjerovatnoća da čovjek dobije glavnu nagradu na lutriji, nego da doživi tako nešto.

To se moglo odigrati tako, samo – režirano. Simulirano! Ko je simulirao stvar? Ako sam ja ovdje simulant, ko je simulator?

Dobro. Ako je to poruka, šta sad?! I Gurđijev je to davno rekao ali ga nisam uzeo ozbiljno. Pa, dobro, isto su govorili i John Keel, Philip Dick, Barbara Bartholic, James Mahu... ali ih nisam uzeo dovoljno ozbiljno. Pa, i onaj gnostički generalni zakon, koji kontroliše sve I svakoga… ajd, dobro, priznajem, napokon; ali - šta se može poduzeti po tom pitanju? Da li ja sebe mogu deprogramirati? Da li mogu preuzeti kontrolu nad mojim programom? Ili je dovoljno to da “svoje” misli ne uzimam previše ozbiljno, tj. kao svoje? Da li me samo misli pokreću na dejstvovanje? Šta bi to… onda… ovdje… uopšte… bilo - moje? Ako sam ja kao ličnost samo jedan programiran entitet s imenom i prezimenom u ljudskom tijelu, koji je ubačen u programiranu realnost i muva se unaokolo po njoj na programiran način dok ima utisak da nešto odlučuje sam ili da ga se nešto pita, šta ja tu, onda, mogu? Mogu se samo slikat. Uh, jest nam ga neko zavukooo!?

Na kraju, izgleda da jedino što se, teoretski, može poduzeti, to je da se prođe kroz tri faze:

1. Spoznaja da smo iluzorni/simulirani likovi u iluziji/simulaciji
2. Povezivanje s Istinskim
3. Podučavanje drugih

To bi, naravno, važilo kad je individualni izlazak u pitanju.

Druga i za sada dubiozna opcija bi podrazumijevala doček belaja u smislu naglog prodora Istinske svijesti u iluziju, do kojeg bi eventualno dovelo dejstvovanje onih “200” ljudi koji bi se zadesili između drugog i trećeg praga (ili Mujo, ukoliko mu uspije da provali plafon matriksa/iluzije?!).

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: sub dec 21, 2019 12:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
sector57 je napisao/la:
levia je napisao/la:
Sta je to sto cini situaciju da mozes reci da si pobjegao? Kako izgleda ta situacija u kojoj mozes reci, "Prijatelji, uspjeli smo im pobjeci, vise niko ne moze staviti sapu na nas"? Gurdjijev to uporedjuje sa tunelom koji ce nas odesti na slobodnu stranu. Medjutim, kako bi to u ovoj nasoj realnosti izgledalo da se recimo grupa ljudi iz galaksije (nas sajt) uspije osloboditi? Moze li mi to neko opisati?




To je pitanje svih pitanja. Mogu sa sigurnoscu reci da vise zaista nemam pojma, niti znam kako da pristupim vise bilo cemu.

Sve vise tonem uonu skupinu ljudi za koje bi Gurdijef rekao hopeless idiot. Trenutno sam tu i bicu ko zna koliko.

I da cim sam progovorio bilo sto, eto kresnulo me opet.




zoka je napisao/la:
Da bi to saznala moraš dostići nivo svesti u kojoj si u stanju da spoznaš objektivnu realnost.
Dakle, moraš aktivirati suštinu (tako što ličnost dovedeš u pasivno stanje) kako bi mogla nesmetano da se razvije. Tada ćeš svoje biće povezati sa višim cenntrima koji će podići nivo tvoje svesnosti koji može da spozna objektivnu realnost. Tu je neophodan Rad.




Sto bi opet reklo da nam treba jedna osoba koja je to razvila da nam pokaze kako jer bez te osobe nemozemo nista.


Po zakonu trojke trenutno je ličnost aktivna sila, suština je pasivna sila, a sam život je neutralna sila. Sa ovakvim stanjem običan čovek živi do svoje smrti. Međutim, naš zadatak je da radom na sebi izmenimo ovakvo stanje. Svesnim delovanjem moramo učiniti da ličnost postane pasivna sila a suština aktivna. Dakle, Rad treba da postane neutralna sila, jer Rad deluje kao B uticaj i on nam otkriva šta i kako treba delati kako bi suština mogla da se razvija.

Za početak neophodno je samoposmatranje. Posmatramo naše centre kako bi svaki od njih radio isključivo ono za šta je zadužen. Tom prilikom počinjemo otkrivati sve negativnosti koje su se kroz razvoj ličnosti razvile. Cilj je da prestanemo lagati sebe i da oslabimo delovanje odbojnika jer odbojnici sprečavaju učinak savesti tako što pravdaju naše greške.

Ovakav Rad će dovesti naše centre u balans i podići nivo naše svesti. Dizanjem nivoa bića na viši nivo svesnosti sebe, suština se povezuje sa višim centrima što prouzrokuje pamćenje sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: sub dec 21, 2019 1:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
levia je napisao/la:
Mozda si se previse koncentrisao na Gurdjijeva i stekao dojam da to ide ili tako ili nikako. Pa ipak "svi putevi vode ka Rimu", zar ne? Shvati da je ovaj sajt mjesto, gdje mozes pronaci mnogo odgovora (na zalost ne sve), ali i toplu ljudski rijec nekoga, koji prozivljava isto sto i ti. Nemoj ni misliti sta bi sad Gurdjijev rekao o nama, dopusti sebi da dodjes na sajt svaki put kad se u sebi uznemiris i da vidis koliko nas jos ima koji tumaramo. Meni dobar vic popravi raspolozenje...pa se onda uozbiljim i opet krenem iznova iako znam da ne drzim tempo trke kao ozbiljni igraci...idem koliko mogu. :dontknow:
:hello2:


Levia razumijem sto hoces reci, ali nekako mi nije cilj doci na sajt i tuzakati kako ovo kako ono. (Ako me razumijes sto hocu reci). Normalno prije negoli sam se logirao na ovaj sajt sam barem 2-3 godine prvo citao pa tek onda ulogirao. Stanje moje mentalno je takvo da me vise uopce ne moze nista vise raspoloziti i da se neznam vise nasmijati nicemu. Apsolutno nista mi vise nije smijesno. Posto imam neke bolescuge koje me muce neke od njih sada vec 20 godina a neke po par godina, shvacam da mi se sa time i sami razvoj teze odvija, jer pod bolovima sto fizickim sto psihickim nisam u stanju "isfurat" neke stvari skroz.

Ono sto je Ouspensky rekao sto se tice da kad krenes sa ucenjem ovoga puta, da onda tek vrijeme zaista krece i u to sam uvjeren 100% kao i u to da se sve sile urote protiv tebe kada si na putu da te zaustave i vrate nazad u svoju sablonu. U to sam sada siguran ne 100% nego milion posto.

Cak isto tako mislim da sam u ovo sve krenuo nespreman, tj. nisam znao u sto se upustam i vjerojatno ispastam radi toga. Mislim da je i drugim nekim ljudima tako, jer ovakav nacin gledanja svijeta oko sebe i u samom sebi, zahtjeva jako veeeliku patnju i breme je preveliko. A na sve moras ostati sabran i smiren. Sto me ne cudi sto su neki pukli skroz (sto se toga tice mogao bi i ja bez imalo problema). Isto tako mislim da je prije bilo puno lakse, a da su danas okolnosti puno teze za samo ucenje i razvitak. Ima jos vise prepreka nego prije 100 i nes godina.

Cak me u zadnje vrijeme zanima to dali postoji neko mjesto gdje mozes otici u samostan i tamo raditi za njih stvari koje treba, a da nisam povezan sa vanjskim svijetom, tocnije sa apsolutno nicim iz ovoga svijeta.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: sub dec 21, 2019 7:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Ako se neko oslobodi, nece istog momenta nestati odavde. Kad zavrsi ovaj zivot,
nece se vise radjati na ovoj planeti.
To sto je neko rekao da 100-200 oslobodjenih mogu uciniti ovo ili ono,
ne znaci da je to istina.
Na svojoj kozi osjetim koji je ovo pakao... ali ucenja gdje samo par ljudi je nesto
uradilo ili ce uraditi treba oprezno sagledati. Oprezan treba biti i u spajanju
sa necim visim. Moze se dogoditi ta to nesto bude negativni entitet, arkon.

Na putu oslobadjanja, stvari u nama rastu. Raste znanje, ljubav, svjesnost,
mudrost. Ako toga imas vise nego prije godinu, dve, pet...
Znaci da si na dobrom putu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: ned dec 22, 2019 9:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
Cago je napisao/la:
Ako se neko oslobodi, nece istog momenta nestati odavde. Kad zavrsi ovaj zivot,
nece se vise radjati na ovoj planeti.
To sto je neko rekao da 100-200 oslobodjenih mogu uciniti ovo ili ono,
ne znaci da je to istina.
Na svojoj kozi osjetim koji je ovo pakao... ali ucenja gdje samo par ljudi je nesto
uradilo ili ce uraditi treba oprezno sagledati. Oprezan treba biti i u spajanju
sa necim visim. Moze se dogoditi ta to nesto bude negativni entitet, arkon.

Na putu oslobadjanja, stvari u nama rastu. Raste znanje, ljubav, svjesnost,
mudrost. Ako toga imas vise nego prije godinu, dve, pet...
Znaci da si na dobrom putu.


Ovo učenje i nije namenjeno svakom, namenjeno je onima koji su razvili magnetski centar, onima koji su u stanju da razlikuju A od B uticaja i B uticaje primene na sebi kroz praksu Rada.
I ovo učenje se ne bavi životom posle smrti, mada je Uspenski razvio svoju teoriju na tu temu.
200 svesnih, odnosno oslobođenih ljudi dovoljno je, da po Gurđijevu, pokrene svesni život planete u pozitivnom pravcu.

Što se tiče spajanja sa višim centrima tu ne može doći do greške, jer negativne entitete privlači naša ličnost, dok do povezivanja sa višim centrima može doći samo preko naše aktivne suštine.
Dakle, pasivna ličnost nema snagu da privuče negativne entitete jer nema u ponudi određenu energetsku hranu kojom se negativni entiteti hrane.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: ned dec 22, 2019 6:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Negativni entiteti ne uzimaju ljudima samo energiju.
Nekada se ne moze naci logican razlog njihovog djelovanja. Nekada se sa
covjekom igraju kao sa lutkom. Nama nije jasno zasto to rade.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: sri apr 22, 2020 1:08 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Jedna od gnostičkih interpretacija trenutnih zbivanja na terenu


...pri čemu bi ova slika iz teksta – Metafizika obmane, mogla biti od pomoći:


slika


Dakle, ovdje dole, ispod crte, imali bi lažnu realnost/iluziju/matriks, nas kao ličnosti u ljudskim tijelima koje bi takođe bile lažne a takođe i raznorazne događaje koji bi bili realni onoliko koliko i mi, tj. ova realnost. Nešto kao, laži koje su istinite u odnosu na druge laži ali ne i u odnosu na onu objektivnu realnost, iznad one crte.

Prema gnostičkim izvorima, ova realnost je, zajedno s nama, odavno upravljana od strane jednog „neorganskog entiteta“, tj. vještačke inteligencije ili AI. Dakle, one kugle ispod crte koje označavaju intelektualne centre ili naše "pametne glave", bile bi tu stalno pod kontrolom od strane AI. Na osnovu njihove (kontrolisane) percepcije, uključivale bi se i druge dvije kugle, koje bi pratile stvari emocionalnim i motornim reakcijama.

Kako bi se lažna realnost razvijala i napredovala, tako bi i mi, zajedno s njom. Međutim, koliki god tehnološki ili intelektualni stepen razvoja mi tu ostvarili, ostali bi razvedeni od objektivne realnosti.

Takođe, na slici vidimo da ovu iluziju nastanjuju dvije vrste ljude (to bi bila jedna i jedina podjela), oni koji su asocirani s nečim iz objektivne realnosti i oni koji nisu. Međutim, kako obje vrste imaju "pametne glave", ponašaće se manje više slično jer će raspolagati inteligencijom a preko AI, i svim programima koji važe u ovoj realnosti.

Prema istočnoj gnostici, adamični čovjek u stanju u kakvom jeste, može se (teoretski) povezati sa svojim Istinskim bićem i manifestovati Istinsku svijest u ovoj realnosti?! Međutim, tu se takođe tvrdi da ličnost prvo mora „bankrotirati“ jer tek kod bankrota, ona može uvidjeti da njeno razmišljanje i ponašanje slabo pije vode u ovoj realnosti.

Čini se da dolaze vremena koja će biti vrlo povoljna za svako - bankrotiranje, pa tako i za – bankrotiranje ličnosti?!

To bi značilo da će postojati velike šanse da neke od njih, napokon, predaju volan u ruke ljudskog bića, te da se ono tako, napokon, i - manifestuje. (Slikovito predstavljeno u tekstu – Moderna gnostika.) U takvom jednom slučaju, „sile mraka“ ne bi imale nikakvih šansi u ovoj krajnjoj fazi porobljavanja čovječanstva i pretvaranja čovjeka u neku vrstu – kiborga. One imaju sve, osim ljudskog bića. Tako im je, ujedno, onemogućen i pristup Istinskoj svijesti koja je daleko superiornija u odnosu na ovu, vještačku.

Da li je sada vidljivo, iz ovog karantina u kojeg smo dospjeli, da uz pomoć ove svijesti kojom trenutno raspolažemo, nemamo neke velike šanse da se svjesno i efikasno suprostavimo "silama mraka"? Da smo stvarno bili pametni i svjesni, mi se ne bi mogli naći u ovakvoj situaciji.

Antropoidi u ofanzivi. Stavili su nas u karantin. Zatvorili su nas. Tuku EM talasima, zasipaju otrovima, prijete vakcinama i kaznama. Proseravaju se preko zvaničnih i alternativnih medija. Tako, dok, s jedne strane, mahnitanje antropoida/živih mrtvaca doseže kulminaciju, s druge strane, adamični ljudi se sve više povlače.

U reaktivnom modalitetu, oni od nas koji su nešto svjesniji, uspjeli su se snabdjeti na vrijeme s većim količinama hrane i kućnih potrepština a možda i nešto lijekova, pogotovo onih za bitku protiv iluzornog virusa u iluzornoj realnosti. Neki su se čak snabdjeli i s nešto oružja, za zlu netrebalo.

Da li to podrazumijeva - rješenje problema?

...ili - odlaganje patnje, na neko vrijeme?

Mnoge od svjesnijih ličnosti će u ovakvoj jednoj situaciji konstatovati da smo ga definitivno popušili i zauzeti jedan pragmatičan pristup u smislu da trebaju slušati „žive mrtvace“, pardon, "autoritete". Da pruže ruku za vakcinu, „kvantnu-tetovažu“ ili mikročip, tj. da se naguze kome god trebalo, samo da bi se sačuvala njihova (iluzorna) egzistencija. Nešto kao na onom principu: „bolje živjeti kao miš, nego umrijeti kao lav“. Međutim, trebamo biti načisto s tim da miševi moraju imati i mišju sudbinu, tako da se neće imati pravo na žalbu u vezi s tim.

**

Naravno, kad je u pitanju ovo sadašnje mahnitanje zvano „Covid-19“, sasvim bi logično bilo to da će antropodi biti uveliko zastupljeni na strani organizatora a takođe i među onima koji će učestvovati u svim propisanim aktivnostima u sklopu sprovođenja ove agende, unutar one šire agende našeg napretka prema gazdi/AI, što podrazumijeva proces transhumanizacije i dehumanizacije, odnosno, spajanja s tehnologijom/AI.

A, da bi se to odradilo, potrebno je u našim tijelima formirati određeni interfejs. To bi bila jedna mreža nano-botova i nano-vlakana koja bi ulazila u interakciju s našim fiziološkim i misaonim procesima. (Čini se da te kriterijume ispunjavaju nanokristali barijum-stroncijum-titanata (BaSrTiO3), razni drugi nano-botovili, tzv. „pametna prašina“ i morgelonska vlakna, kojima su nas nafilovali preko kemtrejlsa, vakcina itd.)?! Nadalje, da bi se taj interfejs povezao s AI/centralnim kompjuterom, potrebna je i određena telekomunikaciona mreža koja će prenositi podatke između kompjutera i interfejsa u oba pravca. (Čini se da taj kriterijum ispunjava 5G tj. telekomunikaciona tehnologija 5.-te generacije koja bi trebala da radi na frekvencijama između 50 i 60 GHz što su skoro 100 puta jače frekvencije od 4G tehnologije koja se trenutno koristi)?!

Tu se sada javlja problem “kolateralne štete“ jer navodno, stariji ljudi a takođe i oni oslabljenog imuniteta, neće moći da podnesu to „mikrotalasanje“ ili „mikrovaliziranje“ a pošto smo mi jedno „humano“ društvo, ne možemo ih javno pobiti, tek tako. Čak je i živim mrtvacima na pozicijama vlasti i moći jasno, da se to ne može otvoreno odraditi. Zato su izmislili „opasni virus“.

Virus koji bi trebao biti zvanični ubica a ne frekvencije 5-te generacije.


...

nastaviće se...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: čet apr 23, 2020 2:28 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
nastavak:

Kako je to pomenuto u tekstu Metafizika obmane, „živi mrtvaci“ ili antropoidi, nisu obavezno loši ljudi. Bez obzira na to što nisu u stanju nezavisno da razmišljaju i da žive bez autoriteta koje će slijediti, među njima ima i jedan veliki dio dobrih ljudi, međutim, oni od njih koji imaju karakteristike psihopatije su vrlo opasni po čovječanstvo jer oni imaju urođeni nagon da kontrolišu sve i svakoga, tj. šta god mogu i koga god mogu kontrolisati a često i po - svaku cijenu. Pri svemu tome, njih broj žrtava ne interesuje i uvijek će imati opravdanje za svoje aktivnosti. Bez osjećaja savijesti i humanosti, ti entiteti nemaju nikakvih „kočnica“.

U tekstu kojeg sam napisao prije nekih 14 godina, Psihopatija - načini zaštite, koji nema mnogo veze s istočnom gnostikom ali ima s ovom realnošću, naveo sam sljedeće:

Citat:
Prva i najvažnija stvar koja mora biti jasna je ta da normalni ljudi imaju tendenciju da vjeruju kako su svi ljudi u suštini dobri i da je u onima koji se zločudno ponašaju moguće “probuditi onu dobrotu u njima”. To je prva ZABLUDA koje se moramo otarasiti. Psihopatu ne možeš nikad promijeniti u normalnog čovjeka! Isto tako, za opravdavanje ili racionalizaciju njihovih postupaka ne treba trošiti energiju. Kad se to shvati, shvatiće se i to koliko je cijela situacija u kojoj se nalazimo u suštini - tragična. Neki će se možda čak i sažaliti na njih, jer nisu oni krivi što su kao takvi rođeni (ili kasnije doživjeli odredena oštećenja na mozgu koja su dovela do te ‘karakteropatije’).
Istovremeno, u svom normalnom stanju, psihopata djeluje kao PREDATOR!


...nadalje, u ovom tekstu sam rekao sljedeće:

Citat:
Nedavno slušam na TV jednog psihopatu (predatora), serijskog ubicu, koji objašnjava kako mu je pošlo za rukom da izmanipuliše svoje žrtve tako da mu se one ne opiru i ne bježe, prije nego što ih ubije. Kaže da je čuo da kad su Njemci dovodili ljude u logore i govorili im da će ih tu pobiti, među logorašima bi nastajala panika, počeli li bi pružati otpor i bježati. Nakon toga, promijenili su strategiju i počeli im govoriti da će oni biti tu samo neko vrijeme na radu, nakon čega će biti pušteni kući. Tako su im dali nadu i ovi su bili mirni sve do onog momenta kad su bili likvidirani.


Da li sada možemo vidjeti neke paralele s ovim što se nama trenutno dešava? Koliko će trajati ono vrijeme - dok nas ne puste…, odnosno, da li oni stvarno imaju namijeru da nas - ikad puste?!

Psihopate uživaju dok muče normalne ljude i iživljavaju se na njima. Pripadnici tzv. elite ili pedo-satanističog kulta koji upravlja ovom planetom, nisu samo karakteristični po pedofiliji i ritualima žrtvovanja ljudi, koje redovno upražnjavaju, nego i konzumiranju krvi svojih žrtava, bogatom hormonom adrenohromom (eng.: adrenochrom), koji se proizvodi u većim količinama u tijelima onih ljudi koji su izloženi mučenju (djecu pogotovo smatraju “delikatesom” i to im dođe kao neka droga od koje postaju ovisni, pa ne mogu bez toga; upravo zato je trgovina ljudima prilično razvijen biznis u ovoj realnosti.)

A mi bi da držimo glavu u pijesku, da obraćamo pažnju samo na lijepe vijesti, da “pozitivno razmišljamo” i očekujemo lijepu budućnost, bez mrdanja vlastitim dupetom kad su ovakve stvari u pitanju!?

Može, sve… dok… na nas lično ne dođe red.

U ovim vremenima, takođe možemo vidjeti i razvoj tzv. ‘štokholmskog sindroma’ koji se često javlja kod žrtava psihopata, gdje one počinju da podržavaju i vole svoje mučitelje?! (Samo jedan od primjera bi bio - izlazak na prozore svojih ćelija u zadano vrijeme ili čas i pljeskanje onima koji nas kontrolišu, manipulišu i muče.)

Dakle, sada su nas zatvorili i muče nas uz pomoć kojekakvih “mijera za naše dobro”, dok nam istovremeno obećavaju slobodu i blagostanje u – budućnosti (koja ne postoji jer postoji samo - sadašnost). “Normalan” čovjek (ličnost) je otvoren za sve informacije koje bude nadu u njemu za ljepšu budućnost. (Nada je nešto što čovjeka drži pasivnim u sadašnjosti, očekujući da se desi nešto lijepo u - budućnosti – koja ne postoji.) Mnogi su, u međuvremenu, izgubili i posao ili izvore prihoda, usljed svih ovih psiho-patoloških aktivnosti. Javlja se jedna neizvjesnost. Čovjek u takvom stanju postaje prijemčiv za prihvatanje svih onih mijera koje mu manipulator sugeriše, samo da se sve vrati bar na ono staro ako već ne može na nešto bolje. Tako će se morati složiti i sa ograničavanjem svog kretanja, prelaskom na digitalni novac… primanjem vakcina… potpunim nadzorom preko kojekakvih kamera s bio-metričkim prepoznavanjem i prislušnih uređaja, posvuda instaliranih, čak i u sklopu mobilnih telefona, pametnih televizora i strujomjera, kompjutera, mobilnih telefona itd. … a sve s ciljem sigurnosti njegovog dupeta.

Totalni nadzor i kontrola!

Jedan od osnivača SAD, Benđamin Franklin, davno reče:

Citat:
Oni koji se odreknu od svoje slobode u zamijenu za malo, privremene sigurnosti, ne zaslužuju ni slobodu, ni sigurnost.


I tako, u ovo periodu ćemo vjerovatno uživati u naizmjeničnom popuštanju i zatezanju kontrolnih mijera, dok će nas zvanični izvori (dez)informisati kako poštovanjem istih, povećavamo svoje šanse preživljavanja, prilikom napada ovog – “opasnog virusa”. Sada ostaje pitanje – možemo li stvarno doći pameti ili je - kasno?!

I na kraju, David Icke, nas je nedavno napomenuo da je onaj “čarobnjak iz zavjese” sada, napokon, ušao u našu sobu a vrata iza njega su se sama zaključala. Dakle, on nam više nije nevidljiv kao što je nekad bio a natrag ne može…!?

Šta to može da znači…?!

***********************
(Sve ovo bi trebalo biti vidljivo i razumljivo i za one koji nisu pročitali ni “g” od gnostike.)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: čet apr 23, 2020 6:36 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
nastavak:

Ukoliko se sada vratimo na gornju "sliku situacije na terenu", tu bi trebalo biti vidljivo i to da u lažnoj realnosti moramo imati i - lažni dualizam. Tako dolazimo i do tzv. “sila dobra” koje se kao bore protiv “sila zla”, uglavnom – “šireći istinu” i “pozitivne vibracije”.

Tu ćemo primjetiti da one, nekim “slučajem,” rijetko pominju elemente koji su ovdje navedeni i uglavnom se trude da šire “lijepe vijesti” koje treba da nas trankviliziraju ili bude onu nadu u nama, držeći nas u pasivnom modalitetu. Tako se može reći i to, da veći dio tzv. “alternative” - radi za gazdu.

S druge strane, oni koji imaju kakvu-takvu vezu s ljudskom suštinom i uspiju provući neku veću dozu istine (relativne u odnosu na cjelokupnu iluziju), bivaju uveliko cenzurisani, ne samo od strane zvaničnih medija, nego i internet platformi tipa Youtube, Vimeo, Facebook, Instagram, raznih foruma itd. a takođe i napadani, pogotovo ako promovišu “nevirusne teorije” jer navodno, tako ugrožavaju zdravlje i dobrostanje drugih.

Zombijima se, u većini slučajeva, pomoći ne može, međutim, nešto se poduzeti mora jer ćemo u drugom slučaju, otići zajedno s njima u p.m… Čini se da se ubrzano primičemo onoj tački koju je Gurđijev nazivao “raskrsnicom” gdje “sile involucije” prijete da unište čovječanstvo, odnosno, onaj njegov dio koji spada u “sile evolucije” i koji “spava” već jedno duže vrijeme, jednim - “snom koji je opasniji od onog sna, noću u krevetu”?! Ukratko rečeno, ukoliko se SADA ne probudimo – popušili smo ga!

Moravjev je, takođe, u njegovoj knjizi Gnosis III, pomenuo onaj momenat “sudnjeg dana” kada bi moglo doći do razlaza antropoida i adamičnih ljudi:

Citat:
“U prvom volumenu Gnostike, već smo nekoliko puta pomenuli koegzistenciju dvije suštinski različite rase: jednu koja se sastoji od ljudi i drugu, od antropoida. Moramo naglasiti to da s ezoteričke tačke gledišta, ovaj drugi pojam nema podređeno značenje.

(…)

(...)ta dva čovječanstva su slična po izgledu ali nisu slična po suštini. Možemo čak reći i to da je cjela dramatična istorija čovječanstva, od Adamovog pada pa sve do danas, ne isključujući prospekt ovog Novog doba, nadsjenjena koegzistencijom ove dvije ljudske rase, do čijeg će razdvajanja doći tek na Sudnji dan“.

(Izvod iz Gnosis III, B. Mouravieff, Poglavlje XIV)


Ukoliko se opet vratimo na gornju sliku, onda bi se moglo sasvim jasno zaključiti da jedini istinski sudija ovdje može da bude Istinska svijest. Adamični ljudi su ti koji imaju potencijal da ju dosegnu i manifestuju kroz svoje – ljudsko biće.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: čet apr 23, 2020 8:19 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
nastavak:


Šta je to - ljudsko biće?

To nije ova naša ličnost s njenim imenom, prezimenom, nadimkom ili korisničkim imenom...; koja se boji ovoga ili onoga…; zabrinuta prvenstveno za sigurnost vlastitog dupeta... (mada kao "brine i za druge"); programirana da se poistovjećuje s ovom ili onom nacijom, s ovom ili onom religijom ili ideologijom...; koja se klanja ovom ili onom „autoritetu“ (odozgo ili odozdo)…

To nije ono što nam dolazi iz naših „pametnih glava“ (programiranih ovako ili onako).

Kad ga neko ima, ono mu se, nekako, javlja... iznutra… kao jedan… osjećaj ili… unutrašnje znanje, vezano za onaj momenat u kojem čovjek trenutno jeste a ne za neki momenat u prošlosti ili budućnosti (koje objektivno ne postoje). Ono uvijek zna šta da se radi SADA, bez nagona i uz određeno razumijevanje – zašto to treba uraditi; a na našim ličnostima je to da li će ga poslušati ili ne.

Ljudsko biće nema nacionalnost, nema religiju, nema ideologiju a nema ni autoritete... ono je individualno i nezavisno.

Ono je vječno, humano, svjesno i savjesno...

AI/vještačka inteligencija može da utiče na nas kao ličnosti; uostalom, ona to stalno i radi; ali ne može da utiče na naše – ljudsko biće. Isto tako i antropoidi! Bez obzira na svu njihovu inteligenciju i tehnologiju…

ne mogu nam ništa, kao - ljudskim bićima!

[Važno za zapamtiti: osjećaj straha je odličan pokazatelj gdje smo tj. s čim smo poistovjećeni u tom momentu. Ljudsko biće nema straha. Ono je vječno i objektivno postojeće dok ličnost - nije. Zato je ličnost ta koja se boji].

A mi nismo – ličnosti. To je, ujedno i razlog – zašto antropoidi nemaju nikakvih šansi za pobjedu; ne može ono što je lažno pobijediti – ono što je istinsko].

Možemo li mi to uopšte razumjeti?

Ne, možemo ako ga – nemamo ili ako je naša veza s njim slaba ili prekinuta.

***********

Jedan potez!

Kako bi čovjek reagovao kad bi mu neko rekao: “Ej, ništa ne brini, jednim potezom možeš sve riješiti”!

Odgovor: “To je nemoguće”.

“Pa, dobro, vidiš li onu sliku situacije na terenu, tamo gore iznad”?

“Vidim”.

“Dobro, vidiš li da je tamo sve lijepo nacrtano? Znači, ovdje ‘ispod crte’, imamo posla s utvarama jer svi koji se nalaze ispod one crte, to su iluzorni entiteti, znači, - utvare?! To što oni ubjedljivo izgledaju i zvuče, uopšte nema veze s realnošću.”

“Pa, jest, nije da nije ali i mi smo tu?!”

“Pa, mor’ bit’ bidne al’ ne mora da znači”.

“Kako misliš”?

“Pa, zavisi… od toga… s kim ili čim se mi poistovjećujemo. Dok se poistovjećujemo s ovim našim programiranim ličnostima, onda, jesmo tu ali kad pređemo u naše ljudsko biće, onda stvar dobija drugačiji karakter. Znači, jednim potezom možemo riješiti problem. Prelaskom u - naše ljudsko biće”.

“Uhh, jebote, misliš da je to stvarno tako lako”?!

Ne mislim, nego - znam. Mi ne mislimo, nego – znamo! A znaš i ti…



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: čet apr 23, 2020 9:42 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Sadržaj ovih poslednjih nekoliko poruka, pod ovom temom, sada je dostupan u pdf formatu u obliku članka pod naslovom –


Psihologija obmane


..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: ned apr 26, 2020 11:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Ako je bila neka manja zetva, bogami, ovi su se sada dobro nahranili strahom, negativom, ljutnjom.....

A kao sto G. rece moze nabolje, a moze jos gore ili da sve ode u mate....
To jos nitko nemoze znati sto ce biti.

Iznenadili me moji bliznji, poceli mi slat neke linkove i tekstove citaju i zanimaju ih neke druge teme. Sto mi je skroz cudno. Da sam im pricao o nekim stvarima barem onim pocetnim sterali bi me u onu stvar. A sada hoce pricati.....

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: ned apr 26, 2020 1:20 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
sector57 je napisao/la:
Iznenadili me moji bliznji, poceli mi slat neke linkove i tekstove citaju i zanimaju ih neke druge teme. Sto mi je skroz cudno. Da sam im pricao o nekim stvarima barem onim pocetnim sterali bi me u onu stvar. A sada hoce pricati.....


I ja sam primjetio taj "fenomen"!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: pon apr 27, 2020 2:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
galaksija je napisao/la:
sector57 je napisao/la:
Iznenadili me moji bliznji, poceli mi slat neke linkove i tekstove citaju i zanimaju ih neke druge teme. Sto mi je skroz cudno. Da sam im pricao o nekim stvarima barem onim pocetnim sterali bi me u onu stvar. A sada hoce pricati.....


I ja sam primjetio taj "fenomen"!?




Da to nije fenomen kao onih koji prije svoje smrti pocnu vjerovati u Boga i ostalo. Tako i ovo kada dode voda u usi onda su zavjere ok.

Makar kada mi salju te linkove ili ako hoce pricati nista ne odgovaram... sad sam ja izgubio interes za njih..

Mozda ibolje da duze potraje, jer ako krace nitko se nece sjecati nicega.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: uto apr 28, 2020 12:06 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Možda stvar ima veze i s onim što Gurđijev davno reče u smislu da pred velike kataklizme dolazi do “poplave znanja” kojeg je on smatrao “materijalnim”. Jedni izbacuju iz sebe sve što znaju dok drugi to kupe. Nešto kao – mnogi na podsvjesnom nivou osjete da “nešto nije u redu” ili da se bliži neki belaj, pa pokušavaju da skupe što više informacija, dok drugi istresaju iz sebe sve što znaju.

Međutim, informacije nisu – znanje. Ukoliko daš nekome čak i jednu istinitu informaciju, ovaj će to, obično, uzeti na “vjerujem-ne vjerujem” bazi, gdje ni jedno ni drugo ne pije vode u smislu nekih praktičnih rezultata. Tek kad se istinita informacija razumije, pa adekvatnom primjenom daje ponovljive i konzistentne rezultate, onda možemo razgovarati o nekom – znanju.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: uto apr 28, 2020 12:18 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Evo i jedan primjer. Mislim da je u ovom slučaju E. Tolle stvarno saopštio jednu od onih najdubljih istina:



…međutim, “naš” intelekt kao ”matriksna funkcija”, ne može to lako razumjeti, niti primjeniti. Vrlo je teško uz pomoć lažnog razumjeti – Istinito; a onda to pravilno i aplicirati u praksi.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: uto apr 28, 2020 12:59 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Dakle, ovo bi bile glavne postavke onoga o čemu priča E. Tol a takođe i istočna gnostika:

1. Mi se neprestano identifikujemo s “rijekom misli” koja teče kroz našu glavu.

2. Da bi se osvijestili ili probudili, trebamo se spustiti na onaj nivo koji leži ispod te rijeke, u - “unutrašnju tišinu”.

3. To je područje na kome egzistira Istinska svijest ljudskog bića i Svega što jeste. U toj tišini je moguće bivstvovati, a iz nje, takođe, i – dejstvovati. Uvijek u onom sadašnjem trenutku u kojem jesmo i na osnovu onog unutrašnjeg znanja koje nam se javlja iz te tišine. Oni ljudi koji uspiju to ostvariti u ovoj realnosti, smatraju se – istinski budnim.

Istina se može samo približiti ljudima ali im se ne može i dokazati jer se - nešto što je – Istinito, ne može dokazati - nečemu što je - lažno. (Naravno, sve ovo bi, ujedno, podrazumijevalo onaj prelazak naših ličnosti u - ljudsko biće. U suštini, stvar je previše jednostavna, da bi nam bila i - očigledna.)

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: uto apr 28, 2020 3:02 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Stvar se može predstaviti i ovako:

U ovom trenutku, kroz svakog od nas teče jedna rijeka misli, praćena raznoraznim emocijama.
A to nismo mi kao – ljudska bića.

Mi kao ljudska bića nemamo nikakve veze s tim mislima, emocijama i ponašenjem koje prati sve to. To ne pripada nama. Nije naše.

Pa, kome, onda, pripada?

Softveru, koji nam je poznat kao “naša ličnost” a ugrađen je u ova naša fizička tijela. Sada je vrijeme da prevaziđemo taj softver, vratimo se u realnost i počnemo svjesno egzistirati i svjesno se ponašati.

A kako? Gdje to piše?

Pa, piše ovdje, u ovim tekstova iz tzv. “gnostičkog karavana”:

Izlaz iz karantina >Psihologija obmane > Lijepa vijest! > Moderna gnostika >Hologram obmane > Metafizika obmane > Jeb’la Mara bumbara > Prvi izvor > Hiper-dimenzionalni napadi i buđenje ljudskih bića > Važno obavještenje > Slika > Intervju: James Mahu > Talas III > Zatvorski čuvari > Zatvor i sudnji dan > Iz praktične gnostike > Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića >

…međutim, čitanje svega ovoga, možda, više nije ni toliko bitno?! Čovjek se ne može probuditi uz pomoć samog čitanja. Može i bez čitanja, mada mu čitanje ponekad može biti od pomoći. Hoću da kažem, probuditi se mogu i oni koji nisu sve ovo čitali a imaju u sebi – ljudsko biće.

“Ništa ne kontam”?!

“Ne kontaš ti… kao softver, sam po sebi; ali ćeš možda skontati uz pomoć ljudskog bića s kojim si asociran i kojeg si sve do sada ignorisao”.

“Dobro, a ko si to ti”?

“Ljudsko biće”.

“A gdje je tvoj softver”?

“Trenutno, u mom džepu… mada ga ponekad izvadim iz džepa i koristim, po potrebi i onako, kako ja to hoću. Znači, može se i tako”.

“Uhh, jebote, nisam znala… ja sam mislila”...?!

“Nemaš ti više šta mislit, što si mislila, mislila si”.

“Pa, šta onda da radim”?

“Imaš i mogućnost da prestaneš razmišljati i emocionalno se angažovati na osnovu smeća koje ti stalno dolazi u glavu. Imaš i mogućnost da, napokon, pređeš u trenutak u kojem jesi i njegovu tišinu; da tu, što je duže moguće, bivstvuješ i odatle – dejstvuješ, individualno i nezvisno. Imaš i mogućnost da postaneš svjesna sebe, svoje okoline, svih dešavanja oko sebe u trenutku u kojem jesi a takođe da osjetiš i ono “unutrašnje znanje” koje će biti vezano s tim šta treba da se radi u pojedinom trenutku. Pa, sada - do tebe je…”


..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: uto apr 28, 2020 10:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
galaksija je napisao/la:
Možda stvar ima veze i s onim što Gurđijev davno reče u smislu da pred velike kataklizme dolazi do “poplave znanja” kojeg je on smatrao “materijalnim”. Jedni izbacuju iz sebe sve što znaju dok drugi to kupe. Nešto kao – mnogi na podsvjesnom nivou osjete da “nešto nije u redu” ili da se bliži neki belaj, pa pokušavaju da skupe što više informacija, dok drugi istresaju iz sebe sve što znaju.

Međutim, informacije nisu – znanje. Ukoliko daš nekome čak i jednu istinitu informaciju, ovaj će to, obično, uzeti na “vjerujem-ne vjerujem” bazi, gdje ni jedno ni drugo ne pije vode u smislu nekih praktičnih rezultata. Tek kad se istinita informacija razumije, pa adekvatnom primjenom daje ponovljive i konzistentne rezultate, onda možemo razgovarati o nekom – znanju.

..


To je istina, ali je G. isto tako rekao da znanje onda i seli radi sranja koja ce se desiti. Prricao je da na to utjecu planete, jedna planeta se priblizila drugoj. G. je isto tako rekao kad bi bio neki belaj da bi bjezali tamo gdje je mirnije da bi mogao nastaviti sa radom jer u onim oklonostima je to naprosto nemoguce. I to ga je na njegovom putu u vise navrata sputavalo. Samo sto je G. bio iznimno snalazljiv covjek.

Mozda nebi zgorega bilo i da se ljudi sa ovoga foruma nekako udruzimo i znamo gdje je tko i kako se opet negdje sresti!?

Ono sto si pricao da je mozda dobro sto bi ljudi mogli bankrotirati svoju licnost moze ici i u drugom smjeru. Primjerice dosta ljudi ne zeli izgubiti svoju licnost, oni su toliko identificirani sa njome da su u stanju i umrijeti radi nje. Ko sto kaze u Matrix filmu da toliko ovise o sistemu da su spremni za njega umrijeti. Ono sto cujem a i vidim, je to, da se povecalo nasilje u obitelji, alkohol tece u potocima, benzinske pune svakakvih u vpuno vecem postotku svi piju...... Sto mi daje do znanja da se sprema tesko "sranje"....

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: sri apr 29, 2020 6:14 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Citat:
sector57: Pricao je da na to utjecu planete, jedna planeta se priblizila drugoj.

Planete utiču na – ličnosti (pa, tako i na dešavanja), Ai utiče na ličnost, druge ličnosti utiču na – ličnost ali ne utiču na - ljudsko biće.

Citat:
Ono sto si pricao da je mozda dobro sto bi ljudi mogli bankrotirati svoju licnost moze ici i u drugom smjeru. Primjerice dosta ljudi ne zeli izgubiti svoju licnost, oni su toliko identificirani sa njome da su u stanju i umrijeti radi nje. Ko sto kaze u Matrix filmu da toliko ovise o sistemu da su spremni za njega umrijeti.

Opet, ako se vratimo na sliku gore, vidjećemo da postoje i oni koji su “povezani-sa-ništa” iz objektivne realnosti. Dakle, može li se reći da će takvi dominirati među onima koji “ne žele izgubiti ličnost i u stanju su umrijeti radi nje” ili su “spremni da umru za sistem”?! Ličnost im je jedino što imaju a ona je “matriksna funkcija” ili njegov dio.

Citat:
Ono sto cujem a i vidim, je to, da se povecalo nasilje u obitelji, alkohol tece u potocima, benzinske pune svakakvih u vpuno vecem postotku svi piju...... Sto mi daje do znanja da se sprema tesko "sranje"....


I opet, da li će se u ovim kriznim vremenima adamični ljudi/sinovi čovječji i antropoidi/živi mrtvaci/sinovi božji, ponašati isto? Koji će od njih imati tendenciju da pribjegavaju nasilju ili da konzumiraju neumjerene količine alkohola itd.?!

..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1157 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 54, 55, 56, 57, 58  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 86 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz