Sada je: sub apr 27, 2024 11:42 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 254 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: pet aug 28, 2009 2:57 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Ima i OVDJE e-knjiga pod Ošo. Inače to je naša BIBLIOTEKA. Nadam se da su popravljeni skeneri na poslu pa ću nabaciti koju knjigu od Ošoa koja nedostaje u biblioteci. Takođe se na 'netu mogu skinuti Ošoovi govori u mp3 formatu. Svih 400 knjiga, jel'. Tu se vodi neki rat između onih koji smatraju da se Ošo treba učiniti dostupnim svima i Fondacije koju je neko napravio u njegovo ime a koja ima ''prava'' na knjige.Sve u svemu ima dosta prevedenih na sve vrste štokavice, kakvo blago :mrgreen:
Inače sa Ošoa, koji baš nadahnjuje, lako se prelazi na gnostičke učitelje kao sljedeći prirodan korak, barem je kod mene tako.

:hello2:

:read: :love5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: pet okt 23, 2009 8:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Ovo mi se je jako svidjelo:

"Vašim emocijama, osećanjima, mislima - čitavom paletom alatki uma - manipulira spoljašnjost. Sa naučne strane to je sada postalo mnogo jasnije, ali mistici čak i bez naučnih istraživanja već hiljadama godina govore istu stvar - da sve ono što ispunjava vaš um nije vaše; vi ste izvan toga. Jedini problem je što se identifikujete sa tim stvarima.

Neko vas, na primer, uvredi i vi pobesnite. Vi mislite da vi postajete besni, ali naučno govoreći uvreda te osobe funkcioniše kao daljinski upravljač. Osoba koja vas je uvredila upravlja vašim ponašanjem. Vaš bes je u njenim rukama; vi se ponašate kao marioneta. Zvuči skoro neverovatno, ali naučnici danas mogu uz pomoć elektroda da ispituju različite centre mozga. Mistici o tome govore već hiljadama godina, ali naučnici su tek skoro otkrili da u mozgu postoji stotine centara koji potpuno kontrolišu naše ponašanje. Elektroda se može staviti na određeni centar na centar za bes, na primer. Niko vas ne vreda, niko vas ne ponižava, niko vam ništa ne govori; vi sedite u tišini, srećni, a onda neko pritisne dugme na daljinskom i vi pobesnite! Osećaj je veoma čudan, jer nigde ne vidite razlog zbog čega ste pobesneli. Možda ćete ga nekako racionalizovati. Vidite čoveka koji prolazi hodnikom i setite se da vas je uvredio - naći ćete neki razlog za racionalizaciju samo da biste se utešili i ubedili sebe da ne ludite. Sedite u tišini... i iznenada, bez ikakve provokacije, osetite bes? Isti taj daljinski upravljač može vas učiniti srećnima. Sedeći u stolici vi počinjete da se kikoćete, onda pogledate oko sebe - ako vas neko gleda, pomisliće da ste poludeli! Niko ništa nije rekao, ništa se nije dogodilo, niko se nije okliznuo na koru od banane, pa zašto se onda kikoćete? Racionalizovaćete to, pokušaćete da nađete neki racionalni osnov za svoje kikotanje. Najčudnije je što ćete i sledeći put kada se pritisne isto dugme i počnete da se kikoćete ponovo početi da mislite na isti racionalan razlog, na istu stvar koja vas je umirila, na isto objašnjenje - a čak ni ta racionalizacija nije vaša! To skoro da podseća na gramofonsku ploču.

Um je mehanizam. On ne predstavlja vas. On snima stvari iz spoljašnjeg sveta, a zatim reaguje na spoljašnju situaciju u skladu sa tim snimcima. To je jedina razlika između hindu, muhamedanskog, hrišćanskog i jevrejskog sledbenika - različiti gramofonski snimci. Ali unutar njih nalazi se jedno čovečanstvo. Kada pustite gramofonsku ploču... ona može biti na hebrejskom, na sanskritu, može biti na persijskom, ili na arapskom, ali to je jedna ista mašina koja pušta ploče. Mašini nije važno da li pušta ploču na hebrejskom ili sanskritu.
Sve vaše religije, sve političke ideje, svaki kulturni stav nisu ništa drugo do snimci. I u određenim situacijama, određena ploča počne da svira...

U ovome se mistici razlikuju. Oni će se u potpunosti složiti sa savremenim naučnim istraživanjem u vezi sa umom. Ali ono nije u pravu u vezi sa celokupnim živim bićem. Iznad uma postoji svest koja ne potiče spolja, i koja nije samo ideja - i do sada se nije izveo nijedan eksperiment koji bi pronašao centar u mozgu koji je povezan sa svešću.

Suština meditacije je da vam pomogne da postanete svesni šta je to um, i da vam pomogne da se ne identifikujete sa njim. Kada je um besan, vi možete da shvatite da je to samo gramofonska ploča. Kada je um tužan, vi možete da se setite da je to samo gramofonska ploča. Određena situacija pritiska dugme na daljinskom upravljaču i vi osećate tugu, bes, frustraciju, zabrinutost, napetost - sva ova osećanja dolaze spolja, a um na njih reaguje. Ali vi ste posmatrač, nemate nikakvu ulogu. To nije vaša reakcija. Stoga je cela umetnost meditacije da naučite da budete svesni, da budete u pripravnosti.

Kada osećate bes, nemojte ga potiskivati; neka bude tu. Samo ga budite svesni. Posmatrajte ga kao da je neki predmet koji se nalazi izvan vas. Polako presecajte veze identifikacije sa svojim umom. Tada ćete pronaći svoju pravu ličnost, svoje biće, svoju dušu.
Kada otkrijete ovu svest, postaćete prosvetljeni - postajete svetlosno biće. Više se ne nalazite u mraku, i više niste samo marioneta u rukama uma. Vi ste gospodar, ne sluga. Sada um ne može da reaguje automatski, svojevoljno, kao što je to radio ranije. Potrebna mu je vaša dozvola. Ako vas neko uvredi i ne želite da se ljutite, onda nećete postati ljuti. Gautama Buda je govorio svojim učenicima: „Toliko je glupo biti besan da je neshvatljivo da inteligentno biće to može da radi.

Halil Džubran ima jednu veoma lepu priču. Farmeri iz sela su, da bi zaštitili svoje useve, napravili lažnog čoveka, strašilo. To je samo jedan štap pričvršćen za drugi; skoro da liči na krst. Na te štapove su stavili nešto odeće, i možda neki glineni sud namesto glave. To je dovoljno da se ptice i životinje uplaše da neko možda tamo stoji. Odeća i dve ruke čine da misle da ih neko posmatra. Životinjama je to dovoljno; držače se podalje od farme. Džubran je zatim rekao: „Jednom sam se obratio takvom strašilu. 'Ja razumem farmera koji te je napravio - potreban si mu. Mogu da razumem i jadne životinje - nisu baš toliko inteligentne da vide da si lažnjak. Ali po kiši, po suncu, tokom vrelih leta i hladnih zima, ti i dalje stojiš ovde. Zašto?'
A strašilo je odgovorilo: 'Ti ne znaš moju radost. Mene toliko raduje što plašim te životinje da je to vredno stajanja na kiši, na suncu, da je vredno patnje zbog velike vrućine, hladnoće i svega ostalog. Ja plašim na hiljade životinja! Ja znam da sam lažnjak, da u meni nema ničega, ali me to ne zanima. Meni pričinjava radost da plašim druge.'"

Želim da vas pitam sad: Želite li da budete kao ovaj lažni čovek -unutra da nema ničega, da nekoga plašite, nekoga da činite srećnim, nekoga da ponižavate, nekoga da terate da vas poštuje? Da li vi živite samo zbog drugih? Hoćete li ikada pogledati unutra? Ima li nekoga u kući ili ne? Da li vas zanima da pronađete gospodara kuće?

Gospodar je tu - možda spava, ali ga možete probuditi. I kada jednom probudite gospodara u sebi, vaš život će biti ispunjen novim bojama, novom dugom, novim cvećem, novom muzikom, novom igrom. Postaćete živi prvi put."

Osho :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: sri dec 09, 2009 3:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Pozdrav ovoj temi. Prije nekoliko mjeseci sam polako počeo izučavati Oshove knjige, i bojim se da nemam riječi da ih opišem, samo bih zaprljao ta djela.

Čovjek je nevjerovatan, i hvala mu na svemu što nam je ostavio, i nadam se da ćemo svi koji izučavamo njegova djela doći do konačne slobode !

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: sri dec 09, 2009 3:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Nemoj se previše fascinirati s njim! Istina je da je fenomenalan... i meni je. Imao je divne misli o mnogim stvarima, te ostavio vrijedne tekstove, učenja, tehnike itd. Ali to što je radio s ljudima mi se nikako ne sviđa...

Mislim na te komune i masu koja ga je slijedila kao Mesiju - to mi je glupo i jadno - nije mu to trebalo... To mi se ne sviđa kod njega i ne znam zašto je to radio!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: sri dec 09, 2009 5:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Da, upravu si... Pa ne znam, po meni to je njegova stvar.Valjda, iza toga se krije iskrena ljubav prema ljudima, i htio je da sto vise ljudi oslobodi patnje. Ali ljudi su sami krivi, svi dobro znamo da su njegova ucenja i spoznaje fenomenalne za dizanje svijesti, kao i jos nekih prosvjetljenih ljudi, ali isto tako ako imamo dovoljno znanja i svijesti znat cemo da se ne smijemo vezati za takve osobe, te postati slijepi slijedbenici. Cuo sam nesto da su poslije njegove smrti neki umrli od tuge.

Trebali bi uzeti ono najbolje od Osha, kao i iz ostalih izvora i upotpunimo svoje znanje, to je sve...

:mrgreen: :mrgreen:

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: pon dec 14, 2009 6:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Kod nas postoji dosta njegovih prevedenih knjiga, mene zanima kojim redom je najbolje ići ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: pon dec 14, 2009 6:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
Kod nas postoji dosta njegovih prevedenih knjiga, mene zanima kojim redom je najbolje ići ?


Nema ti tu baš nekog reda,radi se samo o određenim temama,a preporuka što se tiče njegovih knjiga je sigurno Knjiga o egu.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: uto dec 15, 2009 7:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Da li neko ima cijelu knjigu o egu?

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: uto dec 15, 2009 11:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Izgleda da u Srbiji nigde nema da se kupi knjiga o egu, a u Hrvatskoj je jako skupa : ( voleo bih da je imam lepo odštampanu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: čet dec 24, 2009 2:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Knjiga o egu je kompilacija raznih tekstova po temama (ego, meditacija, uspjeh, moć, politika, itd.). Po meni nema razloga da baš nju tražiš, nema ništa osobito značajno. Inače jako puno ovih knjiga što nalaziš u knjižnici nisu knjige ni cjeloviti govori nego kompilacije, a prilično sam siguran da Osho nije taj koji ih je kompilirao.

Ako čitaš engleski preporučio bih ti "Seeds of Wisdom" - lako ćeš je naći na internetu i obećavam past ćeš na dupe. Ako ne, možeš zgrabiti bilo što iz knjižnice i čitati. Imaj na umu da se u 99% slučajeva radi o samo zapisanim govorima - i to vrlo velikoj i šarolikoj publici, što znači da je i način izlaganja prilagođen tome, jelte. Zato ćeš naći jako puno ponavljanja, različitih verzija istih priča, kontradiktornosti, pa čak i očitih izmišljotina i laži. Radi svega toga ne uzimaj ga nikad preozbiljno. I čitaj ga jer moćan jest. :)

Oh i još nešto. Nemoj se previše zadržati na Oshu jer postoji noviji tip koji je doživio isto što i Osho ali je živ i možeš mu čak i mail poslati. :) Ime mu je Eckhart Tolle.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: sri dec 30, 2009 1:56 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 30, 2009 1:07 am
Postovi: 3
Danas sam postala korisnik, i šokirana sam navodnom biografijom, gospodo draga,kakav govor mržnje je trebalo da nastupi posle iznesene gomile smeća na račun Oshoa?
Ono o čemu misliš , tome i pripadaš.Na trenutak sam zaista bila uplašena verbalnim čerečenjem nekoga ko nam donosi blagodet i oslobođenje.Na trenutak sam imala utisak kao da se pred mojim očima odigrava raspeće.Ja molim ovim putem nekoga da mi pomogne da ovu moju empatiju suzbijem.Celo telo mi je prodrmano.Osetila sam se celim svojim bićem ugroženo.Usput zahvaljujem se gospodinu koji je započeo temu, odličan način da se pokaže na koji način takve same reči a kamoli misli , koje čitalac na početku ne očekuje(zamka)(fuj),deluju razorno a u ime čega, da nije možda ljubavi?
Da li je reč pročitao i da li zna o čemu priča?
Kako mu pomoći?

_________________
Mudar kao zmija,bezazlen kao jagnje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: sub jan 02, 2010 11:49 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Kako mu pomoći?


Pustiti ga da si sam pomogne. To je i jedini učinkoviti način.

Uvijek ima "pljuvača", bez obzira na kojem forumu bili, o čemu se radi i slično. "Pljuvači" drugih uvijek nauče lekcije na teži način - ali im je to, izgleda, i potrebno - jer ne shvaćaju da zapravo time samo pljuju sebe... odnosno jedan DIO sebe.

Inače, feather, dobrodošla!

:hello2:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: pet jan 08, 2010 6:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 20, 2009 11:48 am
Postovi: 56
Znam da je covek napsao oko trista knjiga al ovo je prehebeno
http://www.youtube.com/watch?v=6D7rWLzloOI

_________________
121 mars p c


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: pet jan 08, 2010 9:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
v121 je napisao/la:
Znam da je covek napsao oko trista knjiga al ovo je prehebeno
http://www.youtube.com/watch?v=6D7rWLzloOI

osho smrtno ozbiljan, a njima smjesno swaki put kada spomene "jebemu"... ](*,)

:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: pet jan 08, 2010 9:19 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Citat:
To gorušičino sjeme je Isus zaista mnogo puta upotrebljavao u svojim parabolama, i to iz više razloga: prvo, to je najmanje sjeme. Bog je nevidljiv, on je ono “manje i od makovog zrna”; i kako sada ukazati na njega? Na samoj ivici vidljivog svijeta nalazi se gorušičino sjeme; nešto manje i od toga, i nećete biti u stanju shvatiti, jer sve što je manje od tog sjemena jednostavno nije dostupno fizičkim očima. Gorušičino sjeme je sama ivica, ono najmanje u svijetu pojavnosti i vidljivih stvari. Ako se ode i preko njega, ulazimo u onaj suptilni svijet, u svijet koji je manji od najmanjeg. To sjeme je stvarno na samoj granici.

A ono ne samo da je najmanje, već ga odlikuje i jedan stvarno tajanstveni kvalitet: kada isklija, pretvori se u najveće drvo na svijetu. Dakle, sav paradoks je u tome: sjeme je najmanje a drvo najvece. Bog je nevidljiv, dok je Univerzum najvidljiviji. Univerzum je drvo, a sjeme je Bog. Ono što je neispoljeno zove se Bog. Ono što je ispoljeno je Univerzum.

Ako slomiš sjeme, unutar njega nećeš naci nikakvo drvo. Možeš analizirati sjeme danima i noćima, ali nikakvo skriveno drvo nećeš vidjeti u njemu. Na kraju možeš reci kako drveta jednostavno nema i kako su ljudi jednostavno idioti - oni pricaju o nekom nevjerojatno velikom drvetu koje se skriva u atomu sjemena. A eto, nicega nema.

To je ono što su analitičari od uvijek radili. Ti im kažeš da je cvijet predivan, a oni ga uberu, odnesu u laboratoriju i pokušavaju da seciranjem pronađu ljepotu, koju si spomenuo. Oni ce tim svojim poslom nabasati na kemijske sastojke, i sve ce dijelove cvijeta pažljivo rasporediti u apotekarske bočice - ali bočica, spremljena za onaj sastojak koji se zove “ljepota”, biće prazna. No, ništa zato. Analiticari će izaći iz svojih laboratorija i uzviknuti: “Mora da ste imali velike iluzije i da ste sanjali nestvarne snove - ljepote nema i točka. Cvijet smo analizirali ćeliju po ćeliju. Ništa nije ostalo po strani, ali ljepota u cvijetu nije”.

Postoje stvari koje se vide samo u vlastitoj ucelovljenosti; njih ne možeš raščlaniti. One su veće od djelića koji ih čine, i to je problem za sve one koji traže istinu. Istina je veća od dijelova koji je ucjelovljuju. Ona nije samo zbir svih djelica, vec i nešto mnogo više od toga.

Melodija nije samo zbir svih nota i zvukova; ne, ona je nešto mnogo, mnogo više. Kada se sve note spoje, stvara se harmonija, i dolazi do veličanstvenosti koju nismo mogli naći na papiru. Ja vam sve ovo govorim, i sada vi možete secirati moje riječi. Sve pojedine riječi naći ćete u rječniku, ali mene nećete tamo iskopati. Na kraju možete reci: “Sve su rijeci ovdje na papiru - zašto se zamlaćivati s onim što ne postoji van rječnika?”


Osho-Nebesko sjeme

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: pet jan 08, 2010 9:36 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Citat:
Jednom se dogodilo: Mark Twain je otišao da sluša svog prijatelja koji je bio svećenik, i taj je čovjek pozivao Twaina već nekoliko dana. Bio je pravi govornik, pjesnički nadahnut, i svi su ga veoma poštovali. Kada god bi držao propovijed, crkva je bila ispunjena do posljednjeg mjesta; ali, Mark Twain nijednom nije došao. Naposljetku, kada ga je prijatelj najljepše zamolio, ovaj je pristao. Govornik se spremao cijeli tjedan - jer njegov je prijatelj ipak pristao doci, pa se stvarno trudio iz sve snage, da iz sebe izvuče ono najljepše. U nedjelju, Mark Twain je sjeo u prvi red, baš ispred svog prijatelja – svećenika, koji je toga dana iznio svoju ubjedljivo najbolju propovijed. Unio je svu svoju energiju u riječi, sve je bilo puno muzike i pjesme; bila je to simfonija, ljepota, radost postojanja.

No kako je vrijeme odmicalo, sveceniku je bilo sve neprijatnije jer Mark Twain je sjedio ispred njega kao da je mrtav, ili potpuno gluh. Čak ni sjenka nekog sitnog odobravanja ili podrške nije prelazila preko njegovog lica. Ljudi su svećeniku bespoštedno pljeskali, bili su van sebe od srece, a usred svega toga sjedio je Twain, bez ikakvog dokaza da je bilo čim dotaknut - kako negativno tako i pozitivno. Bio je, prosto-- naprosto, ravnodušan iz sve snage. Ostao je ravnodušan - a ravnodušnost je beživotnija čak i od negativnog stava. Kada ste protiv, barem imate neki stav; kada ste protiv nečega, time pokazujete da vas je “to nešto” dodirnulo. Ali, kada ste ravnodušni, tim stanjem govorite da je “to” apsolutno beskorisno, besmisleno, ništavno. Ravnodušnost saopćava da je situacija takva da nije vrijedna čak ni protivljenja.

I poslije nekog vremena, propovijed je privedena kraju, a Twain i njegov prijatelj ulazili su u kola.
Svecenik nije progovarao ni riječi, no kada je Mark Twain, nakon vožnje, krenuo da izađe iz automobila, svećenik mu se obratio: “Ništa nisi rekao o mojoj propovjedi”.

“Ah”, odmahnu rukom Twain. “To nije ništa novo. Ja imam kod kuće knjigu iz koje si uzeo sve što si ispropovijedao. Citava je stvar pozajmljena - mene ne možeš prevariti. One budale iz crkve još možeš prijeći, ali mene ne. Ja sam načitan covjek i, nekim čudom, baš sam prošle noći citao knjigu iz koje si uzeo tu “svoju” propovijed”.

Svecenik je to sve slušao kao gromom ošinut. “O kakvoj kradi i pozajmici govoriš? Sve riječi su izašle iz mene! Jednostavno nije moguce to što mi kažeš!”

“Sve je tamo”, nastavio je Twain u istom tonu, “od riječi do riječi. Sutra cu ti poslati knjigu, ako baš
hoceš”. I zaista, sutradan mu je poslao veliki rječnik, a primopredaju je zaključio rijecima: “U ovoj knjizi naći ceš sve što si rekao”.

To je um analiticara. On pjesništvo ubija u trenutku, iz nehata. On kaže da je sve samo sklop rijeci, I ništa više. Analiticar ne može da vidi izmedu njih, ne može da cita izmedu redova - a ljepota poezije je baš u tom međuprostoru. Ljepota je tu, i Bog, i sve što je važno - sve se to nalazi između riječi, između redova.


Osho-Nebesko sjeme

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: sub jan 09, 2010 11:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
sjećam se šoka kada sam prije petnaestak godina uzeo u ruke njegovu "Vrhovnu alkemiju"
nitko mi nikada prije Osha tako jasno nije izrekao sve što me je zanimalo

sjećam se neprospavane noći, jer se nisam mogao odvojiti od knjige!

"Put bijelih oblaka" je knjiga koja me je oslobodila većine mojih strahova i otvorila za ljubav!

Osho je moj Prvi Majstor,

a prva se ljubav ne zaboravlja!!!

:love3: :love3: :love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: pon jan 11, 2010 10:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
odličan dokumentarac!



:love3: :love3: :love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: pon jan 11, 2010 10:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
i jedan još bolji! :D



:love3: :love3: :love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osho
PostPostano: pon jan 11, 2010 10:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
za ovo nemam riječi.....
Buda koji se smije!



:love3: :love3: :love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 254 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 41 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz