Sada je: sub apr 27, 2024 8:48 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zasto uopste postojimo?
PostPostano: pet jul 11, 2008 12:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon dec 17, 2007 10:55 pm
Postovi: 73
A zasto uopste svi mi postojimo?Pa mi smo samo masine neceg veceg a taj veci se hrani igrom koju je stvorio i tako se sve vrti u veliki krug.U svemu ima neki balans dobra i zla i po tome igra i ide.
Evo jednog dokaza da smo samo instikt nekog veceg.Sve sto radimo radimo za licnu korist ljubav (licno zadovoljavanje),molimo se nekom vecem jer imamo neko strahopostovjanje a to je ako mu se ne molimo i ne postujemo ga moze nesto ruzno da se desi opet neka korist.Zar nije jedino resenje da se sve unisti zauvek i da nista ne postoji ako je to moguce savrsen balans ravan nuli.Taj neko ko nas je stvorio dao nam je jednake sanse da budemo jaki kao i on tako nas je zakljucao u jedan krug jer ko god ikad dodje na njegovo mesto radice isto kao i on to znaci da smo svi jedno ali why :mrgreen:

_________________
ako laze koza ne laze rog


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zasto uopste postojimo?
PostPostano: pet jul 11, 2008 12:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
pavlovic je napisao/la:
A zasto uopste svi mi postojimo?Pa mi smo samo masine neceg veceg a taj veci se hrani igrom koju je stvorio i tako se sve vrti u veliki krug.U svemu ima neki balans dobra i zla i po tome igra i ide.
Evo jednog dokaza da smo samo instikt nekog veceg.Sve sto radimo radimo za licnu korist ljubav (licno zadovoljavanje),molimo se nekom vecem jer imamo neko strahopostovjanje a to je ako mu se ne molimo i ne postujemo ga moze nesto ruzno da se desi opet neka korist.Zar nije jedino resenje da se sve unisti zauvek i da nista ne postoji ako je to moguce savrsen balans ravan nuli.Taj neko ko nas je stvorio dao nam je jednake sanse da budemo jaki kao i on tako nas je zakljucao u jedan krug jer ko god ikad dodje na njegovo mesto radice isto kao i on to znaci da smo svi jedno ali why :mrgreen:

Mislim da nitko od nas koji živimo na Zemlji nije ovdje protiv svoje volje, tj. prije nego što smo se rodili u ovim tijelima znali smo u što se upuštamo i gdje idemo. Vjerujem da nas nitko nije prisilio na život na Zemlji nego smo došli ovdje da iskusimo kako je živjeti nesvjestan svoje prave prirode, tj. da smo multidimenzionalna bića, da smo uvijek povezani sa izvorom i sl. Sami smo odabrali da živimo u neznanju. Planet Zemlja bi mogla biti nekakva pokusna ploha gdje se obavlja eksperiment na ljudskoj civilizaciji u kojem se namjerava utvrditi koliko daleko možemo ići a da nismo svjesni svoje prave prirode i svega što nas sačinjava. Naravno taj se eksperiment odvija uz našu suglasnost, na nekakvoj nadsvjesnoj razini.
Kako se zadnjih godina otkriva sve više sakrivenih znanja o nama i svemu što nas okružuje može se zaključiti da se taj eksperiment bliži kraju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 11, 2008 1:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon dec 17, 2007 10:55 pm
Postovi: 73
Hm od kud znas da nije niko protiv svoje volje ovde. Da mi smo to hteli ali pod kakvim smo uticajem bili dok smo tu odluku donosili ali pogledaj sa vece tacke i zapitaj se zasto uopste to sve tako ide i zasto se svi igraju po igri stvaraoca dal si razmisljo da je i on beznacajan kao i sve u isto vreme hrani sam sebe nasim zabludama odnosno zabludama koje je u nas ugradio ...Evo i da se slozimo svi smo ovde jer smo mi to hteli ali zasto to tako mora da ide ja mislim da i kad dodjemo u 7d da ce mo opet biti u zabludi jer ces biti najveci nivo u igri koja je ogradjena ...

_________________
ako laze koza ne laze rog


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 11, 2008 1:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon dec 17, 2007 10:55 pm
Postovi: 73
Mislim da odgovor nije na mestu ja pitam u globalu "zasto" pa to obuhvata celu igru i to da je experiment i sve sto mozes da zamislis i vise od toga...

_________________
ako laze koza ne laze rog


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 11, 2008 2:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Lepo receno MOONLIGHT.

Citat:
Zar nije jedino resenje da se sve unisti zauvek i da nista ne postoji ako je to moguce savrsen balans ravan nuli.


Pa, po meni, destruktivno "rešenje da se sve uništi zauvek i da ništa ne postoji", ne predstavlja balans ravan nuli nego zapravo "ne-bitak", ili možda da kažem "minus", kome nedostaje "plus" da bi bio balans/nula. U krajnjem slučaju, sama suština pojma "balans" nije dvosmislena i jasno isključuje prisutnost samo jedne 'krajnosti'.

Druga stvar je zašto nekome "ne-bitak" izgleda kao "balans", ali to je već dobar motiv za neku "samoanalizu".

Citat:
i zapitaj se zasto uopste to sve tako ide i zasto se svi igraju po igri stvaraoca dal si razmisljo da je i on beznacajan kao i sve u isto vreme hrani sam sebe nasim zabludama odnosno zabludama koje je u nas ugradio ...


Pa, čini mi se da taj "stvaraoc" koji je u nas ugradio zablude i koji se hrani na njima u stvari i nije "pravi" stvaraoc i nema veze sa 7D. Sa druge strane, čini mi se da ti celu priču posmatraš previše iz ugla monoteističkog viđenja "stvaraoca" koji inače nema veze sa realnošću i najverovatnije predstavlja jednu od tih zabluda "lažnog stvaraoca".

Citat:
Mislim da odgovor nije na mestu ja pitam u globalu "zasto" pa to obuhvata celu igru i to da je experiment i sve sto mozes da zamislis i vise od toga...


Slažem se, to obuhvata puno toga, a dosta je i rečeno na forumu, samo teba sve pročitati, razmisliti i povezati.

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=20
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=39
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=815
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=731
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=109
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=23
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1478
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=419
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=235
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=4
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1010
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=667


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 11, 2008 2:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon dec 17, 2007 10:55 pm
Postovi: 73
Naravno da je nas stvaralac takodj jedna figura glavnog.Ako se sve unisti ako je to moguce to je balans tu nista ne preovladava drugo je sto je u nasem instiktu da razmisljamo da zlo nije ok a da je dobro ok. Oboje je savrseno ispavno ...

_________________
ako laze koza ne laze rog


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 11, 2008 2:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon dec 17, 2007 10:55 pm
Postovi: 73
Po cemu ti zakljucujes da je to minus to je gledajuci iz naseg ugla a ne iz krajnje tacke koju mozes da zamislis.Ali opet se postavlja pitanje sta je to nista ...

_________________
ako laze koza ne laze rog


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 11, 2008 2:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Naravno da je nas stvaralac takodj jedna figura glavnog.Ako se sve unisti ako je to moguce to je balans tu nista ne preovladava drugo je sto je u nasem instiktu da razmisljamo da zlo nije ok a da je dobro ok. Oboje je savrseno ispavno ...

Citat:
Po cemu ti zakljucujes da je to minus to je gledajuci iz naseg ugla a ne iz krajnje tacke koju mozes da zamislis.Ali opet se postavlja pitanje sta je to nista ...


Mislim da ne bih mogao u par rečenica da objasnim zašto tako "zaključujem", a u krajnjem slučaju, to je samo moj subjektivni doživljaj.

Predlažem da pročitaš linkove koje sam već stavio. Isto tako preporučio bih razmišljanje o konceptu denziteta kao i OPD/OPS konceptu.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 11, 2008 2:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Evo probacu i ja da odgovorim, ne pokusavam da budem duhovit i shvatanje smisla mog odgovora na ovo staro filozofsko pitanje po mom misljenju zavisi samo od osobe do osobe pa . . .

Citat:
Zasto uopste postojimo?


Zasto da ne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zasto uopste postojimo?
PostPostano: pet jul 11, 2008 3:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
pavlovic je napisao/la:
A zasto uopste svi mi postojimo?Pa mi smo samo masine neceg veceg a taj veci se hrani igrom koju je stvorio i tako se sve vrti u veliki krug.U svemu ima neki balans dobra i zla i po tome igra i ide.
Evo jednog dokaza da smo samo instikt nekog veceg.Sve sto radimo radimo za licnu korist ljubav (licno zadovoljavanje),molimo se nekom vecem jer imamo neko strahopostovjanje a to je ako mu se ne molimo i ne postujemo ga moze nesto ruzno da se desi opet neka korist.Zar nije jedino resenje da se sve unisti zauvek i da nista ne postoji ako je to moguce savrsen balans ravan nuli.Taj neko ko nas je stvorio dao nam je jednake sanse da budemo jaki kao i on tako nas je zakljucao u jedan krug jer ko god ikad dodje na njegovo mesto radice isto kao i on to znaci da smo svi jedno ali why :mrgreen:

pavlovic je napisao/la:
Hm od kud znas da nije niko protiv svoje volje ovde. Da mi smo to hteli ali pod kakvim smo uticajem bili dok smo tu odluku donosili ali pogledaj sa vece tacke i zapitaj se zasto uopste to sve tako ide i zasto se svi igraju po igri stvaraoca dal si razmisljo da je i on beznacajan kao i sve u isto vreme hrani sam sebe nasim zabludama odnosno zabludama koje je u nas ugradio ...Evo i da se slozimo svi smo ovde jer smo mi to hteli ali zasto to tako mora da ide ja mislim da i kad dodjemo u 7d da ce mo opet biti u zabludi jer ces biti najveci nivo u igri koja je ogradjena ...

Pishesh kao da Igru nisi shvatio :?:
ili si konachno shvatio da i pored najboljih zelja ipak Ti nisi Centar Univerzuma :?:
i to te toliko lupilo da si zaboravio da vidish da jedan sicushan deo Centra Univerzuma vec postoji U Tebi i da samo treba da se setish i da ga spojish sa ostalim delovima
Tako se igra Igra \:D/

Frustracija te toliko zaslepela da bi Ti da sve unishtish,da nema Igre,a ne shvatash da Igra i postoji zbog Tebe,da bi je Ti od-igrao

kao ona deca koja su neku igru uvek igrala sa bliznjima gde im je bilo popushtano da pobede,i onda odu u vrtic i tamo u objektivnim uslovima i izgube,a nisu nauchila da gube,nemaju takva iskustva i nauchene reakcije,i onda u takvim situacijama dobiju napad besa i rasture igru,razbacaju kockice,"ne moze niko da igra Igru ako Ja ne pobedjujem :evil: "
/
chini mi se da neke stvari u vezi "+" i "-",balansa,objektivne realnosti,denziteta itd.nisi bash shvatio
Aragorn ti je vec napomenuo da je o tome dosta recheno ovde na forumu i dao ti je ooooodlichan izbor linkova :thumbup:
prochitaj,bice ti lakshe :)

i da,niko ovde nije protiv svoje volje 8)
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 11, 2008 3:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon dec 17, 2007 10:55 pm
Postovi: 73
"Pishesh kao da Igru nisi shvatio Question
ili si konachno shvatio da i pored najboljih zelja ipak Ti nisi Centar Univerzuma Question
i to te toliko lupilo da si zaboravio da vidish da jedan sicushan deo Centra Univerzuma vec postoji U Tebi i da samo treba da se setish i da ga spojish sa ostalim delovima
Tako se igra Igra Dancing

Frustracija te toliko zaslepela da bi Ti da sve unishtish,da nema Igre,a ne shvatash da Igra i postoji zbog Tebe,da bi je Ti od-igrao"



Pa to nema veze sa mojim pitanjem uostalom svi se igramo ti i ja smmo naravno sastavni dio univerzuma kao i samog boga ali ja ne mislim na to i sigurno nisam ni u kakvoj zabludi nego ne vidim svrhu???

_________________
ako laze koza ne laze rog


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 11, 2008 6:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Citat:
Zasto uopste postojimo?


Zasto da ne.


Dobar odgovor :mrgreen:

Sad sam se sjetio jednog dobrog djela Kybaliona, ev' citata;

Citat:
Hermes Trismegistus, when asked this question by his advanced students, answered them by pressing his lips tightly together and saying not a word, indicating that there was no answer. But, then again, he may have intended to apply the axiom of his philosophy, that: "The lips of Wisdom are closed, except to the ears of Understanding," believing that even his advanced students did not possess the Understanding which entitled them to the teaching.


:love3:

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 11, 2008 6:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 14, 2006 9:33 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Mislim da je takva pitanja besmisleno postavljati na forumu.

Kao šta je besmisleno da čitaš odgovore ljudi koji o tome ne znaju ništa bitnije više od tebe. Također ni čitanjem raznih topica o ovom ili onom mišljenju nećeš doći bliže odgovoru pa čak i ako su topici o Rusu rođenom prije 150 godina. Ne bih te htjela obeshrabriti ali nitko se do sad nije prosvijetlio preko interneta.

_________________
Onaj tko je nešto naučio, ali to ne provodi u život, nalik je čovjeku koji je upalio lampu, a zatim pokrio svoje oči.
(Nagarjuna)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 11, 2008 9:02 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Zasto uopste postojimo?


To je jedna od lekcija koju valja naučiti...

Vjerojatno učenje lekcija.

Iskusiti sve moguće i nemoguće doživljaje i iskustva iz svih mogućih i nemogućih perspektiva. Znati kako je kad jedeš nekog i kako je to kad netko tebe jede... kako je kad ti guziš nekog i kako je to kad netko guzi tebe... kakav je osjećaj kad netko pomaže tebi i kako se osjećaš kad ti drugima pomažeš... kako je kad se tobom manipulira i kako je kad ti manipuliraš drugima... itd... neograničeno mnogo mogućnosti i kuteva percepcije nekog fragmenta cjelokupne svijesti, Jednog, Svega, Boga, 7. denziteta svijesti, ili kako god nazvali cjelokupno Sve.

A postojimo uvijek u više nivoa, pa ponekad imamo i interakcije sami sa sobom, ali iz drugih realitata i denziteta... no, naučit ćemo to baš kad za to bude i pogodan trenutak, tj. kad je netko spreman to naučiti.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 11, 2008 9:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Mislim da je netko imao vrlo čudan smisao za humor kad je mene "poslao" na ovaj svijet :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 11, 2008 10:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Ja imam nekako feel da sam se ovdje došo malo odmarat i zajebavat. ;-) I tako uz put proucavat ljude i svijet oko sebe. A istovremeno živjet u sovojem svijetu i skužit kaj ja (jel ovo fizicko tijelo / mozak) mogu. Nekad zbilja imam feel da da sam dosego granice vlastiutog uma i da ne mogu dokucit ništa baš novoga. Ali onda se dogode neki pomaci i s vremena na vrijeme skužim neke nove stvari.

Pitanje je di je limit mojem umu, vašem umu? . Koja je granica? Da li možemo nadići te neke osnovne limitacije ? Samim time što limite ne želimo prihvatiti... i ne dopustiti da nas sputavaju.

Ma divnost ovog svijeta je nevjerojatna. Toliko jebenih razlika. A možda smo si ga mi naprosto ostavili, ostavili sve ovo ovdje da bi se prisjetili od kuda dolazimo. ;-) Provodimo eksperiment sa sebi samima. Iskušavamo jedni druge. Možda u želji da vidimo dal cemo se skužit ili tako nešto...

Mushrooms are great!

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 31, 2008 11:30 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jul 30, 2008 1:05 am
Postovi: 2
Hm sto se svi mucite da odgovorite na postavljeno pitanje....ja mislim da odgovor na ovo pitanje ne zna niko..od 1D do 7D...

_________________
Why am I fighting to live, if I'm just living to fight?
Why am I trying to see when there ain't nothin in sight?
Why am I trying to give when no one gives me a try?
Why am I dying to live, if I'm just living to die?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 03, 2008 5:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 27, 2005 11:53 pm
Postovi: 99
Lokacija: nemam pojma gdje sam
Ja želim odavde! Ovdje je sve tako sumorno, surovo i za mene prijeteće. Nešto sam gadno "zasrao" u bivšem životu/ima kad moram gledati ljudsku moralnu bijedu bez nikakvih utjecaja jer sam običan mali čovjek, nevidljiv za ostale, a za druge čudak.

A možda je to što svakome nastojim pomoći, to što na svome poslu pokušavam dati sve od sebe i biti ljudskiji, možda je to ono što trebam ostvariti.

Ili sam obično nezahvalno ljudsko biće zarobljeno u OPS ljušturi bez obzira na sve gore navedeno i ne prepoznajem sebe i cilj koji sam si jednom zadao na višoj razini.

Teško je živjeti u ovim vremenima, teško je pronaći "sebe".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 03, 2008 5:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Gdje god da jesi, svugdje bi ti bilo isto. Moraš radost pronaći u sebi samome i bit će ti dobro.

Život je smisao za humor.

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 20, 2008 2:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon dec 17, 2007 10:55 pm
Postovi: 73
"Gdje god da jesi, svugdje bi ti bilo isto. Moraš radost pronaći u sebi samome i bit će ti dobro"






Upravo govorim nesto anti tvom govoru radost je instikt kao i mrznja to je isto samo sto se trenutno nalazimo u necem gde je radost kao dobro a mrznja kao lose nemoj da posmatrasstvari iz naseg glupog 3d ugla odgovor na ovo pitanje je nemoguce dati samo gledam da kazem lupetanja od odgovora i smijem se ..

_________________
ako laze koza ne laze rog


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 75 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz