Sada je: pet mar 29, 2024 12:54 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1352 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: ned feb 03, 2013 2:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
MOONLIGHT je napisao/la:
dorokusai je napisao/la:
Inspirisan sam fantazijom sanjanja u budnom stanju.
Uđem u BUS gradskog saobraćaja i dok normalno putujem, primoram se da sanjam izlaz iz tela i kretanje po BUS-u u drugoj stvarnosti tog istog Busa i ljude u njemu. Nije lako ali je zanimljivo.
Ovaj efekat sanjanja zove se bočno pomeranje skupne tačke (ako se ne varam).
Pored kretanja desilo mi se da neku osobu iz Busa prenesem sa sobom u neku zatvorenu prostoriju.
Izađem i van Busa i hodam po staklu ili iznad busa ili sačekam BUS na sledećoj stanici pa uđem.
Teško je sanjajućim sebe gledati u oči jer se vrlo vrlo brzo stope.

U principu ovo sanjanje nije dobro jer spada u fantaziranje ali sa druge strane jača se prodor u ono što je nemoguće. Npr. nekada nisam mogao da se okrenem oko svoje ose, sada sa lakoćom.

Šta mislite o ovakvom sanjanju (slobodno, pa neću se naljutim)?

Ovo me je podsjetilo na jedno moje iskustvo koje sam doživio također u busu, no ne znam kako bi taj događaj klasificirao. Bila je večer, u busu malo ljudi, i većim dijelom smo išli van gradova i naselja, tako da je vani bio mrkli mrak. U takvoj atmosferi mi se spavalo pa sam na trenutak sklopio oči. Odmah nakon što sam to napravio, vidio sam, ne znam ni sam kako, kako se vozim u tom istom busu, i kako neka dvojica ispred mene sjede i pričaju. Kad sam otvorio oči, ispred mene nije bilo nikoga, kao i prije svega toga. Nakon nekoliko minuta sam opet sklopio oči, i odmah nakon toga sam vidio situaciju kako se vozim u tom busu, a kroz prozor gledam neki grad, sjećam se izloga, bila je večer. Odmah nakon toga sam opet otovrio oči, i naravno, vani je bio mrkli mrak, jer smo prolazili kroz pusti dio.


svesno sanjanje, mozda ti je samo cudno jer si tako brzo usao u sve to...
Bio si opusten i to je to, znam po svom primeru, meni se u takvim situacijama obicno desava da vidim dim po sobi jer pusim cigare ali nije onako kao slika vec je sve prostorno, kao da je u prostoru...

SIguran sam da si u tom trenutku bio potpuno u tom prizoru i da nisi osecao telo tamo gde je bilo...

kad ostavim cigare javicu dal je iskustvo sa svesnim sanjanjem bolje stoji a cini mi se da ce bas tako i biti, jer kad nisam pusio mesec dana imao sam najcistiji pogled u tom stanju kako opisujes, izgleda da cigare prave neki lepak za svest


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: sri feb 06, 2013 2:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Čudni snovi sinoc. Zapravo 2 noci zaredom jako cudni sa puno nepznatih ljudi.

Prvi san je isao ovako:

Prva scena ja i moje 3 prijateljice na moru suncamo se na stijeni. Za to mjesto kruzi prica da se pojavljuje nekakva previsoka djevojka. Jedna moja prijateljica ulazi u more, pratim je pogledom, iznenada iz mora izbija ogroman vodopad...na vrhu vodopada pojavljuje se djevojka jako zgodna i jako visoka oko 10 metara u kupacem. Starh nas je ali ne bjezimo. Druga scena: ja sam u svojoj rodnoj kuci. Iznajmila sam je (jer je prazna a ima mnogo prostora) na jedno vece grupi od desetak djecaka i djevojcica izmedju 14 i 18god. Radi feste. I da ne prave nikakav problem. Pristali su. Iznenada navece neko vristi iz susjedne sobe. Idem tamo da vidim o cemu se radi. Ona visoka djevojka sto se pojavljuje na moru pocela se pojavjivati i u mom rodnom gradu i rodnoj kuci neko je vidio u sobi gdje je umrla moja mama, na moje pitanje sta je radila tu neko je rekao moli se i sjece svijece u toj sobi, to me prestrasilo....a onda sam otkrila da se u mojoj kuci nalazi masa nepozvanih mladica i djevojaka koji se ludo provode, pijani i prave probleme i ja sva razocarana na dogovor izmedju mene i grupe koja je trebala sama slaviti svadjam se i pitam ih "pa zasto?"......sljedeca scena....ja se udajem za nekog lika koji je jako bogat. Ono taj me negdje vidio i ponuio mi brak (ha ha!) i ja njega ne znam , ne znam nista o njemu ni kako izgleda ali sam pristala....i sad kao u oim starim domacim filmovima, ja dolazim tj. mene dovode njemu u kucu, ja u nekoj raskosnoj haljini, sluge oko nas, on kao zivi u dvorcu....
Treca scena: ja dolazim u stan keke porodice. Zena je plava i kaze da se zove Vesna ali je to rekla na taj nacin kao da meni smeta njeno ime.Nasmijala sam se i rekla pa meni to ne smeta. Ona kao cisti ljude od negativne energije. Zivi s muzem i 3 djece, jedna je beba bez ruku i nogu...i ona mi daje neke upute za meditaciju i sta da radim da spadne sa mene kao crna magija ili sta ja znam...ja kazem ova soba je prepuna mogu li u drugu. Odlazim u drugu, onako neuglednu sobu. Slucajno sam zakacila za vaznu koja pada na pod, ali se nije razbila. Pokusavam da se skoncentrisem ali ne mogu jer kontam da nisam pitala za cijenu usluga pa kao puknuce mi mozda povelku cifru....i onda zovem tu Vesnu i kazem joj da ne mogu da radim nisam ok i da mi treba vremena i pozdravljam se s njom i odlazim....

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: sri feb 27, 2013 10:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Evo mene ponovo sa onim starim snovima o medvjedu, a sto je Catandy vjesto analizirao. Dakle sinoc sam ponovo sanjala ogromnom medvjeda....
San ide ovako...
Nalazim se u nekoj kuci koju sam tek iznajmila. Upoznajem se sa njenim sadrzajem. Sobe su velike, neko je ostavio ves da se susi u jednoj sobi, neki muskarac-to zakljucujem po vesu, ali je zaboravio da odnese sve to prije nego sam ja stigla. Izlazim vani u dvoriste. Prkeo puta vidim kucu u cijem dvoristu je trava totalno pokosena do pola dvorista a od pola je visoka oko 2 metra. Uocavam medvjeda. Ogromnog smedjeg medvjeda, njegova dlaka se presijava na suncu.Ljeto je. Odmah gledam ogradu te kuce i svoju da vidim koliko ce sprijeciti medvjeda i hoce li, ako krene da me napadne. Nisam dobro ocjenila, nisam stigla, otvaram neka najbliza vrata (jer mi je na umu samo da bjezim),,,,ta vrata izgledaju kao da ulazim u vanjski wc, medjutim iza tih vrata su drvene stepenice koje vode negdje dole....silazim pazljivo niz njih (jos je neko samnom, neko moj, poznat)...dolazim do kraja stepenica i uocavam bunar koji trebam preskociti da bih dosla do izlaznih vrata. To nije tesko jer je otvor bunara mali, ali u njemu ne vidim vodu....izlazim na izlazna vrtaa ali gle cuda....opet sam na istom, kao da se nisam makla smjesta....Medvjeda nema, ali postoji u meni strah da ce me naci, znam da je tu negdje...

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: pet mar 01, 2013 5:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Evo i ja sam sanjala veš nedavno...

Šetala sam sunčanom ulicom kada je dunuo lagani, golicavi vetrić koji znam iz sna, topao i nežan, onaj što me odigne od zemlje kao da sam neki balon i nežno nosi po vazduhu. Osećaj je bio fantastičan, vetar se igrao sa mnom i to me je veselilo. Osetila sam kako sve ono što me na javi boli, bilo da je fizički ili drugačije, može da se nekako preda tom vetru i za mene predstavlja stvarno nešto kao lek.

Vetar me je gurkao ulicom, dok nisam stigla do jedne kuće. Malo je zastao ispred zida i ja sam se pitala da li ću sad zveknuti u njega, jer se nekad u snovima zid ponaša sasvim tvrdoglavo, kao i na javi. Ipak, vetar me je gurnuo malo napred i našla sam se napola u zidu, dok je valjda neki deo mog balona virio napolje. Takav je bio osećaj. Čula sam da neko korača kućom, osetila sam atmosferu u tom domu. Mirna i pitoma atmosfera, pomislih da neki dobi ljudi žive tu. Osetila sam plastičnu zavesu koja je visila nad zatvorenim vratima (one zavese od plastičnih resa, čija je jedina funkcija da se zapetljaš u iste, iako neki tvrde da su odlične protiv muva )

Vetar je i dalje bio oko mene i delovalo je kao da je živo biće, jer smo nekako komunicirali. Tada sam poželela da odem na drugo mesto, više radi testa, da bih videla da li će me vetar tamo odneti. I poslušao me je. Nije to bio klasičan let u snu, onaj kad sama idem gde god. Ovaj put ja jesam imala planirano mesto, ali me je vetar tamo odneo. Primetila sam da mogu da mu podešavam brzinu, isto kao što mogu da podešavam brzinu u snovima kada sama letim i što se toga tiče, ja ni ne vidim neku razliku, osim one koja mi kaže da sam jutros zaista imala neko lepo društvo i pomoć. Takođe sam otkrila da koliko god taj vetar može biti nežan i drag, isto toliko može biti silovit i ljut, a sve je bilo do mene, odnosno do onoga kako se ja osećam. Sve u svemu, neka jako lepa simbioza.

Ja sam radi testa uzela neku ulicu i kuću koja je bila u blizini, pa kada sam stigla tamo, provukla sam se unutra da vidim ko tu živi. U prizemlju je stanovala jedna porodica sa sitnom decom, to sam videla po vešu koji se sušio A gore je bio neki čovek koji je utišavao sve po kući, jer je upravo uspavao bebu. Videla sam ga dok je silazio niz stepenište.

Izašla sam kroz krov iz kuće i pogledala okolo. Kuća je bila na kraju grada, dalje su bile njive i jedan deo sa kamp prikolicama i nekim barakama, pa sam otišla tamo. Tamo su stanovali Romi. Bili su u nekom poslu napolju, muvali se, kada je jedna žena pogledala gore i obratila mi se. Pitala sam je kako to da me ona vidi, dok ovi drugi nisu, na šta me je ona pogledala onako u stilu:" kakvo je to pitanje?", podigla je svoju kosu, pokazujući na nju i rekla da je ona "vila" šta god to njoj značilo. Iz barake je izašao i jedan muškarac, sede kovrdžave kose, koji me je takođe video. Počeli su da se smeju i prepričavaju dogodovštine, a ja sam se tu spustila do njih, zanela u njihovu priču i zaboravila da sanjam. I kod njih sam se osećala prijatno, kao da su neka zaboravljena familija. (ne ona familija koja pravi probleme, uglavnom u vezi sa nekretninama :) )


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: sri mar 06, 2013 1:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
zahir , da li je to naselje uz veš koji se suši , gdje te je vjetar pirkao, bilo nalik onim starim južno-talijanskim siromašnijim kvartovima , poput periferije Napolija , Foggie , Catanie ili Palerma na Siciliji. Taj ambijent ? Tamo gdje je nastala pizza i sl.
Ako jeste , možeš li samo napisati da li si vidjela more u blizini , ili je naselje bilo u unutrašnjosti , dublje u kopnu.

ptica dodo , opet ti je medvjedica naletila znači :) :P
nemam ti sada nista posebno reći na taj san , ako budem imao sta napišem ti .

poz.

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: sri mar 06, 2013 8:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Catandy je napisao/la:
zahir , da li je to naselje uz veš koji se suši , gdje te je vjetar pirkao, bilo nalik onim starim južno-talijanskim siromašnijim kvartovima , poput periferije Napolija , Foggie , Catanie ili Palerma na Siciliji. Taj ambijent ? Tamo gdje je nastala pizza i sl.
Ako jeste , možeš li samo napisati da li si vidjela more u blizini , ili je naselje bilo u unutrašnjosti , dublje u kopnu.


To je bio jedan gradić u Vojvodini, a more... Pa kažu da je nekad bilo tu, ali eto, ni ono me nije sačekalo. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: sri mar 06, 2013 1:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Ne sanjam baš često, a i kad sanjam to su uglavnom fragmenti svakodnevnice.Međutim nedavno sam sanjao san o Valu, i želim to isprićati.
Stojim na brdskom prijevoju, između dolina i brda, sve je nakrcano kućama, sliče na malo bolje favele, siromašno, tužno. Onda sa sjevera (moje desne strane) dođe val, samo vibracije koje sve protresu i formiraju novu realnost. Sve je isto kao prije samo je sve drugačije, ljepše, sa više vedrine i optimizma. Boje su puno intenzivnije i šarenije nego prije Vala. Pomislim ovdje žive sretni ljudi. Sad kad je prošao Val mogao bih putovati na mislima. Međutim nisam se mogao sjetiti gdje bi htio ići. I u tome se probudih.
San je bio intenzivan odnosno bio sam tamo u snu. Koliko je to sve skupa trajalo nemam pojma, jer nisam imao nikakvog osjećaja za vrijeme.
Za mene je ovo stvarno nebičan san.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: pet mar 08, 2013 2:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
zahir je napisao/la:
To je bio jedan gradić u Vojvodini


Nešto kao recimo grad Šid ?

A što se tiče tog južnjačkog brdskog naguranog favela naselja , evo kries je imao takav ambijent , na takvo nešto sam mislio. I sam sam u zadnjih desetak dana imao takve , ne baš isključivo snove , ali da kažem ''uvide'' , slično upravo ovome što je kries opisao , o tako nekoj promjeni svijesti i osječaju ''lakoće postojanja'' , a vezano za ambijent takvog naselja. Tebi je bio gradić Vojvodine , uz sličan i upečatljiv osjećaj kakav je i kries opisao. Ja sam nalet sličnih snova koji je bio ovih dana , prošao vezano za ona natrpana naselja južne Italije , uz također taj osjećaj nekog ''otpuštanja'' nakon kojeg se osjećala i veća lična lakoća , a i neka vrsta ''pojačane ugodnosti'' u datom gradiću/naselju .

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: sub mar 09, 2013 2:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Baš tako Catandy, opuštanje i lakoća postojanja, to sam osjetio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: pon mar 11, 2013 8:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Jedna osoba je na forumu rekla da kad se moli prije spavanja ima ružne snove. Isto se događalo meni. A onda sam pod utjecajem Lazareva koji je rekao da je osobito poželjno moliti se tokom noći jer se podsvijest čisti... A onda sam se počela moliti i prvi san je bio noćna mora, ali sad se molim i sanjam, ali snovi su laki i spavanje dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: ohm
PostPostano: pon mar 11, 2013 12:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Da li je neko probao da meditira u lucidnom snu?

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ohm
PostPostano: pon mar 11, 2013 12:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Valjda? je napisao/la:
Da li je neko probao da meditira u lucidnom snu?

:love3: :occasion5:

Imam nešto možda slično. U situacijama u kojima sam se osjećala ugroženo povlačila sam se u stanje više svijesti s osjećajem da sam tamo izvan dohvata neprijatelja. Tako da se nije radilo o smirenoj meditaciji koja teži transcedenciji u jednost nego o običnoj povišenoj razini svijesti koja me iznese iznad blata i njegovih stanovnika.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: pon mar 11, 2013 6:50 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Probao sam kad sam se sjetio da bi mogao, razlika između "sna" i "jave" je kod mene da ono što na javi samo osjećam, u snu vidim i jače osjećam.

EDIT: Pri tome ne mislim na projekciju ili vizualizaciju u sklopu meditacije!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: pon mar 11, 2013 7:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Pošlo mi je za rukom dva puta, kada su se uslovi za to poklopili, oba puta bi san nestao ali bi mi ostao utisak kao da sam pod nekim reflektorom/svetlom, dovoljno jakim da prolazi kroz mene - osećaj jasan ko da se na javi to dešava, to mi se dogodilo oba puta nakon par sekundi započete "meditacije". Prvi put sam odmah zatim imao i nekoliko lažnih buđenja, drugi put sam odatle utonuo u običan san. Planiram da opet to napravim kad bude uslova, pa pitam da vidim jel ima ko kakvog iskustva.

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: pon mar 11, 2013 8:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
promatrač je napisao/la:
Probao sam kad sam se sjetio da bi mogao, razlika između "sna" i "jave" je kod mene da ono što na javi samo osjećam, u snu vidim i jače osjećam.

EDIT: Pri tome ne mislim na projekciju ili vizualizaciju u sklopu meditacije!


Meni je nešto slično, u što god u snu usmjerim pažnju se pojavi sa popratnim efektima i objašnjenjima, što na javi i nije uvijek slučaj.

Također, primjetio sam da obično u snovima vidim apstraktne stvari i pojmove, koji tek naknadno, nekad prođe i više godina, budu viđeni i spoznati na javi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: pon mar 11, 2013 9:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
Citat:
Također, primjetio sam da obično u snovima vidim apstraktne stvari i pojmove, koji tek naknadno, nekad prođe i više godina, budu viđeni i spoznati na javi.





E to se i meni dešava, sanjam događaje daleko unaprijed, jedan upečatljiv je bio nakon nekog potresa,
velikog i hodam kroz grad i govorim svojoj kćerci, evo ovaj dio grada se zvao vidikovac, parminuta nakon toga se skrivamo od nekog vojnog odreda koji prolazi.
Zanimljivo, prošlo je sigurno godina-dvije, još uvjek mi je u memoriji kao da sam ga jučer sanjao....

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: pon mar 11, 2013 9:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
2.znam je napisao/la:
E to se i meni dešava, sanjam događaje daleko unaprijed, jedan upečatljiv je bio nakon nekog potresa,
velikog i hodam kroz grad i govorim svojoj kćerci, evo ovaj dio grada se zvao vidikovac, parminuta nakon toga se skrivamo od nekog vojnog odreda koji prolazi.
Zanimljivo, prošlo je sigurno godina-dvije, još uvjek mi je u memoriji kao da sam ga jučer sanjao....


Meni je to više u vidu nekakvih energetskih kombinacija i uvida. Prvo na nešto nabasam u snovima, što kasnije budan prepoznam po upečatljivom energetskom potpisu. To nisu realni događaji u stilu da sanjam stvari koje će se dogoditi.

Imao sam i par gdje sanjam događaje, ali to su uvijek bili snovi gdje petljam s vremenom, pa vidim različite moguće ishode od kojih se jedan dogodi, no ja ne znam koji će to bit dok se ne dogodi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: uto mar 12, 2013 12:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Šetala sam sa drugaricom, ali ona je bila daleko brža od mene i nikako nisam uspevala da je stignem. Onda sam, na pola te ulice legla i zaspala, jer sam znala da ću, ako zaspim, uspeti da je stignem. Iz nekog razloga morala sam joj reći da se vrati nazad. Čim sam “zaspala”, poletela sam i brzo došla do nje. Mahnula sam joj kroz krošnju drveta i dala znak da se vrati. Ona se nasmejala, razumela je da treba da ide nazad. Nije joj bilo čudno što lepršam okolo, već je navikla da je prepadam u snovima. Malo sam zujala kroz drvo i pitala se ima li još šta da radim u snu, ali pošto mi ništa nije palo na pamet, reših da se probudim. Probudila sam se u sasvim poznatoj sobi, koja je bila “moja”, na nekom plavom krevetu. Glava mi je bila na severozapadu, videla sam to po suncu kroz prozor. Promeškoljila se malo u krevetu, pa pošto je bilo tek rano jutro, nastavila da spavam. Tek kada sam se “pravo” probudila, shvatila sam da pojma nemam čija je ono bila soba i gde sam se to probudila. Ništa čudno, zbog nečega su ta “lažna” buđenja, bar kod mene, sasvim normalna stvar posle lucidnog sna.

Poslednjih dana vrlo često zaspim po više puta u snu i to je baš…čudan osećaj. Onako, osetim da mi se prispava, nekako mi se zavrti “u glavi” i čujem/osetim ono “zujanje” koje se čuje i u toku paralize sna…a onda se obeznanim… :) Ili posle toga uskačem u "novi" lucidan san, ili se vibracije umire, pa se nastavlja onaj koji je već bio, ili…

Pretpostavljam da bi kod mene “meditacija” u lucidnom snu bila nalik na ovo što sam sad opisala… Verovatno bi došle te vibracije i katapultirale me ko zna gde, ali sa te tačke…”ko zna gde” kod mene sva dalja iskustva postaju nalik na zemljotrese.

Recimo da bi to bili neki nivoi svesnosti…Na javi je jedan, u lucidnom snu je nekako “viši”, po osećaju, ali ispada da dalje snovi imaju nivoe, pa tako i od “običnog” lucidnog sna ima još viši…i ko zna koliko ih je…sa tom razlikom da su osećaji na svakom sledećem sve intenzivniji…Mislim, lupetam…na primer…šeta po meni mrav, a ja to osećam kao zemljotres. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: čet apr 04, 2013 6:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 27, 2011 10:28 pm
Postovi: 41
danima sam bila pod nekim stresom
onda sanjam jedne noci horsko pevanje ljudi/andjela/bliskih likova ...pevaju meni tiho na uvo i ja pokusavam da zapamtim reci jer cu ih zaboraviti kad se probudim
ponavljam reci vise puta u snu i ..probudim se

i naravno -zaboravim :)
ipak reci su bile nesto univerzalno ..tipa..opusti se,sve je ok,bice sve dobro itd..:)
imala sam utisak da mi se mozak resetovao od toga:) prosto kao da je to bio nacin moj licni ,ili uz pomoc stvarnih bica koja su pomagala u snu da 'prezivim' visednevni stres

bilo je dobro:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: čet apr 04, 2013 7:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 27, 2011 10:28 pm
Postovi: 41
cesto sanjam da sam u komunikaciji sa ,u stvarnom zivotu,, nepoznatim osobama,a u snu sve te osobe su mi izuzetno bliske i drage kao da su mi sestre i braca ,bliski rodjaci sa kojima sam provela ceo zivot...vrlo neobican osecaj

onda ,posle takvih snova ,bolje razumem sta znaci da smo svi Jedno...mi mislimo isto ,zelimo isto ,i volimo se i to nase duse rade konstantno,a samo nas ovaj zivot razvlaci po razlicitim kontinentima i zemljama i tera nas da zauzimamo ove i one strane i da se suprotstavljamo na razlicite nacine...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1352 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz