Sada je: čet mar 28, 2024 8:37 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1352 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 64, 65, 66, 67, 68  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: ned apr 09, 2017 12:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Ispisao sam ovde nesto o snovima za sve,ali sam isao kao quote..Nisam znao da to ide kao licno profilu u index..Ehh emm kako da sad kazem sve ispocetka,mrzi me..Emm.

Ja mislim da snovi mogu biti bitni,ali ne kao BITNI 'bitni'.

Kako se ti sam zaista budis,tako se i ti navodno snovi, postaju realna prava desavanja kao sada ovde,odprilike.Po meni lucidan san ne postoji,jer onda moglo bi se reci da mi i sada svesno sanjamo,eh? Jer svaki put kada bih se ja u snu osvestio,osvestio bih se kao tu,da osecam svoje uspavano telo,a ja tu kao energija obitavam..Nikad nisam pravio nesto kako to opisuju o lucidnim sanjarenjem..

Tako nekako ukratko..

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: pon maj 08, 2017 6:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 19, 2017 1:46 pm
Postovi: 7
Ja sam sanjala nesto cudno!Odjednom vidim sebe kako pakujem stvari i oprastam se od par osoba jer sam saznala da cu to vece umreti.Izlazim napolje da me ne bi videli i kao umirem u nekoj zabacenoj ulici.Taj trenutak smrti je bio nesto neopisivo,novo i neprozivljeno!Odjednom tisina i prestanak svih zvukova,da se najezis ali ja se nisam uplasila nego sam se pomirila sa tom tisinom i nista nisam osecala.Znam samo da sam pomilila "znaci ovako izgleda kad si mrtav".To je trajalo poprilicno dugo,ali sam se odjednom probudila tako sto sam udahnula izdahnula prvi vazduh "nakon smrti" koji je bio tako hladaaaaaaaan i cudnog mirisa da se najezim kad se setim!Nisam mogla da verujem da sam ozivela i isla sam kuci,medjutim primetila sam da me niko ne primecuje a kazaljke na satu su otkucavale unazad...Tu sam se probudila.Sanjam nekad gluposti ali ovako zivopisan san jos nikad nisam imala!Zna neko jel ovo astralno putovanje ili lucidan san? :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: pon maj 08, 2017 7:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Snovi su posledica dnevnih aktinosti,utisaka svesnih i nesvesnih,strahova i radosti,misli koje primetimo ili ne i td.i svi su odreda izazvani spoljnim uticajima.Uvek mozemo da pronadjemo trenutak u bliskoj ili daljoj proslosti koji nam se urezao u pamcenje ,a da toga uglavnom nismo svesni,a koji smo kasnije sanjali kao nesto "fascinantno".Mi smo samo masine-automati,kojima upravljaju spoljne sile ,a pri tom imamo veoma slabu moc zapazanja.
Ovako nesto rece veliki Tesla,a i ja se kroz godine uverih u to tako da...

Poz

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: pon maj 08, 2017 8:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
Uveren sam da ako wc solja ima svrhu za ljude onda moraju imati i snovi svrhu za ljude.
Čak sam uveren da su veoma slicne konstrukcije ta dva , nalaze se na kraju kanala.
Jedno odvodnog drugo dovodnog.
Čak sam uveren da razumevanjem sadržine koja odlazi kroz odvodni kanal možemo razumeti i sadržinu onoga što dolazi kroz dovodni kanal.
Ako pažljivo analiziramo ta dva videćemo mnogo sličnosti.
I jedno i drugo umeju olakšati a bogami i otežati jutro.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: ned sep 17, 2017 5:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
U zadnjih 15 - 20 dana sanjam samo ono sto sam vecinom mislio prethodnog dana. Dakle, nikakve mistike, prvi put mi je objasnjivo.

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: sub sep 23, 2017 11:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
Kad smo kod snova da vam ispricam sta mi se sinoć desilo.
Budim se u neko doba noći, ide mi se u WC.
Ustajem i hoću da upalim svetlo na lampi , skljocam prekidac ali lampa neće da se upali, ne verujem sta se događa jer je lampa pre par sati bila ok, skljocam nekoliko puta i nista a pritom pocinje da me hvata strah, skljocnem prekidac jos koji put i nista...odjednom se budim u krevetu i shvatim da sam to sanjao.
Ustajem opet palim lampu ona ne radi, opet pocinje da me hvata strah ne znam zasto ali kao da sam osećao neko prisustvo, skljocnem prekidac jos dva/tri puza i nista...odjednom se budim u krevetu i skontam da sam sanjao ili sta već..
Nista opet ustajem i sve isto...budim se opet u krevetu... To mi se desilo ukupno cetiri puta zaredom, nisam uopste mogao da provalim da sanjam..
Peti put kad sam se probudio bilo je zapravo ali je već svanulo i nije mi bilo potrebno svetlo, iskreno kad sam se probudio taj peti put , prvo sam se zapitao jel moguće da je opet ali kad sam video kroz roletne svetlost laknulo mi je i konacno sam otisao u wc.

Inace bukvalno isto iskustvo sam imao pre mozda 2god ali nisam palio lampu nego muzicku liniju i bilo je kasno jutro oko 10h, i bilo je 3 puta zaredom.
Znaci ustanem hoću da upalim radio a on neće da se upali, sledeći momenat otvaram oci i u krevetu sam, ustajem palim radio on neće..budim se u krevetu...znaci 3puta zaredom i cetvrti put sam zaista ustao.

Jel imao neko slicna iskustva i sta bi ovo moglo biti?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: ned sep 24, 2017 8:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Ja sam citao o slicnom ili istom iskustvu kao kod tebe u jednoj od Bosnicevih knjige ali se ne mogu sjetiti u kojoj da me ubijes. On je spominjao primjer covjeka koji je, ja mislim, bas 5 puta sanjao pa se "budio" iznova. Bas kao ti.

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: uto okt 03, 2017 12:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Dok god čovjek sanja ili ima bilo kakve snove, on spava. On spava i u snu i na javi. Spavajući na javi, on može čak i tumačiti one snove koje je doživjeo prošle ili neke druge noći dok je spavao u krevetu. S obzirom na to da ljudi stalno spavaju, bilo noću ili po danu kad su budni, neki od njih kad u tom svom snu naiđu i na jednu ovakvu informaciju, oni je ne mogu razumjeti jer spavaju, odnosno, nemaju je čime razumjeti.

Čak i oni kojima je teoretski poznata ova gnostička šema vrsta svijesti koju sam već par puta navodio...:

Svijest Apsoluta ili Prvog Izvora
Svijest Istinskog Ja
-----------------------------------------
Budna Svijest
Podsvijest
Kolektivno nesvjesno

...ne bi mogli razumjeti stvar jer raspolažu Budnom Svijesti uz pomoć koje razmišljaju i analiziraju stvari a to je ona svijest za koju je Gurđijev govorio da – „drži čovjeka u jednom snu koji je opasniji od onog sna noću u krevetu“.

ISPOD one gornje (isprekidane) crte je SVE lažno, odnosno, iluzorno, uključujući ne samo naše snove, nego i nas, kao ličnosti koje raspolažu onom „budnom svijesti“, dok nam snovi dolaze uglavnom s nivoa podsvijesti ili kolektivnog nesvjesnog koji su takođe iluzorni. Odatle je sasvim subjektivna stvar i to, ko će koliko ozbiljno uzimati svoje ili tuđe snove. Mi kao spavači i sanjači imamo tendenciju da snove koje percipiramo u budnom stanju uzimamo mnogo ozbiljnije od onih koje percipiramo dok spavamo noću u krevetu. Međutim, svi snovi kao i oni oni koji ih doživljavaju, ne bi imali nikakve veze s objektivnom realnošću koja se po samoj svojoj prirodi nalazi IZNAD one crte.

Gnostički budan čovjek ne sanja jer se on povezivanjem s Istinskim ja kao predstavnikom Svijesti Prvog Izvora, istovremeno otkačuje od nivoa podsvijesti i kolektivnog nesvjesnog tj. iluzornih sadržaja koji se distribuiraju s tih nivoa. Dakle, on sada više ne spava, pa tako ne može ni da sanja.

Šema terena koju je predstavio James Mahu – ovdje, takođe može biti od teoretske pomoći za razumijevanje ovoga, mada se on nije držao istočno-gnostičke platforme i terminologije. Kažem „teoretske“ jer to opet čita čovjek koji raspolaže onom budnom-svijesti-koja-ga-drži-u-snu-koji-je-opasniji-od-onog-sna-noću-u-krevetu, tako da su mu šanse da razumije suštinu uz pomoć te svijesti prilično male. Ali one postoje, ukoliko on/ona ima u sklopu svog bića i ono Istinsko ja. (Koliko se vidi na gornjoj šemi, taj istinski dio bića nije ograđen od nas punom linijom, nego isprekidanom, tako da neki djelić njegove svijesti ipak može procuriti do nas).

Dakle, na prvi pogled, uz pomoć te budne svijesti kojom svi „mi ispod crte“ raspolažemo, kako god da okrenemo, dupe nam dođe otpozadi!? Razumjeti ne možemo a spavati i sanjati možemo koliko god hoćemo, što uglavnom i radimo. A stvar može ići čak dotle da možemo sanjati i da se budimo, pa čak i da smo se probudili!? Srećom, pa je ovdje, ispod crte tj. u iluziji, sve teoretski moguće („osim drvenog šporeta“, što bi reko Mujo), pa tako je moguće i istinsko buđenje.

Tako, kad neko, napokon, prestane sanjati, neka nam javi jer bi to moglo značiti da je prestao spavati tj. da se probudio!?

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: pet nov 10, 2017 6:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
pedjos je napisao/la:
Znaci ustanem hoću da upalim radio a on neće da se upali, sledeći momenat otvaram oci i u krevetu sam, ustajem palim radio on neće..budim se u krevetu...znaci 3puta zaredom i cetvrti put sam zaista ustao.

Jel imao neko slicna iskustva i sta bi ovo moglo biti?


Procijeni sam:

1. tj. ?. probudih se s namjerom da upišem san u mobitel ...(tu se sve zakompliciralo)... iz kojeg sam se upravo probudila a koji je bio slojevit i zadnja dva sloja su bila o tom istom mobitelu (u koji i htjedoh upisati san), a čemu je prethodilo nešto drugo. i odvrtivši malko te snove u glavi, odlučih početi s odlukom na javi X.:

2. idem leći, svi već spavaju i liježem u krevet

...i spavam i

3. probudim se u radnju sna (koja jedina nije imala veze s mobitelom; neću opisivati; ali san je počeo mojim buđenjem u krevetu i odvio se na krevetu ili oko kreveta) na kraju kojega sam legla natrag u krevet i (valjda?) zadrijemala ili načas tek zatvorila oči, jer me slijedeće

4. probudila zvonjava mobitela tj. budilice ali ne mjuza moje postavke već, i prilazeći stolu na kojemu je stajao mobitel da ugasim tu mjuzu :

5. tj. X. sjetih se da sam se prije lijeganja spavati (2.) nešto igrala s postavkama mobitela i aktivirala nekakvu back-screen opciju, nakon čega sam otišla leći 2. --- ali tog dijela se nisam prisjetila kao sna, već je cijeli zapis ovog slojevitog serijala trebao početi - po mom shvaćanju s početka - mojom odlukom da legnem spavati, (jer sam kontala da je ovaj X. dio java koja je prethodila odluci da idem leći) i tako bi i bilo da se nije pokazalo kako je

4. (nastavak) back-screen mobitela u mojim rukama počeo postajati nešto drugo i mijenjati obličje i rastezati se kao nekakva harmonika kad bih povukla tu nekakvu ručkicu i sve je to sad nekakva crna čudna sprava, debela poput rječnika. svejedno se nisam olucidnila, već sam samo sjedeći s njim u rukama zažmirila na tren

6. (tj. X) i kad sam opet otvorila oči (ili se probudila?), sjedeći na krevetu i mobitel u mojim rukama je imao normalno aktiviranu back-screen opciju. samo ni tu nije radilo sve kako treba i nije mi dao mogućnost, ni front side ni back side ekran da ugasim mjuzu (koja se ionako više nije čula uopće). i tako se igrah (jer nisam mogla ništa drugo aktivirati) s tim neobičnim ekranima pozadinskog crnog svjetla sa zlatastim nitima (screen-saverima) s obje strane, i okretavši mobitel u rukama, i usred svega toga legoh natrag u krevet i stavivši glavu na jastuk, osjetih zadovoljstvo jer je back-screen ovaj put "normalan" i dovoljno velik za sasvim komotno čitanje tekstova, a i front-screen se nekako povećao što nisam očekivala da će se desiti kad sam (X=5. tj. aktivirala opciju). * uglavnom, leškareći tako s glavom na jastuku (valjda?) zadrijemah i,

? (1.) tj. 7. probudih se s mišlju, namjerom - da zapišem san-snove iz kojih sam se upravo probudila --- ... (vidi početak teksta i dalje sve redom do tu)
uglavnom, mobitel mi je pri ruci, čak, u rukama samim i sjednem na rub kreveta da zapišem sve ovo od ranije (jer sad se probudih, a sve ovo prije bješe sanjanje), i uz malko koncentracije "sjetim" se kako je sve počelo (2.) i kad upalim ekran mobitela, on svijetli nekom bež svjetlošću, a cijela površina ispod stakla je ispunjena nečim što se nakačilo po rubovima ekrana, kao neki magnetni ili čarobni prah unutri slijedeći četvrtasti oblik ekrana. hmh... gle, šta je sad to, povlačih prstom po ekranu i micah tu prašinu koju je moj prst odbijao... i tako se poigravajući čujem neku vibru s drugog kraja sobe i slijedeće što znam je da

8. ležim u krevetu posve budna (slušajući vibru drugog mobitela u sobi) i češkajući energetskom rukom (bih da mi nije bilo lijeno dići ruku) svoju glavu - zavrzlamom koja se upravo odvila jer sam i ovo prethodno i 7. (koji bješe = 1.) i X. (koji bješe = i 5. i 6. i 2.) - sve odsanjala (i ne tek 3-4 kontinuiranu seriju).

_________

haha, šest buđenja! :lol:

pet buđenja ili otvaranja očiju u snu uz šesto buđenje na javi ili pet slojeva sna uz šesti sloj koji bješe potpuna java = 8.
dva sloja u kontinuitetu (3-4),
jedan prekinut na dva dijela 4-(5)-4) i
dva diskontinuirana (1-7 i 2-5/6), gdje je sloj 5. prethodio sloju 2 i javio se samo kao misao, ili sjećanje, ili namjera (baš kao i 2 unutar 1).
moglo bi se reći tako da sam slojeve i 1 i 2 i 5 i 6 i 7 na svoj način shvaćala kao dijelove jave u nekom uvrnuto predstavljenom kronološkom slijedu ispreplitanja radnje, namjera, misli i sjećanja.


__________

Citat:
kad neko, napokon, prestane sanjati, neka nam javi jer bi to moglo značiti da je prestao spavati tj. da se probudio!?

Ne znam da li znate, ali čovjek i po nekoliko puta zaspi tijekom dana, na javi, dok je budan, u svakodnevici, a nije toga ni svjestan. Radije osvijesti te trenutke.
Isto tako, prekonekoliko puta se sanjanje ubaci na javu, tijekom svakodnevnih aktivnosti. Radije osvijesti te trenutke.

Ne znači li prestati sanjati osvijestiti (probuditi) te trenutke i razbuditi se u njih?
Osim toga, tko može ustvrditi da se "povezivanje s Istinskim Ja" ne odvija upravo u ili kroz neku neobičnu kombinaciju sna i jave, da ne rečem u njihovom implodiranju u jedno, ili "spoju prve i druge pažnje"... u nečemu ili kroz nešto što nije toliko "ojavljivanje sna" (LD opcija), već "(pr)osanjivanje jave" u nekom neobičnom proziranju (olucidnjenj) sna-u-javi...?
Ono što zovemo java, ima toliko snovitih elemenata... slično kao što se i njen osnovni element percepcije bilo čega, nazvan pitanjem "od čega je tvar načinjena" pokazao njoj samoj neuhvatljiv...
:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: sri dec 27, 2017 11:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Sensei- ti spominjes spavanje i na javi. E pa ja sam jednom zaspao stojeci i to na strazi. Znam da sam imao sat vremena do kraja smjene i naslonem se na neko drvo i pufff shvatim da je proslo 20 minuta. Ali za mene je tih 20 minuta bio momenat ili bolje reci nista. Nista jer sam prespavao stojeci. Nikad nisam shvatio kako su se noge drzale.Mi smo to poslije povezivali sa strahovitim umorom jer je rezim bio takav da skoro i ne odmaras i svako malo vec moras da ides.

Ae ovako da cujete ovo,frisko od danas.
Jutros me je majka prestravila.Prica mi ona kako je jutros nesto probudilo i izadje na vrata da pogleda u dvoriste.Kada je pogledala u dvoristu stoji amidza iz Njemacke,njegov kombi itd. Vrati se ona i sjede na krevet i odluci otici ponovo da pogleda sve to samo iz druge sobe kroz prozor.Kada je pogledala tamo vec nije bilo ni amidze ni kombija ni nicega.I tu je stala,nista joj nije jasno,da nije poludjela.
I onda pita mene-jeli moguce da sam ja ovo sanjala?? Izgledalo je tako stvarno.

Ja rekoh hajde odoh podijeliti to sa ovima sa galaksije.Pa eto. Nesto slicno?Iko?

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: sub jan 20, 2018 3:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 04, 2014 3:02 am
Postovi: 39
Pozdrav, nije me bilo "dugo" na forumu, godina proleti začas. Opet su počeli čudni snovi, počeo sam se mučiti sam sa sobom, izgubio sam "štit" o koje sam pričao na forumu, a možda sam još gora kornjača u oklopu koja se plaši doticaja sa drugim ljudima. Sada se bojim da kada sretnem nekoga prvi put, procijenim svaku osobu iz prve kakva je, i obično budem u pravu (kao da mi nešto šapne, trnci iza u glavu - mali mozak govore kada sam u pravu, kada nisam). Izgubio sam dosta prijatelja (praktički su većina bili samo iz koristi), praktički ih nemam više, zatvorio sam se unutar četiri zida, zeznuo faks koji sam spominjao, počeo sam se čuti i komunciirati online preko određenih servisa poput skype sa drugim ljudima radi nedostatka pravih prijatelja, počeo i igrati online igricu vezani sa svemirom (sve više ličim na repetativnog robota). Da se vratim na san. Sanjao sam san, u kojem sam mijenjao okolinu, kao kad promijenim prostoriju, i izađem kroz vrata na sasvim drugi okoliš. Radnja sna je nebitna, nepovezana, čovjek koji se htio raznijeti granatama, pa poslije toga bijeg i podrum, poput špilje. Mračno mjesto u kojem su se čuli čudni zvukovi, oko 5 - 8 ljudi koji su bili sa mnom su otrčali prema izvoru tog zvuka dalje u dubinu tog podruma-špilje, a ja sam zastao. Kada sam spustio pogled prema dolje vidio sam malo biće, malo dijete koje me gledalo. Izrazito bijelo lice, crne oči koje su imale bljesak u sredini i pjena na ustima, kako sam se počeo buditi, tj. već probudio i otvorio oči vidio sam glavu toga djeteta tj. isti izraz lica, identičnu sliku, i kako mi se sve više približava mome licu. Potom sam ponovno zažmirio, jer sam donekle bio prestravljen, i na način kao da ga otjeram i otvorio oči, više ga nije bilo. Soba je bila dosta mračna,par lampica od uređaja gorilo, možda sam formirao tu sliku zbog stolice, jer sam prebacio preko nje bijelu maju, a kako je stolica tamne boje možda mi se ista slika formirala prilikom buđenja. Imao sam opet i paralize sna, uglavnom doimam se psihički stabilno, ali kao da čekam trenurak da puknem, s time da me se pogrešno ne shvati, nisam nikada imao potrebu odlaska psihologu, jer mislim da je sve ok sa mnom (osim ako snovi nisu zabrinjavajući i paralize sna). Počeo sam sumnjati u sebe, da li me ljudi uopće doživljavaju ozbiljno. Nikada nisam pio previše alkohola, ali za novu sam pretjerao, ne znam ni sam zašto. Valjda zbog svega što mi se nakupilo tokom godine. Našao sam ovaj link https://www.ivantic.info/gurdjijev.htm i planiram početi čitati sve unutar toga .Eto toliko zasad. Do ponovnog pisanja i na drugim sekcijama foruma. Laka noć.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: ned jan 21, 2018 12:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Pozdrav, Amarius
Pročitla sam tvoj san. Ono što se vidi u snu je poveća količina agresivnosti, ljutnje, autodestrukcije.San otkriva tvoje unutarnje stanje.
U snu, sve si ti, različiti aspekti tebe. različiti dijelovi ličnosti koji se međusobno bore, koje želiš prevladati tj. uništiti da bi mogao dalje- u snu raznijeti bombom. Djetinjasti ti koji mora nestati da bi se rodio odrasli Ti, odgovorni Ti.
Da bi se riješio agresivnosti koja je potisnuta, da bi tu energiju koja je zarobljena oslobodio i iskoristio, bilo bi dobro da radiš nešto fizički, da treniraš ili konkretno radiš nešto od čega ćeš se uspuhati, oznojiti, umoriti, npr cijepaš drva.
Obrazloženje zašto bi trebao fizički se pokrenuti naći ćeš u nedavnoj emisiji o Somatic Expiercing Petera Levina - Na rubu znanosti, o terapiji koja kreće od činjenice da životinje nemaju psihosomatske posljedice stresa jer se rješavaju stresa odmah i to pojačanom aktivnošću. Nakon stresa se tresu, trče, ubrzano hodaju u krug ako ne mogu trčati.
Ako se previše energije nakupi u podsvijesti-a to se vidi po snovima s agresivnim scenarijem, takva potisnuta energija udružena s nedostatkom pozivnog cilja i svrhe, može dovesti do velike zbrke u glavi, do poremećaja. Jednom poremećeno , sporo se vraća u ravnotežu. Bolje je spriječiti.
LP

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: ned jan 21, 2018 12:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
U 21. stoljeću reći da nisi imao potrebu ići psihologu jer misliš da je s tobom sve u redu je malo čudno..Ne vjerujem da stvarno misliš tako kako ispada prema onome kako si napisao, jer ispada malo....kako da kažem...
.Odlazak psihologu ne znači da s tobom nešto nije u redu. Odlazak psihijatru ili psihologu zači da si naišao problem za kojega trebaš savjet. Znači da si u redu. U redu je prepoznati da trebamo pomoć i savjet.
Osobe koje nisu u redu uporno tvrde da su u redu.
Ludi za sebe ne misle da su ludi. Ono za sebe misle da su super, da su savršeni.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: ned jan 21, 2018 2:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 04, 2014 3:02 am
Postovi: 39
Hmm, nisam očekivao ovakav odgovor (u stilu ala balkanika uzmi lopatu, sjekiru pa mlati :-k ), zanima me i to malo biće, taj entitet koji nikada nisam vidio , a pojavio se u snu i na javi. Imam dojam da misliš da sam malo djetešce koje ne zna razlikovati stvari, možda sam te krivo prokužio, ili samo voliš igrati ulogu psihijatra koji je pod velikom dozom zahvaćen sustavom (indoktrinacijom), odnosno onime što sve nas šiba u "realnosti", samo svi ne nasjednu na svaku priču, i upijaju sve i svašta. Ne znam, možda sam te krivo analizirao ili napisao, možda se varam. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: uto mar 27, 2018 10:30 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 19, 2017 1:46 pm
Postovi: 7
Sanjam sinoc strasan san.Ja kao bezim od nekih ljudi i odjednom se nalazim u nekoj pecini ili podrumu i pored mene neki covek sa odvratnom glavom peva nesto na meni nepoznatom jeziku.Ja stojim pored i pokusavam da pobegnem dok su mi ruke vezane lancima.Svi su sa nekim maskama stoje u krugu nekom.Odjenom on zavrsava pevanje/recitovanje i po podu pocinje da tece krv.Njegovo "pevanje"je bilo tako odvratno.Kad sam videla krv primetila sam i da mi se koza najezila i tu sam se probudila,bila sam mokra od znoja.Toliko me uplasio san.

Pre mesec dana slican san.Bezala sam kroz kaveze i zarobili me ljudi u mantilima i sa maskama na licu i cudnim kapama ili rogovima na glavi.Naredili su mi da obucem posebno odelo i svi su se okupili u krug oko necega.

Ovo je strasno,u tim snovima se sve odvija tako "stvarno",ti zvuci su uzasni.Ne zelim vise ovo da sanjam!Zna neko kako da se otarasim ovih sto me progone u snovima?Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: uto mar 27, 2018 12:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
illuminates je napisao/la:
Sanjam sinoc strasan san.Ja kao bezim od nekih ljudi i odjednom se nalazim u nekoj pecini ili podrumu i pored mene neki covek sa odvratnom glavom peva nesto na meni nepoznatom jeziku.Ja stojim pored i pokusavam da pobegnem dok su mi ruke vezane lancima.Svi su sa nekim maskama stoje u krugu nekom.Odjenom on zavrsava pevanje/recitovanje i po podu pocinje da tece krv.Njegovo "pevanje"je bilo tako odvratno.Kad sam videla krv primetila sam i da mi se koza najezila i tu sam se probudila,bila sam mokra od znoja.Toliko me uplasio san.

Pre mesec dana slican san.Bezala sam kroz kaveze i zarobili me ljudi u mantilima i sa maskama na licu i cudnim kapama ili rogovima na glavi.Naredili su mi da obucem posebno odelo i svi su se okupili u krug oko necega.

Ovo je strasno,u tim snovima se sve odvija tako "stvarno",ti zvuci su uzasni.Ne zelim vise ovo da sanjam!Zna neko kako da se otarasim ovih sto me progone u snovima?Pozz


Illuminates. Ovo mi zvuci kao Iluminatski obred u snu. Da li te zanima svijetla strana ili te privlaci magija, a sva magija je crna. Ako te privlaci magija onda ne znam sta bi ti rekao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: uto mar 27, 2018 1:47 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 19, 2017 1:46 pm
Postovi: 7
Ne privlaci me magija,niti verujem u te gluposti.Protivnik sam toga.Samo hocu da spavam normalno bez ovih kosmara,nekad se toliko umorna probudim kao da se sve na javi desavalo i ceo dan budem slomljena.Najgore od svega je sto se ja uposte ne interesujem za takvo nesto.
Da sam pretrazivala po netu teme tog sarzaja razumela bih otkud ti snovi,ovako pocinjem da se brinem :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: uto mar 27, 2018 2:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
illuminates je napisao/la:
Ne privlaci me magija,niti verujem u te gluposti.Protivnik sam toga.Samo hocu da spavam normalno bez ovih kosmara,nekad se toliko umorna probudim kao da se sve na javi desavalo i ceo dan budem slomljena.Najgore od svega je sto se ja uposte ne interesujem za takvo nesto.
Da sam pretrazivala po netu teme tog sarzaja razumela bih otkud ti snovi,ovako pocinjem da se brinem :shock:

Možda nisi svesna svog imena na forumu - illuminates? Na neki način si se povezala sa okultnim silama. Obični snovi su samo obični. Ponekad jasniji ali to je to. Ponekad magični, čudesna iskustva i snovi ali opet, to je to.

Ovako intenzivan san mi deluje kao astralno iskorištavanje. Imao sam i ja jednom nešto slično ali ne ovako dramatično.

Nemam savet, osim da budeš oprezna kome se obračaš za pomoć. Zatim iz iskustva znam da svaki astralni uticaj na čoveka mora da ima podlogu u čoveku. Za početak, promeni forumsko ime u nešto uobičajeno. Onda ako imaš bilo kakvu okultnu literaturu - bacaj to u smeće. Knjige, nakit, kristali, tarot, okultna muzika, sve što može da utiće na psihu i da uđe u nesvesno može da bude podloga za nečiji uticaj.

Čak i ovaj forum može da bude osnova za to. Ono što je bitno je astralno vezivanje. Na primer neko čita Kroulija, i identifikuje se sa tim gnusnostima, naravno da će biti lak plen za mračne astralne sile.

Zatim, čak iza navodnih razumnih i dobrih učenja može da se krije zamka. Ja sam imao problem sa 4 putem i Moravjevim Gnosisom. Jedva sam se izvukao iz zapadnog okultizma.

Naravno nije sve tako crno inače bi mi svi odavno propali. Ima i dobrih uticaja i svetla u ovom svetu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: uto mar 27, 2018 5:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
"Za početak, promeni forumsko ime"

Tako je Rajko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Snovi
PostPostano: uto mar 27, 2018 6:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
Cago je napisao/la:
"Za početak, promeni forumsko ime"

Tako je Rajko.


Zašto?

Illuminates je prošlo vreme glagola izvedenog iz latinske reči iluminare, a znači osvetliti, obasjati... :love3:
U njenom slučaju, nik koji je odabrala znači prosvetljen, što svakako ima veze sa metafizčkim temama ovog foruma.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1352 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 64, 65, 66, 67, 68  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz