Sada je: sub apr 27, 2024 7:07 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Biste li pohađali tečaj Kabale?
Anketa je završila: sri apr 08, 2009 5:04 pm.
Bih, svakako! 8%  8%  [ 1 ]
Bih, čisto iz znatiželje 31%  31%  [ 4 ]
Ne bih, ne zanima me 8%  8%  [ 1 ]
Ne, nikada! 8%  8%  [ 1 ]
Ne znam 46%  46%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 13
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kabala INFO
PostPostano: sub feb 27, 2010 5:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 27, 2009 12:35 am
Postovi: 50
Harmonije je napisao/la:
Pozdrav svim duhovnim tragačicama i tragateljima!
Pozdrav svima koji će to postati.

Osjetio sam želju i potrebu otvoriti ovu temu zbog toga što mislim da će mogima pomoći utvrditi gdje se nalaze na svom duhovnom putu, te time baciti svjetlo na zbunjenost i tamu u kojoj se čovjek po pravilu često nalazi na duhovnom putu.


Veliki pozdrav i za tebe Harmonije :thumbup:

Na mojem putu nije bilo tame, bar do sada, ali zbunjenost mi nije nedostajala. Tek pre nekoliko meseci sam otkrila kab tv i ostale BB sajtove i od tada pravim red medju mnogobrojnim informacijama koje su se s godinama nakupile. Drago mi je sto se posle Enocha pojavio jos jedan buduci kabalista. :occasion5:
Ako nista drugo, bar cu imati drustvo na putu za Izrael sledece godine.

Koji si nivo zavrsio?

_________________
Aude sapere


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kabala INFO
PostPostano: sri mar 10, 2010 3:07 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 25, 2010 10:35 pm
Postovi: 4
similia minimus je napisao/la:
Veliki pozdrav i za tebe Harmonije :thumbup:

Na mojem putu nije bilo tame, bar do sada, ali zbunjenost mi nije nedostajala. Tek pre nekoliko meseci sam otkrila kab tv i ostale BB sajtove i od tada pravim red medju mnogobrojnim informacijama koje su se s godinama nakupile. Drago mi je sto se posle Enocha pojavio jos jedan buduci kabalista. :occasion5:
Ako nista drugo, bar cu imati drustvo na putu za Izrael sledece godine.


:occasion5:
Super. Baš mi je drago. Jesu li ti koristili ovi linkovi na kongresne lekcije što sam dao?
Ili si ih prije pogledala? :)

Citat:
Koji si nivo zavrsio?


Kako to misliš? Online tečaj beginner, intermediate, advanced? Sve sam ih završio prije skoro 3 godine. :)
Pratim Laitmanove lekcije. Tu nema "nivoa". :)
Ti? Da nisi kojim slučajem upisala i naš besplatni online tečaj? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što je Kabala?
PostPostano: čet mar 18, 2010 3:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
Enoch je napisao/la:
Judziin je napisao/la:
neko spomenu da je kabala bolja od ostalih religija... ne ...


Prije svega, kabala nije religija. Kabala je metoda koja omogućava čovjeku jasnu i nedvosmislenu percepciju viših svjetova. Religija je (slijepo) vjerovanje u postojanje više sile, bez percepcije te više sile, na kojoj bi se to vjerovanje temeljilo.

Judziin je napisao/la:
cilj svake religije je duhovno uspinjanje i jedinostvo sa "stvoriteljem",


Religija tek oslikava naš (egoistični) odnos prema višoj sili, odnosno Stvoritelju. Stoga joj cilj nikako ne može biti postizanje jedinstva sa Stvoriteljem. To je moguće postići tek ako postanemo poput Stvoritelja, a to je potpuno suprotno od stanja u kojem se nalazimo dok boravimo u percepciji zvanoj "ovaj svijet".

Judziin je napisao/la:
buda se oslobodio svega materijalnog, preso u 4d, isus bio opredjeljen prema drugima, preso u 4d, ovdje je princip malo drugačiji ali cilj je isti...


Odakle vam te informacije? 4d bi bio "četvrti denzitet"? Što je to 4d? Postoje li opisi tog stanja, kao i precizna metodologija njegovog postizanja?

Judziin je napisao/la:
e sad...gušteri kontroliraju religijske ustanove, oni odasilju poruke tipa tog i tog i onda dobijes kontrološke pizdarije tipa danas postojećih... usto, isus muhamed buda, 99.99 posto su znali sto je sta i kakvo je sta, ali gdje ces ti reci sada prostacima kojem je maksimalni intelektualni napor tehnika držanje dikele i lopate, svjetom vladaju ti i ti, bog je ovakav, vi ste takvi, postoji jos nesto pa jos nesto, vi morate to zbog toga a ovo zbog toga, ako necete sljedit mene ok bit cete na strani tih i fajront...e neide to tako, morali su poruke i pouke zamotat u celofane kako bi glupom narodu bile shvatljive, napravit pravila puta kojim doseci nesto, normala, dodju gušteri i iskoriste to da stvore jos vecu manipulaciju... blah...


Odakle vam te informacije? :) Što biste rekli ako bih vam rekao da jedino zlo ovoga svijeta počiva unutar vas samih? I da su gušteri i njima slični samo plod vaših iskvarenih želja, odnosno namjera...? Što uistinu možete znati o svijetu koji nas okružuje, kada sve informacije primate preko osjetila, koja su "udešena" na egoistični način? Što bi značilo da niste u stanju osjetiti niti trunku ičega što postoji izvan nas samih...

Judziin je napisao/la:
a inace, interesuje ma ta kabala, samo sad imam i pametnijeg posla, trebam se opet ufatit kasiopejaca, RA materijala itt, a posto nevolim bas citanje jer od 100 stranica se uglavnom izvuče stranica bitnoga, vise volim pricat s ljudima i na taj nacin stjecat znanje nego tako al jbg, najvise bi volio da mi dadnu sve u natuknicama pa analiziraj i povezuj...hehe...bas mana, al treba i to svladati...
zz


Kako razlučujete što je bitno a što nebitno? Kako uopće znate što bi u nečemu moglo biti bitno, ako o tome u samom početku ne znate ništa?


hvala enoch sto si me podsjetio da jos nisam iskorjenio mane poput egoizma i bahatosti i arogantnosti...

nisam ni rekao da je kabala religija vec sam nekom usputno odgovarao, samo što sam smućkao to tako da zvuči glupo...
kolko sam doznao kabalom vladaju zakoni koji su nepromjenjivi, isto tako recimo isusovo ucenje, tj 2 zakona ljubavi su ubiti 2 univerzalna zakona, zakon duhovnog napretka i zakon karme i to onaj dio po kojemu se ide na 4d, ovdje ucimo isto to samo s malo šireg aspekta, dakle ciljevi su nam ipak isti, jer kao i krscanstvo tako i qabala(zapadnjacka) su sranje, jer nisu istinite i univerzalne kao i ostatak religija, ali u svakoj je opet jedan fragment puta koji vodi ka vecem duhu...


2. kako razlučiti sto je bitno a sto nebitno... analizom spoznamo gdje što vodi, ili kako je poteklo pa nam omogucuje sud i procjenu istovjetnosti toga i puta kojim zelimo ici...
loše znanje je gore od neznanja, a pogresno sam se i izrazio da je nesto pametnije od necega, nego sam bolje trebao reci - po redu...

"Religija tek oslikava naš (egoistični) odnos prema višoj sili, odnosno Stvoritelju. Stoga joj cilj nikako ne može biti postizanje jedinstva sa Stvoriteljem. To je moguće postići tek ako postanemo poput Stvoritelja, a to je potpuno suprotno od stanja u kojem se nalazimo dok boravimo u percepciji zvanoj "ovaj svijet"."

slazem se, religija koja cini robove, ali postoji put tj oslobodimo se religije samo koristimo njeno znanje na putu duhovnog uzdizanja, jer neprihvacajmo njihove zakone, nego univerzalne zakone.



uglavnom, ajde, u skoli imam sad referat i uzmem ja kabalu i koristim uvodni materijal sa orginalne stranice i prezentira se to u skoli i pojasnjavam i povezujem sa svojim znanjem stečenim ovdje, daa bi profesorica vješto spojila qabalu i kabbalu, iskoristila gluposti zapadnjačke, a ove prave stvari odbacila na račun vjere/dogme, da to nemoze tako, jer to je protuslovno našem vjerovanju a nase vjerovanje je samo po sebi dokazivo xD jedan veliki iks de
stvarno ljudi su zatvoreni izmanipulirani, glupo stado.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kabala INFO
PostPostano: čet mar 18, 2010 4:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 27, 2009 12:35 am
Postovi: 50
Harmonije je napisao/la:
:occasion5:
Super. Baš mi je drago. Jesu li ti koristili ovi linkovi na kongresne lekcije što sam dao?
Ili si ih prije pogledala? :)

Kako to misliš? Online tečaj beginner, intermediate, advanced? Sve sam ih završio prije skoro 3 godine. :)
Pratim Laitmanove lekcije. Tu nema "nivoa". :)
Ti? Da nisi kojim slučajem upisala i naš besplatni online tečaj? :)


Zar nisi u beginner pitanju prepoznao koji nivo sam upisala? ;)
Kongres sam pratila preko kab tv-a, nisam to mogla da propustim, mada verujem da je prisustvo nezamenljivo online iskustvom. Nazalost, bilo mi je prerano da planiram takvu finansijsku avanturu kad još nisam savladala ni alefbet-azbuku-abecedu.

Reci mi molim te kako ste uspeli da sakrijete bosanski ogranak BB-a? Nigde vas nema!

Priča o mističnoj kabali me nikada nije interesovala, tako da sam prošle godine propustila Enochov post o BBLC i priliku da se prikljucim njihovoj grupi. (Nisam prepoznala hibridnu modifikaciju teme ](*,) )
Od BB Srbija sam dobila kao odgovor na sva pitanja jedno mlako: baš nam je drago što se interesujete... a vašu grupu nisam pronašla. Tako da mi je preostalo samo da upišem internacionalni kurs.
Ko zna zašto je sve to dobro, ali bih ipak volela da imam kontakt sa ljudima na našim balkanskim jezicima.

_________________
Aude sapere


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kabala INFO
PostPostano: sub mar 27, 2010 9:33 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 25, 2010 10:35 pm
Postovi: 4
similia minimus je napisao/la:

Zar nisi u beginner pitanju prepoznao koji nivo sam upisala? ;)


Naslutio jesam, ali sam izbjegavao predmnijevati. :)

Citat:
Kongres sam pratila preko kab tv-a, nisam to mogla da propustim, mada verujem da je prisustvo nezamenljivo online iskustvom. Nazalost, bilo mi je prerano da planiram takvu finansijsku avanturu kad još nisam savladala ni alefbet-azbuku-abecedu.


O da. Prisustvo je neopisivo. Polako samo, ako nastaviš studirati kabalu, sigurno ćemo se vidjeti na jednom od kongresa. :)

Citat:
Reci mi molim te kako ste uspeli da sakrijete bosanski ogranak BB-a? Nigde vas nema!


O, to je bilo vrlo jednostavno. Naime, nema bosanskog ogranka. :) Tek je stanoviti stariji gospodin, koji je prvi puta prisustvovao kongresu u Osijeku, prvi otkriveni BB-ovac iz Bosne i Hercegovine. :) Ali drago mi je, jako, da si se i ti otkrila! :D

Citat:
Priča o mističnoj kabali me nikada nije interesovala, tako da sam prošle godine propustila Enochov post o BBLC i priliku da se prikljucim njihovoj grupi. (Nisam prepoznala hibridnu modifikaciju teme ](*,) )
Od BB Srbija sam dobila kao odgovor na sva pitanja jedno mlako: baš nam je drago što se interesujete... a vašu grupu nisam pronašla. Tako da mi je preostalo samo da upišem internacionalni kurs.
Ko zna zašto je sve to dobro, ali bih ipak volela da imam kontakt sa ljudima na našim balkanskim jezicima.


Naravno. Evo počinje i naš tečaj 01.04. pa ga upiši.
Link je: http://www.kabbalah.info/croatian/course.htm#begin

Ol d best!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Počinje novi besplatni online tečaj kabale na hrvatskom jezi
PostPostano: sub mar 27, 2010 9:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 25, 2010 10:35 pm
Postovi: 4
Dragi forumaši,

Uskoro, 01.04. 2010., počinje novi online tečaj izvorne kabale. Dosada se prijavilo preko stotinu polaznika. Ukoliko želite saznati više o ovoj drevnoj mudrosti, ne propustite ovu priliku. Tečaj je besplatan, a kome bude zgodno, u Osijeku će moći i fizički prisustvovati tečaju.
Moći će se postavljati pitanja uživo na što vas svesrdno ohrabrujemo. Uglavnom se na svako pitanje stigne odgovoriti. Lekcije će se snimati tako da se mogu downloadati, te kasnije pogledati, kako i kada kome odgovara.

Radujemo se vašem dolasku!

Bnei Baruch Hrvatska

Prijava za tečaj: http://www.kabbalah.info/croatian/course.htm#begin


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kabala, bespolnost, DNA
PostPostano: sub mar 27, 2010 10:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 27, 2009 12:35 am
Postovi: 50
Super, hvala ti puno Harmonije. :hello2:

Ja sam se vec prijavila krajem prosle godine, ako je to negde zabelezeno imacete dve moje prijave :)
Zbunio me je tvoj komentar o prvom Bosancu koji je prisustvovao kongresu, pa sam nadogradila i celu grupu. Bujna masta, moze svasta. :oops:
Nadam se da cete sada imati vise ljudi sa obe strane kamere i da ce forum imati vise pitanja. Sada mi to vise nije goruce, ali na pocetku mi je bas bila potrebna podrska da bih uhvatila dobar pravac razmisljanja. Nije lako kad ustvari ne znas ni sta hoces u sustini da pitas, a sve to jos treba da uradis i na engleskom.

Svima koji se osecaju pomalo zbunjeno u moru teorija o kojima se raspravlja na Galaksiji bih od srca preporucila da malo zvirnu i u kabalu. Meni je bas puno pomogla da napravim neki red u glavi koji je neophodan da bi se islo dalje. Uostalom, uvek je dobro pogledati i izvore teorija.

Pozdrav

_________________
Aude sapere


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kabala, bespolnost, DNA
PostPostano: sub feb 08, 2020 11:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Ja ne mogu nac kako se to meditira u kabali. Ima li neko iskustva? Ima jedno ucenje kako da dokucimo Sefirote te Bpzije atribute, ali je previse komplikovano i dugotrajno...Ima li iko ikakvog iskustva o kabali? Mene kabala zove, e sad ja razmisljam da joj se odazovem.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 99 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz