Sada je: sub apr 27, 2024 10:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet nov 15, 2007 10:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
zlatko je napisao/la:
..možda su se skrivali iza riječi svet,sen fonetski...pa u centar.. #-o


Ne razumjem što hoćeš reći?


probaj ponovo,unutarnje slušanje.

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 17, 2007 6:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
C_enterprise je napisao/la:
zlatko je napisao/la:
..možda su se skrivali iza riječi svet,sen fonetski...pa u centar.. #-o


Ne razumjem što hoćeš reći?


probaj ponovo,unutarnje slušanje.



Pa ne živim ja na nekom pustom otoku na Pacifiku pa da mogu po cijeli dan meditirati i slušati se iznutra. Radim i imam puno drugih obaveza.
Ali imam ja svoj način popunjavanja svoje unutarnje arhitekture odnosno brušenja svijesti. U mom srcu nema mjesta mržnji,zavisti,pohlepi i ostalim glupostima koje pomućuju svijest suvremenog čovjeka i čine od njega kontejner. Volim ljude, volim pomoći i činiti dobro jer me to veseli i daje dobar osjećaj. Promatram svijet otvorenih očiju i tražim odgovore na pitanja. Zanima me geneza grala. Kad je prvi put pomenut? U kom kontekstu? Kad se njime počelo manipulirati? ..capito?

Možda ja nakon ovog života neću otići na viši nivo svijesti, nego ću se ponovo vratiti na ovaj sadašnji da odrobijam još jedan život. u njemu Pa možda u tom drugom pokušaju shvatim poantu unutarnjeg slušanja.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 17, 2007 10:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
"ponekad se vračaju"-S.King 8)

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 17, 2007 11:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
C_enterprise je napisao/la:
"ponekad se vračaju"-S.King 8)


.....a ponekad je najbolje kad čovjek poludi mlad
pa mu cijeli život prođe u radosti i veselju.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 18, 2007 12:40 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Možda da zavirite u Download i probate naći svoje odgovore u odličnoj knjizi:

slika

U folderu Laura Knight Jadcyzk...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 18, 2007 9:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
proširit ču uvide postom"meditacija na stolove iz Chartesa"kad 8) mi "moderatori" jave pod kojom temom.

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 21, 2007 8:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Moje mišljenje o Sv. Graalu: simbolizira Veliko Djelo alkemičara koji su tražili "besmrtnost" tražeći Kamen Mudraca. Kamen Mudraca ili u alkemiji simboliziran suncem (5.element) koji kao centar pentagrama simbolizira eter (posrednik između duhovnih i materijalnih svjetova) također se odnosi na postizanje samoostvarenja ili pronalaska Istine. U alkemiji se kaže da onaj koji traži za postignućem, pije iz zlatnog kaleža. Zašto zlatnog? Filozofsko zlato je dobiveno procesom transmutacije preko merkura (žive) iliti podizanje Kundalini zmije uz kičmu. Dobra stara fraza: Raise the Devil; u tom svijetlu poprima potpuno drugačije značenje.
Dakle, Sveti Gral znači prvenstveno Prosvijetljenje (spoznavanje Prvog Izvora, 7. denzitet) postignut posrednikom (Kristom, Pomiriteljem suprotnosti Yina i Yanga). U tumčenju Svetog Grala na ezoterijski način neophodno je poznavanje okultnih znanosti.

Nisam siguran, ali isto tako moguće je da je Gral u nekom periodu povijesti stvarno bio fizički kalež, ali to je manje bitno, jer ezoterijske implikacije Grala nadilaze egzoterijske ili svjetovne.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 25, 2007 10:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
ovo pišem zato da razbistrim stavove nekih o zapadnom misticizmu.
"stolovi Chartresa"su geometrijski likovi u dva reda,odozgo prema dolje
poredani u nizu:pravokutnik,kvadrat i kružnica.Redovi su međusobno paralelni,uspravni,a likovi obojeni crveno i plavo.Pravokutnik i kružnica u lijevom redu su crvene boje,a u desnom plave,dok je sa kvadratima obrnuto,onaj u lijevom redu je plave a u desnom crvene.
Površine su svih likova jednake,a imaju sasvim određen odnos prema tlocrtima nekih francuskih gotičkih katedrala.
Pierre Derlon 1978 odaje tajnu,prema kojoj ove "ploče"zapravo služe za osobit tip meditacije,koji u svojim aspektima podsječa na tehnike buđenja kundalini u indijskoj jogi. :shock:

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 26, 2007 10:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
Derlona je kao dijete posvojio poglavar francuskog ciganskog plemena
Calderoche.(ime plemena je dovoljno znakovito i govori :love9:
:queen: :read: :king: ).

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 30, 2007 6:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
Pripadnici plemena Calderoche redovito prakticiraju ovu vrstu meditacije.Mjesto obavljanja označuju imenom "vrtovi inicijacije."
Sjede prekriženih nogu za vrijeme promatranja dva reda paralelnih likova
polegnutih na zemlji.Likovi mogu biti od raznih materijala.
George Penniggton,istraživač koji se godinama bavio misterijom ploča iz Chartesa,vježbao je varijante i sa različitim bojama i dimenzijama i ustanovilo se da uspješnost meditiranja je ovisna direktno o tonalitetu boja,njihovom rasporedu i matematičkom definicijom likova definiranih brojem 21.
Likovi su sofisticirani,plava i crvena boja su sa dva kraja spektra i tako mkogu simbolizirati principe shive i shakti,a preklapanje nizova u meditaciji njihovo stapanje.Nakon meko zbalansiranog pogleda,zbog optičkog razloga niz mijenja boje od sive do plave i crvene,koja je moždana hemisfera tog trenutka dominantnija.To bi značilo da siva boja,koja nastaje preklapanjem crvene i plave,znači ujednačeno funkcioniranje moždanih polovica.Valne dužine navedenih boja su
460 nm i 690 nm.njihov matematički odnos je 2:3,a neki iskusni praktikanti to dovode u vezu sa kvintom u glazbi.
Asocira na alkemičarsko spominjanje"crvenog lava" i srebrnoplavog zmaja".
Početnik već nakon sat vremena može imati rezultat 6 do 8-mo mjesečne joge,a možda i bolji.

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 26, 2007 1:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Legenda:

Gral može naći samo luđak čista srca, koji će na toj potrazi izgubiti cijelog sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 26, 2007 6:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 18, 2007 5:47 pm
Postovi: 94
Tko želi probat :

http://www.lenzwald.de/chartres/medtafeln.pdf :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Sveti gral
PostPostano: pet mar 13, 2009 9:09 am 
Eto otvorio sam novu temu jer sam smatram saznao sve sto sam trebao saznat za sada o istome. Dakle da zapocnem sta sam htjeo reci. Moram pridodat da ovaj puta imam informaciju a ne dez-informaciju :)


Kroz povijest, vidimo postojanje ovog "artifekta" kao takvog koji je u stanju napravit nesto covijeku ili dignut percepciju.

Dosta ljudi izgubilo je zivote trazeci isti, ispitivajuci stvari o istome. Neki ljudi misle da je isti kup, kalez. Neki misle da je to sveta krv, neki misle kako je to zenska osoba, neki da je isti znanje dok sam eto ja cak prije mjesec i pol dana cca dosao do toga da je sveti gral orgulja ili bikov rog kroz kojeg se manifestiraju razlicite frekvencije.

Ono sto je svima zajednicko je to da se iz istog manifestira sveta krv. Dali se radi o tome da su to "isusovi rodjaci" ili se radi o tome da je to zenska osoba opcenito ili stagod drugo da bilo, meni je sve to bilo zasmrdilo.

I tako, gledao ja davinchiev kod naravno kao sto sam i procitao masu toga sto se tice istog "objekta" i dosao do slijedeceg zakljucka.

Kao jos jedan od nuspojavnih dokaza od mogucih transkripti. Recimo pledijci pricaju o tome da se mi trebamo ujedinit. Da nasa muska kao i zenska strana trebaju postat jedno u nama samima. Da trebamo smoc snage kao i volje, zelje i posvetit puno ljubavi kao i truda prema istom da se mi kao jedinka spojimo u ono nase pravo. Ono jedno sto mi jesmo.

Jucer na vecer, shvatio sam da je sveti gral metafora. To je jedna tako jednostavna metafora da je to za krepat.

Inace, kad nesto skrivas od covijeka. Neces to isto sakrit tako da zapecatiras negdje vec da mu stavis toliko ispred nosa i zamutis mu glavu da je to negdje daleko da isti sebe nikad ne zapita zapravo o cemu se radi te di se isti nalazi.

Isto tako, sama kvantna fizika nam govori da smo posebni. Ne samo metafizika opcenito. Sve zivo govori da smo posebni.

U davinchi kodu, kljuc - artifakt koji drzi istinsku lokaciju svetog grala, prezentiran je kroz onu kutijicu kao informacija. Stvarni prijevod metaforike istog bi bilo znanje odnosno svijest. Odnosno da je kljuc u nama. Nama samima te je na nama da pronadjemo taj kljuc da otkljucamo stvari. Otvara ga samo pravilno shvacanje onoga sto mi zapravo jesmo.

Kljuc kao takav prezentira upoznavanje oba spola osobe. I muski i zenski. Ne samo zenski. To je pak dezinformacija napravljena kako bi ljude malo odvukli od one prave te istinske informacije.

Sveti gral smo mi ljudi. Sveti gral je nasa druga polovica pod kojom nismo rodjeni. U slucaju zenske, to je njezina muska strana dok u slucaju muskog, zenska strana. Kad se ista ujedini, postane jedno. Mi postajemo hodajuci te zivuci sveti gral. Osoba koja je uzela sve sto se tice muskog, sve sto se tice zenske osobine te krenula zivjet takvim zivotom.

Uglavnom, mi smo sveti gral. Te je vise barem meni, nepobiv dokaz da smo totalno drugo od onoga sto nam se prezentira. Previse toga vodi do istog pa kad ti to i sveti gral kaze, eto...

Ovo smatrajte informacijom. Dobronamjerno to kazem.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Sveti Gral
PostPostano: uto dec 10, 2013 5:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 10, 2013 4:40 pm
Postovi: 1
sveti gral je prava istina sto je dosla Isau a.s, i onima prije njega pa su to ljudi kao sto su Matej, Marko, Luka, Ivan izmjenili i napisali u Evanđelju kako njima odgovara i prestavili da je Isa a.s bog, i sad svijet traga za tim svetim gralom (za pravom istinom), ali ta nam je istina poslata ponovo po Muhamedu a.s


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 84 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz