Sada je: čet mar 28, 2024 10:02 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2319 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 116  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: POČINJE 3. SVJETSKI RAT
PostPostano: čet sep 13, 2007 11:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto sep 04, 2007 10:12 am
Postovi: 11
Mislim da reptili planiraju da rat pocne 2012. da se nuklearkama pocisti cijela zemlja i da svi pocrknu i da nitko ne dozivi 21.12.2012
kada dolazi opasno razdoblje za reptile zbog nadolazeceg vala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 14, 2007 7:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Izgleda da je rat počeo u tvojoj glavi zbog čitanja reptilskih teorija zavera u kojima ključnu ulogu ima 'nadolazeći val' i 2012 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: 27.12.2012
PostPostano: uto sep 18, 2007 4:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 23, 2005 7:55 pm
Postovi: 48
Danas sam nešto čitala o godini 2012 i zaključila da ću 27.12.2012 (rođena 27.12.1985) napuniti 27 godina!! Baš freaky zar ne? Opcenito me broj 27 prati kud god pošla...

Evo malo zanimljivosti o broju 27 na wikipediji:

http://en.wikipedia.org/wiki/27_(number)
______________________________

I još neki linkići:

1. http://blog.zoopy.com/?p=53
2. http://www.chrismore.com/index.cfm?catID=38
3. http://primes.utm.edu/curios/page.php/27.html
______________________________

I za kraj zgodan članak za sve one koji su rođeni na 27 u mjesecu:

http://www.decoz.com/Numerology_birthday_F27.htm

:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 18, 2007 7:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
ja se osobno nadam da ce se sve normalno nastavit u 2013 koda nista i nije bilo!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 18, 2007 10:23 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned sep 16, 2007 2:43 am
Postovi: 28
Lokacija: Kotor
a sto ako stvarno val dolazi, ima dosta istine u kasiopeanskim izjavama, i dosta toga je objasnjeno na shvatljiv i prihvatljiv nacin


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 19, 2007 6:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Predator27 je napisao/la:
a sto ako stvarno val dolazi,


Pravo pitanje: Sta ako stvarno dolazi? Nazalost ne mozemo biti sigurni u to. U stvari mislim da je najbolje to posmatrati samo kao jednu mogucnost a nikako kao da ce se stvarno desiti, odnosno najbolje je ne ocekivati, pa ako dodje - dobro jeste, a ako ne dodje - opet je dobro.

Iz tog razloga svojim prijateljima obicno preporucujem kas transkripte sa napomenom da ja ne mogu da tvrdim da je to istina, ali da treba procitati transkripte upravo iz tog razloga - sta ako jeste istina.

Sto se tice kometa i meteora, mislim da tu skoro da nema sumnje da nam predstoji neka "guzva", ali ko zna, mozda ni to nije istina.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 19, 2007 9:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Sto se tice kometa i meteora, mislim da tu skoro da nema sumnje da nam predstoji neka "guzva", ali ko zna, mozda ni to nije istina.


Danas na dnevniku bilo da je jedan pao ( mislim negdje u Južnoj Americi ) i da je napravio krater, a ljudi koji su pristizali vidjeti da su se pomalo gušili i imali problema sa disanjem...

Definitivno padaju u zadnje vrijeme sve više i više...

#-o

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 19, 2007 10:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Danas na dnevniku bilo da je jedan pao ( mislim negdje u Južnoj Americi ) i da je napravio krater, a ljudi koji su pristizali vidjeti da su se pomalo gušili i imali problema sa disanjem...



http://www.physorg.com/news109322080.html

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1552


:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 19, 2007 10:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 23, 2005 7:55 pm
Postovi: 48
Ma ja na 2012tu gledam kao na formatiranje diska. Sigurna sam da cemo u 2013toj krenuti boljim putem :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 19, 2007 11:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Sve je to jedna veeeeeelika limunada a možda i koktel :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: 2012
PostPostano: čet sep 20, 2007 11:31 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned feb 25, 2007 3:53 pm
Postovi: 15
Lokacija: omis
Evo nesto i od Nostrodamusa

Nostradamusovo predviđanje: Atomska bomba će pasti u more i pobiti sav podvodni svijet na Mediteranu


Talijanski istraživači nedavno su pronašli stoljećima ranije izgubljen manuskript slavnog proroka Nostradamusa. Dešifriranjem istog došlo se do zaključka da govori o razdoblju od 2007. do 2012. godine, koje će, ako mu je vjerovati, biti početak zalaza zapadne civilizacije, a spominje se i Treći svjetski rat.

Nostradamus je, zbog neumoljive Španjolske inkvizicije, morao šifrirati svoja pretskazanja, a dešifrirao ih je dr. Michael Rathford te objavio u knjizi "Nostradamusov kod: Treći svjetski rat". Tako Nostradamus kao glavnog protagonista nadolazeće mračne ere ističe "mladu tamnu osobu", koju je Rathford protumačio kao Osamu Bin Ladena, a u periodu od 2007. do 2012. spominje veliki teroristički napad na SAD, nuklearnu tragediju u Rimu i veliki sukob Amerike s Iranom i Sjevernom Korejom.

Nostradamus kaže kako će se veliki sukobi vrtiti uglavnom oko nuklearnog oružja, i to najviše na mediteranskom području (blago nama). Jedna će atomska bomba, kaže, umjesto na kopno, pasti u more i pobiti sav podvodni svijet na području Mediterana. Prema njegovim tvrdnjama, Italija i Francuska uskoro će gotovo u potpunosti biti uništene, a na putu je i zasad nepoznati komet koji će na Zemlji prouzročiti brojne prirodne katastrofe - erupcije vulkana, poplave, potrese i suše.


Nimalo bolja sudbina ne očekuje ni Sjedinjene američke države. Osim prirodnih katastrofa, Nostradamus im predviđa građanske ratove, političke konflikte, očaj i naglo siromaštvo. Drugi će veliki narodi u SAD slati pomoć, ali, kaže prorok, bezuspješno. Problema će biti i u izborima za američkog predsjednika, a svijet će navodno shvatiti da ta zemlja propagira lažnu demokraciju. Sljedećih pet godina biti će pogubne uglavnom za razvijenije, zapadne civilizacije, tvrdi Nostradamus.

Međunarodni incident izazvat će simulacija rata koju će, prema pisanju najpoznatijeg proroka, programirati Velika Britanija. Informatička greška aktivirat će bombe koje će eksplodirati po cijelom svijetu i ubiti gotovo milijun ljudi.

Dakle, ako je vjerovati Nostradamusu, pred nama je teško razdoblje puno nemira i negativnih tenzija. Knjiga "Nostradamusov kod" ne nudi nijednu pozitivnu informaciju, čak ni "novi svjetski poredak", koji nas navodno očekuje početkom 2011., neće popraviti situaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 20, 2007 12:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Vjerujem da je osnovna svrha Nostradamusovih proracanstava da sokiraju narodne mase kao sto je mene sokiralo kad sam prvi put cuo da je crvenkapicinu baku pojeo vuk. :shock: U stvari, to me je bilo uzasno potreslo jer sam sebi u glavi bio stvorio sliku razjarene zvijeri kako prozdire jadnu staricu, dok joj iz usta kaplje krv i ispadaju komadi neprozvakanog tijela. :shock:

Ako uzmemo u obzir da OPS bica sa 4D imaju i tehnologiju i znanje kako da mijenjaju i kreiraju nasu proslost, sadasnjost i buducnost jer nisu sputana ogranicenjima linearnog vremena kao sto smo mi, vrlo lako mozemo zakljuciti da su Nostradamusova proracanstva, izmedju ostaloga, sledece:
1. super smisljena manipulacija da se ljudi sokiraju kao djeca kad cuju bajku o crvenkapici i vuku,
2. i corava koka nekad zna da ubode zrno i
3. "ostalo"...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 20, 2007 4:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
nakon sto godina izbivanja napisao bih ovo. mozda nema bas neke veze i nije da vjerujem u to, no citajuci ovo sjetio sam se sna koji sanjam od djetinjstva. nije da ga stalno sanjam, mozda jednom godisnje ili svake dvije godine.
u snu sa prozora svoje kuce gledam prema jugozapadu (u pravcu Jadrana) i svjedocim eksploziji za koju znam da je nuklearna. ubrzo vidim gljivu (iako bi u stvarnosti bilo predaleko za to), i znam da je eksplozija negdje kod Italije. Cudno je jos sto uvijek u snu pomislim kako mi nije dobra izolacija na kuci, i razmisljam o stavljanu mokrih deka na prozore...
:roll:

dodao bih jos kako u zadnje vrijeme intenzivno osjecam da je nesto na pomolu, a vjerujem da nisam jedini.
cudno je to sto sam na neki nacin smiren u vezi toga, ne kao da to prizeljkujem, nego kao da je to nesto sto je potrebno, prirodno... ne znam tocno kako bih objasnio.

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 20, 2007 7:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Predator27 je napisao/la:
a sto ako stvarno val dolazi, ima dosta istine u kasiopeanskim izjavama, i dosta toga je objasnjeno na shvatljiv i prihvatljiv nacin


Zdravo predatore. Nađosmo se i ovđe :D
Nešto nijesam presiguran da će ljudi taj rat voditi među sobom. Možda će mo se pobiti sa slinavim smrdljivim sivuljagama ili gušterima :?

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 2012
PostPostano: čet sep 20, 2007 8:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
lyvidium je napisao/la:
Evo nesto i od Nostrodamusa

Nostradamusovo predviðanje: Atomska bomba æe pasti u more i pobiti sav podvodni svijet na Mediteranu


Talijanski istraživaèi nedavno su pronašli stoljeæima ranije izgubljen manuskript slavnog proroka Nostradamusa. Dešifriranjem istog došlo se do zakljuèka da govori o razdoblju od 2007. do 2012. godine, koje æe, ako mu je vjerovati, biti poèetak zalaza zapadne civilizacije, a spominje se i Treæi svjetski rat.

Nostradamus je, zbog neumoljive Španjolske inkvizicije, morao šifrirati svoja pretskazanja, a dešifrirao ih je dr. Michael Rathford te objavio u knjizi "Nostradamusov kod: Treæi svjetski rat". Tako Nostradamus kao glavnog protagonista nadolazeæe mraène ere istièe "mladu tamnu osobu", koju je Rathford protumaèio kao Osamu Bin Ladena, a u periodu od 2007. do 2012. spominje veliki teroristièki napad na SAD, nuklearnu tragediju u Rimu i veliki sukob Amerike s Iranom i Sjevernom Korejom.

Nostradamus kaže kako æe se veliki sukobi vrtiti uglavnom oko nuklearnog oružja, i to najviše na mediteranskom podruèju (blago nama). Jedna æe atomska bomba, kaže, umjesto na kopno, pasti u more i pobiti sav podvodni svijet na podruèju Mediterana. Prema njegovim tvrdnjama, Italija i Francuska uskoro æe gotovo u potpunosti biti uništene, a na putu je i zasad nepoznati komet koji æe na Zemlji prouzroèiti brojne prirodne katastrofe - erupcije vulkana, poplave, potrese i suše.


Nimalo bolja sudbina ne oèekuje ni Sjedinjene amerièke države. Osim prirodnih katastrofa, Nostradamus im predviða graðanske ratove, politièke konflikte, oèaj i naglo siromaštvo. Drugi æe veliki narodi u SAD slati pomoæ, ali, kaže prorok, bezuspješno. Problema æe biti i u izborima za amerièkog predsjednika, a svijet æe navodno shvatiti da ta zemlja propagira lažnu demokraciju. Sljedeæih pet godina biti æe pogubne uglavnom za razvijenije, zapadne civilizacije, tvrdi Nostradamus.

Meðunarodni incident izazvat æe simulacija rata koju æe, prema pisanju najpoznatijeg proroka, programirati Velika Britanija. Informatièka greška aktivirat æe bombe koje æe eksplodirati po cijelom svijetu i ubiti gotovo milijun ljudi.

Dakle, ako je vjerovati Nostradamusu, pred nama je teško razdoblje puno nemira i negativnih tenzija. Knjiga "Nostradamusov kod" ne nudi nijednu pozitivnu informaciju, èak ni "novi svjetski poredak", koji nas navodno oèekuje poèetkom 2011., neæe popraviti situaciju.


Tu knjigu sam nabavio prije koju godinu i svake godine izade nova verzija s modificiranim proročanstvima. =D>
Cista zarada, to je svrha ove knjige.
http://www.scam.com/showthread.php?t=5972


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 20, 2007 8:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Počima treći svijetski rat.

Počima.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Otkad znam za sebe , ja sam u ratu.

U ratu protiv samoga sebe.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 20, 2007 8:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
spyro je napisao/la:
Počima treći svijetski rat.

Počima.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Otkad znam za sebe , ja sam u ratu.

U ratu protiv samoga sebe.
=D> =D> =D> :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 20, 2007 8:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
FORMICA je napisao/la:
Nešto nijesam presiguran da će ljudi taj rat voditi među sobom. Možda će mo se pobiti sa slinavim smrdljivim sivuljagama ili gušterima :?


Pa, ako su kojim slučajem kasiopejci u pravu, onda nas očekuje upravo ovako nešto posle prolaska vala i tranzicije u 4. denzitet.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 20, 2007 8:46 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jun 01, 2006 1:13 pm
Postovi: 21
Lokacija: Zg
Kako god bilo, kraj svijeta ili ne sve više ljudi shvaća besmisao suvremenog naćina života i bježi od nametnutih 'vrijednosti' primjer:

http://www.neokultura.org/
http://www.backtobasicliving.com/

Copy/pasteat ću i zanimljiv tekst s jednog foruma pod naslovom "Kult ekonomizma"

Meni osobno je totalno svejedno dali će doći do ekonomskog kolapsa zapadne civilizacije, invazije vanzemaljaca ili nuklearnog rata htio bi jedino skupiti lovu, kupiti imanje živjeti u miru i promatrati iz prvog reda predstavu za koju smatram da smo mi živi veliki sretnici koji ju imaju ćast i priliku vidjeti.

Kod:

Kult ekonomizma
(novi kultovi na Zapadnom Balkanu)

Danasnje doba je doba idealizama i posvecenosti idealima. Od “Moskve do Pekinga i od Melburna do Stokholma”. Na zaprepescenje nacionalista, i u Zagrebu i u Beogradu saopstavaju se gotovo identicni stavovi, sve je vise ljudi koji su za jedan opsteprihvaceni ideal spremni da zrtvuju sopstvene zivote, kao i zivote svojih bliznjih. Svakodnevno, ovi novi idealisti to i cine. Svakodnevno, preziruci svoje male obicne zivote, svoje postojanje, prirodu i sam zivot novi idealisti odustaju od zivota za sebe u korist mehanickog, tehnoloskog raja, spremni da bez predaha rade i po sesnaest sati dnevno, subotomi nedeljom, nocu, spremni da uvek i u svakom trenutku zive u skladu sa idealima trzista.

Ovi novi ideali (Ekonomizam) jesu jedna vrsta religije neprekidnog odricanja. Uvereni u svetost svog puta, noseni plimom osecaja bezgranicne licne savrsenosti koju sticu kao poklonici ovog kulta, u svakom svesnom trenutku, izmedju budjenja i sna, oni streme, rade, postizu, propovedaju, odlaze na “team building”, veruju, opet cine, opet se trude, napajaju se na izvorima, ponovo rade, zaradjuju novac, zaradjuju jos vise novca, kupuju, konzumiraju, hrane se po elitnim fancy restoranima, odlaze na skupe i nedostizne turisticke destinacije, kupuju intimnost prostitutki oba pola, ponovo kupuju, jos jednom prodaju, gube energiju, piju energetske napitke, meditiraju, mantraju, treniraju, odlaze na casove joge, na skupove “nekonvencionalnih i nefrormalnih”, citaju Zen mudrosti, uce o dizajnu, use o arhitekturi, uce da vole arhitekturu, citaju o Barceloni, pripremaju se za borbu, bore se, radjaju decu, kidisu, ujedaju, podmazuju polne organe kada organizam zakaze, odlaze kod alternativnih lekara, idu na rok koncerte, idu na tehno koncerte, studiraju i jos milion raznih drugih trzisnih aktivnosti, a sve u slavu svog kuta - ekonomizma.

Sve je ekonomija, jedna groznica, jedan revolucionarni zanos, jedno bepostedno cinjenje. Jedan hobsovski rat. I sledbenici ekonomizma jesu u ratu. U neprekidnom ratu. Ohrabreni silinom svete Amerike, naoruzani protestantskom radnom etikom, ispunjeni objasnjenima istinskih apostola keonomije, u ovom trenutku, u svakom trenutku, jedni umiru, radjaju se novi, ali zanos i zar i akcija ostaju. Jer, nicega nema van produktivnog, “trzisno korisnog” cinjenja, zaradjivanja, svetih brojeva sa berze, radosti domacica u robnim kucama, iskrene i kratke radosti dece ispred najnovijih konzola za igru, jos boljih i jos naprednijih stvari koje ih okruzuju i sve cvrsceg i dubljeg uverenja da ih niko i nikada ne sme kociti i zaustavljati na njihovom Putu.

Ovi idealisti sa revolucionarnim zarom napadaju one koji im se suprotstave. Novi idealisti zele privatizaciju, da sve ima vlasnika, da svaka stopa planete i kosmosa bude necija. Tek tada se sticu pravi uslovi za zaradjivanje, za trziste, za poetiku robe, za Licno usavrsavanje. Novi idealista nije nacionalista ali voli da ga vide kao deo Nacionalne elite. Pogotovo u zaostalijim sredinama u kojima Crkva Ekonomizma jos uvek nema siru potporu i gde zastarele ideje solidarnosti i socijalne pravde jos uvek imaju uporiste u siromasnim masama koje nas idealista najcesce vidi kao zaostale i nezahvalne. (Jer, da su pametni,uspesni, da imaju “dobre gene” kao on, kao ostali sledbenici Crkve ekonomizma, i oni bi bili kao i on ili ona)

Za ove simpaticne idealiste nema vece nagrade od trenutka kada se usled nesavrsenosti tela i religioznog flagelantskog naprezanja javi bolest. Koliko srecnih poslovni ljudi govori rado o svom visokom pritisku, o svojim infarktima, o pacemakerima, o stetnim navikama, o nesanici. Nista ih ne ushicuje kao dvojstvo: uspeh u sirenju Dogme / smrt organizma. Jer sustina ove doktrine i jeste smrt svega zivog i pretvaranje u nezivu, merljivu, trzissnu stvar.

U brobu, novi idealista ulazi mlad. Oni i one su svesni da im je radni vek svega petnaestak godina, odnosno do cetrdesete godine i da samo sacica odabranih prezivi ova prvobitna iskusenja i predje u gotovo nedostizni stupanj Uspeha. Jer, kako je telo trosno i kako smo fizicki ograniceni, samo pojednici najcvrsce volje, idealisti spremini da u POTPUNOSTI odbace radost pukog postojanja imau dovoljno snage da Uspeju.

Jer Uspeh je sve. Uspeh znaci obicno vise novca, tog osnovnog elementa bozije milosti, panacea. Ali dubina i samoodricanje nasih idealista je tolika da zadovoljstvo u zgrtanju novca ne lezi u stvarima i ljudima koje Odabrani idealisti mogu kupiti za svoj novac. Ne, posedovanje ne znaci zadovoljstvo, posedovane stvari ne mogu se iskoristiti. Za to nema vremena jer nema zaustavljanja i nema zadovoljstva, postoji samo bezglava i fanaticna trka napred. Nasuprot verovanjima, novi idealista veoma kratko uziva u robi koju mu kupuje carolija njegovog uspeha. Svrha je u posedovanju BMW automobila, ali religiozno samomucenje postize se svakodnevnim sedenjem od po nekoliko sati u tom istom automobilu u toku odlaska na posao i dolaska sa posla.


Mediji razvijenih ekonomija neprekidno stvaraju i umnozavaju zitija svetaca ekonomizma. Ponekad su to price o Uspesnima seniorima, to jest onima koji su prevazisli prva iskusenja i postali etablirani i poznati, ponekad cak i tumaci ili apostoli nove religije. Bilo da se radi u poslovnim ljudima, fudbaleriima, glumcima, anarho aktivnistima - protivnicima globalizacije, modnim zvezdama, feministkinjama, vrtuozima, borcima za pravdu, pevacima i pevacicama itd. Etabliranima je dozvoljena cak i konstruktivna kritika pojavnosti Religije Ekonomizma (Stvarnosti) bez ulazenja u sustinu (Madona, Bono, Dzordz Soros, Naomi Klajn, itd). U stvarnosti, zivoti vecine Uspesnih su nepresusna tema medija i tabloida. Prema njima Uspesni zive u raju na zamlji, u svojim vilama i bazenima, materijalno sigurni, oslobodejni sumnji, oslobodejni straha. Slobodni, u statusu svetaca, sekusalno pozeljni, okruzni obozavaocima i obozavateljkama, neprekidno u centru paznje religioznih masa zeljnih uspeha i identifikacije. Istovremeno, zitija ovih svetaca isticu mucnost njihovog uspeha, proces sazrevanja, kompeticiju, nemilosrdnost, redukciju emocionalnog zivota i ostale nedace koje treba pretrpeti da bi se stiglo do stepenika slave. Ovo uliva samopouzdanje Adeptima ekonomizma i masi sledbenika da istraju u zrtvovanju sebe za simbol.

Dubina zrtve, istinska ljudska patnja danasnjih idealista uporediva je jedino sa srednjovekovnim monasima koji su ziveli na stubovima, mucili se izgladnjivanjem, spavali na lestvicama, bicevali se, odricali se tela i uopste mucili sebe na najrazlicitije nacine sve u cilju dosezanja Carstva nebeskog.

Danasnji idealista, revolucionar ekonomizma podnosi jos vecu zrtvu. U groznicavoj groznici svojih postignuca, beskrajnog bola sa kojim vodi svoj Posao, novi idealista odrice se sopstvenog vremena. Ovu zrtvu hriscanski mucenici nisu bili u stanju da podnesu. U njihovo doba, subjektivno vreme jedinke nije bilo odvojivo od ciklicnog prirodnog vremena. Novi vernik, nasuprot njima, stremi dalje. Njegovo vreme jeste vreme ekonomije, on zivi u vremenu berze i kako je ekonomija globalna neke su berze uvek otvorene, pa je tako i vreme novih idealista u potpunosti okupirano ekonomijom. Postoji naravno i kratki period sna, taj atavizam naseg zivotinjskog porekla, ali horde naucnika i misticara rade na sredstvima koja bi trebalo da nas oslobode i ovog ogranicenja.

Bilo da je radnik u fabrici, predstavnik poznate multinacionalne kompanije, programer, nastavnik u skoli, ili nesto drugo, novi idealista ne poznaje ciklicnost vremena. Njegovo vreme je linearno, to je vreme doktrine o “prirodnom ekonomskom rastu” ili samo o Rastu. jer idealisti nemaju nameru da stanu. Pokusaj da ih se zaustavi radaja fanaticni religiozni bes. Na putu ekonomije, na putu pretvaranja zivog u mrtvo nema stajanja ni usporavanja.

Zadovoljiti se prostim kretanjem jeste odlika Slabih (gubitnici). Brzijna mora rasti, profit ove godine mora biti veci od profita za prethodnu godinu. Jos jedan NGO projekat, jos jedan napor public relations manager-a. Prvi izvod mora biti pozitivan a rast eksponencijalan. Delatnik idealista je zato stalno ubrzan, on hronicno “nema vremena”. On ga ZAISTA nema. Njegov racionalni mozak, njegov ekspandirani ego groznicavo radi. “Mogao bih jos i ovo, mogao bih jos i ono” jeste cesta misao novih idealista. Zadovoljstva nema. “Mogao” prerasta u “morao”, grza savesti zbog propustenih prilika na svakom polju raste. propustenost zna!ci neostvarenost, neostvarenost znaci smanjenje brzine licnog napretka (progres) i licnog usavrsavanja. U ovom smislu, sve je ekonomija i sve je progres, kokteli, pogledi sefova, voznje automobilom, brzina kojom vozite bicikl, obim grudi, duzina penisa, broj veza, intimna iskustva, broj dana u godini u kojima ste aktivni. Sve se moze izgubiti i sve je unapred izgubljeno.

A ipak nas idealista ne posustaje u svojoj mrznji spram zivota i ostalih nizih obliak postojanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 20, 2007 9:36 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub sep 15, 2007 11:13 am
Postovi: 21
Ako je vjerovati kas transkriptima nama nema zime, odnosno njima su dani odbrojanai. 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2319 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 116  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz