Sada je: čet mar 28, 2024 10:24 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2319 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 116  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon jan 29, 2007 4:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Dobro, ovo je uzbudjujuce, jako:wink: Ne treba se bojati, cega?
Postavljam pitanje...
DEZNITET 4 ? ima li svrhe.. ako nestaju brojen vrste osnovi uvjeti zivota
dezniteti 1-2, cemu 3 -4 itd..
Sto proizlazi iz ovog proracuna i predvidjanja?
Sveto pismo kaze... sudnji dan, pravedni se ne trabaju bojati..
MaYe... 7 dana i sest noci...
Sto ce sedmi dan biti vjecno svjetlo ? u kojem kontekstu?
Nas vise ljudi u ovom obliku nece biti? uopce dezniteti 1-2

Da "bica iz visih dezniteta" vracaju plocu nazad?

#-o ovo je mrak zar ne :)


Dalje zakljucujem.... svemirka baza u orbiti.. 700 ljudi...
Klica svega za novi pocetak?

Da li ovaj tekst postoji u engleskoj verziji? Trebao bi ga.


Zadnja izmjena: villy; pon jan 29, 2007 4:53 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 29, 2007 11:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Sutnja je majka mudrosti?!
Kriva pitanja ili se nesmije o tome pricati? wtf?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 30, 2007 1:43 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 25, 2006 10:11 pm
Postovi: 2
Lokacija: Belgrade
Organski portal je napisao/la:

Spominje se upravo to. I to vrlo egzaktno. Veneru doduse nije spomenuo ali citaj izmedu redaka i vidjet ces da je i nju spomenuo. Inace ovo objasnjenje nije bas originalno njegovo jer sam ga vec vise puta sa raznih strana sta cuo sta procitao.


Stvarno nisam prepoznao da negde spominje ovo što si naveo, ali ako ti jesi onda nema razloga da ti ne verujem.
Da! U pravu si što se tiče toga da ovo nije orginalno otkriće (čak je čini mi se bila emisija i na "Discovery" o obrtanju magnetnih polova i slično), međutim ovde se prvi put spominje datum kada bi to trebalo da se desi i razlozi zašto. A kad takvu naučnu predpostavku objave najuglednije državne novine sa tradicijom od preko 100 godina, onda ona priznaćeš ima neku težinu.
villy je napisao/la:

Da li ovaj tekst postoji u engleskoj verziji? Trebao bi ga.


Mislim da ne postoji jer je novinar "Politike" neposredno intervjuisao ovog inžinjera i taj intervju objavio u svojim novinama, tako da ne verujem da tekst postoji u formi na engleskom... sem ako se neko ne seti da ga prevede :D

_________________
Born Again


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 31, 2007 11:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
^^ Sorry al ja ne razumijem astronomiju ni minimalno pa te molim da objasnis kartu , posto me zanima , fo real

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 02, 2007 8:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
neki linkovi---

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 18, 2007 1:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Pozdrav svima...

Razlog mog pisanja je jedna vrlo zanimljiva stvar koja se moze uociti prilikom promatranja svemira. Naime, Maye su pretpostavili (ili su znali) da je vrijeme ciklicno. Isto tako je pretpostavio i Terence McKenna u svojoj Novelty Theory. Pokusao sam naci nekakav "dokaz" da potkrijepim te tvrdnje. A mozda je dokaz upravo svagdje oko nas. Naime, cinjenica je da se u svemiru ne moze naci tijelo ili orbita nekog tijela koje je savrseno okruglo. Dakle, uvijek postoji taj elipsoid ili elipsa po kome se tijela krecu. To dalje dovodi do vrlo zanimljive situacije; naime na savrsenoj kruznici je nemoguce odabrati neku tocku i tvrditi da je ona pocetak te kruznice. Svemir nam je dao jednu interesantnu mogucnost da na svakoj orbiti bilo kojeg tijela odredimo cak 4 tocke; 2 kada je npr. planet najblizi suncu i 2 kada je najudaljeniji, upravo zbog razloga jer se svako tijelo giba po elipsi. Medjutim, ukoliko promatramo samo Zemlju, uvidjet cemo da od te 4 tocke mozemo oabrati jednu koja je svojstvena samo Zemlji; tocku u kojoj je Zemlja najbliza Suncu. Iako se moze pomisliti da postoje 2 takve tocke (zbog elipse), u stvarnosti postoji samo jedna najbliza tocka, a to je kada na Zemljinoj sjevernoj polutki pocinje zima. Naime, tada je Zemlja najbliza fizicki Suncu. A taj datum je naravno 21.12. svake godine. Dakle, Zemljino gibanje oko Sunca je ciklicno, kao sto je i gibanje Sunca (sa pripadajucim planetarnim sustavom) oko sredista nase Galaksije. A toakodjer mozemo pretpostaviti da je svako zapravo gibanje u svemiru ciklicno jer se odvija po elipsama, pa i same rotacije su posljedica gibanja elipsoida (iako bi to bilo u neku ruku neodgovorno jer ne mozemo to potvrditi za svako tijelo). Nadalje (opet neodogovorno, ali mozemo) mozemo pretpostaviti da ciklicnost gibanja vrijedi i za vrijeme. Jer vrijeme kao apstraktan pojam u uskoj je vezi s gibanjem. Vrijeme je zapravo manifestacija gibanja a tome moze biti uzrok gibanje galaksija i proporcionalno njihovim brzinama, cineci tako univerzalno vijeme. Pa stoga mozemo pretpostaviti da je vrijeme ciklicno (dakle kao sto su tvrdili Maye i McKenna) i u svezi s gibanjem. Ako je 21.12. pocetak ciklusa gibanja nase planete, mozda je to pocetak i ciklusa vremena. Dakle 21.12. neke XXXX godine bi trebalo biti pocetak ciklusa novog vremena. A da li je to 2012. ili neka druga godina to narvno ne znamo. Medjutim, zanimljivo je i to da je 2012. mozda pocetak novog ciklusa gibanja Sunca oko sredista Galaksije, tj. ono sto je za Zemlju 21.12. to bi za Sunce moglo biti 2012. godina.

Eto jos malo filozofije, lijep pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 28, 2007 10:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
Imam par pitanja...

Da li je zemlja šuplja?

Što je to gravitacija?

Što su to točno magnetni polovi?

Da li postoji ijedna borba van TEBE?

Da li je zemlja živo biće?

Dokada ljudi neće prihvatati Stvoritelja sa svim svojim djelima i djecom?

Da li bi mi bili mrtvi jednog dana i da ne bude 22.12.2012. ????

Što je to smrt?

Čega se točno mi bojimo ?

Dokle ću ja čitati iako"znadem sve al priznat snage nemam" ??!!!???

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 29, 2007 7:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 11, 2007 2:05 pm
Postovi: 73
Lokacija: Cakovec
Citat:
Dokle ću ja čitati iako"znadem sve al priznat snage nemam" ??!!!???

Dok je ne sakupis,ajde lagano uzmi kanticu i pocni skupljati, :wink:

_________________
ima koga doma?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 29, 2007 10:57 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Imam par pitanja...


Možda će odgovori biti malo čudni, al ću probat odgovoriti što točnije, s obzirom da smo "samo u 3. denzitetu".

Citat:
Da li je zemlja šuplja?


Nisi rekao KOJA Zemlja!!! Zemlja 3D ima nekih šupljina, ali nebi mogli to generalno tvrditi. 4D Zemlja VJEROJATNO ima velikih, ako ne i jednu veliku šupljinu. Ne zaboravimo da je SVE u HIPERDIMENZIONALNOM svemiru. Ono što mi percipiramo samo je JEDNA manifestacija tog svega u ovom našem 3D. U nekom drugom denzitetu - to isto ima vjerojatno i malo drugačiju MANIFESTACIJU, pa stanovnici drugih denziteta to ISTO percipiraju nešto ( ili dosta ) drugačije!!!

Citat:
Što je to gravitacija?


Svijest 7. denziteta.

Citat:
Što su to točno magnetni polovi?


Magneta? Zemlje? Marsa? Sunca? Općenito: najjače točke POTENCIJALNE magnetske sile, ili točke s najvećim potencijalom u zadanom magnetskom polju. Bar tako mi to vidimo iz 3. denziteta. MOŽDA su to nečije "ruke" i "noge" u 6. denzitetu...

Citat:
Da li postoji ijedna borba van TEBE?


Ako sebe smatramo jednim, onda ne, ali mi to još zapravo nismo, jer smo samo DIJELOVI jednog, pa je pitanje na kojem stupnju to gledaš. Ako gledaš kao dijelove - da, a ako gledaš kao cjelinu - ne. Sve ovisi o percepciji.

Citat:
Da li je zemlja živo biće?


Ima određenu svijest, pa prema nekim definicijama, da.

Citat:
Dokada ljudi neće prihvatati Stvoritelja sa svim svojim djelima i djecom?


Do onda kad ne odluče drugačije. Ovisi o njima, tj. o njihovoj kolektivnoj svijesti. Bar za nas trenutno inkarnirane u ljudskim tijelima u ovom dijelu prostora/vremena. Ima još ljudi u univerzumu, neki su to već postigli, a neki još nisu.

Citat:
Da li bi mi bili mrtvi jednog dana i da ne bude 22.12.2012. ????


Mi nikad nećemo biti mrtvi, jer smo duše. Jedino naša POSUĐENA tijela umiru, tj. istekne im "rok trajanja". Kad koje umre, ovisi o mnogočemu, a najviše o tom pojedincu koji je boravio u njemu.

Citat:
Što je to smrt?


Mi ju percipiramo kao prestajanje funkcioniranja tijela u kojem smo trenutno bili inkarnirani i koje nam je služilo kao nosioc iskustava koje smo proživjeli u njemu. Alat za učenje. Smrt je kraj/početak jednog novog ciklusa inkarnacije.

Citat:
Čega se točno mi bojimo ?


Ovisi o pojedincu. Netko se boji mame, netko tate, netko zločestog stričeka iz susjedstva, netko sebe, netko šefa na poslu... zbilja širok spektar mogućnosti.

Citat:
Dokle ću ja čitati iako"znadem sve al priznat snage nemam" ??!!!???


Dok ne odlučiš drugačije!!!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 29, 2007 9:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
onda Jack vidim da ovaj zivot treba iskoristit savrseno to jest jos ovih preostalih 5 godina :wink:

jer mi se cini da transformacijom u 4D nece vise bit ove zaje******e i komedije i ludila..(i svega tipicnog za ovaj denzitet) kakve ima u 3D!!!

:mrgreen:

uzivajmo u zivotu do kraja!! =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 12, 2007 5:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Indijanci su imali izreku:

Kad će Zemlja oboljeti, životinje će početi nestajati. Kad se to desi, doći će Dugini Ratnici i spasiti ih.

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: podsjećanje
PostPostano: sri jun 13, 2007 11:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
Možga će mnogima samo ova dva izvoda reći mnogo u vezi vremena koja dolaze.

P: L: Sheldon Nidle je napisao knjigu zvanu "Postajanje galaksijskog čovjeka". Rekao je da će Zemlja proći kroz fotonski pojas ovog ljeta, da će biti 3 dana mrak i ljudi će se zaprepastiti, takoreći, vanzemaljci će sletjeti u kasno ljeto i da će svi dolaziti ovdje da nam pomognu. Možete li komentirati ta predviđanja?
O: Ne.
P: Da li će flota vanzemaljaca sletjeti na Zemlju i da li će to objaviti mediji u 1996?
O: Ne.
P: P: U 1997?
O: Ne.
P: L: Možete li komentirati izvor ove knjige: "Tri dana tame", od Divine Merey?
O: Izvor?!?
P: Pa, hoće li biti 3 dana tame u 1998, kao što kaže?
O: Zašto se to nastavlja biti toliko popularno mišljenje? I zašto su svi opsjednuti s, jeste li spremni za to, trivijalnošću...? Da li je važno ako će biti 3 dana tame??? Da li mislite da će to "biti sve i kraj svega?" Što je s razlozima za takve stvari? ... na svim nivoima, posljedice? To je kao opisivanje atomskog rata u proročanstvima kao da se kaže: "Oh, oh, bit će tri sata mnogo bing-bangova, oh, oh!!!"
P: Pa, niste rekli da će se to desiti krajem 1998. Zar ne?
O: Prvo i prvo, kao što vas upozoravamo neprestano, doslovce je nemoguće prikačiti umjetno stvorenom kalendaru datume bilo kojoj vrsti predviđanja ili proročanstva iz mnogih razloga koje smo vam istaknuli mnogo puta. ( Bilješka: fluidna priroda budućnosti, vjerojatnost, itd. ) I nismo rekli da će se to dogoditi.
P: Znam da govorite oko tih 3 dana tame, da je trivijalno smatrati glupe stvari koje se dešavaju kod križanja realiteta. Ali mnogo od tih ljudi to objašnjavaju samo kao trodnevna tama, i onda se bude u raju. Željela bi imati nekakvu vrstu odgovora na to pitanje.
O: Vjeruj nam da te vodimo kad je i kako je to prigodno. Trebali bi već do sada znati da 3.-denzitetski pokušaj primjene proučavanja i interpretacija događaja 4. denziteta i realiteta je ekstremno beskorisno... Zato NLO istraživači neprestano dobivaju 3 nova pitanja za svaki odgovor koji dobiju svojim "istraživanjima". Ako ćete nam vjerovati, mi ćemo vam uvijek dati ne samo najtočnije odgovore svakom pojedinom pitanju, već također i najpotpunije odgovore. Ako individua ne razumije, onda to znači da ili ima predrasude, ili nije propisno podešena.
----------------------------------------------------------------------------------

P: P: Željela bi znati nešto o pojavama Djevice Marije na Conyers, GA, kao i knjige "Marijine poruke svijetu" i svih ostalih poruka o Kraju Vremena koje svi opisuju?
O: Sile koje na tome rade ovdje su daleko pametnije da bi se točnost objelodanila toliko lagano. Vi nikad neznate koji će se preokreti i promjene dogoditi i oni su svijesni predskazajućim i filozofskim formama i obično mijenjaju tok da bi zavarali i obeshrabrili one koji vjeruju u fiksne budućnosti.
P: L: Još nešto za večeras?
O: Laku noć.

Pored mnogih drugih koji nagovještavaju kataklizmičko vreme koje slijedi na planeti zemlji , moje mišljenje je da su Kaseopejci najkporektniji u svojim izjavama. Ali svako od nas može oformiti vlastito mišljenje.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 23, 2007 8:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Neki dan sam trazio i gledao neke filmice o oruzijima masovnog uništenja.
Radi se o tome da usljed svake eksplozije atomske bombe nastane elektromagnetski val / puls. Uzmimo za primer jednu lokaciju na kojoj su testirali nuklearke, koje je bilo udaljeno 2000milja od Havaja. Na Havajima su žarulje pregorile. Uglavnom jednom atomskom bombom od 1 Mt (mega-ton) se mogu uništiti elektronički sustavi ja cijeloj polutci planeta, ako je detonirana na pravoj visini u određenim uvjetima atmosfere.

Naravno atmosfera nas i zemljino magnetsko polje nas štite od vanjskih utjecaja iz svemira, i visoko energetskih čestica.

Na jednom sajtu sam procito jednan clanak koji je glasio "dolazak fotonskog vala" ... obracajuci se na naš "Veliki val". Does that ring a bell in your heads? Fotonski val = elektromagnetski val (EMP) + prema ovim stvarima koje sam cito u predhodnim postovima magnetsko polje zemlje slabi. Znaci ako se ta dva uvjeta poklope, možda cak i netrebaju zavisno o intentizetu tog EMP-a, doci ce do prestanka rada svih el. sustava na planeti.

Uostalom, kad dode val novac ce izgubit znacenje. Pa to je i ocito, posto je on u danasnje vrijeme samo informacija koja postoji na nekom serveru.

Money is not real!

Eto sjetio sam se još necega zanimljivog....
Željeto (Fe) je magijski najjaci element.
Mozemo to interpretirat i drugacije. Od svih elemenata u periodnom sustavu željezo je jace (čvrstoča). A drugo, što je i bitnije vjerojatno. Od svih elemenata koji su bili poznati od davna, najbolje provodi magnetski tok.
A tu ulazi jos jedan element u igru. Srebro. Koje najbolje provodi el. energiju i toplinu. I naravno zlato koje je vrlo postojano prema atmosferskim utjecajima i da se najbolje oblikovati.


---just sharing my mind---

respect to all...

i kad dan dođe, sve svoje elektronicke ljubimce pospremit u zeljezno-bakrenu/srebrnu/zlatnu kutiju :)


en1di0n

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 02, 2007 3:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
no... response? :?:

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 02, 2007 8:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
en1di0n je napisao/la:
no... response? :?:


Sorry about lost connection...but connection is fortunately estabilished. Here is youre response:

A sad nešto vema praktično u vezi gvožđa (željeza).

Ovaj metal na eteričkom (energetskom) nivou ima zanimljivu osobinu da umiruje uzburkane emotivne energije.

Kad smo emocionalno uznemireni, kad nas spopadnu strahovi, teskobe, nemiri, dovoljno je da uzmemo bilo kakav gvozdeni predmet i da ga postavimo na vrh grudne kosti tj. solarni pleksus. Posle par minuta će mo se smiriti i čuditi i smejati svojoj prethodnoj uznemirenosti! Bićemo spokojni. A najbolja stvar je da ne moramo ništa raditi, meditirati, koncentrisati se, ne moramo biti nikakakvi adepti niti produhovljene ličnosti. Ovaj postupak deluje na svakoga bez obzira na individualni nivo svesti i znanja. \:D/

Ipak, važno je da naučimo da sami kontrolišemo svoje emocije, ovo je samo pomoćno sredstvo koje nas vodi do svesne kontrole emotivnih bura.

Znanje spašava. :thumbup:

Isprobajte moć željeza! Ako možete... :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 02, 2007 9:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
zanimljivo...!

šta ću sve naučit! :D

bravo! =D>

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 02, 2007 11:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 06, 2006 9:45 pm
Postovi: 51
Lokacija: Barrayar
A zato je moj tata bio super osoba prije 30 godina kad je skupljao staro željezo za preživljavanje....a sada, sada je direktor banke i živčan je, nemoguć i ne sviđa mi se više uopće...a kada sam ga podsjetila na željezo skoro sam popila šamarčinu jer:
a) ili se ne želi sjećati kako je morao šljakati da preživi ili
b) ne želi se sjećati kako je zapravo jedino tada bio sretan s onime što ima

_________________
Znam da ništa ne znam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 03, 2007 2:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Zanimljivo zanimljivo :-) Nemam cistog željeza, ali zato imam čelika :)
Prilicno moguce da se emotivna energija nekako raspoređuje u kristalnoj strukturi željeza. Što bi znacilo da ostali elementi sa BCC (body central cubic)
rešetkom možda posjeduju slicna svojstva.

Takvu kristalnu rešetku imaju
Li, Na, K, V, Cr, Fe, Rb, Nb, Mo, Cs, Ba, Eu, Ta, W, Fr, Ra
Za spojeve neznam...

Od svih tih elemenata je željezo najlakše nabavljivo.
U današnje doba vjerojatno malo teže. Pošto prebitava čelik koji je legura željeza i ugljika + ostali elementi radi nekih specificnih tehnickih osobina.

Gledajuci BCC rešetku. Cini se kao da ima 6 piramida spojenih vrhovima i bridovima :)

Da li je to što mu daje snagu?

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 03, 2007 2:16 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
evo i jedan izvod izvod iz Kasiopejskih transkripti na temu željeza:

P: Arijevcima je željezo na neki način bilo potrebno.... dobro, možda je željezo nešto što reaguje sa…

O: Šta u vezi željeza kao elementa?

P: Dobro, hajede da vidimo: Željezo – izvedenica od ranog keltskog 'iserno,' via ilirskog 'eisarno' iz indoevropskog korjena 'eis,' što znači 'žustro se kretati; jak, sveti.' Bijele je boje, topljivo, provodljivo, metalni hemijski elemet koji se može magnetizirati, rđa rapidno na vlazi i vlažnom zraku, od vitalnog je značaja za biljni i životinjski svijet, najuobičajeniji je i najvažniji od svih metala, i njegove legure, kao čelik, u širokoj su upotrebi. Simbol mu je: Fe; atomska težina:55.847; atomski broj: 26; specifična težina: 7.86; tačka topljenja:1535 stepeni C; tačka ključanja 3,000 degrees C. Elektronski omotači: 2,14,8,2. Željezo se nalazi u krvi, hemoglobinu, i lako se namagnetiše... postoje neka najnovija istraživanja u vezi željeza i magnetita u mozgu ljudi koji su mediji (imaju natprirodne moći - prim.prev.) ili imaju određene doživljaje u vezi abdukcija... da li je to magnetizam?

O: Da....

P: Da li je to nešto što nekoga čvršće drži u 3-ćem denzitetu, pa mu eliminacija toga omogućava da promjeni denzitet…ili...

O: (Tis, - sic) magnetit koji djeluje kao provodnik, i tako možda, samo možda, može da omogući transferenciju naprijed i nazad, kako se poželi?!? A šta u vezi onih legendi o alhemistima? Zar nije transformacija ključni pojam kojeg oni koriste?!? I zar nije tu jedna “dimna zavjesa” uspostavljena, tako da bi se svi vi koncentrisali na materiju a ne na značenje/suštinu?!? I da li vas to sve stvarno ne podsjeća na pogrešno usmjeravanje pažnje na materiju, umjesto na značaj, koju svi imate prilike da svakodnevno primjetite u 3-ćem denzitetu??

P: Razumjela sam! Znači, magnetit u tijelu je taj koji skuplja i održava naboj, i to nema apsolutno nikakve veze s nekom vanjskom supstancom. Da li je to – to?

O: Primičeš se blizu.

P: Da li sam u pravu ako kažem da nam je potrebno više željeza zbog magnetita?

O: Da u pravu si, ali nemoj potcjenjivati značaj ovoga što smo upravo rekli! Ne postoji bolji način za prevaru u vezi shvatanja alhemije, nego skrenuti pažnju na materiju, a onda one duše vezane za 3-ći denzitet napraviti ovisnim o materiji?

***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 03, 2007 10:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Kao što sam i rekao:

Citat:
Ipak, važno je da naučimo da sami kontrolišemo svoje emocije, ovo je samo pomoćno sredstvo koje nas vodi do svesne kontrole emotivnih bura.


Ja sam apsolutni genije. :read: :love6:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2319 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 116  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz