Sada je: sub apr 27, 2024 11:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned apr 22, 2007 10:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Mozda bi pre 'reinkarnacije' trebalo razmisliti o tome sta je u stvari karma i kako ona funkcionise.


http://www.galaksija.com/metafizika/dusa_karma.htm


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 23, 2007 11:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
spyro je napisao/la:
Citat:

- Npr preko religije - taktika ; tokom života ti ufiksaju film ( ovo se radi kroz odgoj , kroz medije i slićno itd da sad ne ulazim puno u detalje ok ) da je Bog takav i takav i iskrive ti percepciju o tome. Ovo se sustavno radi već jako dugo. Tada kad umreš i ako si imao ovu fiks ideju i ovu iskrivljenu predožbu o tome - umjesto bića OPD smjera iz 5D , ustvari ti se predstavi jedan od tih bića OPS smjera iz 4D i ako si mentalno programiran on te lako prevede žedna preko vode. Nažalost ako si totalno potpao pod njihov utjecaj onda ti bića OPD smjera iz viših oblasti ne mogu pomoći jer ustvari sam sebe spašavaš. Pa sada šta , kako i gdje - sve ovisi o znanju jedinke. -
-


I meni je ovo puno puta "sinulo", samo bez OPS bica iz 4D, vise onako, svak si je sam taj koji si kroji onako kako vjeruje, a u sto vjeruje tko mu kriv. Ako netko moze svarit price o vocu, povrcu, zenama il muzevima koji ga tamo cekaju, nek mu je, sam si je kriv...Pametan se svega toga zeli rijesiti jednom za svagda...Tako da mi se zadaca tih bica cini sasvim suvisna...

Aragorn
Citat:
Mozda bi pre "reinkarnacije" trebalo razmisliti o tome sta je u stvari karma i kako ona funkcionise


Ma nije na odmet upoznati se i sa jos jednim religijskim ucenjem...
Sve to treba proucit da bi se znalo...da se o tim stvarima zaista nista ne moze znati...
Pa sad, ko vjeruje, tako ce mu i biti...

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 24, 2007 4:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Malo sam opet citao to o dusi i karmi pa mi ovaj deo bio interesantan

Citat:
Rudolf Steiner je takođe dosta pisao o individualnim i kolektivnim karmama. On je tvrdio da se čovjek može da kreće kroz određena stanja iz života u život, gdje se jedna intenzivna mržnja u jednom životu, može da pretvori u bol i patnju u drugom životu, a onda da se u narednom životu to može da manifestuje npr. u smislu nedostatka inteligencije. (tzv. ‘progresija stanja’). Isto tako, ljubav u jednom životu pretočila bi se u zadovoljstvo u drugom itd...


Kada povezem taj deo sa onim ostalim, zakljucujem da je karma dogovor duse sa samom sobom o svom razvoju.Naravno jacina postovanja tog dogovora zavisi od razvijenosti te iste duse i prihvatanja uloga koje joj se nude, odnosno profil uloga ce odgovarati stepenu razvijenosti duse, karmicke lekcije ce se razvijati kroz odigrane uloge odnosno reinkarnacije, a reinkarnacije i broj reinkarnacija ce zavisiti od naucenih lekcija u njima.E sad mi na pamet palo zasto je logicno da se privremeno zaboravljaju prosli zivoti, zato sto bi secanje bilo kao varanje samog sebe, ustvari secanje bi kocilo razvoj duse,jer mi se cini da bi se stalno vracali na vec naucene stvari, tako da izgleda i da kada se neka lekcija nauci nema vise ponavljanja te iste lekcije.Naravno zaboravljanje proslih reinkarnacija mi izgleda i pametno ako uzmemo u obzir da nije u svim zivotima dusa bas sasvim svoja ( ona parabola o kociji i kocijasu, naprimer) odnosno secanje na prosle zivote ne bi donelo nesto mnogo koristi, sta je nauceno, nauceno je.Zamislite da ne spavate nedelju dana, bogami bi bilo malo opterecujuce pamtiti svaki minut u 7 dana (bar meni bi).Zato mi se cini da se npr. OPS sa 4. denziteta uopste ne reinkarniraju prirodno kao OPD, nego se naprimer pomocu tehnologije prebacuju u novo odgovarajuce telo, znaci da se nesrecnici secaju celog zivota, nema reseta, nema rekapitulacije, i najmanja greska moze da bude samo veca i veca, nema brige ni razmisljanja o otplati duga, gazi druge i uzivaj u zivotu, bas te briga, pa trajaces vecno.Ispada da svakom novom (tehnoloskom) tzv. reinkarnacijom se vise udaljavaju sami od sebe i skupljaju u sebe jer bi bilo logicno da su svakom novom reinkarnacijom sve vise OPS i sve vecem strahu, jer nema sanse za rekapitulaciju, za shvatanje gresaka, sami sebe koce u shvatanju.

Izgleda mi da dusa koja naginje OPD nacinu tezi da kroz lekcije, kao prvo shvati definiciju same sebe i preuzme odgovornost za samu sebe, mozda bi to bilo i najteze, a onda da samu sebe fino podesi lekcijama ka sve vecem shvatanju sveta (postojanja) oko sebe i svoje povezanosti sa svime.To bi znacilo u slucaju OPD sve vece sirenje i ujedinjavanje sa drugim dusama.vecina ljudi se ovde uplasi sami za sebe (OPS, predatorov um . . .) Strah se manifestuje kao "jao sta cu, izgubicu svoj identitet, necu ja biti vise ja" Mislim da se kod konacnog OPD opredeljenja vise nije moguce izgubiti "identitet" odnosno bicemo i nase ja i jos mnogo toga.Evo primera: rastemo, razvijamo se, shvatamo da smo veoma povezani sa svime oko nas, onda shvatimo da mi veoma uticemo na sve oko nas, shvatamo da ima jos dusa koje su nam slicne, rastemo dalje, shvatanja su nam sve sira, a lekcije sve teze i teze, ali posto sada imamo mnogo siru sliku svega, nama je sve lakse da i resavamo te lekcije, na sve postojanje oko nas uticemo sve direktnije i direktnije i stvaramo nas i sve oko nas, u jednom trenutku shvatamo da su te duse slicne nama ustvari potpuno iste kao mi i padne nam na pamet "cekaj, pa mi smo isto, i tim dusama to pada na pamet i kazemo "sta komplikujemo onda, mi smo jedno, nemamo sta da izgubimo" tada shvatamo da mi ne samo da uticemo i imamo odgovornost za stvaranje svega oko nas nego shvatamo da mi i jesmo sve oko nas i da smo ustvari samo stvarali sami sebe.

Ne secam se uopste sta sam hteo da kazem na pocetku, ali da se vratim na karmicke lekcije.Izgleda kao da dusa lekcijama postaje svesnija i svesnija same sebe i da treba samu sebe da procisti od gluposti koje su se nagomilale usput.Sad se neko zapitao kako je to moglo da se nagomila, ako je dusa dusa od samog pocetka.E tu u programu "religija" pa u podprogramu "hriscanstvo" dolazi ono djubre o praroditeljskom grehu, kao Adam i Eva, proterani iz raja, a mozda su sami "izasli" iz raja da bi se i naucili necemu i da bi ustvari svoje lekcije savladali brze i efikasnije.Sad se hriscanin opet zapitao: "zasto bi izlazili, kad su vec bili u raju", ja bi mu odgovorio: "zato sto to nije bio raj, zato sto raj kao basta za zezanje i plandovanje bez odgovornosti ne postoji, zato sto bog i stvaratelj nije tamo neki cica na oblaku, nego ti sam.Odgovoran si za sebe, za druge ljude i za sve sto postoji, odgovoran, ali ne i kriv u startu kao sto program hriscanstvo hoce da mislis"

Da li postoji "nametnuta karma"? Da li karma moze dusi prevarom da bude nametnuta? Mozda ako dusa nije dovoljno svesna, ako prihvata i ono sto je se ne tice? Ako prihvata ono sto je se ne tice, znaci da je OPD?
Hmmm cini mi se da preuzimanje odgovornosti u nekom stepenu ne mora da odgovara stepenu razvijenosti duse, odnosno stepen razvijenosti duse i prihvacenih lekcija ne mora da bude isti? Ako nije isti, kako se tu onda uci, ako ne postoji dovoljna kolicina savladanog gradiva? Kao da uzmemo u trecem razredu da resavamo kontrolni iz petog, pa velika je verovatnoca da ga necemo resiti, ali ce nam zbog toga biti jako krivo.Mozda tu ulogu igra i ono privremeno zaboravljanje reinkarnacija.Znaci OPS uzima uvek vise nego sto moze da savlada, a rezultati su progresivno pogresniji.

Da, hteo sam da kazem oko polja i grupnih dusa.Ako smo svi energija, i ta energija ima svoju frekvenciju, rezonancu . . . znaci da bi smo vrlo lako mogli da se ujedinimo sa dusama koje imaju slicnu frekvencu, i sto smo svesniji, nase vibracije , frekvencije sireg opsega i sve vise dusa prihvatamo kao svoje.E sad, ako uzmemo da mi i kao nesvesni proizvodimo nekakve frekvencije, "grupna" (pri tom ne mislim kao na dusu zivotinja ili portala) dusa ili polje bi mogao da bude "noise" koji stvaramo, odnosno onaj jos nesavladani deo nasih vibracija.Sto bi znacilo da razvijenije duse imaju razvijeniji "noise" (buku) sireg opsega, ali i uniformiraniji, slicniji, nego sto je nasa vibracijsko/frekvencijska buka.Zanimljivo sada mi pade na pamet da je po toj logici moguce da kolektivno nesvesno postane svesno samog sebe i entitet sam za sebe.Pa to onda znaci da svaka energija moze da postane svesna sama sebe u nekom stepenu, znaci da bi bilo moguce proizvoditi duse . . . brrrr :?
Resenje za radjanje u 4. denzitetu? Ili mozda za stvaranje Greys-a?

Ja se izvinjavam na ovako nabacanom postu, al nemam neki inzenjerski mozak, zato je tako neuredno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 24, 2007 8:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Arbitrium Liberum
Citat:
Ja se izvinjavam na ovako nabacenom postu, al nemam neki inzenjerski mozak, zato je tako neuredno


Ma nema problema, ionako se ne radi o inzenjerskim stvarima, u kojima "inzenjerski" mozak uopce nije na pomoci. Nije ovo ni matematika ni fizika, nego metafizika, a prefiks "meta" znaci "ono iza", ono iza fizike i svega ostaloga. Cijenim kad netko s drugima nesebicno podjeli svoja razmisljanja, iako se mozda i ne slazem s izrecenim, cijenim plemenitu gestu.

Dakle, kako se tu ne radi o fizici, koji tu zakoni vrijede? Mozemo li ih spoznati i ima li tu uopce zakona ili ih nam samo namece nas um? Cak i na ova pocetna pitanja ne mozemo sa sigurnoscu odgovoriti.

Sva ucenja o "tim stvarima", ukljucujuci i karmicko, pocivaju na ideji Pravde, bas tako, bozanske, kozmicke ili univerzalne pravde s velikim "p". To je priznanje ocite evidencije, da nismo do kraja gospodari ni svog zivota ni svoje sudbine. Zasto se radjamo takvi, zasto patimo, netko vise, netko manje, zasto nevini stradaju, zasto tlacitelji nastavljaju zivjeti (a opet ne uvijek kao po nekom zakonu) zasto uopce umiremo, sve su to pitanja na koja covjek ne moze odgovoriti. Tako se razvila ideja da ipak, unatoc svemu, tu postoji neka pravda koju mi ne mozemo do kraja shvatiti i da je to cak i dobro za nas !
Ne vidite li tu neki paradoks? "Ne znate kako, al to je tako".
Nema tu bas mnogo varijacija na temu, ili linearno ili ciklicno, ili istocni grijeh-pakao (raj) ili proslozivotne pogreske i novo rodjenje dok se lekcija ne ispravi. Postoji i treca opcija i igra na "nista il nista", a glasi "iz praha si nastao u prah ces se i pretvorit", os-nes tako je, ako hoces ubij se, al to je sve sto ti mogu reci. Treca opcija je neutjesna i neumoljiva, (i karma i istocni prizaju mogucnost iskupljenja) malo njih je spremno ju prihvatiti, iako je najpostenija...
Cudno je, naime, da sva ta ucenja kojima je u temeljima Pravda igraju na kartu lukavosti koja je, kao, cak i dobra i pozeljna za nas; istocni namece
neki grijeh vec samim rodjenjem, a karma (karmicko ucenje) neki proslozivotni, kojeg se, za svoje dobro nesjecas, pa ces ga popravit tesko, mozda sretnim slucajem, sto opet krije neku bozicu srece. Gdje je tu Pravda, pitat ce se neki. "A nama je ionako kozmicka Pravda neshvatljiva", odgovaraju drugi. I gdje smo? Na pocetku:
Ima li uopce Pravde ili univerzalnog zakona ili ju nam samo namece nas um?
Sta je najbolje (ili najgore, zavisi s koje strane gledas) promatrajuci stvarnost kroz istocni- stima, kroz karmu- stima, kroz "prah i pepeo"- stima...Ako se dobro ufuras...
Tko je tu u pravu? Ako su svi- nema Pravde. Ako je samo jedan, ima je. Ali tko je?
](*,)

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 24, 2007 10:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Što je uopće pravda?

Neki moralni "kontejner".

Zašto bi uopće na svijetu trebalo sve biti pravedno? Ne mora, niti ne treba.
Pravednost je samo naš pogled na okolinu i naša vizija kako bi, navodno, trebalo biti. E, pa tu je problem. Nismo mi sami u svemiru, niti je čovjek centar univerzuma.

Pravedno je subjektivno. Isto kao i dobro i zlo. Stara priča.

Ne treba tražiti pravdu. Ne postoji. Nema je. Apsolutno za sve - ne postoji. Uvijek je netko više, netko niže, netko jede, netko je pojeden, netko umre mlad, netko star... itd. To je onako kako jest.

Možda se iz naše perspektive čini nepravednim da, recimo, umre dijete od 5 godina, palo je sa balkona i poginulo. Ali - možda je to "bolja" kombinacija, jer možda u većini mogućih budućnosti, to dijete - onda odrasla osoba - umire godinama od teške bolesti koja je bolna, itd. Ili je možda to isto dijete - neki odrasli krvnik koji pobija na stotine ili tisuće ljudi kao neki vojskovođa ili slično. ( ovo su bili samo slikoviti primjeri )

Dakle, mi nemamo cjelokupni pregled svih mogućih kombinacija događaja i mogućnost viđenja svih puteva, pa neki slučaj vidimo kao pravedan ili nepravedan, što je vrlo subjektivno i uskog pogleda ( jer nemožemo drugačije trenutno vidjeti, bar ne većina ).

Tako da se uopće ne trebamo zamarati što je pravedno, a što nije, već postupiti prema trenutnoj situaciji ( znanje i intuicija pomažu kod toga ).

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 24, 2007 10:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Ma upravo tako, ne znamo ni sto je pravda (imamo neku maglovitu ideju u glavi) a kamoli da li uopce postoji, cijeli tvoj post samo nadopunjije ona moja retoricka pitanja.
Neki veliki umovi pokusali su isceprkati neku nit i oko nje ispleli odredjene teorije, ne mareci uopce za ova nasa pocetna pitanja. Tako su se razvila "ucenja" i sva ona drze vodu, ako se ne zaboravi nadodati "to je tako, al nama neshvatljivo". Onda sve stima...
Karma, reinkarnacija, istocni, pakao, raj, uskrsnuce, nistavilo...samo su moguci odgovori na neodgovorivo...
Djete padne s petog kata i ubije se. Majka place i vice "zasto, Boze, zasto?!"
Zasto?
Evo odgovora ponudjenih od 10 ljudi :
1. Bog dao- Bog uzeo
2. Bolje za dijete, jer bi mozda umrlo od teske i bolne bolesti...
3. Dijete je izabralo novu inkarnaciju
4. Dijete je mozda buduci Hitler-Staljin koji bi mozda ubio milione ljudi...
5. Dijete je mozda spasitelj covjecanstva, kojeg su "sile mraka" odlucile odstraniti
6. Kriva je majka sto ga nije cuvala
7. Kriva je majka sto je grijesila
8. Djetetov djed je ubio jedno dijete
9. Djetetov djed je ubio jedno djete u proslom zivotu
10. Ne znam, ne zelim trkeljati
Koji vam se cini najbolji?

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 1:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
1. Bog dao- Bog uzeo
2. Bolje za dijete, jer bi mozda umrlo od teske i bolne bolesti...
3. Dijete je izabralo novu inkarnaciju
4. Dijete je mozda buduci Hitler-Staljin koji bi mozda ubio milione ljudi...
5. Dijete je mozda spasitelj covjecanstva, kojeg su "sile mraka" odlucile odstraniti
6. Kriva je majka sto ga nije cuvala
7. Kriva je majka sto je grijesila
8. Djetetov djed je ubio jedno dijete
9. Djetetov djed je ubio jedno djete u proslom zivotu
10. Ne znam, ne zelim trkeljati
Koji vam se cini najbolji?


Svi su podjadnako dobri ili podjednako losi, svi su isto tacni i netacni, svi su vazni i apsolutno nevazni, jednako pravedni ili nepravedni, razlika je samo u uglu posmatranja.A u uglu posmatranja lezi djavo.

Citat:
Tako su se razvila "ucenja" i sva ona drze vodu, ako se ne zaboravi nadodati "to je tako, al nama neshvatljivo".


Iskreno se izvinjavam, a ko ste to "vi"? Ja na primer jako volim da pricam samo u svoje ime i zato je vazno ono sto FORMICA rece: "ja sam to tako video, neko drugi bi video drugacije"

Treba imati u vidu da uz mnoge uglove posmatranja, a koji bi odgovarali mozda stepenu razvijenosti duse, svaki covek ima svoj svet i da je vrlo moguce da postoje ljudi koji nemaju sposobnost shvatanja takvih apstraktnih koncepata, to je sasvim prirodna pojava.U klasicnoj psihologiji stepen moguceg inetelektualnog razvoja,se cak i odredjuje pomocu stepena sposobnosti apstraktnog razmisljanja ( ne drzite me za jezik, to mi psihijatar rekao kada sam bio kod njega, nisam strucnjak)

Ja nisam ni slutio da i nasim jezikom moze da se kaze ovako nesto, obrati paznju.Da li mozes ovaj mali tekst da shvatis i analiziras?

"Zivot je religija.
Zivotna iskustva pokazuju u kakvom je odnosu pojedinac sa bogom.Oni koji spavaju neveruju u svoj odnos sa stvaranjem i svoj uticaj na stvaranje.Neki ljudi misle da svet postoji da bi ga oni pobedili, ignorisali ili ugasili.Za takve ljude svet ce prestati da postoji.Postace bas ono sto su sami pruzali u svom zivotu.Oni ce postati tek jedan san u "proslosti" Ljudi koji usmeravaju svoju paznju na objektivnu stvarnost i levo i desno; postace stvarnost "Buducnosti".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 18, 2007 7:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- Dva neizbježna faktora koja moraju biti prisutna da bi reinkarnaciju uopće mogli nazvati reinkarnacijom su "smrt" i "zaborav". -

- Naravno i novo tijelo , ali za moj pojam reinkarnacija ne mora nužno biti fizićka nego može biti i mentalna ( odnosno bolje rećeno ; samo mentalna , bez nužnog prisustva fizićke smrti ok ) - ps : to je najveći razlog zašto sam stavio pojmove "smrt" i "zaborav" pod navodnike. -

- :mrgreen: :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 19, 2008 3:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Pozdrav.

Obzirom da sam početnik i nisam još pročitao svu literaturu sa foruma, postavio bih par pitanja iskusnijim članovima.

Koliko puta se duša reinkarnira?

Ako je jedna duša u jednom tijelu, što se zbiva sa ljudima koji transplantacijom dobiju srce, bubreg ili neki drugi dio tijela. Obzirom da se materijal uzima sa još neumrlih ljudi ( odnosno klinički mrtvih ). Pitanje je zapravo kad duša izlazi iz tijela?

I na kraju jedno moje razmišljanje. U zadnjih 30-ak godina broj stanovništva na zemlji se udvostručio. Znači laički rečeno više ljudi se rađa nego što umire. To me zbunjuje. Od kud toliko duša? Da li na tom 5 katu imaju pričuvu pa onda u ovakvim situacijama aktiviraju te duše iz pričuve. Ili je nedaj bože svaki drugi čovjek koji je rođen u zadnjih 30-ak godina bez duše.

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 19, 2008 5:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
zlatko , postojalo je vrijeme kada na zemlji nije bilo više od milijun ljudi. vjerojatno je tada vrijeme reinkarniranja bilo puno duže pa se s vremenom povećava brzina inkarniranja u novo tjelo i onda još ljudi koji dolaze sa drugog denziteta ..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 19, 2008 5:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Koliko puta se duša reinkarnira?


Vjerojatno onoliko puta koliko joj je potrebno da nauči svoje zadane lekcije. Vjerojatno je i to da to ovisi od duše do duše... netko "brzo" uči, a netko ponavlja opet i opet... kao što je i vidljivo i u ovom "našem" 3. denzitetu.
Citat:
Ako je jedna duša u jednom tijelu, što se zbiva sa ljudima koji transplantacijom dobiju srce, bubreg ili neki drugi dio tijela.


Naravno da si vjerojatno čuo slučajeve kad su primatelji organa dobivali "sklonosti" darivatelja/donatora tog organa. Recimo, davatelj je bio neki muzičar, umro je, a njegov organ su stavili u nekog primatelja koji nikad nije svirao... a poslije se odjednom pojavila potreba za svirkom... i takvi slični primjeri.

Dakle, izgleda da je OTISAK duše aktivan u DNA ( ili materijalnom dijelu tijela ), sve dok se taj dio ne "rastavi" na sastavne dijelove prilikom truljenja poslije smrti materijalnog tijela. Ako se organ izvadi iz živog tijela, on vjerojatno zadržava neke INFORMACIJE u sebi od davatelja!

Citat:
Pitanje je zapravo kad duša izlazi iz tijela?


Prilikom "smrti" materijalnog tijela. Uzroci mogu biti, naravno, razni. Dakle, "smrt" je "izlazak" duše iz tijela u koje se više duša ne vraća radi SVOJE odluke da prijeđe u 5. denzitet.

Citat:
Od kud toliko duša? Da li na tom 5 katu imaju pričuvu pa onda u ovakvim situacijama aktiviraju te duše iz pričuve. Ili je nedaj bože svaki drugi čovjek koji je rođen u zadnjih 30-ak godina bez duše.


Pa, broj duša je vjerojatno vrlo veliki, kao što je i mnogo dijelova Kreatora... možda duše "čekaju" u karanteni ( 5D ) da bi dobile priliku za ponovnu inkarnaciju. A možda i postoji neki način da drže neke duše u nekom "kontejneru", radi nekih pokusa ili tko zna čega... pa ih aktiviraju samo "kad je vrijeme".

A svaki čovjek ima dušu, bilo da je ona pojedinačna ( adamički čovjek ), bilo da je organski portal ( koristi grupnu dušu ). A ova tvoje zadnja:
Citat:
Ili je nedaj bože svaki drugi čovjek koji je rođen u zadnjih 30-ak godina bez duše.

E, to usporedi sa temom "Organski portali"... #-o

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 19, 2008 6:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Možda se mnoge duše pojavljuju kao rezultat prelaska iz 2. u 3. denzitet.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 03, 2008 11:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobio sam jedan odličan mail, materijal je iz knjige Holografski svemir, a komentari i uviđaji bi možda mogli nekome pomoći u nekim saznanjima, pa ću ovdje copy-pastat mail, ispričavam se jer dotiče mnoge teme sa ovog foruma, a ipak sam odlučio ovdje staviti, pa evo...

----------------------------------------------------------
... iz knjige:
Za razliku od Bohma, Jahn i Dunne smatraju da subatomske
čestice nisu stvarne do trenutka kada svijest ne stupi
na scenu. Mislim da smo u fizici visokih energija odavno
prošli fazu kada smo istraživali strukturu pasivnog
svemira, ističe Jahn. Držim da smo u području gdje se
uzajamno djelovanje svijesti i okoline odvija na tako
primarnom stupnju da zaista, prema svakoj smislenoj
definiciji tog pojma, stvaramo stvarnost
---

ovo nije iz knjige, nego moj komentar:
//-REKAO BIH, kao ispravku, da možda NE STVARAMO STVARNOST,
nego je OPAŽAMO u zavisnosti od stupnja razvoja svijesti
što je donekle = DENZITET (?) ili prema Don Huanu = položaj
skupne točke ( položaj skupne točke određuje ono što
ćemo opažati, a položajem skupne točke manipuliraju oni
rijetki pojedinci koji znaju kako se to radi, tj.
koji su podigli stupanj svoje svijesti na ovaj ili
onaj način (vježbom ili slučajnom povredom)
A RAZLOG ŠTO TAKO MALI broj pojedinaca to može, odnosno
RAZLOG ZAŠTO VEĆINA TO NEMOŽE - leži u tome što su nam
4D STS potkresali krila percepcije, tj. potkresali DNK,
ili opet kako bi to rekao D.Huan - što nam od rođenja
ostavljaju samo lokvicu svijesti visine od poda do vrha
nožnog palca, umjesto do pune visine.(a ostalo popapaju)

(hmm, ovo se pretvara u Komparativnu analizu ove knjige, C's i Castanede;
zapravo i jedni i drugi tvrde isto,jedino mi nije jasno gdje su završili svi ti vračevi sa grupama,
možda u 4. denzitetu? ili u paralelnoj realnosti?
- Doduše, za Carlosa sam nekako
mišljenja da je na Level 5, nije uspio... šteta, onda je
stvarno bio ili glup ili mu noge gadno smrde kada pristupa
karmičkom administratoru .. )
(.. a castaneda se spominje na nekoliko mj. u knjizi)



Kontempliraj OVO :

... (iz knjige):
Jedan od mogućih odgovora na to pitanje je da naš svijet možda nije utemeljen isključivo na podacima koje primamo putem svojih pet osjetila. Ma koliko fantastično to možda zvučalo, toj ideji u prilog moguće je podastrijeti vrlo snažne argumente. Prije no što objasnim, rado bih to povezao s događajem kojem sam svjedočio sredinom 1970-ih. Moj je otac bio angažirao profesionalnog hipnotizera kako bi zabavio skupinu prijatelja okupljenih u njegovoj kući, te me pozvao da prisustvujem događaju. Nakon što je u kratkom vremenu odredio osjetljivost na hipnozu različitih ljudi koji su bili nazočni, hipnotizer je za subjekt hipnoze odabrao prijatelja mog oca po imenu Tom. Bio je to Tomov prvi susret s hipnozom u životu.
Pokazao se kao vrlo dobar subjekt i hipnotizer ga je za par sekundi uveo u duboki trans. Potom je nastavio s uobičajenim trikovima koje izvode hipnotizeri-zabavljači. Uvjerio je Toma da je žirafa u sobi, a Tom je zijevao u čudu. Rekao je Tomu da je krumpir u stvari jabuka i on ga je pojeo s tekom. No, vrhunac večeri bio je kada je rekao Tomu da će mu, kada iziđe iz transa, njegova kći tinejdžerica, Laura, biti potpuno nevidljiva. Tada ga je, nakon što je Lauru zamolio da stane točno ispred stolice na kojoj je Tom sjedio, hipnotizer probudio i upitao vidi li ju.
Tom se osvrnuo po sobi i činilo se kao da njegov pogled prolazi točno kroz njegovu kćer koja se hihotala. Ne, odgovorio je. Hipnotizer je upitao Toma je li siguran, no on je opet, unatoč Laurinom sve glasnijem hihotanju, odgovorio niječno. Tada je hipnotizer stao iza Laure, tako da je bio skriven od Tomovog pogleda, i izvadio neki predmet iz svoga džepa. Pomno je pazio da predmet bude skriven tako da ga nitko u prostoriji nije mogao vidjeti, te ga pritisnuo na Laurina križa. Zamolio je Toma da identificira predmet. Tom se nagnuo prema naprijed, kao da gleda direktno kroz Laurin trbuh, i rekao da se radi o satu. Hipnotizer je klimnuo i upitao Toma može li pročitati posvetu na satu. Tom je za-škiljio kao da teško razabire slova, te izdiktirao i ime vlasnika sata (što je slučajno bila osoba nepoznata svima u prostoriji) i poruku. Hipnotizer je potom otkrio da je predmet zaista sat, i proslijedio ga po sobi da se svi uvjere da je Tom dobro pročitao posvetu.
Kada sam nakon toga razgovarao s Tomom, rekao mi je da mu je kći bila apsolutno nevidljiva. Vidio je samo hipnotizera kako stoji i sat u dlanu njegove ruke. Da ga je hipnotizer ostavio u neznanju o tome što se zbiva, nikad ne bi saznao da nije opažao uobičajenu, konsenzualnu stvarnost.
Očigledno je da Tomovo viđenje sata nije bilo utemeljeno na podacima koje je primao preko svojih pet osjetila. Odakle je primao podatke?

... (iz knjige):

Za razliku od drugih izmijenjenih stanja svijesti, hipnoza nije povezana s neobičnim EEG uzorcima. S fiziološkog gledišta, mentalno stanje hipnoze posve je nalik našem uobičajenom budnom stanju. Znači li to da je samo uobičajeno budno stanje neka vrsta hipnoze, te da svi neprekidno percipiramo stvarnosna polja?
Nobelovac Josephson sugerira da bi se moglo raditi o nečem slič-nom. Kao i Globus, Josephson Castanedino djelo uzima vrlo ozbiljno, te ga je pokušao povezati s kvantnom fizikom. Predlaže da objektivna stvarnost nastaje iz kolektivnih sjećanja ljudske vrste, dok su anomalni događaji - kao, na primjer, oni koje je iskusio Castaneda - manifestacija individualne volje.

... (iz knjige):

Što se mog osobnog stava tiče, na temelju vlastitih iskustava složio bih se s Don Juanom kad kaže: "Mi smo promatrači. Mi smo svijest. Nismo objekti. Nismo čvrsti. Mi smo neizmjerni. Svijet objekata i čvrstoće samo je sredstvo da se naš život na Zemlji učini jednostavnijim. To je samo opis koji je stvoren da bi nam pomogao. Mi, ili točnije, naš razum, zaboravljamo da je opis samo opis, pa tako svoju cjelovitost zapetljamo u kobni krug iz kojega se za života rijetko tko izvuče."
Drugim riječima, ne postoji stvarnost onkraj one stvorene integracijom cjelokupne svijesti, a um može oblikovati holografski svemir na gotovo beskonačan broj načina.
Ako je to točno, tada zakoni fizike i građa galaksija nisu jedine stvari koje su stvarnosna polja. Čak bi i naša tijela, nositelje naše svijesti u ovom životu, trebali promatrati kao ni manje ni više stvarna od anoma-lona i šampanjskih plaža. Ili, kao što Keith Floyd, psiholog na koledžu Virginia Intermont, kaže: »Protivno općem uvjerenju, možda nije mozak taj koji proizvodi svijest, nego je svijest ta koja stvara pojavu mozga - materiju, prostor, vrijeme i sve drugo što volimo interpretirati kao fizički svemir.
To je vjerojatno najviše uznemirujuće od svega, budući da smo tako čvrsto uvjereni da su naša tijela čvrsta i objektivno stvarna da nam je teško čak i razmotriti ideju da ni mi, također, možda nismo više od «sjenki».

...(iz knjige):

Mi smatramo da smo sastavljeni od "čvrste materije". Međutim, naše je tijelo u biti krajnji proizvod, da se tako izrazim, tanahnih podatkovnih polja koja oblikuju naše fizičko tijelo kao i cjelokupnu materiju. Ta polja su hologrami koji se mijenjaju u vremenu, (te su) izvan dosega naših uobičajenih osjetila. To je ono što vidovnjaci vide kao Šarene jajolike aureole, odnosno aure što okružuju naša fizička tijela.
- Itzhak Bentov
Stalking the Wild Pendulum
(Prikradanje podivljalom njihalu)

/// Dođavola, to mora da je zanimljiva knjiga! hmmm,
rado bih je se dočepao..///

.......(iz knjige):
Vizualni podaci koji ulaze u naše mozgove preuređuju se i modificiraju od strane naših sljepoočnih režnjeva, i tek potom se prosljeđuju do vizualnih korteksa. Neka istraživanja sugeriraju da se manje od pedeset posto onoga što «vidimo» doista temelji na podacima koji dolaze do naših očiju. Preostalih, više od pedeset posto sastavljeno je od naših očekivanja o tome kako bi svijet trebao izgledati (a vjerojatno i od drugih izvora, kao što su, na primjer, stvarnosna polja). Oči možda jesu organ vida, međutim mozak je taj koji vidi.

///ili kako je to rekao D.Huan, prepreden ljudski izum bez premca, oko razbojnika, koji bere samo vrhnje iz slike, a ostalo konstruira///

....(iz knjige):

Ljude koji imaju frekvenciju više od devet stotina herca Huntova naziva mističnim ličnostima. Dok su ekstrasensi i mediji koji ulaze u trans često samo provodnici informacija, mistici posjeduju mudrost da znaju što učiniti s informacijama, kaže Hunt. Oni su svjesni kozmičke međupovezanosti svih stvari i u dodiru su sa svim razinama ljudskog iskustva. Usidreni su u svakodnevnoj stvarnosti, međutim često imaju i vidovnjačke i sposobnosti ulaska u trans. No, njihove se frekvencije protežu i daleko izvan granica povezanih s tim sposobnostima. Koristeći modificirani elektromiogram (najviše frekvencije koje elektromiogram obično mjeri su svega dvadeset tisuća herca), Huntova je naišla na pojedince koji su u svojim energetskim poljima imali frekvencije i do dvjesto tisuća herca. To je intrigantno stoga što su mistične predaje za izuzetno duhovne pojedince uvijek govorile da imaju višu vibraciju od običnih ljudi. Ako su otkrića Huntove točna, čini se da pružaju vjerodostojnost tim navodima.

/// (opet Ja): eto, ko što rekoh, sve je tu (tamo) crno na bijelom, tehnički dokazi od eminentnih ljudi, čak u
nastavku imaš Dryeričine opise koji bi zgodno MOGLI
objasniti/predočiti KAKO npr C's očitavaju SVE moguće iz
našeg "polja/aure/whatever"
A i KAKO je D.Huan 'čitao' Karlosa ko' knjigu/film !
- Zatim se mogu dobiti ideje o tome Zašto C's kažu
da smo MI kreator i kreirano i da su sve te informacije
naše, of course - osim pojedincima - nedostupne,
a znamo i ko je kriv ...///


...(iz knjige):

Promišljajući o cjelini, Tiller sugerira da je i sam svemir u početku bio suptilno energetsko polje, te da je postupno, pomoću sličnog efekta zupčanika, postao gust i materijalan. Njegovo mišljenje je da je Bog možda stvorio svemir kao božanski obrazac ili zamisao. Poput slike koju vidovnjaci vide kako pluta u ljudskom energetskom polju, taj božanski obrazac funkcionirao je kao šablona, utječući na sve manje suptilne razine kozmičkog energetskog polja, od vrha prema dnu, preko niza holograma, i oblikujući ih sve, dok se na kraju nije sjedinio u hologram fizičkog svemira.
Ako je to točno, navodi nas na zaključak da je ljudsko tijelo holografsko na još jedan način, jer bi svatko od nas zaista bio svemir u malom.

...(iz knjige):

«Dom» uma, kao i svega drugoga, implicitni je red. Na toj razini, koja je
temeljni plenum cjelokupnog manifestiranog svemira, linearno vrijeme ne postoji. Implicitno carstvo je bezvremeno; trenuci nisu posloženi jedan do drugog poput kuglica u ogrilici
- Larry Dossey Recovering the Soul

....(iz knjige):

Ukoliko je svaka faza neke aktivnosti - uzmimo primjer žene koja puše mjehurić od sapunice - snimljena kao niz sukcesivnih slika u hologramu s višestrukim slikama, svaka slika postaje poput okvira na filmskoj traci. Ako je hologram 'bijele' svjetlosti - komad holografskog filma čija se slika može vidjeti golim okom, te nije potreban laser kako bi postala vidljiva - kada promatrač hoda kraj filma i mijenja kut svog opažanja, vidjet će ono što je zapravo jednako trodimenzionalnom filmu sa ženom koja puše mjehurić od sapunice. Drugim riječima, različite slike koje se odvijaju i uvijaju izgledat će kao da teku zajedno i stvarat će iluziju pokreta.
Osoba koja nije upoznata s hologramima mogla bi pogrešno pretpostaviti da su različiti stadiji puhanja mjehurića od sapunice prolazni te da se, nakon što se jedanput opaze, više nikada neće moći pogledati, međutim - to nije točno. Na hologramu je uvijek snimljena cjelokupna aktivnost, no promatračev kut gledanja koji se mijenja je taj koji stvara iluziju da se prizor odvija u vremenu. Holografska teorija daje naslutiti da isto vrijedi i za našu prošlost. Umjesto da se postupno izgubi u zaboravu, i ona ostaje snimljena u kozmičkom hologramu i uvijek joj se može ponovno pristupiti.

...(Ja)
///tako su jednom D.Huan i Henaro uzdrmali Karlosa koji je
mislio da više nikad neće vidit isti list kako pada sa
iste grane -> Hop, vidio je prizor OPET i opet i opet...
dok su se ona dvojica zabavljala njegovom zbunjenošču///


...(iz knjige):
Bohm ovu situaciju rezimira na ponešto drukčiji način. "Kada ljudi točno sanjaju o nesreći i ne ukrcaju se na avion ili brod, oni ne vide pravu budućnost. To je samo nešto u sadašnjosti što je implicitno i što se kreće prema stvaranju te budućnosti. U stvari, budućnost koju su vidjeli razišla se od prave budućnosti zato što su ju promijenili.

WOW pazi OVO...(iz knjige):

Svi dobiveni podaci ukazivali su na to da duši nije svojstven spol, i mnogi su barem jedan život proživjeli kao suprotan spol Svi su također govorili da je svrha života razvijati se i učiti, te da više života olakšava taj proces.

A, EVO NAM I DOKAZA O "LEVEL 5" :

Međutim, Whilton je do svog najneobičnijeg otkrića došao kada je ispitanike vratio u međuvrijeme između života, divno svjetlošću ispunjeno područje u kojem "nisu postojali vrijeme ni prostor kakve poznajemo." Po riječima njegovih ispitanika, svrha tog područja jednim je dijelom bila da im se omogući da isplaniraju svoj sljedeći život, da doslovce skiciraju važne događaje i okolnosti koje će ih zadesiti u budućnosti. Međutim, taj proces nije bio jednostavno neka bajkovita vježba ispunjenja želja. Whitton je otkrio da pojedinci u tom području između života ulaze u neuobičajeno stanje svijesti, stanje svijesti u kojem su izuzetno svjesni vlastitog bića i imaju pojačan osjećaj za moral i etiku. Osim toga, više nisu mogli racionalizirati svoje pogreške i nedjela, te su se mogli sagledati potpuno iskreno. Kako bi ga razlikovao od naše uobičajene svakodnevne svjesnosti, Whitton to intenzivno savjesno stanje uma naziva "meta-svjesnost".
Stoga, kada su ispitanici planirali svoj sljedeći život, činili su to s osjećajem moralne obveze. Izabrali bi da se ponovno rode s ljudima kojima su nešto skrivili u prijašnjem životu kako bi imali priliku iskupiti se za svoja djela. Planirali su ugodne susrete sa «srodnim dušama», pojedincima s kojima su tijekom mnogo života izgradili uzajamno koristan odnos ispunjen ljubavlju; predviđali su i «slučajne» događaje kako bi usvojili daljnje životne pouke i ostvarili daljnje ciljeve. Jedan je čovjek rekao kako si je tijekom planiranja sljedećeg života vizualizirao jednu vrstu instrumenta sa satnim mehanizmom u kojega se moglo umetnuli određene dijelove kako bi uslijedile točno određene posljedice.
Te posljedice nisu uvijek bile ugodne. Nakon što je vraćena u meta-svjesno stanje, žena koja je bila silovana kada je imala trideset i sedam godina otkrila je da je u stvari bila planirala taj događaj prije nego što je došla u ovu inkarnaciju. Kako je objasnila, bilo joj je potrebno da iskusi tragediju u toj dobi kako bi se prisilila da promijeni svoje "cjelokupno duševno motrište"
..itd itd
-----------------------------------------------------------

Hvala autoru maila, zbilja poučno izvađeni dijelovi knjige!!! =D>

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 19, 2008 10:54 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Naravno da si vjerojatno čuo slučajeve kad su primatelji organa dobivali "sklonosti" darivatelja/donatora tog organa. Recimo, davatelj je bio neki muzičar, umro je, a njegov organ su stavili u nekog primatelja koji nikad nije svirao... a poslije se odjednom pojavila potreba za svirkom... i takvi slični primjeri.

Dakle, izgleda da je OTISAK duše aktivan u DNA ( ili materijalnom dijelu tijela ), sve dok se taj dio ne "rastavi" na sastavne dijelove prilikom truljenja poslije smrti materijalnog tijela. Ako se organ izvadi iz živog tijela, on vjerojatno zadržava neke INFORMACIJE u sebi od davatelja!


Veoma interesantna primedba. Podsetila me je na ona istrazivanja o holografskoj prirodi pamcenja: da se secanja ne ‚skladiste’ na jednom odredjenom mestu i rasporedjuju na nekoliko ‚nosilaca’, vec je njihovo cuvanje bazirano na principu da svaki deo sadrzi kompletnu informaciju koju sadrzi celina.

Citat:
zlatko , postojalo je vrijeme kada na zemlji nije bilo više od milijun ljudi. vjerojatno je tada vrijeme reinkarniranja bilo puno duže pa se s vremenom povećava brzina inkarniranja u novo tjelo i onda još ljudi koji dolaze sa drugog denziteta ..


Ili je mozda zbog izmenjenih uslova na Zemlji povecan broj pristupacnih tela. A mozda je i (tako cesto pominjani) kraj ciklusa interesantno vreme za inkarnaciju.
Kako bilo, rekla bih da smo ovde sada sakupljeni sa najrazlicitijih strana :wink: .

No, jos jedna zanimljivost u vezi sa inkarnacijom. Snovi koji prethode smrti veoma cesto sadrze simbole inicijacije, preobrazaja, onakve kakvi se inace javljaju pre neke nove stanice u zivotu. Kao da nesvesno priprema svest za temeljnu transformaciju. To se ne odnosi samo na slucajeve kada se snivac svesno suocavao sa predstojecom smrcu.
Jung ima izuzetno ubedljive primere, ali se ovi snovi mogu sumirani naci u knjizi „On Dreams and Death“ od Marie Louise von Franz. (prevedena je i kod nas).

Citat:
Dobio sam jedan odličan mail, materijal je iz knjige Holografski svemir, a komentari i uviđaji bi možda mogli nekome pomoći u nekim saznanjima, pa ću ovdje copy-pastat mail, ispričavam se jer dotiče mnoge teme sa ovog foruma, a ipak sam odlučio ovdje staviti, pa evo...


Odlican je tekst, pozdrav za autora! =D>
A knjiga pun pogodak, barem za nas laike. (Nisam je doduse jos zavrsila, a sve zbog onog Gurdjijeva #-o , no, ... strpljivo ceka na kompu).

Citat:
Vizualni podaci koji ulaze u naše mozgove preuređuju se i modificiraju od strane naših sljepoočnih režnjeva, i tek potom se prosljeđuju do vizualnih korteksa. Neka istraživanja sugeriraju da se manje od pedeset posto onoga što «vidimo» doista temelji na podacima koji dolaze do naših očiju. Preostalih, više od pedeset posto sastavljeno je od naših očekivanja o tome kako bi svijet trebao izgledati (a vjerojatno i od drugih izvora, kao što su, na primjer, stvarnosna polja). Oči možda jesu organ vida, međutim mozak je taj koji vidi.


Kao sto rece, kreacija je percepcija 8) A nju opet u velikoj meri kreiraju nasa uverenja/verovanja.
No, u vezi sa pomenutom hipnozom, negde sam procitala da cak i u slucaju hipnoze hipnotizer nece moci da uveri subjekta u nesto sto je u potpunoj suprotnosti sa njegovim verovanjima/ uverenjima/korpusom ‚znanja’. Npr. moci ce da ga uveri da neko nije u sobi, ali ne i da je nevidljiv (covek ne moze biti nevidljiv [-X , kaze nase verovanje).
Naravno, postoje sugestibilnije osobe, manje sugestibilne osobe, ... mozda to nije sasvim cvrsto pravilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 19, 2008 11:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Arja je napisao/la:
Citat:
Naravno da si vjerojatno čuo slučajeve kad su primatelji organa dobivali "sklonosti" darivatelja/donatora tog organa. Recimo, davatelj je bio neki muzičar, umro je, a njegov organ su stavili u nekog primatelja koji nikad nije svirao... a poslije se odjednom pojavila potreba za svirkom... i takvi slični primjeri.

Dakle, izgleda da je OTISAK duše aktivan u DNA ( ili materijalnom dijelu tijela ), sve dok se taj dio ne "rastavi" na sastavne dijelove prilikom truljenja poslije smrti materijalnog tijela. Ako se organ izvadi iz živog tijela, on vjerojatno zadržava neke INFORMACIJE u sebi od davatelja!


Veoma interesantna primedba. Podsetila me je na ona istrazivanja o holografskoj prirodi pamcenja: da se secanja ne ‚skladiste’ na jednom odredjenom mestu i rasporedjuju na nekoliko ‚nosilaca’, vec je njihovo cuvanje bazirano na principu da svaki deo sadrzi kompletnu informaciju koju sadrzi celina.



Riječ je o staničnoj memoriji.

Ne treba to brkati sa pravom vremenskom stazom od JA tj osobe same.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 20, 2008 7:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Kako funcioniraju osjećaji nakon smrti? Da li oni ostaju s nama ili ih jednostavno zaboravimo?

Primjer. Voliš nekog cijeli svoj život. Taj je osjećaj prisutan duboko u tebi i jednostavno ne možeš pojmiti da zaboraviš taj osjećaj. Da li tu ljubav osjećamo i recimo u ostalim denzitetima ili ta ljubav kao "nije bitna" za razvoj i podizanje svijesti i znanja? Da li zaboravimo tu osobu i te osjećaje? Da li se možemo s tom osobom ponovo sresti nakon smrti i prelaska u više denzitete ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 17, 2008 6:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Moj je tata umro, nedavno.
3 dana ranije je, poceo da sklapa ruke u predelu stomaka, rekao nam je da ceka... Svo vreme je bio svestan,iako vrlo tesko bolestan i uz jake bolove (lekovi koje je dobijao protiv bolova, ne spadaju u halucinogene).

Ceo zivot je ziveo u potrazi za istinom i pravdom. Za svakoga je imao razumevanja i strpljenja. Nista mu nije bilo tesko da ucini.Postovao je svako zivo bice...

Nikoga i nicega se nije plasio. Bio je s obe noge na zemlji i vrlo realan.

Dan pred smrt, video je "silan svet koji od nekuda izlazi", i hteo je da podje sa njima.
Ali je , isto tako video nesto, i to u nekoliko navrata, od cega se kao prut, uzasnut, tresao od straha...Umirivala sam ga, medjutim, stalno je vracao pogled u tom pravcu, gde se to nesto pojavljivalo...

Moram da napomenem da nikada nije "fantazirao", umisljao, mistifikovao stvari...

Pada mi na um da smo izmanipulisani, sto u zivotu, sto u smrti...

Ako je neko izucavao tu oblast detaljno, molila bih vas za vase misljenje...

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 17, 2008 10:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Scorpio22 je danas dao u jednoj drugoj temi interesantan link na članak:

Citat:
Naišao sam na odličan članak "Zatupljeni u spiritualnom svijetu" o tome da li se manipulacija našom slobodnom voljom odvija i nakon naše smrti i prelaska na drugu stranu?


http://www.matthewdelooze.co.uk/readart ... icle_id=40

Možda je tvoj otac uvidio tu manipulaciju.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 18, 2008 10:54 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ovaj gorenavedeni članak Matthew Deloozea je prilično interesantan, mada se ne bih složio sa svim konceptima koje je on tu naveo a ne znam koliko bi i onaj njegov dijagram “oblasti postojanja” odgovarao realnosti.


Činjenca jeste da što čovjek duže i poštenije proučava manipulaciju čovječanstva od strane “OPS-sila”, to više nadolazi na ono što je Charles Fort zaključio na osnovu svog izučavanja “paranormalnih fenomena” još prije 100 godina (“we are property”). Međutim, ako smo nečija “imovina” bili do sada, ne mora da znači da ćemo to biti zauvijek.

**

Mislim da kod ljudi pred smrt u nekim slučajevima, (npr. nakon dugotrajne bolesti), počinju u mozgu da preovladavaju theta frekvencije (4-7Hz), što im na neki način ‘modifikuje’ percepciju a istovremeno ometa rezonovanje. Čini se da iste frekvencije preovladavaju i kod djece do neke 6-te godine starosti?! Naša budna svijest (koja je inače daleko od “budnosti”) intepretira ono što oni vide ‘halucinacijama’ ili ‘maštarijama’, medjutim, pitanje je ko ovdje stvarno ‘halucinira’, mi ili oni, odnosno, - čija je percepcija ispravna?! Konfuziju pojačava to što i šizofreničari imaju svoju specifičnu ‘percepciju’ (halucinacije), mada oni često imaju i neke druge prateće poremećaje motornog tipa, kao npr. kod govora.

S druge strane, mi nismo u stanju sagledati neke osnovne metode manipulacije ovdje “dole”, pa kako onda možemo znati šta se događa “gore”?! Možda je moguće da se kontrola čovječanstva proteže i na druge oblasti postojanja? Koliko je ona čvrsta i sveobuhvatna, to ne znam. Neki istraživači, kao što je npr. B. Bartholic takodje smatraju da je kontrola “kompletna” (od farme – do trpeze, uključujući i zonu gdje bivstvujemo između inkarnacija. Tu se pominju neki “cilindrični kontejneri” za ljudske duše gdje se one čuvaju neko ‘vrijeme’ a onda ‘upošljavaju’ u narednim inkarnacijama itd.). Drugi, kao npr. J. Walden (knjiga Ultimate Alien Agenda) idu dotle da tvrde da su svi ljudi ‘programirani’ od strane naših kontrolora, čak i u smislu ko će biti ‘dobar’ a ko ‘zao’. Tako oni igraju šah i sa bijelim i sa crnim figurama. Doduše, on sebe samog smatra ‘hibridom’, tako da je možda sa tog stanovišta u pravu?!

Medjutim, da je to stvarno tako, odnosno, da je ta kontrola toliko sveobuhvatna i efikasna, onda ne bi bilo potrebe da se posebno prijeti ili da se fizički likvidiraju oni koji zađu malo dublje u proučavanje te tematike, jer bi i oni trebali biti pod kontrolom, pa tako i zaključci do kojih dolaze!?

Da konfuzija bude veća, iste sile su u stanju da nam modifikuju memoriju, instaliraju u nas sjećanja na događaje koji se nisu zbili a između ostalog i da nas ubace u virtuelnu realnost koju mi obično uzimamo kao istinitu. Isto tako, kao istinite događaje uzimamo i holografske projekcije u smislu kojekvih ‘prikazivanja’ (npr. - ‘svete gospe’), interesantnih priredbi, kao što bi na primjer bilo Isusovo raspeće ili nebeskih projekcija tipa Fatiminog proročanstva. To se kod nas onda automatski pretvara u “lično iskustvo” ili dijelove naše istorije a kad neko kao npr. Salvador Freixedo (bivši jezuitski sveštenik) ukaže na dinamiku te manipulacije, onda ga se u najboljem slučaju smiješta u zatvor ili proglašava ludim (ukoliko ga fizički ne likvidiraju). Tako se štiti ova naša zajednička iluzija ili “koncenzus realnost” koja nam je nametnuta odozgo. Ukoliko čovjek “sve svoje nosi sa sobom”, onda ovako izmanipulisni nismo nigdje prispjeli, tj. lako nas je manipulisati i nakon naše ‘odjave’ odavdje.

U ovoj našoj realnosti i ‘dobri’ i ‘zli’ ljudi su jednako slijepi. I kod jednih i kod drugih odnos između percipiranja i projiciranja je daleko u korist ovog drugog. Istinske informacije su strogo kontrolisane a na osnovu dezinformacija koje smo ugradili u sebe kao istinu tj. onoga što mislimo da na osnovu njih znamo, mi projiciramo te svoje deluzije na realnost, pa čak i rasuđujemo. Kad nam u vidno polje upadne dio nečega što nam do tog momenta nije bilo poznato (o čemu nismo bili informisani), te nam tako naruši iluziju na koju smo se do tada čvrsto oslanjali, tada obično nastaje panika. Strah je rezultat nedostatka istinskog znanja. S obzirom da je istinsko znanje strogo kontrolisano, tu onda imamo onaj “začarani krug” iz kojeg se teško izlazi.

Sasvim dovoljno za nastavak manipulacije s “druge strane” bilo bi to što tamo nosimo sav svoj prtljag odavdje, pa ćemo tako tamo pasti na koljena pred svakim ko nam se uz malo dimnih i svjetlosnih efekata predstavi kao neki bog ili svetac ili ćemo stvarati lične realnosti slično onome što je J. Redfield predstavio u knjizi Deseti Uvid, te se vrtiti tu ukrug do daljnjeg ili sve dok ne naučimo potrebne lekcije.

(ta knjiga se može naći ovdje: http://www.4shared.com/dir/884568/732a22e3/sharing.html )

Mislim da se i neka lična iskustva koje je ‘Formica’ ovdje naveo, prilično dobro uklapaju s tim. Mnogo toga zavisi od čovjekovog stanja svijesti.

**

Na kraju, što se mog ličnog mišljenja tiče, ne vjerujem da se 5D može kontrolisati od strane 4D entiteta. Tu bi se radilo o dvije zasebne i različite oblasti postojanja ili dva različita nivoa. Oni iz viših denziteta mogu manipulisati druge na nivou svog denziteta ili nižih denziteta ali vjerovatno ne mogu upadati u više dezitete. Peti denzitet nema fizičku komponentu, tako da bi tu neko fizičko porobljavanje ili nanošenje ‘ozljeda’ drugima od strane bilo koga bilo smiješno. Tu možemo biti fiktivno ‘zarobljeni’ jedino od strane naše vlastite (izmanipulisane) svijesti (a možda i tuđe?!).

Isto tako, izvještaji sa seansi regresivne terapije ne ukazuju na neku interferenciju u “zoni kontemplacije” (5D), dok ukazuju na nju na 3D ravni
.
Nadalje, ukoliko neko na samrti percipira određene entitete koji se vrzmaju oko nas ovdje (kao što ih i mala djeca često percipiraju), to istovremeno ne mora da znači da isti ti kontrolišu i 5D. S druge strane, čini se da veliki broj ljudi nakon ‘odjave’ odavdje, ne prelazi direktno u 5D, nego iz nekih razloga ostane da se vrzma na nivou 3D u ‘astralnom’ obliku. Tu bi možda bilo prostora za neku vrstu manipulacije od strane 4D OPS sila u smislu ‘lova’ na takve ili formiranja nekih “kontejnera” ili zamki za one koji su se ‘izgubili’?! Naravno, za sada možemo samo nagađati.

Danas se kroz mnoge izvore ubacuje teorija da “oni SVE kontrolišu”, uključujući i onaj ‘tunel od svjetlosti’ koji vodi u 5D i da je njihovoj kontroli nemoguće izbjeći bilo gdje da se nalazimo. Međutim, ovdje moramo imati na umu ono što je rekao M. Topper u navodu kojeg sam uključio u prethodni post:

Citat:
Jedno od pratećih pravila ove igre je da se sve one koji se ne mogu negativno polarizirati, spriječi da se pozitivno polariziraju ili što bi bilo najidealnije, da ih se izmanipuliše tako da smatraju određene oblike svog ropstva sasvim prihvatljivim ili neminovnim.


Sada se moramo zapitati da li neke vijesti tog tipa koje stižu od strane pojedinih istraživača imaju upravo tu namjenu?!

Mi moramo imati na umu činjenicu da bez obzira na to koliko su mogućnosti tih entiteta veće od naših “3D-mogućnosti”, oni sigurno nisu – svemogući. Uvijek će da postoje adekvatne metode odbrane gdje će njihov ‘kvalitet’ direktno ovisiti od ‘kvaliteta’ svijesti individue. Svako od nas je lično odgovoran za stanje svoje vlastite svijesti, bilo koliko da je ona izmanipulisana sa strane, odnosno, bilo koliko da smo ‘prevareni’ (mi smo ti koji su to dozvolili). Ta naša individualost, ta naša svijest i naša duša su naše najveće bogatsvo. Mi to bogatstvo možemo izgubiti ili protraćiti, možemo ga se odreći ili ga predati drugima a možemo ga i - sačuvati i povećati.

Kako OPS entiteti uspijevaju da porobljavaju ostale proporcionalno sa ostvarenim nivoom svoje svjesnosti, tako i oni drugi koji nisu u skladu s tim frekvencijama, mogu da koriste svoju svijest za odupiranje svakoj manipulaciji OPS entiteta i ostvarenje lične slobode i napretka. Mislim da je u suštini stvar prilično jednostavna ili to tako bar meni izgleda!?


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 18, 2008 1:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Galaksija, hvala ti na odgovoru.

Ne samo da mi je doneo utehu, vec mi je vratio veru.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 84 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz