Sada je: sub apr 27, 2024 5:44 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri apr 18, 2007 12:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
da se nadovezem na ovo sto formica pise..ja sam takodjer citao jednu knjigu od nekog medija (neznam tocno ciju) koji se astralno projektirao u ajmo to nazvat mjesto zagrobnog zivota,naime dosavsi tamo vidio je ljude kako zive u kucama vidio je prirodu planine i prekrasne predjele,bio je iznenadjen vidjenim..no njegov duhovni vodic mu je objasnio da covjek kad umre (ajmo to tako rec) cudno mu je bilo da dusa ima kucu,auto (??) dvoriste,vrt...no...istrazivajuci dalje vidio je takodjer ljude koji nemaju nista od toga,izgledaju drukcije i zanimljivu stvar a to je da su bez spolnih organa...kad je pitao zasto je to tako zasto ovi ljudi nemaju kuce i to...duhovni vodic odgovorio mu je da dusa kad predje iz nase realnosti u drugu,nemoze se tako lako odvojit od materije,pa zeli kuce,aute,odjecu,seks i slicne stvari...no nakon nekog vremena shvaca da mu je to sve nepotrebno i rijesava se svega po malo..tako i spolnih organa,postaje aseksualan...medij na kraju daje zakljucak da si tamo stvaramo sami svoju realnost...koliko god nam sad to bilo tesko za shvatiti

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 18, 2007 6:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Dario vrlo lako moguće. Kad sam bio na jednom svijetu, ne znam radi li se oZemlji i nekoj uporednoj dimenziji ili nekoj drugoj planeti, naišao sam na ljude koji nijesu imali polne organe a ipak su bili podijeljeni na muške i ženske. Oni su se razmnožavali duhovnim putem. Kad se "otvore" muško i žensko iz te veze ženska stvori novu dušu koja se postavlja u tijelo. Nijesam siguran, njihova tijela su nešto kao biljke, iako liče na ljudska. Dušu ugrade u tijelo i tako nastave život.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 18, 2007 11:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Citat:
cudno mu je bilo da dusa ima kucu, auto (??) dvoriste, vrt


Ajme, koji horor...To sve..."tamo" ?! Ako ima autiju znaci da ima i benzina, ako ima benzina, ima i nafte, ako ima nafte, netko ju prodaje, ako ju netko prodaje...Shvacate gdje cemo doci? Da je "tamo" = "tu" sto ne moze biti ni pod razno i u to sam jedino sigurna, a kako je mozemo samo zamisljati.
No, problem je u tome da se radi o NEZAMISLIVOM, a tada nas um koristi imaginaciju (ponekad jako losu, kao ovaj gospodin kojeg navodi Dario), a iz imaginacije samo jedan je korak do delirija (sto isto tako doticni dokazuje)...

Osim toga: Ako su pravila ista za sve- gdje je tu individualni faktor, doprinos, "zasluga" i sl, a ako je opet kao "tako ti je kao sto vjerujes" kako se to onda uklapa u taj neki univerzalni proces, zakon, nazovite kako hocete?

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 19, 2007 1:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 30, 2007 5:15 pm
Postovi: 70
Lokacija: Banjaluka
To "mjesto" koje liči na Zemlju inače se često navodi kao Summerland (Zemlja Ljeta). Fazon je što ljudi koji su "manje spremni" nakon smrti valjda budu usmjereni tamo. To je Raj, Dženet, Vječna Lovišta itd u najužem smislu riječi. Pripadnici različitih religija, koji očekuju otprilike tako nešto nakon smrti, to i dobiju, barem "privremeno" dok se ne prilagode, onda idu dalje.

Prema opisima, taj "prostor" liči na Zemlju ali je vrijeme uvijek lijepo, trava uvijek zelena, svi su sretni itd. Budući da su duše tamo još uvijek emotivno vezane za zemaljski život, izgleda da upravo to njihovo stanje oblikuje izgled toga mjesta - dakle postoje kuće, ulice, naselja itd ali se (kao i drugdje na astralu) sve to stvara misaonim radom a ne fizičkim radom...

_________________
Eros and Thanatos are branches on the same old Tree, rooted in the soil of Shadow and Light;
If God was separated from the dark twin, the Devil, could he ever know the Soul of Mankind?


http://www.inner-sunrise.co.nr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 19, 2007 11:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- Već danima pokušavam napisat nešto o 5 D , ali mi je problem terminologija pa ću malo ići polako. -

- 5 D ima karakteristike sna - npr kad se probudimo vrlo malo toga se sjećamo što smo sanjali. Takav fenomen se pojavljuje i kod 5 D. -

- U 5D dolazi do "preispitanja" jedinke u vezi sa svojim prošlim životima. -

- Ako je jedinka "čista" tj nema neriješenih odnosa i/ili nema potrebu za nekim materijalni i/ili energetskim "terminima" ( npr posjedovanje fizičkog tijela je "termin" na fizičkoj ravni itd itd , gdje je ukljućen sex , hrana i ostala materijalna zadovoljstva npr želja za zapaliti cigaretu itd itd ) onda ona ( dakle ta jedinka tj taj JA tj osoba sama ) nema potrebu da se "reinkarnira" , dakle ponovo uzme neki fizički oblik postojanja na materijalnoj ravni. -

- Naravno , nisu samo materijalna zadovoljstva ta koja će nekoga privući da se "reinkarnira" na materijalnoj ravni tj da uzme novo tijelo. Faktori koji mogu ( i utjeću ) na odluku o reinkarnaciji na materijalnoj ravni mogu biti ( a i jesu ) neriješeni međuljudski odnosi iz prijašnjeg ( prijašnjih ) života. -

- Također postoje razno razni faktori za ponovnim reinkarniranjem na fizičkoj ravni. -

- Onaj najočitiji je : potreba da se bude NETKO i da se NEŠTO događa. -

- Pošto je JA tj osoba sam besmrtna , ona nema svojih problema - svi njezini problemi su ustvari problemi nekih "tamo drugih " osoba. -

- JA teži tome da ima neke probleme kako bi se nešto dešavalo i kako mu ne bi bilo dosadno. -

- Problem besmrtnosti je riješen na takav naćin , da se uzimaju IDENTITETI i briše memorija , kako bi se neometano i bez opterećenja mogla igrati neka nova igra. -

- Rodiše se , živiš , umreš , malo lutaš po energetskom svemiru ( imaš energetsko tijelo ) , pa odlućiš zapoćeti novu igru , dolazi do "brisanja" memorije ( samo da napomenem ovdje , memoriju ne možeš izbrisati , već samo blokirati tako da su ti podaci iz prošlog života totalno nedostupni u ovom idućem , mada ima tehnika sa kojim se bez problema probijaju i te mentalne blokade ok ) , uzimaš novo tijelu i živiš jedan novi život i sa novim IDENTITETOM i imaš novu igru i tako se to vrti u krug. -

- To je onaj proces : života i smrti. -

- Sada je pitanje da li se može živjeti na 5D - naravno da može , jer to je samo nivo svijesti a ne dimenzija. -

- Uvjet da otaneš na 5D je da te ništa unutar tebe ne vuće ka materijalnim i/ili energetskim "terminima". To ne znaći da ih ti po želji nećeš uzeti , već da ih nemaš potrebe uzeti. Tu je velika razlika. Morati i nemorati ali moći napraviti to po potrebi. -

- Dakle svi koji su na 5D su čisti u pogledu potrebe da budu netko i nešto. Njih to jednostavno više ne zanima. To su riješili , ili šta bi mi rekli tu lekciju ( lekcije ) su prešli ( a šta ne znaći da ne mogu opet pasti dole , - ustvari njihova jedina želja , ako se to može tako reći je da nas ostale podignu na tu razinu kako bi im se pridružili i ućinili život na 5D zanimljivijim ). -

- Dakle 5D nije dimenzija ( mada bića na 5D kreiraju svoje unutarnje dimenzije tj svemire - svemir nije ništa drugo nego dogovor da je nešto takvo itd itd ) , već nivo ( stanje ) svijesti. -

- Dakle bića na 5D imaju opredijeljenje prema drugima ( mada je to istodobno i opredijeljenlje prema samome sebi ok ) i to je možda jedino šta ih drži na 5D. To je njihova igra. Oni nemaju potrebu za materijalnim i/ili energetskim oblikom postojanja , mada ga bez problema mogu uzeti i to bilo koji po potrebi ( upravo ovaj razlog što mogu biti sve što požele je razlog zašto im nije interesantan oblik postojanja na fizičkoj i/ili energetskoj ravni - to su prevazišli ). -

- Ovo je pozadina mehanizma rada i u osnovnim crtama , bez ulaženja puno u neke detalje. -

- Ovu temu inaće razrađujem na "podrućje između života" , ali dobro je da se malo podijeli stvar na dijelove kako bi je se lakše pratilo. -

- Svaki denzitet je ustvari poseban i jednostavno ih treba na više tema razrađivati kako bi se detalji mogli razraditi , a da se ne ide puno u širinu na samo jednom topicu. -

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 19, 2007 9:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Spyro ovome se nema što dodati :)

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 19, 2007 11:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
Ma imam ja da dodam, tj pitam :).
Spyro govori o nacinima na koji entiteti ostaju u 5D ili se vracaju na nizi.
Ali kako se ide gore? Kako se prelazi na vise nivoe? Da li je to samo do odluke ili postoje opet pravila (lekcije) za napredovanje na vise denzitete.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 20, 2007 12:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Pa na 5. denzitet se najlakse stize, moze po zelji a moze i od starosti, bolesti, rata i slicnih stvari, ali se tada i brzo vracas na 3. Ali ako bi da ostanes tamo za stalno, e onda moras malo da se potrudis, naprimer da povecas nivo svoje svesti da odgovara 5. denzitetu, sto je takodje jako lako, samo je potrebna zelja i ucenje.Evo i na ovom forumu a i na sajtu galaksija ima super knjiga i tekstova o svemu tome i ihaha materijala za razmisljanje.Evo i ovde pod "metafizika" pa ono na vrhu pod "osetljivo" sve se o tome radi.Razmisljanjem se najvise povecava nivo svesti, a kada taj proces krene posle toga otprilike sam znas sta dalje da radis.Naravno ako si vise tip osobe: "Pustite vi to ljudi, nego da mi radimo" onda je bolje da se ne patis sa tim ucenjem i tim stvarima, moguce je da se ne bi primilo.


A naprimer entiteti OPS opredeljenja sa 4. denziteta, kada umru, gde oni idu? Jel i oni na 5. denzitet, i sta oni rade tamo? Uce da budu jos gori nego sto su?Mozda uopste ne umiru?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 20, 2007 12:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Citat:
A naprimer entiteti OPS opredeljenja sa 4. denziteta, kada umru, gde oni idu? Jel i oni na 5. denzitet, i sta oni rade tamo? Uce da budu jos gori nego sto su?Mozda uopste ne umiru?


- Zanimljivo pitanje. -

- Oni ne uće - ONI SU UVIJEK U PRAVU. -

- Zbog tog svog stava , oni nisu u stanju ništa ni da nauće od drugih. -

- Naćin razmišljanja im nije takav da : ako ja pomognem nekome , on će pomoći meni i svi zajedno opstajemo. -

- Oni razmišljaju ovako : moram ga uništiti ( ili potćiniti - staviti pod svoj utjecaj ) kako mi ne bi bio prijetnja. -

- Bića OPS smjera su šupčine na kvadrat i jedino što im je prednost je ta što su OPD naivni i ne mogu pojmiti da takvi naćini razmišljanja postoje.

- Bića OPS znaju jako dobro manipulirati svojim osjećajima - skrivaju ih kako se ne bi otkrila njihova prava priroda. -

- Oni se najviše boje toga da budu otkriveni ( odnosno , da njihove namjere ne budu otkrivene ) i zato im je svaka misao usmjerena na to da to sprijeće. -

- Neki od njih se reinkarniraju u 3D , npr Rockefeller je jedan od najjačih ćistih OPS bića na ovoj planeti. -

- Čistih OPS bića imaš otprilike 2% od ukupne populacije , dok 20% populacije naginje više ka OPS nego ka OPD. Ostatak od 80% naginje OPD. -

- Ovih najjaćih tipa Rockefeller imaš možda tek 10 -ak na cijeloj planeti. -

- Cilj je povećati broj OPS populacije ( to se radi mentalnom manipulacijom , jer u osnovi svaki JA je bazićno dobar , ali se može ponašati loše ako ga se tako kreira ). -

- Bića OPS smjera na 4D jednostavno hvataju u svoju mrežu ove manipulirane jedinke i njihova igra je da imaju šta više kontroliranih JA nad kojima oni mogu izvršavati svoju volju i iživljavati se na njima. -

- Ako netko zna šta se dešava , vjerovatnost da će ga 4D OPS biće uspjeti izmanipulirati su minimalne. -

- Njih ima razlićitih i sa razlićitim taktikama. -

- Npr preko religije - taktika ; tokom života ti ufiksaju film ( ovo se radi kroz odgoj , kroz medije i slićno itd da sad ne ulazim puno u detalje ok ) da je Bog takav i takav i iskrive ti percepciju o tome. Ovo se sustavno radi već jako dugo. Tada kad umreš i ako si imao ovu fiks ideju i ovu iskrivljenu predožbu o tome - umjesto bića OPD smjera iz 5D , ustvari ti se predstavi jedan od tih bića OPS smjera iz 4D i ako si mentalno programiran on te lako prevede žedna preko vode. Nažalost ako si totalno potpao pod njihov utjecaj onda ti bića OPD smjera iz viših oblasti ne mogu pomoći jer ustvari sam sebe spašavaš. Pa sada šta , kako i gdje - sve ovisi o znanju jedinke. -

- Naravno ovo je opet u kratkim crtama , - čisto da se vidi mehanizam i poanta. -

- Dok god ima žrtava koji će naivno upadati u njihove zamke - bićima OPS smjera 4 - og Denziteta je opstanak osiguran. -

- Oni se bore za to da nas drže u ignoranciji , kako ne bi prokužili šta se događa , jer ako prokužimo onda neće imati koga ugnjetavati i ostati će sami pa će im biti dosadno a tada će im biti grozno jer bi se moglo desiti da poćmu preispitivati sami sebe a to bi za njih bilo grozno iskustvo - zato oni moraju ovu igru nastaviti i održavati - da ne bi sebi pogledali u lice jer bi ih to rastavilo na proste faktore i otvorilo im dušu. -

- To je za njih grozno iskustvo - zato oni to žele pod svaku cijenu izbjeći. -

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 20, 2007 1:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
- Oni ne uće - ONI SU UVIJEK U PRAVU. -

- Zbog tog svog stava , oni nisu u stanju ništa ni da nauće od drugih. -


Zanimljivo, to mi nije palo na pamet.Peti denzitet (i smrt) onda za njih mora biti totalno drugaciji, jer ih jednostavno ne zanima da oni tu sad nesto kao uce i da se blesave sa tim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 20, 2007 10:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
A naprimer entiteti OPS opredeljenja sa 4. denziteta, kada umru, gde oni idu? Jel i oni na 5. denzitet, i sta oni rade tamo? Uce da budu jos gori nego sto su?Mozda uopste ne umiru?


Vjerojatno isto na 5. denzitet. Kao i svi drugi entiteti nižih fizičkih denziteta.
Što rade? Isto što i svi drugi, vjerojatno. Kontemplacija. Uviđaju svoje lekcije, ali ako su izrazitog OPS naboja i ne žele promijeniti vibracijske frekvencije prema "višim" frekvencijama, opet se inkarniraju u neko biće 4 D OPS. I tako je sve dok se ne odluče promijeniti, tj. naučiti da se dalje može jedino ako se krene "drugim putem". To oni vjerojatno i jako dobro znaju, ali toliko vole materijalno i "za sebe", da to jednostavno ne žele još napustiti.

Nisu oni ništa "gori" nego mi. Mi sve ovo radimo stanovnicima 1. i 2. denziteta, također.

Naravno, bolji i gori su samo nečije percepcije. Oni su takvi kakvi jesu, a mi smo takvi kakvi jesmo. Zna se interakcija između te hijerarhijske strukture OPS sistema, hranidbeni lanac i zna se u kojem se denzitetu što radi i uči. Na kraju, odabir je svakog entiteta kojim će putem ići. Hoće li upasti u petlju i ponavljati isto bezbroj puta, ili sagledati iskušane stvari i probati ići drugim putem ako već postojeći ne vodi prema generalnom napretku.

Pa nitko nikad ne umire. Svi su duše, a okupiraju različita materijalna tijela u raznim oblicima u različitim 1-4 denzitetima. Svaki "igrač" je u svom "kontejneru"!!!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 21, 2007 5:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Citat:
opet se inkarniraju u neko biće 4 D OPS.


- Kako se umire na 4D ? -

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 21, 2007 9:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
- Kako se umire na 4D ? -


Negdje sam čitao da OPD bića "odlaze" od tamo dobrovoljno, sporazumom, itd., nauče ono što trebaju, postanu svjesni naučenih lekcija, valjda osjete da im je "vrijeme" i odluče se opet reinkarnirati u drugom tijelu...

Sad, OPS-i valjda obitavaju dok im ne "istekne" energija, možda ih neko moćnije OPS biće - uništi ili slično, radi hijerarhije ili tko zna čega... uglavnom, možda je slično kao i ovdje kod nas u 3. denzitetu, gdje čovjek ubije čovjeka radi nečega...itd.

Mislim da je princip jako sličan, ako ne i isti, kao i "ovdje".

Ako mi ovdje umiremo "prirodnom" smrću, tj. radi istrošenosti materijalnog tijela, onda to možda "tamo" znači istrošenost eteričke komponente, tj. ne obnavlja se energija, pa zato "umru".

Valjda ćemo i to vidjeti uskoro... hehe!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 21, 2007 10:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- Nasilna smrt se na eterićnom ( energetskom ) nivou postiže : energetskim udarom. -

- Onaj tko je "jaći" samo te sprži , dolazi do dezorijentacije , šoka i gubitka svijesti a ako je "strujni" udar bio intezivan dolazi i do totalnog gubitka svijesti tj zaborava. -

- Prirodna smrt je otprilike onako kako si ti opisao , s tim da mora doći do preispitavanja samoga sebe a to znači da OPS komponeneta mora malo popustiti jer u 5D to biće tj taj JA mora biti sposoban pogledati sebi u dušu. -

- Intezitet energije ne igra puno ; JA može miljonima godina biti skriven od svijeta ispod nekog kamena i biti ništa. On nije umro nego se samo povukao u sebe i "odlućio" da bude NIŠTA. -

- Ima tu puno varijacija na istu temu ali u osnovi imaš : prirodnu smrt i prirodni prelazak na viši nivo i nasilnu smrt pri ćemu je lako moguće da stvari krenu malo drukćijim smjerom. -

- Postoje inkarnacije gdje "duša" samo izleti iz mrtvog tijela u drugo novo tijelo tj male bebe ( dakle standardni postupak rođenja i smrti ) , bez ikakve intervencije sa viših nivoa ili usmjeravanja od strane viših nivo , dakle bez prethodnih dogovora. -

- Nekoliko knjiga je napisano samo na ovu temu , tako da ne stane to baš u dvije rećenice. -

:D :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 22, 2007 1:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
- Nasilna smrt se na eterićnom ( energetskom ) nivou postiže : energetskim udarom. -

- Onaj tko je "jaći" samo te sprži , dolazi do dezorijentacije , šoka i gubitka svijesti a ako je "strujni" udar bio intezivan dolazi i do totalnog gubitka svijesti tj zaborava. -

- Prirodna smrt je otprilike onako kako si ti opisao , s tim da mora doći do preispitavanja samoga sebe a to znači da OPS komponeneta mora malo popustiti jer u 5D to biće tj taj JA mora biti sposoban pogledati sebi u dušu. -


Zato mi se cini da OPS uopste i ne idu na 5D, nego se to mozda desava slicno kao sto je Jack rekao, guraju dok mogu, dok energija traje, dok ne skupe pare za novo telo ili dok ih neki jaci ne sprzi (ili asimiluje) A cini mi se i da kasiopejci rekose da nema OPS-a iznad 4D a i da se ovima cisto fucka i za 5D i za one iznad, oni su "bogovi".Osim naravno kada mogu da iskoriste, kao sto su iskoristli prosli talas da nas sjebu energijom sa 6. denziteta.

Mozda bi od toga kako se umire na 4D bilo zanimljivije pitanje a kako se radja na 4D? Mislim ne talasom, nego kada ste vec tamo, pa umrete pa kako se ponovo radja/reinkarnira?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 22, 2007 2:38 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet dec 01, 2006 11:48 am
Postovi: 7
Lokacija: Rijeka
Sve mi se muti u glavi #-o pa polako, kasejopejci su rekli da se 6 denzitet opsa u nasem 3d univerzumu reprezentira kao crna rupa znaci da ops postoji i u 6d i to tako mora biti radi balansa(ekvilibrijuma). Posto ops sisu energiju i jedino tako prezivljavaju kad se desi totalno izgladnjivanje oni se gase kao energetska bica znaci nestaju ili mozda krecu ponovo od 1d jer su pali na ispitu(energetskom ili mozda svijesnom nivou)-"ONI SU UVIJEK U PRAVU".
Da li ops 4d u ops 6d moze napredovati samo postizanjem odredenog stupnja energije kad oni ne uce nego pokusavaju usisati sto vise energije, o kakvom nivou svijesti je tu rijec a opet su na 6D. 6Dops su ograniceni samim sobom i na kraju balade oni nestaju usisu sami sebe u nista!?
Nemojte sta zamjerit na zbrkanosti jer kako su mi misli dolazile ja sam piso, komentari dobrodosli.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 22, 2007 2:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Arbitrium Liberum je napisao/la:
A cini mi se i da kasiopejci rekose da nema OPS-a iznad 4D


Nisam siguran , pogledaj drvo zivota
http://www.galaksija.com/metafizika/drvo_zivota.htm

tamo se spominju zlokobna imena bozja na 6. tom densitetu [url][/url]

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 22, 2007 7:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Mozda je problem sto o denzitetima nekad razmisljamo kao o nekom konkretnom prostoru, ambijentu tj. mjestu a oni to nisu.
Denziteti su prije svega nivoi svijesti i kao takve ih trebamo uvijek posmatrati.
Mi se, kao ljudska bica, trenutno nalazimo na trecem denzitetu odnosno nivou svijesti a istovremeno percipiramo, u okviru naseg realiteta i pripadnike nizih nivoa svijesti, tj. one sa drugog i prvog.
Dok zivimo u ovom 3D okruzenju mi imamo priliku da razvijamo i unapredjujemo svoju svijest ali isto tako i da je unazadimo ili je ostavimo na istom nivou, vec prema tome kako ko shvata svoju ulogu i postojanje na ovom svijetu. Dakle sve se vrti oko svijesti, da li nam je napredovala ili je nazadovala, tj. ostala na istom nivou, od toga zavisi sta ce se desiti nakon fizicke smrti u ovom okruzenju.
Ako je nekome u tolikoj mjeri napredovala svijest on ce, nakon sto u kontemplacijskoj zoni na 5D obavi jednu vrstu "rekapitulacije" svog prethodnog bivstvovanja, otici da postoji tamo gdje mu je i mjesto, tj. tamo gdje i pripada a sto zavisi od trenutnog razvojnog stepena njegove svijesti.
Ne moze jedna riba, nakon sto je neko upeca i pojede i kad se nadje u kontemplaciji na 5D otici na 4D da tamo prolazi kroz svoje lekcije kad je sasvim sigurno da za vrijeme postojanja na 2D, koje je provela kao riba, nije dostigla odgovarajuci nivo svijesti, tj. frekvencije koji joj je potreban da bi zivjela na 4D.
Sto se tice 6D mislim da i tamo postoji OPS u vidu ujedinjenih misaonih formi ali OPS naboja. Ako uzmemo u obzir da mi trenutno egzistiramo i postojimo na svim nivoima, a obzirom da nas jako ogranicava nase vremensko-prostorno 3D razmisljanje, mislim da moramo prihvatiti cinjenicu da mi istovremeno postojimo na svim nivoima, odnosno denzitetima, a kako nas ima svugdje i OPS i OPD i "neopredijeljenih", tj. "kandidata" i za jednu i za drugu opciju, onda moramo uzeti kao cinjenicu da postoji i OPS na 6D nivou egzistencije u vidu jedne vrste kako balansa 6D OPD-u tako i "odraza" samog OPS-a sa ostalih nivoa, tj. denziteta.

Ovo je cisto neko moje razmisljanje o ovima stvarima, naravno moguce je da u svemu grijesim ali nije razlog da se ne prodiskutuje, na taj nacin najbolje ucimo.
:wink: :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 22, 2007 7:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
U ovom delu se spominju OPS entiteti 6. denziteta i koliko ja shvatam oni u stvari nisu entiteti sa individualnom "dusom" nego misaone forme koje su tamo radi balansa.

Citat:
P: (L) Da li postoje neka bića Orjentacije Prema Sebi, koje neki nazivaju Orioncima 6-tog denziteta?
O: To se samo reflekcije individualaca, a ne cjelokupni entiteti. Te reflekcije postoje tamo radi ravnoteže. Oni nisu cjelokupni entiteti, nego samo misaone forme.
P: (L) Da li su ta bića 6-tog denziteta ono što je pomenuto u Bibliji kao “sastanak anđela” u priči o Jobu, kad je "Lucifer" izašao pred Gospoda...
O: Da.
P: (L) Znači, pored OPD (Orjentacija Prema Drugima, prim. prev.) sila, u 6-tom denzitetu imamo i OPS sile za održavanje ravnoteže? Znači i oni su tamo, i oni postoje?
O: Reflekcija zbog ravnoteže.
P: (L) Postoji li ikakva vrsta hijerarhije kod tih stvari? Da li se ta bića okupljaju kao u smislu nekog sastanka Glavnog Savjeta, pa onda prave planove, diskutuju stvari, te donose neke odluke i sprovode ih u djelo?
O: Ne.
P: (L) pa dobro, kako se onda te stvari odvijaju? Da li se stvari događaju tek tako, usljed prirodne interakcije stvari i energija?
O: Da.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 22, 2007 8:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Citat:
Mozda bi od toga kako se umire na 4D bilo zanimljivije pitanje a kako se radja na 4D? Mislim ne talasom, nego kada ste vec tamo, pa umrete pa kako se ponovo radja/reinkarnira?


- Arbitrium Liberum , stvarno postavljaš zanimljiva pitanja. - :mrgreen:

- Tvoje pitanje ima odgovor , ali mislim da se prvo mi svi koji sudjelujemo u ovoj temi moramo prvo dogovoriti oko jedne stvari. -

- Šta je to reinkarnacija ? -

- Ajmo prvo ovdje stabilizirati ( utvrditi ) neke faktore oko toga što je to reinkarnacija i što ona nužno sadrži ( kao ćin ) da bi je uopće mogli nazvati reinkarnacijom. -

- Dakle ; šta je to reinkarnacija i koji su to nužni faktori koji reinkarnaciju ćine : reinkarnacijom ? -

- PS ; - ajme tek sad poćima ono pravo. - :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 85 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz