Sada je: čet mar 28, 2024 11:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri maj 16, 2007 2:41 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Važi. Zavrsila sam 29. poglavlje, postacu ga cim postavis 28. i poceti sa 31.
Prva knjiga je gotova pre nego sto sam ocekivala. Nastavljamo sa drugom.
Pozdrav
8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 28 seansa
PostPostano: sri maj 16, 2007 4:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL / Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 28
22.02.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti beskonačnog kreatora. Komuniciramo sada.

Ispitivač: Ja ću možda zaostajati pomalo danas zato što mislim da smo vjerovatno mi najvažniji dio onoga što radimo pokušavajući da to učinimo stvarnim i prikažemo kako je sve to bilo, kako je sve došlo iz jedne inteligentne beskonačnosti. To je teško zato molim vas trpite moje greške u ispitivanju. Koncept koji upravo sad imam kod sebe iz procesa, koristi oboje što ste mi vi rekli nešto od Dewey Larson materijala u kome se radi o fizičkom procesu, da se ta inteligentna beskonačnost širi izvan ovih lokacija, širi se izvan jednako kao površina mjehurića ili balona šireći se van svake tačke svugdje. Širi se izvan onoga što se zove ujedinjena velociranost ili velocirana svjetlost. To je Larsonova ideja progresije koju on naziva prostor/vrijeme. Da li je taj proces tačan.

Ra: Ja sam Ra. Taj koncept je netačan kao i svaki drugi koncept inteligentne beskonačnosti. Taj koncept je tačan samo u kontekstu nekog određenog Logosa (nauke), ili Ljubavi, ili fokusa kreatora koji je izabrao to, hoćemo li reći, prirodna prava i način kojim se izražavaju matematički i drugim putem. Neindiferentna inteligentna beskonačna, nepolarizovana, puna i cijela, je makrokosmos sa postojanjem misterioznih tvrdnji. Mi smo vlasnici Zakona jednog. Ujedinjeni, u ovoj približnosti razumijevanja, kad ista ne može biti objašnjena fizičkim nego može postati aktivirana ili potencirana inteligentno beskonačnošću tokom katalizme slobodne volje. To može biti teško za prihvatiti. U svakom slučaju, razumijevanje koje mi širimo postaje i kraj te misterije.

Ispitivač: Juče smo došli do tačke gdje smo razmatrali boje svjetlosti. Vi ste rekli: „da priroda vibratornog primjera vašeg univerzuma zavisi od konfiguracije smještene na orginalni materijal ili svjetlost fokusa ili korištenje ljubavi inteligentne energije da se kreira određeni uzor iluzije ili denzitet u redu da zadovolji svoj inteligentni račun metoda poznavanja samog sebe“. Onda ste nakon toga rekli da postoji više ovog materijala za koji ste vi bili sretni da podijelite s nama, ali nedostaje nam vremena. Možete li nam unaprijed dati neke informacije o tome.

Ra: Ja sam Ra. Diskutujući te informacije mi smo onda, mogli reći, otišli smo unazad određene metode razumijevanja ili gledajući ono što je, zvučni vibracioni kompleks, Dewey, nudi; to je tačno za drugo mišljenje inteligentne beskonačnosti: potencijal koji onda prolazi katalističku formu kinetike. Ta informacija je prirodno napredovanje inspekcije kinetičkog oblika vaše okoline. Vi možete razumjeti svaku boju ili zraku kao što postoji, i kao što smo mi rekli, kao vama specifičan i tačan dio inteligentne energije predstavljen inteligentnom beskonačnošću, svaka zraka je bila prethodno ispitana u drugim ocjenama. Ta informacija može biti od koristi ovdje. Sada govorimo o nespecifičnosti povećanja dubine vaše koncptualizacije u prirodi onakve kakve jesu. Univerzum u kome vi živite je rekapitulacija u svakom dijelu inteligentne beskonačnosti. To su vi ćete vidjeti isti uzroci ponavljani u fizičkim i metafizičkim erijama; zračenja ili dijela svjetlosti postaju, kao što pretpostavljate one erije koje vi možete zvati fizičkom ilizijom koja rotira, vibrira, ili je one prirode koja može biti, hoćemo li reći, sračunata ili kategorizovana u rotaciji zračenja u prostoru/vremenu kao što opisiju znan kao Dewey; neke supstance imaju drugačije zračenje u fizičkim manifestacijama vidljivim oku. To se pojavljuje u prirodi vaših instalizovanih minerala koje vi računate kao veoma dragocjene, rubin postaje crven itd.

Ispitivač: Ta se svjetlost događa kao posledica vibracije što je opet posledica Ljubavi. Sada ću pitati da li je ta izjava tačna?

Ra: Ja sam Ra. Ta izjava je tačna.

Ispitivač: Ta svjetlost se onda kondezuje u materijal kao što mi znamo unutar našeg denziteta, unutar svih naših hemijskih elemenata zbog rotacije vibracije i kvantizira jedinjenje ili intervale angularne velecitnosti. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je djelimično tačno.

Ispitivač: Hvala vam. Pitam se, šta je katalizator ili aktivator rotacije? Šta uzrokuje rotaciju tako da se svjetlost kondezuje u naše fizičke ili hemijske elemente?
Ra: Ja sam Ra. Neophodno je razmotriti nemogućnost funkcije fokusa znanog kao Ljubav. Ta energija je iz jedne sređene prirode. Ona se sređuje u kumulativnom putu iz veličine ka manjem tako kada je univerzum, kao što bi vi to nazvali, potpun ili završen, značenje razvitka svakog detalja je naslijeđe u životnoj svjetlosti i to će se razviti u samo takvom smislu; vaš sopstveni univerzum je bio veoma dobro prostudiran u enpirijskom smislu od strane onih koje vi zovete vašim naučnicima i bio je shvaćen ili vidljiv, hoćemo li reći, sa velikim događajima razumijevanja i viđenja jednog znanog kao Dewey.

Ispitivač: Kada je došlo do individuilizacije ili individualizovanih dijelova naših savjesti? Do koje je tačke individualizacija oduzela rad na određenoj svjetlosti?

Ra: Ja sam Ra. Posjetite se pažljivo erija kreiranja samog sebe. U tom procesu mi vas moramo prvenstveno zbuniti pomoću tvrđenja da do procesa u kojem sloboda volje igra na potencijalnu inteligentnu beskonačnost, da postane fokusirana inteligentnom energijom oduzimajući mjesto bez prostora/vremena kojeg ste vi tako svjesni jer je to vaše nadolazeće iskustvo. To iskustvo ili postojanje prostora/vremena dolazi uz samo postojanje nakon individualnih procesa Logosa (nauke) ili Ljubavi koja je završena i fizički univerzum, kako biste ga vi nazvali, je grafičan i počinje da crta unutar dok se kreće van. U produžetku onoga što vi zovete vaše sunčevo tijelo je u svome kruženju kreiralo beskonačni haos kretanja oko onoga koga vi zovete planeta, ti vrtlozi inteligentne energije troše velike količine onoga što biste vi nazvali prvim denzitetom u beskonačnom stanju, prostor/vrijeme se realizuje postojanjem učenja/predavanja ovog denziteta ili samim postojanjem. Tu smo imali poteškoća da odgovorimo na vaše pitanje sa poštovanjem za vrijeme i mjesto i njihovu vezu, onoga što biste vi nazvali, orginalnom kreacijom koja nije dio prostora/vremena kao što vi to možete razumjeti.

Ispitivač: Hvala vam. Da li je izdvojeno jedinjenje savjesti, kreiralo jedinjenje kreacije? Daću vam jedan primjer. Jedna individualizovana savjest kreira galaksiju zvijezda, tip koji ima mnogo zvijezda u sebi. Da li se to dešava?

Ra: Ja sam Ra. To se može desiti. Mogućnosti su beskonačne. Dato da Logos (nauka) može kreirati ono što vi zovete zvjezdani sistem ili može biti Logos onog koji kreira bilione zvjezdanih sistema. To je slučaj zbunjenosti u galagtičkom terminu, za to su mnogi različiti Logosi (nauka) entiteti ili kreacije i mi bismo zvali svaku pojedinačno, koristeći vaš zvučni vibracioni kompleks, galaksije.

Ispitivač: Hajde da uzmemo primjer planeta na kojem smo mi sada i recite mi koliko je kreirano kreacije od strane samog Logosa (nauke) koja je kreirala ovoj planet.

Ra: Ja sam Ra. Ovaj planetarni Logos je snažan Logos i kreiran je otprilike 250 biliona vašeg zvjezdanog sistema za svoju kreaciju. To je, hoćemo li reći, pravo ili fizički put ove kreacije koja podsjeća, na konstantu.

Ispitivač: Onda ono što vi govorite je lentikularni zvjezdani sistem koji mi zovemo galaksijom i u kome pronalazimo sami sebe u dosadašnjih otprilike 250 biliona drugih sličnih nama koji smo kreirani od strane samog Logosa. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Od kako su mnogi individualizovani dijelovi savjesti u ovoj lentikularnoj galaksiji, da li se onda Logos razdijelio na više individualizovani savjesti da kreira ovu savjest?

Ra: Ja sam Ra. Vi ste veoma opažljivi. To je takođe tačno, iako samo u paradoksu pojavljivanja.

Ispitivač: Možete li mi reći šta podrazumijevate pod paradoks pojavljivanja?

Ra: Ja sam Ra. Čini se da ako jedan Logos kreira put inteligentne energije za neki veći sistem više neće postojati potreba ili mogućnost dalje sub-Logos diferencijacije. U svakom slučaju, unutar granica, ovaj precizan slučaj i u tom predmetu opažanja govori da je bio viđen.

Ispitivač: Hvala vam. Ja sam zvao lentikularnu galaksiju da mi koji smo u velikoj galaksiji se ne pomiješamo u vaše termine. Da li sve savjesti u individualizovanom obliku koji idu u ono što mi zovemo velika galaksija počinju vani i onda idu kroz sve denzitete u redu, jedan - dva - tri - četiri – pet – šest – sedam i kroz osam, ili postoji neki koji počinju na samom vrhu liste tako da uvijek postoji pomiještanost inteligentne savjesti u galaksiji?

Ra: Ja sam Ra. Poslednji je više približno tačan. U svakom začetku postoji začeće iz bezkonačne snage. Slobodna volja se ponavlja kao katalizator. Postojanje počinje u obliku univerzuma. Savjesnost onda počinje da ima potencijal ka iskustvu. Potencijal iskustva je kreiran kao dio inteligentne energije i neprimjenljiv je i prije nego što iskustvo počne. U svakom slučaju, uvijek postoji, određen tok po slobodnoj volji koji se ponaša beskonačno u odnosu na kreaciju, velika varijacija u prvobitnim odgovorima ka inteligentnoj energiji potencijala. To je skoro hitna fondacija onoga, hoćemo li ga nazvati, hierarhičke prirode začetka da se manifestuje kao dijelovi savjesti ili svjesnosti učenju kroz iskustvo u mnogo više efikasnom značenju.

Ispitivač: Da li postoji neki razlog za neke dijelovi koji su mnogo više efikasniji u učenju?

Ra: Ja sam Ra. Postoji li neki razlog zato što neki uče mnogo brže nego drugi? Gledajte, ako vi želite, da funkciju bolje ... , možemo reći, atraktujemo na gornju spiralnu liniju svjetlosti.

Ispitivač: Pretpostavljem da je osam denziteta kreirano tačno onda kada je i velika galaksija kreirana. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je u osnovi tačno. U svakom slučaju, dobro je primijetiti da osam denziteta funkcioniše kao početni denziteti ili prvi denzitet, u svojim kasnijim stanjima, za sledeće oktave denziteta.

Ispitivač: Da li vi govorite da postoji jedan beskonačan niz brojeva, oktava denziteta jedan kroz osam?

Ra: Ja sam Ra. Mi želimo da utvrdimo da smo mi istiniti ponizni glasnici Zakona jednog. Možemo govoriti iz našeg iskustva i našeg razumijevanja i predavanja/učenja u granicama. U svakom slučaju, mi ne možemo govoriti o nepromjenjivom znanju svih kreacija. Mi samo znamo da su one beskonačne. I pretpostavljamo jedan beskonačan broj oktava. U svakom slučaju to nas je inpresioniralo od strane naših učitelja da postoji misterija uključena u jedinjenje kreacije u kojoj sve savjesti periodično ugljenisane (nestale) i ponovo začete. Zato možemo samo reći da pretpostavljamo jednu beskonačnu progresiju misli za koju razumijemo da će biti ciklično u prirodi i, kao što smo rekli uključene u misteriju.

Ispitivač: Hvala vam. Kada je velika galaksija osnovana od strane Logosa? Polariteti su onda postojali samo u smislu u kojem mi sada imamo električne polaritete. Mi smo imali električne polaritete koji su postojali u to vrijeme. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Ja prihvatam to kao tačno sa stipulacijom gdje će vaš termin električni biti razumljiv ne samo kao jedan, Larson je stipulirao značenje ali takođe i ono što biste vi nazvali smisao metafizike.

Ispitivač: Da li vi govorite da mi nismo imali samo polaritet električkog punjenja nego takođe i polaritet u savjesti u to vrijeme?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Svi potencijali su sposobni da iz postojanja važeg fizičkog prostora/vremena; da li je onda bit funkcije savjesti kompleks koji počinje da koristi fizičke materijale da poveća iskustvo koje će onda polarizovati u metafizičkom smislu. Potencijali za ovo nisu kreirani od strane iskustvenika nego od inteligentne energije. Ovo će biti poslednje puno pitanje za ovu seansu tokom naše želje da prisvojimo ovaj instrument koji polako reaguje u fizičkom kompleksu energije. Možemo li pitati ako vi imate jedno ili dva pitanja na koje možemo odgovoriti kratko nego što zatvorimo?

Ispitivač: Pretpostavljam da proces kreacije, nakon orginalne kreacije orginalne galaksije, je nastavio sa daljnjom individualizacijom savjesti Logosa tako da postoje mnogi, mnogi dijelovi individualizovanih savjesti kreiranih upojedinačnim daljim dijelovima za iskustvo oko čitave galaksije. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno, za unutra, hoćemo li reći, putanja ili put Logosa, sub-Logos može naći različita značenja diferetivnog iskustva bez pomijeranja ili dodavanja tom putu.

Ispitivač: Hvala vam. I od kako smo kratki s vremenom pitaću vas samo da li postoji nešto što mi možemo uraditi da načinimo instrument više udobnim ili da pomognemo u kontaktu?

Ra: Ja sam Ra. Ovaj instrument je dovoljno namješten. Vi ste savjesni. Ja sam Ra ostavljam vas, moj prijatelj u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Idite naprijed ujedinite se u moći i miru jedinog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: oodgovor
PostPostano: sri maj 16, 2007 6:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
Arja ! Čim postaviš 29-tu seansu, ja ću sutra postaviti broj 30 i prelazim na 32. Hvala na javljanju i lijep pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 17, 2007 12:44 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Hvala, uneXpect!
Izuzetno vazna tema, ali za sada samo 29. seansa
Pozdrav

Zakon Jednog, Knjiga II, seansa 29
23.02.1981.


Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svetlu beskonačnog Stvoritelja. Ja sada komuniciram.

Ispitivač: Da li je naše Sunce sub-Logos ili fizička manifestacija sub-Logosa?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Onda pretpostavljam da je taj sub-Logos stvorio ovaj planetarni sistem u svim njegovim denzitetima. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To nije tačno. Sub-Logos vašeg sunčevog entiteta je promenio nekoliko iskustvenih komponenti unutar putanja inteligentne energije, pokrenute od strane Logosa, koji je kreirao osnovne uslove i vibracionu frekvenciju, koja je stalna u vašoj, kako je nazivate, osnovnoj galaksiji.

Ispitivač: Onda je taj sub-Logos koji je naše Sunce isti sub-Logos, samo manifestovan u različitim delovima kroz galaksiju, ili on čini sve zvezde u galaksiji?

Ra: Ja sam Ra. Molimo, ponovite.

Ispitivač: Ono što kažem je da postoji otprilike 250 biliona zvezda, donekle sličnih našoj u osnovnoj galaksiji. Da li su one deo istog sub-Logosa?

Ra: Ja sam Ra. One su sve deo istog Logosa. Vaš sunčevi sistem je manifestacija i donekle različit zbog prisustva sub-Logosa.

Ispitivač: Samo da bih bio siguran da li sam u pravu. Naše Sunce je sub-Logos Logosa osnovne galaksije?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Da li postoje neki sub-sub Logosi u našem planetarnom sistemu koji su „sub“ u odnosu na naše Sunce?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Možete li mi dati primer onoga što nazivate sub-sub-Logosom?

Ra: Ja sam Ra. Jedan primer je vaša celina uma/tela/duha.

Ispitivač: Onda bi svaki entitet koji postoji bio neka vrsta sub-sub-Logosa. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno u okviru vaših limita opažanja, jer čitava kreacija je živa.

Ispitivač: Onda bi planeta kojom hodamo bila neka vrsta sub-Logosa. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Planetarni entitet se naziva samo Logosom, ako radi na harmoničan način sa entitetima ili celinama uma/tela/duha sa Svoje površine i unutar Svog elektromagnetskog polja.

Ispitivač: Da li sub-Logosi kao što je naše Sunce poseduju metafizički polaritet pozitivan ili negativan, u smislu kako mi koristimo taj termin?

Ra: Ja sam Ra. Ne na način kako vi koristite taj termin. Entiteti duž čitavog planetarnog nivoa dobijaju snagu korišćenjem slobodne volje, koja proizilazi iz delovanja bića. Taj polaritet nije ono što vi podrazumevate pod polaritetom. Kada planetarna sfera započne harmoničnu interakciju sa celinama uma/tela ili specifičnije sa celinama uma/tela/duha, tada planetarne sfere preuzimaju distorzije usled misaonih kompleksa entiteta koji su u interakciji sa planetarnom sferom. Kreacija beskonačnog Stvoritelja ne poseduje polaritet o kome govorite.

Ispitivač: Hvala vam. Juče ste izjavili da su planete na prvom denzitetu u bezvremenskom stanju. Možete li mi reći kako nastaje efekat koji mi percipiramo kao vreme?

Ra: Ja sam Ra. Upravo smo vam opisali stanje bivstva svakog Logosa. Proces, putem koga vreme/prostor ulazi u oblik kontinuuma je posledica brižljivog građenja, da tako kažemo, čitavog ili celog plana vibracionih frekvencija, denziteta i potencijala. Kada se taj plan ulije u misaone komplekse Ljubavi, tada počinje da se javlja fizička manifestacija; prvi stepen manifestacije je svest ili svesnost.

Kada je to ulivanje u tački život-nosti ili bivstva, tački izvora bića, vreme/prostor počinju da odmotavaju svoje navoj život-nosti.

Ispitivač: Verujem da je Ljubav kreirala vibraciju u vremenu/prostoru da bi stvorila foton. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je u suštini tačno.

Ispitivač: Onda dalja primena Ljubavi – verujem da time upravlja Logos ili sub-Logos – stvara rotaciju te vibracije koja je u zasebnoj unijama sa ugaonom frekvencijom. Ona tada stvara hemijske elemente u našoj fizičkoj iluziji i, pretpostavljam, elemente u ne-fizičkim ili drugim denzitetima iluzije. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Logos stvara sve denzitete. Vaše pitanje je nejasno. Međutim, izjavićemo da Logos stvara kako vremensko/prostorne denzitete tako i prostorno/vremenske denzitete koji im se pridružuju/koje ga prati.

Ispitivač: Onda pretpostavljam da se kvantovane inkrementalne rotacije vibracije prikazuju kao materija ovog denziteta. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je u osnovi tačno.

Ispitivač: Onda zbog ovih rotacija nastaje unutrašnje kretanje tih čestica koje je suprotno pravcu prostorno/vremenske progresije, kako ja to razumem i tu unutrašnju progresiju mi onda vidimo kao ono što nazivamo gravitacijom. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To nije tačno.

Ispitivač: Možete li mi reći kako nastaje gravitacija?

Ra: Ja sam Ra. Ono o čemu govorite kao gravitacije se može posmatrati kao pritisak u pravcu unutrašnjeg svetla/ljubavi, koje traga duž spiralne linije svetla, koje napreduje ka Stvoritelju. To je manifestacija spiritualnog događaja ili uslova život-nosti.

Ispitivač: Gravitacija kakvu mi poznajemo je na Mesecu slabija nego na Zemlji. Da li iza toga stoje neki metafizički principi, koje biste mogli objasniti?

Ra: Ja sam Ra. Metafizičko i fizičko su neodvojivi. Ono, o čemu vi govorite u pokušaju da se objasni ovaj fenomen, je u stanju, da tako kažemo, izračuna gravitacionu silu većine objekata zahvaljujući fizičkim aspektima, kao što je to na primer masa. Međutim, mi smo osećali da je neophodno da ukažemo na analognu i podjednaku važnost metafizičke prirode gravitacije.

Ispitivač: Ponekad imam teškoće da pronađem čvrsto uporište sa koga bih mogao dalje da tragam. Pokušavam da tragam za metafizičkim fenomenima iza fizičke iluzije.

Možete li mi kao primer dati gravitaciju u treće-denzitetskim uslovima na površini planete Venere? Da li bi ona bila veća ili manja nego na Zemlji?

Ra: Ja sam Ra. Gravitacija, da tako kažemo, sila privlačenja, koju takođe opisujemo kao spoljnu silu u pravcu Stvoritelja je spiritualno veća na entitetu, koji nazivate Venerom, zbog većeg stepena uspešnosti, da tako kažemo, u potrazi za Stvoriteljem.

Ova tačka postaje važna tek kada zamislite da kada čitava kreacija u svojoj beskonačnosti dostigne dovoljnu spiritualnu gravitacionu masu, čitava kreacija će se beskonačno sliti; svetlo, koje traga i pronalazi svoj izvor, i time završava kreaciju i započinje novu kreaciju, pre kako vi zamišljate crnu rupu sa beskonačno velikom masom na nultoj tački, sa koje se ne može videti svetlo, jer je ono apsorbovano.

Ispitivač: Onda bi crna rupa bila tačka na kojoj materija okruženja dostiže sjedinjenje sa Stvoriteljem. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Crna rupa koja se manifestuje na trećem denzitetu je manifestacija fizičkog kompleksa ovog spiritualnog ili metafizičkog stanja. To je tačno.

Ispitivač: Onda, kada naša planeta u potpunosti bude na četvrtom denzitetu, da li će gravitacija biti veća?

Ra: Ja sam Ra. Postojaće veća spiritualna gravitacija zbog gušće iluzije.

Ispitivač: Pretpostavljam da gušća iluzija uslovljava gravitaciono ubrzanje iznad 32 stope po sekundi na kvadrat, koje mi doživljavamo. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Vaši entiteti nemaju instrumente kojima bi izmerili spiritualnu gravitaciju, već samo mogu da opažaju neke njene spoljne manifestacije.

Ispitivač: Znam da ne možemo meriti spiritualnu gravitaciju, ali se pitam da li bi se mogli izmeriti fizički efekti u slučaju povećanja gravitacionih komponenti? To je bilo moje pitanje.

Ra: Ja sam Ra. Porast, koji bi se mogao izmeriti postojećim instrumentima bi bio statistički i nebitan.

Ispitivač: OK. Kada je stvorena kreacija, kada se atomi formiraju kao rotacija vibracije, koja je svetlo, oni se ponekad sjedinjuju. To proizvodi rešetkastu strukturu koju nazivamo kristalom. Pretpostavljam da je zbog formacije inteligentne energije u preciznoj kristalnoj strukturi moguće nekim tehnikama dodirnuti inteligentnu energiju i dovesti je do fizičke iluzije, radeći sa strukturama kristala. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno samo ako je struktura kristala napunjena analogno kristalizovanom ili pravilnom ili balansiranom celinom uma/tela/duha.

Ispitivač: Ne bih želeo da skrenem sa važnih pitanja, ali nekada je teško videti u kom pravcu bi trebalo ići. Želeo bih da malo više istražim tu ideju sa kristalima, kako se koriste. Na osnovu onoga što ste rekli, pretpostavljam da je neophodno imati celinu uma/tela/duha delimično bez distorzije, da bi se dotakla beskonačna energija. Da li je to tačno.

Ra: Ja sam Ra. To je posebno tačno.

Ispitivač: Onda mora postojati tačka, na kojoj uklanjanje distorzije dostiže neophodan minimum za korišćenje inteligentne energije. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno jedino ako se razume da svaka celina uma/tela/duha ima svoju jedinstvenu tačku.

Ispitivač: Možete li mi reći zašto svaki entitet ima svoju jedinstvenu tačku oslobođenja od distorzije?

Ra: Ja sam Ra. Svaki entitet je jedinstven deo Stvoritelja.

Ispitivač: Vi onda kažete da ne postoji pojedinačni nivo čistoće, koji je neophodan da bi se dotakla inteligentna energija putem kristala, već da su moguće brojne varijacije količine distorzije i da svaki entitet treba da dostigne svoju posebnu tačku onoga što nazivam energizirajućom sposobnošću. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To nije tačno. Za celinu uma/tela/duha postoji neophodnost da se dostigne izvesni balans, posle čega taj balans omogućava dostizanje određenog nivoa nedostatka distorzije. Presudne teškoće su jedinstvene za svaku celinu uma/tela/duha zbog destilacije iskustava koja su, da tako kažemo, bivstvo violetnog zraka svakog entiteta.

Taj balans je ono što je neophodno da bi se obavio posao traženja prolaza do inteligentne beskonačnosti putem korišćenja kristala i na druge načine. Ni dva uma/tela/duha kristalizovane prirode nisu ista. Zahtevi distorzije, vibracioni govor su određeni.

Ispitivač: Onda, ako možete da pročitate violetni zrak svakog entiteta, da vidite zrak, da li je moguće da odmah kažete da li taj entitet može da koristi kristale da bi dotakao inteligentnu energiju?

Ra: Ja sam Ra. Za nekoga sa petog denziteta i iznad je moguće da ovo uradi.

Ispitivač: Da li je za vas moguće da nam kažete na koji način entitet, koji je dosegao neophodnu kvalifikaciju u pogledu violetnog zraka, može koristiti kristal?

Ra: Ja sam Ra. Prolaz ka inteligentnoj energiji je rođen iz, da tako kažemo, empatičke vibracije u balansiranom stanju, uz volju da se služi, volju da se traži.

Ispitivač: Da li mi možete precizno reći šta bi entitet radio sa kristalom, da bi ga koristio u svrhu potrage za inteligentnom energijom?

Ra: Ja sam Ra. Korišćenje kristala u fizičkoj manifestaciji je korišćenje, tokom koga entitet kristalaste prirode puni pravilan fizički kristal svojom potragom, omogućavajući mu time da harmonično vibrira, postajući na taj način katalizator ili prolaz, preko koga inteligentna beskonačnost postaje inteligentna energija i kristal služi kao analogan ljubičastom zraku uma/tela/duha u relativno nedistorzovanom obliku.

Ispitivač: Da li je za vas moguće da nas obučite za specifično korišćenje kristala?

Ra: Ja sam Ra. Moguće je. Postoje, mislimo mi, stvari, za koje ne bi bilo delotvorno da se kažu zbog moguće povrede vaše slobodne volje. Entiteti Konfederacije su to činili u prošlosti. Korišćenje kristala uključuju korišćenje za lečenje, za moć i čak razvoj oblika života. Osećamo da nije mudro pružiti takve informacije u ovo vreme, kada vaši ljudi pokazuju tendenciju da miroljubive izvore koriste u disharmonične svrhe.

Ispitivač: Da li je za vaš moguće da mi date primere različitih razvoja planete u smislu koji bih nazvao metafizičkim u vezi sa razvojem svesti i njenim polaritetima u galaksiji? Drugim rečima, pretpostavljam da se neke od tih planeta veoma brzo razvijaju u planete viših denziteta, dok to kod drugih traje duže. Možete li mi dati neku ideju o tom razvoju?

Ra: Ja sam Ra. Ovo će biti poslednje potpuno pitanje za ovu seansu.

Pojedinačni Logos vaše galaksije koristi/je koristio velike delove svoje sjedinjene materije da bi reflektovao bivstvo jednog Stvoritelja. Na taj način veliki deo vašeg galaktičkog sistema nema napredak o kome govorite, već postoji spiritualno kao deo Logosa. Od/Kod tih entiteta, na kojima boravi svest, postoji različiti periodi vremena/prostora tokom kojih se dosežu viši denziteti iskustva dosežu svešću.

Da li imate još neko kratko pitanje pre nego što završimo?

Ispitivač: Da li postoji nešto što možemo učiniti da bi se instrument osećao udobnije i da bismo poboljšali kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Vi ste savesni. Instrument je dobro postavljen.

Ja sam Ra. Ostavljam vas u ljubavi i svetlu beskonačnog Stvoritelja. Idite, radujući se, u snazi i miru jednog beskonačnog Stvoritelja. Adonai.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 30-ta seansa
PostPostano: čet maj 17, 2007 5:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL / Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 30
24.02.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jednog beskonačnog kreatora. Komuniciramo sada.

Ispitivač: Ja ću sada napraviti izjavu i onda pustiti vas da ispravite nešto ako sam slučajno ja pogriješio. Ovo je izjava: Kreacija je usamljen entitet ili jedinjenje. Ako samo usamljeni entiteti postoje, onda je jedini koncept službe upravo onaj koncept služenja samog sebi. Ako je usamljeni entitet podvojen, onda je koncept servis i od jednog svog dijela ka jednom drugom svom dijelu rođen. Od ovoga počinje ekvalitet služenja samog sebi ili drugima. Čini se da je kao što je Logos podvojen, dijelovi će se sortirati u svaku orjentaciju. Kao individualizovani entiteti pojavljuju se u prostoru/vremenu onda ja pretpostavljam kada imaju polaritet. Da li je ova izjava tačna?

Ra: Ja sam Ra. Ova izjava je djelimično opažljiva i tačna sve do konačne fraze u kojoj smo primijetili da polariteti počinju da budu istražene samo do tačke kada treći denzitet entiteta počinje bivati svjestan mogućnosti izbora između koncepta ili iskrivljenja službe samom sebi ili službe drugima. To označava kraj onoga što biste vi mogli nazvati nesebičnom savjesšću ili nevinom fazom savjesne svjesnosti.

Ispitivač: Hvala vam. Da li biste definisali um, tijelo, i duh odvojeno?

Ra: Ja sam Ra. Ovi termini su svi simplistički deskriptivni termini koji su jednaki u kompleksu fokusa energije; tijelo, kako ga vi zovete, je materijal denziteta koje vi iskusite kao davanje prostora/vremena ili vremena/prostora; ovaj kompleks materijala postaje dostupan za iskrivljenje kako biste vi nazvali fizičke manifestacije. Um je kompleks koji reflektuje ulijevanje duha i ulijevanje u tjelesni kompleks. Sadražava u sebi ono što vi zovete osjećanje, emocijama, i intelektualnim mislima koje imaju više savjesnih kompleksiteta. Krećući se dalje dolje do uma vidimo intuiciju koja je zbog prirode uma više u kontaktu ili u skladu sa potpunim kompleksom postojanja. Krećući se dalje do korijena uma pronaćićemo progresiju savjesti koja se postepeno okreće od ličnog ka racionalnoj memoriji, kosmičkim navalama, i tako postaje direktnim kontaktom tog kretanja u etapama koje mi zovemo duševni kompleks. Ovaj duševni kompleks je kanal kroz koji se ulijeva svijest iz drugačijih univerzala, planeta, i ličnih ulijevanja koja mogu biti lijevak u korijen savjesti i kroz koju se savjest može uliti u ulazni put inteligencije beskonačnih misli da balansira inteligentnom energijom tijela i uma. Vi ćete vidjeti kroz ove serije definitivnu izjavu da su um, tijelo, duh inekstrično integrisane i ne mogu se nastaviti, jedna bez druge. Tako ćemo uputiti um/tijelo/duševni kompleks radije nego pokušaviti da uspostavimo vezu odvojeno, za posao, hoćemo li reći, koji vi radite tokom vašeg iskustva je završen kroz interakciju ove tri komponente, nego kroz jednu od njih.

Ispitivač: Nakon naše fizičke smrti, kao što mi to zovemo, iz ovog posebnog denziteta i ovog posebnog inkarnativnog iskustva, mi gubimo ovo hemijsko tijelo. Odmah nakon što izgubimo ovo hemijsko tijelo da li mi nastavljamo u drugačijem tipu tijela? I da li je još uvijek um/tijela/duševni kompleks u toj tački.

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Um/tijelo/duševni kompleks je djelimično nedirnut; fizički tjelesni kompleks kojem vi sada pripadate sa terminom tijelo prolazi kroz manifestacije višeg denziteta i inteligentno informisani i moćni tjelesni kompleks.

Ispitivač: Postoji li neki gubitak uma ili duha nakon ove tranzicije koju mi zovemo smrt ili nekog drugog događaja ili i jednog i drugog zbog gubitka ovog hemijskog tijela kojeg mi sada imamo?

Ra: Ja sam Ra. U vašim terminima postoji veliki gubitak umnog kompleksa kroz činjenicu da su mnoge aktivnosti mentalne prirode koje ste vi svjesni tokom iskustva ovog prostora/vremena nastavlja se kao površinska iluzija ovog hemijskog tjelesnog kompleksa. U drugim terminima ništa bez obzira na važnost nije izgubljeno; karakter ili, hoćemo li reći, čista iskrivljenost emocija i pristrasnost ili iskrivljenost i mudrost, ako hoćete, postoje očigledno po prvi put, hoćemo li reći; ove čiste emocije i mudrost i predrasuda/iskrivljenost postaju, za većinu dijelova, ovaj ili onaj ignorisane ili pocjenjivane tokom fizičkog životnog iskustva. U terminu duševnog, ovaj kanal je mnogo više otvoren kroz nedostatak potreba za zaboravljene karakteristike trećeg denziteta.

Ispitivač: Volio bih da znam kako um/tijelo/duševni kompleks počinje,da ide skroz unazad ako je potrebno. Kako se začetak o tome pojavio? Da li oni potiču iz duševnog stvaranja uma i umnog stvaranja tijela? Možete li mi to reći?

Ra: Ja sam Ra. Zamolili smo vas da razmotrite to da ste pokušali pronaći trag evolucije. Ta evolucija je kao što smo ranije opisali, savjesno stvaranje prvog, u prvom denzitetu, bez kretanja, slučajnom stvari. Bez obzira kako ćete nazvati ovaj umni ili tjelesni kompleks je semantički problem. Mi ga zovemo um/tjelesni kompleks prepoznavanja uvijek čak i najjednostavnijeg kompleksa ovog postojanja u ovom entitetu jedinog beskonačnog kreatora; ovaj umno/tjelesni kompleks onda u drugom denzitetu otkriva rast i okretanje kroz svjetlost, to su buđenja kako biste vi to nazvali duševnog kompleksa, koji se intezivira kroz gornju ćeliju spiralno kroz ljubav i svjetlost beskonačnog kreatora. Dopunjenost ovog duševnog kompleksa, misano pojavljivanje radnje nego stvarnosti, je postojalo potencijalno kroz početak prostora/vremena, savršivši sebe kroz gradaciju u treći denzitet. Kada um/tijelo/duševni kompleks postane svjestan mogućnosti služenja samom sebi ili drugim – sebi, onda je um/tijelo/duševni kompleks aktiviran.

Ispitivač: Hvala vam. Ne želim da pokrivam tlo koje smo pokrivali ranije ali ponekad je od koristi da se naslonimo na ovaj koncept za kompletnu jasnoću pošto su riječi siromašne za ono što mi radimo. Samo da prođemo smisao, pitao sam se – na ovom planetu tokom drugog denziteta vjerujem da je bila navika tokom istog prostora/vremena dvonožnih entiteta ili kako ih mi zovemo dinosaurusa. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Ova dva tipa entiteta činila su se veoma inkopatabilna, kako biste vi to rekli, jedan za drugi. Ja neznam, ali možete li mi vi reći razlog zašto su oba tipa entiteta doselila na isto prostor/vrijeme?

Ra: Ja sam Ra. Razmatrajući rad slobodne volje kao što se utapa u evoluciju. Postoje mjesta koja um/tjelesni kompleks prati u pokušaju da preživi, da se reprodukuje, i nastojanje da u svome obliku koji je nesvjestan se osjeća kao potencijal za rast; ove dvije arene ili mjesta razvoja bića dva naprama mnogi.

Ispitivač: U drugom denzitetu koncept biseksualne reprodukcije započinje prvi. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Možete li mi reći filozofiju koja stoji iza metode propagande tjelesnog kompleksa?

Ra: Ja sam Ra. Drugi denzitet je onaj kojem zemljeni posao počinje opušten od trećeg denziteta posla. Na ovom putu može biti viđeno da su osnovni mehanizmi reprodukcije kapitulirali u odnosu na ogroman potencijal u trećem denzitetu za službu drugim – sebi i samom sebi; to je bila ne samo funkcija transfera energije, nego i zbog različitih službi performisanih kroz zatvoren kontakt onih koji, možemo reći, magnetski privlače, jedan drugog. Ti entiteti onda imaju mogućnosti za mnoge tipove službi koje bi bile potpuno nevažećim u nezavisnim entitetima.

Ispitivač: Da li je osnovni razlog da za porast mogućnosti iskustva jedinog kreatora?

Ra: Ja sam Ra. To nije prosto tačno ali je ključ za ono što se pojavljuje u svim denzitetima.

Ispitivač: Da li je prosec biseksualne reprodukcije ili filozofije koja igra ulogu u tome duševni rast drugog denziteta entiteta.

Ra: Ja sam Ra. U izolovanim primjerima to je kroz efikasnost precepcije na dio entiteta ili vrsta. Za veći dio, daleko, to nije slučaj u drugom denzitetu, gdje duševni potencijal postaje treći denzitet.

Ispitivač: Hvala vam. Možete li mi dati kratku istoriju metafizičkih principa razvoja svakih od naših planeta koje okružuju naše Sunce, njihovu funkciju sa poštovanjem evolucije postojanja?

Ra: Ja sam Ra. Mi ćemo vam dati metafizičke opise samo onih planeta koje su indivudualno um/tijelo/duševnom kompleksu bile, ili će biti iskustvene. Vi morate razumjeti i druge sfere da biste bili dio Logosa. Uzećemo jedan znan kao Venera. Ta planetarna sfera je jedna od brzih evolucija. To je naša urođena zemlja i brzina progresa uma/tijela/duševnog kompleksa na njenoj površini je u harmoničnoj interakciji. Nasuprot entitetu znanom kao Mars, kao što ste vi dosad diskutovali, ovaj entitet je zaustavljen u među – trećem denzitetu, zato je bio u nemogućnosti da nastavi sa progresijom kroz gostoljubljivo stanje na svojoj površini. Ovaj planet će biti unazađen iscjeljivanjem za neki vaših prostor/vrijeme milenijuma. Planet na kome vi boravite ima metafizičku istoriju veoma dobro poznatu vama i vi možete pitati o tome ako želite. U svakom slučaju, mi smo govorili sa velikim slaganjem o ovome predmetu. Planet zvan kao Saturn ima veliki afinitet za beskonačnu inteligenciju i oni koji su boravili na njemu ili na njegovim magnetnim poljima vremena/prostora su oni koji su željeli da zaštite vaš sistem. Planetarni entitet vama znan kao Uran se sporo kreće kroz prvi denzitet i ima potencijal kretanja kroz sve denzitete.

Ispitivač: Hvala vam. Juče ste tvrdili da se mnogi od ovih velikih galaktičkih sistema nalazi spiritualno kao dijelovi Logosa. Da li vi mislite da blizu centra ovog velikog galaktičkog sistema da zvijezde koje su tamo nemaju planetarne sisteme? Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je netačno. Logos je distribuisao samog sebe kroz vaš galaktički sistem. U svakom slučaju, vrijeme/prostor se nastavlja u nekim od vaših većih centralnih sunčevih sistema koji su mnogo više napredniji.

Ispitivač: Dobro onda, možete li generalno reći sada kada ste prišli bliže centru tih velikih sistema da je tamo veći spiritualni denzitet ili spiritualni kvalitet u tim erijama?

Ra: Ja sam Ra. To će biti potpuno puno pitanje u ovoj seansi pošto je ovaj instrument pomalo neudoban. Mi ne želimo više da zamaramo instrument. Spiritualni (duševni) denzitet ili masa onih koji kroz većinu centara vaše galaksije prolaze poznato. U svakom slučaju, to je više nego jednostavno za različite tvrdnje beskonačnosti tokom kojih se planetarne sfere mogu ugljenisati, taj proces prostora/vremena počinje se pojavljivati ranije, hoćemo li reći, kako se približite centru galaktičke spirale.

Ispitivač: Da li postoji nešto što možemo uraditi da načinimo instrument više udobnim ili da unaprijedimo kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Ovaj instrument je dobro balansiran i kontakt je onakav kakav treba biti. Ovaj instrument ima određene poteškoće i iskrivljenje koje biste vi sigurno nazvali mišićnim grčevima, to čini poziciju kretanja neudobnom. Zato ćemo napustiti instrument. Ja sam Ra. Vi ste uradili dobro, moji prijatelji. Ostavljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Idite naprijed, zatim, ujedinite se u moći i miru jedinog kreatora. Adonai.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: odgovor
PostPostano: čet maj 17, 2007 5:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
Arja ! izvinjavam se što je seansa duplirana, ako se može eliminisati, dobro je, a sutra sam spreman sa 32-gom seansom i ja ću preuzeti parne brojeve na seansama a ti preuzmi neparne. Ako ti to odgovara odgovori samo u znak potzvrde navedenog predloga. Lijep pozdrav za tebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: usaglašenje
PostPostano: pon maj 21, 2007 8:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
Arja ! Kada prebaciš 31 molio bih te da pređeš na 37. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 22, 2007 5:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 21, 2007 6:36 pm
Postovi: 27
Pozdrav svima!
Puno hvala svima koji rade na prevođenju ovakvih nevjerojatnih tekstova(Arja,joschua,Jack987 i drugi)! Kao prvo super je ta energija kojom to zajedno naizmjence radite i koja vas potiče da nastavite .
O samom tekstu-mogu reći sve najbolje jer ne vidim nigdje manipulaciju ili upućivanje na neku.
Prevoditi takav materijal je vrlo zahtjevno-to je i moje iskustvo kod čitanja" The Urantia book ".Ima mnogo tekstova koji se podudaraju pa ako je netko imao priliku čitati "The Urantia book" nek se javi!
Još jednom hvala dečki,čitamo s oduševljenjem! =D> :D

_________________
Posumnjaj u sve a onda u sumnju samu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 22, 2007 5:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
nolimits, dobrodošao!

Citat:
Još jednom hvala dečki,čitamo s oduševljenjem!


I cure! :roll:

Citat:
Ima mnogo tekstova koji se podudaraju pa ako je netko imao priliku čitati "The Urantia book" nek se javi!


Mislim da čak tu negdje na forumu ima tema o Urantia knjizi... imam je na engleskom, mogu je uploadat u download materijala ako nekog zanima.

Uglavnom, super, ovdje ćemo dalje s Ra materijalom.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 22, 2007 5:44 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Joshua, ako stignes da zavrsis i 31. postaj je slobodno, jer ja do kraja nedelje jedva da cu imati vremena. U poslednje vreme ponekadmam neprijatan utisak da cu se sudariti sama sa sobom na vratima. :P
Ali bi posle moralo da ide nabolje.

Citat:
Puno hvala svima koji rade na prevođenju ovakvih nevjerojatnih tekstova(Arja,joschua,Jack987 i drugi)! Kao prvo super je ta energija kojom to zajedno naizmjence radite i koja vas potiče da nastavite .


Hvala, nolimits! Da, super je kada se stvari odrade timski i kada se objedini energija.

Hajde da zamislimo:
da se tokom svakog zajednickog, timskog rada stvara jedno energetsko morfo-polje (kako se meni dopada ova rec, yeeeees! :!: ) .
I hajde da zamislimo:
da oni okupljeni tim morfo-poljem cine upravo suprotno od onog sto ljudi inace cine: osetiti kada je neko blizu odredjenog skoka, ideje, otkrica, poduhvata, licnog rasta, osetiti potrebe onog drugog, podrzati ga i staviti mu na raspolaganje svu energiju, znanje, ideje koje bi mu mogle koristiti.

Zdruzena energija prevazilazi prosti zbir energija.
Pojedinacna energija prevazilazi svoje uobicajene limite.
Stvara se okruzenje u kome svaki pojedinac moze ostvariti optimalan rast.

Budimo posteni, mi to ne umemo. Nista nije tako tesko podneti kao samoispoljavanje drugog, sto rece jedan nas dobar prijatelj. 8)

Mi ne umemo da “pazimo” na energiju onog drugog/onih drugih.
Ali mozemo da ucimo. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 22, 2007 6:55 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 21, 2007 6:36 pm
Postovi: 27
Baš tako Arja!
Enargija se nemože izgubiti ali nemože niti proći dalje ako nema vodič
kojom bi prošla.
Po tom principu i znanje ide od jednog do svih,a oni koji ga žele zadržati samo za sebe prekidaju taj tok.
Uz to svatko dodaje dio svoje energije i obogaćuje cijelu stvar.Osjeti se da ovo radite "od srca" a to je ono što doista daje vrijednost.
Ma da sad ne duljim,super je ta pozitivna izmjena energije !!!
I ,da pozdrav dečkima i CURAMA! :roll:

_________________
Posumnjaj u sve a onda u sumnju samu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: odgovor
PostPostano: sri maj 23, 2007 4:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
Arja ! Pokušati ću danas završiti i 31, a kao što si primjetila završio sam sve do 37. Javljam se kasnije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 31.seansa
PostPostano: sri maj 23, 2007 6:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL / Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 31
25.02.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Imam pitanje za vas za koje me instrument zamolio da pitam. Ide ovako: vi govorite o različitim tipovima energetskih blokada i transfera, pozitivni i negativni, koje mogu uzeti mjesto tokom učešća u našem seksualnom reproduktivnom kompleksu akcija. Možete li molim vas objasniti te blokade i transfere energije sa emfazama na individuu koja traži da bude uključena u Zakon jednog sa više pozitivnosti u tim erijama? Da li je moguće za vas da odgovorite na to pitanje?

Ra: Ja sam Ra. Djelimično je moguće, jer je to odavanje pozadine koju smo vodili. To je odgovarajuće i više izazovno pitanje. Zbog specifičnosti ovog pitanja možemo dati uopšten odgovor. Prvi transfer energije crvena zraka. To je slučajni transfer koji ima veze sa vašim reproduktivnim sistemom. Narandžasta i žuta zraka pokušavaju da imaju seksualni unutrašnji kurs kreiranja, kao prvo, a blokada ako samo jedan entitet vibrira u toj eriji, to izaziva seksualnu vibraciju u toj eriji da ima beskonačan apetit za tu aktivnost. Taj nivo vibratora želi da dosegne zelenu zraku aktivnosti. Postoji mogućnost narandžaste i žute zrake energije, to se dešava polarizovanjem kroz negativnost: jedna izgleda kao objekat radije nego druga strana sebe; druga vidi sebe kao pljačkaš ili gospodar situacije. U zelenoj zraci postoje dvije mogućnosti. Kao prvo, ako obje vibriraju u zelenoj zraci tu će biti uzajamno osnažavanje transfera enargije, negativne ili ženske, kao što je vi zovete, crtanjem energije iz korijena postojanja kroz energije centra, to postaje onda fizička revitalizacija; pozitivna ili muški polaritet, kada je potreba u vašoj iluziji, ona pronalazi u sebi kao transper energije kao inspiraciju koja zadovljava i hrani cjelinu grupa od tijelo/um/duh Kompleks, tako su obje polarizovane i puštene u eksces onoga što svako ima u izobilju prirode inteligentne energije, to je negativna/intuitivna, i pozitivna/fizička energija kao što je vi zovete. Ovaj trensfer energije je blokiran samo ako jedan ili oba entiteta imaju strah od posjedovanja ili biti posjedovan, ili ako žele posjedovanje ili žele biti posjedovani. Druga zelena zraka mogućnosti je ona kada jedan entitet nudi zelenu zraku energije, drugi ne nude energiju univerzalne ljubavi energije, to rezultira blokiranjem energije za jednu koja nije zelena zraka nego koja povećava frustraciju i apetit. Zelena zraka je bila polarizovana polako kroz službu drugima. Plava zraka transfera energije je pomalo rijetka među vašim ljudima u to vrijeme ali je od velike pomoći tokom transfera energije i uključena je u sposobnost da izrazi sebe bez rezervacije ili straha. Indigo zraka transfera je ekstremno rijetka među vašim ljudima. To je sakaramantni dio vašeg tjelesnog kompleksa gdje kontakt može biti načinjen kroz violetnu zraku sa inteligentnom beskonačnošću. Nijedna blokada se ne može pojaviti u ova dva kasnija nivoa tokom činjenice, da ako oba entiteta nisu spremna da ta energija nije vidljiva. Ni jedan transfer čak ni blokada ne mogu zauzeti mjesto. Misao je distributer koji pomijera sve iz moćne mašine.

Ispitivač: Možete li definisati seksualnu energiju transfera i proširiti njeno značenje, molim vas?

Ra: Ja sam Ra. Transfer energije eplicira opuštanje potencijalne energije preko, možemo reći, potenciranog prostora. Transfer seksualne energije se pojavljuje tokom polarizacije dva um/tijelo/duh Kompleksa, svaki od njih koji ima neki potencijal razlikuje ih jedne od drugih. Priroda transfera energije ili blokada tih energija je onda funkcija te interakcije ta dva potencijala. U slačujevima gdje transfer zauzima mjesto, vi to možete voljeti sve dok kruženje ne bude zatvoreno. Vi takođe možete vidjeti tu aktivnost, kao i sve druge iskustvene aktivnosti, kao što kreator iskušava samog sebe.

Ispitivač: Može li to onda biti primarni mehanizam za kreatora da iskusi samog sebe?

Ra: Ja sam Ra. To nije odgovarajući termin. Možda bi pridjevi bili „odgovarajući“ put za kreatora da upozna sebe, za njegu bilo koje interakcije, bez obzira na iskrivljenje, kreator će iskusiti samog sebe. Biseksualno znanje kreatora od samog sebe ima potencijal za dva izazova. Kao prvo, u zelenoj zraci aktivisanog bića postoji potencijal sa direktnom i jednostavnom analogijom što vi zovete užitak, spirutualna ili metafizička priroda koja egzistira u intilegentnu energiju. To je velika pomoć za razumijevanje istinite prirode postojanja. Prvi potencijal izazova je biseksualni reproduktivni čin koji je u mogućnosti za sakaramentalno razumijevanje ili vezu, možemo reći, sa kapijom do inteligentne beskonačnosti za odgovarajuću pripremu. Posao za koji vi možete reći da je završen magijom i iskustvom inteligentne beskonačne energije. Pozitivno orjentisane individue koncentrišu se na tu metodu dostignuća inteligentne beskonačnosti, zatim, kroz traženje ili čin volje, a sposobni su da direktno tu beskonačnu inteligenciju stave u rad ti entiteta koji žele to da rade, bez obzira na znanje službe ili sposobnost da iscjeljuju ili bilo koju drugu službu drugima koja je željena. To su dva izazova ovog određenog metoda kojim kreator želi da iskusi samog sebe. Kao što smo rekli ranije, vijenac snage tog određenog transfera energije je to, da on otvara vrata, možemo reći, ka individualnim um/tijelo/duh Kompleksima željnim da služe u jednom beskonačnom broju puta drugim - sebi, to se polarizuje kroz pozitivnost.

Ispitivač: Možete li proširiti nešto od koncepta koji ovu akciju ne dozvoljava samo kreatoru da upozna sebe boljeg nego takođe i da kreira, u našem denzitetu, jednu otvorenost ili da čini dostupnim pravac puta za druge entitete koji prolaze taj denzitet.

Ra: Ja sam Ra. Kao što smo ranije rekli, seksualna enegrija transfera uključuje crvenu zraku transfera koja je slučajna čija je funkcija u drugom denzitetu pokušaj da raste, da preživi, možemo tako reći. To je odgovarajuća funkcija seksualne interakcije. Otvorenost, kako vi zovete inkarnisani entitet, uzima za um/tijlo/kompleksa priliku nuđenu tim slučajnim činom ili čak zvanom fertilizacijom jajeta od strane sjemena koje se uzrokuje u jednom entitetu da ima priliku da onda prođe kroz taj denzitet kao jedan inkarnisani entitet. To nam daje dvije jedinke koje su bile zauzete u toj biseksualnoj energiji transfera, potencijala za veliku službu u toj eriji prirode malih iskustava entiteta koji tako rastu u iskustvu. Biće vrlo interesantno u toj tačci da primijetimo da uvijek postoji mogućnost korištenja onih prilika koje se polarizuju kroz negativnost, i to je bilo potpomognuto postepenim građenjem na više hiljada vaših godina društvenog kompleksa iskrivljenja koje kreira tendenciju kroz zbunjenost, možemo reći, ili ometa službu drugima aspektom tog trensfera energije i supsvekvencom prilika za službu drugima – sebi.

Ispitivač: Ako se seksualna energija transfera pojavljuje u zelenoj zraci – ja pretpostavljam u ovom slučaju da ne postoji crvena zraka transfera energije - da li to znači da je nemoguće za taj određeni transfer da uključuje fertilizaciju i rađanje jednog entiteta?

Ra: Ja sam Ra. To je netačno. Uvijek postoji crvena zraka energije transfera kroz prirodu tjelesnog kompleksa. Slučajan rezultat ovog transfera energije će biti kakav će biti, kao funkcija mogućnosti fertilizacije u dato vrijeme u datom parenju entiteta, svaki entitet će biti nesmetan u bilo kojem vitalnom smislu od strane žute ili narandžaste zrake energije; to je dar, možemo tako reći, koji je dat slobodno, bez zahtijevane naplate bilo kojeg od tijela, od uma, ili od duha. Zelena zraka je jedna od uopštenih univerzalnih ljubavi. Ona je data bez očekivanja na povratak.

Ispitivač: Pitao sam se ako postoje neki principi ili činjenice da seksualna jedinjenja ne moraju odmah voditi ka fertilizaciji. Nisam zainteresovan za hemijske i fizičke principe toga. Zainteresovan sam bez obzira da li je tu ili nije neki metafizički princip koji navodi parove da imaju dijete ili ne, ili je to čista slučajnost?

Ra: Ja sam Ra. To je slučajnost sa određenim granicama. Ako je jedan entitet dosegao starost bez obzira na izbor njegove osnovne strukture njegovog životnog iskustva, taj entitet može onda da izabere da se inkarniše u fizički kompleks koji nije sposoban za reprodukciju. Tu ćemo pronaći neke entitete koji su izabrali da budu neplodonosni. Drugi entiteti, kroz slobodnu volju, imaju korist od različitih izuma da osiguraju neplodnost. Osim onih stanja, stanja značajnosti.

Ispitivač: Hvala vam. U prošlom materijalu ste spomenuli „magnetska privlačnost“. Da li biste definisali ili proširili taj termin?

Ra: Ja sam Ra. Koristili smo taj termin da iniciramo ono što je vašoj biseksualnoj prirodi to je ono što potiče od polariteta. Taj polaritet može biti viđen kao različit prema, možemo reći, muškoj/ženskoj polarizaciji svakog entiteta, biti svaki entitet biološki muški ili ženski. Tako možete vidjeti magnetizam koji dva entiteta sa odgovarajućim balansom, muški/ženski protiv ženski/muški polaritet, susrećući i one osjećaje privlačnosti čije polarizovane sile će napregnuti, jednu na drugu. To je snaga biseksualnog mehanizma. I to ne uzima čin volje da odluči da osjeti privlačnost za odnog koji je suprotno seksualno polarizovan. To će se pojaviti u neizbježnom smislu davanja slobodnom toku energije odgovarajuće, možemo reći avenije. Ta avenija može biti blokirana nekim iskrivljenjem kroz vjerovanje/stanje tvrdeći entitetu da njegova privlačnost nije željena. U svakom slučaju, osnovni mehanizmi funkcijonišu na najjednostavniji mogući način, možemo reći, magnet i gvožđe.

Ispitivač: Imamo nešto što izgleda kao da je povećanje broja entiteta inkarnisanih ovdje i sada koji imaju ono što mi zovemo hormoseksualnu orjentaciju. Možete li objasniti i proširiti ovaj koncept?

Ra: Ja sam Ra. Entiteti ovog stanja su iskusili veliki dio iskrivljenja tokom činjenice da su oni iskusili mnoge inkarnacije kao biološki muškarci i kao biološke žene. To ne sugeriše ono što vi zovete homoseksualnošću u jednoj aktivnoj fazi gdje nije zbog poteškoće vibratornog stanja vaše planetarne sfere. Tu je ono što bi vi mogli zvati velika aura prekršaja među vašim prenatrpanim urbanim erijama u vašim višepopulativnim zemljama, kako vi zovete dijelove vaše planetarne površine. Ispod tih stanja zbunjenost će se pojaviti.

Ispitivač: Zašto denziteti populacije kreiraju tu zbunjenost?

Ra: Ja sam Ra. Biseksualna reproduktivna hitnost ima svoj cilj. Ne samo jednostavnu reproduktivnu funkciju, nego veću i naročitu želju da služi drugim bićima buđenjem te aktivnosti. U jednoj prenatrpanoj situaciji gdje svaki um/tijelo/duh Kompleksta je pod stalnim bombardovanjem od strane drugih – sebe razumljivo je da oni koji su naročito osjetljivi neće osjetiti želju da služe drugima. To će takođe pojačati mogućnost manjka želje ili blokirati crvenu zraku reproduktivne energije. U jednoj neprenatrpatoj atmosferi ti isti će entiteti, kroz stimulisanje osjećanja usamljenosti u vezi toga, onda će imati mnogo više želje da dosegnu za nekim koji im može biti od službe za regularizovanje seksualne reproduktivne funkcije.

Ispitivač: Približno koliko prošlih inkarnacija je imalo muške entitete u toj inkarnaciji i koliko će ih imati u prošlosti kada kao ženski imaju visoku homoseksualnu orjentaciju u toj inkarnaciji?

Ra: Ja sam Ra. Ako je jedan entitet imao otprilike 65% svoje inkarnacije u seksualnom – biološkom tjelesnom kompleksu, suprotni polariteti će ga prestaviti tjelesnom kompleksu, taj entitet je podložan prekršaju vaših urbanih erija i vjerovatno mogu postati ono što vi zovete homoseksualnom prirodom. Primijećeno je u tim spajanjima iako je mnogo više i teže, ipak je moguće za ovaj tip asocijacije za jedan entitet da bude od velike službe drugima u vjernosti i iskrenoj zelenoj zraci ljubavi za neseksualnu prirodu koja se prilagođava ili uči iskrivljenje sopstvene seksualne pojave.

Ispitivač: Postoji li otisak pojave na DNA kod bilo kojeg entiteta tako da su seksualne baze otisnute tokom ranijeg seksualnog iskustva?

Ra: Ja sam Ra. To je djelimično tačno. Tokom prirode usamljenog seksualnog iskustva, u većini slučajeva malo vjerovatno da ono što vi zovete masturbacijom ima bilo koji utisnuti efekat na kasnija iskustva. To je djelimično tačno sa nekim od susreta koja mogu bitzi viđena kao homoseksualna među onim te starosne grupe. To je često, umjesto, nevinih vježbi iz znatiželje. U svakom slučaju, to je djelimično tačno da u prvom iskustvu u koje um/tijelo/duh Kompleksa je intezivno uključen će u stvari biti otisnuti na onaj entitet za to životno iskustvo kao dio prednosti.

Ispitivač: Da li Orion grupa koristi to kao kapiju da inpresionira one entitetske prednosti koje mogu biti negativne polarizacije?

Ra: Ja sam Ra. Baš kao što smo mi konfederacija pokušavali da zračimo našu ljubav i svjetlost gdje god nam se ukazala prilika, uključujući i seksualne prilike, tako će Orion grupa koristiti priliku ako je negativno orjentisana ili ako je individua negativno orjentisana.

Ispitivač: Postoji li neka emocionalna pristrasnost koja nema ništa sa muškim/ženskim seksualnim polaritetom koji može kreirati seksualnu energiju podignutu na jedan entitet?

Ra: Ja sam Ra. Podignuta seksualna energija je ekstremno malo vjerovatna da se pojavi bez seksualne pristrasnosti na dio entiteta. Možda mi nismo razumjeli vaše pitanje, ali se čini očiglednim da je uzeto od jednog entiteta sa potencijalom za seksualnu aktivnost da iskusi podignutu seksualnu energiju.

Ispitivač: Mislio sam više o mogućnosti Orion grupe uticaja određenim članovima Trećeg Rajha čije sam izvještaje čitao o tome kako su imali seksualnu gratifikaciju koja je opslužena plinom i ubijanjem entiteta u gasnim komorama.

Ra: Ja sam Ra. Mi ćemo ponoviti da su ti entiteti imali potencijal za seksualnu energiju podizanja. Izbor stimulansa je u svakom slučaju izbor entiteta. U slučaju o kojem vi govorite, ti entiteti su bili snažno polarizovani narandžastom zrakom, zato tu nalazimo energetsku blokadu moći nad drugima, stavljanje u smrt je bila ultimativna moć nad drugima; to je onda bilo izraženo u seksualnom smislu, kroz usamljenost. U tom slučaju želja će se nastaviti neoslabljena i biti virtualno neuhvatljiva. Vi ćete naći, da ako opslužite čitav spektar seksualne prakse među vašim ljudima, da postoje oni koji iskuse takt gratifikacije iz dominacije nad drugim bez obzira da li je u pitanju silovanje ili drugog značenja dominacije. U svakom sluačju to je primjer energetske blokade koja je seksualna u svojoj prirodi.

Ispitivač: Da li će Orion grupa onda biti sposobna, da inpresionira entitete narandžaste zrake efekta? Da li je to put gdje će se ovo riješiti? Ako se vratimo unazad na početak trećeg denziteta tu moraju postojati primarni uzroci toga.

Ra: Ja sam Ra. Uzrok toga svakako nije Orion. To je slobodan izbor vaših ljudi. To je pomalo teško objasniti. Ali ćemo mi pokušati. Seksualna energija trensfera i blokade su više manifestacije ili primjer onog što je više fundomentalno nego drugi dio o tome. Zato, ako su vaši ljudi postali otvoreni za koncept ratobornosti i pohlepe posjedovanja, ta različita iskrivljenje su onda počela da se filtriraju dole kroz drvo uma u tjelesni kompleks izražavanja, seksualno izražavanje je osnovno u tom kompleksu. Zato te seksualne energije blokade, kroz uticaj Oriona su intezivirane, i u osnovi one su produkt postojanja slobodnog izbora od strane vaših ljudi. To će biti poslednje pitanje sem ako mi možemo govoriti dalje na ova pitanja da rasčistimo, ili da odgovorim na neka kratka pitanja prije nego što zatvorimo.

Ispitivač: Ja samo želim da znam kako ovaj rad kroz racionalnu memoriju utiče na čitavu populaciju u nekom smislu?

Ra: Ja sam Ra. Racionalna memorija nastavlja sve ono što je dosad iskustveno. Zato su tu neke, možemo reći, kontaminacije čak i od seksualnosti, to se pokazuje najviše u vašoj strukturi kao različite predispozicije za neprijateljske veze, ili kako ih vi zovete, brakovima, radije nego biti slobodan davajući se jedni drugima u ljubavi i svjetlosti beskonačnog kreatora.

Ispitivač: To je bila tačna poenta onog što sam pokušavao da napravim. Mnogo vam hvala. Ne želim da suviše umorim instrument, tako da ću samo pitati ako postoji nešto što možemo uraditi da načinimo instrument više udobnim ili da unaprijedimo kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Molim vas budite svjesni da je ovaj instrument pomalo fatigviran. Kanal je pomalo čist. U svakom slučaju mi nalazimo da mu je vitalna energija slaba. Mi ne želimo da iskorištavamo instrument. U svakom slučaju, postoji, možemo reći, razmjena energije tako da osjećamo jednu čast – dužnost da se nudimo kada se instrument otvori. Zato, savjetujemo ovaj instrument da pokuša da procijeni vitalnu energiju pažljivo prije nego što ponudi sebe kao otvoren kanal. Sve je dobro. Vi ste savjesni. Ja sam Ra. Ostavljam ovaj instrument i vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Idite naprijed, zatim, ujedinite se u moći i miru jedinog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 32. dio
PostPostano: sri maj 23, 2007 7:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL / Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 32
27.02.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jednog beskonačnog kreatora. Komuniciramo sada.

Ispitivač: A sada ćemo nastaviti sa materijalom koji smo radili dan prije juče. Predmet je kako se seksualni polariteti ponašaju kao katalizatori u evoluciji i kako najbolje iskoristiti te katalizatore. Idući unazada do tog materijala, ja ću sada popuniti nekoliko pukotina koje vjerovatno nismo razumjeli najbolje do te tačke. Možete li mi reći razliku između narandžaste i žute zrake aktivacije? Ja ću sada da radim na tome da se iz crvenog zraka pretvorim pravo kroz violetnu. Pokrili smo crvenu zraku, tako da bih volio da vas pitam sada koja je razlika između žute i narandžaste zrake aktivacije?

Ra: Ja sam Ra. Narandžasta zraka je taj uticaj ili vibratorski primjer koji um/tijelo/duševno izražava svoju moć na individualnim fazama. Ta moć preko individualizma može biti viđena kao narandžasta zraka. Ta zraka je bila potpuno intezivna među vašim ljudima na individualnoj bazi. Vi možete vidjeti u toj zraci odnos drugih–sebe kao ne-entiteta, robova, ili govorljivaca, to daje status bilo koga samog sebi. Žuta zraka je fokal i veoma snažna zraka i zabrinjava entitete u vezi sa, hoćemo li reći, grupama, društvima, ili velikim brojevima u tijela/uma/duha Kompleksa. Narandžasta – mi ispravljamo sami sebe – dok je žuta zraka vibracije u samom srcu ratobornih akcija u kojim jedna grupa entiteta osjeća potrebu i pravo dominacije drugim grupama entiteta i pokoravajući njihovu volju, volju gospodara. Negativan put, kako ste vi to nazvali koristi kombinaciju žutih zraka i narandžastih zraka u svojoj uzornoj polarizaciji. Ove zrake, korištene u posvećenom obliku, će donijeti kontakt sa inteligentnom beskonačnošću. Uobičajena priroda seksualne interakcije, ako je jedna žuta ili narandžasta u primarnom vibratornom primjeru, jedna od zaustavljanja starosti i onda neobuzdana glad za prestankom starosti. Kada su tu dvije odvojene vibracije u tim erijama potencijal za polarizaciju kroz seksualnu interakciju je počeo, jedan entitet će iskusiti zadovoljstvo ponižavanja porobljavanja ili ropstva, drugi će iskusiti zadovoljstvo gospodarenja ili kontrole nad drugim entitetom. Tako je seksualna energija prenešena u negativni polaritet i tako je iskušena.

Ispitivač: Iz materijala koji ste nam poslali 17. februara vi ste tvrdili: „Da u trećoj zraci postoje dvije mogućnosti. Kao prvo, ako obje vibriraju u trećoj zraci tu će biti uzajamno ojačavanje prenosa energije.“ Koje je boje treća zraka u ovom materijalu.

Ra: Ja sam Ra. Zrak o kojem smo često govorili u tom materijalu bi trebala biti odgovarajuća zelena zraka ili četvrta zraka.

Ispitivač: Znači ja bih trebao promijeniti tu treću četvrtu ili zelenu?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Molim vas nastavite sa posmatranjem grešaka koje imaju veze sa brojenjem, kao što ih vi zovete, kao što je ovaj koncept stran nama i mi ga moramo prevesti, ako vi želite, kada koristimo brojeve. To je jedna nadolazeća slabost ovog kontakta tokom razlika između našeg puta i načina vašeg brojanja. Vaša pomoć je cijenjena.

Ispitivač: Hvala vam. Ja vjerujem da za vrijeme koje smo bili ovdje da smo dovoljno pokrili zelenu zraku, tako da ću sada preskočiti preko zelene zrake i ići na plavu zraku. A možete li mi reći razlike koje se pojavljuju između zelene zrake i zelene zrake sa emfazama na plavoj zraci?

Ra: Ja sam Ra. Sa zelenom zrakom prenos energije dolazi do velikog preokreta tačke seksualnosti kao i svakog drugog oblika iskustva. Zelena zraka ona može biti okrenuta vanćelijski, entitet onda radije daje nego što prima. Prvo davanje izvan zelene zrake je davanje prihvatanja ili slobode, to dozvoljava primaocu plave zrake prenos energije i mogućnost za osjećaj prihvatanja, to oslobađanje drugog – sebi izražava samog sebe kao davaoca toj zraci. Biće primijećeno ako jednom zelena zraka prenosa energije bude ostvarene kroz dva um/tijelo/duh u parenju, naredne zrake su sposobne da bez oba entiteta imaju potrebu da se razvijaju jednako. Tako da vibracija plave zrake entiteta ili vibracija indigo zrake entiteta čije druge zrake vibriraju je jasno da mogu dijeliti tu energiju i sa zelenom zrakom drugom – sebi. To se ponaša kao katalizator za nastavljanje učenja/predavanja drugom – sebi. Sve dok drugi sebi primaju zelenu zraku, takav transfer energije nije moguć.

Ispitivač: Koja je razlika između indigo i plave zrake prenosom.

Ra: Ja sam Ra. Indigo zraka je zraka, možemo reći, budnosti ili svjesnosti samog kreatora; tako oni koji su bili aktivirani indigom zrakom vibracije mogu ponuditi prenos energije od kreatora ka kreatoru. To je početak sakramentalne prirode (prirode krštenja ili svete tajne) ili kako vi već zovete vaš biseksualni reproduktivni čin. To je unikatno u oslanjanju na svemoguće, cjelokupnost, to jedinjenje u svemu nudi nam drugog – sebe.

Ispitivač: Koja je razlika između violetne zrake i drugih?

Ra: Ja sam Ra. Violetna zraka, baš kao i crvena zraka, je nepromijenjena u svom seksualnom iskustvu. To iskustvo drugom – sebi može biti iskrivljeno ili potpuno izignorisano ili neosjetljiv prema drugom – sebi. U svakom slučaju, violetna zraka, počinje suštinu i supstancu uma/tijela/duševnog kompleksa, okruženom i informisanom bilo kom akcijom od uma/tijela/duševnog kompleksa.

Ispitivač: Da li se ovaj prenos energije ove prirode pojavljuje i u petom, šestom i u sedmom denzitetu – svih zraka?

Ra: Ja sam Ra. Zrake, kao što ih vi razumijete imaju tako različito značenje u svakom sledećom denzitetu i u svakom sledećem tako da ćemo mi morati odgovoriti na vaše pitanje negativno. Transfer energije zauzima mjesto samo u četvrtom, petom, šestom denzitetu. To su još uvijek, kako biste ih vi nazvali, polarizovane prirode. U svakom slučaju, tokom sposobnosti svakog od ovih denziteta da vide harmoniju između individualca, ti su entiteti izabrali one supružnike koji su harmonični, to im dozvoljava nepromijenjen prenos energije i propagiranje tjelesnog kompleksa koji svaki denzitet koristi. Proces je različit u petom i šestom denzitetu kao što možete razumjeti. U svakom slučaju, to je u ovom slučaju još uvijek bazirano na polarnosti. U sedmom – denzitetu ne postoje takve određene razmjene energije kao što je nepotrebno recikliranje tjelesnog kompleksa.

Ispitivač: Ja pretpostavljam da imamo na Zemlji danas i da smo imali prošlom četvrtom, petom i šestom denzitetu Lutalice. Kao što su oni došli u inkarnaciju u fizičkom obliku tog denziteta za period kao Lutalice, koji tip polarizacije uz poštovanje onim ratobornim zrakama su se oni našli pogođeni?

Ra: Ja sam Ra. Vjerujem da sam shvatio istinitost vašeg pitanja. Molim vas pitajte dalje ako vam ovaj odgovor nije dovoljan. Četvrti denzitet Lutalica, u kojem oni nisu većina, će pokušati da izaberu one entitete za koje se čini da su puni ljubavi ili da trebaju ljubav. To je velika mogućnost/vjerovatnoće entiteta čineći greške u procjeni kroz svoju strast sa drugim – sebi su sami gledaoci. Peti denzitet Lutalica je onaj koji nije užasno pogođen stimulansom ratničkim zrakama drugom – sebi i to je njihov put nuđenja samih sebe kada se ukaže potreba. Takvi entiteti nevole biti privučeni u, hoćemo li reći, običaj vaših ljudi koji vi zovete brakom i vrlo je moguće da osjete odbojnost ka donošenju djece i podizanju djece tokom svoje svjesnosti nedoličnosti planetarnih vibracija koje su relativne harmonijskim vibracijama denziteta svjetlosti. Šesti – denzitet, koji smisao propagande koji ćete vi vjerovatno voljeti je ono što vi zovete fuzijom, je pomalo uzdržan, ka velikom produžetku, iz biseksualnog reproduktivnog programiranja tjelesnog kompleksa i umjesto traženja onih sa kojim je prenos seksualne energije potpuna fuzija prirode je tako daleko kao i mogućnost manifestacije u trećem denzitetu.

Ispitivač: Možeti li proširiti malo šta mislite pod „potpunom fuzijom prirode“?

Ra: Ja sam Ra. Čitava ova kreacija počinje od jednog Kreatora. Ta dioba seksualne aktivnosti u jednostavnu koja je od tjelesnog kompleksa je jedna umjetna dioba, tako da sve te stvari počinju bivati viđene seksualno srazmnjerne, u tijelu, i duhu; sve ono što je dio polariteta entiteta. Ta seksualna fuzija sa ili bez onoga što vi zovete seksualno kretanje, da bude potpuno stapanje uma, tijela, i duha što bi trebalo da bude stalni orgazam, hoćemo li reći, uživanje i slasti jednih sa drugim i njihovog začetka.

Ispitivač: Da li su mnoge Lutalice ovih Denziteta imali zabrinjavajuće probleme sa punim poštovanjem sa inkarnaciju u traćem – denzitetu zbog ovih različitih orjentacija?

Ra: Ja sam Ra. Mogućnost/vjerovatnoća takvih problema, kao što ih vi zovete, tokom šestog – denziteta inkarnisanog u treće je veoma duga. To nije neophodno i problem ako biste ga vi nazvali na taj način. To zavisi od jedinstvene orjentacije svakog um/tijela/duševnog kompleksa koji ima ovu situaciju ili postavljanje vibratornih relativiteta.

Ispitivač: Možete li mi dati ideju kako različite boje ... to je teško pitanje za pitati. Imam problema da nađem odgovarajuće riječi. Ono što pokušavam da iskažem je kako različite boje počinju kao funkcija za različita izražavanja u savjesti? Neznam da li je ovo pitanje dovoljno.

Ra: Ja sam Ra. To pitanje je sasvim jesno za nas koji ćemo pokušati da objasnimo, kao što ste vi posmatrali, nije lako shvatiti materijal čak ni za intelektualni um. Priroda vibracija je takva da se može činiti da ima matematičku ravan ili ograničene korake. Ti koraci mogu biti viđeni kao granice. Unutar svake granice postoji beskonačna gradacija vibracije ili boje. U svakom slučaju, kada se jedna približi granici, napor mora biti načinjen da se pređe ta granica. Te boje su jednostavno put koje izražavaju granicu diobe vašeg denziteta. Tu je takođe vrijeme/prostorna analogija koja može biti viđena kao sama boja u modifikovanom aspektu.

Ispitivač: Hvala vam. Da li je moguće za jedan entitet u trećem denzitetu fizički pređe u čitavu grupu boja ili je entitet prilično dobro nuliran u jednoj od boja?

Ra: Ja sam Ra. To će biti poslednje puno pitanje u obimu ovog rada. Molim vas odstupite za jasnoću.

Ispitivač: Mislio sam da li je moguće za zelenu zraku lično koja je primarna zelena zraka aktivacije da se razlikuje na obje strane zelene zrake u velikom ili malom značenju u odnosu na energiju aktivacije, ili je on primarno zelena zraka?

Ra: Ja sam Ra. Mi razumijemo novitete materijala koji ste vi zahtijevali. Bilo je nejasno, za nas jer smo mislili da smo pokrili taj materijal. Dio koji smo pokrili je ovaj: Zelena zraka aktivacije je uvijek podložna žutoj ili narandžastoj zraci posjedovanje, to je bilo veliko djelo žute zraka koja često prelazi u narandžastu zraku. Strah od posjedovanja, želja za posjedovanjem, strah od biti posjedovan, želja da se bude posjedovan: To su iskrivljenja koja će izazvati deaktivaciju zelene zrake energije prenosa. Novi materijal je ovo: Jednom kada zelena zraka bude ostvarena, sposobnost entiteta da uključi plavu zraku je neophodna i samo je očekivan napor individue. Indigo zraka je otvorena samo kroz razmatranje discipline i praktične veličine imajući da radi prihvatanja samog sebe, ne samo na polarivanju i balansiranju samog sebe nego i kreatora, kao jedan entitet beskonačne vrijednosti. To će početi da aktivira indigo zraku.

Ispitivač: Hvala vam.

Ra: Ja sam Ra. Da li imate neko kratko pitanje prije nego što zatvorimo?

Ispitivač: Mislim sve što imam će biti uglavnom predugo. Tako da ću samo pitati postoji li nešto što mogu učiniti da instrument bude udobniji ili da kontakt bude bolji?

Ra: Ja sam Ra. Sve je dobro. Mi smo oprezni ne samo prema instrumentu nego prema svemu da izgleda dobro prema vitalnoj energiji potrebe za ne iskorištavanjem instrumenta i nivo kontakta. Vi ste veoma savjesni moj prijatelj. Mi ćemo biti sa vama. Ostavljam vas sada u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Idite naprijed, onda, ujedinite se u moći i miru jedinog beskonačnog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 33.dio
PostPostano: sri maj 23, 2007 7:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL / Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 33
01.03.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Komuniciramo sada.

Ispitivač: U našoj poslednjoj seansi vi ste rekli da svako od nas u ovoj seansi treba dobro gledati na vitalnu energiju potrebnu za neiskorištavanje instrumenta i nivoa kontakta. Da li to znači da mi trebamo gledati na vitalnu energiju instrumenta ili biti pažljivi u vezi naše vitalne energije.

Ra: Ja sam Ra. Svaki entitet je odgovoran za samog sebe. Mehanizmi ovih procesa zauzimaju mjesto uključivanja prvenstveno, korištenja fizičkog tjelesnog kompleksa trećeg denziteta uz prisustvo fizičkih materijala u redu da se izgovaraju ove riječi. Zato ovaj instrument treba da čuva svoju vitalnu energiju pažljivo, jer mi ne želimo da iskoristimo taj instrument. Kao drugo, funkcija podržavajuće grupe može biti viđena prvenstvano kao zaštita ovog kontakta; kao drugo opet, to energiziranje instrumenta i inteziviranje negovih vitalnih energija. Ta podržavajuća grupa je uvijek, tokom svoje ležeće harmonije, bila veoma sigurne prirode kao briga zaštite u ljubavi i svjetlosti, to osigurava nastavljanje ovog ograničenog grupnog kontakta. U svakom slučaju, vitalna energija bilo kojeg podržavajućeg člana je iskorištena, i instrument mora onda da koristi veći dio svoje sopstvene vitalne energije i tako iscrpljuje sebe više nego što bi bilo korisno na dužoj – termičkoj bazi. Molim vas razumite da mi molimo za vaš oproštaj za ovo kršenje vaše slobodne volje. U svakom slučaju, to je naše iskrivljenje/razumijevanje da biste radije ovu informaciju nego da budete ostavljeni u potpunosti vašoj odluci/iskrivljenju, iscrpljujući instrument, ili iscrpljujući grupu do tačke gdje kontakt više ne može biti podržan.

Ispitivač: Možete li nam dati savjet kako da nastavimo najbolje moguće stanje za nastavak kontakta?

Ra: Ja sam Ra. Mi smo vam dali informacije razmatrajući odgovarajuću prirodu ovog kanala. Mi, zato, ponavljamo sami sebi, a i vama samo na dva puta uopšteno. Kao prvo, mi predlažemo da je bolje nego biti, možemo reći, hrabar i ignorisan u fizičkom kompleksu budnosti/iskrivljenja i da je dobro dijeliti to iskrivljenje sa grupom i onim koji možda, možemo reći, pomijeraju mogućnost za kontakt koji je veoma svjestan, instrumentan. U redu da druga prilika može doći u kojoj će instrument biti odgovarajuće podržan. Kao drugo, posao počet u harmoniji može biti nastavljen u harmoniji, zahvalnost i cijena prilika su od kreatora. To je vaša zaštita. To su naši prijedlozi. Mi nemožemo biti specifični za vašu slobodnu volju koja je od suštine u ovom kontaktu. Kao što smo rekli, mi samo govorimo onim subjektima zbog naše sposobnosnosti shvatanja vaše orjentacije kroz duži period nastavljanja ovog kontakta. To je prihvatljivo za nas.

Ispitivač: Hvala vam mnogo. Mi imamo spravu za takozvanu terapiju bojama, i pošto smo u konceptu različitih boja u prošloj seansi sam se pitao, ako bi se ovo u nekom smislu odnosilo na principu terapije bojama u sjajnosti određenih boja, kako će reagovati naše fizičko tijelo. Da li to kreira dobronamjerne efekte i možete li mi reći nešto o tome?

Ra: Ja sam Ra. Ta terapija, kako je vi zovete, je pomalo neskladna i donijela bi različitost u nekom entitetskom um/tijelo/duh Kompleksa u intezifikaciji energije ili vibraciji koja može biti od koristi entitetu. Različitosti tih podjela su kao prvo manjak korištenja istinitih boja, a kao drugo ekstremna različitost u senzivitetu vibracija među vašim ljudima.

Ispitivač: Volio bih da mislim i da biste vi mogli primiti istinitu boju prolazeći kao svjetlost, kroz kristal određene boje. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To bi bio jedan od načina pristupanja pojavljivanja u boji. Veoma je važno ono što bi ste vi nazvali kvalitetna kontrola koju celuloidi koriste je drugačija boja. To nije velika ili čak vidljiva varijacija, u svakom slučaju, pravi neke razlike davanjem specifičnih aplikacija.

Ispitivač: Moguće je da bi mogli koristiti lomljenje prizmine bijele svjetlosti u svoj spektar i ekranizacija svih dijelova spektra osim onog koji vi želite da koristite prolaskom kroz otvor. Da li bi to bilo istina?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Pitao sam se ako postoji programiranje iskustava koje uzrokuju individuu da dobije određene katalizatore u svakodnevnom životu. Naprimjer, kako idemo kroz naš svakodnevni život postoje mnoge stvari koje mi možemo iskusiti. Možemo gledati na ta iskustva kao na pojavu čiste šanse ili kao na dizajn savjesti nas samih kao što je činiti sastanke ili ići na neka mjesta. Pitao sam se ako postoji nešto iza scene, kao što bi se to moglo nazvati, programiranje katalizatora da kreiraju potrebu iskustava za mnogo veći i brži rast u slučaju nekih entiteta. Da li se to dešeava?

Ra: Ja sam Ra. Vjerujem da smo uhvatili srce vašeg pitanja. Molim vas zahtijevajte za dalje informacije ako nismo u pravu. Inkarnisani entiteti koji su postali svjesni inkarnativnih procesa i tog programa njihovog sopstvenog iskustva mogu izabrati vrijednost katalizatora ili da izraze te razlike, brojem tih lekcija koje će onda preuzeti to iskustvo i učiti iz njega u jednoj od inkarnacija. To ne znači da je sve predodređeno, mnogo radije izgleda da su tu nevidljivi izviđači oblikovani prema različitim funkcijama uključujući i to programiranje. Zato ako jedna prilika propusti drugu ona će se pojaviti unutar te, možemo reći, da student životnog iskustva zgrabi tu lekciju koja mu je ponuđena i preuzima da je uči.

Ispitivač: Onda će ta lekcija biti reprogramirana, može se tako reći, kako se životno iskustvo nastavlja. Hajde da kažemo da neki entitet razvija bazu koju u stvari nije izabrao da razvija u prethodnoj inkarnaciji. Da li je onda moguće da se programira iskustvo koje će onda imati priliku da elevetira tim bazama kroz balansiranje. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je precizno tačno.

Ispitivač: Hvala vam. Iz ovoga ću ekstrapolirati sticaj koji orjentaciju u umu entiteta čini jedinom stvari koja je bez bilo kakve posledice uopšte. Fizički katalizator koji je on iskusio omalovažava u vezi sa onim što se desilo njemu, to će biti funkcija strogo njegove orjentacije u umu. Ja ću koristiti jedan primjer (primjer je izbrisan) to je bila izjava orjentacije u umnom vladanju katalizatora. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Mi više volimo da ne koristimo neki dobro poznati primjer, govoreći, ili izričući na našu komunikaciju vama ogromnu količinu iskrivljenja koju svako dobro poznat govori da je prošao. Zato, možemo odgovoriti na prvi dio vašeg pitanja moleći da izbrišete primjer. U potpunosti je tačno da najbolje od našeg znanja koje je orjentacija ili polarizacija uma/tijela/duh Kompleksa je izazvala promatranjem generisanja svakog entiteta. Ta scena može služiti u vašoj prehrambenoj radnji. Entitet prestiže samog sebe bez suvišnih fondova. Neki entitet može onda uzeti tu priliku da ostane miran. A drugi može uzeti tu priliku da osjeti sebe kao gubitnika. Neki mogi nerazumno premjeste poslednji neophodni predmet, plate ono što mogu, i ponovo uče u vezi njihovog biznisa. Jedan iza sebe opslužujući, može osjetiti suosjećanje, može osjetiti uvredu zato što stoji do moćno stroge osobe, da može osjetiti velikodušnost, može osjetiti indiferentnost. Da li sada vidite analogije u mnogo priličnijem značenju?

Ispitivač: Mislim da da. Onda ću iz ovoga ekstrapolirati koncept koji je u nečemu mnogo veći i teži zbog, kao što ste vi ranije objasnili, svakog četvrtog denziteta pozitivnosti koji ima koncept odbrambene akcije. A o nivou četvrtog denziteta koncepta odbrambene akcije to nije korišteno. Koncept napadne akcije (defanzivno) i odbrambene akcije (ofanzivno) s mnogo više koristi u našem današnjem denzitetu. Ja pretpostavljam da ako je neki entitet dovoljno snažno polarizovan u svojoj misli u pozitivnom smislu da odbrambena akcija neće biti neophodna za njega zbog mogućnosti da se obrati odbrambenoj akciji se neće nikada poteći iz njega. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je nekorisno. U svakom slučaju, kao što smo rekli, neki entitet sposoban da programira iskustvo, a može izabrati broj i intezitet lekcija koje će biti učene. Moguće je da u nekom ekstremnom pozitivnom orjentisanom entitetu se može programirati situacija za samog sebe testirajući sposobnost sebe da se uzdrži od defanzivnih akcija (odbrambenih) čak i do tačke fizičke smrti sebe ili drugog sebe. Ova jedna intezivna lekcija i nije poznata, možemo reći, šta su entiteti programirali. Mi možemo, ako želimo, čitati to programiranje. U svakom slučaju, to je jedan od prekršaja i mi smo izabrali da ne radimo tako.

Ispitivač: Pitaću vas ako ste upoznati sa kretanjem slike zvanom Deveta konfiguracija da li ste vi upoznati sa tim?

Ra: Ja sam Ra. Mi smo skenirali vaš um i vidjeli tu konfiduraciju zvanu Deveta konfiguracija.

Ispitivač: Ta pokretna slika iznijela je tačke oko kojih smo mi govorili. Koilonel je mora da načini neke odluke. Ja sam se pitao u vezi njegove polarizacije mogao je imati koljenice ispod, kao što biste vi rekli, za negativne sile, ali je on umjesto toga izabrao da brani svoje prijatelje. Da li je moguće za vas da procijenite šta je više pozitivno polarizovano: da se odjavi pozitivno orjentisani entitet, ili da se dozvoli prikrivanje od strane negativno orjentisanih entiteta?

Ra: Ja sam Ra. To pitanje traži vađenje iz četvrtog denziteta kao i iz vašeg i njegov odgovor najbolje može biti viđen kao akcija entiteta zvanog Jehoišua (Jehoshuah), kojeg vi zovete Isus (Jesus). Taj entitet bi trebo biti odbranjen od svojih prijatelja. Taj entitet podsjeća svoje prijatelje da odlože sablju. Onda taj entitet dostavlja samog sebe da bude stavljen u fizičku smrt. Njegov inpuls je da zaštiti voljene – druge sebe je stavio u položaj koji opstaje kroz četvrti denzitet, denzitet napušten u suosjećanju. Više od ovoga nemožemo i ne smijemo da kažemo.

Ispitivač: Hvala vam. Kako se približivamo kraju ovog velikog ciklusa može se desiti povećanje iznosa katalizatora za entitete. Pitam se ako, se planetarne vibracije ne poklope nekako sa četvrtim denzitetom vibracije i katalizatorom koji je se povećao, dali će to kreirati veću polarizaciju kroz dobijanje neznatne količinu žetve.

Ra: Ja sam Ra. Pitanje mora biti odgovoreno u dva dijela. Kao prvo, planetarne katastrofe, kako ih vi zovete, su simptomi teške žetve tačnije nego savjesno promirani katalizatori za žetvu. Zato mi ne brinemo sebe sa tim, zato je sličnost poništovanju savjesnog katalizatora takvih ko što smo mi mogu načiniti mogućim. Drugi dio je ovaj: rezultat slučajnog katalizatora kako vi zovete zemljine promjene su takođe slučajnost. Zato mi možemo vidjeti vjerovatnoću – mogućnost vrijednosti koje idu kroz pozitivnost i negativnost. U svakom slučaju, biće kako mora biti. Prave prilike za savjesne katalizatore nisu funkcije zemljanih promjena nego rezultat starijih sistema inkarnacije koji su u to vrijeme žetve bili smješteni u inkarnaciju onih čije šanse životnog iskustva su bile da postanu najbolji žetvenici.

Ispitivač: Da li je taj stariji sistem takođe korišten u službi sopstvene strane za postajanje žetvenika na toj strani?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Možete postaviti još jedno puno pitanje sada.

Ispitivač: Ono što bih volio od vas da uradite je lista svih velikih mehanizama dizajniranih da obezbijede katalistička iskustva koja ne uključuju interakciju sa drugim – sebe. To je prvi dio.

Ra: Ja sam Ra. Mi shvatamo iz ovog pitanja da ste vi uvidjeli da primarni mehanizmi za katalistička iskustva u trećem denzitetu su drugi – sebe. A lista drugih katalističkih uticaja: kao prvo, univerzalnost kreatora; i kao drugo, vi sami.

Ispitivač: Možete li nabrojati neki podnaslov pod sobom ili puteve vašeg ponašanja prema katalizatoru koji će izazvati iskustvo?

Ra: Ja sam Ra. Kao prvo, JA se ne manifestuje. Kao drugo, JA u relaciji sa društvenim ja kreira kod sebe i odnos drugih ja. Kao treće, interakcija između samog sebe i isprava, igračaka, i razonode od samog sebe, i poziva drugih – ja. Kao četvrto, JA veza sa onim atributima koje vi možete zvati rat i glasinama rata.

Ispitivač: Ja sam mislio o mogućnosti katalizatora fizičkog bola. Da li to ide ispod ovog naslova.

Ra: Ja sam Ra. To je tačno, ide ispod naslova nemanifestovanog JA; to je, JA koje ne treba odnos drugih ja u smislu da manifestuje taj čin.

Ispitivač: Da li nam je ostalo dovoljno vremena da pitamo i drugi dio ovih pitanja što je lista svih velikih mehanizama dizajniranih da obezbijede katalizator koji uključuje akciju sa drugim ja?

Ra: Ja sam Ra. Vi imate dugo vremena za ovo, za nas mi možemo izraditi listu na jedan od dva načina. Možemo govoriti beskonačno, ili možemo jednostavno tvrditi da bilo koja interakcija između ja i drugog ja bez obzira ima potencijal za katalizator koji postoji u potencijalnoj razlici između ja i drugog – ja, to ublažava i potkopava konstantnu činjenicu kreatora kao samog i odnos drugog – njega. Vi možete pitati ova pitanja dalje ako želite specifične informacije.

Ispitivač: Mislim da će ovo biti dovoljno za ovo vrijeme.

Ra: Ja sam Ra. Da li imate kratko pitanje ili dva prije nego što zatvorimo ovaj rad?

Ispitivač: Da, evo jedno pitanje. Postoji li neka razlika u violetnoj zraci aktivnosti ili osvijetljenosti između entiteta koji su ulazu nivoa obje pozitivne i negativne ka četvrtom denzitetu?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Violetna zraka pozitivnog četvrtog denziteta će biti kalajna sa zelenom, plavom, indigo trijadom energije. Ta kalajnost može biti viđena kao dio duge ili prizme, kao što vi znate, zrake znaju biti prilično upečatljive. Violetna zraka četvrtog denziteta negativnosti ima svoju auru, hoćemo li reći, primjesu crvene, narandžaste, žute, a na kraju te zrake postaju mutne, a ne jasne.

Ispitivač: Kako bi izgledale zrake petog i šestog denziteta?

Ra: Ja sam Ra. Možemo govoriti samo o neodređenosti. U svakom slučaju, mi se nadamo da vi razumijete, kada kažemo, da postoji istinita razlika u strukturi boja svakog denziteta. Peti denzitet je možda najbolje opisan kao ekstremno bijeli u vibraciji. Šesti denzitet bjeline koja se nastavlja u zlatnom prilivu kao što biste vi to primijetili; te boje imaju veze sa mješavinom mudrosti i suosjećanje učeno u četvrtom denzitetu, onda u šestom miješanje mudrosti natrag sa nepohranjenim razumijevanjem suosjećanja ogleda se sa mudrošću. Zlatna boja nije vaš spektar ali je ono što biste vi nazvali živa. Možete postaviti još jedno kratko pitanje.

Ispitivač: Onda ću pitati postoji li nešto što možemo uraditi da načinimo instrument više udobnim ili da unaprijedimo kontakt.

Ra: Ja sam Ra. Ovaj rad je dobro. Vi pokušavate da budete savjesni. Mi vam zahvaljujemo. Možemo li reći da smo uživali u vašoj viziji našeg društvenog memorijalnog kompleksa pijući jedan od vaših likvida dok smo govorili kroz ovaj instrument. Ja sam Ra. Ostavljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Idite naprijed, zatim, ujedinite se u moći i miru jedinog beskonačnog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 34. gio
PostPostano: sri maj 23, 2007 11:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL / Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 34
04.03.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Vi ste tvrdili u ranijem periodu da pentracija osmog nivoa ili inteligentne beskonačnosti dozvoljava um/tijelo/duševnom kompleksu da bude žetven, ako to želi u bilo kojem vremenu/prostoru tokom ciklusa. Kada ta pentracija (probojnost) osmog nivoa se pojavi šta entiteti koji su pentratirani (probojni) iskuse?

Ra: Ja sam Ra. Iskustvo svakog entiteta je jedinstveno u njegovoj sopstevnoj precepciji inteligentne beskonačnosti. Percepcija se proteže od ograničenog zadovoljstva do snažne posvećenosti službe drugima dok su u inkarnisanom stanju. Entitet koji doseže inteligentnu beskonačnost najčešće će primiti ta iskustva kao jednu od neizgovorenih dubina. U svakom slučaju, nije uobičajeno za entitet da odmah poželi prekid inkarnacije. Najčešća želja za komunicarenjem ili korištenja tih iskustava za pomoć drugima je veoma snažna.

Ispitivač: Hvala vam. Da li biste definisali karmu?

Ra: Ja sam Ra. Naše shvatanje karme je ono što bi moglo biti nazvano inercijom. Ove akcije koje su stavljene u kretanje će nastaviti koristiti puteve balansiranja do takvog vremena kao što je kontrolisano ili viši principi koje vi možete omogućiti sve dok ja vaše raspadanje ili zaustavljanje provocirano. To zaustavljanje starosti inercije akcija, može biti nazvano opraštanje. Ta dva koncepta su nerazdvojiva.

Ispitivač: Ako jedan entitet razvija ono što zovemo karma u inkarnaciji, ima li tamo programiranje koje se ponekad pojavljuje tako da će on iskusiti katalizator koji će ga onemogućiti da dođe do tačke opraštanja u kojoj karma elevetira (lebdi)?

Ra: Ja sam Ra. To je, uglavnom, tačno. U svakom slučaju, individualac ili bilo koji drugi uključeni pojedinac može, u bilo koje vrijeme kroz proces razumijevanja, prihvatanja i opraštanja, predstaviti ove primjere. Ovo je tačno u svakom smislu inkarnativnog primjera. Oni koji su se stavili u kretanje akcije mogu oprostiti sami sebi i nikada više počiniti tu grešku. I ovo takođe uništava ili zaustavlja ono što vi zovete karma.

Ispitivač: Hvala vam. Možete li mi dati primjere katalističkih akcija iz prošle seanse, počete sa samom nemanifestovanom proizvodnjom učenja katalizatora.

Ra: Ja sam Ra. Mi opslužujemo vaš interes u katalizatoru bola. To iskustvo je najčešće u vašim entitetima. Bol može biti od fizičkog kompleksa. Češće je to mentalni ili emocionalni kompleks. U samo nekoliko slučajeva bol je spiritualan u kompleksu prirode. To stvara potencijal za učenje. Te lekcije će biti učene raznovrsno. Skoro uvijek te lekcije uključuju strpljenje, toleranciju, i mogućnost za svjetlosni dodir. Veoma često katalizator za emocijalnu bol bez obzira da li je to smrt fizičkog kompleksa jedne individue koja je voljena ili drugog sličnog gubitka će jednostavno rezultirati u suprotnom, u gorčini i nestrpljenju, ozlojeđenosti. To je katalizator koji je prošao sve tačke. U ovom slučaju onda će biti dopunski katalizator omogućen da ponudi nemanifestovanog sebe u budućnosti u mogućnostima za otkrivanje sebe kao sve-suvišnog Kreatora nastavljajući sve ono što je puno radosti.

Ispitivač: Da li ono što zovemo zaraznim bolestima igra ulogu u tim procesima sa poštovanjem nemanifestovanog u sebi?

Ra: Ja sam Ra. Te takozvane zarazne bolesti su oni entiteti drugog – denziteta koji nude priliku za taj tip katalizatora. Ako je taj katalizator nepotreban, onda ta bića drugog denziteta, kao što bi ih vi nazvali, nemaju efekta. U svakoj od tih generalizacija vi možćete primijetiti da postoje anomalije tako da nemožemo govoriti o svim okolnostima nego samo o genijalnom bijegu od stvari, a da ih vi iskusite.

Ispitivač: Koju ulogu igra u ovom procesu ono što mi zovemo defekt rođenja?

Ra: Ja sam Ra. To je dio programiranja uma/tijela/duha kompleksa potpuno manifestovanog u um/tijelo/duh trećeg denziteta. Ti defekti su planirani kao ograničenja koji su dio iskustva namjere entiteta ovog potpunog kompleksa. Ovo uključuje genetske pred-dispozicije, kao što bi ih vi nazvali.

Ispitivač: Hvala vam. Možete li mi dati isti tip informacija o sebi o relaciji kroz društvenog sebe?

Ra: Ja sam Ra. Nemanifestovano JA može naći svoje lekcije koje razvijaju svaki priliv energije centara uma/tijela/duha kompleksa. Interakcija društva i samog sebe je najčešće koncetrovana na drugom i trećem energetskom centru. Oni najaktivniji u pokušaju u obnavljanju ili sva ta društva su oni koji rade iz osjećanja ispravnosti lično ili imaju odgovore koje su stavljali na moć u više tačne konfiguracije. To može biti viđeno kao puni put iz negativne ka pozitivnoj orjentaciji. Bilo koji će aktivirati tu energetsku zraku centara. Postoji nekolicina onih koji žele da pomognu društvu oni su zelena zraka prirode ili oboje. Ti entiteti, u svakom slučaju, su puni kroz razumijevanje, možemo reći, od četvrte zrake koja daje univerzalnu slobodnu ljubav. To je mnogo više nego biti željen ili principovan ili čak re-aranžiran od ljudi ili političkih struktura.

Ispitivač: Ako jedan entitet postavljen da bude snažno baziran kroz pozitivne društvene efekte, šta bi to uradilo žutoj zraci u auri kao suprotnost entitetu koji želi da kreira carstvo društva i tako izraste iz okova?

Ra: Ja sam Ra. Dajte nam da uzmemo dvije takve pozitivno orjentisane aktivne duše koje nisu više u vašem fizičkom vremenu/prostoru. Jedna znana kao Albert otišla je u strano i, varvarsko društvo u želji da bih mogla iscijeliti. Taj entitet je bio sposoban da mobilizuje veliku količinu energije i ono što vi zovete novac. Taj entitet je potrošio mnogo zelene zrake energije u oba smisla i kao iscjeljivač i kao voljenik vašeg instrumenta zvanog kao organ. Žuta zraka ovih entiteta je bila svijetla i kristalizovana od strane napora potrebnih da obezbijede fond da se promovišu ti napori. U svakom slučaju zelena i plava zraka su kao uvijek bile briljantne prirode takođe. Viši nivoi, kao što bih vi nazvali, su aktivirani, na niže, kao što bi ih vi nazvali tačke energije koje podsjećaju na balans, postajući sasvim, sasvim svijetle. Drugi primjer je entitet, Martin. Ovaj entitet se sukobi u velikom slaganju sa negativnom narandžastom zrakom i žutom zrakom vibratorskog uzroka. U svakom slučaju, taj entitet je bio sposoban da čuva otvorenu zelenu zraku energije i kroz različitosti njenog testiranja, bilo čega, ako je taj entitet mogao izgledati kao da je više polarizovan kroz pozitivnost to jest kroz tačnost da služi drugima u licu velikog katalizatora.

Ispitivač: Možete li mi dati prezimena Alberta i Martina.

Ra: Ja sam Ra. Ti entiteti a vama znani su Albert Schweitzer i Martin Luther King.

Ispitivač: I mislio sam da je tako; ali nisam bio siguran. Možete li mi dati neki tip informacija koji smo dobijali ovdje sa poštovanjem nemanifestovanog interaktivnog između sebe i naprave, i igračaka i inovacija?

Ra: Ja sam Ra. U ovom određenom primjeru dajemo koncentrisanje za većinu primjera narandžastom i žutom centru energije. U negativnom smislu većina sprava među vašim ljudima, koje vi zovete vašim komunikacionim sredstvima i drugim iskrivljenjima kao druge manje takmičarske igre, mogu izgledati tako da imaju iskrivljenje čuvanja uma/tijela/duha kompleksa neaktivisanog tako da žuta i narandžasta zraka aktivnosti je mnogo slabija kroz pažljivo smanjenje mogućnosti od eventualne zelene zrake aktivacije. Druge vaše sprave mogu biti viđene kao igračke bez obzira na istraživače entiteta i njihove mogućnosti njihovog fizičkog ili mentalnog kompleksa i nekim veoma rijetkim slučajevima, duševni kompleks, onda aktivira narandžastu zraku koju vi zovete vaš sportski tim i druge naprave kao što su vaši modeli transporta. To može biti viđeno kao put istraživanja osjećanja i moći; najposebnija od svega moć nad drugima ili grupa moćnika nad drugom grupom drugih - sebe.

Ispitivač: Što je generalni efekat televizije u našem društvu sa poštovanjem tom katalizatoru?

Ra: Ja sam Ra. Bez ignorisanja zelene zrake pokušaj mnogih da komuniciraju pomoću medijuma jer takve informacije su i lijepe, a mogu biti od pomoći, mi moramo sugerisati da neki efekti od tih naprava su smetnje i san.

Ispitivač: Možete li mi dati isti tip informacija na kojima radimo sada s poštovanjem o ratu i o glasinama o ratu?

Ra: Ja sam Ra. Vi to možete vidjeti kao vezu sa vašim napravama. Taj rat i sama veza je od fundomentalno opažanje zdravog entiteta. To je velika šansa za akselerisanje u bilo kojem željenom pravcu. Jedno može polarizovati negativnost pod pretpostavkom ratobornih stavova iz bilo kojeg razloga. Jedna se može naći u situaciji rata i polarizovanje nečeg kroz pozitivno aktivisanje narandžaste, žute i zelene zrake heroja, ako ih možete nazvati tako, akcije su preuzete da sačuvaju um/tijelo/duh kompleksa od drugih – sebe. Konačno, jedno može polarizovati snažno treću zraku izražavanjem principa univerzalne drugim kao potpuno širenje bilo kojeg iskrivljenja kroz uključenost u ratoborne akcije. Na tom putu entieti mogu postati i savjesna bića u veoma kratkom razmaku vašeg vremena/prostora. To može biti viđeno ono što bi vi nazvali traumatskom progresijom. Primijećeno je da među vašim entitetima postoji velik postotak svih progresija čiji je katalizator, trauma.

Ispitivač: Vi ste samo koristili termin treća zraka. Da li je to zaista bio termin koji ste željeli da koristite?

Ra: Ja sam Ra. Mi smo sumnjali na zelenu zraku. Naše poteškoće leže u našem opažanju crvene i violetne zrake kao popravljenih; tu su i unutrašnje zrake koje su različite i opslužuju one indikacije starosti u pokušaju da formiraju žetvu.

Ispitivač: Da li bi crvena zraka, intezivno crvena zraka, onda bila korištena kao indekst za starost u inkarnaciji kao i jedna intenzivna violetna zraka?

Ra: Ja sam Ra. To je djelimično tačno. U gradaciji ili žetvovanju do četvrtog pozitivnog denziteta, crvena zraka je viđena samo kao, ono što je aktivirano, je osnova za sve ostale pojave u vibratornom nivou, a suma od svega toga je nastanak violetne zrake energije. Violetna zraka je jedino shvatanje za četvrti pozitivni denzitet. U pokušaju da se žetvuje četvrti negatini denzitet, intenzitet crvene kao i narandžaste i žute zrake je blokiran veoma pažljivo kao veliko djelo oprašivanja i energija tog tipa je potreba progresije negativne energije. Bilo je veoma teško otvoriti kapiju ka inteligentnoj beskonačnosti solarnog centra pleksusa. To je bilo neophodno za žetvu četvrtog negativnog denziteta.

Ispitivač: Da li je moguće za vas da nam kao primjer date generala Pattona i da mi kažete efekte koje je rat imao pod njim i njegov razvoj?

Ra: Ja sam Ra. To će biti puno poslednje pitanje tokom ovog rada. Taj o kome vi govorite poznat je kao Georgie, je bio onaj po kojem inkarniranje od prošlih inkarnacija su kreirane primjerom ili inercijom što je bilo neodoljivo u njegovoj inkarnaciji u vašem vremenu/prostoru. Taj entitet je bio od snažne žute zrake aktivacije za čestim otvaranjem zelene zrake i povremenim otvaranjem plave zrake. U svakom slučaju, nije se pronašlo sposobnim da razvije oblik prošlog praumatičnog iskustva iz ratoborne prirode. Ovaj entite polarizuje nešto kroz pozitivnost u svojoj inkarnaciji tokom svoje osamljenosti i vjerovanja u istinu i ljepotu. Ovaj entitet je bio sasvim osjetljiv. Osjećam veliku čast/dužnost opsluženju onoga što je osjećao kao entitet da bi moglo biti istina, ljepota, i u potrebi od odbrane. Ovaj entitet je opažao sebe kao galantnu figuru. Polarizovao je nešto kroz negativnost u sopstvenom manjku zelene zrake koju je nosio sa sobom, odbacijući principe praštanja što je inciplit u univerzalnoj ljubavi. Potpuna suma tih inkarnacija vibracionalnih je bio slab rast u pozitivnom polaritetu, ali opadanje u žetvenosti tokom odbacivanja Zakona ili Puta Odgovornosti; to je, univerzalne ljubavi,s kojima je još uvijek u borbi.

Ispitivač: Da li imate dovoljno vremena za mene da vas pitam ako je smrt, skoro odmah, dali nakon rata ovi entiteti mogu biti takvi da mogu biti odmah reinkarnisani tako da mogu činiti žetvu?

Ra: Ja sam Ra. To je precizno tačno.

Ispitivač: Hvala vam onda ću samo pitati ako postoji nešto da učinimo da instrument bude više udaban ili da unaprijedimo kontakt?

Ra: Ja sam Ra. AR je dobro. Ostavljam vas, moji prijatelji, u ljubavi i svjetlosti jednoga koji je Sve u Semu. Ostavljam vas u nesmetanom miru. Idite naprije, zato, ujedinite se u moći i miru jednog beskonačnog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra naterijal 35. dio
PostPostano: sri maj 23, 2007 11:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL / Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 35
06.03.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Želio bih da kažem da smo razmatrali ovu veliku privilegiju koja mi je ukazana što radim ovaj posao, i da se nadam da će biti ispitivanje u pravcu koji će biti od koristi čitaocima ovog materijala. I mislio sam da bi u ovoj seansi moglo biti od pomoći da ispitamo efekte zraka različitih nama dobro znanih figura u istoriji da pomognemo u razumijevanju kako katalizator iluzije kreira duševni rast. Napravio sam listu koju bi mogli koristiti da dokučimo najvišu tačku ovog rada na ovim katalizatorima ovih individua počećemo sa nama dobro poznatim; Franklin D Roosevelt. Možete li mi reći nešto o tome entitetu?

Ra: Ja sam Ra. Primijećeno je da u diskusiji o onim koji su dobro poznati vašim ljudima postoji mogućnost informacije mogu biti viđene kao određene na jedan entitet bez obzira na aktualnost velikog dizajna i iskustva koje u mnogo čemu isto za svaki entitet. To je sve u umu o kojem ćemo mi diskutovati o eksperementalnim silama koje nude katalaizator ka individualizmu. Osim toga primijećeno je da u slučaju tih entiteta kasnije inkarnisanih mnoga iskrivljenja mogu zauzeti mjesto u pogledu nedostatka oblika i netačnih interpretacija entitetovih misli ili ponašanja. Mi ćemo sada nastaviti, možemo reći, govoriti o osnovnim parametrima jednog znanog kao Franklin. Kada jedan entet dođe u treći denzitet internacije svaki od tih centara energije je potenciran, ali i mora biti aktiviran od korištenja sopstvenog iskustva. Ovaj znani kao Franklin razvio se veoma brzo kroz crvenu, narandžastu, žutu i zelenu i počeo da radi u plavoj zraci energetskog centra u ponuđenim godinama kao što biste vi rekli. Taj brzi rast je bio, kroz, prvenstveno, prošlo dostignuće u aktivaciji zraka, a kao drugo, kao relativno udobnost s tim zadovoljstvom svom ranijem postojanju, i kao treće; tokom snažne želje na dio entiteta u razvitku. Taj entitet je uspio sa entitetom koji je plave zrake vibracije i gdje je snaga mnogo više nego jednaka njegovoj. To je zadobijanje katalizatora za daljnji rad u oblastima, te je to postojalo tokom i inkarnacije. Taj entitet je imao teškoće sa nastajanjem zelene zrake aktivacije tokom eksesivne energije koja je stavljena u aktiviranje opažanja drugog – sebe u iskrivljenju kroz zadobijenu moć. To je bilo zato da bi imao svoju visinu u odnosu na svoje fizičko tjelo, kao što biste vi to nazvali. Ograničenje nekretanja dijelova fizičkih kola otvoreno je još jedno, za taj entitet, mogućnost za koncetraciju, na više, hoćemo reći, univerzalni ili idealistički aspekti moći, to je bilo neiskorištavanje korištenja moći. To kao i vanjski dio ratoborni akcija tog entiteta koji su izgubili nešto od pozitivnog polariteta tokom ekscesivnih korištenja narandžaste i žute zrake energije, u širenju zelene i plave zrake energije. To je onda donijelo polarnost kroz katalističke efekte bolnih ograničenja na fizički kompleks. Ovaj entitet nije bio ratoborne prirode jer je i tokom konflikta nastavljao da vibrira u zelenoj zraci radeći sa plavom zrakom energije. Entitet nama poznat kao Franklinov učitelj takođe je funkcionisao velikodušno kao aktivizator plave zrake. I ne samo na onome što je načinjeno i na mnogo većem univerzalnom izjašnjavanju. Taj entitet se polarizuje stalno u pozitivnom obliku u univerzalnom obliku, dok u manje univerzalnom oliku, razvija primjer ono što bismo mi zvali karma; ta karma ima veze sa neharmonijskim vezama iskrivljenja sa drugom/učiteljem.

Ispitivač: Volio bih da rasčistim dvije stvari. Prva, onda je li Franklinov učitelj bila njegova supruga? Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: I kao drugo, da li je Fanklin zmijenio fizička ograničenja na svom tijelu sam?

Ra: Ja sam Ra. To je djelimično tačno. Osnovna linija za lekciju i svrhu inkarnacije je bila pažljivo postavljena naprijed prije inkarnacije uma/razuma/duha Kompleksa u potpunosti. Ako je jedan znan kao Franklin izbjegao pretjerano uživanja ili dodira sa takmičenjima koja mogu biti vođena kao naslijeđe u procesima deokupacije, ti entiteti onda nebi imali ograničenja. U svakom slučaju, želja da služe i da rastu bila je snažna u njihovom programiranju i kada su prilike počele da se rješevaju tokom tih iskrivljenja kroz ljubav i moć ograničenje entiteskog faktora bilo je aktivirano.

Ispitivač: Sada bi želio da pitam o istitom tipu informacija sa poštovanjem prema Adolfu Hitleru. Već smo dali malo od toga. I nije neophodno od vas da pokrivate ono što ste već dali. Možeteli upotpuniti tu informaciju?

Ra: Ja sam Ra. U pričanju o onome kojeg vi zovete Adolf mi imamo poteškoća tokom intezivnih pokušaja ili zbunjenosti u ovom entitetskom životu, primjer kao i velika zbunjenost što vodi do diskusije među entitetima. Ovdje smo vidjeli jedan primjer onoga koji, pokušaj aktiviranja najviše zrake energije dok je nedostajući zelene zrake ključ, otkazao samog sebe van kao i polarizaciju bilo kojeg kroz pozitivnost ili negativnost. Taj entitet je u osnovi bio negativan. U svkom slučaju, njegova zbunjenost je bila takva da lično raspadanje, je napustilo um/tijelo/duh Kompleksa ne žrtvujući mnogo ni u potrebi iscjeljenja. Taj entitet je pratio primjer negativne polarizacije koji mu je sugerisala elita i robovlasnici, to je viđeno kod entiteta koji je trebao biti pomoćne prirode za društvene strukture. U svakom slučaju, u skretanju iz savjesne polarizacije u ono što biste vi nazvali dvolični svijet gdje je san uzeo maha nad događajima na vašem prostoru/vremenu nastavljen je, taj entitet je propao u pokušaju da služi kreatoru u jednoj žetvenoj složnosti zajedno sa stazom služenja samog sebi. To što mi vidimo kao takozvanu ludost što se može često desiti kada jedan entet pokušava da se polarizuje mnogo brže nego što mu iskustvo može biti integrisano. Mi smo savjetovali i sugerisali oprez i strpljenje u prethodnim komunikacijama i tako i sad, koristeći ovaj entitet kao primjer pretjerane mržnje otvorene polarizacije bez namjerne pažnje da se sintetiše i integriše um/tijelo/duh Kompleks. Znati samog sebe je imati pretpostavku o vašemu postanku.

Ispitivač: Hvala vam. Vjerujem da je to veoma važan primjer. Pitam se da li je bilo koji od onih koji su asistirali Adolfu u to vrijeme bili sposobni da se polarizuju u žetvenoj prirodi na negativnoj stazi?

Ra: Ja sam Ra. Možemo govoriti samo o dva entiteta koja su bila u mogućnosti da žetvuju u negativnom smislu, drugi su još uvijek bili u fizičkoj inkarnaciji: jedan znan vama kao Hermann; i drugi koji je više volio biti zvan kao Himmler.

Ispitivač: Hvala vam. Ranije smo diskutovali o Abrahaamu Linkolnu kao unikatnom slučaju. Da li je moguće za vas da nam kažete zašto je četvrti denzitet koristio tijelo Abrahama Linkolna, ko je bila njegova orjentacija, i kada je to uzelo maha sa poštovanjem aktivnostima koja su se pojavila u našem društvu u to vrijeme.

Ra: Ja sam Ra. To je moguće.

Ispitivač: Da li bi bilo od važnosti za čitaoca da sazna to iz vašeg mišljenja?

Ra: Ja sam Ra. Vi morate oblikovati vaša pitanja prema vašoj pronicljivosti.

Ispitivač: A u tome slučaju volio bi znati motiv za korištenje tijela Abrahama Linkolna u to vrijeme?

Ra: Ja sam Ra. To će biti vaše zadnje pitanje za ovu seansu jer smo primijetili da je instrumentova vitalna energija slaba. Jedan znan kao Abraham imao je ogromne poteškoće na mnogim putevima i fizičku, mentalnu i duševnu bol, bio je, umoran od života ali bez orjentacije ka samouništenju. U vašem vremenu 1853, taj entet je bio kontaktitran u snu od bića četvrtog denziteta, to biće je bilo zabrinuto borbama između svjetlosti i sila teme koje su vođene u četvrtom denzitetu za mnogo od vaših godina. Taj entitert je prihvatio čast/dužnost završavajući ono vama znano kao Abrahamov karmički primjer i ono vama znano kada je Abraham otkrio da će ti entiteti pokušati raditi ove stvare koje onaj znani kao Abraham želio da uradi ali nije se osjećao sposobnim. Te su promjene bile učinjene. Entitet, Abraham, je uzeo plan suspenzije sve do prestanka njegovog fizičkog kola mnogo više nego što smo mi od Ra mislili ili željeli srediti sa tim instrumentom da podsjetimo na vozilo (kola), koje je izašlo iz stanja transa i funkcionisalo kao taj instrument, ostavljaćujući instrumentov um i duševni kompleks u njegovom suspendovanom stanju. Planetarne energije u to vrijeme bile su, kako se čini, prema tom entitetu na kritičkoj tačci, za to što vi znate slobodu je dobilo u prihvatanju i mogućnosti među vašim ljudima. Taj entitet je vidio sav urađeni posao od onih koji su počeli demokratski koncept slobode, kao što vi to zovete, u opasnosti da budu spojeni ili razdvojeni Orionovim vjerovanjem i korištenje principa porobljavanje entiteta. To je negativni koncept pravične serije prirode u vašem denzitetu. Taj entitet, je zato, otišao naprijed u onom što smo mi vidjeli za svjetlost, za iscjeljenje raskida u konceptu slobode. Taj entitet nije povećao ili izgubio karmu od tih aktivnosti tokom svog učešće od bilo kojeg došljaka. Njegov stav kroz koji je on služio drugima, mnogo više onim koji su bili na dnu ili porobljeni. Polarnost individualiteta je bila nešto, ali ne slično, učeno kroz kumulativne osjećaje i misone forme, što je kreirano tokom velikih brojeva entiteta koji su ostavljali fizički plan zbog trauma iz bitke. Možemo li pitati dali je ovo informacija koju ste vi zahtijevali ili ako možemo pružiti bilo koju dalju informaciju?

Ispitivač: Ja ću pitati dalja pitanja tokom našeg sledećeg radnog perioda koja bi se trebala desisti otprilike za četiri dana. Mi ne želimo da iscrpimo instrument. Ja ću samo pitati da li postoji nešto što mi možemo raditi da načinimo instrument više udobnim ili da unaprijedimo kontakt.

Ra: Ja sam Ra. Sve je dobro. Ostavljam vas, moji prijatelji, u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Idite naprijet, zato ujedinite se u moći i miru jedinog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 36. dio
PostPostano: sri maj 23, 2007 11:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL / Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 36
10.03.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: U prošlim komunikacijama govorili ste o umu/tijelo/duh Kompleksu uopšteno. Hoćete li nam molim vas dati definiciju um/tijelo/duh Kompleksa uopšteno?

Ra: Ja sam Ra. Postoje dimenzije u kojim vrijeme nemora da ima kolebanje. U tim dimenzijama, um/tijelo/duh Kompleksa u njima je vječna igra u kojem budućnost može biti viđena u potpunosti, i prije um/tijelo/duh Kompleksa koji onda postaje dio društvenog memorijalnog kompleksa koji je dobrovoljno opslužen u sveokupnost jednog kreatora, gdje entiteti upoznaju sebe u toj potpunosti. Um/tijel/duh Kompleksa potpuno funkcioniše kao, možemo reći, kao izvor za koji biste vi vjerovatno rekli da je to bolje – vi. Bolje – vi, se okrenula kao izvor za ispitivanje, destilaciju denziteta iskustva i programiranja daljnjih iskustava. To je takođe istina i za denzitet četiri, pet, i šest gdje um/tijelo/duh Kompleksa potpuno dolazi u savjesnost na raskršću sedmog denziteta.

Ispitivač: Da li bi onda um/tijelo/duh Komompleks bio potpuno odgovoran za programirane promjene u katalizatoru tokom trećeg denziteta iskustva um/tijelo/duh Kompleksa tako da odgovarajući katalizator bude dodat, možemo reći, kao stanje promjenu kompleksa tokom trećeg denziteta iskustva.

Ra: Ja sam Ra. To je netačno. Boljeg – JA, kao što vi to zovete, ste vi koji postojite sa punim razumijevanjem akumulacionog iskustva entiteta, Pomoć entitetu u ostvarivanju iscjeljenja iskustava koja nisu bila naučena odgovarajuće i asistiranje kao što set vi indicirali u budućem iskustvu programiranja, kako biste vi to nazvali. Um/tijelo/duh Kompleks je u potpunosti što bi moglo biti nazvano kao bolje-JA aspekt kao što um/tijelo/duh Kompleks zove samog sebe. U jednom od slučajeva gdje ste naručili situaciju unutar prostora/vremena nastavljanja gdje bolje-JA ima mogućnost u tome da kompletnost iskustva koje je već bilo ugljenisano od strane entiteta i veoma postojanja shvatanja lekcije koja je naučena u tom denzitetu. Um/tijelo/duh Kompleks je u potpunosti je promjena pijeska je u nekim dijelovima kolekcije paralelnih razvijanja istih entiteta. Ta informacija je načinjena dostupnom poljem JA aspekta. Taj aspekt može onda da koristi projekat vjerovatnoće – mogućnosti vrijednosti u smislu bolje pomoći u onome što biste vi nazvali budućemu životnom programiranju.

Ispitivač: Van Setovog Materijala mi smo imali tvrdnju koju Set kaže da je svaki entitet ovdje na Zemlji jedan dio ili aspekt boljeg-JA – koncepta ili sve duše koje imaju mnogo aspekata ili dijelova u mnogim dimenzijama iz kojih uče sve lekcije i što dozvoljava boljem – JA da napreduje u balansiranom smislu. Da li sam razumio iz ovoga da postoje mnoga iskustva slična onom koje smo iskusili u trećem denzitetu koja upravljaju samostalnim boljim – JA?

Ra: Ja sam Ra. Tačnost ove izjave je različita. Što više balansiranosti jedan entitet dobije manja je mogućnost/vjerovatnoća vrijednosti koja će mu trebati da bude eksplorisan u paralelnim iskustvima.

Ispitivač: Da li sam dobro razumio iz ovoga da se bolje – JA ili svedušnost mogu slomiti u brojna jedinjenja ako je iskustvo zahtijevano od onoga što mi zovemo simulaciono iskustvo različitog tipa katalizatora i onda predvidjeti ta iskustva?

Ra: Ja sam Ra. Ova izjava za koju ne možemo reći da li je tačna ili netačna zbog zbunjenosti od onoga što vi zovete vrijeme. Prava simulacija je dostupna samo kada se desi da su se sve stvari pojavile odjednom. To su osjenčenja koncepta o kojem vi govorite. Koncept različitih dijelova živih bića iskušenih u različitoj prirodi simulacije se nisu precizno pojavljivala tokom vašeg razumijevanja onoga što indicira da će se on pojaviti sa pravom simulacijom. To nije tačno. Ovaj slučaj je iz univerzuma ka univerzumu i paralelan je sa postojenjem koje onda može biti programirano od strane boljeg - JA, i davanjem informacija korisnih za um/tijelo/duh Kompleksa u punom pogledu vjerovatnoće/mogućnosti vrijednosti jedne srži.

Ispitivač: Možete li mi dati jedan od primjera o tome kako će se to programiranje boljeg – JA onda odraziti na obrazovanje kroz paralelno iskustvo?

Ra: Ja sam Ra. Možda bi najednostavniji primjer pojavljivanja simulacije postojanja podijeljenog sebe, što u istini jednog sebe u isto vrijeme/prostor, da li je to ovo: svedušnost, kako je vi zovete ili bolje – JA, čini se da egzistira simulaciono sa um/tijelo/duh Kompleksom koji im pomaže. To nije stvarna simulacija, jer se bolje – JA kreće u um/tijelo/duh Kompleksa kada treba oblik i poziciju u razvoju entiteta koji će biti razmotren u budućnosti tog entiteta.

Ispitivač: Onda bolje – JA, radi kroz budućnost kao što sam razumio. U drugim riječima moje bolje – JA, ili moje drugo – JA će upravljati onim što ja budem smatrao za moju budućnost? Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. Sa ove tečke gledišta prostora/vremena, to je tačno.

Ispitivač: U tom slučaju moje bolje – JA će imati veoma veliko preimućstvo znajući šta je potrebno od kad to znam, sve dok sam ja razmotrio, šta će da se desi. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je netačno, u tome ovo bi bilo ukidanje slobodne volje. Bolje – JA aspekt je svjesnost te lekcije naučene kroz šesti denzitet.Stepen razvitka je veoma dobro razumljen. Izbor koji mora biti načinjen da ostvarim bolje – JA je zato što je porijeklo uma/duha/Kompleksa sam on. Tako je bolje – JA kao mapa u kojoj je destinacija poznata, sve ceste su veoma poznate, jer su te ceste stvorene beskonačnom inteligencijeom radeći kroz inteligentnu energiju. U svakom slučaju, bolje – JA aspekt može se programirati samo za lekcije i određene predispozicije ograničenja samo ako to želi. Podsjetništvo je u potpunosti izbor slobodne volje svakog entiteta. Tu postoji savršen balans između znanog i neznanog.

Ispitivač: Izvinjavam se što smo imali veoma mnogo nevolja sa ovim konceptom, ali su veoma teški da se prevedu na naš nivo razumijevanja i jezika. Neka od mojih pitanja mogu biti smiješna, ali da li taj koncept boljeg - JA ima niki tip kola kao naše fizičko kolo. Da li ima tjelesni kompleks?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Bolje – JA je sigurno izazov unutar šestog denziteta idući ka sedmom. Nakon što je sedmi bio veoma otvoren um/tijelo/duh Kompleksa postaje u potpunosti um/tijelo/duh Kompleksa u potpunosti u kojoj počinje da skuplja duševnu masu i prilazi oktavi denziteta. To je ako pogledamo unazad završeno u toj tačci.

Ispitivač: Da li je bolje – JA svakog entiteta šesti denzitet prirode?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. To je jedna čast/dužnost samom sebi i kao pristup sedmom denzitetu.

Ispitivač: Dozvolite mi da budem siguran da sam ovo razumio. Mi smo govorili o sigurnim određenim individualcima. Na primjer govorili smo o George Patton u prošlim komunikacijama. Onda je njegovo bolje – JA njegove inkarnacije gdje bio kao George Patton prije otprilike 40 godina, bio je u šestom denzitetu. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Mi smo pravili bilješke u to vrijeme kada je svaki entitet imao različita bića koja je mogao zvati za unutrašnju podršku. Bilo koja od njih su mogla biti uzeta od nekog entiteta da budu um/tijelo/duh Kompleks u potpunosti. U svakom slučaju, to nije slučaj. Um/tijelo/duh Kompleks je u potpunosti kolekcija nebuloza sve to može da izazove pojavu u razumijevanju; bolje - JA sebe je projekcija ili manifestacija um/tijelo/duh Kompleksa u potpunosti koji onda može komunicirati sa um/tijelo/duh tokom inkarnisanog tijela kompleksa ponovnog rađanja ili tokom inkarnacije; može komunicirati ako je odgovarajuća staza puta ili kanala kroz stijene uma otvoreno.

Ispitivač: Ti kanali će onda biti otvoreni meditacijom i ja pretpostavljam da će intezivna polarizacija pomoći u tom. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je djelimično tačno. Intezivna polarizacija se nemora neophodno i razviti, u um/tijelo/duh Kompleks, volja ili potreba za kontaktom svedušnosti. Svačija staza životnog iskustva je jedinstvena. U svakom slučaju, davanjem polarizacije volja je mnogo izraženija i viza stihovi.

Ispitivač: Dozvolite mi da kao primjer uzmem jednog za kojeg ste rekli da je bio znan kao Himmler. Mi pretpostavljamo iz toga da je njegovo bolje - JA bilo od šestog denziteta i tvrđeno je da je Himmler izabrao negativnu stazu. Da li bi njegovo bolje - JA onda boravilo u šestom denzitetu negativnog tipa situacije? Možete li proširiti ovaj koncept?

Ra: Ja sam Ra. Ne postoje negativna bića koja su pokušala svedušnu manifestaciju, što je čast/dužnost od um/tijelo/duh Kompleksa u potpunosti, iz kasnog šestog denziteta kao što biste vi to preveli u vaše vrijeme mjerenja. Ti negativno orjentisani um/tijelo/duh Kompleksi imali su poteškoću koja po našem saznanju nikada nije ni prošli. Za kasni peti denzitet gradacije mudrosti je moguće ali mora biti jednak sa jednakom količinom ljubavi. Ta ljubav/svjetlost je veoma, teška za primanje u jedinstvo kada prateći negativnu stazu i tokom ranijeg dijela šestog denziteta, društveni kompleks negativne orjentacije su izabrali da puste potencijal i skoče u šesti pozitivni denzitet. Zato, svedušnost koja čini to razumijevanje dostupnim svim onim koji su spremni da takvu pomoć kroz pozitivnost. U svakom slučaju, slobodna volja individualaca je najviša, i bilo koje upravljanje dato boljem – JA može biti viđeno u bilo kojem pozitivnom ili negativnom polaritetu zavisno od izbora um/tijelo/duh Kompleksa.

Ispitivač: Onda koristeći Himmlera kao primjer, da li je njegovo bolje – JA u to vrijeme kada je inkarnisan 1940. šesti denzitet pozitivno orjentisao bolje - JA.

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Da li je Himmler u bilo kojem slučaju bio u kontaktu sa svojim boljim – JA u to vrijeme kada je inkarnisan tokom 1940-ih?

Ra: Ja sam Ra. Podsjećam vas da je negativna staza jedna od razdvajanja. Koje je prvo razdvajanje: sebe od sebe. Onaj znan kao Himmler nije izabrao da koristi tu mogućnost volje i polarizacije da teži ka rukovođenju iz nekog izbora nego je svjesno radio sam, samo – izbor u životnom iskustvu i hranjenje od prošlih baza kreiranih u prošlom životnom iskustvu.

Ispitivač: Onda hajedmo reći da kada je Himmler dosegao šesti denzitet negativnosti, da li je on shvatio da je njegovo bolje - JA bilo pozitivno orjentisano i iz tog razloga napravio skok iz negativne ka pozitivnoj orjentaciji?

Ra: Ja sam Ra. To je netačno. Šesti negativni denzitet entiteta je ekstremno mudar. On opslužuje duševnu entropiju pojavljivanja tokom manjka sposobnosti da izrazi jedinstvo šestog denziteta. Zato, voleći kreatora i ostvarujući u nekoj tačci to da kreator nije samo JA nego i DRUGO - JA kao JA, taj entitet je svjesno izabrao neposrednu energiju reorjentacije tako da može nastaviti svoju evoluciju.

Ispitivač: Onda je šesti denzitet entiteta koji je dosegao tu tačku u pozitivnoj orjentaciji mogao izabrati da postane ono što mi zovemo Lutalica i krene unazad. Pitam se da li se to ikada pojavljuje kod negativno orjentisanog šestog denziteta entiteta? Da li se neki ikada vrate kao Lutalice?

Ra: Ja sam Ra. Jednom kad negativno polarizovani entitet dosegne određenu tačku u denzitetu mudrosti i postane ekstremno neomiljen on će izabrati da riskira zaboravljanje. U toj polarizaciji nije manjak sebe nego sebičnost i sa mudrošću realizovano otpadnika od „Lutalica“. Povremeno šesti denzitet negativnosti postaje Lutalica u pokušaju da polarizuje kroz negativnost. To je u potpunosti neobično.

Ispitivač: Onda koji su to mehanizmi koji taj neobični šesti denzitet entiteta žele povećati na polarizovanju više negativnosti kroz Lutalice?

Ra: Ja sam Ra. Lutalice imaju taj potencijal velikog ubrzanja denziteta odakle dolazi njihov napredak u evoluciji. To je dug intezivnog životnog iskustva i mogućnosti trećeg denziteta. Zato pozitivno orjentisane Lutalice biraju po svaku cijenu opasnost od zaboravljanja u redu da služe drugima zračnom ljubavi drugih. Ako je zaboravljanje prožeto količinom katalizatora u trećem denzitetu koji polarizuju lutalice sa mnogo većom efektivnošću onda će biti očekivani u većem i višem harmonijskom denzitetu. Slično, negativno orjentisanim Lutalicama koje prkose po svaku cijenu zaboravljanju u redu da bi mogli ubrzati svoj napredak u evoluciji na svom sopstvenom denzitetu služeći sami sebe u trećem denzitetu i nudeći drugim sebe i mogućnost da čuju informacije koje imaju veze sa negativnom polarizacijom.

Ispitivač: Postoje li neki primjeri šestog denziteta negativne polarizacije Lutalica u našoj istorijskoj prošlosti?

Ra: Ja sam Ra. Ta informacija može biti štetna. I mi ćemo je zadržati. Molim vas pokušavajte da gledate na entitete oko vas kao dio kreatora. Dalje vam nemožemo objasniti.

Ispitivač: Veoma je teško ponekad za nas da dobijemo više nego mali procenat razumijevanja nekih od tih koncepta zbog naših ograničenja svjesnosti, ali mislim da neke meditacije od informacija od danas će biti korisne da formulišemo neka pitanja o tim konceptima.

Ra: Ja sam Ra. Možemo li pitati za nekoliko kratkih pitanja prije nego što napustimo ovaj instrument?

Ispitivač: Ja ću pitati samo jedno kratko prije nego što zatvorimo. Možete li mi reći koliki je procenat Lutalica danas na Zemlji koji su bili uspješni u pronicljivosti memorijskog bloka i postali svjesni onoga šta su, i konačno, postoji li nešto što možemo uraditi da načinimo instrument više udobnim ili da unaprijedimo kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Mi možemo odprilike procijeniti tu pronicljivost inteligencije njihovog statusa. To je između osmog i jednog/i po i devetog i tri/četvrtine procenta. Postoji veliki procenat grupa onih koji imaju pravičnu dobru definisanost, hoćemo li reći, simptološku indiciranost ka njima koji nisu dio njih, hoćemo li reći, „ludilo“. Taj iznos premašuje preko pedeset procenata podsjetnika. Blizu jedne trećine podsjetnika da je nešto uvezi njih drugačije, tako možete da vidite da postoje mnoge gradacije buđenja znanja o tome biti Lutalica. Mi možemo dodati da je to u sredini i prvi od tih grupa koji žele tu informaciju, možemo reći, imaju smisla. Ovaj instrument je dobro. Mjesto odmaranja je nekao izbačeno iz njegovog efekta na udobnost leđne strane ovog instrumentovog fizičkog kola. Mi smo to spomenuli i ranije. Vi ste veoma savjesni. Mi vas ostavljamo sada, moji prijatelji. Ja sam Ra. Ostavljam vas u ljubavi i svjetlosti beskonačnog kreatora. Idite naprijed, sa tim, ujedinite se veselo u moći i miru jedinog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 37.dio
PostPostano: čet maj 24, 2007 3:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL /Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 37
12.03.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Rekli ste za svaki treći denzitet entiteta ima jedno više ili bolje JA u šestom denzitetu koji se kreće ka um/tijelo/duh Kompleksa entiteta kada je potrebno. Da li to bolje – JA takođe evoluira u rastu kroz denzitete započinjući sa prvim denzitetom, i da li svako bolje – JA ima odgovarajuće bolje - JA napredno u denzitetu iza toga.

Ra: Ja sam Ra. Naša namjera je pojednostaviti ovaj koncept. Bolje – JA je manifestacija data u kasnom šestom denzitetu um/tijelo/duh Kompleksa kao dar iz svoje buduće sebičnosti. Um sedme denzitske kasne akcije prije okretanja kroz sveopštost kreatora i povećanje spiritualnih masa je da bi dao resurse šestog denziteta samog sebe, krećući se kako vi mjerite vrijeme u struji vremena. To JA, um/tijelo/duh Kompleksa kasnog šestog denziteta, ima onda čast – dužnost korištenja oba iskustva svoje potpune živeće banke memorija iskustava, misli, i akcija, i koristeći resurse um/tijelo/duh Kompleks u potpunosti ostavlja iza sebe primjer infinitilnog kompleksa misaone forme. Na tom putu vi možete vidjeti sebe, vaše bolje – JA ili svedušnost, i vaš um/tijelo/duh Kompleksa je u potpunosti kao tri tačke u ciklusu. Jedina razlika je ta vašeg vremena/prostora kontinijuma. Sve drugo su druga bića.

Ispitivač: Da li svaki entitet ima jedan individualan um/tijelo/duh Kompleksa u potpunosti ili da li brojevi entitet dijele isti um/tijelo/duh Kompleksa u potpunosti?

Ra: Ja sam Ra. Obe ove izjave su tačne ako ih stavite u odgovarajuće vrijeme/prostor stanje. Svaki entitet ima svoju kompletnost i u tačci kada planetarni entitet postaje društveni memorijalni kompleks kompletnost tih jedinjenja entiteta takođe ima svoju svedušnost i svoj društveno memorijalni kompleks kompletnosti kao resurs. Kao i uvijek, suština, spiritualno govorenje, je veće nego bit njenih dijelova tako da svedušnost društveno memorijalnog kompleksa nije suština svedušnosti njenih članova entiteta nego radi prema putu koji mi zovemo raskršće i ono što posjedujete vi izvoljavate zvati dublijanje (ponavljanje).

Ispitivač: Hvala vam. I hvala vam za to objašnjenje matematike. Možete li definisati spiritualnu masu?

Ra: Ja sam Ra. To će biti poslednje puno pitanje za ovu seansu. Spiritualna masa je ono što počinje da privlači vanjsko kretanje i nadolazeći vibrator oscilacija postojanja u gravitaciji, govereći u spritualnom smislu, sve od velikog centralnog sunca, jezgra, ili kreatora beskonačnog univerzuma.

Ispitivač: S obzirom da ne želimo da umorimo instrument samo ću vas pitati postoji li bilo što što možemo uraditi da načinimo instrument više udobnim ili da unaprijedimo kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Sve je dobro. Ostavljam vas sada u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Idite naprijed, zatim, ujedinite su u moći i miru jedinog beskonačnog kreatora. Adonai.

www. joschua. org


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ra materijal 38. dio
PostPostano: čet maj 24, 2007 3:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 08, 2007 10:52 am
Postovi: 98
RA – MATERIJAL /Zakon jednog /

Zakon jednog, knjiga II seansa 38
13.03.1981. god.

Ra: Ja sam Ra. Pozdravljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Sada komuniciramo.

Ispitivač: Vatimo se samo malo unazad danas jer bi želio znati razlog zbog kojeg je nuklearna energija donešena na ovaj denzitet prije nekih četrdeset godina imala neke veze sa entitemima koji su izazvali destrukciju Maldeka, da li je to bila druga šansa da koriste nuklearnu energiju mirovno radije nego destruktivno?

Ra: Ja sam Ra. To je netačno u smislu da dvokolicu mijenjaš prije konja, kao što vi to ljudi kažete. Želja za ovim tipom informacija čini privlače te podatke vama ljudima. Nije data iz razloga zbog vanjskih uticaja; to je bila želje vas ljudi iza ove tačke unapređenog vašeg razmišljanja tačno je da su ti entiteti imali želju za drugom šansom koju ste vi spomenuli.

Ispitivač: Da li je to bio mehanizam za ispunjenje želje za informacije koje se tiču nuklearne energije?

Ra: Ja sam Ra. Kako smo razumjeli vaše pitanje mehanizam je bio ono što vi zovete inspiracijom.

Ispitivač: Da li bi ta inspiracija bila neki entitet koji je inpresionirao osobu koja je željela tu informaciju pomoću misli? Da li bi to bio mehanizam inspiracije?

Ra: Ja sam Ra. Mehanizam inspiracije uključuje jednu neobičnu sposobnost želje ili volje za znanjem ili za primanje u određenim erijama praćenim mogućnošću za otvaranjem i povjerenjem koju biste vi mogli nazvati intuicijom.

Ispitivač: Možete li mi reći kako se svaka od zraka, crvena kroz violetnu, pojavljajuje u savršenom balansu i neiskrivljenom entitetu?

Ra: Ja sam Ra. Mi vam nemožemo reći da je svaki balans savršen i da je svaki unikatan. Mi ne želimo da budemo nejasni. Dozvolite nam da vam ponudimo jedan primjer. U određenom entitetu, dozvolimo da koristimo jedan primjer Lutalica; zraka može biti vidljiva kao ekstremno ravna, crvena, narandžasta, žuta. Zelena zraka je ekstremno svijetla. To je, možemo reći, balans od mutne indigo. Između te dvije tačka balansa prebiva, plava zraka komunikatora koja svijetli u otpornosti svakidašnjice. U violetnoj zraci mi vidimo taj unikatni spektograf, ako tako želite i u isto vrijeme čisto violetno okruženje čitavo; ono koje se obrće okruženo onim što miješa crvenu i violetnu zraku i indicira integraciju uma, tijela i duha; to okruženje u obrtu vibratornog primjera od ovog entitetskog istinitog denziteta. Ovaj opis može biti viđen kao dvije nebalansirane i dvije u savršenom balansu. Kasnije razumijevanje je veoma pomoćno u rješavanju samim – sobom. Sposobnost da se osjeti blokada je korisna samo iscjelitelju. Tu ne postoje odgovarajuće slabe frakcije ili osude kada se vidi balans u boji. Naravno, kada vidimo mnoge od energetskih fleksi buđenja i blokada, mi možemo razumjeti da neki entitet još nije zgrabio dugme i započeo trku. U svakom slučaju, potencijali su uvijek tu. Sve zrake koje su u potpunosti balansirane su tu i čekaju da budu aktivirane. Možda drugi put da oslovimo vaše pitanje bi bilo: u punom potenciranom entitetu zrake koje se dižu jedna na drugu sa jednakom vibratornom briljantnošću i sintilirajućim sjajom dok su boje okruženja bijele. To je ono što možete nazvati potencijalnim balansom u trećem denzitetu.

Ispitivač: Da li je moguće za treći denzitet da planeta formira društvenu memoriju kompleksa koji operira u trečem denzitetu?

Ra: Ja sam Ra. To je moguće samo u kasnijim ili sedmim dijelovima takvog denzitetea gdje su entiteti harmonijski spremni za gradaciju.

Ispitivač: Možete li mi dati primjer planeta takvih priroda, obe i tip trećeg denziteta službe drugima i tip trećeg denziteta službe samim sebi u ovom nivou uspjeha?

Ra: Ja sam Ra. Sve dok smo mi svjesni nema negativno orjentisanog trećeg denziteta društvenog memorijalnog kompleksa. Pozitivno orjentisana društvena memorija kompleksa trećeg denziteta nije nečujna nego sasvim rijetka. U svakom slučaju, neki entitet iz zvijezda Sirius planetarnog tijela je prišao tom planetarnom tijelu dvaput. Taj entitet je kasni treći denzitet i njegov dio trećeg denziteta društvenog memorijalnog kompleksa. To je bilo upućeno u prošlom materijalu. Društveno memorijalni kompleks je odgovarajući fenomen četvrtog denziteta.

Ispitivač: Pitao sam se ako je taj određeni društveno memorijalni kompleks iz zvijezde Sirius evulirao od drveta?

Ra: Ja sam Ra. To je pristup tačnosti. Ti drugi denziteti vegatacijonog oblika koji gradiraju u trećem denzitetu na ovom planetu drže se pod imenom Dog koji su blizu drveta kao što vi to znate.

Ispitivač: Ja sam se takođe pitao, pošto reakcija ratoborne prirode nemoguća bar koliko sam ja razumio vegetaciju, zar oni neće imati izazov kako se sele u treći denzitet iz drugog da ne nose racionalnu memoriju ratoborne prirode i da zato razviju višeharomnijsko društvo i ubrzaju svoju evoluciju u toj prirodi?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. U svakom slučaju, da bi postali balansirani i odgovarajući entiteti počeli da se polarizuju, onda je neophodno da istražimo kretanje svih vrsta, naročito ratobornih.

Ispitivač: Ja pretpostavljam, onda, da ta istraga ratobornosti će biti primarna za ti koji izvlače iz „Hixson“ memorije radije nego ratovanja među samim sobom?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Entiteti takvog nasleđa će pronaći i ono što je skoro nemoguće da se bore. Zaista, njihove studije kretanja svih vrsta gdje njihov oblik meditacije tokom činjenice da su njihove aktivnosti na nivou onoga što bi ste vi nazvali meditacijom i to mora biti balansirano, kao što vi kao entiteti trebate stalno kretanje meditacijom da balansirate svoje aktivnosti.

Ispitivač: Vjerujem da je to vrlo važno za nas u razumijevanju aspekta balansa meditacije od kako smo čuli njegove anti-teze u drugom tipu evolucije. Ti entiteti se kreću, to nam je rekao Charlie Hixson, bez pokretanja svojih nogu. Ja pretpostavljam da su koristili princip koji je pomalo sličan principu kretanja vaših krisalnih zvona u kretanju svog fizičkog kola. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je djelimično netačno.

Ispitivač: Ja pretpostavljam da njihove metode kretanja nisu u funkciji mehanizma dizanja polugom kao što je naš, ali direktna funkcija uma je nekako povezana sa magnetnim akcijama na planeti. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je u velikoj mjeri tačno. To je jedan elektromagnetni fenomen koji je kontrolisan misaonim impulsima buđenjem električne prirode.

Ispitivač: Da li će njihove moći biti vidljive bilo kome na našem planetu u tim erijama u to vrijeme? Da li je od trećeg denziteta materijal sličan ovoj stolici?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Molim vas pitajte još jedno puno pitanje prije nego što zatvorimo jer ovaj instrument ima slabu vitalnu energiju u ovom prostoru/vremenu.

Ispitivač: Možete li mi dati neku ideju o tome kakvo je stanje na četvrtom denzitetu negativnosti ili službi ka samom sebi planetu?

Ra: Ja sam Ra. Gradacija u četvrtom denzitetu negativnosti je ostvariva od strane onih bića koji su savjesno kontaktirali inteligentnu beskonačnost kroz korištenje crvene, narandžaste, i žute zrake energije, zato, planetarno stanje četvrtog denziteta negativnosti uključuje konstantne aligmente i realigmente entiteta u naporu da oblikuje dominantni primjer kombinovanja energije. Rani četvrti denzitet je jedan od najintezivnijih borbi. Kada je red autoriteta bio osnovan i kada se svako borio pod ubjeđenjem da je svaki na odgovarajućoj strani za strukturu moći, društveno memorijalni kompleks počinje. Uvijek, četvrti denzitet pogodi telepatiju i transparentnost misli koje pokušavaju da budu od koristi za dobro onih koji oponašaju strukturu moći. To je, kao što možete vidjeti, često vrlo razarajuće za buduće polarizacije četvrtog denziteta negativnog entiteta za buduće negativne polarizacije koje mogu doći samo kroz grupni napor. Kako četvrti denzitet entiteta uspijeva da kombinuje, oni onda polarizuju kroz takve službe samom sebi i to nude kao krstaši Oriona. Možete pitati više specifičnih pitanja u sledećoj seansi rada. Postoje li neka kratka pitanja prije nego što napustimo ovaj instrument?

Ispitivač: Želio bih samo pitati ako postoji nešto što možemo uraditi da načinimo instrument više udobnim ili da unaprijedimo kontakt?

Ra: Ja sam Ra. Sve je dobro. Ostavljam vas u ljubavi i svjetlosti jedinog beskonačnog kreatora. Idite naprijed i ujedinite se u moći i miru jedinog kreatora. Adonai.

www.joschua.org


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz