Sada je: sub apr 27, 2024 8:49 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 282 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 12:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
snoopy je napisao/la:
`ljudski duh je nakon smrti pun infromacija i sječanja, ništa lakše za bića koja znaju više od nas da to iskoriste.``

REKAPITULACIJA

ovo je metoda ciscenja tj odvajanja od naseg zivotnog iskustva(secanja)..
Poznata je u tradiciji ljudi od znanja drevnog meksika a jest srecom poznata i dana danas
Praktikuje se ceo zivot.
NA ovaj nacin se odvaja nasa zivotna snaga od zivotnog iskustva, koji su inace isprepletani a koje ORAO potrazuje..
cini mi se da bi ovo mogao biti odgovor na deo teme...

Sazeto sam prepricao metodu koju je praktikovalo hiljade ljudi starog i novog kova


Savršen odgovor. Do sada, iz mog iskustva od 15-tak godina, djeluje. Osobađa, razjašnjava, lak si kao pero...

A sad opet onaj bolni dio - dijete od 22 godine nije znalo šta je rekapitulacija a ja mu nisam rekla. Praktikovala sam s njim zadnjih pet godina, ali on nije znao šta ja radim niti je znao kako se to zove. Doduše, učestvovao je. Možda nije sve tako izgubljeno...

Kad bi mogli za voljene da uradimo sve - čak i da se probudimo. Umjesto njih.

Ali, ne može, znam ja Pantelija da ne može. Samo, nije valjda ljubav baš toliko bespomoćna. Možda nešto drugo može. Pogurati, napraviti koju prečicu, nešto.... bilo šta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 12:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
Pantelija je napisao/la:
Ima informacija da postoje prevare i obmane duša i nakon smrti....

... Jer to je povezano sa energijom, potrebano je očuvati svu energiju i svu je posvetiti osvešćenju. A to je teško u savremenom životu. To je već druga tema.


BRAVO i hvala ti za ovaj cijeli post.


Zadnja izmjena: light; sub aug 11, 2012 2:04 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 1:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
HO_OPONOPONO je napisao/la:
Da, sopstveno dijete je nesto sto si covjek ne moze predociti, da napusti ovu frekvenciju. Laksa je stvar sa svima ostalima. Meni je davno umro moj prvi muz nakon teske bolesti, ali to sam znala unaprijed, doslo polagano, ne odjednom.
Ako ti moze pomoci, jer tebi treba pomoc da razumijes i da se lakse nosis s tom situacijom, skini si knjige ako zelis kod Pantelije od Lazarev-a "Dijagnostika Karme" mnoge stvari se osvjetle. :love3: :love9:


Pazi, nemoj davati nikakav savjet ili mišljenje, iskustvo, Alf smatra da mi se ne smije pomagati!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 1:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
Sirius: "Previše gledaš filmove o tamo nekim prosvijetljenim goruima u indiji koji žive na sred šume. Ne radi se o tome da se svi prosvijetljimo pa da svi zajedno meditiramo u šumama po cijele dane, bogami mi tvoje mišljenje liči na to."

Ne bi trebali davati mišljenja tako uvjerena i zabetonirana ako ne dolaze iz iskustva, a i onda (jer smo pod tolikim manipulacijama i izvanjskim uticajima) treba uvijek tri puta mjeriti a jednom sjeći. Ako nisi bio u Indiji i nisi radio ništa od ovog navedenog, nemoj kazati ništa. Za Panteliju, kojem se obraćaš, ne znam da li je bio, vjerovatno. Ja jesam, isto tako, više puta. Zato, mladi junoša, kako reče HAL, polako i oprezno sa riječima.

"ti odmah znaš kakva sam duša. Mora da je ovo tvoja 99999999999999999 reinkarnacija", a i uvredama.

Ipak, smisao za humor ti ne nedostaje, to je tako dječački i podsjetio si me na mog sina, hvala ti: "guru koji miriše na tratinčice".

Sirius: "...postoji mogućnost da postoji jedna obmana i da bi se trebalo u miru pripremiti da se može izbjeći u slučaju ako je istinita. Da li ste vi svjesni da ima dokaza da se nakon smrti kažnjava sama kamera koja je snimila zločin umjesto samog zločinca? koji onda opet nije bio kriv nego utjecaji iz okoline, zar to "viša" pozitivna bića ne znaju ili šta?"

Ako ovo može da te utješi što ti stalno spočitavamo tvoju mladost, lijepo si sročio moje vlastite misli i svaka ti čast na ovakvom promišljanju.

Valjda?: "Međutim, ne smemo ni slučajno dirati ružičastost duhovne pozadine ovog pičvajza? To je prošireni new age, koji bi, verujem, čak i tebi omiljenog Budu pošteno izživcirao, usled količine kontradiktornosti i cinizma u tome."

Da, i meni taj prošireni new age već polako počinje podizati tlak, iako je to zadnja od milion emocija koje mi tokom dana prođu kroz tijelo. Ali, stvarno, ako JOŠ I TAJ aspekt manipulacije postoji, pa to.... to... nema više pod kožom mjesta za gađenje!

Valjda? hvala ti na povjerenju da "forumaši su sposobni da stvari sagledaju nepristrasno". Da, sve je uzeto sa rezervom, ali i otvorenošću. Sa izuzetkom sarkazma i bezobrazluka.

Snoopy: "a i reći na ovakvom forumu filozofiraš meni lično nema smisla". Slažem se.

Pantelija: "Ne mogu da previdim samog čoveka koji iznosi ideju ako taj ima sedamnaest godina i donosi sud o životu i smrti i spasenju sveta kao da ga je iščačkao iz nosa." Na žalost, slažem se. Iako mi je ovaj Sirius za srce prirastao.

"Tako si ti za mene jedna (ne baš sasvim) mlada duša koja još nije sasvim svesna šta sve treba da uči, ali pokušava i ponešto da izbegne filozofiranjem." E sa ovim se NE SLAŽEM, barem na ovom forumu znamo ko bi mogao da stoji iza takvog izbjegavanja ili se opet vraćamo na new age - sve smo mi i samo mi i uvijek mi krivi sami sebi.

HAL - pusti našeg mladog junošu, imaj malo povjerenja u svoju procjenu osobe kojoj je "savjete" dijelio, pa nije baš da mi je to prvi post, a i ovdje sam već godinama. Čitam, istina. Nisam bila voljna učestvovati u prepucavanjima. A nikad nisi siguran gdje može "puknuti".... Sad je drugačije, sad me nije briga gdje može puknuti, iako me razvoj ove teme i većina postova (nadam se da će ih biti još) ispunila nadom da nije sve gotovo, da ovaj rat koji vode protiv nas nije još uvijek izgubljen. Da i mi konja za trku imamo. Toliko uvida, iskustava... Hvala vam svima.


Zadnja izmjena: light; sub aug 11, 2012 2:09 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 1:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
light je napisao/la:
HO_OPONOPONO je napisao/la:
Da, sopstveno dijete je nesto sto si covjek ne moze predociti, da napusti ovu frekvenciju. Laksa je stvar sa svima ostalima. Meni je davno umro moj prvi muz nakon teske bolesti, ali to sam znala unaprijed, doslo polagano, ne odjednom.
Ako ti moze pomoci, jer tebi treba pomoc da razumijes i da se lakse nosis s tom situacijom, skini si knjige ako zelis kod Pantelije od Lazarev-a "Dijagnostika Karme" mnoge stvari se osvjetle. :love3: :love9:


Pazi, nemoj davati nikakav savjet ili mišljenje, iskustvo, Alf smatra da mi se ne smije pomagati!!!




Naravno ni ne dajem [-X , pisala sam AKO ZELIS, a to znaci tvoja slobodna volja. Mene nitko ne moze natjerati da nesto citam ukoliko ne zelim, ili pocnem i odmah ostavim, ili pocnem i zapanjim se sa onim sto sam pocela da citam misleci, gdje sam dosad bila. Mi primamo nove informacije le tek kada smo sposobni da ih primimo ( mozda ne danas ili sutra, ali mozda prekosutra), nista se ne desava slucajno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 1:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
@Light, verovatno se većina nas oseća kao kreteni jer smo se prilično neadekvatno poneli u odnosu na tvoj gubitak. Moje najiskrenije saučešće ...

Alf nije rekla da ti se ne sme pomagati, već da ti se jednostavno ne može pomoći, nije moguće to učiniti na neki direktan način. "Ne smeju" jer jednostavno - niko nije siguran na koji način to da učini, niti je to uopšte moguće, kao što je i HAL rekao, jednostavno jer su 90% šanse da ćemo dodatno zasrati stvar radije nego da zaista pomognemo. Priznala to sebi ili ne - prolaziš kroz jako intenzivan emotivni period, tako da stvari koje inače možda ne bi ni primetila mogu na tebe imati negativne efekte ... Jednostavno je u tome stvar. Oprosti mi ako ti ovo deluje kao popovanje. Neka me Alf ispravi ako grešim, znam da nisam legitimni "sudski tumač" haha :) Slažem se sa njom doduše, ono što je napisala je zaista najbolje što možeš da učiniš. Po mom mišljenju.

Lampa je napisao/la:
Čini se da smo svi plavuše.


I to obe odjednom :rofl ](*,)


Zadnja izmjena: Valjda?; sub aug 11, 2012 2:00 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 1:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
light je napisao/la:
Ne slažem se da istinu niko nikome ne može da prenese. Slažem se sa dijelom tvoga mišljenja (a pročitala sam mnogo puta sve što si ikada napisao na svom sajtu i tvoju knjigu više puta, believe it or not) da je potrebna disciplina, samo-kroćenje, transcedencija uma i mnogo mnogo drugih uslova koje možemo steći i osigurati samo sami. Ali, negdje iznad svega, potrebno je bitisanje pokraj prosvijetljenog bića koje može biti presudno. Često je bilo presudno kad je riječ o velikim učiteljima. Samo njihovo prisustvo....

Ljubav, dakle, ipak ljubav ne možemo izbaciti iz formule.

Ona može, nekad, može. Prenijeti esenciju, biti pokretač, okidač, presudni momenat. Iako, ostalo (disciplina i sve drugo) i dalje ostaje na pojedincu, molim te, nemoj zaboraviti ljubav.


Negde sam u Sankhyi pisao o Duhu (puruši) koji sve omogućava i da se on ovde doživljava kao ljubav, jer ništa se ne omogućava bez ljubavi, a pošto on sve omogućava on je beskrajna ljubav. I da je taj puurša naša suština.
Dakle, nisam preskočio ljuvbav, samo je nisam mnogo imenovao, više sam opisivao ono što ona omogućava.

Slažem se da je prisustvo prosvetljenih potrebno i vrlo delotvorno, najdelotvornije, decenijama sam sa Ramanom a on je samim svojim prisustvom budio ljude.
Ali treba da razumeš i sledeće: iako nemaš živo prisustvo prosvetljenog bića, kada kreneš ka Sopstvu i ono krene ka tebi još i više, i to tako da se ceo tvoj život pretvara u magično pozorište. Svi događaji i ljudi oko tebe postaju prenosioci namere Duha da ti prenese potrebno znanje i uvid, i to sa takvom kreativnošću i ljubavlju da je to neopisivo. Nekada su te poruke bezazlene i nežne kao dečiji šapat ili šala pa ih jedva primetiš, a nekada te lupe po čelu jasno kao dan.
Tada ti bude jasno da apsolutno sve što ti se događa je smisleno pa i život i smrt tvojih bližnjih. Ako je život smislen što svi prihvataju zdravo za gotovo, zašto ne bi bila i smrt? Život se ne sastoji samo od početka i trajanja, nego i od završetka. Život je od - do. Ako prihvatamo život moramo da ga prihvatimo celog kakav jeste: od početka do kraja. Svako ko je živeo pored tebe je tu da ti prenese nešto od značenja namere Duha. I ako ode naizgled rano, a uvek je rano za one koje volimo, i to je puno značenja, čak i najvažnijeg značenja. Na osnovu svog iskustva smrti voljenih mogu da kažem da me ništa nije više osvestilo, naučilo i probudilo nego to iskustvo. Čak sam video da su neki samo zato i bili ovde, da mi omoguće to iskustvo. Isto važi i iza negativna iskustva: ispostavilo se da su osobe koje su bile najnegativnije bile najvažnije za mene, da su one upravo zato i rođene u okviru mog života. Ukratko, osobe koje ti najviše znače, bilo sa pozitivnim ili negativnim iskustvima, su najvažniji učitelji i oni su zato i došle u tvoj život. I veruj, jednog dana ćeš videti i sama, da su isplanirale i kada će da odu. Što se više budiš više uviđaš da apsolutno ništa nije pogrešno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 2:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Pantelija je napisao/la:

Negde sam u Sankhyi pisao o Duhu (puruši) koji sve omogućava i da se on ovde doživljava kao ljubav, jer ništa se ne omogućava bez ljubavi, a pošto on sve omogućava on je beskrajna ljubav. I da je taj puurša naša suština.
Dakle, nisam preskočio ljuvbav, samo je nisam mnogo imenovao, više sam opisivao ono što ona omogućava.

Slažem se da je prisustvo prosvetljenih potrebno i vrlo delotvorno, najdelotvornije, decenijama sam sa Ramanom a on je samim svojim prisustvom budio ljude.
Ali treba da razumeš i sledeće: iako nemaš živo prisustvo prosvetljenog bića, kada kreneš ka Sopstvu i ono krene ka tebi još i više, i to tako da se ceo tvoj život pretvara u magično pozorište. Svi događaji i ljudi oko tebe postaju prenosioci namere Duha da ti prenese potrebno znanje i uvid, i to sa takvom kreativnošću i ljubavlju da je to neopisivo. Nekada su te poruke bezazlene i nežne kao dečiji šapat ili šala pa ih jedva primetiš, a nekada te lupe po čelu jasno kao dan.
Tada ti bude jasno da apsolutno sve što ti se događa je smisleno pa i život i smrt tvojih bližnjih. Ako je život smislen što svi prihvataju zdravo za gotovo, zašto ne bi bila i smrt? Život se ne sastoji samo od početka i trajanja, nego i od završetka. Život je od - do. Ako prihvatamo život moramo da ga prihvatimo celog kakav jeste: od početka do kraja. Svako ko je živeo pored tebe je tu da ti prenese nešto od značenja namere Duha. I ako ode naizgled rano, a uvek je rano za one koje volimo, i to je puno značenja, čak i najvažnijeg značenja. Na osnovu svog iskustva smrti voljenih mogu da kažem da me ništa nije više osvestilo, naučilo i probudilo nego to iskustvo. Čak sam video da su neki samo zato i bili ovde, da mi omoguće to iskustvo. Isto važi i iza negativna iskustva: ispostavilo se da su osobe koje su bile najnegativnije bile najvažnije za mene, da su one upravo zato i rođene u okviru mog života. Ukratko, osobe koje ti najviše znače, bilo sa pozitivnim ili negativnim iskustvima, su najvažniji učitelji i oni su zato i došle u tvoj život. I veruj, jednog dana ćeš videti i sama, da su isplanirale i kada će da odu. Što se više budiš više uviđaš da apsolutno ništa nije pogrešno.




:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 3:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
light je napisao/la:
"ti odmah znaš kakva sam duša. Mora da je ovo tvoja 99999999999999999 reinkarnacija", a i uvredama..


A ne, ne. To je više bila kao šala i sarkazam. :D

Ispričavam se Panteliji ako sam ga uvredio na bilo koji način.

Ovo sve ostalo je oke.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 3:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
light je napisao/la:
HO_OPONOPONO je napisao/la:
Da, sopstveno dijete je nesto sto si covjek ne moze predociti, da napusti ovu frekvenciju. Laksa je stvar sa svima ostalima. Meni je davno umro moj prvi muz nakon teske bolesti, ali to sam znala unaprijed, doslo polagano, ne odjednom.
Ako ti moze pomoci, jer tebi treba pomoc da razumijes i da se lakse nosis s tom situacijom, skini si knjige ako zelis kod Pantelije od Lazarev-a "Dijagnostika Karme" mnoge stvari se osvjetle. :love3: :love9:


Pazi, nemoj davati nikakav savjet ili mišljenje, iskustvo, Alf smatra da mi se ne smije pomagati!!!



Alf je rekao "uvjetno rečeno"....da ti ne smiju pomagati - izvukla si rečeno iz konteksta nečega što moguće nisi razumijela! Gle - ti ćeš ionako činiti ono što sama smatraš ispravnim - sve što sam monsturozno rekla rečeno je s poštovanjem - kako prema tebi, tako i prema Tvom gubitku. Dapače, kad već spominješ ljubav - sve rečeno rekla sam s ljubavlju! Ali kako je riječ o onome što ne možemo opsiati tako je eto ne možemo niti primjetiti kad nas okrzne.

Dakle, pročitaj moj post kroz neko vrijeme, najbolje onda kad "odradiš" doba žalovanja!


Alf :blob:

P:S: Valjda ? nemam što ispravljati.....sve si rekao.....

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 4:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
alf je napisao/la:
light je napisao/la:
....najbolje onda kad "odradiš" doba žalovanja!


"odradiš"...

"doba žalovanja"...

Pitam se da li imaš djece.... ili poznaješ nekog ko je prošao to nezamislivo iskustvo...

Možemo li, molim te, zaustaviti se na ovome i vratiti se na temu a to je Šta se događa nakon smrti? Ako nemaš šta da dodaš iz iskustva, kakve knjige, link, kakvu ideju, uvjerenje i slično, hajde da "terapeutski rad" ostavimo za neke druge ljude. Bolje obrazovane o "odrađivanju" ovakvih "iskustava".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sub aug 11, 2012 4:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned feb 19, 2012 9:34 am
Postovi: 107
alf je napisao/la:
Dakle, pročitaj moj post kroz neko vrijeme, najbolje onda kad "odradiš" doba žalovanja!


Alf :blob:

.


Jel moguce da neko moze napisati ovako nesto? "odradjivanje"????

Pa nije uginuo pas!!!!

:roll: [-o<


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Područje između života
PostPostano: sub aug 11, 2012 4:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
Catandy je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:
Zato oni koji se sete svojih prošlih života (ne slučajno ili spontano već kao rezultat svesnog uvida i zrelosti duha) završavaju igru ovde i više se ne rađaju.


Ne mora biti takav slučaj uvijek , to je opet i dalje stvar lične odluke.
Znaš , mnogi bi i nakon toga ostali još malo, ali tada , sa takvim osobinama i ''uvidima'' , počnu da smetaju i da žuljaju zvaniču vlast , i nerijetko bivaju maknuti sa terena kao oni koji ''previše vide'' .


Iako mi je ovaj dio procesa uviđanja stvarnosti bio veoma težak, moram se složiti sa Catandy. I ja takođe vjerujem da previše viđenja i uvida izaziva veliki bijes i napade od strane orkestranata ove šarade u kojoj živimo, a u vremenu u kojem živimo, instrumenata za napade ne nedostaje.

Oni koji imaju dovoljno snage i energije da progovore o svojim iskustvima i uvidima, a i takvih je sve više i više zadnjih desetak godina, oni, vjerujem, imaju posebnu zaštitu sa viših sfera ili sami posjeduju znanje kako da se zaštite.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Područje između života
PostPostano: sub aug 11, 2012 5:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Uvid na koji vi mislite nije onaj na koji Pantelija ukazuje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Područje između života
PostPostano: sub aug 11, 2012 9:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
HAL je napisao/la:
Uvid na koji vi mislite nije onaj na koji Pantelija ukazuje.


Naravno da nije , kad je na Zemlji potpuno izobličen originalni ''pravilnik'' i kad ovdje odavno nema nikakve ''slobodne volje za niža bića'' , gdje u pravilima zemaljskog uzgajališta spadaju i ljudi , već samo volje i odluka onih koji su se nakačili ovdje tim istim ljudima kao ''glavna viša bića'' .

A iako nije doslovno isti uvid , on jeste jako jako povezan opet i sa time na šta ti ukazuješ ( tj napominješ : ''ma neee , nije to to'' , što je opet standardna uhodana procedura opovrgavanja bilo čega što prelazi ''dopuštenu granicu'' ) . A zašto je i bilo kakav uvid u svoj ''život prije rođenja'' upravo povezan sa time da si tad označen kao potencijalna meta ? Zato što iako se tu radi o viđenju i shvatanju dijela tvoje indivudualne putanje i života (što je u globalnom smislu kontrolorima nebitno) , da bi uopće neko mogao imati takav ''uvid'' , mora imati nivo svijesti koji je u stanju da prihvati takve informacije o sebi samome (a time i da obuzda konfuziju koja pri tome zavlada) , ili drugim riječima mora imati ''antenu u sebi'' preko koje mu se takve informacije i uviđaji mogu dostaviti od također raznih ''viših bića'' , ali ne onih koji se ljudima na zemlji proklamiraju i djeluju nad njima kao zvanična i bespogovorna vlast i upravitelji uzgajališta.

A sa takvim osobinama , iako ćeš ih ti koristiti možda samo za uvide u par nekih inserata svog vlastitog filma prije rođenja na Zemlji , njima si ipak nepoželjan , jer ko i šta njima daje garanciju da ćeš i ostati na tome . To ti je kao da vidiš da je neko dosegao nivo da si kreira ''vazdušnu pušku'' , i koristi je samo za rekreaciju i gađanje glinenih golubova subotom , ili gađanje praznih coca-colinih konzervi na ogradi svoje verande u Texasu .

Znanična vlast naravno nije toliko naivna , tako da oni jako dobro znaju da je neko potencijalno opasan i nepoželjan , upravo od tog momenta kad počne koristiti vazdušnu pušku , i oni svakako ne žele rizikovati i ''vjerovati na riječ'' nekome , da će se eto do kraja svog života dotični ''sportko-rekreativni vikendaš'' baviti samo gađanjem limenki. Oni znaju prostu činjenicu , da onaj ko zna napraviti vazdušnu pušku , znat će napraviti i ''pravu'' , tj ubitačniju , a onda bi je po mogućnosti nekad mogao upotrijebiti i protiv njih , tako da to dvoje itekako ima veze.

A eventualna smaknuća sa terena (ako su u mogućnosti da to urade) , ili barem sve jača i jača podapinjanja i napadi , upravo i krenu kad oni na nekome također ''uvide'' da će tu pušku uperiti protiv njih , a obzirom da bilo kakva borba sa njima i njima slijepo dresiranim ljudima planete ne podrazumijeva bijeg odavde , i nikakav ''završetak igre ovdje'' koji spominje Pantelija , već upravo ostanak ovdje , gdje dalje pri još punijoj svijesti jasnije znaš protiv koga i čega se boriš , to ih naravno razljuti i nije im po volji , tako da se upravo oni tada potrude da dođe do tvog ''završetka igre ovdje'' . I naravno svo to vrijeme , ''njihov metak'' jako pažljivo bira u koga će udariti , tj koga će zaobići a koga ne. To ti je valjda isto poznato , ako tako jasno znaš šta je povezano sa čime , ili šta nije povezano sa čime.

light je napisao/la:
Oni koji imaju dovoljno snage i energije da progovore o svojim iskustvima i uvidima, a i takvih je sve više i više zadnjih desetak godina, oni, vjerujem, imaju posebnu zaštitu sa viših sfera ili sami posjeduju znanje kako da se zaštite.


Mješavina to dvoje . U zadnjih desetak godina tek raste i na terenu ''dozrijeva'' generacija tih ''uviđavača'' koji su rađani kroz '80-e i '90-e , a u deceniji koju navodiš ( period 2000-2010 otprilike) oni su prestali biti ''djeca'' i postali ''aktivniji'' po tim pitanjima , tako da ti je odatle taj dojam da ih je sve više i više kroz zadnjih desetak godina. No istovremeno , također ih je sve manje i manje , jer ''nebeske vlasti'' koliko god stižu , obavljaju svoj stalni posao uklanjanja nepoželjnih , dok naravno ti njihovi meci ne pogađaju one istinski problematične ljude što je jasno , niti pogađaju nasumice . Vremenom , uklanjanja su se dakako prenijela i na generaciju ''uviđavača'' rađanu u sekciji 1990-2000 , a među njima je određen broj onih za koje kontrola ima također jasan ''uvid'' da se naredne nove generacije možda i neće zadržavati puno na ''vazdušnim puškama'' , već im neće biti problem odmah preći na ''prave'' , i to baš one koje će uperivati na kontolore . ili iz njihovog ugla gledanja , presjecaju ''švercanje oružja'' koje se unosi na Zemlju , ali kako se protokom vremena povećava i ukupan broj svih takvih ''naoružanih uviđavača'' , ili se razne vrste takvih uvida plasiraju i onima koji možda i nisu još najspremniji za to , ali ne može se birati i previše čekati , tako je i kontroli teže stići odraditi sve šta bi htjeli. Velika igra brojki i brojčanog omjera , ko će imati više ''svojih'' na terenu , uz naravno stalne ''udarce ispod pojasa'' konkurenciji .

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Područje između života
PostPostano: sub aug 11, 2012 10:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
Catandy je napisao/la:
Naravno da nije , kad je na Zemlji potpuno izobličen originalni ''pravilnik''...
... ko će imati više ''svojih'' na terenu , uz naravno stalne ''udarce ispod pojasa'' konkurenciji .


Savršen, hrabar post. Za prihvatanje stvarnosti treba imati "jaja od čelika" (Castaneda).

Pa eto, mi ćemo praviti oružje pa makar nas uklanjali sa igrališta, ili naše voljene. Kakav savršen plan. Jednim udarcem srede dvije puške.

Još nešto, kad su tako očajni, mora da im se građevina opasno trese. Varam li se, ili to sviće?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: ned aug 12, 2012 9:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Blagoje je napisao/la:
alf je napisao/la:
Dakle, pročitaj moj post kroz neko vrijeme, najbolje onda kad "odradiš" doba žalovanja!


Alf :blob:

.


Jel moguce da neko moze napisati ovako nesto? "odradjivanje"????

Pa nije uginuo pas!!!!

:roll: [-o<


Kao što vidiš - moguće je. Ako ni zbog čega drugoga zato što je to način - na koji emocije držiš pod svojom kontrolom, a ne služiš ekipi da te njima udara kako im se digne!
Ali da bi to shvatio Blagoje, trebaš uzeti u obzir da niti ovaj naš život niti onu stranu života koju zovemo smrt nećeš ići istraživati s uključenim emocijama! To je kao da slijep i gluh uđeš u prostor s tigrovima koji nisu jeli mjesec dana, a navikli su samo na ljudsko meso!

Dakle, stvar je vrlo jednostavna i ta jednostavnost koja na "prvu" izgleda grubo - to nije.

Dakle, sve rečeno rečeno je iz iskustva! Kako mene kao čovjeka, tako i majke! Ali to ovdje nije i ne smije biti važno - jer otvara emocije! Jel sada jasnije?

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: ned aug 12, 2012 10:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned feb 19, 2012 9:34 am
Postovi: 107
alf je napisao/la:

Kao što vidiš - moguće je. Ako ni zbog čega drugoga zato što je to način - na koji emocije držiš pod svojom kontrolom, a ne služiš ekipi da te njima udara kako im se digne!
Ali da bi to shvatio Blagoje, trebaš uzeti u obzir da niti ovaj naš život niti onu stranu života koju zovemo smrt nećeš ići istraživati s uključenim emocijama! To je kao da slijep i gluh uđeš u prostor s tigrovima koji nisu jeli mjesec dana, a navikli su samo na ljudsko meso!

Dakle, stvar je vrlo jednostavna i ta jednostavnost koja na "prvu" izgleda grubo - to nije.

Dakle, sve rečeno rečeno je iz iskustva! Kako mene kao čovjeka, tako i majke! Ali to ovdje nije i ne smije biti važno - jer otvara emocije! Jel sada jasnije?

Alf :blob:


Ovo samo tebi moze biti jasno, da nekome, kome se desilo to sto se desilo, kazes da treba da odradi tugovanje. :roll:
Nemoj samo tu bezosecajnost, posto nisi pazila sta pises, opravdavati povecanom svescu, molim te.
Nemoj mi samo reci da ti znas kako je nekome palo to sto si ti napisala i da imas pravo reci da to nije bilo grubo u necijoj glavi.

I drugi, kao i ja, su citali temu, pa ako nisu znali reci nesto adekvatno, cutali su.

Sorry za OT.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: ned aug 12, 2012 2:00 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Meni je sve jasno Blagoje, postoji individualno vrijeme žalovanja koje treba proći da osoba nastavi dalje koliko toliko normalno živjeti nakon smrti bližnjeg i ako netko kaže da treba odraditi to vrijeme, ne vidim što to tebe smeta, kenjaš kvake, ajmo dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: ned aug 12, 2012 2:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
promatrač je napisao/la:
Meni je sve jasno Blagoje, postoji individualno vrijeme žalovanja koje treba proći da osoba nastavi dalje koliko toliko normalno živjeti nakon smrti bližnjeg i ako netko kaže da treba odraditi to vrijeme, ne vidim što to tebe smeta, kenjaš kvake, ajmo dalje.




:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 282 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 78 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz