Sada je: sri maj 15, 2024 12:08 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 282 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto okt 02, 2007 9:54 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned sep 09, 2007 8:25 pm
Postovi: 15
Lokacija: Backa Palanka-Slatina-Moskva-peterburg...
Pod jedan: Treba rasčistit sa jednom stvari, ko to treba da se seča ili nema sačanje između dva materijalna tela.
Svugde vidim, čujem i uvek pročitam da se poistovječuju pojmovi: duša i duh, odnosnosno naša svest, to jest naša svesnost, naše svesno ja koje mi imamo za vreme življenja našeg materijalnog tela.
Ja kao ja - moja lična svesnost oseti da pored nje u mom ljudskom materijalnom telu pored svesti da se nalaze još dve misaone ličnosti koje imaju funkciju da sa nekom svrhom upravljaju sa njim.
Pored svesti (budući duh) još mojim telom upravlja duša i život.
Sada se postavlja pitanje koja od ove tri ličnosti prelaze i prenose sečanje iz mrtvog tela u novo materijalno organsko trodimenzionalno telo, koje ima svoje vreme življenja i kretanja u ovom nama poznatom prostoru.

Borivoje Margetić

_________________
SPOZNAJA O SEBI


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 02, 2007 10:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
margetic je napisao/la:
Pod jedan: Treba rasčistit sa jednom stvari, ko to treba da se seča ili nema sačanje između dva materijalna tela.
Svugde vidim, čujem i uvek pročitam da se poistovječuju pojmovi: duša i duh, odnosnosno naša svest, to jest naša svesnost, naše svesno ja koje mi imamo za vreme življenja našeg materijalnog tela.
Ja kao ja - moja lična svesnost oseti da pored nje u mom ljudskom materijalnom telu pored svesti da se nalaze još dve misaone ličnosti koje imaju funkciju da sa nekom svrhom upravljaju sa njim.
Pored svesti (budući duh) još mojim telom upravlja duša i život.
Sada se postavlja pitanje koja od ove tri ličnosti prelaze i prenose sečanje iz mrtvog tela u novo materijalno organsko trodimenzionalno telo, koje ima svoje vreme življenja i kretanja u ovom nama poznatom prostoru.

Borivoje Margetić


Ne znam koje ti ( tebi ) od ovih tri ličnosti prelaze i prenose sečanje iz mrtvog tela u novo materijalnog organskog trodimenzialnog tela, koje ima svoje vreme življenja i kretanja u ovom "nama" poznatom prostoru , ... ... ... samo znam da nisam ja.

Nisam ja.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sri aug 08, 2012 1:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
Šta se događa sa nama nakon fizičke smrti? Veoma mi je važno...

Hvala vam svima unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sri aug 08, 2012 1:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 24, 2011 1:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: 5D
Ako nisi naucila sve lekcije ili ako imas odredjenu misiju,inkarniraces se ovde(na Zemlji).U suprotnom,ides na visi nivo postojanja.

_________________
Love & Light


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sri aug 08, 2012 2:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Tradicija Tolteka kaze da je smrt kao nesvesni san, a razlikom da se vise ne probudis..
Taj san traje u proseku 200-300 godina ili dok secanje traje..oni ga zovu vreme raspadanja
Tako je zato sto energetsko telo nije bilo razvijeno za zivota i ono ne podnosi taj udar nepoznatog u koje se svest uliva nakon smrti.
postoji alternativna smrt takodje..

mada vidis ima i onih koji kazu drugacije samo ne znam na osnovu cega iznose ta znanja...Tolteci su to zakljucili na osnovu vidjenja(energije-svesti)
JA ne mogu jos da kazem na bazi svog iskustva


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sri aug 08, 2012 2:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
ima 1na lepa prica u knjizi magicni pokreti od Kastanede u delu rekapitulacija koja opisuje ovaj odnos prema zivotu...to je ujedno i tehnika koja je deo tradicije i u direktnoj je vezi sa zivotom...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sri aug 08, 2012 10:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Nakon smrti prvo što češ vidjeti, i što svi vide je jedno biće svjetlosti nazovimo ga to tako koje ti zatim potencira negativne osjećaje kao što su krivnja, sram i strah na način što če ti odmah kada dođeš pri njegovoj blizini prikazati holografsko-trodimenzionalan prikaz cijelog tvojeg života iz apsulutno svih perspektiva. Osjetit češ sve što si ti kao osoba napravio drugima i sve što su drugi pri tome osjećali. Ali naravno, tvoja duša kao promatrač nije apsulutno ništa kriva za bilo šta od toga. To je trik od strane drugih bića iz više dimenzije kojeg več koriste tisućama godinama, pri svemu tome ti sude tipa: "nisi ono dobro napravio, pa ono.." itd.

Nakon svega toga ti daju izbor; dali češ ići ponovno u drugu reinkarnaciju da sve to ispraviš, ili ideš u pakao. Koji je naravno njihova izmišljotina, ali ga koriste da bi ti samo još više nametnuli strah i da bi namjerno pomoću toga izabrao da se vratiš na Zemlju. Namjerno nam je dna oštečena pa što samim time više nemamo pristup sječanjima na apsulutno ništa. Barem na budnoj-"svjesnoj" razini. Jedanput opet ovdje počet češ sve ispočetka.

To nametanje tih osjećaja rade pomoću religija najviše, ali i manje više je sve "dizajnirano" na taj način.

Ultimativni cilj toga je slamanje volje za životom same duše. Krajni rezultat je da duša na kraju krajeva više nema niti volje niti energije za bilo šta, i postane zauvijek izgubljena duša vječno odvojena od cjeline.

Jedini način kako se toga osloboditi jeste taj što se odrekneš osjećaje krivnje, srama, straha i sličnih, da oprostiš i sebi i drugima za apsulutno sve, i da znaš samog sebe.

Nakon smrti tada se vračaš u jednotu beskonačnoga duha koji prožima i anemira sve, odnosno postaneš sve ali još uvijek na neki način sadržiš individualnost. Te možeš izabrati drugo iskustvo. The end.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: sri aug 08, 2012 11:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
A joj......... gdje ste zaglibili :angel4: . To neke nove teorije :rofl

Prvo se sjetite TKO STE :?: :?: :?: :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: čet aug 09, 2012 5:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Daleko od toga. I da, prvo se treba pozabaviti pitanjem tko sam. I kad češ naći odgovor na to pitanje onda proučiti šta se događa sve ljudima i tako dalje i vrlo lako možeš doći do toga što sam gore napisao.

http://www.forum.hr/showpost.php?p=4042 ... tcount=532
http://www.forum.hr/showpost.php?p=4042 ... tcount=534
http://www.forum.hr/showpost.php?p=4043 ... tcount=538
http://www.forum.hr/showpost.php?p=4043 ... tcount=540
http://www.forum.hr/showpost.php?p=4043 ... tcount=542
http://www.forum.hr/showpost.php?p=4044 ... tcount=544
http://www.forum.hr/showpost.php?p=4044 ... tcount=550
http://www.forum.hr/showpost.php?p=4044 ... tcount=546

Nekoliko linkova sa forumhr-a gdje sam o ovoj temi raspravljao malo dublje, stavljam ovo ovamo zato jer ima puno toga i što neću sada ovdje cijelu temu "zaprljat". Ugl, tko hoće neka i sam malo dublje proući jer ovo što sam napisao ima itekakog potencijala biti točno, a ako je tako onda je jako bitno da ljudi to znaju.

Evo vam malo za inspiraciju copy-paste:

"...Ili ono što NDE-ovci proživljavaju, odmah nakon smrti večina vide neko biće koje im zatim prikazuje cijeli život(zbog nekog čudnog razloga ovo se nitko pod hipnozom ne sječa), pazi sada ovo i imaj na umu ovo moje gore boldano:

"Most things were pleasant to see, some things made me very embarrassed. In fact, revulsion and guilt took away any good feelings, making me so very sorry for certain things I had said or done. I hadn't just seen what I had done, but I felt and knew the repercussions of my actions. I felt the injury or pain of those who suffered because of my selfish or inappropriate behavior."

A duša je svijest koja nije kriva za ništa, niti bi se trebala sramiti. To su sve osjećaji povezani sa našim manipuliranim umom i tijelom, ali nemaju veze sa duhovnim.

Svakoj budali bi več i od ovoga postalo jasno da tu nešto smrdi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: čet aug 09, 2012 7:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Sirius91 je napisao/la:
A duša je svijest koja nije kriva za ništa, niti bi se trebala sramiti. To su sve osjećaji povezani sa našim manipuliranim umom i tijelom, ali nemaju veze sa duhovnim.

Svakoj budali bi več i od ovoga postalo jasno da tu nešto smrdi.


Ovo si lepo primetio, ali to nije ništa novo ni originalno, o tome govori sav budizam i sva vedanta, atma je zapala u identifikaciju sa telom i umom i samo treba te identifikacije da se oslobodi i prepozna svoju izvornu trancendentalnu prirodu koja se ne rađa niti umire. Tome služi sva meditacija i kod Patanjđalija i kod Bude i Šankare.
Ali previiđaš smisao karme, ili rada duše na ovom svetu. Zašto se uopšte inkarnira? Zašto zaboravlja sebe? Nije to nikakva pravara ni klopka ni zavera. Ništa tu ne smrdi već samo miriše.

Prvo, samo mi sa ove tačke gledišta, sa ovog sveta i uslovljenosti uma, vidimo stvar tako kako vidimo, da ona zapada u zaborav. Možda je sasvim drugačije sa tačke gledišta same duše.
Drugo, ako je duša izraz božanskog, a božansko je celina ili apsolut, to je jedini način da duša iskusi sve moguće aspekte bivanja božanskog ili apsoluta. Zato dolazi ovde da iskusi sve što se može iskusiti, ali poenta je da u tim iskušenjima zadrži svest o sebi, ne da je nosi sve vreme sa sobom kao sećanje, već da je kroz radi i kreativnu aktivnost pronađe ovde u najtežim uslovima nakon što ju je izgubila, da se probudi u ovom snu. Da ona to učini kao individua, sama svojom voljom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: čet aug 09, 2012 8:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Pantelija je napisao/la:
Ovo si lepo primetio, ali to nije ništa novo ni originalno, o tome govori sav budizam i sva vedanta, atma je zapala u identifikaciju sa telom i umom i samo treba te identifikacije da se oslobodi i prepozna svoju izvornu trancendentalnu prirodu koja se ne rađa niti umire. Tome služi sva meditacija i kod Patanjđalija i kod Bude i Šankare.
Ali previiđaš smisao karme, ili rada duše na ovom svetu. Zašto se uopšte inkarnira? Zašto zaboravlja sebe? Nije to nikakva pravara ni klopka ni zavera. Ništa tu ne smrdi već samo miriše.

Prvo, samo mi sa ove tačke gledišta, sa ovog sveta i uslovljenosti uma, vidimo stvar tako kako vidimo, da ona zapada u zaborav. Možda je sasvim drugačije sa tačke gledišta same duše.
Drugo, ako je duša izraz božanskog, a božansko je celina ili apsolut, to je jedini način da duša iskusi sve moguće aspekte bivanja božanskog ili apsoluta. Zato dolazi ovde da iskusi sve što se može iskusiti, ali poenta je da u tim iskušenjima zadrži svest o sebi, ne da je nosi sve vreme sa sobom kao sećanje, već da je kroz radi i kreativnu aktivnost pronađe ovde u najtežim uslovima nakon što ju je izgubila, da se probudi u ovom snu. Da ona to učini kao individua, sama svojom voljom.


Krivo govore. Atman je "individualizirani" Brahman, recimo to tako. Ona je u tijelu svijest koja svjesna uma i tijela. Ali indentifikacija nema veze sa dušom, nego sa umom. Um je taj koji sebe vidi kao kompleks uma/tijela. A mi kao tiga onda velimo "ja sam ono što vidim u ogledalu, ono što misli" to "ja" je misao, dakle dio uma. Svijest je cijelo vrijeme pri toj indentifikaciji samo svjesnost koja je svjesna toga procesa. I to je sve.

I karma ne postoji. Nema smisla. Ali dobro dođe kada se nekoga treba vratiti u novi ne svjestan život i na taj način ga držati kao slijepca u začaranom krugu. Dakle izmišljena je i provođena od strane istih tih. Neću sada objašnjavati zašto je lažna u detalje, jer zbilja svakome bi od pet minuta razmišljanja i znanje o samom sebi to postalo jasno.

Treba se zapitati zašto se identificiramo kao ono što nismo. Bez brige nemoj sada tražiti odgovor jer evo ga; utjecaji iz okoline. Sama činjenica što na ovom svijetu život ne zna tko je pokazuje također da nešto smrdi u ljudskom društvu. Tko je to složio? "društvo kreira ego jer se sa njime može manipulirati".

A ma mislim, sasvim je OČITO da tu postoji zavjera. Za onoga koji ne voli taj izraz.. recimo da je samo problem. Ponavljam, neka se pročita nekoje stvari koje sam pisao u onim linkovima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: čet aug 09, 2012 4:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
:ontopic:

Nije mi toliko važno zbog mene, jedna voljena osoba je otišla, pa želim prikupiti što više znanja iz raznih aspekata, po mogućnosti iz iskustva, ako ovdje ima takvih koji su imali i NDE. Naravno, treba istraživati i hoću....

samo, silno ga volim pa mi se žuri.... da znam. Kako je, gdje je....

Evo, odoh čitati još jednom sve što ste odgovorili.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: čet aug 09, 2012 4:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
mozda bi mogla videti ga preko AP, samo kazu da zona mrtvih iscrpljuje nasu energiju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: čet aug 09, 2012 4:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
Pitam se ima li iko kakvih iskustava...



Snoopy, AP? Oprosti ako je glupo pitanje, sigurno je neka engleska skraćenica, ali mozak mi baš i nije na visini u posljednje vrijeme. Thanx


Zadnja izmjena: light; čet aug 09, 2012 11:39 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: čet aug 09, 2012 11:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
Dragi/a Sirius91,

pročitala sam više puta postove čije linkove si postavio/la. U pravu si, ima mnogo materijala za osjećaj da nešto nije uredu.

Šta misliš može li se sa ove strane pomoći nekome sa one strane ko, vrlo vjerovatno, ne zna ništa od ovoga i u stanju je, opet vrlo vjerovatno, potpunog šoka a poslije tri mjeseca i ko zna gdje i u kakvom stanju?

Misliš li da išta može da se uradi?

Ne reci, brini se o sebi prvo, jer brinem se prvo za njega.

Iskreno,

L


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: pet aug 10, 2012 6:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
light je napisao/la:
Dragi/a Sirius91, pročitala sam više puta postove čije linkove si postavio/la. U pravu si, ima mnogo materijala za osjećaj da nešto nije uredu.


muško sam. Anway, ja bih užasno volio da je sve krasno i bajno puno ljubavi i svijetlosti i blablabla.. jesi pročitala putovanje duša od michaela newtona? u tu njegovu viziju sam vjerovao, ali kasnije kako sam sve više istraživao... jednostavno ne mogu zanemarivati činjenice. Ne mogu, žao mi je ali "nešto" nije kako bi trebalo biti. To mi govori vlastita intuicija/duša, logika, materijali, iskustva mojih i drugih ljudi.

Citat:
Šta misliš može li se sa ove strane pomoći nekome sa one strane ko, vrlo vjerovatno, ne zna ništa od ovoga i u stanju je, opet vrlo vjerovatno, potpunog šoka a poslije tri mjeseca i ko zna gdje i u kakvom stanju? Misliš li da išta može da se uradi? Ne reci, brini se o sebi prvo, jer brinem se prvo za njega.


Ne, sumnjam da se može. Iako jeste utjeha da ako se netko i vrati ovamo vjerojatno ima podsvjesnih tragova u njemu koji se manifestiraju kao zanimacija za ove stvari. Pa neko naiđe ne nekoje ove materijale, pa proući, pa onda dalje zna šta je šta. Tako da mislim da to i nije baš neki preveliki problem ili tragedija.

Ako ti je netko umro, žao mi je ali mu ne možeš pomoći. To on iz ljubavi vjerojatno nebi ni htio, u ovom svijetu prvo se moramo potruditi izlječiti nas i onda se tek pobrinuti o drugima. Bez brige, a može biti da se ipak ne događa 100% to što sam ja napisao, može biti da se događa samo onima koji imaju te osjećaje više "dominantne" o njima. Može biti svašta, ali nipošto ne može biti potpuno krivo, u to sam siguran. Možeš pomoći drugima tako što širiš ovu moju poruku, pa tko ima um neka razumije. Ako je ovo istinito što sam napisao i do čega sam došao onda je vrlo bitno da ljudi to znaju. Ne da se upira na zlo, nego da se ga zna izbjeći.

Ontopic: Znate li vi dragi forumaši da ima ljudi koji imaju jasna sječanja da su ih nasilno prisiljavali da se vrate na zemlju ili u novu reinkarnaciju? svašta se ljudi sječaju.

Četvrta prostorna dimenzija u kojoj se nalazi svijest nakon smrti definitivno nije samo jedna prekrasna livada, fikcija. Ima svega i svačega... to znam iz iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: pet aug 10, 2012 8:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Astralna projekcija, umece sanjanja...
Koliko znam to je jedini nacin da dospes u vezu sa mrtvima...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: pet aug 10, 2012 9:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Astral je mjesto u kojem ima svega i svačega, i u kojem je moguće svašta mislima manifestirati. Pitanje je uopće dali ljudi dolaze u kontakt s onima sa kojima misle da dolaze u kontakt. Ne vidim kao što sam več napisao, ne vidim način kako bi netko došao u kontakt s nekim koji je umro. Kada ili se odmah vrate ovdje, ili odu tamo gdje bi svijest i trebala otić. Jedino ako se hoće doći u kontakt sa duhom koji je na neki način zarobljen ovdje, izgubljena duša kaotiga. Ali onda opet.. nebi se svemu tome samo tako smjelo vjerovati. A snovi su povezani sa mozgom i umom, dakle čisto kreacije istih. Duša je ono što je svjesno sna. I ono beskonačno kada nema snova.

Ako je netko nekome umro, vrijedi zapamtiti da važi ono, da budući da se svijest vrača i dolazi od beskonačnoga duha koji prožima i anemira kreaciju, "I may be gone in the flesh but my love will stay here. I am always with you in spirit, so just stay strong." Ovo važi uvijek, svakoga trenutka. Vratila se svijest "kući" ili ne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: pet aug 10, 2012 11:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
@Sirius91 - sad tek čitam ovu temu. Mogu samo da kažem bravo!!! =D>

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šta se događa nakon smrti?
PostPostano: pet aug 10, 2012 11:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
Sirius91 je napisao/la:
Četvrta prostorna dimenzija u kojoj se nalazi svijest nakon smrti definitivno nije samo jedna prekrasna livada, fikcija. Ima svega i svačega... to znam iz iskustva.


I ja znam iz iskustva, ali ne stigoh ništa da mu kažem. Ne smjedoh.....

Zato i pitam, šta se može SAD uraditi. I pliz, ne reci majci - ništa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 282 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz