Sada je: ned apr 28, 2024 12:11 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: sub jul 17, 2010 10:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
bad.ass je napisao/la:
Ako me sjecanje ne vara, Crowley je predstavnik novog doba i "novih" rituala koji u sebi ne sadrze nikakva zrtvovanja bilo kakvih zivih bica, sto je bila odlika starog doba.
Ispravite me ako grijesim.

LP


Recimo.

Jedina prava žrtva na oltaru Theleme je animalni ego, malo "ja". To je u starim ritualima simboliziralo klanje životinje koja predstavlja naš animalni, inertni i zemaljski ego.

Masu su to shvatile doslovno i počele klati životinje, koje su za incijate samo simboli onog što se treba nadići.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: sub jul 17, 2010 2:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
tehuti je napisao/la:
Jedina prava žrtva na oltaru Theleme je animalni ego, malo "ja". To je u starim ritualima simboliziralo klanje životinje koja predstavlja naš animalni, inertni i zemaljski ego.

Masu su to shvatile doslovno i počele klati životinje, koje su za incijate samo simboli onog što se treba nadići.


Meni se iz onoga što sam o njemu pročitala - pod pretpostavkom da je istinito - čini da je Crowley upravo taj mali Ja, tzv Ja nižih centara, veličao do proporcija koje tome Ja nisu namijenjene u poretku stvari...

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: sub jul 17, 2010 4:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 17, 2010 3:58 am
Postovi: 4
charleston je napisao/la:
tehuti je napisao/la:

Meni se iz onoga što sam o njemu pročitala - pod pretpostavkom da je istinito - čini da je Crowley upravo taj mali Ja, tzv Ja nižih centara, veličao do proporcija koje tome Ja nisu namijenjene u poretku stvari...


Loše ti se čini.

_________________
Love is the law, love under will


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Diskusija o Aleister Crowley-u
PostPostano: sub aug 14, 2010 7:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 28, 2010 10:02 pm
Postovi: 149
cao,samo kratko,nije lose da se proveri,tj.da se izlupa cekicem,teorija o tome da je taj prosvetljeni homoseksualac bio clan elitne tajne sluzbe engleske kraljice,ako bi to bilo stvarno,znaci da se cela njegova religija,mozemo tako da je nazovemo zasniva na manipulaciji.ma nisu ti aligatori sisali vesla,i svasta mogu da izmisle.odakle im samo takve ideje.mislim da u knjizi vladari iz senke,lucic pominje da krouli radi za mi6,iz poverljivih izvora,nezna covek kome da veruje,ali s malim osvrtom sta braca englezi muvaju,ta informacija moze da bude i tacna. a to onda menja celokupnu sliku.treba razmisliti,da nas ne zezaju vecno.koj moron od coveka,pogledajte samo njegove slike,pravi krokodil,kako ga nije bilo sramota da se slika,sto mu kosmicka inteligencija nije rekla da ruzan,a i taj aivas,sta je to,kreatura,bog, inteligencija,,hi men,alf,ili neko drugo svemirsko bice,ili nasuprot izmisljotina od najvecih manipulatora na planeti.znam.on je teletabis.samo skino antenu.pozdrav za dobre ljude.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 97 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz