Sada je: sub apr 27, 2024 12:11 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 182 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned maj 17, 2009 10:53 pm 
Eto jednog mog generalnog zakljucka oko tog 'realnosti' pojma.

Mislim da je ono sto jest... Totalno ne hijerarhijski te da je kompletno nesvjestan svega sam po sebi. Mi, manji djelici stvaramo tu svijest kao takvu.

Iskreno smatram da bog ako zelis postoji, ako ne zelis ne postoji. Da denziteti ako zelis postoje ako ne zelis ne postoje. Mislim da svatko od nas nakon smrti stvarno moze postat 'nista' kako se kaze jer je to njegova zelja bila ili se prikljucit drugim zeljama i biti jedno sa njima tako da se ili tu reinkarinias ili odes na neki drugi planet ili jednostavno odes u te vece denzitete ili manje od sebe tj. ovisno o onome sto ti stvarno zelis.

Ja nekako, sve sam sigurniji u to da smo mi definitivno kreatori svojeg svemira. Svi skupa ako se uskladimo mozemo stvorit nase svemire recimo kao ova zemlja i to sto vidimo ali na koncu konca, svatko od nas moze stvorit svoj vlastiti svemir i rec sta je on...

Stagod da odabere, jos uvjek je jedan od 'sve sto jest' pa tako da ...


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 27, 2009 11:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 18, 2008 8:01 pm
Postovi: 98
To da su uz misli potrebni i znanje i lakoća itd. sam znao praktički prije nego što sam se rodio. Za to znati ja mislim nitko nije trebao nikad pročitati/pogledati ni jednu knjigu/internetski materijal ni prezentaciju. Ja sam mislio da se tvrdi da se baš mislima može nešto stvoriti. Recimo meteor ima udarit u Zemlju, ja stojim na krovu, mislim, vizualiziram, nadam se, vjerujem da ne će. Onda ne će :mrgreen: ? Ako je taj zakon privlačnosti točan, zasigurno čini sve besmislenim, najnepovoljniji je od svih mogućih zakona. Samo mislit i svorit će se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 11:50 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Kroz zakon prilačnosti učim i o sebi. Bitno je šta i kako mislim. Zakon privlačnosti je za mene samo jedna od grana na drvetu. Evo jedan primjer kako se programira mišljenje kroz zakon privlačenja:

1. Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.

4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.

6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
10. Ne poželi ništa što je tuđe

kod starih Egipćana, nadam se da sam ispravno zapamtio, je ovako:

ne počini ubojstvo
ne počini krađu...

i ima ih više nego deset

S toga je ispravan naslov ovog topika! Kreiramo li sami svoju realnost? Sa gore navedenim ''alatom'' teško da je moguće. Zato nam je u ljubazno uslužen mačem i ognjem sa sve šlagom i jagodicom na vrhu.
Koliko znoja treba proliti i koje je to stanje bića, da bi se postigla kreacija u umjetnosti (i životu) našao sam u knjizi ''Zen i japanska kultura''. Čitanje ostalih djela tek slijedi... s toga :read:


Zadnja izmjena: Java; sub maj 30, 2009 1:30 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 30, 2009 1:27 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
A može se prikazati i ovako:

a. Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.

4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.

6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
10. Ne poželi ništa što je tuđe

Za analize mišljenja mi treba baš više znanja. Začepiću gubicu. :read:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 30, 2009 8:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Otprilike je period od 2 meseca proshao, nema nikakvih promena. Sve isto. Nastavio bih eventualno jos jedan mesec, medjutim moram da prekinem jer idem u vojsku, pa ako me tamo ne pretvore u neku amorfnu masu ... probacemo ponovo :D Ako nista drugo smirujuce deluje na organizam :D

Zakljucio sam jedino da izgleda za nekoga radi a nekoga ne, pod uslovom da su ljudi kojima "radi" potpuno iskreni kod svojih navoda - znaci da nista nisu "ulepsali". Ukoliko ne, cela stvar je chist placebo - znaci samo pozitivni psiholoski efekat koji je posledica autosugestije :)

Malo sam razocharan ... sve mi se chini i da je ta cela pricha oko "duhovnosti, chovekovih potencijala " itd spremna za kantu za otpadke :D

Truido sam se koliko sam mogao, mozda nisam dovoljno razvijen da bih pokrenuo potrebne procese, probacu ponovo kad odsluzim vojni rok, mada nemam racionalnog razloga - jednostavno bi bilo divno da stvar uspe :-) pa se kao neshto josh uvek nadam da treba ispraviti mene, a ne univerzum hahahaha :D

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 30, 2009 9:33 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Valjda? je napisao/la:
Otprilike je period od 2 meseca proshao, nema nikakvih promena. Sve isto. Nastavio bih eventualno jos jedan mesec, medjutim moram da prekinem jer idem u vojsku, pa ako me tamo ne pretvore u neku amorfnu masu ... probacemo ponovo :D Ako nista drugo smirujuce deluje na organizam :D

Zakljucio sam jedino da izgleda za nekoga radi a nekoga ne, pod uslovom da su ljudi kojima "radi" potpuno iskreni kod svojih navoda - znaci da nista nisu "ulepsali". Ukoliko ne, cela stvar je chist placebo - znaci samo pozitivni psiholoski efekat koji je posledica autosugestije :)

Malo sam razocharan ... sve mi se chini i da je ta cela pricha oko "duhovnosti, chovekovih potencijala " itd spremna za kantu za otpadke :D

Truido sam se koliko sam mogao, mozda nisam dovoljno razvijen da bih pokrenuo potrebne procese, probacu ponovo kad odsluzim vojni rok, mada nemam racionalnog razloga - jednostavno bi bilo divno da stvar uspe :-) pa se kao neshto josh uvek nadam da treba ispraviti mene, a ne univerzum hahahaha :D



Prvo: sumnjas, a to ne ide.
Drugo: ja znam da funkcionise.
Trece: ako mislis o losem, sigurno funkcionise. Zapitaj se, zasto? On funkcionise uvek. Ti samo pazi na sta mislis.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 31, 2009 1:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
ode josh jedna tema u "duhovnost" :twisted:
nece valjda? :mrgreen: :wink:

kako beshe ono,aa ,da,"spajdermen" 8)

rek'o bi Joca da kojim sluchajem smem da ga probudim iz ne-rada:
" jeb'la vas Opra i ta vasha "du'ovnost,
koja me to budala probudila" :glasses7:

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 31, 2009 3:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Ja mislim da ne kreiramo SAMI svoju realnost, ali da uticemo na kreiranje. Sto smo svesniji i nasa "moc" u tom pogledu je jaca. Ljudi grese kada "kreiranje svoje realnosti" mesaju sa zeljnim razmisljanjem, odnosno ako razmisljam "ocu pare", one ce i da dodju, mislim da ne ide bas tako bukvalno (narocito sa parama :mrgreen: )

Evo jednog primera: od pre nekih godinu, dve, kada pomislim na nekog, kako je, sta radi, narocito ako me samo zanima dali je covek ziv, jel dobro. Pa cak i ako osobu nisam video godinama i ako sam je i tada retko vidjao ili cak povrsno poznavao, znaci bez neke jace psihicke veze. Ta osoba u kratkom vremenu proseta na ulici pored mene, vidim je u prodavnici i slicno, i to uvek da to bude u odgovarajucoj situaciji koja odgovara na moje pitanje (ziv je, dobro je, ozdravio je, udala se itd . . . )


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 31, 2009 10:09 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Razumeo :oops: ...Gde beše taj spajdermen?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 02, 2009 3:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Java je napisao/la:
Razumeo :oops: ...Gde beše taj spajdermen?

ne znam shta si to i kako razumeo 8)
spajdermen koga sam pomenuo se odnosi na vec zapochetu prichu sa Valjda? na ovoj temi:
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 9&start=80
u vezi replike iz istoimenog filma koju je kolos pomenuo u toj temi

POzdrav
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: sub jun 20, 2009 5:28 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jun 20, 2009 4:55 pm
Postovi: 3
Valjda? je napisao/la:
Otprilike je period od 2 meseca proshao, nema nikakvih promena. Sve isto. Nastavio bih eventualno jos jedan mesec, medjutim moram da prekinem jer idem u vojsku, pa ako me tamo ne pretvore u neku amorfnu masu ... probacemo ponovo :D Ako nista drugo smirujuce deluje na organizam :D

Zakljucio sam jedino da izgleda za nekoga radi a nekoga ne, pod uslovom da su ljudi kojima "radi" potpuno iskreni kod svojih navoda - znaci da nista nisu "ulepsali". Ukoliko ne, cela stvar je chist placebo - znaci samo pozitivni psiholoski efekat koji je posledica autosugestije :)

Malo sam razocharan ... sve mi se chini i da je ta cela pricha oko "duhovnosti, chovekovih potencijala " itd spremna za kantu za otpadke :D

Truido sam se koliko sam mogao, mozda nisam dovoljno razvijen da bih pokrenuo potrebne procese, :D


Pa sve oko nas je "duhovnost, i čovjekov potencijal", sve je MISAO. Ogroman oceam ENERGIJE. A šta misliš što su naše misli? Pa naravno energija, čista gola fizika.
Nema tu nikakve skepse, to je to.
Svaka sumnja je kao otpor. Opet se vraćamo na zakone fizike, čim nekoj sili pružaš protusilu, otpor (tj.svoju sumnju u rezultate) automatski si usporio, onemogućio ili čak skrenuo prvobitnu ideju koju si imao u glavi...
Znači, i nesvjesni tračak sumnje dovodi sve u pitanje.
Stvar je u tome što se mi uvjeravamo da ne sumnjamo i previše se trudimo oko svega.... ali nismo dovoljno razvijeni da shvatimo da kočimo stvar nesvjesno, i da nesvjesno sumnjamo čak i prije no što smo išta zamislili...
Na žalost, jer snaga uma je najjača snaga univerzuma. Kontrola i kanaliziranje snage svojeg uma čovjeka može dovesti u neslućene dimenzije. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: uto jun 23, 2009 1:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Java je napisao/la:
A može se prikazati i ovako:

a. Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.

4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.

6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
10. Ne poželi ništa što je tuđe
:read:


Točno tako :thumbup:
Ako znamo da um ne poznaje negaciju i da ona za njega ne postoji, nego samo stvara sliku onoga što pročita ili čuje i to onda privlači u svoje iskustvo - onda su ove naredbe odlično smišljene da bi se stvorio upravo ovakav život na Zemlji kakvog imamo .... Onaj tko je ovo smislio samo je znao kako funkcionira ljudski um, i u tome je čitava tajna porobljavanja i manipulacije ...

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: uto jun 23, 2009 4:58 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Čarlston tačno tako, znali su, ondosno znaju, kako funkcioniše naš um. A evo kako napisa Ejndžel ...
Citat:
...ali nismo dovoljno razvijeni da shvatimo da kočimo stvar nesvjesno, i da nesvjesno sumnjamo čak i prije no što smo išta zamislili...

A to nesvjesno je izuzetno moćno, barem kod mene. Sumnja je um, ego...Trenutno me fascinira vlastito nesvjesno u korelaciji sa egom. Nisam shvatao da postoji pozadinski ''proces'' koji upravlja mojim mislima, osjećanjima...hehehe mojim mislima...ma daaaj..uf #-o


Zadnja izmjena: Java; sri jun 24, 2009 12:14 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: uto jun 23, 2009 5:13 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
F=-F

Ništa se ne dešava, jer je u ravnoteži pošto su kontra sile prisutne. Interesantni su i a-b uticaji koje objašnjava Moravljev. Tako da ispada ako nešto želiš ili hoćeš, a ako za tren posumnjaš u mogućnost ostvarenja (samo jedan minus mijenja jednačinu) , ništa se ne dešava, nikakva promjena. Ukoliko gradim negativu rezultat je negativan, ukoliko gradim pozitivu rezultat je pozitiva. No iza misli trebaju da stoje i djela ka pozitivi , ukoliko hoću da promjenim negativne obrasce...teoretišem ne tvrdim ništa...možda griješim...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: sri jul 15, 2009 8:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 18, 2008 8:01 pm
Postovi: 98
Najlogičnije je da mi realiziramo misli, a ne nešto što nazivate "svemir."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: sri jul 15, 2009 12:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
jolo_du je napisao/la:
Najlogičnije je da mi realiziramo misli, a ne nešto što nazivate "svemir."

Što su misli?Koja je njihova svrha,zašto ih imamo?
A što je svemir,kako ga mi opažamo?Mislim na to čime ga mi opažamo,što je to što nam "opisuje" svemir kad gledamo npr. zvijezde.
Znaš,mislim da smo rođeni u fantastično vrijeme!
Razvijenost tehnologije i naše razumjevanje te tehnologije nam dopušta da u fizičkome obliku vidimo što se u nama (našoj psihi) zapravo događa i kako.Zamisli nekog robota,on se sastoji od raznoraznih fizičih elemenata poput senzora ovakvih ili onakvih,hidraulike,žica,elektronike,...i sve to ništa ne funkcionira ako mi ne ubacimo u nega nešto što će ga "oživiti".Softver koji ubacujemo u njega daje njemu svrhu.Recimo roboti koji rade na zavarivanju koriste svoje senzore i softver da bi vidjeli gdje,koliko dugo moraju zavarivati.Za taj bi softwer mogli raći da su njegove misli,hm tj. naše a mi smo mu ih podvalili kao njegove.Zamisli da mu sad promjenimo softwer za zavarivanje ubacimo softwer za pakiranje špageta.Zar se njegov "svemir" nebi promjenio?Što bi se dogodilo s njim da je ostao ipak na položaju gje se vari?A što ako bi mu ubacili umjetnu inteligenciju?Može li nam taj pojam kako pomoći u shvaćanju sebe.
Mislim da shvaćaš na što ciljam.
Pitanje je možemo li uopće promjeniti misli,a da nam se svemir ne promijeni.Ako se ništa ne mijenja (naš svemir) znači da nismo promijenili misli. :-k
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: sri jul 15, 2009 4:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Citat:
Pitanje je možemo li uopće promjeniti misli,a da nam se svemir ne promijeni.Ako se ništa ne mijenja (naš svemir) znači da nismo promijenili misli.


A što se događa kad spavamo?
Nema misli. Nema svemira.

Prestrane li svijet/svemir postojati kad zatvorimo oči?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: sri jul 15, 2009 5:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
zlatko je napisao/la:
A što se događa kad spavamo?
Nema misli. Nema svemira.

Prestrane li svijet/svemir postojati kad zatvorimo oči?

Za mene očito da,jer se rijetko sjećam da sam sanjao :| .Ili ovim rijećima,
moj softwer ne prepoznaje što se događa oko mene kad spavam.Recimo kad
glasno dišem(o.p. hrčem),žena me laganim podražajima(čitaj -udarcima)
želi upozoriti na to da joj smetam(pilim živce).Kako je moj softwer
neaktivan ili se negdje pokušava snaći,ja te podražaje ne osjetim odmah nego
tek nakon nekoliko ponavljanja.Posljedica toga su plavi tragovi na mom
tijelu,za koje sam si isprva tumačio da su posljedice abdukcija.

Naravno malo šale ne škodi. [-X
Shvaćaš da govorim o induvidualnim doživljajima i percepciji.
Mogao bih teoretizirati što se događa,ali to bi bilo totalno nagađanje i
ponavljanje onog što sam pročitao.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: čet jul 16, 2009 2:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Moja primjedba svoj temelj pronalazi u snu. U dubokom snu gubi se svjesnost. Ukoliko se temeljno Ja sastoji od te temeljne svjesnosti, a svijest se u snu potpuno gubi, slijedi da tijekom sna ja prestajem biti ja.

Čisti ja koji se u biti sastoji od spoznaje i volje ne može djelovati bez tih pomagala. On je kao izvor svijetlosti koji obasjava sve predmete ali sebe ne. Tu svijetlost ne vidimo izravno već samo po tome što predmete oko nas čini vidljivima. Kad bi ta svijetlost sjala u vakuumu postala bi potpuno nevidljiva za mene. Tako nešto se događa i u snu.

Vakuum nije u svakom razdoblju potpun, pa tako postoje razdoblja polusna u kojima Ja još uvijek može spoznavati i htjeti. Konačno kada nastupi razdoblje najdubljeg sna Ja više nema što rasvjetljavati , Ja više ne može reflektirati jer više nema o čemu reflektirati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kreiramo li sami svoju realnost?
PostPostano: čet jul 23, 2009 6:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Da li itko zna razliku između "wishful thinking-a" (jalovo fantaziranje, samozavaravanje) i vizije (koja ako je jaka i ako je čovjek ima snage sprovesti u djelo usprkos ometanju okoline, jednog dana može postati stvarnost) ? ...

Kako da ODMAH znamo što je u nama wishful thinking a što vizija tj moguća stvarnost ?

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 182 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 91 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz