Sada je: čet maj 02, 2024 4:50 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 182 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned aug 05, 2007 4:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ne znam da li se slažete da mi sami odabiremo gdje ćemo se roditi i u kakvom tijelu. Mi biramo i kada ćemo umrijeti.


Naravno. Pa većina ljudi uopće nezna tko smo "mi" u stvari i bolje... ŠTO smo mi sve...
Citat:
Mene je uvijek zanimalo, kako to da seljudi tako lako pomire s tim da im ovaj život prolazi, a da oni ništa ne poduzimaju. Ne pitaju se o životu, o smrti.


Nisu svi na istim nivoima razvoja. Netko ima veću svijest, a neko nešto manju. A svaki nivo svijesti ima svoje lekcije.

Sve u životu su ionako samo - lekcije. Ti biraš svoje, naravno. I ti učiš svoje uspješno, ili ponavljaš opet i opet... Dakle, na tebi je što ćeš sve proći i iskusiti. Karma je samo posljedica tvojih odluka ( za tvoj dio cjelokupne priče ).

Citat:
Iliti Čini drugome ono što želiš da drugi tebi čini...najjednostavnije.


Ili čini mu ono što on/ona/ono DOZVOLJAVA da mu činiš. Potivanje tuđe slobodne volje. Inače je ovo "željno razmišljanje", što definitvno ne vodi OPD smjeru... a i navlači određenu karmu, kao i sve što radimo, samo to može biti pozitivno ili negativno, ali generalno - karma je uvijek pozitivna jer te tjera da naučiš lekcije.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 06, 2007 9:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2007 4:29 pm
Postovi: 49
Ili čini mu ono što on/ona/ono DOZVOLJAVA da mu činiš. Potivanje tuđe slobodne volje. Inače je ovo "željno razmišljanje", što definitvno ne vodi OPD smjeru... a i navlači određenu karmu, kao i sve što radimo, samo to može biti pozitivno ili negativno, ali generalno - karma je uvijek pozitivna jer te tjera da naučiš lekcije.

:mrgreen: :wink:[/quote]


Ovdje je bolje reći NE čini ono što NE želiš da drugi tebi čini-jer tako ne utječeš ni na čiju slobodnu volju, osim na svoju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 06, 2007 11:36 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ovdje je bolje reći NE čini ono što NE želiš da drugi tebi čini-jer tako ne utječeš ni na čiju slobodnu volju, osim na svoju.


Eh, samo univerzum ne prepoznaje negaciju kao misao ( koja sve inicira ), pa si tu onda u debeloj želji da se UPRAVO TO čini.
Možda ti malo izgleda komplicirano, ali ako nešto NE ŽELIŠ i misliš na to da ne želiš - time upravo to i privlačiš!!! Predlažem dokumentarac "The Secret" radi daljnjeg razumijevanja.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Naum i stvarnost
PostPostano: sri okt 08, 2008 7:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 18, 2008 8:01 pm
Postovi: 98
David Icke, ''Najveća tajna:''

* "Svjesno ili podsvjesno vjerovanje da nikada ne ćete privući novac jamči da ćete biti neusklađeni s tom i energijom i ostati siromašni. Bratstvo to zna, i stvorilo je energetski tok koji novac privlači njima ... kad želite postići svoj cilj, ono što je potrebno za ostvarenje dolazi vama..."

To je za mene jednostavno užasna teorija. Po tome, onda uopće nije potreban nikakav izazov, nikakve pustolovine, samo mislit i stvori se pred nama. Onda, zaista, sve nema svrhe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 08, 2008 7:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
jolo_du
Citat:
To je za mene jednostavno užasna teorija. Po tome, onda uopće nije potreban nikakav izazov, nikakve pustolovine, samo mislit i stvori se pred nama. Onda, zaista, sve nema svrhe.

A za mene je bilo pravo otkrivenje.Pogledaj filmove,The Secret,What the Bleep Down The Rabbit Hole,Bruce Lipton - The new biology where mind and matter meet,Bruce Lipton - Nature Nurture - The Biology of Conscious Parenting,itd..
Svijesnost nije samo ono kako se čini njezino značenje.
Ah da pročitaj i Castenadu,usput. #-o

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 08, 2008 8:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 18, 2008 8:01 pm
Postovi: 98
* "A za mene je bilo pravo otkrivenje.Pogledaj filmove,The Secret,What the Bleep Down The Rabbit Hole,Bruce Lipton - The new biology where mind and matter meet,Bruce Lipton - Nature Nurture - The Biology of Conscious Parenting,itd..
Svijesnost nije samo ono kako se čini njezino značenje.
Ah da pročitaj i Castenadu,usput."

Mene sad zanima brz odgovor na jedno pitanje: zar zaista ne postoje nikakvi izazovi ni pustolovine, zar je zaista sve tako dosadno uređeno da samo treba željet, a ništa ne poduzimat. Zar zaista to besmišlje jest istina, zar zaista samo treba željet i to će se stvorit pred tobom.

Alkemičari su svim mozgom i dušom svojom tisućama godina vjerovali u kamen mudraca, da nešto može nastati iz ničega, i opet nisu uspjeli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 08, 2008 8:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 18, 2008 8:01 pm
Postovi: 98
A što tek kad su želje različite?

* završnica OI u Ateni, muški rukomet
* Hrvatska-Njemačka 26:24

4, 5 000 000 Hrvata i možda još pokoji navijač Hrvatske, naspram 80 000 000 Nijemaca i možda još pokoji navijač Njemačke. Hrvatska pobjeđuje.

* utakmica OI u Pekingu, muški vaterpolo
* Crna Gora-Kanada 12:0

600 000 Crnogoraca i možda još pokoji navijač Crne Gore, te 32 i nešto 000 000 Kanađana u drugoj najvećoj državi svijeta. Crna Gora pobjeđuje. Ima toga još:

* Hrvatska-Kina 16:4 (vaterpolo, PEKING)
* Hrvatska-Kina 33:22 (rukomet, PEKING)

- 4, 5 000 000 Hrvata+navijači ; 1 000 000 000 i nešto Kineza+navijači; igra se u glavnom gradu Kine

Hrvatska pobjeđuje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Naum i stvarnost
PostPostano: sri okt 08, 2008 9:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
jolo_du je napisao/la:
David Icke, ''Najveća tajna:''

* "Svjesno ili podsvjesno vjerovanje da nikada ne ćete privući novac jamči da ćete biti neusklađeni s tom i energijom i ostati siromašni. Bratstvo to zna, i stvorilo je energetski tok koji novac privlači njima ... kad želite postići svoj cilj, ono što je potrebno za ostvarenje dolazi vama..."

To je za mene jednostavno užasna teorija. Po tome, onda uopće nije potreban nikakav izazov, nikakve pustolovine, samo mislit i stvori se pred nama. Onda, zaista, sve nema svrhe.


jolo_du je napisao/la:

Mene sad zanima brz odgovor na jedno pitanje: zar zaista ne postoje nikakvi izazovi ni pustolovine, zar je zaista sve tako dosadno uređeno da samo treba željet, a ništa ne poduzimat. Zar zaista to besmišlje jest istina, zar zaista samo treba željet i to će se stvorit pred tobom.

Alkemičari su svim mozgom i dušom svojom tisućama godina vjerovali u kamen mudraca, da nešto može nastati iz ničega, i opet nisu uspjeli.


jolo_du je napisao/la:
A što tek kad su želje različite?

* završnica OI u Ateni, muški rukomet
* Hrvatska-Njemačka 26:24

4, 5 000 000 Hrvata i možda još pokoji navijač Hrvatske, naspram 80 000 000 Nijemaca i možda još pokoji navijač Njemačke. Hrvatska pobjeđuje.

* utakmica OI u Pekingu, muški vaterpolo
* Crna Gora-Kanada 12:0

600 000 Crnogoraca i možda još pokoji navijač Crne Gore, te 32 i nešto 000 000 Kanađana u drugoj najvećoj državi svijeta. Crna Gora pobjeđuje. Ima toga još:

* Hrvatska-Kina 16:4 (vaterpolo, PEKING)
* Hrvatska-Kina 33:22 (rukomet, PEKING)

- 4, 5 000 000 Hrvata+navijači ; 1 000 000 000 i nešto Kineza+navijači; igra se u glavnom gradu Kine

Hrvatska pobjeđuje!!!


kako beshe onaj slogan: Upoznaj svoju domovinu da bi je vishe voleo.
e pa,
upoznaj sebe da bi se vishe voleo:
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 23&start=0
tamo cesh pronaci najbrzi odgovor :wink: :mrgreen:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 08, 2008 9:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 18, 2008 8:01 pm
Postovi: 98
Bit će vremena za prekopavanje po DVD-ima, VHS-ima, internetskim stranicama, ormarinama knjiga i sl. Mene sad zanima brz i konkretan odgovor: postoje li izazovi i pustolovine, ili se sve sastoji od dosadnog besmišlja da samo zaželiš i to se stvori pred tobom?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 08, 2008 9:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
zar zaista ne postoje nikakvi izazovi ni pustolovine, zar je zaista sve tako dosadno uređeno da samo treba željet, a ništa ne poduzimat. Zar zaista to besmišlje jest istina, zar zaista samo treba željet i to će se stvorit pred tobom.


Ovo NIŠTA NE PODUZIMAT, odtkud to?
Najbolje bi bilo misliti pozitivno,ali bez očekivanja(bilo negativnog ili pozitivnog).Raditi na projektu,ali bez negativnog ili previše pozitivnog.
Kužiš,biti flegma ali ne jebe mi se za sve flegma.
Citat:
Alkemičari su svim mozgom i dušom svojom tisućama godina vjerovali u kamen mudraca, da nešto može nastati iz ničega, i opet nisu uspjeli

Da ,očito im je nedostajalo znanje i još neki alati.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 08, 2008 10:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 18, 2008 8:01 pm
Postovi: 98
* "Ovo NIŠTA NE PODUZIMAT, odtkud to?
Najbolje bi bilo misliti pozitivno,ali bez očekivanja(bilo negativnog ili pozitivnog).Raditi na projektu,ali bez negativnog ili previše pozitivnog.
Kužiš,biti flegma ali ne jebe mi se za sve flegma.

...

Da ,očito im je nedostajalo znanje i još neki alati"

Ovo je već realno.

To je taj odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Znanost Bogaćenja
PostPostano: sri okt 15, 2008 9:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 13, 2008 11:31 am
Postovi: 16
Gledali ste Tajnu…
Dovedite sada Zakon privlačnosti u svoj život
Tri učitelja iz filma Tajna naučiti će Vas Znanost Bogaćenja
The Sience of Getting Rich Program ( Program – Znanost Bogaćenja )
Globalna zajednica istomišljenika, pojedinca koji su spremni učiti i razvijati se. SGR program ( Program – Znanost Bogaćenja ) je doslovno sve što Vam treba da bi ostvarili obilje iznad Vaših najluđih fantazija.
O čemu je zapravo Znanost Bogaćenja?
Prema riječima autora knjige Wallace D. Wattlesa:
Posjedovanje novca i stvari dolazi kao rezultat radeći stvari na određen način. Oni koji rade stvari na određen način bilo slučajno ili namjerno postaju bogati. Oni koji ne rade stvari na određen način bez obzira koliko se trudili ili bili sposobni ostaju siromašni. To je prirodni zakon prema kojem slična djela proizvode slične rezultate. Prema tome svaki muškarac ili žena koji nauče raditi stvari prema tom određenom načinu nepogrešivo postaju bogati.

Znanost Bogaćenja je zapravo o učenju kako raditi stvari na taj «određeni način « da bi ostvarili trajno bogatstvo i obilje
Klikni na link i zatraži 7 besplatnih lekcija
http://life2live.thesgrprogram.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 15, 2008 11:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
oke mi je ta "Tajna" ... ali nacin na koji je reklamiraju mi je presmiješan... :mrgreen: bogatstvo i obilje ovo-ono, vidi se da pokušavaju pridobit mase...

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 16, 2008 9:28 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, nije fora u tome da želiš materijalno, već da se objasne principi funkcioniranja misli.

Uostalom, velika želja za materijalnim umanjuje brzinu duhovnog razvoja, ne time što je "materija loša"... ne, nije... nego to što nas obično želja za materijalnim vuče da se samo na to fokusiramo i ne djelujemo na polju duhovnosti.

Balans.

To je ono što se traži.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 16, 2008 9:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Ponekad je potrebno pridobiti ljude na dobru stvar, ali na, recimo to tako, loš način. Pa kad već jednom shvatimo dar i naučimo kako ga koristiti možemo birati kojim ćemo "putem" krenuti... da li ćemo taj dar koristiti u dobre ili u loše svrhe.

Citat:
Balans.

To je ono što se traži.


Sigurno ne uvijek.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 07, 2008 3:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Naslov teme je zapravo pitanje:

"Koliko smo odgovorni i gdje nasa odgovornost pocinje a gdje prestaje?"

Meni se cini da se sve vrti oko toga.
Kada bi svatko od nas tocno znao sto moze uciniti a sto ne, i kada se ne bi morao muciti pitanjima poput "Jesam li negdje nesto propustio/pogrijesio/morao drugacije", zivot bi bio laksi i mnogo bi energije koja ide na sumnjicava samoispitivanja bilo oslobodjeno za ispravno djelovanje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 07, 2008 5:05 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Ja mislim da je odgovornost potpuna i da nema greške.

Nema greške u smislu da se svi vraćamo kući, tamo odakle smo i potekli. U stvari tamo već jesmo tamo i jesmo to.
Mada se svi sabiraju u istu žižu, putevi kući su različiti, neki duži, neki sporiji, zaobilazni ili super ubrzani, neki pružaju mogućnost da se usput uživa u lepoti krajolika (kreacije), neki se odvijaju u potpunom mraku sa spuštenim zastorima, ...

To je ono što biramo – put. On nije pogrešan, niti to može biti, ali može biti duži i mračniji. Taj put je naša kreacija a sve usput lekcije.
U tom smislu bi greška mogla da se posmatra samo kao propuštanje da se neka lekcija nauči, intencija da se eskivira delovanje katalizatora životnih iskustava (podsticaj za rad i rast), što je ponovo svojevrsna lekcija i tkanje na putu.
I u tom smislu je uvek veoma individualna i ne može se generalizovati u smislu ispravnog i pogrešnog.
Tako nekako gledam na stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 07, 2008 7:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Ja ne vjerujem da smo odgovorni za sve, i ne vjerujem da se svi "skupljamo u istu zizu" :)

Odgovornost koja seze u prijasnje zivote za mene nije prava odgovornost, odnosno ako sam jednom negdje nekako sve sama odlucila i dovela do toga da bude bas ovako kako jest ali se toga sada ne sjecam, ja to ne mogu prihvatiti kao ozbiljnu odgovornost, iz prostog razloga sto ne znam sto bih s njome? AKo se ne sjecam necega, onda na tome ne mogu raditi, dakle ta odgovornost je vise virtualna i spekulativna. I moram priznati da me malo podsjeca na onu istu koju svaljuju na ljude krscani od pradavnina svojom pricom da mi sada ispastamo radi grijeha nasih praroditelja Adama i Eve, i nema veze sto se tu osjecamo ni krivi ni duzni ... kao i kasnija prica-balans da je sve te grijehe sa nas zbunjenih ipak na sebe uzeo Isus pa ce on sve srediti sa Cacom, nou frks, jedino treba vjerovati, pa cak ni to ali barem ici na nedjeljne mise, ispovijedati se i davati priloge i sve pet :)

Ne tvrdim da covjek nije sam sve sebi priredio i dozvao, samo to da ako se necega ne sjeca ili nije u tome direktno sudjelovao, da to ne moze biti njegova odgovornost. To meni vise spada u predeterminiranost, uvjetovanost, datost, nesto sto vise ne mozes promijeniti, i tu mi upravo osobna odgovornost prestaje....

Nekako mi se cini da je stvar dobrog psihickog zdravlja ne prihvacati odgovornost za nesto sto (vise) ne mozes mijenjati.
Odnosno, ja kad se pitam o tome gdje mi "odgovornost pocinje a gdje prestaje" mislim na mogucnost djelovanja i promjene necega, a ne na prihvacanje krivice ili zasluge za nesto na sto vise nemam utjecaja...

Ne znam jesam li zakomplicirala s objasnjenjima :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 07, 2008 10:22 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Pitanje shvatanja pojmova. Krivica, jer navodno činimo nešto što je u nekom opšte-važećem smislu pogrešno, nam oduzima energiju i predstavlja određeni vid determinizma.

Kako shvatam stvari, odgovornost je naša sloboda. To je spremnost da se naprave sopstveni izbori. Oni mogu biti „ispravni“ (u smislu da će ubrzati naš napredak) i „pogrešni“ (u smislu skretanja sa našeg specifičnog kursa). No, upravo to je traganje i ispisivanje sopstvenog puta. Ako tačno znamo što je „ispravno“, šta „pogrešno“ tu nema slobode.
Što smo svesniji, prisutniji, što smo manje izloženi dejstvu nesvesnih elemenata, što više razumevanja posedujemo, to je i dijapazon naše interakcije sa svetom širi. U tom kontekstu mislim da neku situaciju sa lošim okolnostima ne bi trebalo posmatrati kao nešto što smo izazvali svojom „negativnošću“ ili „karmičkim dugovima“, već kao priliku. Priliku za rast i učenje.

Mislim da je pre religiozni pogled (religiozni u smislu uređenih sistema verovanja) na svet obeležen tim determinizmom. Krivi smo valjda samim tim što smo se rodili i nazad možemo samo putem potpune pokore i poslušnosti.

Citat:
Odgovornost koja seze u prijasnje zivote za mene nije prava odgovornost, odnosno ako sam jednom negdje nekako sve sama odlucila i dovela do toga da bude bas ovako kako jest ali se toga sada ne sjecam, ja to ne mogu prihvatiti kao ozbiljnu odgovornost, iz prostog razloga sto ne znam sto bih s njome? AKo se ne sjecam necega, onda na tome ne mogu raditi, dakle ta odgovornost je vise virtualna i spekulativna.


Ne znam da li pravimo samostalne izbore pre inkarnacije. Meni je taj pogled na stvari blizak.
Ali neku „karmu“ ne razumem kao neki „greh“ ili kaznu za taj greh, već pre kao ustaljeni obrazac ponašanja, kao neku inerciju. Moguće je da na nekom „višem“ nivou bića isplaniramo okolnosti koje će pomoći da se taj inertni obrazac ponašanja izbalansira drugačijim mogućim izborima. To je po pravilu onaj izbor koji nikada ne bismo napravili, ako bismo sledili liniju kotrljanja niz brdo. Najčešće nam baš i ne pada lako, jer se protivi tom inertnom nastavku kretanja u zacrtanom pravcu. No, ako oslušnemo onaj svoj unutrašnji glas (pod pretpostavkom da ga ne pomešamo sa drugim glasovima :mrgreen: ), obično je onaj „pravi“.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 5:45 pm 
Da se nadovezem na temu... Nisam citao al imam svasta za rec haha :evil:

Da. Zapravo u zadnje vrijeme sve zivo mi je u patternima. Ko da imas svijet, i sliku i vidis da su komadici te slike kao takvi i doslovce imas osjecaj kao da mozes "kidat" te komadice i razmijestat ih kako god da hoces. Mislim da mozes doslovce i vizualno kao i "nevizualno" ( mozdano ) kreirat svoju realnost jer ono sto sam shvatio je to da ona kao takva uopce ne postoji. Postoji samo schema ili ti ga pattern kojeg modificiras kako hoces. Nesto stila "Matrix"-a no ne na takav nacin....

Tipa, aaa sad bi mi pasala ovakva realnost, onda uzmes komadice "slagalice" i poslazes kako ti zelis i tako i je zapravo i prilikom toga ostanes totalno ravnodusan zapravo ili ti ga miran....

Weird but funny and interesting lol...


Vrh
  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 182 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz