Sada je: pet mar 29, 2024 6:13 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: ned jun 26, 2011 6:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
" Ako ljubav postoji čemu je dokazivati? "
Mika A.
:love9:
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: ned jun 26, 2011 6:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
“Da bi se istinski volelo, treba odrasti do deteta”.

Takodje, Mika A.
:love5: :love3: :love5:
:love9:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: ned jun 26, 2011 9:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Lampa je napisao/la:
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Emocije su alat, kao cekic naprimer, ili francuski kljuc. Kao sto je i fizicki bol alat. Sluze svojoj svrsi i nemaju nekakvih veza sa ljubavlju. Imaju pod onim sto mi podrazumevamo kao ljubav, ali ne sa "sirokim shvatanjem" sto bi bila prava ljubav.

Pa i ja sam ukazao na vezu, ali umesto razmisljanja bilo je jednostavnije da se prospe neka njuejdzerska maksima. Zar ne? :wink:

Jel mozes da mi das neki primer gde se na ovom forumu "izričito ukazuje na vezu između emocija i univerzalne ljubavi", da se malo obrazujem?



A zasto je nas svet zatrpan patnjom? (nisam dobio odgovor)

Sta je to "univerzalna ljubav"?


Oprosti stari, ne da mi se. [-(
Ugodno surfanje.
:read:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: ned jun 26, 2011 10:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Kako to mislis "ne da ti se"? Zasto? Naleteo neko koga ne mozes da popases? Neko ko nemase rucicama? Neko ko ne "emanira ljubav"? Au majku mu . . . :mrgreen:

Oko tog "surfanja" . . . ja ovde imam vise od 2000 postova, ti 20-tak. Jesmo svi isti na startu, samo su neki odavno posli sa starta. Sta mislis, ko bi ustvari trebao da "surfa"?

Procitao sam sve tvoje postove i uz tvoje indikativno ime "Lampa" deluju veoma zanimljivo. Nemoj da me pogresno razumes, u njima nema mnogo toga pametnog, ali su zanimljivi jer mi izgleda da guras neku svoju agendu. Da li gresim? :-k

1. Ne odgovaras konkretno na pitanja.

2. Svaki post ti je propoved, iako to niko nije trazio od tebe.

3. Vrtis ukrug opsta mesta koja mi svi uglavnom vec znamo, sto nije lose za pocetnika, ali malo preterujes sa ubedjivanjem.

4. Preporucujes plejadjane i kasiopejce, ali kroz to ne i sustinu njihove poruke, vec pricas o tehnikama kako da "podignes svoju frekvenciju svetla". Toga tamo nema. Dajes lazne predstave, skreces ljude, izoblicavas. Uobicajena tehnika nekakvog cointelpro agenta, uvuces se radis toboz istu stvar, ali na kraju dobijemo sasvim obrnuti rezultat.


O svemu ovome mogu vrlo detaljno da ti pisem sa sve primerima i citatima iz tvojih postova, ali zasto gubiti energiju, shvatices i ovako. A i "ne da mi se" :mrgreen:

E sad, ti si:

1. Nekakav pravi cointelpro agent. Koji zna sta radi.

2. Jedna nesvesna zena koja je samo dosla da se malo nahrani, i koja cita sve to, ali opet sve sebi predstavlja kroz jednu new age vizuru (love and light, podignimo frekvenciju univerzalne ljubavi). Ali opet "agent" koga u ovom slucaju zbog nesvesti, drugi koriste. Hmmm :-k Svi smo imali takve faze na onom "startu" o kojem sam vec pisao, ali smo uglavnom brzo postali svesni toga.

Sta ce biti? Ignorisanje (agent sa agendom, pa gura dokle gura), ili neki iskren post? :wink:

Uuuh, jedva cekam :mrgreen:

Evo i ja tebi da preporucim:

viewtopic.php?f=7&t=20

viewtopic.php?f=7&t=39


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: ned jun 26, 2011 10:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
sigma je napisao/la:

Pa, ovaj... meditacija? Iliti, osama, tihovanje, kontemplacija,rekapitulacija, vece prisustvo svesnosti u svakodnevnici, delanje bez napora (bez unutrasnjih otpora, gundjanja uma), cisto davanje bez ocekivanja ... ... , a zacinjeno jednostavnoscu, prostodusnoscu...?

Kroz sve to, priblizavamo se sopstvenom bicu, postajemo sve vise autenticni, protocniji za "delovanje" Duha, i, samim tim, otvoreni smo za priliv Ljubavi. Koja se, po prirodi svojoj, uliva u nas srazmerno nasoj sposobnosti davanja, koja opet, zavisi od nase trenutno postignute sirine. Mada, ako smo vec dotle dosli, tada znamo da nazad nema, jer sirenje se nastavlja, do u beskraj... sto je uslovljeno jedino, zreloscu duse i snagom unutrasnjeg usmerenja.

Tako nekako to vidim... :


Mislim da je ovo odgovor koji je, po meni, najbliže objašnjenju pojma Univerzalne ili Neuvjetovane Ljubavi kao i puta kojim se do nje stiže. Univerzalna Ljubav je prije svega dosegnuto stanje Svijesti, a ne "voljenje do besvijesti" i zaista nema previše veze sa svakodnevnim, ljudskim emocijama. Ima samo utoliko što "niže" emocije moramo čistiti jer su one samo jedna od prepreka dostizanja ovog stupnja Svijesti. Na sreću ili na žalost onih kojima je rada na sebi preko glave, do stanja bivanja u Univerzalnoj Ljubavi, jedino se tako stiže. Rastakanje "ljudskosti" u ime postizanja "božanskosti", ako se tako može reći, u najkraćem...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: pon jun 27, 2011 3:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet apr 22, 2011 3:22 am
Postovi: 32
@lyra =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: pon jun 27, 2011 4:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Kako to mislis "ne da ti se"? Zasto? Naleteo neko koga ne mozes da popases? Neko ko nemase rucicama? Neko ko ne "emanira ljubav"? Au majku mu . . . :mrgreen:

Oko tog "surfanja" . . . ja ovde imam vise od 2000 postova, ti 20-tak. Jesmo svi isti na startu, samo su neki odavno posli sa starta. Sta mislis, ko bi ustvari trebao da "surfa"?

Procitao sam sve tvoje postove i uz tvoje indikativno ime "Lampa" deluju veoma zanimljivo. Nemoj da me pogresno razumes, u njima nema mnogo toga pametnog, ali su zanimljivi jer mi izgleda da guras neku svoju agendu. Da li gresim? :-k

1. Ne odgovaras konkretno na pitanja.

2. Svaki post ti je propoved, iako to niko nije trazio od tebe.

3. Vrtis ukrug opsta mesta koja mi svi uglavnom vec znamo, sto nije lose za pocetnika, ali malo preterujes sa ubedjivanjem.

4. Preporucujes plejadjane i kasiopejce, ali kroz to ne i sustinu njihove poruke, vec pricas o tehnikama kako da "podignes svoju frekvenciju svetla". Toga tamo nema. Dajes lazne predstave, skreces ljude, izoblicavas. Uobicajena tehnika nekakvog cointelpro agenta, uvuces se radis toboz istu stvar, ali na kraju dobijemo sasvim obrnuti rezultat.


O svemu ovome mogu vrlo detaljno da ti pisem sa sve primerima i citatima iz tvojih postova, ali zasto gubiti energiju, shvatices i ovako. A i "ne da mi se" :mrgreen:

E sad, ti si:

1. Nekakav pravi cointelpro agent. Koji zna sta radi.

2. Jedna nesvesna zena koja je samo dosla da se malo nahrani, i koja cita sve to, ali opet sve sebi predstavlja kroz jednu new age vizuru (love and light, podignimo frekvenciju univerzalne ljubavi). Ali opet "agent" koga u ovom slucaju zbog nesvesti, drugi koriste. Hmmm :-k Svi smo imali takve faze na onom "startu" o kojem sam vec pisao, ali smo uglavnom brzo postali svesni toga.

Sta ce biti? Ignorisanje (agent sa agendom, pa gura dokle gura), ili neki iskren post? :wink:

Uuuh, jedva cekam :mrgreen:

Evo i ja tebi da preporucim:

viewtopic.php?f=7&t=20

viewtopic.php?f=7&t=39


Druže u potrazi,
zahvaljujem ti na pažnji koju si mi posvetio (iz bilo kojeg razloga). Moj odgovor je vrlo iskren i stojim iza njega, kao i iza sveg napisanog pod ovim nickom, a ti se s njim nosi kako znaš i možeš:

"Psi laju, karavane prolaze."
:glasses7:

PS.
Hvala ti na linkovima.
Nadam se da ćemo se jednom zajedno smijati ovim glupostima. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: pon jun 27, 2011 8:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 05, 2011 12:48 pm
Postovi: 88
Iz nas moze da izadje samo ono sto postoji u nama.

Ovde to zavrsi u postovima, a u zivotu zavrsi u ljudima, ogledalima, oko nas.

I samo nas to sto izlazi iz nas oslikava.

Kako iznutra, tako se oslika napolju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: pon jun 27, 2011 9:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
25256 je napisao/la:
Iz nas moze da izadje samo ono sto postoji u nama.

Ovde to zavrsi u postovima, a u zivotu zavrsi u ljudima, ogledalima, oko nas.

I samo nas to sto izlazi iz nas oslikava.

Kako iznutra, tako se oslika napolju.

=D>

Sad i ja moram da aplaudiram kao što je i Dobro Danas (neobičan nick, svaka čast!). Iz nas ne može izaći zloća ako smo je većim dijelom očistili iz sebe, ali ni dobrota, ako je nismo postigli u većoj mjeri dosadašnjim radom na sebi. Tako iz ovih postova zaista je vidljivo šta u svakom od nas (još) postoji, pa tako i nefleksibilnost i nespremnost da se razumije i poštuje sasvim drugačiji životni stav o nekoj specifičnoj temi...

Odsustvo tolerancije znak je nižih nivoa osvještenosti i Svjesnosti. Što je stupanj tolerancije za drugo i drugačije veći, to obično ukazuje na činjenicu da su takve osobe odradile dobar dio onog paketa koji stoji pred svakim ozbiljnim tragaocem za krajnjom samospoznajom (prosvjetljenjem i na kraju oslobođenjem).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljubav
PostPostano: pon jun 27, 2011 10:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Lampa je napisao/la:
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Kako to mislis "ne da ti se"? Zasto? Naleteo neko koga ne mozes da popases? Neko ko nemase rucicama? Neko ko ne "emanira ljubav"? Au majku mu . . . :mrgreen:

Oko tog "surfanja" . . . ja ovde imam vise od 2000 postova, ti 20-tak. Jesmo svi isti na startu, samo su neki odavno posli sa starta. Sta mislis, ko bi ustvari trebao da "surfa"?

Procitao sam sve tvoje postove i uz tvoje indikativno ime "Lampa" deluju veoma zanimljivo. Nemoj da me pogresno razumes, u njima nema mnogo toga pametnog, ali su zanimljivi jer mi izgleda da guras neku svoju agendu. Da li gresim? :-k

1. Ne odgovaras konkretno na pitanja.

2. Svaki post ti je propoved, iako to niko nije trazio od tebe.

3. Vrtis ukrug opsta mesta koja mi svi uglavnom vec znamo, sto nije lose za pocetnika, ali malo preterujes sa ubedjivanjem.

4. Preporucujes plejadjane i kasiopejce, ali kroz to ne i sustinu njihove poruke, vec pricas o tehnikama kako da "podignes svoju frekvenciju svetla". Toga tamo nema. Dajes lazne predstave, skreces ljude, izoblicavas. Uobicajena tehnika nekakvog cointelpro agenta, uvuces se radis toboz istu stvar, ali na kraju dobijemo sasvim obrnuti rezultat.


O svemu ovome mogu vrlo detaljno da ti pisem sa sve primerima i citatima iz tvojih postova, ali zasto gubiti energiju, shvatices i ovako. A i "ne da mi se" :mrgreen:

E sad, ti si:

1. Nekakav pravi cointelpro agent. Koji zna sta radi.

2. Jedna nesvesna zena koja je samo dosla da se malo nahrani, i koja cita sve to, ali opet sve sebi predstavlja kroz jednu new age vizuru (love and light, podignimo frekvenciju univerzalne ljubavi). Ali opet "agent" koga u ovom slucaju zbog nesvesti, drugi koriste. Hmmm :-k Svi smo imali takve faze na onom "startu" o kojem sam vec pisao, ali smo uglavnom brzo postali svesni toga.

Sta ce biti? Ignorisanje (agent sa agendom, pa gura dokle gura), ili neki iskren post? :wink:

Uuuh, jedva cekam :mrgreen:

Evo i ja tebi da preporucim:

viewtopic.php?f=7&t=20

viewtopic.php?f=7&t=39


Druže u potrazi,
zahvaljujem ti na pažnji koju si mi posvetio (iz bilo kojeg razloga). Moj odgovor je vrlo iskren i stojim iza njega, kao i iza sveg napisanog pod ovim nickom, a ti se s njim nosi kako znaš i možeš:

"Psi laju, karavane prolaze."
:glasses7:

PS.
Hvala ti na linkovima.
Nadam se da ćemo se jednom zajedno smijati ovim glupostima. :lol:


Koji "odgovor"?

O tome i pricam. Nista konkretno ne kazes, ali imas tendenciju da ljudima govoris sta i kako. To se zove "mesijanski sindrom". Evo, zasto sada ne iskoristiti priliku i stvarno i reci nesto konkretno i iskreno? Otvori se, opusti se, pre svega. Pusti propovedi, ucestvuj i uzivaj.

Inace i to sto si sad napisala je u repertoaru jednoga cointelpro agenta.



Ja ne vidim nikakve gluposti ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Što je to prava ljubav i koliko je živimo/osjećamo?
PostPostano: pon dec 26, 2011 12:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
http://matrixworld-hr.com/2011/12/25/znamo-li-mi-ljudi-sto-je-ljubav/#more-6796


Pro 25 2011


„Što je ljubav?“ je možda najteže pitanje za ljudski rod. Prolaze stoljeća, mileniji, mijenjaju se društva, ljudi umiru i rađaju se, zasnivaju se bračne zajednice, ljudi se zaljubljuju, odljubljuju i rastavljaju, ali nitko do sada nije dao točnu definiciju ljubavi. Čovjek je u stanju prepoznati tek kada je iskusi. Bez obzira kako je vi definirate, ljubav je jedina prava istina u povijesti ljudskog roda.

Ljubav je pažljiva, ljubav je strpljiva, ljubav je milostiva i bez zavisti i ljubomore, ne likuje i nikada nije ohola i ponosna.

Ljubav jedino zna slaviti nad zlom kada je istina na strani onoga koji je traži.

Ljubav štiti, čuva i nada se pozitivnom aspektu života.

On ili ona koji osjećaju ljubav, čvrsto stoje u njoj i znaju da vole.

Ljubav može nastati između dvoje ili više osoba. Ona ih povezuje na način koji stvara osjećaj povjerenja, intimnosti ali i neovisnosti jer ljubav poštuje svaku individuu naročito kada je uzvraćena i višesmjerna. Uzvraćena ljubav je najjači i najsveobuhvatniji osjećaj koji mi ljudi možemo iskusiti. Ljubav osnažuje i liječi dušu. Ljubav bi se trebala iskusiti, a ne samo misliti o njoj. Jačina ljubavi se ne može mjeriti. Pogledajte samo normalnu vezu između majke i djeteta. Majka svoje dijete voli bezuvjetno, to se uopće ne može mjeriti s ničim.

Drugačiju dimenziju istog osjećaja možete dobiti među različitim osobama; obitelji, supružnicima, braći i sestrama, rođacima, prijateljima, bakama i djedovima, tetama i stričevima, školskim drugarima, …,…

Prava ljubav se može stvoriti tek kada padnu lažne maske o onome što čovjek misli da jeste, tek kada ljudi odluče pokazati svoje pravo ja.

Zaljubiti se može svatko, u lažnu glorificiranu predstavu druge osobe koju jedva poznamo, ljudi se odljubljuju s gorkim ukusom u ustima, pitajući se što se dogodilo s osobom u koju sam se zaljubio. Odgovor bi bio, ništa, kemijske reakcije u mozgu su nestale, pao je veo s očiju zaljubljenih i ako se takve osobe nisu poznavale bez laži i predstave ako se ZAISTA nisu voljele, veza neće opstati.

Slično je i s obitelji, prijateljima, ako nema ljubavi, nema razumijevanja, nema sloge, nema osjećaja ravnopravnosti i osjećaja, jedinstva.

Različite filozofske škole, znanstvenici svih branši i gotovo svi pjesnici i spisatelji su se barem jednom suočili sa zagonetkom ljubavi.

Većina religija na svijetu propovijeda svoja učenja s velikim naglaskom na ljubavi. Često takva učenja imaju jaku nit o tome da se mora SVE VOLJETI, da s ljubavlju možeš pobijediti zlo, uništiti nepravdu, obasjati tamu, ispraviti nepravde.

Bez obzira što su ovo divne nakane i riječi, moramo zaključiti kako one u praksi ne stoje, jer su razlike među filozofijama religija na koncu zaboravile na ljubav i ona nije pobjeđivala, no vratimo se mi pravoj ljubavi, onoj koju bi morao i trebao iskusiti svaki čovjek, žena i dijete na planeti.

Što je prava ljubav?

Je li to uzvraćena, višesmjerna, duboka i istinska ljubav.

Može li prava ljubav biti bez istine?

Može li prava ljubav biti neuzvraćena ljubav?

Može li prava ljubav biti plitka i površna?

Je li to tada istinska ljubav?

Kako biste vi željeli da netko vas voli? Biste li vi bili u stanju nekomu pružiti to isto što želite za sebe?


Prava ljubav, bez obzira je li to roditeljska, dječja, bratska i sestrinska, obiteljska, prijateljska ljubav, neće predstavljati osjećaj teškoće, uznemirenosti i sjete, prava ljubav će, ako postoji postati dio samog ljudskog bića koji će na ljubav uzvraćati ljubavlju, na istinu istinom, prava ljubav ne troši ljudsko biće, ne skida mu životnu energiju, dapače, prava ljubav čini čovjeka, sretnijim, mirnijim, ispunjenim i CIJELIM.

Teško je voljeti sve i svakoga, teško je voljeti one – koji na današnji dan – ubijaju, muče i siluju. Kako voljeti takve (ne) ljude? To je nemoguće, takve osobe ne mogu osjetiti ljubav i NE MOGU JE UZVRATITI. Životinje će barem instinktom brinuti o većini svojeg potomstva, možemo to nazvati životinjska ljubav. No kod (ne) ljudi se čak ne pojavljuje instinkt za fizičko i mentalno zdravlje osoba koje će postati njihove žrtve, jedini instinkt jedina sila koja upravlja ovim (ne) ljudima je samoprezervacija i ispunjenje potreba, kakve god one bile.

Je li takva osoba ili osobe uopće ljudsko biće ako ne može osjetiti ljubav?

Vjerojatno nije.

Zapamtite svi ljudi bi mogli i trebali osjetiti ljubav, ako netko nije u stanju iskusiti ljubav, jako je veliko pitanje da li je takva osoba uopće ljudsko biće i ima li dušu.

Duša je još jedan pojam o kojemu se milenijima govori polemizira i raspravlja. Tek nedavno je tehnika postala toliko napredna da je u našem energetskom polju uspjela snimiti određene promjene i trenutku smrti ljudskog bića. O tome smo pisali više ovdje. ( http://matrixworld-hr.com/2011/09/22/nevjerojatne-snimke-ljudske-duse-koja-napusta-tijelo-u-trenutku-smrti/ ) Tek nedavno postali smo, djelomično, u mogućnosti i na indirektan način početi shvaćati pojam i sveprisutnost ljudske duše.

Nije li onda zgorega ljudsku dušu povezati s najvećim i najjačim osjećajem kod nas ljudi, s ljubavlju. Može li čovjek bez duše iskusiti ljubav? Može li čovjek s dušom živjeti pun život bez ljubavi?

Rekli bismo da ne može.


Ljubav je uvijek bila glavna tema u muzici, poeziji, slikarstvu, i drugim umjetnostima. Psihologija je također pokušala napraviti mnoga istraživanja o ljubavi i kao što je većini znanstvenika duša neuhvatljiva i nerazumljiva jer nije sastavljena od fizičkih elemenata koji se mogu snimiti i izmjeriti tako je i ljubav ostala zagonetka.

U prošlosti je filozofija i religija, svake na svoj način pokušavale objasniti ljubav, koliko su uspješne se vidi jer još uvijek pokušavaju objasniti ljubav i uvjeriti svoje pristalice da je ljubav baš ono što oni nude, no bez obzira na to što drugi misle, ljubav je ono što čovjek iskusi kada osjeća ljubav, ni više ni manje.

Psihologija opisuje ljubav kao kognitivan fenomen sa socijalnim uzročnicima. Psihologija tvrdi kako ljubav ima tri komponente: intimnost, predanost i strast. No zaboravlja jedan jako važan aspekt a to je visok prag TOLERANCIJE, bez obzira na to što nam psihologija nudi kao ljubav, ne možemo je zamisliti bez tolerancije.

Po znanstvenicima i filozofima ljubav uključuje i koncept kompatibilnosti, no s ovim elementima postaju još zbunjeniji jer kompatibilnost je još jedna terra incognita (nepoznata zemlja) s mnogima varijacijama i mnogim preprekama.

I ne mora biti istinita.

Koliko puta ste vidjeli parove ili obitelji koje uopće nisu kompatibilne ali se vole?? Zašto? Jer je ljubav tolerantna.

Ljubav je osjećaj na duge staze ne nestaje i ne jenjava, ljubav ne zastarijeva i ne slabi s godinama i fizičkim promjenama uvjetovanim starenjem. Možemo reći da je ljubav bezvremenska i da ima mnoga lica, mnoge aspekte.

Oni koji osjećaju ljubav se ne srame pričati o svojoj tuzi, uspjesima i padovima, o sebi kakvi jesu, oni koji vole prihvaćaju druge kakve jesu i vide sve aspekte dobre i loše. Prava ljubav je balans energija, iskreno davanje i iskreno uzimanje bez očekivanja naplate i računanja tko je više dao, a tko više uzeo.

Mogli bismo reći da je prava ljubav i ona našeg planeta prema nama, naša ljudska obitelj je rastrzana, razdjeljena, nesložna, ponašamo se maćehinski prema ovoj planeti na kojoj živimo i prema svim njenim žiteljima, pa ipak ta planeta nas čuva od radijacije iz svemira, hrani nas, štiti nas, pruža nam utjehu, pruža nam mjesto za rast i razvoj, mogli bismo reći da nas bezuvjetno voli kao što majka voli dijete, a mi se uglavnom ponašamo kao razmažena derišta jedni prema drugima i prema majci planeti.

Sve što vam možemo poželjeti je da uspijete pronaći pravu ljubav i da živite s njom.

William Shakespeare je napisao: „Voli sve, vjeruj nekolicini, ne učini nažao nikome.“ Moguće da je bio na jako dobrom tragu, ako ne ništa postoji i ona od John-a Lennon-a: „All you need is love“ ili „Sve što vam treba je ljubav,“ koliko je slavni Beatles, bio u pravu ostavljamo vama da prosudite sami."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što je to prava ljubav i koliko je živimo/osjećamo?
PostPostano: pon dec 26, 2011 7:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Što je bezuvjetna ljubav?
Znamo što je ljubav. Kad nekoga jako voliš, jako želiš.
Ako nekoga jako želiš, ali je nemoguće da ostvariš svoju veliku želju, da ti ljubav bude uzvraćena onako kako želiš ONDA postajemo nezadovoljni, nesretni, očajni, tužni, jadni itd. To je ljubav.

Ako nekoga jako želiš i ako ti je ta ljubav također neuzvraćena ili neostvarena onako kako želiš, ali ti i dalje voliš tu osobu i pritom ne osjećaš tugu, nesreću, samosažaljenje, nemaš nikakve negativne osjećaje ONDA je to najviši stupanj ljubavi, bezuvjetna ljubav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što je to prava ljubav i koliko je živimo/osjećamo?
PostPostano: pon dec 26, 2011 9:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
P: Dakle, vi kažete da je put ka prosvećivanju znanje, a ne ljubav?
O: To je tačno.
P: Da li je također istina da emocije mogu biti korištene da odvedu u krivo, da se izokrenu i generišu isključivo telesno i lažno programiraju?
O: Emocije koje ograničavaju su smetnja za progres. Emocije su također neophodne da bi napravili progres u 3. denzitetu. One su prirodne. Kad počnete odstranjivati ograničavajuće emocije bazirane na pretpostavkama od emocija koje otvaraju nekog prema neograničenim mogućnostima, to znači da se pripremate za idući denzitet.
P: Šta je s ljubavlju?
O: Šta s njom?
P: Imamo mnoga učenja koja šire da je ljubav ključ, odgovor. Ona kažu da prosvjetljenje i znanje i šta-sve-ne, može biti postignuto kroz ljubav.
O: Problem nije izraz "ljubav", već je problem interpretacija izraza. Oni na 3. denzitetu
imaju tendenciju da strašno zbunjuju stvari. Posle svega, oni zbune mnoge stvari kao
što je ljubav. Kad stvarna definicija ljubavi kao što je vi znate, nije korektna. To nije
neophodno osećaj koji bi neko mogao također interpretirati kao emociju, već je
to, kao što smo vam pre već rekli, bit svetla koja je znanje je ljubav, i to je bilo
iskrivljeno kad je bilo rečeno da ljubav vodi u prosvetljenje. Ljubav je Svetlost je
Znanje. Ljubav nema smisla kad se koriste uobičajene definicije u vašoj okolini.
Da bi voleli, vi morate znati. I da bi znali, morate imati svetlo. I da bi imali
svetlo, morate voleti. I da bi imali znanje, morate voleti.-Kraj citata iz Kasiopejskog materijala.


Zašto je ljubav potrebna, koja je njena svrha? Da li se može bez ljubavi?

-Ljubav je potrebna zbog zajedništva, jer niko ne može opstati sam, u samoći koja razdire, jer je čak i zajedništvo potrebno u umiranju, a kamoli u životu.

-Svrha ljubavi je dostići vrhunsko znanje, jer samo tako ljubav može kroz znanje da oplemeni svako delo.

-Bez ljubavi se može, i to je sebičnost postojanja, to je beg od svih, čak i od samog sebe.

Biti zao mnogo je lakše(u 3D-4D), i ako je za to potrebna hrabrost.
Pokazivati ljubav, i biti samo ljubav, nosi sa sobom pregršt zamki i opsednutosti kada ne želi da se vidi i druga strana, tj. mržnja i zlo.


Prava ljubav, ili odlučna ljubav, ima znanje o poštovanju drugih koji su izabrali drugu stranu, i ona se ne meša u njihove radnje, sve van toga poništava ili uzurpira slobodnu volju bića, da deluju onako kako deluju.

Samoodbrana ljubavi je znanje, i načini kako da se zadrži samostalnost u jednom surovom svetu, gde zli i žive od drugih ljubavi i empatije, kao i kroz sažaljenja.
To znači da nema davanja ljubavi i empatije dok neko to ne zatraži, time se štiti svoja slobodna volja i volja drugih od manipulacija.

Znanje o Organskim Portalima, Psihopatama i ljudima sa dušom koji su izabrali zid tame.

-Što se tiče Organskih Portala, njihova ljubav se svodi na opstanak njihovih telesa, na blagostanje i bez svakog odsustva bola. Viša stanja svesti kao što su empatija sa ljubavlju, su za njih potpuno strana, i u domenu su oponašanja tih viših centara duše.
Pogotovu što Organski Portali, ili ostaju tuneli napada na one sa dušom, od strane hiperdimenzionalnih Tuđinaca.

-Psihopate imaju jednu grešku u svom sopstvenom sistemu, za njih je ljubav sami CILJ kome oni teže. Sa obzirom da je to uvek druga strana, za njih je mržnja prema nekome ili zlo, ispoljavanje lične ljubavi ka ispunjenju cilja koji su sebi zacrtali, bez obzira na posledice.
Kod psihopata, imamo i ekstremne Organske Portale, kao i ljude sa dušom koji su na neki način oštečeni, bilo genetski ili nekim događajima koji su kod njih ispoljili psihopatološke osobine.

-Ljudi sa dušom koji su izabrali tamu i zlo, čine to svesno, i većina njih je u nekom ogorčenju iz kojeg je došla neka lična povreda duše. To ih ni malo ne čini odgovornim(što imaju dušu), već naprotiv, takvi su vrlo surovi i zastrašujući u svojim postupcima(kao da znaju kako da nanesu što više patnje).

Ljubav je odgovornost duše.

Telesna ljubav je tek posledica sjedinjenja duša u zajednički adept Jednog, to treba da je čežnja ka sjedinjenju ljubavi u Jedno.
Telesna ljubav koja samo sjedinjuje tela, nije ništa drugo do težnja za telesnošću, ka telesnom blatu sastavljenom od krvi i mesa, a ne od suptilnih damara duša.

Emocije, prosvećenje, bit svetla.

Da bi se postigla, ili dostigla vrhunska ljubav, mora postojati IZBOR svetla, to je temelj za ljubav, to je temelj za prave emocije koje ne dolaze od telesnosti već od samih misli duše...


Ako je bit duše svetlo, ono će težiti znanju da bi razumelo emocije, da bi razumelo ljubav u svojoj suštini kao dar Jednog.

Prosvećenje je kada se ljubav koristi sa znanjem, i kada emocije podupiru temelj biti koja je u svetlu Jednog, na putu ka povratku Sebi i Bogu, koji i jeste ljubav neizmerna, ali sa planom!

Iz Kasiopejskog materijala...

A što je sa svom onom New Age / Cointelpro propagandom da samo trebamo slati svima drugima čim više ljubavi i svetlosti?

14.07.96
P: I ako nekom od njih šaljete “kante ljubavi i svetlosti”, a oni su taj put odabrali, vi kršite njihovu slobodnu volju?
O: Vi bi mogli, također, slati i “kante” bljuvotina jer će oni tako i reagovati na to.
19.09.98
P: Ne razumem kako bi davanje ljubavi, kad se ona nije tražila, moglo biti štetno, a ne korisno?” Možete li komentarisati?
O: “Davanje” ljubavi nije davanje, u tom slučaju.
P: Znači, ako dajete ljubav kad niko to od vas nije tražio, vi u biti NE dajete?
O: Vi uzimate, kao i obično.
P: Kad kažete “vi uzimate”, šta uzimate?
O: Energiju, na OPS način.
P: Kako to da vi uzimate energiju od nekog kad mu dajete ljubav kad ona nije tražena?
O: Jer OPS vozilo ne uči kao da bude OPD kandidat tako da određuje potrebe drugih.
P: Ne razumem kako to znači da vi onda uzimate energiju.
O: Zato jer je to onda samo-zadovoljavajući akt. Ako neko “daje” kada ne postoji zahtev, prema tome ne postoji potreba, to je povreda slobodne volje! I usput, koja bi druga motivacija mogla biti u takvom scenariju?!? Razmislite pažljivo i objektivno u vezi toga.
P: Pa ja mislim da, da ako netko daje ljubav nekome ko nije pitao ili to zahtevao, da izgleda da u korenu toga postoji želja da se promeni tog drugog, što znači: želja da ga se kontroliše.
O: Pogodila si!!!
P: Dalje kaže: “Da, sve su lekcije i ako osoba odabere specifični put, treba joj se dopustiti da ide i uči na svoj način. Ali, recimo da se to dešava nekome koga zbilja volite. I recimo da ta osoba može imati period u svojem životu u kojem njene/njegove misli mogu delovati tako da, na primer, on/ona počini ubistvo. Zar ne mislite da ako pošaljete toj osobi ljubav, čak i podsvesno, da to može omogućiti neophodnu energiju ( uticaj ) da zaustavi to ubistvo?” Komentar, molimo.
O: Ne, ne, ne!!! Zapravo, ako ništa drugo, takav prenos energije čak može i ubrzati taj efekt.
P: Na koji način?
O: Nebalansirani valovi mogu biti uvučeni od strane primatelja.
P: Mislim da od ovih reči koje je koristio - možemo napraviti zaključak: “Zar ne mislite da ako pošaljete osobi ljubav, da to može omogućiti neophodnu energiju koja je potrebna toj osobi” i u zagradama ima reč “utjecaj” što implicira kontrolu nad ponašanjem te druge osobe, da bi “zaustavio to ubistvo”. Dakle, izgleda da je tu upletena želja za kontrolom akcija druge osobe.
O: Da.
P: Ali njegova namera je potpuno dobronamerna jer on želi sprečiti ubistvo, što je spašavanje života, kao i sprečiti da voljena osoba ide u zatvor. Dakle, to samo IZGLEDA da je dobronamjerno kod tog pokušaja. Zar to ne čini razliku?
O: Jesmo li zaboravili Karmu?

Rezime

Ljubav je odgovornost duše. I to stoji, u suprotnom, bez znanja o svetu u kome živimo, i bez znanja o našim ličnim iskustvima, to se pretvara u beskonačne masakre i lični sadizam...


Iz pojmovnika

Moral – karakteristike
- sve što podržava spiritualni napredak je zvano pozitivnim, a sve što ga nazaduje je zvano negativnim
- ono što izaziva bol i služi samo sebi je nazvano "zlo", a ono što izaziva ljubav i napredak je nazvano "dobro"
- dobro i zlo su subjektivni i relativni, ali pozitivno i negativno su objektivni i apsolutni
- odgovarajući balans između dobrih i zlih snaga rezultira u pozitivnosti
10
- previše dobra rezultira stagnacijom, previše zla vodi u totalno uništenje, što je negativno
- balans je održan prisutnošću obe strana u pravilnom omeru i dijametralnoj suprotnosti
- neko ko se bori isključivo samo za dobro ili zlo je budala, netko ko se striktno bori za pozitivnost je plemeniti ratnik
- takav ratnik će napraviti odgovarajući balans dobra/zla u sebi, i tada tražiti podešenje balansa u negativnim sistemima

Dakle, ljubav je odgovornost prema sebi i drugima, i ona nije slepa, već sveznajuća do usklađenosti sa samim postojanjem. To je prava ljubav..... i pravo razumevanje....

Pozdrav za celu ekipu....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što je to prava ljubav i koliko je živimo/osjećamo?
PostPostano: pon dec 26, 2011 1:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
*
o Kad bih sve jezike ljudske govorio i anđeoske

a ljubavi ne bih imao
bio bih mjed što ječi
ili cimbal što zveči.
Kad bih imao dar proricanja
i znao sva otajstva
i sve spoznaje
i kad bih imao svu vjeru
da bih i gore premještao
a ljubavi ne bih imao - ništa sam!
...
Ljubav je velikodušna,
dobrostiva je ljubav,
ne zavidi,
ljubav se ne hvasta,
ne nadima se;
nije nepristojna,
ne traži svoje,
nije razdražljiva,
ne pamti zlo;
ne raduje se nepravdi,
a raduje se istini;
sve pokriva, sve vjeruje,
svemu se nada, sve podnosi.
Ljubav nikad ne prestaje. (Pavao; I. Korinćanima 13)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što je to prava ljubav i koliko je živimo/osjećamo?
PostPostano: pon dec 26, 2011 6:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Pitamo se šta je to ljubav?
Pitamo se iz razloga zato što oživljavamo samo osjećaj ljubavi i to onoliko koliko nam fizički osjećaj dopušta.
Ljubav ne može biti ništa drugo osim jedinstva.
Jednog dana kad nam svijest dovoljno sazri,kad u dubini svog bića otkrijemo šta to znači biti jedno,a u isto vrijeme biti sve...
Tad ćemo znati šta je to ljubav
a to se riječima neće moći opisati...
:angel4: :love10: :love5:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što je to prava ljubav i koliko je živimo/osjećamo?
PostPostano: pon dec 26, 2011 10:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Ljudi u ljubav ubacaju svega i svačega od seksualnog nagona do uzvišenih misaonih formi.Uglavnom je sve to u redu ali nije ljudav jećmožda dio njenog pojavljivanja među ljudima. Da ti pravo kažem ne znam ni ja što bi mogla biti ljubav alo ako priičamo o osjećanju apsolutnog povjeranja potpunog predavanja i primanja bez ostatka rekao bih da se radi o ljubavi. Zapravo se tu mogu dodati jođ bezbroj raznih opisa ali sve je to uključeno u ono gore i praštanje i razumjevanje i oduševljenje i pravda i istina i....
Čak bih rekao da su ljudi i sva stvorenja svemira do sad osjetili ljubav jedino u trenutcima spajanja u Boga ili Tvorca ili kako ti volja, a sve drugo, bez obzira na intezitet doživljaja, je smo blijedo sjećanje na taj neizrecivi događaj. Takođe je neizmjerna naša tuga kad smopostali ličnosti i želja za ponovnim sedinjenjem. Nas ljude a i druga stvorenja neizmjenim zadovoljstvom i srećom ispunjava sjedinjavanje tijelaoblika špice a radi se samo u savršeno beznačajnom gotovo nepostojećem osjećanju u odnosu na povratak Njemu.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što je to prava ljubav i koliko je živimo/osjećamo?
PostPostano: pon dec 26, 2011 10:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
FORMICA je napisao/la:
Ljudi u ljubav ubacaju svega i svačega od seksualnog nagona do uzvišenih misaonih formi.Uglavnom je sve to u redu ali nije ljudav jećmožda dio njenog pojavljivanja među ljudima. Da ti pravo kažem ne znam ni ja što bi mogla biti ljubav alo ako priičamo o osjećanju apsolutnog povjeranja potpunog predavanja i primanja bez ostatka rekao bih da se radi o ljubavi. Zapravo se tu mogu dodati jođ bezbroj raznih opisa ali sve je to uključeno u ono gore i praštanje i razumjevanje i oduševljenje i pravda i istina i....
Čak bih rekao da su ljudi i sva stvorenja svemira do sad osjetili ljubav jedino u trenutcima spajanja u Boga ili Tvorca ili kako ti volja, a sve drugo, bez obzira na intezitet doživljaja, je smo blijedo sjećanje na taj neizrecivi događaj. Takođe je neizmjerna naša tuga kad smopostali ličnosti i želja za ponovnim sedinjenjem. Nas ljude a i druga stvorenja neizmjenim zadovoljstvom i srećom ispunjava sjedinjavanje tijelaoblika špice a radi se samo u savršeno beznačajnom gotovo nepostojećem osjećanju u odnosu na povratak Njemu.


100 % se slažem sa tobom.Riječima si opisao upravo ono za šta ja nisam mogao naći riječi da opišem.Dodirnuo si suštinu.
Bravo! =D>

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što je to prava ljubav i koliko je živimo/osjećamo?
PostPostano: pon dec 26, 2011 10:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
Ima jedan dio u drugom djelu Gnoze - Put od Borisa Moravjeva, gdje on daje zanimljiv pogled na ljubav:


Sve ljudske emocije, kakva god da je njihova priroda, negativna ili pozitivna, i da li su rođene usled različitih pokreta psihe, imaju jedan jedini pokret duše kao svoju osnovu. Koliko god to možda paradoksalno izgledalo, ljubav je ona koja formira jedinstvenu bazu svih varijacija pozitivnih i negativnih emocija. Da budem precizniji, recimo da postoji samo jedna čista emocija i ta emocija u svojoj prozračnoj čistoći je ljubav.
Sve različite emocije i osećanja koja čovek oseća su mešavine. Pomešane sa čistom ljubavlju njihovi elementi ih zamućuju. Kao posledica ona ima kapacitet da apsorbuje i da u sebi rastvori razmišljanja, stavove, strasti, impulse itd., baš kao što hemijski čista voda ima sposobnost da apsorbuje i rastvori soli različite prirode. Jedan od razultata ovoga je da raznolikost ljudskih osećanja zavisi, u svakom pojedinačnom slučaju, od onoga što je kvantitativno i kvalitativno pomešano sa čistom ljubavlju u kojoj je rastvoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što je to prava ljubav i koliko je živimo/osjećamo?
PostPostano: uto dec 27, 2011 5:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Ljubav kao splet aktivnosti žlezda fizičkog tela ...

Ljubav kao balansirajući faktor između Moći i Znanja

Ljubav kao sveobuhvatna sila, jedna od tri, koja u sebi sadrži i moć, i znanje.

Ljubav, kao nesebičnost, kao primarna sila stvaranja.

Ljubav, kao zakon. Kao uslov našeg postojanja.

Ljubav, kao vera da smo jedno.

Ljubav, kao vera da to nismo.

Ljubav, kao znanje o tome.

Ljubav, kao ono loše što si mogla da uradiš - a nisi.

Ljubav, kao ono što nisi znala da uradiš - ali jesi. Kako ? :-k

Ljubav, kao mržnja. Kroz suprotnost sebe, dokazuje sopstveno postojanje, prerasta u jedinstvo suprotnosti. Kroz sebe, kroz ljubav.

Ljubav, kao Put.

Ljubav, kao Svetlost.

Ljubav, kao sve što jeste.

Ljubav, kao praznina.

Ljubav, kao jedna od tri primarne sile. U svemu. I kad neko šutne kamen, tu je Ljubav. Ljubav je uslov postojanja.

Postojiš li? Ti si ljubav.

Ali samo ako tako hoćeš inače - ne moraš ... ;)

I to je isto - ljubav :*


Volim vas. Sve.

I to je ljubav ...


:occasion5: :occasion5: :occasion5: :love3: :love5: :love3: :occasion5: :occasion5: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što je to prava ljubav i koliko je živimo/osjećamo?
PostPostano: uto dec 27, 2011 9:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Moravljev: "Prvi zameci gnoze, višeg znanja i prakse, koja daje vlast nad sobom, progresivno donose unutrašnji mir, koji je prvi ozbiljan rezultat učinjenih napora."

Drugim riječima, ako imamo unutrašnji mir, onda nemamo negativne emocije: Strah od napuštenja, starenja, neprihvaćanja, strah od gubitka ljubavi, neuspjeha itd.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz