Sada je: čet maj 23, 2024 8:20 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned jan 07, 2007 6:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Koliko sam ga čitao prosudi po tome da imam sve što je prevedeno od njega, od Ljubljane do Beograda, od toga 4 prevoda Knjige zakona. To datira od kad se pojavilo kod nas i kada je Žika počeo da piše knjige. Ne znam da li si se ti tada rodio, ali nije ni važno.

Zato pljujem po njemu jer sam saznao ko je on.
I ti ćeš sinko čim saznaš ko je, ništa ne brini, spašćemo te od njegovih satanskih dela, došao si ovde na vreme, ima šanse za tebe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Poenta je da ti on ne nudi ništa dobro ni korisno. Iza gomile mistificiranih i šifrovanih fraza nema ničega. Sve to što imaš u knjigama ne možeš uopšte da upotrebiš, ako nisi pirmetio.
On se sav zasniva na ceremonijanoj magiji i lažnom tantrizmu. Da bi saznao ko to radi, kako i zašto potrudi se da pričitaš debelu knjigu 'Najveća tajna' (540 strana).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 07, 2007 9:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Pa Icke valjda ima istu funkciju kao i Crowley

da zrno istine zavije u mrezu dezinformacija kako bi cijelu stvar ucinio sto neozbiljnijom

ali ovaj topic je dozvoljen iz prostog razloga da bismo na njemu postali sto objektivnije informacije o zivotu i radu samog crowlija po mogucstvu poduprte referncama tj. linkvima na izvor, a sve to sa ciljem da bi svatko od nas mogao donjeti vlastiti sud o crowleyu

rasprava o tome tko je vise knjiga o crowleyu procitao ne vodi nikuda,
narucito ako pobornici crowleya, a to je u ovom slucaj tigar excitabo nisu u stanju navesti ni jednu argumentiranu cinjenicu iz njegovog zivota koju bismo mogli protumaciti pozitivno

citajuci materijale o crowleyu a narucito dijelove iz njegovg zivota ono sto upada u oci jest da je crowley bio najobicniji psihopata koji je cijeli svoj zivot posvetio manipulaciji ljudi sa kojima bi dosao u kontakt

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 07, 2007 9:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Organski portal je napisao/la:

Naravno, to je samo jedan pokusaj paralele jer opet, u knjigama obicno sotane samo dio prvotne ideje i vizije autora a o jednom i drugom ima toliko mitova da je usporedba vise u zoni proizvoljnoga.


Bilo kakva usporedba Castanede i Crowleya trebala bi zvucati kao uvreda i najnerazvijenijem intelektu.

Svakome je valjda jasno da su manje vazni njihovi nacini iskazivanja svoje seksualnosti od onog sto su ostavili iza sebe.
Odnosno nacina na koji su svoju "prosvjetljenost" ponudili drugima sto bi valjda trebao biti manir svakog prosvijetljenog ili OPD bica.

kao sto smo vec puno puta ustanovili OPS energija tezi da sve zadrzi za sebe i usisava energiju poput crne rupe, u tu svrhu koriste se rituali, zamuljavanje i zakukuljavanje najrazlictijim kriptiranim jezicima i simbolizmom, a u vecini slucajeva se cak ne radi ni o zamuljavnju pravog znanja vec samo cinjenice da je onaj koji tvrdi da to znanje posjeduje najobicniji hohstapler. Nije crowley jedini , takvih "magicara" je uvjek bilo otkad je svijeta i vijeka

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 07, 2007 9:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Vitez od Nevera je napisao/la:
Pa Icke valjda ima istu funkciju kao i Crowley
da zrno istine zavije u mrezu dezinformacija kako bi cijelu stvar ucinio sto neozbiljnijom


Sada si ti na redu da ovo potkrepiš argumentima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 07, 2007 9:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Sa zadovoljstvom,

ovo bi valjda trebalo biti dovoljno za zbrojiti dva i dva :wink:

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?p=29212#29212

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 07, 2007 10:06 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Mislim da u svakoj knjizi/spisu/transkriptama/članku/skupini nekih informacija ima smjesa "istina" i "neistina".

Jer dosada smo naučili da niti jedan izvor ili njegove informacije ne može potpuno biti točan ili netočan, obično je to jedna "smjesa" istih. Zbog nemogućnosti vađenja istine, definitivne istine i najobjektivnijeg pogleda/percepcije na neku stvar, ovako možemo unedogled debatirati i filozofirati. I obično, poznavajući ljude - to obično završava svađom i vrijeđanjima.

Da bi to izbjegli, potrebno je pročitati sve stvari od svakoga, pa povezati te neke stvari iz mnogo različitih kuteva gledanja. Ako uspijemo vidjeti tu veeeeeliku mrežu isprepletenih informacija u cjelosti, sa svih gledišta, moći ćemo donijeti neke zaključke.

Zato, ako netko nije pročitao neku knjigu, a govori kako ona ne valja, ili je netočna, ili točna... taj nebi trebao ništa reći o toj knjizi, bar ne dok ju ne pročita.

Nadalje, ne treba suditi uopće. Treba stvari pročitati, razmisliti o njima, pohraniti za daljnju upotrebu ako se trenutno sve to ne može "svariti". Ponekad sam pročitao neku knjigu, pa mi je tek nakon nekoliko godina nakon što sam ju pročitao, "sinulo" što je u stvari "pjesnik htio reći u njoj", i shvatio sam da sam to tek mogao razumjeti nakon što pročitam i još nekoliko drugih knjiga koje su povezane s ovom, na neki način. Dakle, strpljenja i kontemplacija. Ne brzo rasuđivanje, prosuđivanje i osuđivanje.

Trebamo izaći iz ovih naših "misaonih kontejnera" ( kako je to odlično opisao Om u temi o Uzrocima ljudskih nerazumijevanja - kontejniranoj svijesti ). Kad sagledamo mnogo kuteva i mnogo informacija, tada se taj kontejner - povećava i obuhvaća uniju s drugim kontejnerima, pa se dešava to da možemo "vidjeti" stvar sa manje ograničenja ( veličinom našeg dosadašnjeg kontejnera ). Manje ograničenja - više razumijevanja, manje svađe, manje nesuglasica... itd.

Crowley, Icke, Castaneda, Istarhov, Mickey Mouse... sve su to ( bili ) određeni entiteti. Svaki ima svoju funkciju, svoj stil i svoj pogled na svijet. Neki od njih su doprinjeli povećavanju ljudske svijesti, a neki nisu, ili su je čak kočili. I to je tako u životu. Uvijek ima ovih, ovakvih i onih, onakvih. I svi su oni potrebni da bi mi svi zajedno naučili određene lekcije u životu.

Tko je kome koliko važan - ovisi o tom pojedincu. Neka svatko za sebe odabere što mu najviše odgovara na njegovom putu. Meni osobno, svi su pomogli svojim knjigama/informacijama/pojavama. Svaki na svoj način, iako nisu svi iz istog misaonog kontejnera. Mickey Mouse je bio značajan u mom djetinjstvu i lekcijama iz tog doba. Sad on više nema smisla, jer su te lekcije naučene. Istarhov, kakav stil god imao - "upalio" je lampicu u mojoj glavi. Sad isto - nevažno, ali bilo je važno u ONOM trenutku kad sam ga pročitao. Dalje, David Icke, Castaneda, Crowley... svi oni imaju zanimljivo štivo iz kojeg se uče "lekcije ovog doba". Sutra ( u budućnosti ) će to biti vjerojatno netko treći... i njegova (ne)djela će biti važna u tim budućim lekcijama... i tako cijeli krug... ako me shvaćate svi...

Dakle, nadam se da će ovo smiriti "požar" u početku... i da ćemo koristiti naše mozgove, a ne ego.

U tom duhu... svima: :occasion5: :read: :hello2:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 07, 2007 10:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Sad si me razočarao. #-o

Zar zbog jednog bezveznog i lažnog filma koji su mu podmetnuli sudiš o celom njegovom delu? To je vrlo neozbiljno od tebe.
Ako znaš ko su mu neprijatelji, onda je podmetačina ovakvog filma Ajku samo mala šala u poređenju s onim šta mogu da mu urade. Potkopavaju ga malo po malo.

Očigledno nisi čitao 'Najveću tajnu'. Ne bih da je proglašavam za najvažnije delo jer znam da ima grubih grešaka, ali je prava enciklopedija informacija koje bacaju svetlo na sve o čemu se na ovom forumu govori pa i na Krolija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 07, 2007 10:30 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 05, 2007 6:26 pm
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Jack =D> slazem se sa tobom.

:mrgreen: =D> :mrgreen:

ok je da diskutujemo ali netreba da diskusiju dozivljavamo licno.

_________________
Talasamo se u prostor
i dolazimo do OProStaja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 08, 2007 8:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Naravno da ne treba diskusije doživljavati lićno niti ih pretvarati u lične obračune, ali trebalo bi da razlikujete 'lično' od diskusionog žara koji daje živost forumu da ne postane mrtvo puvalo - kao što može postati zbog subjektivnosti i egocentričnosti nekih moderatora.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 08, 2007 9:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
U Pravilima o ponašanju na ovom forumu, a koje mi stalno pominjemo kao papagaji, fino piše da svi članovi koji imaju bilo kakvu primjedbu na rad nekog od moderatora iste treba da proslijede putem e-maila ili privatne poruke administratorima foruma a ne da to ističu na javnom dijelu foruma. Nije zabranjeno nikome da ima primjedbe na rad bilo koga i da se o tome izjasni, samo za to postoji "propisan" način koji svi moraju poštovati.

Pošto nisam nikog direktno imenovao niti prozvao smatram da bilo koja vrsta "replike" na ovo nije potrebna te će svaki naredni post koji znači off topic od bilo kojeg člana biti obrisan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 08, 2007 1:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Organski portal je napisao/la:
1. - 7.



1. Netocno, sve sto sam napisao u svom prvom postu na ovom topicu napisao sam i na topicu koji je obrisan. Objasnjeno je i zasto je obrisan.

Medjutim jasno mi je da spominjanje obrisanog topica sada ima manipulativnu funkciju.

na koji je nacin Kastaneda organizirao svoj seksualni zivot sa poantom cijele stvari nema nikakve veze,ne sumnjam ni da ti to jako dobro znas jer pokazujes prilican stupanj upucenosti u ezoteriku.
Ajde da se napravim glup pa da pitam :
Ti pokusavas implicirati da je u Castnedinom djelu seksualna magija podjednako bitna kao i u Crowleyevom te ih na taj nacin izjednaciti ?! smiley koji je izbecio oci
jedino sto mi pada na pamet nakon ovakve tvrdnej jest da u pitanju jos jedan pokusaj manipulacije , ipak vrlo ocigledan

2. Vidis za mene to nije upitna kategorija uopce.
Kastaneda mi jasno i glasno prica o odredjenim konceptima,
nekad sa manje a nekad sa vise uspjeha pokusava rasvjetliti odredjena pitanja
S druge strane Crowley zbunjuje, uci kako svaladati astralne tehnike sa ciljem uhodjenja svojih ljubavnika/ca i tako dalje i tako blize.
Potegnuti paralelu izmedju ova dva autora, narucito na nacin i u kontekstu na koji je to incijalno ucinjeno ne samo da je nakaradno, nego sluzi totalnom zamagljivanju subjekta i cijele price. Upravo iz tog razloga vrijeda intelekt i siguran sam da ti je to jasno.

3. Drago mi je sto si tako siguran u sebe, nazalost taj kvalitet ne radi uvjek u nasu korist.
Davno prije nego sto sam iti cuo za QFS prihvatio sam od Kastanede odredjene koncepte. Zato sto su mi legli i ucinili se istiniti. One koji su mi polovicno legli testirao sam u praksi a one koji mi uopce nisu legli zaboravio sam cim sam zatvorio njegove knjige.
QFS radi istu stvar i ne vidim u tome nista lose. neke stvari se prirodno uklapaju, i nadopunjuju samo je stvar subjektivnosti kako ces interpretirati njihov preklapanje. Ti si ga interpretirao kao guranje necega na silu sto mi govori da si iz nekog razloga pristrasan.
Termini OPS i OPD nisu bitni samo na ovom forumu nego i u zivotu uopce.
Iz prostog razloga sto sluze kao nabolja verbalna deskripicija aktivnog ispoljavanja principa koji vladaju univerzumom, kreacije i entropije.

Kastaneda je u nacinu na koji prezentira svoj rad i po onome cime se bavi svakako vise OPD nego Crowley mislim da ni moja baba ne bi imala problema to razluciti kada bih joj objektivno prezentirali oba slucaja. Koncepti koje spominjes u sustini se ne razlikuju puno od onga o cemu govori QFS, Cassiopejci, Gurdjijef, Mouravejeff ili Uspenski.
Pobjeda pravog ja nad licnoscu. Naravno kastaneda ne uzima zarobljenike u tom ratu protiv licnosti. kao sto sam rekao na pocetku kod mene su takvi drasticni djelovi otpali odmah u pocetku, a pretpostavljam i kod svakog tko ima truncicu razuma. Poanta jest kastaneda ti uvjek ostavlja izbor. Kod Crowleya nisam stekao takav utisak. Dapace.
Ali ono sto je najinteresantnije u cijeloj stvari jest slijedece;
Dok te Kastaneda uci kako energiju generirati, akumulirati i pravilno preraspodjeljivati Crowley te uci kako energiju sto bolje odavati onima koji po svoj prilici tu energiju koriste .
Dakle sta je od ovog kreacija a sta entropija, , koji je pristup OPD a koji OPS?

4. Pogledaj pod 3.

5. Pogledaj pod 2.

6. Ja Ickeu nisam napravio nista. On je sam sebi dovoljan.
Opet pokusavas biti manipulativan.
Postoji film koji je takav kakv jeste.
Na Ickeovom Site-u postoji link na taj isti film. Icke se i sam pojavljuje u takvim filmu.
Pored toga Icke je snimio niz drugih "dokumentarnih filmova" koji takodjer dovoljno govore sami za sebe.
Ickeova biografija je dostupna kao i njegov cjelokupni opus. Ja nikome nista ne sugeriram, svatko moze odluciti sam za sebe ukoliko je to sposoban.

7. Konacno si se i ti s nekim slozio, mislim obicno se javljas na topicima kako bi produbio kotroverzu a ne zato sto ti je bitna razmljena misljenja. Medjutim to je samo moj subjektivni utisak citajuci tvoje postove na raznim topicima. U svakom slucaju pao mi je veliki kamen sa srca kad sam vidio da se slazes sa mojim kolegom sa kojim se ja naravno u potpunosti slazem i zbog cega sam i upozoravao ucesnike na ovom topicu. Iz svega toga nekim cudom proizlazi da si ti i ja u stvari slazemo.
Dakle sa ovom diskusijom definitvno nesto nije u redu, ja bih rekao motivi
ali valjda se zbog toga i pojavio u njoj Mickey Mouse.

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Zadnja izmjena: Vitez od Nevera; pon jan 08, 2007 1:53 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 08, 2007 1:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Vitez od Nevera je napisao/la:
citajuci materijale o crowleyu a narucito dijelove iz njegovg zivota ono sto upada u oci jest da je crowley bio najobicniji psihopata koji je cijeli svoj zivot posvetio manipulaciji ljudi sa kojima bi dosao u kontakt

Kada si već toliko kritičan pitam se da li si uopće pročitao neku njegovu knjigu. Ako želiš biti objektivan probaj pročitati njegovu "Magiku bez suza" ili "Knjiga mudrosti ili ludost" pa će ti neke stvari o njemu biti jasnije.

"Čini što ti je Volja..." a ne što želiš, bar je to jasno. Volja je bit oslobođena društvenog uvjetovanja, lažnog morala i straha koji nama upravlja. Iz toga proizlazi ispravno djelovanje i iskreni moral.

Zanimljivo je kako ljudi uvijek prvo pomisle na ubijanje i anarhiju kada se spominjenje djelovanje čovjeka koje u sebi ne sadrži povinovanje zakonima društva.

I naravno, ne poričem da je u nekim djelovima života bio nemoralan ali i to je prenapuhano zbog doba i konzervativnog društva u kojem je živio.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 08, 2007 3:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Interesantno kako mi jos nitko od Crowleyevih pobornika nije ovdje obrazlozio na koji to nacin Crowley doprinosi povecavanju svjesnosti.

Time sto uci da je volja bit oslobođena društvenog uvjetovanja, lažnog morala i straha koji nama upravlja. A onda tu dragocjenu i prociscenu volju upotrebljava za krsenje slobodne volje drugih ljudskih bica?!
Svakog trenutka svoje egzistencije.

I sami pripadnici Theleme kazu:

Citat:
Thou must (1) Find out what is thy Will. (2) Do that Will with a) one-pointedness, (b) detachment, (c) peace.

Then, and then only, art thou in harmony with the Movement of Things, thy will part of, and therefore equal to, the Will of God. And since the will is but the dynamic aspect of the self, and since two different selves could not possess identical wills; then, if thy will be God's will, Thou art That.

Sa ovim nemam nikakvih problema. Ali rijeci su samo rijeci a dijela ipak govore vise od rijeci. Dakle kako telemiti tj. Crowley sporvode iste rijeci u dijelo?! Zar dostizanje kristalno jasne volje iz gore navedenog konteksta vodi kroz zombifikaciju putem seksualnih rituala, naravno mozemo tvrditi da se subjekti na takav nacin lisavaju svoje licnosti i ogoljava im se pravo ja. Medjutim meni nesto ipak govori da se na takvom putu licnost odnosno razum ipak ne smije poputno izgubiti. rekao bih da je kljucna rijec odgovarajuca integracija . U gore navedenom slucaju radi se o zombifikaciji prijemcivih subjekta koji tako postaju idealan plijen za bilo kakvu energetsku manipulaciju. Cak i da se ne radi o hiperdimenzionalnim entitetima, dovoljan je Master Therion osobno da isisa sve sto se da isisati.


Onaj clanak o Crowleyu s pocetka ovog topica nisam postao zbog njegovog senzacionalizma, i spekulacija koje mogu ali i ne moraju biti istinite. Postao sam ga iz prostog razloga jer plasticno ilustrira kako je Crowley upotrebljavao svoju "prosvjetljenost".



mene se posebno dojmio ovaj izvadak iz knjige zakona :

Citat:
61. But to love me is better than all things: if under the night stars in the desert thou presently burnest mine incense before me, invoking me with a pure heart, and the Serpent flame therein, thou shalt come a little to lie in my bosom. For one kiss wilt thou then be willing to give all; but whoso gives one particle of dust shall lose all in that hour. Ye shall gather goods and store of women and spices; ye shall wear rich jewels; ye shall exceed the nations of the earth in spendour & pride; but always in the love of me, and so shall ye come to my joy. I charge you earnestly to come before me in a single robe, and covered with a rich headdress. I love you! I yearn to you! Pale or purple, veiled or voluptuous, I who am all pleasure and purple, and drunkenness of the innermost sense, desire you. Put on the wings, and arouse the coiled splendour within you: come unto me!

Dakle imamo inteligenciju koja tvrdi da je jedini ispravni put. Ne samo sto mi ovo smrdi na Jahwea koji je samo za mrvicu promjenio odoru nego se ujedno i pitam koji bi se to Bog na takav nacin ukazao bilo kome. Demijurg mozda, odnosno hiperdimenzionalni entitet.
Divne rijeci koje ne treba shavtati u literalnom znacenju. Cijeli tekst vrvi od simbola medjutim koja je krajnja poanta.
Ja sam tvoj bog i dajem ti jedinu pravu mogucnost.


I za kraj ovo mi se ucinilo bas interesantno


Citat:
Immediately prior to his first Dianetics publications, Hubbard was involved with occultist Jack Parsons in performing rites developed by Aleister Crowley.[26] Some researchers have noted similarities in Hubbard's writings to the doctrines of Crowley. In a 1952 lecture, Hubbard praised Crowley's works and referred to him as "my very good friend", [5], [6] though the Church of Scientology currently denies any such connection.



Crkva New Age- a ima puno raznih propovjednika a Crowley je samo jedan od njih, i to losiji reako bih

@Baphomet
Valjda ti je jasno da se u ovu diskusiju ne bih ni usudio upustiti da nisam procitao ni jednu knjigu od Crowleya. Nigdje nisam tvrdio da sam procitao sav njegov opus, ali ono sto sam procitao bilo od njega ili drugih o njemu sasvim mi je dovoljno da donesem odredjeni sud.
jedna od knjiga koju bih svakome preporucio samo zbog toga sto sasvim objektivno pristupa fenomenu Crowleya je "Alistair Crowley: The nature of the Beast od Colina Wilsona". Ne znam da li je prevedena na nas jezik, ja sam je citao na engleskom. Colin Wilson je moj omiljeni autor , vjerovatno zato sto pokazuje veliku objektivnost ( koliko je to moguce) i studioznost u pristupu misticnim temama.
Knjigu ili bolje reci pamflet Zakona i knjigu tota sam pokusao svariti ali i pored najbolje volje nije islo.
Uz to knjiga koja je svakako imala najveci uticaj na formiranje mog zakljucka o Crowleyu je njegova autobiografija.
Ne mislis valjda da bih izjavio da je covjek bio psihopata bez da sam imao uvid u nacin na koji njegov um funkcionira.

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 9:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Vitez od Nevera je napisao/la:
Knjigu ili bolje reci pamflet Zakona i knjigu tota sam pokusao svariti ali i pored najbolje volje nije islo.
Uz to knjiga koja je svakako imala najveci uticaj na formiranje mog zakljucka o Crowleyu je njegova autobiografija.
Ne mislis valjda da bih izjavio da je covjek bio psihopata bez da sam imao uvid u nacin na koji njegov um funkcionira.

Knjiga Zakona je jedna teška kabalistička zagonetka. Najgore što se može napraviti je da se shvati doslovno. Knjiga Totha je knjiga o tarotu i teško ju je shvatiti bez prethodnog znanja o povjesti, simbolizmu i raznim religijama.

Kao što rekoh, za upoznavanje Crowley-a uvijek preporučujem nešto lakši materijal kao npr. Magiku bez suza.

Čitao sam dosta o njegovom životu i nisam našao ništa tako drastično da bih ga okarakterizirao kao psihopatu ili sotonistu.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 9:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
u tom slucaju reporucujem da procitas Mask of Sanity od Marthe Stout a takodjer i Ponerologiju od Lobaczewskog.
Imas nesto na na ovom topicu;

Psihopatija

prijevod je i dalje u toku ali iz ovog sto je dosad objavljeno mogu se dobiti neke najosnovnije informacije o tome sta je u stvari Psihopatija. Vecina ljudi kada se kaze psihopata zamislja Hanibala Lectora, medjutim stvari nisu bas tako jednostavne...

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 1:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Da ne tražite previše po netu , evo :

Magika bez suza - PDF

http://www.geocities.com/otosr/MBS.PDF :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 4:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Narucito ovi djelovi su posebno interesantni a sto je najbolje mozemo ih testirati u svakodnevnom zivotu...:wink:

Citat:
Think about it, someone maniupulates you to give a promise to keep secrets (this is a major tool of psychopaths) and you do, and they are only getting this promise from you to protect their predatory
nature... but you, being honorable, feel that "a promise is a promise." And so, you keep quiet and say nothing... and they go on to prey on more and more people... and you justify it to yourself by saying "well, they wouldn't believe me anyway... and they have to learn on their own..." and that's why
the world is the way it is.


Citat:
Keep in mind that psychopaths don't think twice about manipulating and lying and using people. And part of that using is knowing that an honorable person with a conscience - influenced by the socio-cultural norms set up by psychopaths - will generally keep their secrets.


Citat:
Some issue a normal person would not take seriously becomes an often lifelong goal for them, the object of effort, sacrifices, and cunning psychological strategy.



Citat:
Spellbinders are characterized by pathological egotism. Such a person is forced by some internal causes to make an early choice between two possibilities: the first is forcing other people to think and experience things in a manner similar to his own; the second is a feeling of being lonely and different, a pathological misfit in social life.



Citat:
Thus, any insinuation enclosed in a "moral slogan" is always suggestive even if the "moral" criteria used are just an ad hoc invention.


Citat:
To the spellbinder, everything becomes subordinated to their conviction that they are exceptional, sometimes even messianic. An ideology can emerge from such individuals that is certainly partly true, and the value of which is claimed to be superior to all other ideologies.


Citat:
Such an individual fishes an environment or society for people amenable to his influence, deepening their psychological weaknesses until they finally become a ponerogenic union.



Citat:
The next part of the manipulation is to "wind up" the target by making them believe that the association is causing the perpetrator to "catch a lot of 'heat' from spooky agencies as well as 'magickal' groups. They describe being stalked, having their computers hacked, suffering all kinds of attacks because they are acting for "the good of mankind," even if in their dark past, they did get close to the pit. Naturally, they were appalled by their "close call," and that is why they are so knowledgable about such things, even if they have decided to use their knowledge "for the good!"


Citat:
Psychopaths are notorious for not answering the questions asked them. They will answer something else, or in such a way that the direct question is never addressed. They also phrase things so that some parts of their narratives are difficult to understand. This is not careless speech, of which everyone is guilty at times, but an ongoing indication of the underlying condition in which the organization of mental activity suggests something is wrong. It's not what they say, but how they say it that gives insight into their true nature.

But this raises, again, the question: if their speech is so odd, how come smart people get taken in by them? Why do we fail to pick up the inconsistencies?

Part of the answer is that the oddities are subtle so that our general listening mode will not normally pick them up. But my own experience is that some of the "skipped" or oddly arranged words, or misused words are automatically reinterpreted by OUR brains in the same way we automatically "fill in the blank" space on a neon sign when one of the letters has gone out. We can be driving down the road at night, and ahead we see M_tel, and we mentally put the "o" in place and read "Motel." Something like this happens between the psychopath and the victim. We fill in the "missing humanness" by filling in the blanks with our own assumptions, based on what WE think and feel and mean. And, in this way, because there are these "blank" spots, we fill them in with what is inside us, and thus we are easily convinced that the psychopath is a great guy - because he is just like us! We have been conditioned to operate on trust, and we always try to give the "benefit of the doubt." So, there are blanks, we "give the benefit of the doubt," and we are thereby hoisted on our own petard.


Citat:
Psychopaths view any social exchange as a "feeding opportunity," a contest or a test of wills in which there can be only one winner. Their motives are to manipulate and take, ruthlessly and without remorse.

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Zadnja izmjena: Vitez od Nevera; uto jan 09, 2007 5:12 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 5:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
I pored svih rezervi prema crowleyu meni je njegov tarot najljepsi spil karata koje sam ikad drzao u rukama ali valjda je i Frida Hariss imala nekog udjela u tome

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 11, 2007 9:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
Organski portal je napisao/la:
Sad dok sam o svemu dobro razmislio mislim da je Vitez od Nevere sasvim u pravu. ><

bravo, a evo i zasto

1. na osnovu mnogo procitanog i prezivljenog imati svoju sliku
2. CUTI drugo misljenje, pokusati ga razumeti bez JA, JA, JA...!
3. pokusati da svojom slabom, I PITANJE DA LI PRECIZNOM, percepcijom naslutimo koja ideja, kada se cita, u srcu razvija lepse osecaje...

hvala obojici ;)

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 31, 2007 1:37 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
A ja sam ti rekao da skineš knjigu Dejvida Ajka 'Najveća tajna' (ima je ovde na literaturi) pa da vidiš šta je stvarno i u kom svetu živiš.


Icke u svojoj knjizi (koju sam btw platio) kaže:

"...Crowley u fusnoti dodaje da je prema tekstovima sotonista Freatera Perduraba
svake godine između 1912. i 1928. izvršio takvo žrtvovanje
po sto pedeset puta."

ništa čudno kad Perdurabo ne bi bio Crowley sam.
ako je Icke jednako površno pristupio i drugim temama obrađenim u knjizi,
ne čudi što je pred bankrotom.

žrtvovanja navedena u knjizi Crowley opisuje kao "spiritualna žrtvovanja samog sebe".

'Nikakvih prava nemaš sem da vršiš volju svoju' (A.C.)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz