Sada je: ned jun 16, 2024 4:30 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 491 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub jul 25, 2009 12:51 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ne ne svidja mi se da me svrstavas u Opredeljenog prema meni jer time vredjas moj trud.


"Sviđanje" je vrlo subjektivan pojam.

"Vrijeđati" možeš samo nekog sa vrlo jakim egom, dakle, dobrano OPS entitet. I, jesi, OPS, sviđalo se to tebi ili ne. Možda još ne razumiješ dovoljno ovaj koncept, pa brkaš sa nekim drugim stvarima za koje imaš neko svoje mišlljenje, što je u redu.

Citat:
Vi kao priznajete da ste ipak OPS bica koja se "Trude" jer time mozete opravdati vase falicnosti i grehe...


Na ovo ću odgovoriti tvojim riječima iz nekoliko redaka iznad:

Citat:
prema meni jer time vredjas moj trud.


Dakle... TI se "trudiš", haha!

Citat:
JA i verovatno samo ja ovde mogu reci da sam OPD.


... malo previše egoistički rečeno? :toothy2:

Citat:
jer na suprot vama ja ZNAM sta sam


... tj. misliš da znaš...

Citat:
time mozete opravdati vase falicnosti i grehe...


Grijesi ne postoje, to je iluzija. Grijeh je "otklon" od "sporazuma" s kojim si sebe uskladio.

A dobra stara kaže: "Ljudski je griješiti - ja sam LJUDINA"!!! Hahaha! :rofl

Citat:
Vi ste crno koje mrzi crno te se pokusava ubediti pomocu lazi da ste belo


... je PRETPOSTAVKA i PREDRASUDA, te vodi tvoju svijest dublje u iluziju.

Citat:
Uh ... ala mi je ovo bilo tesko napisati, imao sam mnogo opsirniju ideju ali naprosto ne mogu...


... jer si ... BLOKIRAN ???

ZAŠTO si blokiran? Odblokiraj se... daj si više slobode... što te sputava u tome? Opredjeljenje prema drugima i nije toliko zablokirano... pa... :-k

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub jul 25, 2009 10:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
JA i verovatno samo ja ovde mogu reci da sam OPD.


Gledaj OPS je svatko samo da ti nabrojim neke razloge zbog čega smo OPS,mi jedemo i pijemo,a samim time jedeš živo biće kao što piješ vodu koja je isto živa,znači koristiš to da bi sam sebi udovoljio odnosno preživio,zato je ovaj realitet čisti OPS jel svi koristimo ostala bića da bi sami sebe mogli napojiti i nahraniti kao što i oni stepenicu više 4D OPS jedu nas i iskorištavaju nas kao što mi iskorištavamo npr.životinje,razlika je u tome što nam oni odvlače energiju-time se hrane,a imaš i slučajeve male djece koja nestaju diljem svijeta pogotovo u Americi,zbog čega nestaju pa im nema traga,koriste se za hranu i njihova krv se koristi.Ti entiteti se hrane sa strahom odnosno negativnom energijom,a svijet je pun straha,pa nije ni čudno onda zašto elita sija strah planetom,vodi ratove i zašto je svaki drugi čovjek siromašan,inače da je ovo OPD planet bilo bi drugačije.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub jul 25, 2009 11:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Danmagorez je napisao/la:
Jack987 je napisao/la:
Još uvijek smo svi ovdje OPS, sviđalo se to nekome ili ne... jedemo, pijemo, uzimamo energiju od drugih...

E pa nije tacno .. to sto vi opravdavate vase sebicno ja sa nekim OPS filozofskim objasnjenjima ne znaci da su svi nalik vama....
Ne ne svidja mi se da me svrstavas u Opredeljenog prema meni jer time vredjas moj trud.
JA i verovatno samo ja ovde mogu reci da sam OPD. A to sto nisam "nestao" je samo dokaz da ste nesto u vasim teorijama zgresili, jer na suprot vama ja ZNAM sta sam.
To sve spada u opravdanje sebe. Vi kao priznajete da ste ipak OPS bica koja se "Trude" jer time mozete opravdati vase falicnosti i grehe...
Hriscani to rede uz pomoc ispovesti te se ciste time i mogu nastaviti biti gresni uz illusiju da su ipak dobri jer su se pokajali. To je samo zavarivanje sebe...
Vi ste zrtva sopstvene illuzije da ste dobri dok istina je mnogo drugacija... Vi ste crno koje mrzi crno te se pokusava ubediti pomocu lazi da ste belo. Da znate "Put" i bla bla bla...
...........
Uh ... ala mi je ovo bilo tesko napisati, imao sam mnogo opsirniju ideju ali naprosto ne mogu...


Nadam se da se salis, posto se pola ovoga posta moze prabaciti u "viceve i sale" a ostatak u neku od tema na podforumu "manipulacija..."

Ako se ne salis, onda predlazem za citanje sledece:
http://www.galaksija.com/metafizika/ops ... riteti.htm
viewtopic.php?f=7&t=39
viewtopic.php?f=7&t=815
viewtopic.php?f=7&t=731
viewtopic.php?f=5&t=419


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub jul 25, 2009 2:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Opredeljenje Prema Sebi ili Opredeljenje Prema Drugima, nema veze sa covekom, odnosno pogresno je povezivati ih sa ljudskim rodom. Samo to sto povezujemo sa nama dokazuje da smo OPS.

OPS i OPD su nacini protoka energije. Naravno prvo treba apsolvirati da je sve energija, i mi zajedno sa svime drugim u univerzumu, ne razlikujemo se ama bas ni po cemu od bilo cega drugog, pa ni od tih notornih lizarda.

OPS bi bio zatvoren tok energije, gde svako tezi da ima vise od drugog, skretanje vode u potoku na vasu vodenicu, skretanje reke onako kako vama odgovara. OPD bi bio slobodan protok i razmena energije, gde vam nije vazno koliko ko cega ima i koliko vi imate, odustajanje od vodenice jer je potok bas dobar takav kakav je, shvatanje da ne mozete da skrenete reku kako vama odgovara jer ne zavisite samo vi od nje, ne zivite samo vi pored reke.

Da bi se shvatio princip OPD i OPS mora se shvatiti i princip denziteta, jedno bez drugoga ne idu.

Nasa je velika greska sto sva nasa shvatanja povezujemo sa nasim emocijama, u smislu: svidja mi se-ne svidja mi se; lepo mi je-nije mi lepo; hocu-necu i slicno. Zato bi vecina ljudi "volela" da je OPD jednostavno iz razloga sto im zvuci "lepo i prijatno". To ne radi tako, svi smo trenutno OPS jer naseljavamo deo univerzuma gde se tako zivi. Neki bi mogli da budu OPD kandidati, ali to podrazumeva i odredjeni nivo svesnosti. Sto bi znacilo da moramo da imamo odredjen nivo znanja i shvatanja da bismo mogli da shvatimo sta je OPD i OPS i da bi smo mogli da shvatimo da mozemo da biramo.

Emocije nisu lose, ali su emocije alat kojim se radi posao, ne cilj tog posla kako vecina ljudi shvata. Emocije nam cesto smetaju jer smo skloni da se poistovecujemo sa njima. Cesto budemo mi sami "bes, ljubav, mrznja" umesto da nam bes, ljubav i mrznja govore nesto o nama i svetu oko nas. Shvatanje svega toga zajedno ide sa shvatanjem sta je OPD i OPS, nista se ne moze shvatiti odvojeno.

Ja bih preporucio citanje tih sticky postova na temi Metafizika, to je to "sve zajedno"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub jul 25, 2009 3:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Dobro moracu da prekinem ovo... :D
Pre svega se stvarno izvinjavam na svemu ali zapravo taj moj post je gledano iz jednog ugla jedna "velika sala"
.....
Hteo sam samo da vidim reakcije ljudi. Mozda sam trebao ostaviti stvar da jos malo "kipi" ali bolje da se objasnim pre nego sto stvar pocne da budi negativna osecanja u nekome...

Danmagorez je napisao/la:
E pa nije tacno .. to sto vi opravdavate vase sebicno ja sa nekim OPS filozofskim objasnjenjima ne znaci da su svi nalik vama....

Ova recenica zapravo nema nikakvog posebnog znacaje sem da vas "upeca" u salu te da vas namami da citate dalje.
Danmagorez je napisao/la:
Ne ne svidja mi se da me svrstavas u Opredeljenog prema meni jer time vredjas moj trud.

Ovde vec pocinje da se budeo osecanja suprotnosti prema onome recenom ... a i Jack sam se nadao da ce odgovoriti bez da mu ni spomenem nadimak.
Odgovori koje je dalje napisao su zapravo ono i sto sam mislio da ce reci..
(Izvini Jack ... :kiss: )
Danmagorez je napisao/la:
JA i verovatno samo ja ovde mogu reci da sam OPD. A to sto nisam "nestao" je samo dokaz da ste nesto u vasim teorijama zgresili, jer na suprot vama ja ZNAM sta sam.

Ovde dolazi do direktnog napada na vase trenutno steceno znanje te pokusaj provokacije i narusavanja vaseg integriteta. Naravno tu nema realnog rizika rusenja necieg integriteta, ali neka tako glupa izjava skoro da ne moze da prodje bez pokusaja odbrane, napada i emocija.
Danmagorez je napisao/la:
To sve spada u opravdanje sebe. Vi kao priznajete da ste ipak OPS bica koja se "Trude" jer time mozete opravdati vase falicnosti i grehe...
Hriscani to rede uz pomoc ispovesti te se ciste time i mogu nastaviti biti gresni uz illusiju da su ipak dobri jer su se pokajali. To je samo zavarivanje sebe...
Vi ste zrtva sopstvene illuzije da ste dobri dok istina je mnogo drugacija... Vi ste crno koje mrzi crno te se pokusava ubediti pomocu lazi da ste belo. Da znate "Put" i bla bla bla...

Sa ovim sam nekako pokusao da dam verodostojnost svemu... ubacio sam neku filizofiju koja nekako i moze da stoji u nekom bolesnom umu... te drugi bi smatrali to kao mogucim njegovim misljenjem. Trebalo mi je malo vremena da smislim kako sastaviti "verodostojnu pogresnu filozofiju".. posle mi pade na pamet da se za to moze iskoristiti religija u kombinaciji sa alternativnim vidjanjima stvari... Tako da na kraju ispade ova zadnje citirana recenica. Ono zadnje .. bla bla bla.. odgovara karakteru koji gleda ostale sa visoka te ponizava nadmecuci svoj stav tako sto tudje umalovazava.
Danmagorez je napisao/la:
Uh ... ala mi je ovo bilo tesko napisati, imao sam mnogo opsirniju ideju ali naprosto ne mogu...

Mozda je ovo jedina iskrena stvar u celoj prici.. jer mi je stvarno bilo tesko obuci se u budalu onu koju ja najvise i nepodnosim.
Na kraju dobro ste i reagovali... da sam ja naisao na neki ovakav post reagovao bi verovatno mnogo burnije i oterao budalu u tri pic*e materine.. :evil:
Sada dodje pitanje zasto?
Sve to jeste sala ali imao sam prilike citait gomilu postova o pozitivnom shvatanju, kako se odnositi prema napadima od strane drugih... i tako to na tu temu, ali kako slusati nekoga ko to tako samo kaze jer je sam sebe ubedio i lagao da je ono sto se poklapa sa "kako treba biti" ali u prakticnim situacijama zapravo pokaze svoje pravo lice.
Neverovatno za varovati ali ovde niko nije naseo na provokaciju na nacin da samo zeli zgaziti ne-istomisljenika bez obzira na totalno bezobrazan nacin izjave istoga.
Zakcljucak je da filozofija o pozitivnom stavu prema provokacijama ili da vatrom protiv vatre se ne ide je tacna!!! :blob: Vi ste to zapravo to meni dokazali.

Izvinjavam se ponovo ...
Vrlo sam nervozna i impulsivna osoba te se lako dam losem izboru.... ali sam svestan te svoje velike mane.
Samo pokusavam nauciti nesto od vas, mada moje metode su malo cudne, ali morao sam proveriti verodostojnost onoga od koga trebam nesto da usvojim.
Nemoj te se ljutit, ajde ljibim da sve prodje... :kiss:

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub jul 25, 2009 10:42 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Danmagorez je napisao/la:
Citat:
Uh ... ala mi je ovo bilo tesko napisati, imao sam mnogo opsirniju ideju ali naprosto ne mogu...

...Mozda je ovo jedina iskrena stvar u celoj prici.. jer mi je stvarno bilo tesko obuci se u budalu onu koju ja najvise i nepodnosim...
Sada dodje pitanje zasto?
Sve to jeste sala ali imao sam prilike citait gomilu postova o pozitivnom shvatanju, kako se odnositi prema napadima od strane drugih... i tako to na tu temu, ali kako slusati nekoga ko to tako samo kaze jer je sam sebe ubedio i lagao da je ono sto se poklapa sa "kako treba biti" ali u prakticnim situacijama zapravo pokaze svoje pravo lice.Neverovatno za varovati ali ovde niko nije naseo na provokaciju na nacin da samo zeli zgaziti ne-istomisljenika bez obzira na totalno bezobrazan nacin izjave istoga.Zakcljucak je da filozofija o pozitivnom stavu prema provokacijama ili da vatrom protiv vatre se ne ide je tacna!!! :blob: Vi ste to zapravo to meni dokazali.

Izvinjavam se ponovo ...
Vrlo sam nervozna i impulsivna osoba te se lako dam losem izboru.... ali sam svestan te svoje velike mane.
Samo pokusavam nauciti nesto od vas, mada moje metode su malo cudne, ali morao sam proveriti verodostojnost onoga od koga trebam nesto da usvojim.
Nemoj te se ljutit, ajde ljibim da sve prodje... :kiss:


Čini mi se da tebi sada ne treba dokaz čim te je toliko zaboljelo. Odnosno, najbolji ti je dokaz upravo taj što ti je bilo maltene muka, ako ti neki dokaz bude nadalje potreban. Možda pod dokaz svodiš drugi termin, razumjevanje, nisam siguran da li te ispravno osjećam odnosno čitam između redova. Polazim od vlastitih iskustava jer mi je muka kad idem protiv Sebe. Tvoj pristup razumjem a ako primjetiš sinhronizovanost ovog tvog posta sa onim mojim postom na topiku Manipulacije u komp. igricama shvatićeš koliko smo svi povezani a nadam se i koje se opasnosti kriju u nama. Kontam da su ljudi unikati pa su nam i pristupi u igri drugačiji. Igraš se iskreno (otvoreno) i ogledaš u refleksijama drugih koji reaguju na tvoju igru a to činim i sam samo na drugačiji način. Tako sam počeo učenje na ovom forumu. Znanje a sa njim i razumjevanje postaje mi sve bitnije jer je to za mene živa aktivnost koja oplemenjuje dušu. Ali evo jedne kvake: sa većim znanjem dolazi i veća odgovornost u igri a to breme je još teže kad shvatim ovo :
Citat:
... svi smo trenutno OPS jer naseljavamo deo univerzuma gde se tako zivi...
kao i ceo AL-ov post .Shvatanje gdje sam na mene žestoko utiče ovih dana.

Hvala Slobodna Voljo na ovom postu.
:love5:

Citat:
Zakcljucak je da filozofija o pozitivnom stavu prema provokacijama ili da vatrom protiv vatre se ne ide je tacna!!!

samo jedna primjedba Danmagorez, ne radi se o filozofiji nego o djelovanju proisteklom iz znanja, odnosno djelovanju u skladu sa znanjem. Neko dobije po nosu a neko drugi dijalog, objašnjenja ili uputstva u nekoliko postova i onda se upitaj:
Sada dodje pitanje zasto? :mrgreen:
Pozdrav
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned jul 26, 2009 7:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Java je napisao/la:
samo jedna primjedba Danmagorez, ne radi se o filozofiji nego o djelovanju proisteklom iz znanja, odnosno djelovanju u skladu sa znanjem.

Ja sam to nazvao filozofijom u manjku boljeg nacina da to kazem... Sad kad citam ovu drugu varjantu ..
djelovanje proisteklom iz znanja, odnosno djelovanje u skladu sa znanjem.
Mnogo vise odgovara onome sto sam hteo reci.
Nego proveo sam skoro pola mog zivota u inostranstvu pa ponekad jos uvek mi je tesko naci odgovarajuci izraz ili nacin da se izrazim na srpski.
Dosao sam do toga da se na srpskom mogu samo izraziti na neki prost nacin te sam onda poceo citait nekoliko knjiga na srpskom da obnovim manjak strujcnijih termina i kompleksnijih nacina izrazaja..
Sad recimo ponovo pricam srpski ko svako iz ove zemlje al eto vidis opet sam koristio termin "filozofija" gde mu zapravo nije ni bilo mesto.
Hvala na ispravci..
....
Paradajiz.. ovaj hocu reci.. Pozar, ah ne mislio sam ....
Pozdrav... :D :D :D

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub sep 26, 2009 4:15 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub sep 26, 2009 3:53 pm
Postovi: 2
imam jedan veliki problem,pa ako bi mi itko mogao pomoći,naime prije nekoliko mjeseci su mi se počele događati neke čudne pojave...pa sam nakon nekog vremena pomislila da sam čak i opsjednuta,išla sam kod svećenika na razgovor,a on je rekao da su to možda duhovi,al ja ne vjerujem...proganja me neka osoba,pa mislim da je to vezano za telepatiju ili nešto takvo,a najgore od svega je to što neznam tko je ta osoba,predstavio se lažno kao osoba koju sam nedavno upoznala i znam da to nije ta osoba...spominjao je sve što mi se događalo u prošlosti,sve je znao o meni,pa i najmanju sitnicu...i još sad uvjek me proganja taj frajerov glas,tog frajera sam znala čuti u crkvi...u početku je to bilo užasno jer uopče nisam bila svjesna okoline,okolinu nisam doživljavala,nekad ne bi znala što radim,poslije bi nešto znala napraviti,a kasnije se nisam mogla ni sjetit toga...mogao je mijenjat glas,imati glas kao ja,neka osoba koju ja znam,mogao je imat glas kao bilo koja druga osoba,znao mi je prijetit,pa je govorio o nekim nagradama ako nešto napravim,uvjek mi je davao neke savjete,navečer bi imala strahove da nisam mogla spavat,počela bi odjednom plakati,mogao mi je i mijenjat oblik lica,pa sam i zato mislila da sam opsjednuta...al s tom osobom sam razgovarala ko sa bilo kojom osobom,u sobi su mi se nekad znale pomicat zavjese,znao je sve o meni...i na kraju više uopće neznam kaj da napravim,kom da se obratim...moji starci su mislili da sam luda zbog tih strahova....a neznam ni točno kad se to dogodilo,znam datum kad je počelo,al mislim da je to počelo ranije...sad se to malo smirilo,al opet ta osoba mi smeta,ne pušta me na miru...pa ako netko zna nekaj o tome nek mi pomogne.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub sep 26, 2009 6:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
imam jedan veliki problem,pa ako bi mi itko mogao pomoći,naime prije nekoliko mjeseci su mi se počele događati neke čudne pojave...pa sam nakon nekog vremena pomislila da sam čak i opsjednuta,išla sam kod svećenika na razgovor,a on je rekao da su to možda duhovi,al ja ne vjerujem...proganja me neka osoba,pa mislim da je to vezano za telepatiju ili nešto takvo,a najgore od svega je to što neznam tko je ta osoba,predstavio se lažno kao osoba koju sam nedavno upoznala i znam da to nije ta osoba...spominjao je sve što mi se događalo u prošlosti,sve je znao o meni,pa i najmanju sitnicu...i još sad uvjek me proganja taj frajerov glas,tog frajera sam znala čuti u crkvi...u početku je to bilo užasno jer uopče nisam bila svjesna okoline,okolinu nisam doživljavala,nekad ne bi znala što radim,poslije bi nešto znala napraviti,a kasnije se nisam mogla ni sjetit toga...mogao je mijenjat glas,imati glas kao ja,neka osoba koju ja znam,mogao je imat glas kao bilo koja druga osoba,znao mi je prijetit,pa je govorio o nekim nagradama ako nešto napravim,uvjek mi je davao neke savjete,navečer bi imala strahove da nisam mogla spavat,počela bi odjednom plakati,mogao mi je i mijenjat oblik lica,pa sam i zato mislila da sam opsjednuta...al s tom osobom sam razgovarala ko sa bilo kojom osobom,u sobi su mi se nekad znale pomicat zavjese,znao je sve o meni...i na kraju više uopće neznam kaj da napravim,kom da se obratim...moji starci su mislili da sam luda zbog tih strahova....a neznam ni točno kad se to dogodilo,znam datum kad je počelo,al mislim da je to počelo ranije...sad se to malo smirilo,al opet ta osoba mi smeta,ne pušta me na miru...pa ako netko zna nekaj o tome nek mi pomogne.. :)


Išla si kod svećenika,gdje baš kod njega,ali uglavnom po ovome što si napisala koliko vidim to su tvoje fantazije,a da ne govorim o emocijama,ako si opsjednuta onda si opsjednuta vlastitim fantazijama.
Dobar psiholog bi ti više mogao pomoći nego svećenik,hipnoza,regresija itd...

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub sep 26, 2009 10:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Ne bih rekao da su fantazije, nego bi prije rekao da netko manipulira tvojim energijama. Upotrebljavaš li ikakve energetske zaštite? Na kakve te je aktivnosti navodio? Jesi li radila to što je tražio od tebe?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub sep 26, 2009 11:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Pozdrav crnaaa.

Ono šta vidim iz teksta jeste sljedeće.Ako si iskrena u ovome što opisuješ ti zaista imaš problem.
Slažem se s dacom oko psihologa,ali nebih umanjivao niti važnost svećenika,bilo koje religije.Psiholozi ništa manje ne izlaze iz svojeg kontejnera viewtopic.php?f=7&t=815 ,naravno čast izuzecima.Da bi bilo kojeg shvatila što govori moraš naučiti što zapravo riječi koje govore uopće znače.Recimo kad ti je svećenik rekao "duh",on je time možda mislio bolest,fantazija ili nešto treće.Nemoguće mi je odrediti s obzirom na to da nemam kontekst.A da bi pokrila svaku mogućnost nebi trebala odbaciti mogučnost "duha" u doslovnom značenju.
viewtopic.php?f=7&t=23
viewtopic.php?f=7&t=2427
http://galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1010
A najviše češ si pomoći sama razumijevanjem sebe,onog što ti se događa i zbog čega.
Imaj vjere u sebe i i znaj da nisi sama u tome.
http://galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=7&t=590
Ako imaš volje pregledaj linkove koje sam predložio,pa češ možda lakše shvatiti što te muči.
:thumbup:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: pon sep 28, 2009 1:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
crnaaa, budi hrabra i prvo se prestani bojati!
ako ti to nešto znači (a trebalo bi!) s naše strane imaš podršku i obilje ljubavi koju ti šaljemo!
nisi sama - doista!

budi hrabra!!!

slika
:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned mar 21, 2010 1:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 20, 2010 12:58 pm
Postovi: 40
Pozdrav svima!!

Već od mojeg dolazkana forum tako puno buke ima o ovom stavu STS/STO ....

Ovaj stav donese i ćesto neslaganja izmedju autora teksta itd ... ili bude ćak i izvor pojedinih subjektivnih predrasuda autora.
Kao sam sam primetio: stav odredjuje svom snagom, da rasudjuje a ne volja ljudi, koji ga prate i zauzimaju kao opštu osnovu za ponašanje.

Može dalje da nekvi stav uzima mesto slobodne volje svakog bića i postane iznad?

Ako neki pojedinac od nas je drugćiji - mogu da ga ja ili bilo ko prosudjem kroz taj stav i ako g auopšte n poznajem ili ako ga perceptiram samo dijelomićno kroz moje vlastito subjektivno tumaćenje tog polariteta STS/STO?

Mislim, da je baš to ništa više nego vrlo opasna (novo-strukturirana) manipulacija i mogao bi istotako da napišem taj komentar kod teme Dezinformacije.

Biti opsjednut od straha ko je STS/STO, biti stalno na potragi da se zaštitiš (kako? sa ignoriranjem ili bacanjem novih članova foruma? heh); ili uopšte misliti da mi možemo u absolutnom smislu primati svu odgovornost i poslijedice izabiranja izmedju STS/STO?

hm .... ljudi: puno nama je dano ovdje i sada u 3-D ali to zve znaći samo jedan novi napuh (??) - pumpanje ega; rad za definformatorje, reptile, rad za entropiju, rad za stazu suprotno od Istine odn. Svetlosti.

Ako bi i bića iz budućnosti bila STS, koja nama daju poruku kao što su tekstovi od Pl, Css, ako bi izpravni yogiji ili proroci ili C. Castaneda bili varalice, manipulatorji od STS, živjeli bi potpuno izdvojeni iz društva i ništa ne bi brinuli se za druge. I svoh Znanja ne bi davali nikome.

Znaći zašto neko može uopšte da sudjuje druge ako ima svaki slobodno voljo i baš svak sam je potpuno odgovoran za sve što radi, misli itd...?

Mislim, da kao prvo naćelo tog stava STO jeste, da ćovjek ima svoj ćist stav do drugih zapravo do svih živih bića (kao npr. nekvi hindu i budisti koji pomjetaju i mravlje, mrave na svom putu kad idu u tempalj) i ne baca ih i ne plaše se ih.....
Stav STO ne znaći biti odvojen u nekvu isabrano sredinu ili hermetićku grupu, držati Znanje sa sebe, odn. za to izabrano grupu prijatelja itd .....

Meni osobno jako je žao, što se dogodilo iz prastarih stavova nenasilja do svih bića, Ljubavi ili isto i Kreatorove volje, da sva bića podignu se na stupnju energetske frekvence svijesti.

Malo razmislite i ne napadajte me odmah sa: ko si ti da imaš pravo, da nama sudjuješ, kakvo je tvoje ponašanje itd ...... i ja samo sam maleni ćovjek, uopšt e nisam pomemban ali vidim, što se zapravo dogodilo. I ako ima već dosta slićnih, koji su jako uvjereni u svoj osobni izpravni stav - to ne znaći da jedan "novi" ne može da donese Vama nešto novo.

Meni uopšte nije cilj da iko me sluša ovdje ili bilo gde. Naravno da i na to odreagiram jer i ja sam samo ubićno karmićko biće. Ali ako zapazim, da nešto ne ide dobro sa naćelima višeg Znanja, reći ću Vama to. Žao mi je, da se slijedbenici koji prate Stazu Znanja već puno puno dugo, naljute zbog toga.
Samo malo razmislite potpuno je samo na Vama da posmatrate ovu ćinjenicu sa više aspekata ne samo iz onog, što neko sada moderno propagira i stavi unutra 99.99 % dobrog Znanja, ali onaj mali dijelić je iskrivljen i mora se da se sredi u kozmićki Red i Harmoniju.

Dali ko 100% zna, da je baš On isabran i 100% u pravu??
Dali ko 100% zna već sada, ko će izabirati ljudi i zašto??

Novi kvalitet dodje samo u suradnji izmedju razlićitih ljudi, izmedju izmjene informacija, pošto svu naše maleno znanje je difuzionistićko razdvojeno od Jednog Znanja. Samo suradni rad je Put, a ne buka i izdvajanje, ogranićavanje.

Suradnja pa ipak ne znaći stapljanje, transkripciju, hm ...(jezik) kraju nevlastitog prostora.... Svi individualni ali ipak u harmoniji, tako nešto oćem da izprićam.

Ako nije tako, sile gravitacije bacat ću nas sve duboko duboko duboko nazad i sve smo radili uzalud.

Ako je ko ozbiljan neka posmatra što uće nas prastara znanja u prevazilašenju (pobjegavanju) karme ili slićna znanja. Samo onaj, ko je zaista potpuno ćist, može da prima kljuć za nešto novo.
NOVO na sranju starog ne ide. To je poruka reptila i oni rade taćno to. (ćitaj tekst kod reptila)
Drugog naćina nema ali ako ga ima: poslijedice su vrlo katastrofalne, možda i za naš cijeli planet ili galaksiju.
Zar ste svijestni ovog?

Ako sam ja tako jako "lažan" i "varalica" nikad ne bi se pozivao na proispitivane ili uvjerene škole ili majstore.

Nikome neću da nametnem bilo šta.
Samo da budete stvarno otvoreni, brezprekorni, pratilaci svoje Vaše sobstvene Sudbine i Svog Puta.
Naravno - ako ne možete da pratite Vašu sobstvenu budućnost, ne možete da zaista Vidite produkte iz Vašeg osobnog: in ------- box ------- out od vaših praksa sada i ovdje.

Zato došli su i Pl ili drugi. Samo ućenje i rad donosi pravi rezultat.

Budite dobro, stvarno to Vam želim, to je sve.

Čao!
D.N.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned mar 21, 2010 3:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
oprosti Shinning,neznam ako je to samo kod mene,ali ne razumijem skoro ništa što pišeš.U trenutku kad pomislim da sam shvatio,sljedećom rečenicom me opet zbuniš a sve zbog tvog načina pisanja.
Probaj smanjiti dužinu tekstova pa pisati jasnije.Piši ili srpski ili hrvatski ili slovenski ili bilo koji jezik.
Jednom rečenicom se može puno toga reći,ali ako je smislena i jasna.Kod tebe ovako izgleda da je kvantiteta bitnija od kvalitete.
Reagirao bih na tvoj post,ali ovako jednostavno neznam kako,osim da spamaš.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned mar 21, 2010 4:10 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ali ako zapazim, da nešto ne ide dobro sa naćelima višeg Znanja, reći ću Vama to. Žao mi je, da se slijedbenici koji prate Stazu Znanja već puno puno dugo, naljute zbog toga.


A jel!? Ti ZNAŠ "načela višeg znanja"???

"Sljedbenik" je vrlo nepoželjno biti jer to znači da ne ideš svojim putem, već slijediš nekog drugog. Tko kaže da je taj put "dobar" i za tebe??? Ili općenito, za bilo koga - jer svatko ima neki svoj "najbolji" put.

Što se tiče OPS/OPD koncepta - tu je sve jasno - samo pogledaš kako struji energija kroz bića koje promatramo - i sve se može vidjeti. Ako biće uvlači energiju prema sebi - OPS. Ako ju daje dalje, širi drugima - onda je OPD.

Mi svi, ovdje, smo još uvijek OPS bića i takvim ćemo ostati sve dok naša tijela koriste energiju dobivenu od drugih bića za preživljavanje. I točka. Ne možemo ovdje biti OPD, ne sa ovom genetikom. Ipak, ovo je OPS 3D realitet i tako je isprogramiran. Kome ne paše - može izaći u 5D, ali ako ne naučimo lekcije iz 3D - opet se tu i vraćamo - a samo bezveze potrošimo jedno materijalno "vozilo".

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned mar 21, 2010 5:44 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Shinnig:
Citat:
Ali ako zapazim, da nešto ne ide dobro sa naćelima višeg Znanja, reći ću Vama to. Žao mi je, da se slijedbenici koji prate Stazu Znanja već puno puno dugo, naljute zbog toga.

A zašto se ti brineš, dali je neko ljut, možda ti to upravo odgovara, jer možda tako crpiš njegovu energiju. Slova kao simboli posjeduju kodove, samo tko ih može primjetiti, ti kodovi mogu da utiču na individue i da ih dovedu u stanje povišene nervoze. To je upravo ono što ti radiš. Nije problem u tvome hvalisanju, ja ovo - ja ono, možeš nam pričati bajke da si malo prije sa Djeda Mrazom pio kafu na Veneri, a jednom sam te pitao, evo opet, zašto nas stalno bombarduješ tim glupostima, ako to od tebe nitko ne traži? Dali da mnoge držiš prikopčane, jer čovjek po svojoj prirodi živi u fantaziji i ona mu odgovara. Čovjek, kao biće voli više bajke nego istinite priče. Dali je to dio tvog programa i tvojih šefova.
Znam da ćeš ti pričati istu priču, kao Zombi, i ponavljati, kao što već činiš, jedno te isto, neovisno što ti neko rekao. Znam i to, da je tvoj mentalni program tako isprogramiran, i ti ga nemožeš isključiti, jer prekidač je u tuđim rukama, da su tvoje frekvencije naštimane mimo harmonije. Shvaćaš da ne pričam o tvome fizičkom tijelu, nego mentalnom.

Primjetio si da u opšte ne obraćam pažnju o čemu pišeš, jer to je nebitno, pošto je očigledno da je to pisanje robota, a sada, i roboti imaju svoje pristalice, čak ih mogu i više privući nego čovjek sa dušom. S ovim sam ti otvoreno dao do znanja da sam te otkrio, a i sebe sam ofirao. Nama, ljudima u 3D jako je teško otkriti Organskog portala ili hibrida, jer smo tek zadnjih godina o njima čuli. Ipak po tebi, izgleda oni koji su nas na njih upozoravali su potpuno u pravu. Ovo pišem iz razloga da i drugi mogu uočavati i drugačije slike od onih koje ih na prvi mah fasciniraju. To što sam rekao nije poruka da se mene slijedi, nego da se slijedi svoje srce. Vjerojatno će udar, na ovakve i druge forume slične sadržine biti učestaliji kako se približava val i kao se stapaju dva realiteta.

Ovdje se dešava upravo ono na što Cs-i upozoravali:
"Znanje i samo znanje vas može spasiti od svih mogućih napada koji će doći iz drugih realiteta".

Na kraju, kao što reče Jack, a tu se nema što ni oduzeti ni dodati, mi smo svi OPS, jer smo u 3D, a 3D je fizički realitet, a sada se postavlja pitanje, ako si toga svjestan (a ja vjerojatno pričam kompjuteru ili robotu) zašto onda mlatiš "praznu slamu" ili daj pomozi i nama i sebi, reci nam gdje su ti baterije za napajanje, da te isključimo, da se i ti, a i mi odmorimo. Obećavam ti da ćemo te opet priključiti čim se malo ohladiš.
Smislio sam za tebe drugu taktiku ali ću je kasnije upotrebiti. Ćao robotinjo.
ps. jedan pasus iz Predavanja Marka Proberta & Yada:
Danas imate bića koja dolaze u vašu atmosferu, a vi ih nazivate NLO-i leteći tanjuri. Ta bića dolaze iz drugih civilizacija u ogromnom prostoru regije. Vi tako malo znate o njima i radite ono što je čovjek uvijek činio kada bi se sreo s nepoznatim, da ono o čemu on malo zna, počinje mu se klanjati i odavati počast! To klanjanje je emocionalne prirode - to je osjećajnost, što je u redu za čovjeka, jer su ljudi sentimentalna biće i živi u svojim emocijama većinu vremena. Dakle, ako oni žele da tako čine, to je u redu – to je njihov izbor..

Problem je samo da kad se vi klanjate, kad vi dajete ljubav, ne znajući što je vaša ljubav, a za uzvrat ne dovijete ništa, ništa od njih. To je lijepo da ljudi imaju vjeru, ali vjera bez znanja malo vrijedi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned mar 21, 2010 6:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 20, 2010 12:58 pm
Postovi: 40
Čao Jack!

O STS sam već odgovorio - u drugom threadu.
I zapravo baš taj stav nije ok, ako meni ili bilo kome drugim neko natera "svoj vlastiti STS" .... tako da, Južni krst, sa poštovanjem Tebi: ono što Ti izdvojiš iz mojih poruka zbiva se tebi, možda i 1000 ili 1 000 000 drugima, koji bi istotako mislili, i to je samo u konačnom smislu jedan od množine mentalnih programa (mislim sada na Tvoj Osobni program).

Gde je Tvoja slobodna volja? Ostajaš istotako ukoćen na onome, što Ti smeta na mom pisanju. Idi dalje!! :)

Jer, da: Znanje će vas osloboditi ali buka, zabrinutost, presudjivanje i slićno ..... kamo to vas/nas vodi? :(

Moj program koji poćeo sam ga već desetinu godina u tom liku, sam sa svojom voljom i snagom je: slijediti Put ka Znanju, ka Jednom iznad Svih. Izvor. Nisam sam ili samo ja - svijest budi se po celom planetu.

To mi je i Put i Cilj - da, "robot" ovog sam Puta i dobro mi je :) :)

Prijatno svima i svakome po njegovom "brzinom" frekvencije" shinninjga Svijesti!

D.N.

Napomena: ko već sada zna, kako ču se u budućnosti transformirati i transkriptirati informacije, kojom brzinom i kvalitetom? Zar oće da nas neko "ćeka" vreme je samo iluzorna buka..... :) Malo treninga samo dobro je .... :)

... klanjanje nekima.... nije isto kao ovdje na forumu. Dobro - pitanje nazad:
što mi smo si do sada izmjenili? :) U "Vama" vidim baš jaki "strah" odn. zabrinutost, izbeganje, .... same emotivne stavove.... ne hranim se iz ovoga, jer moju snagu imam u sebi, ono što mi treba imati.
ali istotako morate se i Vi pitati, odkuda vama je snaga došla i odkuda izviru Poruke ili prava za Vaše stavove i sve predrasude, pa ćak i "taktike" (@Južni krst) koje sam do sada primio. :) hehe :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned mar 21, 2010 6:29 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Shinning:
Citat:
I zapravo baš taj stav nije ok, ako meni ili bilo kome drugim neko natera "svoj vlastiti STS" .... tako da, Južni krst,
Opet pričaš praznu priču, možda si mislio da nećeš biti otkriven. Ali vidiš "robotinjo" davno je negdje rečeno, i to baš u Cs-ima da će se ljudi sami morati izboriti za "Novu zemlju". Možda je ta borba već počela - vidjećemo.
Možda si nam ti baš, kao robot, i poslan da nas probudiš iz spavanja, ako je to program, onda im hvala, ali je očigledno da si došao po HRANU, a to je drugar malo teže. Znam da se ovdje na zemlji još možete dobro "napapati" ali ja to ne mogu da spriječim svugdje, ovdje pokušavam samo da i druge aktiviram. Koje su ti marke baterije i koliko traju? Gdje ti je prkidać za isključenje. Ćao robotinjo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned mar 21, 2010 6:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 20, 2010 12:58 pm
Postovi: 40
.... @Juzni krst: hehe, pun i jak si znanja, super! :) Nadam se, da Ti je dobro u toj iluziji? :) :)

Moj stav je (izvini, ako para nešto): prije nego ću zaista doći naši zajedni neprijatelji iz bilo odkud ..... mi sami budemo se tukli i ratovali izmedju nas. .... njima bude puno lakšije zavladati našom planetom. Žalostno i tragićno ali ljudi vole fantaziju i potpuno sami izabiraju pranje svog jedinog mozga, da, u to sam se preprićao ako ćitam nekve autore ovdje; i to je vrlo pogrešno i nezgodno za nas sve. Tragićno.

Ne sudi ako Znanje nije od Tebe i ako nisi u 100% siguran, što obsudjuješ i sa ćime! :)

Čao.
D.N.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned mar 21, 2010 6:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Cuj dreamer, ne samo da ne pises ni slovenacki, ni hrvatski, ni srpski, nego cak i engleske reci pises nepravilno.

Tvoji kompletni tekstovi niti su citljivi, niti razumljivi. Da ne oteras vodu opet na svoju vodenicu, ne mislim pri tome da ne razumem o cemu pricas, jer nisam pocetnik u svemu ovome, vec mislim da si namerno, svesno ili nesvesno, uneredio svoje postove, kako bi izazvao zbunjenost kod citalaca.

Vec si nas obavestio da pises kodirano, to je lepo od tebe, i hvala na upozorenju. Citat sa druge teme:

"... (ali ono, što pišem, vrlo vrlo skraćeno i vrlo vrlo kodirano na naćin našeg obićnog ljudskog je jezika, važna napomena)..."


Necu dalje analizirati, cinjenica je da mi svaki tvoj post, u kojoj god temi da pises, odise nekom vrstom papagajstva. Sve su varijacije na istu temu.

Je l' mislis da mozes to malo da uredis ili ne mozes?

_________________
sigma


Zadnja izmjena: sigma; ned mar 21, 2010 7:06 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 491 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz