Sada je: čet mar 28, 2024 2:53 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: sub mar 10, 2018 6:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
"Daj da se zatvorimo svi, svako u svoju pećinu, i da istražujemo."

Lako je tebi glisto, ti si glista. Ja ne mogu ici u pecinu ako nema interneta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: sub mar 10, 2018 8:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon mar 05, 2018 9:59 pm
Postovi: 20
Bez interneta bi mi teško bilo, al bez gurua bih vene isekla. :lol:

Što mora da se ide iz krajnosti u krajnost. Ili da se neko slepo obožava ili da
se hejtuje. U oba slučaja od učitelja nikakve koristi nema.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: sub mar 10, 2018 10:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Krivo si shvatila moju metaforu.
Ne mislim da je znanje u nama vec van nas.
Ali svako od nas najbolje zna za sebe, i sta je vredno znanje a sta ne.

"nije zlato sve sto sija"

I ta metafora o kuci kao nasem telu, podrazumeva da cemo izaci napolje, provozati bicikl, kupiti hleb, sresti nekoga...I onda kad dodjemo kuci, primili smo znanje.
Od svakoga mozes da naucis, pa i od drveca, i od neba, i od susreta sa nekim.

Ali ako na bilbordu vidimo: " satsang sa moojijem - samo 500 evra i otkricete svoju istinu" - jos jedan nacin da se potrose pare, i daju nekom drugom.
A svi hoce nesto da ti prodaju na svakom cosku.
Ali to je samo razmena energije, nista lose, ali licno mislim da su "ucenici" promasili putanju...

Ja vise volim da svojom intuicijom otkrivam znanje i ucenja.
Ranije sam ponekad davao pare za seminare, i iskustveno mogu da kazem da nije bilo vredno niti para nit' paznje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: sub mar 10, 2018 10:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Snoopy zar se stvarno naplacuje satsang sa Moojiem? I to masno naplacuje.

Kao... otkrijte ko ste za samo 500 eura. Ako zelite sjediti u prvom redu do Moojia, to vam je dodatnih 300 eura. Ako zelite da vas Mooji zagrli to je jos 200. Ljubiti mu noge je besplatno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: sub mar 10, 2018 11:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon mar 05, 2018 9:59 pm
Postovi: 20
Ma gde naplaćuje toliko. Znam neke klince koji povremeno idu kod njega.
Ne plaćaju ništa.
Putuju stopom, tamo pomognu oko pripremanja hrane il šta god treba.

Al sada znamo koliko bi Snupi naplatio, da je u prilici. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: ned mar 11, 2018 10:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
https://mooji.tv/online-retreat/april2018/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: ned mar 11, 2018 11:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Cago je napisao/la:
Snoopy zar se stvarno naplacuje satsang sa Moojiem? I to masno naplacuje.

Kao... otkrijte ko ste za samo 500 eura. Ako zelite sjediti u prvom redu do Moojia, to vam je dodatnih 300 eura. Ako zelite da vas Mooji zagrli to je jos 200. Ljubiti mu noge je besplatno.


Ljubiti mu noge je sigurno besplatno, to jedino znam.
A ovo za 500 evra sam rekao radi price, ali da , naravno da naplacuje...Nekad manje nekad vise.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: ned mar 11, 2018 11:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Cago je napisao/la:
Snoopy zar se stvarno naplacuje satsang sa Moojiem? I to masno naplacuje.

Kao... otkrijte ko ste za samo 500 eura. Ako zelite sjediti u prvom redu do Moojia, to vam je dodatnih 300 eura. Ako zelite da vas Mooji zagrli to je jos 200. Ljubiti mu noge je besplatno.


A evo ti linka iznad... sedis kuci, u tisini dok gledas live prenos i to je 130 evra
Ili ako hoces uzivo, moze - kampovanje 90 evra na dan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: ned mar 11, 2018 10:28 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon mar 05, 2018 9:59 pm
Postovi: 20
Mrzi me link da otvaram, ali ti verujem.
Cene postoje, za oni koji mogu da plate. Ko ne može da plati može da pomogne
oko organizacije, pranja posuđa, pripremanja hrane i sličnih stvari.

Kako bi ti to bez novca organizovao? Gde bi smestio ljude, čime bi ih nahranio?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: ned mar 11, 2018 11:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
svesnaglista je napisao/la:
Mrzi me link da otvaram, ali ti verujem.
Cene postoje, za oni koji mogu da plate. Ko ne može da plati može da pomogne
oko organizacije, pranja posuđa, pripremanja hrane i sličnih stvari.

Kako bi ti to bez novca organizovao? Gde bi smestio ljude, čime bi ih nahranio?


Mrzi te da pomeris kaziprst za 1 milimetar?
Ja to ne bi ni organizovao zato sto sam iskren i ne bi dozvolio sebi takvu interakciju sa ljudima.
A sa tobom necu da pricam, niti da ti odgovaram na dalja pitanja zato sto kulturno podjebavas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: pon mar 12, 2018 10:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ok, jutro je pametnije od noci, nije da necu da pricam, ali podjebavas


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: sri mar 14, 2018 1:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Negdje sam cini mi se vidio da Mooji govori da su njegovo tijelo pokusali naseliti entiteti iz drugih dimenzija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: pon mar 19, 2018 5:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Dugo nisam pisao na forumu, a ova tema me je potakla da se uključim i da napišem par (be)smislenih rečenica. Porediti duhovnog učitelja kao što je Mooji sa newagerkom Anom Bučević je neverovatno, a još neverovatnije je kuditi Moojia a hvaliti Anu kako je vrlo korisno to što ona priča, jer daje neke "konstruktivne" savete. Znam da se ovde na forumu može bilo ko uključiti i iznositi razne stavove, i to je iz svoje razine svesti i percepcije sasvim normalno. Ali način gledišta gde je Mooji vrlo beskoristan čak i folirant a newagerka je vrlo korisna je odras prilične distorzije u percepciji. Naravno, onaj ko piše takve postove nije ni svestan svoje distorzije već mu je percepcija iz njegovog ugla sasvim ispravna. Svaka ptica svome jatu, kako je to rečeno davno... i ne može se očekivati da neko ko vidi u new agu vrlo korisne pouke, da može da shvati svu složenost i dubinu Bića. A to Biće je centralna tema koju pominje Mooji. Ako ima nešto što je potrebno za dalji razvoj to je osvešćivanje svog bića i sve dublja povezanost sa njim... mislim da nema složeniji posao od toga. Ali nekome je vrhunac učenja zakon privlačnosti i "korisni" saveti koji se mogu čuti. Što se tiče patrijarha srpskog (kako li se samo i on ubaci u ovo poredjenje?) Pokojni patrijarh Pavle je bio osoba bez ega, da tako kažem. I svojim načinom života je pokazivao kako treba živeti. To se zaista retko vidja da osoba na čelu crkvene institucije bude tako skromna i da pokazuje svojim životom svoje učenje. Svašta sam video na ovom forumu, ali uvek se mogu iznenaditi... dokaz je i ova tema.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: pon mar 19, 2018 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 31, 2017 1:07 am
Postovi: 52
Onaj sam prije vremena…I vidim sva ta bića, entitete ovog matriksa, gledah kako nastaju kako umiru neke i ja stvorih, skužih kako to radi, prošlo je dugo vremena...gledah i “braću i sestre“ kako nestaju i zanavjek bivaju konzumirani u ovaj “mrtvi svijet“ mrežu=matriks, neki kao drveća, planine, kristali, dijamanti...a bili smo Jedno...no svi su na početku znali i kužili prvo pravilo- Ne budite robovi ovog svijeta-...gledah pokušaje da se stvore sintetičke duše, kako bi se zarobil Duh Životni, gradacij je “dobar“, gradacij u kocki dualizma ovog mrtvog perpetum mobile... mehaniziranog svijeta...Ana koja hoće sve što je od materije, što nudi komformizam, slavu...Mooji koji je izgubio svoj Um, koji više nije rob njega, koji ti bez riječi kaže da i ja sam otiman u ovom tijelu, da i na meni su rađeni eksperimenti, koji kaže vidio sam sve ove kaotične energije i na kraju ovo ništa nije stvarno i bira on ljubav vrh u ovoj kocki...i religijom osnovnim drijevim programom mreže=matriksa, zarobljeno biće Pavle=Gojko, recikliran iznova i znova kroz sopstveni izbor i identifikacij sa onim bolešljivm tijelom,pa da bi “živil“ i bio "spašen" je izabral taj put, religijski...

_________________
Hoë spelers bron vasgevang in Perpetuum Mobile...of jy nou is uitgepluis hoe dit werk?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: uto mar 20, 2018 1:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Leo je napisao/la:
Dugo nisam pisao na forumu, a ova tema me je potakla da se uključim i da napišem par (be)smislenih rečenica. Porediti duhovnog učitelja kao što je Mooji sa newagerkom Anom Bučević je neverovatno, a još neverovatnije je kuditi Moojia a hvaliti Anu kako je vrlo korisno to što ona priča, jer daje neke "konstruktivne" savete. Znam da se ovde na forumu može bilo ko uključiti i iznositi razne stavove, i to je iz svoje razine svesti i percepcije sasvim normalno. Ali način gledišta gde je Mooji vrlo beskoristan čak i folirant a newagerka je vrlo korisna je odras prilične distorzije u percepciji. Naravno, onaj ko piše takve postove nije ni svestan svoje distorzije već mu je percepcija iz njegovog ugla sasvim ispravna. Svaka ptica svome jatu, kako je to rečeno davno... i ne može se očekivati da neko ko vidi u new agu vrlo korisne pouke, da može da shvati svu složenost i dubinu Bića. A to Biće je centralna tema koju pominje Mooji. Ako ima nešto što je potrebno za dalji razvoj to je osvešćivanje svog bića i sve dublja povezanost sa njim... mislim da nema složeniji posao od toga. Ali nekome je vrhunac učenja zakon privlačnosti i "korisni" saveti koji se mogu čuti. Što se tiče patrijarha srpskog (kako li se samo i on ubaci u ovo poredjenje?) Pokojni patrijarh Pavle je bio osoba bez ega, da tako kažem. I svojim načinom života je pokazivao kako treba živeti. To se zaista retko vidja da osoba na čelu crkvene institucije bude tako skromna i da pokazuje svojim životom svoje učenje. Svašta sam video na ovom forumu, ali uvek se mogu iznenaditi... dokaz je i ova tema.


Pricao sam o Irineju.
A meni zakon privlacenja jeste vrhunac ucenja.
To samo govori da sami stvaramo svoju percepciju.
Zakon privlacenja, ako se gleda dublje, dozvoljava da pratimo manifestacije onako kako se desavaju u vremenu, korak po korak.
To stvara veliko zadovoljstvo.

Ok, ajmo prakticno:
Sta si korisno naucio od Mooji-ja?

Zakljucio bih tekst sa ovim citatom iz Tocka Vremena:

"The flaw with words is that they always make us feel enlightened, but when we turn around to
face the world they always fail us and we end up facing the world as we always have, without
enlightenment. For this reason, a warrior seeks to act rather than to talk, and to this effect, he gets a new description of the world - a new description where talking is not that important, and where new acts have new reflections."


Zadnja izmjena: snoopy; uto mar 20, 2018 9:26 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: uto mar 20, 2018 2:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Patrijarh Pavle je bio blag covjek. Hriscanstvo me ne zanima ali stvarno ima dobrih ljudi po manastirima recimo. Gledao sam jednu emisiju o Pravoslavnom manastiru gdje su zene. Tu ima tako njeznih i blagih bica.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: uto mar 20, 2018 3:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Cago je napisao/la:
Patrijarh Pavle je bio blag covjek. Hriscanstvo me ne zanima ali stvarno ima dobrih ljudi po manastirima recimo. Gledao sam jednu emisiju o Pravoslavnom manastiru gdje su zene. Tu ima tako njeznih i blagih bica.


Naravno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Irinej
PostPostano: čet mar 22, 2018 12:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Snoopy tvoj izbor je da ti je zakon privlačnosti vrhunac učenja. Možeš to da primenjuješ do mile volje... Mi sami stvaramo svoju percepciju, ali i svoju iluziju. Zakon privlačnosti je samo jedan od zakona koji deluju. Problem je u fargmentaciji... umesto da sagledaš celinu, ti uzimaš ono što ti odgovara a ostalo odbacuješ. Ti možeš sad pričati da si svestan celine, ali to ne deluje tako po tome što si napisao. Verujem da ti je omiljena literatura The Secret! Oni koji teže svom biću, sebstvu,istinskom ja ne bave se new age učenjima i sigurno ih ne stavljaju na pijedestal.

Tebi nije vrednost tvoje istinsko biće... ok, takvih je velika većina ljudi. Uzgred, na tvoje pitanje šta sam naučio od Moojia, može takodje biti i šta sam naučio od Ekarta Toola, može i šta sam naučio od Gurdjijeva, Moravjeva... Ti već imaš stvoren stav da je sve to šarena laža i šta dalje imam da ti objašnjavam. Još je Gurdjijev tvrdio da je glavna čovekova osobina da laže sebe. Samo se ti drži newagerke Ane Bučević... svako je tamo gde treba biti na svom putu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Irinej
PostPostano: čet mar 22, 2018 12:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Ovo je neka "tehnika" prosvjetljenog Oshoa. LJudi skacu i urlicu kao da su demonizovani.

https://www.youtube.com/watch?v=s7gzSsqMgCk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Irinej
PostPostano: čet mar 22, 2018 8:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Leo je napisao/la:
Tebi nije vrednost tvoje istinsko biće...


Ti to stvarno znas??


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz