Sada je: čet mar 28, 2024 7:22 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 892 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 45  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pon jul 07, 2014 8:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
pozdrav dobri ljudi :) ,
Pre nego sto vam opisem moje najnovije iskustvo samo par reci,
Darkomir, hvala na savetima, ne istrazujem ja samo AP vec i ostalo, ako si citao moje postove slozices se samnom da je moguce da ta manipulacija dolazi bas sa astrala tako da trebam to upoznati kako bi se lakse borio sa mojim neprijateljem, ko god i odakle god da dolazio ja sam odlucio da im stanem na crtu. Sto se implanata tice to nikad necemo tacno znati, ali ja sam se resio jednog i to jednog odvratnog i podlog implanta koji od coveka pre nego sto ga polako,polako ubije napravi hodajucu ispraznjenu ljusturu, totalni drustveni otpad i jednu kanalizaciju sranja, tuge, ponizenja...(dodati po izboru). Tako da kad sam se toga resio ja sam se nekako 'automacki' okrenuo,progledao, ne jedem zivotine, ne ubijam cak ni insekta, drugacije se ophodim prema ljudima, imam vecu toleranciju, ne osudjujem i ne sudim nikom...
Darkomire ja sam odustao od klasicnog ulaska u AP bas zbog tih raznih sitnih strahova i nedoumica, lakse mi je kad se probudim u toku sna i tad se skoncentrisem i za par sekundi 'izletim', ni ne stignes da se bojis :)

elem, danas klasika, dodjem sa posla i bla bla, legnem oko 17h na moju redovnu turu dremke od sat dva i pre spavanja se opustim i skoncentrisem kao da idem u AP , dovedem svoje telo do ivice, skoro da sam poceo da 'treperim i okrenem se na stranu da spavam.
Posle nekog vremena se probudim i onako bunovan i u polusnu odlucim da probam, malo sam se 'obezobrazio' i sto bi rekao 'Darkomir' necu da budem veciti pocetnik, resih da se ne okrenem na ledja (iako sve literature to preporucuju) vec tako kako sam lezao sa strane, zazmurim, vizualizujem se kako izlazim iz tela i 'BAM' pogodak, za par sekundi sam izasao.
Sad nastupa komican deo,
Krecem da bezim iz sobe sto dalje od tela,govorim sebi jao uspeo sam, uspeo sam i hocu da prodjem kroz vrata al ne ide, govorim sebi e jbmti astral kad ne mogu kroz vrata, nista, otvaram ih i umesto dnevne sobe nekako se nadjem ispred kuce, ustvari kad sam otvarao vrata od moje sobe cilj je bio da izadjem na ulicu pa sam se valjda tamo i projektovao. Stojim na ulici i sad hocu da poletim, stavim ruke onako kao Supermen :) (haha,jao, kakv sam ludak, sad mi smesno) i nece, ne mogu. Odlucim da udjem u kucu jer sam u gacama i majici i glupo mi da tako budem na ulici (iako sam legao samo u gacama), probacu da letim u kuci.
Stojim na sred dnevne sobe i pokusavam snagom misli i mlatim rukama kao ptica i uspevam da se odvojim oko pola metra na sekundu-dve i tako ko budala mlatim, naprezem se, gore-dole, sve isto, nece dalje, sekund-dva pola metra.
Odjednom odlucim aj da probam da radim sklekove, legnem na pod i odjednom mi u predelu stomaka 'niknu' 2 nogice, kao kod kokoske i ja tako u lezecem polozaju na tim nogicama hodam po kuci i osecam se lagan ko preo.
Pogledam kroz prozor kad pandurski auto ispred, ja u panici ulecem u sobu i ceprkam nesto po krevetu , proslo je to vreme kad sam imao da skrivam nesto od murije al verovatno ostao tik. Izlazim is sobe, nema auta ali u hodniku mi pandur, dobar lik! Obucen u zimsku uniformu, kao bundu da ima. Pozdravlja me i ja njega kao da se znamo 100 godin.
Ja: ooo, gde si aj udji,udji.
On:ooo,gde si, vidim da si spavao,pospan si!
Ja:ma da, radio, pa posle podne volim malo...ajde udji!
On:ma ne znam!
Ja:ma ajde slobodno!
On:ne bih da smetam!
U tom trenutku me probudilo zvono na vratima jer sam zaboravio da izvucem kljuc iz brave a keva se vratila iz grada pa zena nije mogla da udje.

zaboravio sam da kazem da ne treba moje pisanje nekog da odvrati (Darkomir) ili ohrabri, ja smatram da je prenos ovakvih iskustava veoma bitno i korisno.
Eto, hteo sam jos nesto da kazem ali sam zaboravio :) nesto 'Sjenku'...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: uto jul 08, 2014 4:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
:D ....

Dobro je,samo pisi Pedjos,nisam te shvatio najbolje izgleda,a nisam ni procitao bas svaki tvoj post,haha..slazem se stobom da treba pisati,kad si vec ovde.

Ja uvek ostanem izmedju,nisam uspeo ni jednnom da se odvojim od tela.Poslednji put sam se probudio u paralisanom telu (Pre nego sto sam zaspao fokusirao sam paznju/energiju u centru solarnog pleksusa jer sam primetio da mi izbacuju drugo telo iz tog centra),znao sam da nisam potpuno budan,nisam koristio fizicka cula,i tako osecam se tu i nisam ni stigao da pozelim ici dublje jer sam se iznenadio...nisam bas zeleo da zaspim pa onda.I kao da me je nesto docekalo...upalio se neki generator,neko zujanje...duboka vibracija neka,i kao da je iznad mene veliki magnet koji tako zuji i osecam se kao da ce me to izvuci iz tela i onesvestiti se potpuno...(pa sam se tako i istripovao da me ne maznu i ceprkaju...)...uspeo sam da se otrgnem i vratim nazad.Neki put uspem da vidim mutno,ali je veoma mutno...

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: uto jul 08, 2014 4:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
ehh....sta radi strah od nepoznatog,a? :P

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: uto jul 08, 2014 6:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Pedjos, ti netko s astrala prenio poruku za mene? :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: uto dec 02, 2014 12:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
Pozz ljudi, neko vrijeme vec citam forum al evo tek sam se sad registrovao jer tek sam na nekom pocetku sto se tice ovoga svega pa je najbolje da samo citam sto me zanima :), a astralna projekcija me trenutno najvise zanima pa bih molio neki link za download bilo cega sto bi mi bilo od koristi ali da je na nasem jeziku, znam i engleski ali da bih bolje razumio treba mi na nasem jeziku, moze i nesto sto bi mi pomoglo u praksi da odmah pokusam sa AP :angel4: .. Poceo sam da citam ovaj Astralna projekcija-prakticni prirucnik Nura Aidin i jako je zanimljivo al nazalost besplatno ima samo skracena verzija, pa ako imate nesto slicno saljite :help:
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: ned dec 07, 2014 7:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Castaneda - magicni pokreti - to ti je cista praksa, zaobilazni put

Direktan put sa nevidljivom pojavom - Rhonda Byrne - Tajna

Ako skapiras da primas samoslicn o onome sto odasiljes knjiga iznad bice ti od najvece koristi.

Price - Cataneda - Umece sanjanja


Poenta je da to stvarno zelis, onda ce i doci, samo strpljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pon dec 08, 2014 12:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
snoopy je napisao/la:
Castaneda - magicni pokreti - to ti je cista praksa, zaobilazni put

Direktan put sa nevidljivom pojavom - Rhonda Byrne - Tajna

Ako skapiras da primas samoslicn o onome sto odasiljes knjiga iznad bice ti od najvece koristi.

Price - Cataneda - Umece sanjanja


Poenta je da to stvarno zelis, onda ce i doci, samo strpljivo

Hvala puno... trenutno citam od Roberta Monroea journeys out of body al je na eng pa malo teze ide... s Tajnom sam vec upoznat paa tako kao sto kazes moras vjerovat i i bit strpljiv da bi se ostvarilo ka uostalom sve u zivotu, uglavnom procitat cu opet i nju i ove dvije :thumbup:
Jel ti imas iskustava sa AP, ako da nakon koliko vremena su prvi konkretni rezultati u tvom slucaju bili ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pet dec 12, 2014 1:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Cheetah je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
Castaneda - magicni pokreti - to ti je cista praksa, zaobilazni put

Direktan put sa nevidljivom pojavom - Rhonda Byrne - Tajna

Ako skapiras da primas samoslicn o onome sto odasiljes knjiga iznad bice ti od najvece koristi.

Price - Cataneda - Umece sanjanja


Poenta je da to stvarno zelis, onda ce i doci, samo strpljivo

Hvala puno... trenutno citam od Roberta Monroea journeys out of body al je na eng pa malo teze ide... s Tajnom sam vec upoznat paa tako kao sto kazes moras vjerovat i i bit strpljiv da bi se ostvarilo ka uostalom sve u zivotu, uglavnom procitat cu opet i nju i ove dvije :thumbup:
Jel ti imas iskustava sa AP, ako da nakon koliko vremena su prvi konkretni rezultati u tvom slucaju bili ?


Imam.
Vidi, to je zanimljivo...U jednom periodu kada me to stvarno zainteresovalo krenuo sam da ``pokusavam``, i u otprilike 2 godine sam imao jedno iskustvo...

Onda sam odlucio da cu da isprobam ``tajnu``, napravio sam narudzbinu, i od tog trenutka sam po ceo dan trckarao od srece sto je posiljka krenula i sto je vec moja.
Posle oko 7 dana su pocele promene koje su se vremenom produbljivale..
Od te narudzbine pa do sad sam imao mnogo iskustava a trenutno sam u procesu produbljivanja tih iskustava u smislu kretanja i osmatranja vise elemenata snova...

Ali zar nije zanimljiva ta namera tj ``tajna``?? :)

Ja iako te ne znam, tacno znam da si stvarno zainteresovan za to i da imas volje da uspes u tome, to se tacno oseca...

E da, forum koji je zanimljiv se zove dreamviews pa kucaj na guglu.

PS. Za ovo vreme naucio sam da je sreca u dnevnom zivotu jako vazna, i stalno podsecanje na tvoju nameru, tako da mozes razne igrice da smislis, ali verovatno je bitno i da naprvis narudzbinu.. :evil3:

poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sub dec 13, 2014 12:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
snoopy je napisao/la:
Cheetah je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
Castaneda - magicni pokreti - to ti je cista praksa, zaobilazni put

Direktan put sa nevidljivom pojavom - Rhonda Byrne - Tajna

Ako skapiras da primas samoslicn o onome sto odasiljes knjiga iznad bice ti od najvece koristi.

Price - Cataneda - Umece sanjanja


Poenta je da to stvarno zelis, onda ce i doci, samo strpljivo

Hvala puno... trenutno citam od Roberta Monroea journeys out of body al je na eng pa malo teze ide... s Tajnom sam vec upoznat paa tako kao sto kazes moras vjerovat i i bit strpljiv da bi se ostvarilo ka uostalom sve u zivotu, uglavnom procitat cu opet i nju i ove dvije :thumbup:
Jel ti imas iskustava sa AP, ako da nakon koliko vremena su prvi konkretni rezultati u tvom slucaju bili ?


Imam.
Vidi, to je zanimljivo...U jednom periodu kada me to stvarno zainteresovalo krenuo sam da ``pokusavam``, i u otprilike 2 godine sam imao jedno iskustvo...

Onda sam odlucio da cu da isprobam ``tajnu``, napravio sam narudzbinu, i od tog trenutka sam po ceo dan trckarao od srece sto je posiljka krenula i sto je vec moja.
Posle oko 7 dana su pocele promene koje su se vremenom produbljivale..
Od te narudzbine pa do sad sam imao mnogo iskustava a trenutno sam u procesu produbljivanja tih iskustava u smislu kretanja i osmatranja vise elemenata snova...

Ali zar nije zanimljiva ta namera tj ``tajna``?? :)

Ja iako te ne znam, tacno znam da si stvarno zainteresovan za to i da imas volje da uspes u tome, to se tacno oseca...

E da, forum koji je zanimljiv se zove dreamviews pa kucaj na guglu.

PS. Za ovo vreme naucio sam da je sreca u dnevnom zivotu jako vazna, i stalno podsecanje na tvoju nameru, tako da mozes razne igrice da smislis, ali verovatno je bitno i da naprvis narudzbinu.. :evil3:

poz


Itekako sam zainteresovan, i zapravo vec toliko vjerujem u to sve kao da sam dozivio vec AP, i imam taj neki osjecaj znam da ce doc :blob: .. a to sto sam toliko uvjeren mi vec dodje kao narudzbina zar ne ? [-o<
I vidim da je vrlo bitan teoretski dio, mozda i zbog tog straha koji je najveca prepreka tako da cu ozbiljnu praksu ostavit za kasnije al opet pomalo pokusavam al nista ozbiljno za sad..
Provjerit cu forum :thumbup: pozz i hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sub dec 13, 2014 6:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Mozes biti uveren da si napravio narudzbu, npr :)
Ali za narudzbu, ne bi znao, po teoriji ima 3 koraka: 1. trazi 2. veruj 3. primi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: uto dec 16, 2014 10:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
kratka (30tak strana) ali genijalna knjižica na temu:
http://web.archive.org/web/200611011857 ... s_book.pdf
(momak koji ju je napisao napisao ju je prvenstveno za početnike i kao poticaj ljudima da sami dožive) - topla preporuka svima zainteresiranima s makar bazičnim znanjem engleskog


dalje:
i ovaj (ali je nešto duži i "kompliciraniji"):
http://www.spirit-quest.ca/contents.html

informativni tekstovi i puno zanimljivosti
na temu AP:
http://web.archive.org/web/200611011858 ... cles&CID=6

na temu lucidnog sanjanja:
http://web.archive.org/web/200611011856 ... cles&CID=7

(arhiviran je i cijeli forum sa svakojakim iskustvima sanjača i projektanata)

sorry, sve je na engleskom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: uto dec 16, 2014 11:12 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 16, 2014 9:52 am
Postovi: 2
Pozdrav
Sto se tice astralnog putovanja kad se ona dogodi covjek ima percepciju od 360 stupnjeva
svjet u kojemu se nalazi je puno suptilniji boje su izrazenije kao i same stvari koje se nalaze kao da je vise ugladjeno, dok izvan tjelesno iskustvo ne znaci odmahi astralno putovanje, nekad se svjest odvoji od tjela i covjek bude u sobi vidi stvari oko sebe premda i dalje tjelo spava i to nije astralno putovanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pet dec 26, 2014 2:46 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet dec 26, 2014 1:40 pm
Postovi: 7
Ćao svima, čitao sam dosta u zadnje vreme o pojavama i ''fenomenima'' o kojima vi ovde govorite, pratio i vaš, i još par foruma, koji se bave similarnom tematikom... Naime, imam par iskustava koja smatram nevoljnima, a koja sam nekako potisnuo, mada se i dalje s vremena na vreme dešavaju... Pokušavam da ih definišem, ali se ne uklapaju ni u jedan ''kalup''... Naime, u početku sam imao čudne, ali koliko toliko prijatne ''snove''... S' tim što sam u tim ''snovima'' mogao da biram gde ću da idem, šta da radim, ali su se spontano javljali... Par puta sam sedeo i po par sati razgovarao sa nekim ljudima, koje nikada pre toga nisam video... Čak i sa svojim pokojnim dekom, koga sam puno voleo, a nisam ga video pred smrt, gde je on došao jednom da se ''pozdravimo'' i lepo smo se ispričali... Međutim, kada god sam imao potrebu da se čujem sa njim, isto veče u snovima smo se sreli, a on je znao sve šta se dešava u mom životu, i davao mi savete kako da se postavim prema nekim stvarima... No, to mi nije bilo toliko čudno, dok nisam počeo da se susrećem sa nekim ljudima, koji su govorili da su umrli, a nikad ih pre toga u životu nisam video!!! Imao sam i dosta prijatnih, lepih iskustava... Lebdeo sam iznad nekih prostranstava, mada nemam pojma ni gde je to, ni šta je to... Neka sam kasnije sasvim slučajno viđao na slikama ili klipovima, i prepoznavao, a za neka sam ubeđen da i nisu na ovoj planeti... Čest motiv su bile devojke obučene u bele haljine, ali npr, razgovore sa njima nikako nisam uspevao da reprodukujem kad se probudim... I sve, dok odjedanput, nisam počeo da sanjam košmare, prave noćne more...
U jednoj situaciji, sećam se, nešto demonoliko me je bilo toliko prestravilo, da se sećam, da sam se ukočio i nisam mogao da pustim glasa, a znam da sanjam, svestan sam toga, i pokušavam da se pomerim, da vrisnem, ali ne mogu, paraliza totalna, i samo želim da se probudim... I uspem na kraju, sav mokar, prestravljen... No, kako opet zaspem, opet bi se to desilo... Budio sam se izmoren izjutra, neraspoložen, hvatala me je anksioznost, razdražljiv na sve, haos... I tako jedno vreme par dana, dok nisam otišao u crkvu, zapalio sveće i to se malo smirilo... Do Vaskrsa prošle godine... Legao sam u krevet u majici jedne rock, tačnije gothic metal grupe, i zaspao... Sledeća scena, nalazim se sa nekim plemenom u dolini neke planine, a kad smo ušli unutra, kao da je to bio zapravo vulkan, tj njegova unutrašnjost... oranž plazma na sve strane, a ta bića su ličila na ljude, ali malo deformisanog lica... pokušavam da se probudim, ne ide... Zatim su doneli neku masku, izuzetno demonoliku, i nabili mi je na lice... osećaj kako mi se ona pripija uz lice, kako me steže je bio užasavajuć, tu sam se nekako probudio, taj osećaj je i dalje bio tu, samo sam instinktivno skinuo tu majicu, bacio je i nastavio da spavam... osetio sam kako me ta maska pusta, i vratio sam se u neke zelene predele, lepe, mirne, opuštajuće... Uglavnom, kad god sam se budio, bio sam na leđima... Zato i dan danas spavam i ležem u krevet isključivo na stomaku... Da, i dva tri puta dok spavao, budio sam se sa osećajem da mi neko sedi na nogama, ili ih drži... Ali tad ni sam više nisam znao ni šta je san, ni šta java, ni ko sam, ni gde sam, ni gde šta počinje, ni gde se završava... Uglavnom, izuzetno mučan i težan period na moju psihu... Naravno, opisao sam tek jedan posto tih nekih takvih događaja... ali, one negativne i dalje pamtim, i to cele... Pa ako neko ima nešto da protumači, ili mi sve ovo približi, da savet, neki link, bio bih neizmerno zahvalan... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sub dec 27, 2014 12:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
pppetarpppan990 je napisao/la:
Ćao svima, čitao sam dosta u zadnje vreme o pojavama i ''fenomenima'' o kojima vi ovde govorite, pratio i vaš, i još par foruma, koji se bave similarnom tematikom... Naime, imam par iskustava koja smatram nevoljnima, a koja sam nekako potisnuo, mada se i dalje s vremena na vreme dešavaju... Pokušavam da ih definišem, ali se ne uklapaju ni u jedan ''kalup''... Naime, u početku sam imao čudne, ali koliko toliko prijatne ''snove''... S' tim što sam u tim ''snovima'' mogao da biram gde ću da idem, šta da radim, ali su se spontano javljali... Par puta sam sedeo i po par sati razgovarao sa nekim ljudima, koje nikada pre toga nisam video... Čak i sa svojim pokojnim dekom, koga sam puno voleo, a nisam ga video pred smrt, gde je on došao jednom da se ''pozdravimo'' i lepo smo se ispričali... Međutim, kada god sam imao potrebu da se čujem sa njim, isto veče u snovima smo se sreli, a on je znao sve šta se dešava u mom životu, i davao mi savete kako da se postavim prema nekim stvarima... No, to mi nije bilo toliko čudno, dok nisam počeo da se susrećem sa nekim ljudima, koji su govorili da su umrli, a nikad ih pre toga u životu nisam video!!! Imao sam i dosta prijatnih, lepih iskustava... Lebdeo sam iznad nekih prostranstava, mada nemam pojma ni gde je to, ni šta je to... Neka sam kasnije sasvim slučajno viđao na slikama ili klipovima, i prepoznavao, a za neka sam ubeđen da i nisu na ovoj planeti... Čest motiv su bile devojke obučene u bele haljine, ali npr, razgovore sa njima nikako nisam uspevao da reprodukujem kad se probudim... I sve, dok odjedanput, nisam počeo da sanjam košmare, prave noćne more...
U jednoj situaciji, sećam se, nešto demonoliko me je bilo toliko prestravilo, da se sećam, da sam se ukočio i nisam mogao da pustim glasa, a znam da sanjam, svestan sam toga, i pokušavam da se pomerim, da vrisnem, ali ne mogu, paraliza totalna, i samo želim da se probudim... I uspem na kraju, sav mokar, prestravljen... No, kako opet zaspem, opet bi se to desilo... Budio sam se izmoren izjutra, neraspoložen, hvatala me je anksioznost, razdražljiv na sve, haos... I tako jedno vreme par dana, dok nisam otišao u crkvu, zapalio sveće i to se malo smirilo... Do Vaskrsa prošle godine... Legao sam u krevet u majici jedne rock, tačnije gothic metal grupe, i zaspao... Sledeća scena, nalazim se sa nekim plemenom u dolini neke planine, a kad smo ušli unutra, kao da je to bio zapravo vulkan, tj njegova unutrašnjost... oranž plazma na sve strane, a ta bića su ličila na ljude, ali malo deformisanog lica... pokušavam da se probudim, ne ide... Zatim su doneli neku masku, izuzetno demonoliku, i nabili mi je na lice... osećaj kako mi se ona pripija uz lice, kako me steže je bio užasavajuć, tu sam se nekako probudio, taj osećaj je i dalje bio tu, samo sam instinktivno skinuo tu majicu, bacio je i nastavio da spavam... osetio sam kako me ta maska pusta, i vratio sam se u neke zelene predele, lepe, mirne, opuštajuće... Uglavnom, kad god sam se budio, bio sam na leđima... Zato i dan danas spavam i ležem u krevet isključivo na stomaku... Da, i dva tri puta dok spavao, budio sam se sa osećajem da mi neko sedi na nogama, ili ih drži... Ali tad ni sam više nisam znao ni šta je san, ni šta java, ni ko sam, ni gde sam, ni gde šta počinje, ni gde se završava... Uglavnom, izuzetno mučan i težan period na moju psihu... Naravno, opisao sam tek jedan posto tih nekih takvih događaja... ali, one negativne i dalje pamtim, i to cele... Pa ako neko ima nešto da protumači, ili mi sve ovo približi, da savet, neki link, bio bih neizmerno zahvalan... :)



Kod ovakvih iskustava jako teško je odvojiti maštu od stvarnog vantjelesnog iskustva.Ponekad se zna dogoditi takvo spontano iskustvo, ali većinom se to događa namjerno kroz vođene meditacije na radionicama gdje se uči kako se to radi, te se kasnije, kad se uvježba "postupak" ulaženja i izlaženja može raditi i sam.

Zato je dobro i "praktično" biti u nekoj grupi ili radionicama, gdje postoje iskusni voditelji koji će znati prepoznati što je što, te dati upute kako da se prolazi kroz iskustvo . Iskusan voditelj je vrlo važan, ali, na žalost, ima ljudi koji se lažno predstavljaju kao poznavatelji nečega pa čine više štete nego korsiti, pa tu treba malo paziti, raspitati se i ne biti lakovjeran.

Kad mašta uzme previše maha, ljudi počnu zabrijavati, te takva priča obično ne završi dobro i na kraju, ako se osoba ne može izvući iz tog "međuzemlja" i međusvijeta, potrebno je potražiti pomoć psihijatra.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sub dec 27, 2014 1:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Hermit je napisao/la:
Pozdrav
Sto se tice astralnog putovanja kad se ona dogodi covjek ima percepciju od 360 stupnjeva
svjet u kojemu se nalazi je puno suptilniji boje su izrazenije kao i same stvari koje se nalaze kao da je vise ugladjeno, dok izvan tjelesno iskustvo ne znaci odmahi astralno putovanje, nekad se svjest odvoji od tjela i covjek bude u sobi vidi stvari oko sebe premda i dalje tjelo spava i to nije astralno putovanje.


Prea literaturi koju sam ja imala, to što kažeš je djelomično točno.
Izvantjelesno siksutvo jest astralno putovanje jer se prelazi u astral. Prema tome izvantjelesno iskustvo i astralno putovanje su jedno te isto, a može se odvijati na više razina.
Astral je dimenzija iznad fizičke. Iznad astrala postoji još razina "nevidljivog " psotojanja i nevidljivih svjetova.
Astralna dimenzija je najniža od svih "nevidljivih", najbliža fizičkoj stvarnosti. ima sedam podrazina. Izvantjelesna iskustva se mogu odigravati i na najnižim i na višima. Iskustvo izvan tijela kad si u istoj sobi je astralno već i samim tim što nije fizičko. Isto to tijelo - eterično tijelo, koje se nalazi u sobi putuje kamo god hoće to jet. ne baš kamo hoće nego kamo može s obzirom na stupanj razvoja.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sub dec 27, 2014 12:49 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet dec 26, 2014 1:40 pm
Postovi: 7
arwen dor je napisao/la:


Kod ovakvih iskustava jako teško je odvojiti maštu od stvarnog vantjelesnog iskustva.Ponekad se zna dogoditi takvo spontano iskustvo, ali većinom se to događa namjerno kroz vođene meditacije na radionicama gdje se uči kako se to radi, te se kasnije, kad se uvježba "postupak" ulaženja i izlaženja može raditi i sam.

Zato je dobro i "praktično" biti u nekoj grupi ili radionicama, gdje postoje iskusni voditelji koji će znati prepoznati što je što, te dati upute kako da se prolazi kroz iskustvo . Iskusan voditelj je vrlo važan, ali, na žalost, ima ljudi koji se lažno predstavljaju kao poznavatelji nečega pa čine više štete nego korsiti, pa tu treba malo paziti, raspitati se i ne biti lakovjeran.

Kad mašta uzme previše maha, ljudi počnu zabrijavati, te takva priča obično ne završi dobro i na kraju, ako se osoba ne može izvući iz tog "međuzemlja" i međusvijeta, potrebno je potražiti pomoć psihijatra.


Naravno da sam posetio tad, prvo psihologa, zatim psihijatra, ali su oni uglavnom pominjali ili poremećaj REM faze ili mogućnost vantelesnog iskustva, jer ipak, nije normalno da se probudiš, i neko nakaradno biće ti stoji u sobi i gleda u tebe, šok, a onda se opet probudiš, i vidiš da ga nema, tad više ne znaš je li to bio samo san... Jednom sam legao popodne da odmaram, na leđima, i taman da me prenese da zaspem, kad mi jedna ruka, koja je bila položena preko druge na grudima, ''lupi'' po drugoj... cimnem se, misleći da sam se probudio, kad ono... i dalje sam u snu, ali čoveče, u nekoj drugačijoj realnosti... to nisu samo snovi... Predlagali su mi, tj savetovali da posetim spiritualistu, ali ja tad nisam verovao u takve stvari, jer iskreno, ti ljudi su mi uvek delovali kao prodavci magle, koji će metodama hipnoze i autosugestije da me zamajavaju, a to mi nije padalo na pamet... sada, sa ove instance, mislim da bi poseta ipak bila od koristi... Što se tiče vežbi, pokušao sam jednom samostalno da to izvedem, po nekom ''uputstvu'' koje sam pročitao u knjizi, i opisaću šta se tad dešavalo... Prvo, osećaj kao da mi se velika količina tečnosti koju luči žlezda sliva u grlo, kao da ću se udaviti... to sam ignorisao, zatim peckanje nosa, ali i to sam brzo potisnuo, e tad, lagano opuštanje, pred zaklopljenim očima počinje da bude sve svetlije, iako je u sobi bio totalni mrak, trnci u nogama, zatim osećaj kao da upadam u neko bestežinsko stanje, a lagano kao da ti se manta u glavi, a oko mene kao da duva vetar, odjednom je bilo hladno, e a kad sam dobio neki osećaj kao da propadam nekud, tad sam se uspaničio malo i došao sebi... otad više nisam ni pokušavao, ne bih baš to sam da radim, pre bih sa nekim ko bi me upućivao... eto, toliko od mene... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sub dec 27, 2014 8:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Naravno da sam posetio tad, prvo psihologa, zatim psihijatra, ali su oni uglavnom pominjali ili poremećaj REM faze ili mogućnost vantelesnog iskustva, jer ipak, nije normalno da se probudiš, i neko nakaradno biće ti stoji u sobi i gleda u tebe, šok, a onda se opet probudiš, i vidiš da ga nema, tad više ne znaš je li to bio samo san...


..pa..ustvari je normalno da to vidiš----
prije bi se moglo reći a nije normalno da se to ne vidi, da to ne osjete svi, i da ne osjete odmah čim se dogodi. jer da osjete mogli bi se obraniti. Ovako, nemaju pojma, ne vide, ne znaju, pa ta rabota ide dalje ..

Citat:
Prvo, osećaj kao da mi se velika količina tečnosti koju luči žlezda sliva u grlo, kao da ću se udaviti... to sam ignorisao, zatim peckanje nosa, ali i to sam brzo potisnuo, e tad, lagano opuštanje, pred zaklopljenim očima počinje da bude sve svetlije, iako je u sobi bio totalni mrak, trnci u nogama, zatim osećaj kao da upadam u neko bestežinsko stanje, a lagano kao da ti se manta u glavi, a oko mene kao da duva vetar, odjednom je bilo hladno, e a kad sam dobio neki osećaj kao da propadam nekud, tad sam se uspaničio malo i došao sebi... otad više nisam ni pokušavao, ne bih baš to sam da radim, pre bih sa nekim ko bi me upućivao... eto, toliko od mene


slijevanje sline..da si išao redovnim putem , prvo idu neke predvježb i predradnje, onda bi se to čišćenje odvijalo odvojeno...to se zove čišćenje..
opuštanje, boje pred očima, svjtlsot, znakovi su da nadolazi energija..također, to bi na radioici doživio jedno po jedno s tumačenjem pa te ne bi iznenadilo..( .efekt iznenađenja, šoka, ometa daljni proces)
trnci u nogama, trnci po tijelu, unutarnje vibriranje, osjećaj peckanja ili bockanja, valovi hladnog zraka, ljepljivost u dlanovima, toplotne zrake koje griju kao da se sunčaš, valovi topline iznitra ili izvana, vibriranje, zatim zvučni efekti u koje čuješ iznutra, razni okusi u ustima, razni mirisi...sve su to efekti koji pokazuju da energija prolazi, dolazi, nailazi na blokadu, puni tkivo, odbija se ...
svaki taj osjet ima svoje značenje...

dakle, bilo bi bolje da si to radio u prisustvu nekog tko bi ti tumačio što ti se događa....

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: ned dec 28, 2014 2:16 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet dec 26, 2014 1:40 pm
Postovi: 7
arwen dor je napisao/la:
Citat:

..pa..ustvari je normalno da to vidiš----
prije bi se moglo reći a nije normalno da se to ne vidi, da to ne osjete svi, i da ne osjete odmah čim se dogodi. jer da osjete mogli bi se obraniti. Ovako, nemaju pojma, ne vide, ne znaju, pa ta rabota ide dalje ..



slijevanje sline..da si išao redovnim putem , prvo idu neke predvježb i predradnje, onda bi se to čišćenje odvijalo odvojeno...to se zove čišćenje..
opuštanje, boje pred očima, svjtlsot, znakovi su da nadolazi energija..također, to bi na radioici doživio jedno po jedno s tumačenjem pa te ne bi iznenadilo..( .efekt iznenađenja, šoka, ometa daljni proces)
trnci u nogama, trnci po tijelu, unutarnje vibriranje, osjećaj peckanja ili bockanja, valovi hladnog zraka, ljepljivost u dlanovima, toplotne zrake koje griju kao da se sunčaš, valovi topline iznitra ili izvana, vibriranje, zatim zvučni efekti u koje čuješ iznutra, razni okusi u ustima, razni mirisi...sve su to efekti koji pokazuju da energija prolazi, dolazi, nailazi na blokadu, puni tkivo, odbija se ...
svaki taj osjet ima svoje značenje...

dakle, bilo bi bolje da si to radio u prisustvu nekog tko bi ti tumačio što ti se događa....


Da, slivanje pljuvačke, sline, to, samo sam malo upakovao... :D Pa da, više i ne pokušavam sam, ne želim to, hteo bih sa nekim ko ima iskustva da to probam, možda bih tako i lakše došao do odgovora koje me zanimaju... I interesuju me dve stvari, koje si ti pomenula, odbrana od čega, prvo?? A drugo, to čišćenje, ako te mrzi da opišeš, a ti bar reci u kojoj sekciji to da nađem, da se i o tome malo informišem... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: ned dec 28, 2014 10:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
pppetarpppan990 je napisao/la:
opuštanje, pred zaklopljenim očima počinje da bude sve svetlije, iako je u sobi bio totalni mrak, trnci u nogama, zatim osećaj kao da upadam u neko bestežinsko stanje, a lagano kao da ti se manta u glavi, a oko mene kao da duva vetar, odjednom je bilo hladno, e a kad sam dobio neki osećaj kao da propadam nekud, tad sam se uspaničio malo i došao sebi... otad više nisam ni pokušavao, ne bih baš to sam da radim, pre bih sa nekim ko bi me upućivao... eto, toliko od mene... :)


Da to su sve izvanredno smišljerni asutomatski mehanizmi koji će re pouzdano vatiti u tijelo. Kad jer meni dosdadilo to trzanje od propadanaja odlučio sam da vidim što će se desiti. I propadao sam i propadao, dok nijesam po mojoj procjeni već propao kroz cijelu Zemlju. Ali se ne radi niokakvom propadanju, to je osjećaj koji imamo kad se odvojimo od tijela, ne privlači nas fizičko tijelo i mi smo u bestežinskom prostoru, otud osjećaj priopadanja. Kad mi je dosadilo da propadam, pomislio sam da bi bilo lijepo kad bih upao u neku vodi, i sljedećeg trena sam bućnuo u more. Tako sam ukopčao neke stvari oko kretanja. Ako ti je poznato neko mjesto i počeliš da se tamo nađeš tamo ćeš se i naći. Za početak ne preporučujem da se biraju nepoznatra mjesta jer nikad ne znaž kako će se protumačiti tvoja želja za kretanjem. Na primjer ako zaželim da se nađem u nekom brdu, tamo ćeš se i naći u brdu, a ne na njemu. Uopšte treba biti oprezan sa tim zahtijevima i naravno ne vjeruj nikome na riječ, umiju biti vrlo lukavi, pa se poslije o jadu zabaviš da ih se otreseš.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pon dec 29, 2014 12:09 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet dec 26, 2014 1:40 pm
Postovi: 7
FORMICA je napisao/la:

Da to su sve izvanredno smišljerni asutomatski mehanizmi koji će re pouzdano vatiti u tijelo. Kad jer meni dosdadilo to trzanje od propadanaja odlučio sam da vidim što će se desiti. I propadao sam i propadao, dok nijesam po mojoj procjeni već propao kroz cijelu Zemlju. Ali se ne radi niokakvom propadanju, to je osjećaj koji imamo kad se odvojimo od tijela, ne privlači nas fizičko tijelo i mi smo u bestežinskom prostoru, otud osjećaj priopadanja. Kad mi je dosadilo da propadam, pomislio sam da bi bilo lijepo kad bih upao u neku vodi, i sljedećeg trena sam bućnuo u more. Tako sam ukopčao neke stvari oko kretanja. Ako ti je poznato neko mjesto i počeliš da se tamo nađeš tamo ćeš se i naći. Za početak ne preporučujem da se biraju nepoznatra mjesta jer nikad ne znaž kako će se protumačiti tvoja želja za kretanjem. Na primjer ako zaželim da se nađem u nekom brdu, tamo ćeš se i naći u brdu, a ne na njemu. Uopšte treba biti oprezan sa tim zahtijevima i naravno ne vjeruj nikome na riječ, umiju biti vrlo lukavi, pa se poslije o jadu zabaviš da ih se otreseš.


Ma da, i u okviru ranijih iskustava sam se retko kome obraćao, pogotovu nakaradnim bićima, užasavaju me... Ali, kako da ih se otresem, i što uopšte?? Jel' to kao ono u filmu Insidiuos, da neko hoće da se zakači za mene i vrati se ovde preko mene?? Sinoć se opet dogodilo nešto, ali mislim da je to ipak plod mašte, jer sam se sad par dana zanimao za ovu temu, pa da sam verovatno malo sebi sam sugestirao ovaj događaj... Naime, bio sam onako baš umoran, i pospan, i onako ležeći, čitajući nešto, samo mi se lagano sklopiše oči... ma nije prošlo ja mislim ni par sekundi, kad sam jasno video da je neko prošao nasred sobe pored mene... Uz krik sam se trznuo iz sna, a srce lupa kao da imam aritmiju... Odmah sam se okrenuo na leđa, i malo odlagao da zaspem... Posle nije ništa bilo, hvala Bogu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 892 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 45  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz