Sada je: ned apr 28, 2024 8:08 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 953 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 48  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet feb 22, 2007 5:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Citat:
Sun gazing has has been practiced in a number of cultures, including early cultures of/in Egypt, the Aztecs, the Mayans, Indian Yoga, Native American tribes, Tibetan Yoga, and some traditions of QiGong (aka Qi Gung, Chi Kung), such as BaKua (aka BaGe, BaQi) and Tai Chi. The practice has sometimes been called Solar Yoga in Tibet and India, although most modern traditions of Solar Yoga do not involved staring at the sun, but only asanas (poses) toward the sun.
The benefits of at least modest regular exposure to sunlight are well-documented even by mainstream Western medical science, and well as the detriments and downsides of lack of frequent exposure to sunlight. The benefits of sunlight exposure and the dark side of lack of sun are so well-know that it is hardly necessary to document them here. While many folks make serious efforts to get regular sun exposure, especially those who pursue higher levels of health and vitality, it seems that a tremendous number of folks who eat raw food or partly-raw Paleolithic diets especially pursue sunlight with a particular ferocity. It is probably far less well-known that some folks, even in Western countries, and especially some who eat raw foods diets, go a step further and not only regularly sunbathe, but also engage in an ancient practice known as sungazing (aka sun-gazing, solar gazing, sun staring, solar yoga or sun gazing) for the purpose of improving health and vitality. Yes, sungazing means staring at the sun – precisely the kind of thing which many medical authorities (whether in Western or Eastern countries) would claim should almost instantly result in blindness and long-term eye damage. And, no, it is NOT the purpose of this article to try to persuade anyone to sun gaze. Rather, the author of this article wishes to make perfectly clear that sungazing (at least outside the time windows of the first 1/2 hour after sunrise or last 1/2 hour prior to sunset) can possibly be very risky, and that he is NOT recommending this practice to anyone at any time. Most importantly, never sungaze from 10 AM till 3:30 PM unless you know exactly what you are doing, and never sungaze during an eclipse, as your pupils may be tricked by the apparent lack of light intensity into letting too much light into your eyes.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 22, 2007 7:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Na prethodnoj strani opisala sam kako bezbedno poceti, prema mom licnom iskustvu koje se poklapa sa iskustvom vise hiljada ljudi koji ovo praktikuju sirom Evrope;
pozitivni efekti su brojni i dobro dokumentovani:

-Kod stanja depresije i laksih poremecaja slicne prirode (oni sa tezim stanjima period sa zatvorenim ocima MORAJU VISESTRUKO PRODUZITI)

-podize imunitet i pdize energiju osobe ( raste radna sposobnost, ne u smislu brzine vec izdrzljivosti bez zamora)

_lecenje brojnih bolesnih stanja na fizickom telu ( izmedju ostalog bilo je slucajeva izlecenja katarakte i miopije!!!)

-pozitivne promene u karakteru; postepeno se smanjuje bes, anksioznost, ljutnja, ljubomora... (vidi temu REPTILSKI UM)

-promena odnosa prema fizickom i materijalnom (promenjen odnos prema hrani bi spadao u ovu grupu)

-razvoj prekognitivnih, telepatskih i slicnih sposobnosti koje su istovremeno SIGNAL ZA UZBUNU za one koji se sun gazingom bave "rekreativno" i moraju MOMENTALNO da prekinu sa SG.


Kako se prekida i zasto u podelicu u vise delova..... stizemo do tamnije strane medalje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 22, 2007 8:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Kako prekinuti sa sungazingom?

Prestanite gledati u sunce , cak i kratkotrajna meditacija sa zatvorenim ocima spada u ovo, tako da je i to pozeljno izbegavati (ako ste "rekreativac" a usli ste u fazu gledanja "trecim okom".

Pocinjete sa bosonogim hodanjem. Pola sata svakodnevno je OBAVEZNO ako vas brine sta ce reci komsije, niste ni trebali pocinjati sa ovim.
Stopala treba da su u kontaktu sa zemljom ili peskom, beton se ne racuna, pozeljno je da zemlja bude ugrejana od sunca. Treba hodati, savijanje stopala i pritisak na sve prste u hodu ima funkciju stimulisanja cakri.

Bosonogo hodanje priustite sebi i za vreme dok gledate u sunce (nema potrebe, ali eto, da kazem, jer ce vas vas vodic, ionako, navesti da se tako ponasate tek da ne prenebegnete taj savet zbog komentara okoline).

Bosonogo hodanje traje minimum 6 meseci.

Svrha ovoga je akumulacija energije pa vise ne morate pristupati SG. i stabilizacija VAS LICNO na ovom planu.


Zadnja izmjena: su; pet feb 23, 2007 1:06 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 22, 2007 9:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Brzina sa kojom nastupaju promene na svim planovima je individualna i progresivna.
Promene se ne moraju pojavljivati po nekom ustaljenom redu; najcesce prvih pet idu paralelno ,po neujednacenom intenzitetu.

Osoba koja primeti bilo kakvu promenu na sebi iz grupe parapsiholoskih sposobnosti, ukoliko nema neophodno znanje o njima, mora prekinuti SG iz mere licne bezbednosti i stabilizirati se na ovom planu.Ujedno, mora doneti odluku; da li ce ozbiljno krenuti u ucenje i VEZBANJE naucenog (ja pricam iz ove perspektive) ili se vratiti uobicajenom nacinu zivota.

Osoba koja ima vec izvesno zananje (i praksu ,naravno) moze uz malo dodatnog informisanja nastaviti dalje sa SG, napominjem da se i ovi prvi mogu vratiti sun gazingu nakon hodanja ali treba da ogranice vreme.

Zasto?

Lose karakterne osobine spadaju u tzv. reptilski um, ako bi delove sebe imenovali njihovom funkcijom njegovo ime bi bilo JA-BRANIM-SEBE.

Njegova osnovna funkcija je obezbedjivanje opstanka i razmnozavanje,
U trenutcima zivotne ugrozenosti on deuje refleksno (recimo, kad se dodirne nesto vrelo ili se naglo odskoci od iznenadne opasnosti). Poplavom adrenalina ostavit ce svesnom ,visem delu mozga tek priliku da odabere da li da bezimo ili se borimo sa napadacem (ponekad ni toliko :D ) svom snagom.
Bes bi recimo, bio jedno od osnovnih osecanja koja su direktno pod kontrolom reptilskog mozga.
Mnoge lose karakterne osobine su zapravo modifikovana ponasnja viseg, svesnog dela mozga pod njegovim uticajem, njegova je priroda da pokusa da dominira (originalno je to vezano za poziciju koja ce mu omoguciti seksualnog partnera) .
Tako isto on pokusava da dominira i nad svesnim mozgom, kriveci vrline u njihove suprotnosti ( ljubav+dominacija=ljubomora), uplice se i u proces razmisljanja nepovezanim mislima...

Sun gazing kao i mnoge druge discipline tezi da ovakva uplitanja svede na nulu i ogranici reptilski mozak na njegovo osnovno delovanje i svede ga na njegovu osnovnu funkciju, kao bubreg, radi svoj posao i u ostalo se ne mesaj :lol:

Smatram da dnevno praktikovanje ispod deset minuta predstavlja relativno bezbednu granicu koja nece isprovocirati obrambenu reakciju naseg JA.
Ako imamo u vidu da sam ga malocas nazvala JA-BRANIM-SEBE, lako je predvideti zestinu reakcije. Borba se dogadja u glavi, to je sukob izmedju svesnog i nesvesnog dela sebe.
Ako ste jednu bitku dobili ne znaci da ste pobedili vec ce vas napasti drugacije.


Ako zivite u INDIJI pitacete komsiju ili u obliznjem hramu sta da uradite , to njihova tradicija; ako zivite u Evropi necete imati pojma sta vam se dogodilo i otici cete kod psihijatra.

Ovo je tek bitka sa samim sobom, sta ceka iza otvorenih vrata percepcije onoga ko nije naoruzan znanjem ne zelim ni da govorim.



Pogledajmo ovo u svetlu metode HR Maneka i sta je on zapravo ucinio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 22, 2007 11:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Koji bi bio naj efikasniji nacin da naucite sto vise neplivaca da plivaju u najkracem vremenskom roku, uz minimum utroska snage i vaseg vremena?


Postrojite grupu ljudi pored vode i-gurnete ih!

Pola ce se odupreti i nece ni upasti u bazen.
Od onih u bazenu- pola ce potonuti, pola isplivati i lomatati rukama po povrsini.
Deo njih ce nekako dogrebati do ivice bazena, neki od preostalih ce biti i spaseni ako im neko pritekne u pomoc, manje sretni ce se udaviti.

To nije vas problem,jer vi ste vec poslagali drugu grupu ljudi uz ivicu vode...





Za kratko vreme vi ste NAJBOLJI INSTRUKTOR PLIVANJA SVIH VREMENA, zahvaljujci vama najveci broj ljudi je naucio da pliva!!!

:shock: #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 23, 2007 1:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Po meni , bolje je da u plitku vodu udju oni koji to zele, da se brckaju i uzivaju na sigurnom, kad se oslobode straha i zavole vodu, uz malo pomoci- proplivace.

Nece proci dugo, vec ce i oni pomagati i hrabriti ostale, dotle ce se i oni koji su prvo odbili da udju u vodu ohrabriti da probaju.

Zasto je bas u ovom trenutku prostora-vremena ( :lol: sorry, ovo je bilo jace od mene) bilo tako bitno da sto vise ljudi propliva?

Ako zaista predstoji neka velika bitka, mislite li da "druga strana" tako rasipa svoj (NE)ljudski potencijal?

Evo ga, Makijaveli- a na mojoj strani! :lol:

Kakve ja koristi imam od nekog 'ko je "probudjen" ako je izbezumljen od straha? Da li je on" pojacanje u redovima"?

"Budjenje" nije prijatno, naprotiv ali ako je moguce da sami uticete na to kad ce se to dogoditi,ne treba niko da vas nepripremljene gurne u vodu.

Istina je, znanje stiti, ne akademsko, znanje bez prakse nije akcija i ne proizvodi posledicu. Ali volja je oruzje, probudjeni ili neprobudjeni, ljudi koje kontrolise strah nemaju svoju volju. Postace dobar zalogaj, sa stitom ili bez njega, svejedno


.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 23, 2007 2:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Rec-dve o tome i kako uklopiti SG u svakodnevni zivot.

Nacin koji sam predlozila je pre svega bezbedan po zdravlje, jer NIJE ISTINA DA SVI MOGU DA GLEDAJU U SUNCE.
Oni koji su imali operaciju oka ili neku fizicku povredu osetice ostar bol ako pogledaju u sunce.

Broj ljudi koji su uspeli da to prevazidju je mali jer je period akomodacije oka izuzetno dugacak i ljudi se uglavnom obeshrabre i odustanu.
Mislim da sam objasnila da moguce povrede oka usled "ubrzanog kursa" nisu jedini razlog zasto sam protiv ovakve metode.

Veoma je primenjiv u nasim prilikama jer ne oduzima vreme: Nakon voznje bicikla, trcanja, "tibetanaca"..... znaci bilo koje aktivnosti kojom se vec bavite, ionako se morate umiti i odmoriti.

Ne privlaci paznju: ako npr, naslonite bicikl na drvo, legnete na nekakvu prostirku, izujete carapice- smrdusice, tako da samo pete dodiruju zemlju
(moze i koren stabla) , cak i po zimskom, suncanom danu u gradskom parku, necete privuci nezeljenu paznju.
Lotos, svakako, ima svoje prednosti ali garantuje komentare i uznemiravanje.

Ponavljam jos jednom, oci ne treba otvoriti odmah,( ustvari, nije ih potrebno uopste otvoriti da bi mogli meditrati ,a u slucaju tezih psihijatrijskih problema ne smiju se otvarati dok se stanje ne popravi) dok ne osetite da ste za to spremni,gledajte kroz zatvorene kapke, opustite se, um ce vam se lagano isprazniti.

Nestace nezeljene misli, to je idealna prilika za vasu meditaciju, za "rekreativce" to je prilika da se oslobode napetosti i svakodnevih briga, mozak se osvezi kao da su spavali.

Posle duzeg vremena ovakve prakse, bicete gladni u vreme obroka ali cim to vreme prodje, osecaj gladi nestaje, to ne treba zloupotrbljvati, treba voditi uredan zivot (pogotovo ne praviti medijski cirkus kad to vremenom ojaca), mozete ocekivati da ce vam biti dovoljan obrok za cetvrtinu manji nego ranije.

Oseticete da vam prija da postite,mozda i predjete, spontano na vegeterijansku ishranu.
Najnormalnija stvar na svetu je da se "razbijete" od svoje omiljene hrane,
bez truna griznje savesti omazacete kolicinu za 4-5 odraslih osoba...

Promena vezanosti za materijalno, promena odnosa prema hrani.

Promene u prvih pet grupa pojacavaju se vremenom ali nejednakom brzinom,to je individualno,tako da neki ni posle dugog niza godina ne primecuje znacajniju promenu po pitanju ishrane (negde oko cetvrtine).

Misliti da ste vecerali jedan zalazak sunca... #-o

Zasto to uvek mora da bude razbijanje cigli glavom, hodanje po vatri, telekineza... :roll:

To je za cirkus... i zutu stampu sa bombasticnim naslovima ....
kao...

npr...:

HRANJENJE SUNCEM


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 23, 2007 7:49 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Hej, su, hvala za iskustva i informacije. Ja sam na zalost otkrila ovu suncanu jogu kada su lepi dani vec bili na izmaku, a izuzetno mi je prijala. No, toplo vreme nam se vraca i iskoristila sam ova dva lepa dana. :wink:
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 23, 2007 9:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
I kao, slucajno, najveca vecina individua koja se time fizicki i duhovno obogacuje je srednja europska il americka klasa?
Ajte odite, ak imate hrabrosti, u Afriku il Indiju propovijedat to Suncano Evandjelje...

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 23, 2007 10:47 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
kao, slucajno, najveca vecina individua koja se time fizicki i duhovno obogacuje je srednja europska il americka klasa?
Ajte odite, ak imate hrabrosti, u Afriku il Indiju propovijedat to Suncano Evandjelje...


Uf, sad nisam sigurna da sam ovo razumela. :?
Ali ako dobro pretpostavljam, primedba je na relaciji „glad u Africi“, „hranjenje suncem“. Ne, suncana joga nece resiti problem gladi u Africi, niti je to bilo sugerisano u prethodnim postovima.

Borci protiv gladi ce ga verovatno jos pogorsati. Pored ostalog i dozivljavajuci ljude u Africi kao jadne zrtve, kojima je potrebno necije propovedanje i sazaljenje.
Hehe, od mene dobijaju poverenje u njihove rodjene sposobnosti da uprkos svim akcijama ks-a stvore divan, zeleni, suncani kontinent. :love3:

Da li ce se individue iz srednje klase prosveltiti, ostaje nepoznata u ovoj jednacini. :wink:
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 24, 2007 3:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Citat:
I kao, slucajno, najveca vecina individua koja se time fizicki i duhovno obogacuje je srednja europska il americka klasa?
Ajte odite, ak imate hrabrosti, u Afriku il Indiju propovijedat to Suncano Evandjelje...




Citat:
Sun gazing has has been practiced in a number of cultures, including early cultures of/in Egypt, the Aztecs, the Mayans, Indian Yoga, Native American tribes, Tibetan Yoga, and some traditions of QiGong (aka Qi Gung, Chi Kung), such as BaKua (aka BaGe, BaQi) and Tai Chi. The practice has sometimes been called Solar Yoga in Tibet and India, although most modern traditions of Solar Yoga do not involved staring at the sun, but only asanas (poses) toward the sun.




Protrljaj oci-bolje ces cuti :wink: "evandjelje"


Zadnja izmjena: su; sub feb 24, 2007 5:42 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 24, 2007 4:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
COMRADE
Citat:
Ne znam kako da se najbolje izrazim, ali osjecam se kao da se moj psiholoski profil totalno promjenio. Prestao sam se zivcirati zbog svakakvih gluposti, osjecam se puno smireniji, sigurniji u sebe, burno reagiranje i ljutnja se vise ne pojavljuju ni priblizno cesto kao i prije, i strahovi (u mom slucaju, strah od smrti i bolesti) su gotovo iscezli...
E sad, ja zapravo nisam siguran dali je za ovu promjenu mog stanja odgovorna iskljucivo suncana joga ili je tu u pitanju ipak moj mentalni sklop koji se prilagodio ocekivanjima, i na taj nacin stvorio stvorio neku vrstu placebo efekta. Jedino u sto sam siguran jest da sam sada puno drugacija osoba nego sto sam bio na pocetku godine, naravno i puno zadovoljniji sa samim sobom a mislim da je to ipak najvaznije...



Standard.

Sledeci korak ti je griznja savesti.

Prijateljski "tip": Povlacenje losih karakternih osobina i razvijanje vrlina (tu spada i skromnost) dovodi osobu koja prvo primecuje da postaje drugacija nego sto je bila; a zatim da moze sve vise u konflikt tipa " sta ja sebi nesto umisljam da sam bolji od drugih".

Preskoci to.. lepo, ti jesi drugaciji, svi su drugaciji, dacu ti link pa ces videti da si i od njih drugaciji.

Na linku ces naci pretrazivac sajta, Trazi stare poruke po reci barfly tu ces naci jednostavnu vezbu,(zlu ne trebalo) bilo je slucajeva retinopatije kod ponekih, ne svih, koji su pratili "ubrzani kurs" H R Maneka .

Petnaest minuta, svaka cast... :? ti dosad, svakako, vec imac "vodica" , ne prati slepo nekog "gurua" #-o (a ni mene) njega oslusni .


Za one koji su poceli:

sungazing-subscribe@yahoogroups.com

Videces da se tamo ljudi predstavljaju licnim imenom, Evropljani, normalan svet, nema "madjijanja" uporedi svoja iskustva sa njihovim.

Moze se na sajt uci i sve procitati i bez uclanjivanja.

Clanovi foruma su sun gazeri, sve sto vas zanima neko je vec napisao, mogu se izneti iskustva ali nece vas uciti kako se gleda u sunce ni kako da vodite svoj zivot, naprotiv, banovace vas ako postavite takva pitanja.

Za sve:
http://www.vinnypin to.com

ps.
delove gde se pominje otmica kokoske Matilde, sakupljanje novca za njen otkup, izvesne radnje sa doticnom, :lol: kao i pozive za preletanje u sektu moongazera ili upis u crkvu sungazing of stereorama i prepisivanje desetine godisnjih prihoda, ignorisite :lol:


Zadnja izmjena: su; sub feb 24, 2007 7:03 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 24, 2007 5:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Arija
Citat:
Hej, su, hvala za iskustva i informacije. Ja sam na zalost otkrila ovu suncanu jogu kada su lepi dani vec bili na izmaku, a izuzetno mi je prijala. No, toplo vreme nam se vraca i iskoristila sam ova dva lepa dana.
pozdrav


Samo polako, ne mora svaki dan, moze i jednom nedeljno. Onako kako ti obaveze i unutrasnji osecaj dozvoljavaju.

Neki prakticari vec imaju nacin koji su naucili u svojoj skoli (kojoj god da pripadaju) kako dopuniti energiju i procistiti se. SG je dobra dopuna onima koji koji se bave disciplinama koje to ne ukljucuju.

Mogu i svi ljudi koji to zele ,ja sam, naprimer, pocela spontano, kao curica od 5-6 godina da "skiljim" u sunce, nije bilo nikakvog gurua, samo me mama grdila. :lol:

Hvala Arija i Survivor bockam slova, trazim ih po tastaturi, lepo je cuti da neko to i cita. Dobro je i da kritikuje. Evo i ja kritikujem : preporucenu metodu i naslov teme. #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 4:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
O.K., ljudi, vidim da se razumom zaista nikoga ne moze urazumiti...
Ne znam jesu li vam rekli da su efekti sunca ireverzibilni i kumulativni, sto ce reci da je moguce sj**** se pa bilo to i samo jedamput, pa bilo to i za "probu".
A oci su stvarno, stvarno osjetljive i mislim da ih nije pametno stavljati na kocku radi nekog dobrog feelinga ili kratkotrajne euforije.

Ovo je zaista sve sto mogu reci, a tko voli, nek izvoli. Takvima bi usput preporucila da ploagano pocnu ucit Brailleovu abecedu (ili azbuku), zlu netrebalo...
"I just call to say I love you...":glasses7:

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 11:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Survivor
Citat:
A oci su stvarno, stvarno osjetljive i mislim da ih nije pametno stavljati na kocku radi nekog dobrog feelinga ili kratkotrajne euforije.

Ovo je zaista sve sto mogu reci, a tko voli, nek izvoli.


Neka ostane na tome, jer to je tacka u kojoj nam se stavovi i iskustva potpuno poklapaju. Arja je ,mislim na prethodnoj stranici, opisala asanu, pozu koja izrazava NAMERU okrenutosti prema suncu, Arwen je na nekoj drugoj temi (da ne trazim sad gde je to) opisala vizualizaciju prociscenja suncem, ja sam dala prvo nacin za "tusiranje"suncem, kako se popularno zove u Evropi a ono se radi na suncu zatvorenih ociju.

Izbor ovim ni izbliza nije iscrpljen.

Svrha svega sto sam napisala i jeste siguran pristup i mogucnost sopstvenog izbora.

Cinjenicu da ni jednim slovom nisam pomenula ni dala uputstvo za specficnu meditaciju , mantru ili sustav verovanja ne treba pripisati slucajnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 27, 2007 4:59 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Arja je ,mislim na prethodnoj stranici, opisala asanu, pozu koja izrazava NAMERU okrenutosti prema suncu


JAA???!! Ma, nisam JAAAA, casna rec!!! JAAAA sam jedna jaaaaako razumna osoba :wink:
OK, salim se malo 8)
ali sad ozbiljno, JAAAA samo jaaaaaako volim sunce i odusveljna sam cinjenicom da mogu da gedam u njega. \:D/ Pazljivo, da, da...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 27, 2007 7:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Andjela
Citat:
Što se tiče hranjenja svjetlošću imaš još jedan način: ruke izdigneš iznad glave, sklopiš ih u obliku trokuta iznad svoje krunske čakre, držiš tako 15 minuta i poslije toga - više nisi gladna.


Izvinjavam se Arji, citat je zapravo Andjelin.

Preporucujem i ovu metodu; s tim da bih rekla " ...nisi vise gladna sunca" jer vecera bas prija posle svezeg vazduha, malo opustanja i uzivanja u romanticnom zalasku :wink: :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: KAKO ZNATI DA LI PRAVILNO GLEDAM U SUNCE ?
PostPostano: sri mar 21, 2007 11:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Doslo je PROLECE!!!!!!! :love9: :love12:

Konacno, zagrejace se malo i zemlja za bose nozice jedva sam docekala. =D>

Procitala sam temu ponovo i videla da je izostavljeno nesto vazno: kako sa sigurnoscu znati da li pravilno gledam u sunce? Da napomenem jos jednom pola sata pre zalaska!!!!


_ ako prilikom gledanja u sunce osecate napetost i treperenje ocnog kapka, sunce je maleno a zrake sunca izgledaju kao linije na decijim crtezima uz jednu razliku, savijaju se kao da obilaze neki nevidljivi okrugao predmet i imate utisak da ulaze sa strane vaseg oka- mozete biti sigurni da nepravilno gledate, verovatno vas sputava strah, niste se opustili ili se oko brani jer nije prosao period akomodacije oka.
Zatvorite oci i gledajte sunce kroz zatvorene kapke (vidi se, isto kao sto zatvorenim ocima mozete videti gde je sijalica na plafonu), sacekajte par minuta pre nego pokusate ponovo; ako opet ne uspe ostanite na meditaciji zatvorenih ociju veoma je blagotvorna i prociscujuca.



_ako je sunce vece nego inace, boje su tople, osecate se veoma prijatno i smireno vi uzivate u trenutku, sada i ovde. Uzivajte dok vam prija, ne preterujte, nakon toga meditacija na sunce zatvorenim ocima. Ova meditacija se ne zove uzalud "tusiranje suncem", bukvalno se prociscavate ali iznutra.



_ako sunce uopste nema boje, vece je nego inace, boja se na trenutak vrati ako vam neka misao ili treptaj oka pokvari koncentraciju, zahvalite mu sto vam je omogucilo da pogledate kroz njega, zavrsite meditaciju preklopivsi ruke preko grudi , javite "su" na PM koji ste poznati simbol videli oko sunca da izmenimo utiske.

\:D/ :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 23, 2007 12:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 6:39 pm
Postovi: 20
Lokacija: Sarajevo
Ok. Mogu shvatiti da se na ovaj nacin moze dobiti energija koju inace dobijamo iz hrane. Ali nije mi jasno kako se na ovej nacin mogu dobiti vitamini i minerali koji su potrebni tijelu? Mozda je to negdje i objasnjeno a meni promaklo ali volio bih ako neko moze to da mi objasni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 23, 2007 11:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Sigra najposteniji odgovor na ovo tvoje pitanje je- ne znam.
Kao sto dete govori mada nikad nije ucilo gramatiku, tako sam i ja sa nekih 5-6 godina otkrila da se u sunce moze gledati , nije opasno ako ga pogledas bez straha .Lako je to reci, odraslom coveku nije lako osloboditi se straha i predubedjenja.Postoje mnoga objasnjenja ali najkrace receno, dobijas ono sto ocekujes.

Moja namera da se vratim lepsem delu svoje duhovnosti i povratim svoje darove kojih sam se naivno odrekla, dovela me na ovaj forum i tek tada sam saznala da postoje ljudi slicni meni , da to ima formu i ime, pronasla sajt gde se okupljaju sun gazeri i uporedila svoja iskustva sa njihovim.
Ljudi sa tog sajta su na razlicitim stupnjevima znanja i duhovnosti, nametne se nesto kao tema rasprave i postoji samo jedan nacin da se potvrdi ili pobije, isprobati na sebi samom, eksperimentatori su istovremeno i laboratorijski pacovi.
:lol:
Nedavno se raspravljalo da li je moguce nabacivati misicnu masu u teretani koristeci sun gazing umesto kilogram-dva konjetine ili zecetine dnevno, prijavilo se nekoliko dobrovoljaca koji su pokusali, rezultat je potvrdan, moguce je. Neki od njih su vegeterijanci, njihova dnevna hrana vise lici na dijete iz "zenskih" magazina, radili su vezbe u teretani i vecina je povecala obim misica, nekoliko njih su samo postigli bolju kondiciju.
Pravilo u teretani je proteini, proteini i opet proteini, bez toga nema razvoja misicne mase. :evil3:
Ili ima? Ili su ih primili drugim putem?
Ko ce bolje znati koji mi mikroelement nedostaje od mog vodica i naseg izvora?

Sun gazeri su veoma iskreni ljudi, jednostavni i uvek raspolozeni, zivci na lastis,(razvuci po potrebi), zestokog smisla za humor koji cesto ostaje neshvacen i sramotno aljkavi prema kvalitatu i redovnosti svoje ishrane, sa povremenim ispadima prezderavanja omiljenom hranom. Ima delova ovog sajta gde su ljudi koji ishranom idu prema zdravlju, postujem to, zauzvrat ocekujem da se postuju i drugaciji stavovi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 953 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 48  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 122 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz